فراری 488 اسپایدر

فراری 488 اسپایدر

فراری 488 اسپایدر جانشین اسپایدر 458 است؛ که با تحسین و تشویق حاضرین درصحنه روبرو شد. زیبایی آن چشم‌ها را خیره کرد. حال این سوال پیش می‌آید که آیا فراری اسپایدر 488 جانشین شایسته‌ای است؟ با واسط پت همراه باشید تا به بررسی این ماشین زیبا بپردازیم.

نگاهی به تاریخچه فراری

تاریخچه فراری با طلا نوشته‌شده است. بیش از نیم‌قرن است که نام فراری در صنعت خودروسازی اتومبیل‌رانی دنیا نامی پرافتخار بوده است. خودروهایی اصیل و منحصربه‌فرد که با کهنه شدن نه‌تنها از قیمتشان کاسته نمی‌شود بلکه روزبه‌روز ارزشمندتر نیز می‌شوند.

همه‌ی این‌ها از تولد یک انسان تاریخ‌ساز در سال 1898 در مودلاین ایتالیا سرچشمه گرفت. انزو فراری (Enzo Ferrari)!
فراری مدل‌های بسیاری دارد ازجمله فراری لافراری، فراری کالیفرنیا، فراری 488 اسپایدر و …

البته فراری 488 خود سه نوع دارد که، GTB ،488 اسپایدر، 488 پیستا، 488 پیستا اسپایدر نام دارد. در ادامه به توضیح مفصلی از فراری اسپایدر 488 می‌پردازیم.

نگاه کلی به فراری اسپایدر 488

این ماشین با استفاده از یک موتور V8 توانسته است، قدرت 661 اسب بخار را تولید کند. حجم موتور فراری 488 اسپایدر 3900 سی‌سی است؛ و توانسته است 760 نیوتون بر متر گشتاور را تولید کند.

شتاب این ماشین زیبا عالی است. تنها در مدت 3 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رساند. فراری 488 را از هر جنبه که دقت کنیم و نگاه کنیم نسبت به 458 پیشرفت کرده است.

فراری اسپایدر 488 برای اولین بار در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت 2015 به نمایش عموم درآمد.
این ماشین 100 اسب بخار بیشتر از برادر بزرگتر خود یعنی 458 قدرت دارد.

اسپایدر نه‌تنها از زیبایی برخوردار است بلکه برخی ویژگی‌های فراری را نیز همراه خود دارد. آرم زیبای فراری را می‌توان در قسمت‌های مختلف ماشین دید. به‌طور عجیبی فراری اسپایدر 488 از ابتدا یک فراری قرمز نبوده است؛ و اولین ماشینی که فروخته شد به رنگ آبی بود! درحالی‌که دیگر رنگ‌ها بعداً در دسترس قرار گرفتند.

اولین فراری 488 اسپایدر که فروخته شد
اولین فراری 488 اسپایدر که فروخته شد

ابعاد ماشین فراری اسپایدر 488

موتور میانی اسپایدر 488 ابعاد کوپه را حفظ می‌کند. طول کلی حدود 4.5 متر است؛ و عرض آن حدود 2 متر و نیز ارتفاع آن نیز 1 متر است.

وزن فراری 488 اسپایدر نیز 1524 کیلوگرم، چیزی حدود 1.5 تن است.

مشخصات فنی

موتوری به حجم 3900 سی‌سی جفت توربو 8 سیلندر درون قلب ماشین فراری 488 اسپایدر می‌تپد.

خروجی این موتور عظیم 661 اسب بخار است که 8000 دور بر دقیقه و 760 نیوتون متر گشتاور ایجاد می‌کند. فراری، برای کسانی که فکر می‌کنند اضافه کردن یک توربو شارژر باعث تأخیر می‌شود، ادعا می‌کند زمان واکنش دریچه گاز تنها 0.8 ثانیه با سرعت 2000 دور در دقیقه در دنده سوم است.

باید به ذهن خود فشار آورید تا تفاوت موتور قدیمی با این را بگویید. گیربکس هفت سرعتِ دو کلاچ دقیق و سریع است و به زیبایی موتور را تعریف می‌کند. فراری ادعا می‌کند صفرتا 100 فراری 488 اسپایدر سه ثانیه است؛ به‌عبارت‌دیگر تنها سه ثانیه طول می‌کشد تا سرعت خود را از صفرکیلومتر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند.

میزان سوخت

وقتی در مورد یک سوپر اسپرت ایتالیایی عجیب‌وغریب صحبت می‌کنیم که دارای یک موتور V8 جفت توربو است که قدرت 661 اسب بخار را تولید می‌کند و تنها سه ثانیه طول می‌کشد تا سرعتش را به 100 کیلومتر بر ساعت برساند، مطمئناً به فکر کم سوخت بودن این ماشین نخواهید بود.

ظرفیت باک ماشین فراری اسپایدر 488 حدود 85 لیتر است. مصرف سوخت این ماشین در داخل شهر چیزی در حدود 16 لیتر و در بزرگراه حدود 10 لیتر به ازای هر صد کیلومتر است.

هنگام رانندگی با این ابر خودرو آن‌چنان محو رانندگی و صدای توربو شارژها می‌شویم که دیگر مجالی نمی‌ماند، برای فکر کردن به اینکه غول پرخور فراری چقدر بنزین مصرف می‌کند و چگونه است.

صندلی‌ها و کابین فراری 488 اسپایدر

برای شرکت فراری صندلی‌ها و فضای داخلی فراری همیشه از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. هرچه راننده احساس نزدیکی بیشتری با خودرو داشته باشد درنتیجه راحت‌تر خواهد بود. صندلی‌های دوتایی فراری اسپایدر 488 شباهت زیادی به فراری 488 GTB دارد.
لوگوی زیبای فراری بر پشت صندلی‌ها دوخته ‌شده است. همچنین دوخت صندلی‌ها با رنگ قرمز انجام شده است. انگار که طراح داخلی هم یک پرسپولیسی پر و پا قرص است که به هر بهانه‌ای می‌خواهد رنگ قرمز را در ماشین استفاده کند. البته یک نوار آبی‌رنگ بر روی کف صندلی‌ها قرار دارد؛ که با رنگ بدنه ست شده است.
کنسول فشرده‌تر شده و ورودی‌های هوا زاویه‌دار هستند.

صندلی‌ها و کابین فراری 488 اسپایدر
صندلی‌ها و کابین فراری 488 اسپایدر

فضای بار و امکانات

موتور فراری اسپایدر 488 همانند سایر سوپر کارها، فضای زیادی را اشغال کرده است. اغلب این خودروها فاقد صندوق‌عقب هستند. در عوض فضای بار به جلوی اتومبیل منتقل می‌شود. البته نسبت به دیگر رقبای خود فضای مفید حدود 229 لیتری ارائه می‌دهد.
البته فضا برای حمل دو تا چمدان کافی است؛ و فراری مجموعه‌ای از چمدان‌های ویژه را با قیمتی گزاف برای پر کردن این فضای بار ارائه می‌دهد.

فراری تمایل دارد که روی هدف خود متمرکز شود یعنی ارائه‌ی عملکرد در سطح جهانی!
به همین دلیل ممکن است امکانات و آپشن‌ها آن‌چنان‌که انتظار می‌رود، جذاب و راضی‌کننده نباشد.
ماشین اسپایدار 488 دارای ترمزهای استاندارد کربن و سرامیک است که در پشت چرخ‌های آلیاژی نفیس پنهان‌شده‌اند. این خودرو سریع‌ترین ماشین روباز فراری است.

در داخل صندلی‌های ورزشی چرم را خواهید یافت. شما همچنین می‌توانید سیستم کنترل آب‌وهوا و کروز و همچنین سنسور پارکینگ معکوس را در اسپایدر 488 پیدا کنید.
این خودرو توسط یک دکمه روشن می‌شود. این یک ویژگی هیجان‌انگیز برای صاحبان فراری است.

سیستم سرگرمی

فراری و لامبورگینی هر دو به دلیل نداشتن سیستمهای سرگرمی دلخواه، در جذب مشتری بدنام هستند. برخلاف بسیاری از همتایان خود اسپایدر 488 صفحه‌نمایش را در پشت فرمان قرار می‌دهد.

حداقل فراری به ذهنش خطور کرده است که اپل کارپلی (Apple CarPlay) و همچنین بلوتوث را ارائه دهد؛ اما هنوز هیچ خبری از اندورید اتو (Android Auto) وجود ندارد.

یستم فراری 488 بیشتر از 458 از به‌روزرسانی نرم‌افزار برخوردار است اما آن‌چنان جذاب و دل‌چسب نخواهد بود. البته یک صفحه کوچک را در مقابل صندلی مسافر اضافه می‌کند که اطلاعات مربوط به سرعت و سیستم ناوبری را نشان می‌دهد.

مشکلات و قابلیت‌های فراری 488 اسپایدر

اسپایدر 488 طی دو سال دو بار فراخوانده شده است. در سال 2018 به همراه فراری GTB 488 به دلیل یک مشکل نرم‌افزاری فراخوانده شدند. قضیه ازاین‌قرار بود که در صورت فرسودگی دیسک‌های ترمز، هشدار داده نمی‌شد.

در سال 2019 به دلیل مشکل فنی دیگری فراخوانده شد. فراری 488 اسپایدر 3 سال ضمانت نامحدود ارائه می‌کند؛ اما از همه مهم‌تر 7 سال ضمانت خدمات ویژه ارائه می‌دهد که خیال راننده ازهرجهت راحت و آسوده باشد.

مشکلات و قابلیت‌ها
مشکلات و قابلیت‌های فراری 488 اسپایدر

ایمنی

ایمنی این ماشین زیبا توسط آژانس‌های ایمنی تائید نشده است؛ بنابراین هیچ نتیجه‌ی رسمی وجود ندارد. بااین‌وجود فراری چندین دهه تجربه در صنعت خودروسازی را در پشت نام خود دارد.
ماشین اسپایدر 488 دارای ترمزهای استاندارد کربن و سرامیکی با ABS و سیستم کنترل پایداری و سیستم لغزشی است.

تحلیل فراری 488 اسپایدار از نظر فنی

هنگامی‌که فراری اعلام کرد، ماشینی جدید بنام 488 جانشین فراری 458 محبوب خواهد شد. حدس و گمان‌های بسیاری در مورد عملکرد و مشخصات فنی این ابر خودرو می‌شد. همگان انتظار داشتند که شرکت فراری یک ماشین با مشخصات بسیار خاص را به جهان عرضه کند. همین طرز تفکر و بالا بودن سطح توقع باعث یک شوک خفیف به طرفداران فراری شد. وقتی‌که شرکت فراری اعلام کرد موتور اسپایدر 488، هشت سیلندر V- شکل به همراه جفت توربو دارد.

این همان موتور 8 سیلندر 458 است که بخش عمده‌ی موفقیت اسپایدر 458 همان موتور V8 است که به‌طور طبیعی 9000 دور بر دقیقه صداهای عجیب‌وغریب تولید می‌کند. 488 ازنظر فنی در بیشتر دسته‌ها بهتر است.
قطعاً اضافه کردن جفت توربو بسیار هیجان‌انگیز و عالی است؛ اما افزودن جفت توربو باعث شده است که خودرو استاندارد دچار مشکل شود. درهرحال 488 ازنظر فنی بهتر است.

قیمت؟!

اگر می‌خواهید پشت فرمان فراری 488 بنشینید باید مقداری سر کیسه را شل کنید و پول‌خرج‌کنید. قیمت فراری اسپایدر 488 به پول ایران چیزی حدود 10 میلیارد ناقابل است.
اما برای خرید رقبای آن یعنی مک لارن 720S هزینه‌های بالاتر چیزی حدود 12 میلیارد را باید پرداخت کرد.
به نظر شما 10 یا 12 میلیارد تومان زیاد است؟ ارزان یا گران بودن یک‌چیز نسبی است. بستگی دارد نسبت به چه ماشینی آن را ارزیابی می‌کنید.
اگر با برندهایی چون کیا (Kia) مقایسه شود که خیلی گران است؛ اما اگر با برند بوگاتی مقایسه شود، آن‌وقت است که ناچیز می‌شود.
وقتی‌که بوگاتی لاویتور، گران‌ترین ماشین صفرکیلومتر جهان، 400 میلیارد تومان است، فراری ماشین قیمت مناسب و ارزان‌قیمتی تلقی می‌شود. گفتنی است که بوگاتی چهار ماشین در لیست گران‌ترین ماشین‌های جهان دارد.

اسپایدر 488 یک مدل مستقل است. شما سوار بر یک ماشینی هستید که از 488 اسپایدر پیستا قدرتمندتر است.
دارای قدرتمندترین موتور 8 سیلندری است که تابه‌حال بر روی یک فراری تعبیه‌شده است.

مقایسه فراری اسپایدر 488 و فراری اسپایدر 458

اسپایدر 458 از همان موتور 4.5 لیتری V8 موجود در کوپه نیرو می‌گیرد و 562 اسب بخار چشمگیر را در یک 9000 دور در دقیقه و 540 نیوتون متر گشتاور تحویل می‌داد. این ارقام به اسپایدر 458 اجازه می‌دهد تا سرعتش در عرض 3 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نزدیک به 321 کیلومتر در ساعت باشد.
488 کاربردی‌تر، راحت‌تر و سریع‌تر است. البته اگر زیاد رانندگی می‌کنید 488 را بگیرید وگرنه 458 به شما لبخند می‌زند.

مقایسه فراری اسپایدر 488 و فراری اسپایدر 458
مقایسه فراری اسپایدر 488 و فراری اسپایدر 458

حتماً خواهید گفت ما کجا و فراری کجا؟!
اما ما می‌گوییم در جهان هستی هر چه را اراده کنی به دست می‌آوری!
اگر موافق نیستید مطلب بوگاتی هرمس را بخوانید. شرکت بوگاتی یک نسخه از شیرون را مخصوص مانی خوشبین هم‌وطن ما ساخته است. یک نسخه‌ی کاملاً اختصاصی و منحصربه‌فرد که فقط یکی در جهان وجود دارد آن‌هم برای مانی خوشبین!

مقایسه فراری اسپایدر 488 و مک لارن 720S

مک لارن 720S به دلیل قدرت فوق‌العاده و عملکرد عالی و عملی شگفت‌آور موردستایش همگان قرارگرفته است.
مک لارن 720S از یک موتور 4 لیتری جفت توربوی V8 بهره می‌برد. دست آورد این موتور بی‌نظیر 710 اسب بخار قدرت و 770 نیوتون متر گشتاور است. این اعداد به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از اسپایدر 488 است؛ و نشان می‌دهد که نه‌تنها در خیابان بلکه در برگه‌ی مشخصات نیز مک لارن 720S جلوتر است.
صفرتا صد این ماشین کمتر از 3 ثانیه است. همچنین حداکثر سرعت آن نیز بالاتر است و حدود 338 کیلومتر بر ساعت است. در خارج از جاده، مک لارن راحت‌تر است و به‌راحتی می‌توانید روزانه با آن زندگی کنید.

فضای داخلی 720S دارای طرح مشابهی با 488 است و تمام کنترل‌ها روی راننده متمرکزشده است، اما مک لارن از ویژگی‌های بهتری برخوردار است و یک سیستم سرگرمی بسیار برتر دارد. مک لارن ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، اما فوق‌العاده است.

اطلاعات بیشتر

 • نام خودرو: Ferrari 488 Spider
 • کشور سازنده: ایتالیا
 • حجم موتور: 3.9 لیتری توربو شارژ
 • محور محرک RWD
 • گیربکس: 7AM
 • حداکثر قدرت: 661 اسب بخار
 • حداکثر گشتاور: 760 نیوتن متر گشتاور
 • شتاب: 0 تا 100 3.0 ثانیه
 • مصرف سوخت ترکیبی: 11.4 لیتر در هر 100 کیلومتر
 • حداکثر سرعت: km/h 330
 • وزن: 1370 کیلوگرم
 • رقبا: لامبورگینی Huracan Spyder, مک لارن Spider S650، آستون مارتین V8 Vantage Roadster

سخن پایانی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فراری 488 اسپایدر می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمائید.

به پایان مقاله رسیدیم؛ امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد.شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا به راحتی حیوانات خود از جمله اسب را خرید و فروش نمائید.

منبع: carbuzz.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *