تربیت سگ هاسکی

تربیت سگ هاسکی/ چگونه سگ هاسکی را تربیت کنیم؟

اگر تصمیم دارید یک هاسکی داشته باشید، اول از همه باید خود را برای تربیت سگ هاسکی آماده سازید. این سگ‌های زیبا با رفتار منحصر به فرد خود، از جمله حیوانات دوست داشتنی و جذابی هستند که زندگی کنار آن‌ها می‌تواند حس خوبی به همراه داشته باشد، به شرطی که طرز رفتار با آن‌ها را بلد باشید.

آن‌چه مسلم است این نژاد از سگ‌‌ها نیز مانند سایر نژادها تربیت پذیر هستند و می‌توانند دوست وفادار و مطیعی برای شما باشند. هاسکی‌ها با وجود این که از سیبری سرد و یخ زده آمده‌اند اما موجوداتی خونگرم‌اند که می‌توانند تجربه دلپذیر داشتن یک حیوان خانگی را برای شما رقم بزنند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را از دست ندهید.

ویژگی سگ هاسکی

آیا تربیت سگ هاسکی دشوار است؟

این سؤالی است که برای خیلی از افراد دوستدار هاسکی‌ها پیش می‌آید؛ زیرا این سگ‌ها در این زمینه کمی بدنام شده‌اند.

باید عنوان کرد که دستورالعمل‌های عمومی زیادی برای تربیت سگ‌ها وجود دارد؛ اما تربیت یک هاسکی می‌تواند کمی متفاوت باشد.

در واقع نمی‌توان تمام آن دستورالعمل‌های عمومی را انکار کرد اما هاسکی‌ها به واسطه رفتار خاصی که از خود نشان می‌دهند نیاز دارند تربیت دقیق‌تر و تخصصی‌تری داشته باشند.

البته این بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید سگ هاسکی خود را به سادگی و به خوبی تربیت کنید. تنها کافیست با خصلت‌های منحصر به فرد آن آشنا شوید و بهترین روش‌ها را برای تربیتش به کار بگیرید.

آیا تربیت سگ هاسکی دشوار است؟
آیا تربیت سگ هاسکی دشوار است؟

در ادامه مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد چگونه می‌توانید کنار یک هاسکی زندگی شیرینی داشته باشید و از تجارب ناراحت کننده دور بمانید.

مراحل تربیت هاسکی

برای تربیت سگ هاسکی لازم است دستورالعمل‌هایی را انجام دهید که در ادامه هر کدام با جزئیات توضیح داده خواهند شد.

کافیست با پشتکار و صبر، این نکات را قدم به قدم به کار بگیرید:

نشان دادن قدرت خود!

اولین نکته‌ای که در تربیت سگ هاسکی باید در نظر بگیرید این است که این نژاد از سگ‌ها، سرسخت، مستقل و با اراده هستند و می‌توانند در مواردی حتی آسیب زننده باشند. پس اول از همه باید تلاش کنید عادت‌ها و رفتارهای طبیعی اما مخرب آن‌ها را حذف کنید.

 • باید شناخت کافی از خصوصیات و خصلت‌های هاسکی‌ها داشته باشید. در اینصورت می‌دانید که هاسکی تنها از یک فرد قوی و با اراده تبعیت می‌کند. پس لازم است به او نشان دهید قدرتمند و مصمم هستید تا از شما حرف شنوی داشته باشد.
 • هر چند رفاقت با حیوانات خانگی می‌تواند لذت‌بخش باشد اما در مورد هاسکی باید رهبر بودن خود را کاملاً حفظ کنید زیرا ویژگی مهم این سگ‌ها تبعیت از یک رهبر است. پس در جریان تربیت سگ هاسکی، به هر نحوی که می‌توانید به او نشان دهید که شما نفر اول و رهبر هستید. هاسکی‌ها این موضوع را به راحتی در رفتار شما می‌بینند. برای مثال قبل از آن‌ها از در وارد شوید، پیش از آن‌ها غذا خوردن را آغاز کنید یا آن‌ها را از سر راه خود کنار بزنید. این رفتارها به آن‌ها شکل رابطه را نشان می‌دهد.
تربیت سگ هاسکی
مراحل تربیت هاسکی

مقتدر باشید!

 • به عنوان یک رهبر نباید پرخاش و تهاجم را از هاسکی خود بپذیرید. اگر رفتار پرخاشگرانه مانند گاز گرفتن، دندان نشان دادن یا هرگونه خشونت دیگری از او دیدید، به عنوان یک رهبر باید رفتاری قاطع و مسلط داشته باشید. منفعل بودن شما یعنی به هاسکی اجازه داده‌اید در موارد بعدی، با سایر حیوانات یا انسان‌ها رفتار خشن‌تری داشته باشد.
 • برخی از رفتارها یا عادات هاسکی‌ها ممکن است برای خودشان طبیعی باشد، اما برای انسان ناخوشایند است. سرسختی و جدیت در رهبری به شما این اجازه را می‌دهد تا با روشی صحیح در تربیت سگ هاسکی، به او آموزش دهید این رفتارهای ناخوشایند را ترک کند. این رفتارها می‌تواند شامل پریدن، گاز گرفتن یا کندن زمین باشد.

برای ترک عادت گاز گرفتن سگ، مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ترک عادت گاز گرفتن سگ

جایزه در ازای رفتار خوب

در تربیت سگ‌‌های هاسکی لازم است یک رهبر مصمم اما خوش رفتار باشید. یک واکنش خوب یا حتی یک لحن مهربان و تشویق کننده می‌تواند هاسکی‌ها را برای تکرار رفتار خوبشان ترغیب کند. پس از تشویق کردن حیوان عزیزتان غافل نشوید.

 • دقیقاً بلافاصله بعد از این که هاسکی شما رفتار خوبی انجام داد، او را تشویق کنید یا جایزه‌ای به او دهید تا بداند برای کدام رفتارش تشویق شده است. زیرا اگر مدتی از آن بگذرد، گیج می‌شود که برای کدام رفتارش جایزه دریافت کرده است و ممکن است تلاش شما برای ترغیب به آن کار خوب بی‌فایده باشد.
 • رفتارهای ناخوشایند هاسکی را به سمت رفتارهای خوشایند جهت‌دهی کنید. همین جاست که دیسیپلین جایگاه خود را در تربیت سگ هاسکی نشان می‌دهد. هنگامی که حیوان شما رفتار نادرستی نشان داد، به نحوی حواس او را پرت کرده و به انجام یک رفتار خوب ترغیبش کنید. به همین راحتی می‌توانید او را از عادات ناخوشایندش دور نگه دارید.

پاداش یا تنبیه؟

 • سیستم پاداش دادن جایگزینی بسیار اثربخش برای خشونت است. با این روش، ترس، پرخاش و تهاجم را از هاسکی خود دور می‌کنید و او را به سمت رفتارهای دلخواه خود سوق می‌دهید. توجه کنید که انجام خشونت و رفتار ناملایم برای تربیت هاسکی توصیه نمی-شود.
 • روند تربیت سگ هاسکی نیز مانند سایر حیوانات یک منحنی مشخصی دارد. پس از آموزش‌های ساده و کوچک شروع کنید، هدف‌گذاری‌های مشخص داشته باشید و با گذراندن موفقیت‌آمیز هر مرحله از آموزش، برای هاسکی خود پاداش و جایزه‌ای در نظر بگیرید. به مرور می‌توانید دستورات پیچیده‌تر را نیز به آموزش خود اضافه کنید.
تربیت سگ هاسکی
پاداش یا تنبیه؟

آموزش نظم به هاسکی

در قسمت قبل توضیح داده شد که اعمال خشونت برای تصحیح رفتار هاسکی‌ها روش مناسبی نیست. اما باید در آموزش نظم و دیسیپلین به آن‌ها قاطعانه عمل کرد. در کنار پاداش و تشویق‌هایی که در جریان تربیت سگ هاسکی خود در نظر گرفته‌اید، به این نکته نیز توجه کنید که او باید یاد بگیرد به قوانین نیز احترام بگذارد. در این باره می‌توانید امتیازات و تسهیلات هاسکی خود را تحت کنترل بگیرید؛ برای مثال او را از وسایل بازی یا رفتار محبت‌آمیز محروم کنید تا هنگامی که بتواند رفتار خود را اصلاح نماید.

 • به طور محکم و قاطع پای قوانین خود بایستید. می‌توانید از کلماتی مانند “نه” یا “نکن” با لحنی جدی استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید نباید در لحن شما عصبانیت وجود داشته باشد.
 • اگر چیزی از هاسکی خود خواستید و او اطاعت نکرد، بر سر خواسته و دستور خود محکم بمانید. بدون توجه به خواسته‌اش، تنهایش بگذارید و بعد از مدتی بازگشته و دوباره دستورات خود را به او اعلام کنید. تا جایی که متوجه شود باید تابع شما باشد تا به آن‌چه خودش می‌خواهد نیز برسد.
 • اگر بعد از چند بار تلاش شما، باز هم هاسکی در تبعیت از خواسته شما لجاجت به خرج داد، او را به مکانی که خود شما پیش از این برای تنها ماندنش انتخاب کرده‌اید، ببرید. او باید تا زمانی که آرام بگیرد، از دیگران دور نگه داشته شود.

ساخت گنجینه لغات

در جریان تربیت سگ هاسکی، داشتن یک گنجینه لغات مشترک الزامی است. همانطور که شما برای برقراری ارتباط با سایر انسان‌ها به یک زبان مشترک نیاز دارید، باید به یک زبان مشترک با هاسکی خود برسید تا بتوانید منظور خود را به خوبی به او بفهمانید. داشتن گنجینه لغات مناسب باعث می‌شود یک سگ هاسکی باهوش داشته باشید که به راحتی درک کند از او چه می‌خواهید.

 • اگر در تلاش برای برقراری ارتباط با هاسکی خود هستید، می‌توانید از کلماتی مانند “بله”، “نه”، “بنشین”، “بیا”، “بایست” و البته عبارات کوتاه استفاده کنید.
 • استفاده از یک سری لغات آشنا و همیشگی باعث ایجاد حس اعتماد بین شما و هاسکی می‌شود. به این صورت با شما به عنوان صاحب و رهبر خود ارتباط بهتری برقرار کرده و به آنچه از او می‌خواهید اعتماد می‌کند.
 • در نهایت با استفاده از مجموعه‌ای از لغات و عبارات هر چند ساده می‌توانید خواسته‌های پیچیده‌تری را نیز از سگ هاسکی داشته باشید.
ساخت گنجینه لغات
ساخت گنجینه لغات

تعیین قوانین مشخص

همانطور که قبلاً به آن اشاره شد، اگر می‌خواهید تربیت سگ هاسکی شما نتایج مثبتی به همراه داشته باشد لازم است قوانین مشخصی در نظر بگیرید و درباره این قوانین قاطع باشید. همچنین باید سایر افراد خانواده را نیز در جریان این قوانین بگذارید. در این مورد شما به همکاری دیگران نیز احتیاج دارید. یک سگ هاسکی تنها از دستوراتی پیروی می‌کند که گیج کننده و متناقض با هم نباشند.

 • مشخص کنید هاسکی شما حق دارد به کدام یک از اتاق‌های خانه دسترسی داشته باشد، از کدام یک از وسایل یا مبلمان خانه برای استراحت استفاده کند و همچنین محل خواب معینی برای او در نظر بگیرید.
 • ممکن است گاهی مجبور باشید هاسکی را تنها بگذارید. در این موارد باید مکانی را برای او در نظر بگیرید تا در نبود شما با شیطنت‌های خود به چیزی آسیب وارد نکند. محلی را انتخاب کنید که کمتر در معرض آسیب‌های جدی باشد. همین طور بهتر است محل انتخابی شما نزدیک به محل‌های رفت و آمد سایر اعضا خانواده باشد تا هاسکی کاملاً تنها نماند.

تخلیه انرژی هاسکی

تربیت سگ هاسکی تنها محدود به تابع کردن او و آموزش یک سری دستورات ساده نمی‌شود. لازم است برای انرژی‌های تخلیه نشده و اضافی حیوانتان نیز برنامه‌ای داشته باشید. در هر صورت این حیوانات سال‌های سال است که سگ‌های سورتمه‌ای هستند و به ساکن و آرام بودن عادت ندارند. پیشنهاد می‌شود حداقل روزی ۳۰ دقیقه را به بازی و تمرینات جنبشی با سگ‌های هاسکی اختصاص دهید. این باعث می‌شود انرژی مازاد آن‌ها در جهت مثبت تخلیه و به صورت شیطنت‌های آسیب‌زا، فرار، زوزه و سر و صدا، کندن زمین و … بروز پیدا نکند.

روش‌های تخلیه انرژی

 • قدم زدن ساده، برای تخلیه انرژی یک هاسکی کافی نیست. اگر تربیت سگ هاسکی را بر عهده گرفته‌اید باید بدانید که این سگ‌ها به دویدن‌های طولانی عادت دارند. پس باید هر روز فضایی برای دویدن یا لااقل قدم زدن سریع برای یک هاسکی فراهم کنید تا در واقع خسته‌اش کنید.
 • هاسکی‌ها بیشتر دوست دارند زوزه بکشند تا این که پارس کنند. زوزه‌های پر سر و صدای آن‌ها می‌تواند همسایه‌‌ها را آزرده کند. فعالیت بدنی و ورزش روزانه از میزان این زوزه‌ها کم می‌کند.
 • سگ‌های هاسکی در فرار کردن هنرمند به حساب می‌آیند. در واقع بیشتر دوست دارند فضای حیاط را به نحوی ترک کنند یا لااقل برای فرار تلاشی داشته باشند. اما این‌ها در صورتی اتفاق می‌افتد که به حد کافی فعالیت و شیطنت نداشته باشند و به عبارتی حوصله‌شان سر رفته باشد.
 • به جای دویدن حتی می‌توانید با آن‌ها دوچرخه‌ سواری کنید یا از هر بازی پرجنب و جوش دیگری بهره ببرید. مهم این است که بتوانید آن‌ها را خسته کنید.
تربیت سگ هاسکی
روش‌های تخلیه انرژی

آموزش صحیح دستشویی به سگ هاسکی

آموزش نحوه و مکان دستشویی باید از روز اول در برنامه تربیت سگ هاسکی قرار بگیرد. زیرا ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند. اما خوشبختانه با راهکارها و نکاتی مؤثر می‌توان به خوبی از پس این مسئله نیز برآمد.

انتخاب یک محل مناسب

اول از همه باید یک محل خاص برای این موضوع انتخاب کنید. این محل می‌تواند قسمتی از زمین داخل حیاط باشد و تنها به دستشویی هاسکی شما اختصاص یابد.

شناخت زمان کلیدی

زمان‌هایی برای دستشویی سگ هاسکی وجود دارد که به زمان‌های کلیدی معروف‌اند، برای مثال بلافاصله بعد از بازی کردن، غذا خوردن، نوشیدن، خوابیدن و چرت زدن و البته دقیقاً قبل از خواب شبانه. در این مواقع باید هاسکی را به همان محل مشخص برای دستشویی ببرید.

صبور باشید و منتظر بمانید!

هنگامی که هاسکی را به محل دستشویی بردید، کنارش بمانید و بند افسارش را در دست بگیرید. سعی کنید او را از هر گونه بازی کردن و حرکات اضافی باز دارید و در نهایت بی‌تفاوت کنارش منتظر بمانید. لازم است ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. وقتی کارش را انجام داد با صدای ترغیب کننده خود یا با دادن یک تکه غذای کوچک او را تشویق کنید.

ترک بلافاصله محل

حالا وقت آن است که سریعاً هاسکی را از آن محل دور کنید و به جای دیگری ببرید. به این ترتیب ‌کم‌کم متوجه می‌شود اینجا همان جایی است که باید برای دستشویی استفاده ‌شود.

آموزش صحیح دستشویی به سگ هاسکی
آموزش صحیح دستشویی به سگ هاسکی

عادت دادن هاسکی به قفس

جدا از تمام مراحل تربیت سگ هاسکی، عادت دادن آن‌ها به یک جعبه کوچک، یک امر مهم است. اما در اینجا با ارائه چند نکته و راهکار ساده به شما کمک خواهیم کرد از پس این چالش نیز بر بیایید.

هاسکی باید با قفسش احساس راحتی کند!

شاید ابتدا سخت به نظر برسد اما با هوشمندی شما این مسئله نیز قابل حل است. ممکن است ابتدا هاسکی نسبت به این جعبه عجیب احساس خوبی نداشته باشد یا از آن بترسد. این شما هستید که باید با ملایمت و نرمی او را با این جسم جدید آشنا کنید. هیچگاه از این جعبه به عنوان ابزاری برای تنبیه هاسکی استفاده نکنید. مواقعی که سگ هاسکی شما داخل یا حتی نزدیک جعبه رفت او را تشویق کنید و پاداشی برایش در نظر بگیرید. در ابتدا لازم نیست در جعبه را ببندید و هرگز از زور یا فریب برای راندن هاسکی به داخل جعبه استفاده نکنید.

نکات مهم

 • در صورتی که هاسکی شما ترس زیادی از قفس نشان می‌دهد و حاضر نیست وارد آن شود، از یک طعمه خوشمزه کمک بگیرید. طعمه را داخل قفس گذاشته و اجازه دهید هاسکی خودش آن را پیدا کرده و به سمتش برود. چند بار در روز این بازی را تکرار کنید تا کم‌کم ترس او از جعبه‌اش بریزد.
 • کلمات خیلی مهم هستند. هر بار که هاسکی وارد قفس می‌شود از عبارات و کلمات مثبتی که بینتان رد و بدل می‌شود استفاده کنید. در اینصورت هر بار او را به دوستی با جعبه شخصی‌اش ترغیب نموده‌اید. با این شگردهای ساده این مرحله از تربیت سگ هاسکی نیز به راحتی پیش می‌رود.

آماده سازی برای ورود به قفس

پایان روز موقع این است که هاسکی را برای بستن در آماده کنید. برای این کار می‌توانید باز هم از یک غذای خوشمزه در داخل قفس استفاده کنید. حتی برای کمتر شدن ترس هاسکی پیشنهاد می‌شود یک وسیله بازی جدید را نیز داخل جعبه بگذارید تا حواس سگ را از دری که بسته می‌شود پرت کند. این کار را پیش ببرید تا جایی که ناله و زوزه هاسکی تمام شود. در را بسته نگه دارید تا حداقل ۳۰ تا ۶۰ ثانیه هاسکی شما ساکت بماند. برای رعایت این مدت زمان مصر باشید و به هر نحوی که می‌توانید او را آرام کنید تا این زمان سپری شود.

 • همیشه یک وسیله بازی اضافی دم دست داشته باشید تا اگر طعمه خوشمزه و اسباب بازی اولیه نتوانست ناله و گریه هاسکی را کنترل کند، یک وسیله دیگر نشان دهید. در هر صورت باید حواس او از بسته بودن در جعبه پرت شود.
 • یک راه مناسب دیگر این است که ابتدا با بازی و جنب و جوش زیاد هاسکی را خسته کنید و هنگامی که خواب آلوده شد او را داخل جعبه بگذارید. اگر در این حالت به خواب رفت اجازه دهید داخل قفسش بماند.
 •  
تربیت سگ هاسکی
آماده سازی برای ورود به قفس

قراردادن قفس در کنار خود

چیزی که در تربیت سگ هاسکی باید مد نظر قرار دهید این است که این نژاد از سگ‌ها به واسطه خصلت‌های چندین ساله خود دوست دارند همیشه نزدیک صاحب یا در واقع رهبر خود باشند. پس می‌توانید جعبه آن‌ها را در اتاق خود قرار دهید تا احساس تنها بودن یا ترک شدن نداشته باشند.
از جادوی صدای آشنای خود استفاده کنید یا قسمتی از انگشت‌هایتان را داخل قفس و کنارش قرار دهید تا کمی از ترسش کم شود. تا وقتی که احتیاج به دستشویی ندارد در قفس را تا مدت زمان حداقل ۴ ساعت بسته نگه دارید.
تربیت سگ‌های هاسکی شاید گاهی به نظر سخت یا پیچیده برسد ولی قطعا کاری لذت‌بخش است. البته به این شرط که شما عاشق حیوانات و خصوصاً این سگ‌های جذاب و دوست‌داشتنی باشید.

پرسش و پاسخ

سلام سگ من یک ساله از نژاد اشپیتز تریر هست و هیچ اموزشی ندیده و فوق العاده غیر اجتماعی است برای ارتباط بهتر با غریبه ها چه کاری باید انجام بدم و برای اموزش دیر نیست ؟

پاسخ:سلام. اگرچه دیر هست اما قابل انجام هست. ببرید پیش یک مربی خوب تا با او کار کند.

برای تهیه ی یک خانه ی مناسب برای سگ چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

پاسخ:
خانه ی سگتان باید به قدری بزرگ باشد که او بتواند بایستد و به راحتی بچرخد و به قدری کوچک باشد که گرمای بدن سگ به خودش برگردد.
سقف خانه باید شیب دار باشد تا آب باران از روی آن به پایین بریزد.
اگر خانه ی سگ شما از چوب درست شده باشد باید حداقل ۲ اینچ بالای سطح زمین قرار داده شود تا کف آن پوسیده نشود.
در خانه باید به قدری بزرگ باشد که سگتان به راحتی وارد آن شود.

کلام آخر

به پایان این مقاله رسیدیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

مقالات مرتبط:

منابع:

wikihow.com

myhappyhusky.com

18 دیدگاه دربارهٔ «تربیت سگ هاسکی/ چگونه سگ هاسکی را تربیت کنیم؟»

 1. سلام من تازه این سگ رو گرفتم و اولین سگ هست که دارم و هیچی نمیدونم از سگ ها بلفی یکماهه هست و صاحب قبلیش تقریبا بهش یاد داده همه چیز رو فقط تنها مشکلم غذاش هست دستشویی رو بلده خودش بره فقط الان توی این خونه ی جدید باید یادش بدم که کجا بره ، مامانم اجازه نمیده بیارمش توی خونه من ۱۵ سالمه و اینکه مشکلی نداره اگه بیرون از خونه باشه؟

  1. سلام کاربر گرامی
   برای نگهداری سعی کنید یک محیط ایمن برای او تهیه نمایید تا مشکلی برای حیوان کوچکتان پیش آمد نکند. سگ برای یادگیری و آشنایی با محیط جدید یک مدت زمان نیاز دارد.
   ممنون که مشکلتان را با تیم واسط کالا در میان گذاشتید. ما سعی می‌کنیم شما را در نگهداری بهتر این حیوان کمک نماییم؛ ما را از حال و احوال حیوانتان بی خبر نگذارید.

  2. سلام چند روزه یه سگ هاسکی ۶ ماهه گرفتم ولی گوشه گیره و میترسه اصلا فعالیتی نداره و همرام بیرون نمیاد فقط میخواد یه گوشه ای بمونه چکار کنم تا اینجوری نباشه

   1. سلام فرشاد عزیز وقتتون بخیر
    احتمالاً به‌دلیل جدایی از صاحب قبلیش ناراحته، چند روزی به او فرصت دهید و بهش محبت کنید تا کم‌کم شما رو به عنوان صاحب جدیدش بشناسه

  1. با سلام دوست عزیز،بیشتر سگها وقتی باهاشون بازی میکنی این آروم گاز گرفتن بازیشون هست،مگه تا حالا ندیدی وقتی باهم بازی میکنند همدیگه رو آروم گاز میگیرن که بعضی وقتها بر اثر هیجان زیاد مقدار فشار گاز یکیش زیادتر میشه و یدفعه با یه حرکت جدی اعتراض میکنه یا خیلی شدت گاز زیاد باشه اونم حمله کوچیکی میکنه تا حد و حدود بازی فراموش نشه،یا مثلا در حالت خوابیده هست یکی دوتا ضربه کمی از آروم محکمتر به پهلوش بزنی عکس العمل نشون میده و میخاد دستت رو گاز بگیره اما این گاز گرفتن خیلی آروم هست و میدونه که داری باهاش بازی میکنی،خلاصه این رو بگم که همه چی رو میدونن فقط زبون ندارن که صحبت کنن،مثلا سگ من وقتی ناراحتم قشنگ میدونه و میاد کنارم میشینه و هیچ عملی انجام نمیده و فقط نگاهم میکنه،یا وقتی شاد هستم میدونه و مرتب میاد روی پاهاش بالا و با دوپا میپره بالا و پایین و تکرار میکنه!
   اگه بتونی بهش بفهمونی که رهبر و. رئیس شما هستی ۶۰درصد کارانجام شده!
   🌹🖐️

   1. میشه یکم بیشتر راهنمایی کنی چجوری بهش یاد بدم رهبر منم واقعا خسته شدم اذیت میکنه دسشوییشم هر جا دلش میخواد میکنه صد بارم بهش گفتم و رفتم جایی ک باید دسشویی کنه ولی یه لحظه دسشویی میکنه و میره،بخاطر گاز گرفتنشم میترسم بچه داداشمو دستشو گاز بگیره چون دستمو گاز میگیره ولی خیییلی اروم منم میخوام اصلا گاز نگیره میترسم تو خونه بگن وحشیه ممنون از راهنمایی همتون واقعا هم سایت هم نظر ها بهم کمک کردن

    1. پیشنهاد میکنم از دامپزشک واسط پت یک وقت مشاوره تهیه کنید تا با شما تماس بگیرند و راهنماییتون کنند. در اینجا نمیشه همه چیز رو کامل توضیح داد و درضمن من پشتیبان سایت هستم و اطلاعاتم در حد دامپزشک نیست. به شماره ۰۹۳۰۱۷۱۷۵۲۰ درخواست مشاوره بدهید.

  2. سلام سگ منم نژاد مالاموت،تقریبا ۲ ماهشه ولی همش انگاشتامو دستمو گاز میگیره هر چقدرم دستمو میکشم نازش میکنم بغلش میکنم بازم کارشو تکرار میکنه راهنماییم کنین چیکار کنم این عادتشو بزاره کنار

   1. سلام وقت بخیر
    این کار برای سگ شما به یک عادت تبدیل شده و همچنین چون با این کار، شما بهش توجه کردین (حتی با دعوا کردن) فهمیده که با گاز گرفتن میتونه توجه شما رو جلب کنه و این کار رو تکرار میکنه. شما باید دو تا کار رو انجام بدین تا این عادت از سرش بره.
    ۱- وقتی میخواد گاز بگیره، یک اسباب بازی بذارین داخل دهانش که سرگرم اون بشه و به عبارت دیگه، به نحوی حواسش رو پرت کنین.
    ۲- وقتی دستتون رو گاز گرفت خیلی بی تفاوت عمل کنین و عکس العملی نشون ندین.
    برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد حیوانات خانگی، به شماره ۰۹۳۰۱۷۱۷۵۲۰ پیام ارسال کنید تا شما را عضو کانال واسط پت کنند.

 2. مطلب بسیار مفید و کاربردی است
  من علاقه زیادی به پرورش حیوانات دارم
  از سگها سگ هاسکی بهترینه
  به امید موفقیت و بهروزی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *