ساعت بوگاتی شیرون

ساعت بوگاتی شیرون

ساعت بوگاتی شیرون یکی از عجیب ترین وسایلی است که به دست بشر ساخته شده است. زمان برای سریع‌ترین ماشین‌ها اهمیت زیادی دارد. ساعت‌ها و اتومبیل‌ها پیوندی عمیق با یکدیگر دارند. علاقه‌مندان ماشین‌های سریع، ساعت‌ها را دوست دارند و از دقت مکانیکی، زیبایی و عملکرد هر دو لذت می‌برند؛ اما حرکت عقربه‌های ساعت به‌طورقطع نمی‌تواند انرژی و قدرت یک موتور ماشین را ضبط کند. برایتان بگوییم این پیوند تاریخی با همکاری دو شرکت بوگاتی و جاکوب اند کو محکم‌تر شد.
همه‌چیز از یک ایده در شرکت جاکوب آغاز شد. طراحی یک موتور W16 آن‌هم در یک ساعت، بسیار هیجان‌انگیز است. وجود 16 سیلندر نمادین به همراه توربو شارژ در یک ساعت مچی بسیار جذاب و عجیب است!

قدمت چندین ساله‌ی همکاری جاکوب و بوگاتی

اولین بار نیست که دو شرکت لوکس به هم رسیده‌اند. نخستین همکاری بوگاتی و جاکوب در سال 2019 بود. این اولین قراردادی است که برای تولید یک ساعت منحصربه‌فرد انجام می‌شود. بهتر از این نمی‌شود همکاری دو شرکت خلاق و منحصربه‌فرد نتیجه‌ی بسیار عالی را به دنبال خواهد داشت.
در طراحی این ساعت‌ها از ماشین‌های بوگاتی الهام گرفته ‌شده است؛ ساعت شیرون همانند ماشین‌های بوگاتی به تعداد محدود تولید می‌شود. سه مدل ساعت با همکاری این دو شرکت تولیدشده است که عبارت‌اند از:

 • بوگاتی شیرون توربیلون
 • تویین توربو
 • شیرون ۱۱۰ ANS

ساعت بوگاتی شیرون ۱۱۰ ANS

نسخه‌ی ویژه ساعت بوگاتی برای جشن 110 سالگی بوگاتی تولید شده و صفحه‌ی این ساعت زیبا با پرچم سه رنگ فرانسه تزئین شده است. قاب آن از کربن سیاه و کاملاً به‌صورت سفارشی است.

بند پلاستیکی آن با الهام از بوگاتی شیرون ساخته شده است. آرم افسانه‌ای بوگاتی در قسمت پایین و درست روی پرچم سه رنگ جلب‌توجه می‌کند.
به‌رسم همیشگی یک نسخه‌ی ویژه به نام بوگاتی شیرون 110 ANS را به همراه خود به نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ می‌آورد. این نسخه از شیرون، درواقع نامه‌ای عاشقانه از طرف شرکت بوگاتی به اتوره بوگاتی است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد بوگاتی شیرون ۱۱۰ ANS، مطلب زیر را مطالعه کنید:
بوگاتی شیرون ۱۱۰ ANS
در پایان مقاله توضیحی کوتاه از شرکت بوگاتی و جاکوب آورده شده است. حال وقت آن رسیده است که سراغ ساعت بوگاتی شیرون برویم.

ساعت بوگاتی شیرون 110 ANS
ساعت بوگاتی شیرون ۱۱۰ ANS

نمود تخیل در واقعیت

با نگاه به‌عکس ساعت بوگاتی شیرون، به عمق تلاش‌ها و زحمت‌های بکار رفته در آن پی می‌بریم. ساعت بوگاتی شیرون خیره‌کننده است. در همان لحظه سؤال‌های بسیاری در ذهن ما نقش می‌بندد.
آیا این موتور مینیاتوری حرکت می‌کند؟ چگونه سیلندرها، سوپاپ و میل‌لنگ آن‌قدر ریز ساخته‌شده‌اند؟
این ایده مانند لگوی بوگاتی شیرون پروژه‌ای خیالی و دور از ذهن بود. پروژه‌ای که برای شرکت تولیدکننده‌اش یک نقطه عطف به‌حساب می‌آید. پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه‌ی مطلب زیر در مورد بوگاتی شیرون لگو این ماشین جذاب و هیجان انگیز اطلاعات لازم را کسب نمایید:

ساعت ۱۶ سیلندر بوگاتی

نکته‌ی قابل‌توجه و جالب در این ساعت موتور W16 است. با زدن یک کلید، موتور جان می‌گیرد و حرکت خود را آغاز می‌کند. پیستون‌ها مانند یک موتور احتراقی شروع به حرکت می‌کنند. این پیستون‌های مینیاتوری چنان حرکت می‌کنند که گویا 1500 اسب بخار را به میل‌لنگ منتقل می‌کنند. سیلندرها کاملاً شیشه‌ای هستند تا حرکت زیبای پیستون‌ها دیده شود.
این موتور مینیاتوری دو توربو شارژ دارد. این توربوشارژها در حرکت نمایشی سیلندرها شرکت می‌کنند. از شیشه‌ی بغل می‌توانید حرکت زیبای آن‌ها را مشاهده کنید.

۵۷۸ قطعه مینیاتوری در یک ساعت مچی!

باورش سخت است که در ساعت بوگاتی شیرون ۵۷۸ قطعه بکار رفته است. ۵۷۸ قطعه مینیاتوری در کنار یکدیگر همکاری می‌کنند تا این ساعت زیبا کار کند و حرکت نمایشی خود را اجرا کند!
با دقت بر روی تک‌تک اجزای این ساعت، احساس می‌کنیم، ساعت بوگاتی شیرون از شهر کوتوله‌ها آمده است. تصورش بسیار سخت است که ساخته‌ی دست انسان‌های غول‌پیکر است. کاری که ساعت مچی بوگاتی شیرون توربیلون انجام داد، بسیار عجیب بود. تا پیش‌ازاین حتی فکرش هم به ذهن کسی نرسیده بود.
شرکت جاکوب اند کو سبب آشنایی ماشین بوگاتی شیرون و ساعت شد. در نهایت این آشنایی به خلق ساعت بوگاتی شیرون منجر شد.

جزئیات هیجان‌انگیز ساعت بوگاتی

حرکت باورنکردنی موتور موجود در ساعت بوگاتی بسیار عجیب است. شرکت جاکوب اند کو برای تحقق بخشیدن به این قطعه‌ی دیدنی و جذاب بیش از یک سال وقت گذاشته است.
شیشه‌ی استفاده‌شده در این ساعت زیبا از جنس کریستال یاقوت کبود است. سطح خارجی ساعت و همچنین قسمت‌های کناری و سیلندرها همگی شیشه‌ای هستند. این امر سبب می‌شود که تمامی اجزای ساعت دیده شوند؛ تا بتوان از این نمایش بسیار زیبای چندثانیه‌ای لذت ببریم.

میل‌لنگ مینیاتوری

میل‌لنگ موجود در این ساعت یکی از کوچک‌ترین و پیچیده‌ترین قطعات ساعت مچی است که تاکنون با این ظرافت ساخته شده است. این میل‌لنگ از فولاد ساخته شده است. پیستون‌ها بر روی میل‌لنگ نصب‌شده‌اند. همانند موتور ماشین، پیستون‌ها در جهت‌های مختلف بر روی میل‌لنگ قرارگرفته‌اند.
حرکت هم‌زمان میل‌لنگ و سوپاپ‌ها به‌گونه‌ای انجام می‌شود؛ که گویا درون آن‌ها احتراق انجام‌شده است و در حال انتقال قدرت 1500 اسب بخاری هستند.
از دیگر جذابیت‌های این ساعت، آرم زیبای بوگاتی است که بر روی محفظه‌ی نگه‌دارنده 16 سیلندر قرار دارد.

مشخصه‌ی بوگاتی در ساعت شیرون

شرکت جاکوب اند کو سعی داشته تا علاوه بر آرم بوگاتی، مشخصه‌ی مشترک همه‌ی بوگاتی‌ها را در ساعت بوگاتی شیرون نیز استفاده کند. جلوپنجره‌ای نعلی شکل زیبا که در همه‌ی مدل‌های بوگاتی دیده می‌شود.
اما چگونه می‌توان جلوپنجره‌ای نعلی شکل را در ساعت بکار ببریم؟ آن‌هم یک ساعت مچی!
وقتی‌که از قسمت بالای عقربه، درست پایین عدد 12، به ساعت نگاه می‌اندازید باکمال تعجب این نشان نعلی شکل را مشاهده می‌کنید.
جالب است بدانید آرم قرمز رنگ بوگاتی نیز به‌رسم بوگاتی بر روی این هلال نعلی شکل قرار دارد.

ساعت بوگاتی شیرون
مشخصه‌ی بوگاتی در ساعت شیرون

تنظیمات ساعت بوگاتی شیرون

در سمت دیگر سه پیچ تنظیم قرار دارد. یکی از آن‌ها زمان را تنظیم می‌کند. با زدن کلید میانی موتور نمایشی از مدار خارج می‌شود. تا مصرف باتری کاهش یابد. با فشار دادن دیگری حرکت نمایشی آغاز می‌شود؛ و موتور بندانگشتی شروع به حرکت می‌کند.
یکی از چالش‌های پیش رو برای مهندسان ساعت شیرون، مقاومت و عمر موتور مینیاتوری بود. به دلیل حرکت سریع پیستون‌ها، سیلندرها باید به‌گونه‌ای ساخته شوند که در اثر این حرکت‌ها، ساییده و خراب نشوند.

شارژ باتری ساعت برای ۶۰ ساعت

برای این ساعت ذخیره‌ی انرژی بسیار مهم است؛ زیرا باتری ساعت بوگاتی شیرون تنها 60 ساعت دوام می‌آورد. کلید میانی ذخیره انرژی را انجام می‌دهد، اما تنظیمات آن متفاوت است. به صورتی که دو حالت دارد یکی از آن‌ها برای ذخیره انرژی ساعت و دیگری برای ذخیره انرژی موتور است. همان‌طور که گفته شد موتور را از مدار خارج می‌کند، تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند.

آمپر بنزین در ساعت بوگاتی!

طراح خلاق ساعت بوگاتی شیرون برای نشان دادن باتری نیز ایده‌ی بسیار جالبی به‌کاربرده است.
نشانگر مقدار باتری این ساعت توسط یک نشان عقربه‌ای همانند آمپر بنزین در اتومبیل‌ها است. در قسمت بالا نشان E و در وسط علامت پمپ‌بنزین و در قسمت پایین علامت F قرار دارد. این آمپر بار دیگر پیوند عمیق بین ساعت و ماشین‌ها را نشان می‌دهد.

زوج بوگاتی و جاکوب

بهترین انتخاب برای یک زندگی مشترک ایده آل، بوگاتی و جاکوب است و ساعت‌های زیبای نتیجه‌ی چنین پیوندی می شوند. این ساعت‌ها نشانه‌هایی از هر دو طرف دارند، دقیقاً مانند بچه‌ها است که با هر نگاه و رفتارشان یادآور پدر و گاهی مادر خود هستند. آن‌ها مشخصه‌هایی دارند که نوید پیوند یک زوج خوشبخت را می‌دهد.
در اینجا یک زوج بسیار لوکس و لاکچری داریم. بوگاتی شیرون قدرتمند و محبوب یک سمت ماجرا است و طرف دیگر ساعت جاکوب است. یک بانوی زیبا و باوقار و حاصل پیوند این دو زوج پولدار، ساعت بوگاتی شیرون است.

قیمت ساعت بوگاتی شیرون

گفتنی است که قیمت ساعت بوگاتی شیرون ۲۸۰ هزار دلار است، معادل ۴ میلیارد تومان! بله درست شنیدید ۴ میلیارد تومان برای یک عدد ساعت مچی!
پرداخت چهار میلیارد آن‌هم برای یک ساعت باورکردنی نیست؛ اما برای صاحبان بوگاتی شیرون پول خرد به‌حساب می‌آید. 4 میلیارد در مقابل سیصد میلیارد تومان بوگاتی لاویتور ناچیز است. بوگاتی لاویتور گران‌ترین ماشین جهان است.
شرکت بوگاتی، گران‌ترین ماشین جهان را به نام بوگاتی لاویتور در نمایشگاه ژنو 2019 به نمایش گذاشت. بوگاتی لاویتور با طراحی بسیار زیبا در سال 2021 به دست مشتری لوکس خود خواهد رسید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ماشین لوکس و گران‌ترین ماشین‌های جهان، خواندن مطالب زیر را از دست ندهید.
بوگاتی لاویتور
گران‌ترین ماشین‌های جهان
وجود یک موتور W16 بر روی مچ دست بسیار هیجان‌انگیز است. در ادامه با مشخصات ساعت بوگاتی بیشتر آشنا می‌شوید، با ما همراه باشید.

قیمت
قیمت ساعت بوگاتی

مشخصات فنی ساعت بوگاتی شیرون

 • کالیبر: تولید جاکوب اند کو (Jacob&Co)
 • سایز: ۴۱ در ۳۶ میلی‌متر
 • ضخامت: ۱۵.۶۰ میلی‌متر
 • تعداد قطعات: ۵۷۸
 • تعداد جواهرات: ۵۱
 • ظرفیت باتری: ۶۰ ساعت

عملکرد

 • دارای ساعت شمار و دقیقه‌شمار
 • دارای توربیلون
 • یک موتور W16 درون محفظه‌ای یاقوتی

قاب ساعت بوگاتی شیرون

 • سایز: ۵۴ در ۴۴ میلی‌متر
 • ضخامت: ۲۰ میلی‌متر
 • جنس: یاقوت کبود
 • جنس شیشه: یاقوت کبود ضد انعکاسی
 • ضد آب

تنظیمات ساعت

 • کلید سمت چپ: تنظیم ساعت
 • پیچ اصلی: حرکت عقربه‌ها (جهت عقربه‌های ساعت) و حرکت انیمیشن (خلاف جهت عقربه‌های ساعت)

بند و قلاب

 • بند ساعت: پلاستیک
 • قلاب: تیتانیوم خالص

در آخر شرح کوتاهی از شرکت بوگاتی و جاکوب آورده شده است.

بوگاتی، گران‌ترین برند ماشین

بوگاتی یکی از معروف‌ترین و گران‌ترین برندهای اتومبیل، در کل جهان است. این شرکت، پس از واگذاری مالکیت خود به فولکس‌واگن، تولیداتش را بانام‌های ویرون و شیرون عرضه می‌کرد؛ البته این دو مدل، با طراحی‌های متفاوت و شکل‌های مختلفی ارائه می‌شدند.
تا اینکه در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹، لاویتور ‌نویره و دیوو را معرفی کرد. بوگاتی لاویتور به‌عنوان گران‌ترین ماشین صفرکیلومتر جهان شناخته می‌شود. البته ساخت آن هنوز به پایان نرسیده است و گفته می‌شود، بوگاتی در سال 2021 آن را به صاحب لاکچری خود، تحویل می‌دهد.
برخی از خبرگزاری‌ها اعلام کرده‌اند صاحب این بوگاتی، کریستیانو رونالدو است. برای جزئیانت این خبر مطلب زیر را مطالعه نماید.

ماشین لاویتور ‌نویره
ماشین بوگاتی لاویتور ‌نویره

بوگاتی رونالدو

ساعت جاکوب اند کو (Jacob & Co)

شرکت جاکوب توسط یک سرمایه‌گذار ثروتمند مقیم امریکا بنام Jacob Arabo در سال 1986 تأسیس شد. این شرکت تولیدکننده‌ی جواهرات و ساعت‌های نفیس است. تولیدات این شرکت به‌اندازه‌ای اعلا هستند که افراد مشهور دنیا را مجذوب خودکرده است. این شرکت با داشتن استعدادی بی‌نظیر برای ایجاد طرح‌های خلاق و ویژه به یکی از شناخته‌شده‌ترین مارک‌های لوکس درزمینهٔ ی ساعت و جواهرات تبدیل شده است.
دفتر اصلی این برند، در نیویورک امریکا است اما با کارگاهی ویژه برای تولید ساعت‌های عجیب و نفیس در سویس فعالیت می‌کند.

سخن پایانی

به پایان مقاله‌ی ساعت بوگاتی شیرون رسیدیم. امیدواریم لذت برده باشید. منتظر مقاله‌های جذاب و هیجان‌انگیز واسط پت باشید.شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا به راحتی وسایل دست دوم و نو را خرید و فروش نمائید. شما هم می‌توانید یک بوگاتی بخرید.

هم‌وطن ما، آقای مانی خوش‌بین از فروش وسایل دست‌ دوم شروع کرد و حال صاحب چندین بوگاتی است. حتی شرکت بوگاتی نسخه‌ی ویژه‌ی بوگاتی شیرون هرمس را برای مانی خوش‌بین طراحی کرده است. برای آشنایی با مانی خوش‌بین و ماشین بوگاتی هرمس زیبایش مقاله‌ی زیر را مطالعه کنید.
بوگاتی شیرون هرمس

منابع:
watchilove.com
Bugatti.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *