انواع کیف زنانه

انواع کیف زنانه (۳۰ نمونه از جدیدترین کیف‌های زنانه + عکس)

داشتن کیف در نگاه اول ضروری به نظر نمی‌رسد، ولی به هنگام رفتن به فروشگاه، دانشگاه و مهمانی، داشتن کیفی مناسب برای جابجایی لوازم و وسایل، بسیار مهم است، ضمن اینکه این کیف باید هماهنگ با کاربردش انتخاب شود و همچنین ظاهری زیبا و متناسب با نوع لباسی که پوشیده‌ایم نیز داشته باشد. درنتیجه باید بدانیم وقتی برای خرید کیف به فروشگاه می‌رویم، با چه مدل‌هایی روبرو خواهیم شد و انواع کیف زنانه و کاربردهای آن چیست؟!
در ادامه ۳۰ نوع از انواع پرطرفدار کیف‌های زنانه را باهم مرور می‌کنیم و به بیان کاربردهایشان می‌پردازیم. به هنگام خرید کیف علاوه بر کاربرد آن، جلوه و زیبایی آن نیز مهم و حائز اهمیت است.

کوله‌پشتی (backpacks)

این نوع، محبوب‌ترین کیف در میان دانش آموزان و دانشجوهاست که به دلیل جادار بودن و نیز دو دسته بلند که روی شانه‌ها قرار می‌گیرند، بسیار راحت حمل می‌شوند.

کیف‌های کتابی یا کلاچ (clutch)

یکی دیگر از انواع کیف زنانه کیف‌های کتابی یا کلاچ است. این کیف‌ها مستطیل شکل و محکم هستند که با یک در سفت که روی کیف می‌آید، بسته می‌شوند. به دلیل نوع گرفتنشان در دست به اسم کلاچ، به معنی محکم گرفتن نامیده می‌شوند. این نوع از کیف‌ها معمولاً بدون دسته‌اند و در دست قابل‌حمل هستند و کاربردشان در مهمانی‌ها است. امروزه مدل‌های دیگری از این نوع کیف‌ها مانند دایره، قلبی شکل یا بیضوی نیز طراحی و عرضه می‌شوند.

کیف‌های پاکتی (envelope bags) یا کیف‌های تک بند

این نوع کیف‌ها به شکل یک پاکت مستطیل شکل، تخت و صاف هستند و معمولاً دسته‌ای از جنس فلز دارند و به دلیل کم جا بودن و نیز تنها کاربردشان در مهمانی‌ها و مجالس، کیف مجلسی نیز نامیده می‌شوند. این کیف‌ها بسیار شبیه به کیف‌های کتابی هستند، با این تفاوت که یک بند بلند فلزی دارند. در مکان‌هایی که به همراه داشتن وسایل زیاد ضروری نیست، می‌توانیم از این کیف‌ها استفاده کنیم.

کیف‌های تاشو (foldover clutch) و خورجینی (bucket bag)

کیف‌های تاشو دقیقاً مانند تصویر زیر دو حالت دارند: هم می‌توانیم از آن به حالت تاشده استفاده کنیم که در این حالت باید برای حمل کردن در دست گرفته شوند و هم می‌توانیم به حالت بازشده استفاده کنیم که درنتیجه جای بیشتر و نیز دسته‌ای برای حمل کردن خواهیم داشت. این نوع کیف از انواع کیف های زنانه دسته‌ی بلند ندارند و خیلی هم بزرگ و پرکاربرد نیستند.

کیف خورجینی یا باکت شبیه یک سبد یا سطل است. این نوع کیف از انواع کیف های زنانه کاملاً جاداراست، از بالا باز می‌شود و معمولاً هم دسته کوتاه و هم دسته‌‌ی بلند دارد. برای گردش‌های کوتاه روزانه قابل استفاده است. این کیف با یک بند که کشیده شده و قسمت باز و در کیف را جمع می‌کند، بسته می‌شود، بعضی از انواع کوله‌پشتی‌ها نیز به‌صورت خورجینی بسته می‌شوند.

خورجینی
کیف خورجینی

کیف یا ساک ورزشی (athletic bag)

همان‌طور که از اسمش کاملاً مشخص هست، برای رفتن به باشگاه و حمل وسایل ورزشی مانند لباس و کفش ورزشی از این کیف استفاده می‌شود. از این نوع از انواع کیف زنانه علاوه بر فعالیت‌های ورزشی به هنگام مسافرت‌های کوتاه نیز می‌توان استفاده کرد.

کیف بولینگ (bowling bag)

همان‌طور که از اسمش کاملاً پیداست، این کیف در ابتدا برای حمل توپ‌های بولینگ با دسته‌ی کوتاه و ارتفاع کم و پهنای مناسب توپ طراحی شدند، ولی امروزه به‌عنوان کیفی مناسب و جادار برای مسافرت‌های کوتاه استفاده می‌شود. یک زیپ بزرگ در بالای کیف وجود دارد که دسترسی به تک جای بزرگ کیف را آسان می‌کند. از این نوع کیف از انواع کیف زنانه در سایزهای متوسط به دلیل راحتی در حمل و نیز جادار بودن، می‌توان در محل کار یا اداره نیز استفاده کرد.

کیف سفری/ورزشی یا کیف دافل (duffel bag)

این نوع کیف‌ها از انواع کیف‌های زنانه طول زیاد و ارتفاع کم با دسته‌های کوتاه و محکمی دارند که برای مسافرت بسیار مناسب و جادار هستند، تفاوتشان با کیف‌های بولینگ در نرم‌تر بودن و تعداد جیب‌های بیشتر است. اسم این کیف از محلی در بلژیک گرفته‌شده که پارچه مناسب برای دوخت این نوع کیف ازآنجا به سایر کشورها صادر می‌شود. از این نوع کیف‌ها معمولاً برای حمل وسایل پرحجم استفاده می‌شود، همچنین می‌توانند جایگزین کیف‌های ورزشی نیز شوند.

کیف‌های لپ‌تاپ (laptop bags)

کیف‌های لپ‌تاپ برای حمل لپ‌تاپ استفاده می‌شوند. کاملاً هم‌اندازه با سایز لپ‌تاپ و کمی محکم برای آسیب نرسیدن به لپ‌تاپ ساخته می‌شوند. معمولاً دو نوع دارند: یک نوع به‌صورت کیف‌دستی با دسته‌کوتاه و دیگری به‌صورت کوله‌پشتی هستند که در هر دو نوع محکم بودن کیف بسیار مهم است، بدین منظور در داخل کیف از آستر به همراه ضربه‌گیر استفاده می‌شود.

کیف گلدانی (potli bag) و کیف هلالی (hobo bag)

کیف گلدانی از انواع کیف‌های زنانه ریشه در سنت‌های هندوستان دارد. این کیف، یک کیسه کوچک است که از پارچه‌های زیبا تولید می‌شود که قسمت بالای کیف و در آن توسط نخی جمع شده و گره زده می‌شود.

کیف هلالی یک نوع کیف خاص است که فقط یک جای بزرگ و یک زیپ دارد، به دلیل اینکه از چرم‌های نرم و یا از پارچه ساخته می‌شود، بسیار انعطاف‌پذیر هست. این کیف کاملاً آزاد و بدون شکل بر روی شانه قرار می‌گیرد. عرض این نوع کیف از انواع کیف های زنانه نسبت به ارتفاعشان بیشتر است و به دلیل انعطافی که دارند لوازم بسیاری در آن‌ها جا می‌شود، بنابراین در گردش‌های کوتاه و نیز در زندگی روزمره می‌توانند بسیار کاربردی باشد.

انواع کیف زنانه
کیف هلالی

کیف پستچی (messenger bag)

این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه در ابتدا به دلیل داشتن دسته‌ی بلند که از دو طرف به کیف متصل است و نیز دو دکمه آهنربایی در جلو، مخصوص پستچی‌ها ساخته‌شده است. وقتی کیف را به روی دوش می‌اندازیم، به دلیل داشتن دسته‌ی ‌بلند، کیف می‌تواند در قسمت پشت قرار گیرد. این نوع کیف در میان مردان نیز محبوبیت خاصی دارد. به دلیل داشتن بند دوشی محکم و نیز قابل تنظیم حتی اگر کیف، سنگین‌تر از حد معمول شود باز هم قابلیت حمل بدون مشکل را دارد. اساتید و دانشجویان از این نوع کیف در سایزهای بزرگ‌تر برای حمل کتاب نیز استفاده می‌کنند.

کیف باگت (baguette bag) و کیف مینیاتوری (minaudiere bag)

کیف باگت یکی دیگر از انواع کیف های زنانه است که به دلیل شباهتشان به نان باگت فرانسوی به این اسم، نامیده شده‌اند. طولشان نسبت به ارتفاع و عمقشان، کمتر است. یک دسته‌کوتاه دارند که می‌توانیم آن را روی بازوی دستمان می‌اندازیم. این کیف‌ها تقریباً هم سایز کیف‌های کتابی است ولی برخلاف آن‌ها دارای بند می‌باشند. سایز این کیف‌ها کوچک است و به همین دلیل نسبت به کیف‌های دستی و هلالی کاربرد کمتری دارند.
کاربردهای کیف باگت: مهمانی‌های کوچک، بیرون رفتن‌های کوتاه‌مدت و رستوران .

کیف مینیاتوری کوچک و مخصوص میهمانی‌های و قرار ملاقات‌های بسیار رسمی است که با جواهر تزئین می‌شود و معمولاً از فلز ساخته می‌شود. سایز این کیف نیز بسیار کوچک است و به دلیل همین کوچکی وسایل و لوازم زیادی در آن جا نمی‌شود. معمولاً ضروری‌ترین وسایل مانند کلید، موبایل و پول را در آن قرار می‌دهند.

کیف ماف (muff)

این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه بسیار خلاقانه و از جنس خز ساخته‌شده است. برای زمان‌های سرد سال طراحی‌شده است، به‌طوری‌که علاوه برجایی برای وسایل دو طرف آن، طوری ساخته‌شده‌اند که دست‌ها به داخل کیف رفته و گرم می‌شوند. تصویر زیر گویای کاربرد این کیف در مناطق سرد، در کنار پالتو و کاپشن به‌جای دستکش هست. این کیف دسته‌ای بلند دارد که روی دوش انداخته می‌شود.

ماف
کیف ماف

کیف زین اسبی (saddle bags)

این نوع از انواع کیف های زنانه اولین بار برای قرار گرفتن در کنار زین اسب به هنگام سوارکاری اختراع شد، به‌طوری‌که به زین اسب متصل شده و لوازم ضروری و موردنیاز سوارکار با استفاده از آن قابل‌حمل می‌شد. ولی امروزه طراحان کیف با استفاده از این مدل و چرم، طرح‌های بسیار زیبایی خلق می‌کنند، این کیف علاوه برقرار گرفتن روی زین اسب، بر روی دوش نیز قابل استفاده هست و همچنین طراحی بسیار زیبایی دارد.

کیف ساچل یا کیف کیسه‌ای (satchel bag)

این کیف از انواع کیف‌های زنانه و نیز مردانه به شکل یک مستطیل است. دو دسته کوچک و البته محکم دارد. همچنین کف آن صاف و سفت است. این کیف بسیار جادار هست و ظرفیت زیادی دارد. در اغلب موارد جیب‌های زیادی مانند تصویر زیر روی آن هست. علاوه بر دسته‌کوتاه، یک بند بلند دوشی نیز دارد که در کنار بدن قرار می‌گیرد و با استفاده از آن می‌توان کیف را روی شانه حمل کرد. از این کیف می‌توان در اداره و دانشگاه و حتی سفرهای کاری و کوتاه‌مدت استفاده کرد.

کیف آویزی (sling bag)

این کیف شبیه به کیف دوشی ولی بسیار کوچک‌تر است. برای پیاده‌روی کاملاً مناسب هست. معمولاً برای حمل وسایل کوچک مثل کارت خرید، دسته‌کلید و موبایل که در پیاده‌روی و خرید به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنیم، از این نوع کیف استفاده می‌شود. بسیار سبک هستند و راحت حمل می‌شوند. برای اینکه این کیف‌ها سبک باشند، جنسشان را از پارچه انتخاب می‌کنند. در این نوع، کیف با داشتن دسته‌های بلند، به‌طورمعمول در کنار بدن به‌صورت عمودی یا ضربدری (cross body) قرار می‌گیرد و فاقد دسته کوتاه هستند.

کیف دوشی (shoulder bag)

این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه بسیار معمول و پرکاربرد است. انواع و مدل‌های زیادی دارد و اکثر خانم‌ها از این نوع کیف استفاده می‌کنند. فضای این کیف در حد متوسط است. بند بلندی دارد که روی دوش قرار می‌گیرد. معمولاً فاقد دستگیره کوتاه است. کاربرد آن به هنگام پیاده‌روی و خرید است.

کیف‌دستی (tote bag)

این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه به این دلیل که نسبت به کیف‌های خرید راحت‌تر حمل می‌شود، tote نامیده می‌شود. به دلیل داشتن جای کافی و بزرگ بودن در میان بانوان محبوبیت نسبتاً زیادی دارد. در طراحی این کیف‌ها معمولاً به دلیل هر چه راحت‌تر شدن کاربردشان، جیب‌های زیادی قرار داده نمی‌شود. خانم‌ها می‌توانند تمام وسایل شخصی مانند کیف پول، گوشی، دسته کلید، عینک دودی و سایر لوازم ضروری‌شان را در این نوع از انواع کیف حمل کنند. این کیف‌ها دو دسته‌ی کوتاه دارند.

انواع کیف زنانه
کیف‌دستی

کیف خرید (shopping bag)

این نوع کیف از انواع کیف های زنانه مخصوص خرید هستند. یک کیف بزرگ با دو دسته که جزئیات دیگری مثل جیب و زیپ ندارد. یک جای بزرگ دارد که از بالا باز می‌شود. از آنجائی که این کیف بسته نمی‌شود، تنها برای خرید مایحتاج عمومی کاربرد دارد و برای خرید لوازم گران‌بها نمی‌توان از آن استفاده کرد.

کیف مچی (wristlet) یا کیف‌دستی

این نوع کیف شباهت بسیاری به نوع کلاچ دارد، به این معنی که کوچک است و در دست حمل می‌شود. با این تفاوت که در این نوع کیف همان‌طور که در تصویر زیر دیده می‌شود، برای راحتی بیشتر یک بند کوتاه در کنار کیف طراحی‌شده که می‌توانیم با استفاده از آن، کیف را در بعضی مواقع روی مچ دست حمل کنیم. در اغلب اوقات بالای کیف یک زیب برای بسته شدن دارد و در موارد دیگر با یک در و یک دکمه آهنربایی روی کیف بسته می‌شود.

کیف با رو دوخت چنل (chanel) یا لحافی

این نوع از انواع کیف‌های زنانه به کیف‌هایی گفته می‌شود که روی کیف طرح‌هایی به شکل لوزی دوخته‌شده است، این نوع کیف‌ها دارای جزئیات بسیارند و مدلشان قدیمی و کلاسیک محسوب می‌شود، خانم‌های جوان معمولاً به استفاده از این نوع کیف‌ها علاقه چندانی ندارند.

کیف استوانه‌ای (barrel bag)

کیف لوله‌ای یا استوانه‌ای شکل است که همان‌طور که از اسمش پیداست به شکل یک استوانه با طول زیاد و عرض کم طراحی‌شده است. برای اینکه انعطاف‌پذیرتر باشد از چرم یا برزنت ساخته می‌شود. اگر از جنس پلاستیک باشد به‌عنوان کیف باشگاه نیز می‌توان از آن استفاده می‌شود.

کیف پزشکی (doctor bag)

این نوع از کیف‌ها در ابتدا تنها برای استفاده پزشکان که به دیدن بیمار می‌رفتند و برای نگهداری و حمل وسایل پزشکی استفاده می‌شد، ولی امروزه به دلیل محکم بودن و نیز جادار و زیبا بودن به‌عنوان مدلی برای طراحان کیف در جایگاه ویژه‌ای قرارگرفته است. این نوع کیف از انواع کیف های زنانه کفی محکمی دارد و درجایی که دو لبه کیف به هم می‌رسند دوتکه فلز سرتاسری قرار دارد که با یک قفلی به هم متصل می‌شوند، به‌طوری‌که در کیف کاملاً بسته می‌شود. دسته این نوع کیف کوتاه و بسیار محکم است.

کیف ساحلی (beach bag)

این نوع کیف از کیف‌های زنانه از جنس پارچه‌های ضد آب در رنگ‌های شاد و طرح‌های جذاب فانتزی ساخته می‌شود. برای حمل وسایل موردنیاز در کنار دریا مانند وسایل شنا، حوله، صندل، بطری آب، ضد آفتاب، عینک دودی و غیره استفاده می‌شود.

ساحلی
کیف ساحلی

زنبیل یا ساک سبدی (basket bag)

این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه دقیقاً مانند زنبیل‌های قدیمی برای خرید میوه و سبزی و سایر مایحتاج روزانه منزل استفاده می‌شود، با این تفاوت که امروزه این نوع کیف‌ها در رنگ‌های متنوع در بازار موجود هستند. جنسشان از حصیر یا نوارهای پلاستیکی است. دسته‌هایی کوتاه برای حمل با دست دارند.

کیف کمری (belt bag)

این نوع کیف در میان مردان کاربرد بیشتری دارد و امروزه در میان خانم‌های جوان مخصوصاً در مکان‌های شلوغ و مسافرت‌ها و نیز پیاده‌روی‌ها بسیار پرکاربرد شده است. این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه با یک بند نسبتاً بلند به شکل کمربند به دور کمربسته می‌شود.

کیف حصیری (straw bag)

این نوع کیف همان‌طور که اسمش کاملاً مشخص است از جنس حصیر ساخته می‌شود. در ابتدا در مناطقی مانند شمال و جنوب ایران تنها توسط افراد محلی برای حمل سبزی، ماهی و غیره استفاده می‌شد، ولی امروزه به‌عنوان مدلی برای طراحان کیف و البته در سایزهای کوچک‌تر تغییر کرده است.

کیف پول (wallets)

کیف پول‌ها مهم‌ترین جزء زندگی روزمره انسان‌ها هستند که هرروز از آن برای نگهداری پول، کارت‌های اعتباری، گواهینامه و حتی موبایل استفاده می‌شود. در ابتدا کیف‌های پول برای آقایان ساخته شدند تا بتوانند پول و کارت‌های اعتباری‌شان را بدون گم کردن جابه‌جا کنند، ولی امروزه خانم‌ها نیز به‌وفور از انواع مختلف کیف پول در طرح‌ها و مدل‌های مختلف استفاده می‌کنند. این نوع کیف از انواع کیف‌های زنانه بسیار کاربردی است و تقریباً همه خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند. کیف‌های پول آقایان معمولاً هم‌اندازه جیب شلوار یا جیب پالتو ساخته می‌شوند، صاف و تاشو هستند و معمولاً طراحی پایه مشخصی دارند.

اطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیف می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. همچنین با مراجعه به وبسایت واسط کالا می‌توانید انواع کیف‌های مورد نظر خود را به راحتی خرید و فروش نمایید.

منابع:

looksgud.in

sewguide.com

2 دیدگاه دربارهٔ «انواع کیف زنانه (۳۰ نمونه از جدیدترین کیف‌های زنانه + عکس)»

  1. سلام وبسایت خوبی دارید؛
    من میخواستم بپرسم به نظرتون برای یه جلسه اداری و رسمی که خیلی مهمه برام ظاهرم چطور باشه داخل جلسه از کیف چرم زنانه دستی مدل سورنا استفاده کنم خوب است سا نه؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *