بوگاتی شیرون لگو

بوگاتی شیرون لگو در اندازه‌ی واقعی

ساخت لگوی خودروهای پرطرفدار دنیا اتفاق جدیدی نیست. این بار نیز بوگاتی شیرون لگو در اندازه‌ی واقعی ساخته‌شده است؛ اما خودرویی از جنس لگو، دقیقاً هم‌اندازه‌ی مدل واقعی، با موتور لگو، برای اولین بار تولید می‌شود. همچنین برای اولین بار است که لگویی عظیم، بدون استفاده از چسب ساخته‌شده و توانایی حرکت دارد.
متخصصان لگو تکنیک (Lego Technic) با همکاری مهندسان بوگاتی، نمونه‌ی ۱:۱ لگو بوگاتی شیرون را تولید کرده‌اند.

شاید برایتان جالب باشد ماشین‌های بوگاتی اولیه‌ای که ساخته شدند را ببینید. برای این منظور می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

ماشین بوگاتی قدیمی

نمود تخیل در واقعیت

با دیدن عکس لگو بوگاتی شیرون، به عمق تلاش‌ها و زحمت‌های بکار رفته در آن پی می‌بریم. لگوی شیرون خیره‌کننده است. در همان لحظه سؤال‌های بسیاری در ذهن ما نقش می‌بندد.

آیا این یک ماشین واقعی قابل‌استفاده است؟ یعنی ممکن است راننده‌ای در پشت آن قرار گیرد؟ آیا امکان دارد با یک لگوی اسباب‌بازی رانندگی کرد؟ کمی وحشتناک است.
آیا می‌توانید تصور کنید که برای ساخت یک ماشین، چند قطعه‌ی لگو لازم است؟ ساخت این لگوی عظیم توسط چه کسانی انجام‌شده است؟ این پروژه چه مدت‌زمان برده است؟
با ما همراه باشید تا پاسخ همه‌ی سؤال‌های ذکرشده را بیابیم.

انتخاب بوگاتی توسط لگو

بوگاتی یکی از معروف‌ترین و گران‌ترین برندهای اتومبیل، در کل جهان است. این شرکت، پس از واگذاری مالکیت خود به فولکس‌واگن، تولیداتش را بانام‌های ویرون و شیرون و دیوو عرضه می‌کرد؛ البته این دو مدل، با طراحی‌های متفاوت و شکل‌های مختلفی ارائه می‌شدند.

لگو به‌رسم بوگاتی تنها یک نسخه از لگوی بوگاتی شیرون تولید کرده است. بوگاتی با ایجاد نسخه‌هایی محدود و تک برای مشتریان خاص خود، برند خود را محبوب ساخته است.

به‌عنوان‌مثال یک نسخه‌ی شیرون هرمس برای، مانی خوش‌بین و بوگاتی لاویتور را برای رونالدو تولید کرده است. برای آشنایی با دیگر بوگاتی‌های رونالدو مطلب زیر را مطالعه کنید:

ماشین بوگاتی رونالدو

محبوبیت بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون یک سوپر کار محبوب با قیمتی میلیاردی، این بار در قالب یک لگو وارد بازار می‌شود.

این مدل از لگو ساخته‌شده است. ورود ایده‌ی جدید باعث شد که رکورد اسباب‌بازی‌های گران‌قیمت توسط بوگاتی شکسته شود.

البته جای تعجب نیست، بوگاتی همیشه رکورددار بوده است. همیشه رکورد قیمت و سرعت را شکسته است.

سال پیش بود که بوگاتی، گران‌ترین ماشین جهان را به نام بوگاتی لاویتور در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ به نمایش گذاشت.

بوگاتی لاویتور با طراحی بسیار زیبا در سال ۲۰۲۱ به دست مشتری لوکس خود خواهد رسید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ماشین لوکس و گران‌ترین ماشین‌های جهان، خواندن مطلب زیر را از دست ندهید.

بوگاتی لاویتور

برایتان بگوییم که این ماشین بوگاتی شیرون لگو کاملاً کاربردی است؛ و می‌تواند دو مسافر را در داخل خود جای دهد. شرکت لگو اعلام کرده است؛ این ماشین می‌تواند با سرعتی بیش از ۲۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

محبوبیت شیرون
محبوبیت شیرون

چگونگی حرکت بوگاتی شیرون لگو

این ماشین چگونه حرکت می‌کند؟ آیا درون آن موتور W16 قرار دارد؟ موتوری با چهار توربو شارژ که ۱۵۰۰ اسب بخار تولید می‌کند؟
اگر قرار باشد موتور W16 درون این لگوی زیبا قرار گیرد، گرمای حاصل از این موتور عظیم بوگاتی کل قطعات پلاستیکی لگو را ذوب خواهد کرد!

پس چگونه حرکت می‌کند؟ دقیقاً مانند سایر اسباب‌بازی‌ها، این لگوی غول‌پیکر نیز با استفاده از موتورهای کوچک برقی کار می‌کند.

موتور اصلی، خود شامل دو هزار و ۳۰۴ موتور توابع لگو Lego Power است، به همراه ۴۰۳۲ چرخ‌دنده و ۲۲۰۱ محور متقابل که در مجموعه‌ی لگو تکنیک ساخته‌شده‌اند؛ سرانجام موتوری به وزن ۳۰۰ کیلو بوجود آمد.
قدرت ترکیبی ایجادشده از مجموعه‌ی موتورها به محورهای عقب منتقل می‌شود.

محدودیت حرکت

راننده هنگام استفاده از این خودرو باید کاملاً مراقب باشد. در حرکت بوگاتی شیرون لگو محدودیت وجود دارد. فرمان کار می‌کند اما اگر تایر بیش‌ازحد چرخانده شود، داخل چرخ‌ها آسیب می‌بینند.

به گفته‌ی مهندسان لگوی بوگاتی شیرون، این موتور قابل ترمز نیست؛ و ما مجبور بودیم دو محور الکترومکانیکی را برای محور عقب طراحی کنیم که در زمان لازم قدرت را کاهش دهد.

مشخصات فنی بوگاتی شیرون لگو

بسیار جالب و هیجان‌انگیز است که برای یک لگو اسباب‌بازی مشخصات فنی تعریف شود. موتور لگوی بوگاتی شیرون قادر است، قدرت ۵.۳ اسب بخار را تولید کند.
بوگاتی شیرون اسباب‌بازی به‌طور چشمگیری مشابه مدل واقعی خود است؛ البته به هیچ وجه به‌اندازه‌ی آن قدرتمند نیست. قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار کجا و ۵.۳ اسب بخار کجا!

 • شیرون قدرتمند، برادر بزرگ‌تر، دارای منش و شخصیت خاصی است. او دارای یک موتور چهار لیتری توربو شارژ W16 است؛ که قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار را می‌آفریند. در کنار او خواهرش، خواهری باوقار، زیبا و همچنین دارای لطافت دخترانه قرار می‌گیرد. او کسی نیست جز بوگاتی شیرون لگو!
مشخصات فنی بوگاتی شیرون لگو
مشخصات فنی بوگاتی شیرون لگو

قیمت لگو بوگاتی

اولین حضور بوگاتی در ایران مربوط به بوگاتی محمد رضاشاه است؛ اما می‌توانید ماکت بوگاتی را در ایران پیدا کنید؛ البته با قیمتی حدود ۹ میلیون تومان. درواقع قیمت لگوی بوگاتی شیرون ۹ میلیون تومان است.
پرداخت ۹ میلیون تومان برای یک اسباب‌بازی، می‌تواند کاری تقریبا دور از منطق باشد؛ اما ازنظر یک شخص عاشق بوگاتی، خریدی عاقلانه و درست است.

به نظر نمی‌آید که مدل واقعی لگو برای خرید در دسترس باشد، اما اگرمی‌خواهید یک شیرون را به خانه ببرید باید مبلغی معادل ۵۰ میلیارد تومان هزینه کنید.
اینجاست که قیمت ۹ میلیون تومانی نسخه‌ی مینیاتوری شیرون ناچیز می‌شود؛ و به نظر می‌رسد تنها راه داشتن یک بوگاتی در منزل خود، لگو بوگاتی شیرون است.

بدنه‌ی انعطاف‌پذیر بوگاتی شیرون لگو

برای قسمت بدنه و یا بهتر است بگوییم نمای بیرونی این لگو، قطعات خاصی استفاده‌ شده است. نمای بیرونی از به هم پیوستن قطعات مثلثی ساخته‌شده توسط مجموعه‌ی لگو تکنیک به وجود آمده است. این نوع بافت کاملاً برای شکل ظاهری خودرو مناسب است.

زمانی که این قطعات به هم متصل می‌شوند، همانند پلاستیک یک‌تکه است؛ که قابلیت این را دارد به هر شکلی درآید. حاصل کار یک بدنه‌ مانند شیرون اصلی است. به‌طوری‌که اگر از فاصله‌ی بیست‌متری این خودرو را نگاه کنیم به‌هیچ‌عنوان متوجه تفاوت‌های این دو خواهر و برادر نخواهیم شد. آن‌ها جفت دوقلوی یکدیگرند؛ اما تنها ظاهرشان شبیه یکدیگر است.

جالب است بدانید این روکش اختصاصی وزن بالایی دارد. درواقع وزن این پوشش چیزی در حدود سه‌چهارم وزن اصلی ماشین است.

لگوی شیرون و شیرون
لگوی شیرون و شیرون

قطعات لگو بکار رفته در لگو شیرون

گفته می‌شود بیش از یک‌میلیون قطعه در ساخت بوگاتی شیرون لگو به کار رفته است.
این اتومبیل در نوع خود برای اولین بار تولیدشده است. بوگاتی شیرون لگو با استفاده از ۳۳۹ نوع عنصر لگو تکنیک (Lego Technic) ساخته‌شده است.

مجموعه‌ی لگو تکنیک یکی از زیرمجموعه‌های شرکت لگو است که برای ایجاد مدل‌های پیشرفته‌تر با ویژگی‌های پیچیده‌ مانند چرخ‌ها، موتورها و موارد از این قبیل استفاده می‌شود. در آخر مقاله توضیحی کوتاه از دو شرکت لگو و لگو تکنیک آورده شده است.

 • تا به امروز گروه ۱۶ نفره‌ی متخصص، ۱۳۴۳۸ ساعت را برای ساخت این پروژه اختصاص داده‌اند که بیش از یک‌میلیون آجر لگو از ۳۳۹ نوع مختلف مصرف کرده‌اند.

یک ماشین تمام لگو!

این وسیله نقلیه با بیش از یک‌میلیون قطعه جداگانه ساخته‌شده است؛ که توسط یک قاب فولادی، پشتیبانی می‌شود.
این شامل همه‌چیز است. از صندلی‌ها، داشبورد گرفته تا فرمان ماشین، همه با آجرهای لگو ساخته‌شده‌اند.
فرمان ماشین بوگاتی شیرون لگو که با آرم بوگاتی مزین شده، قابل جدا شدن است. طبق فیلم منتشرشده، ابتدا راننده در داخل کابین قرار می‌گیرد سپس فرمان در جای خود نصب می‌شود.
آرم زیبای روی فرمان، با روکش نقره‌ای از ۷۲ آجر لگو تکنیک به وجود آمده است.
محل باز و بسته شدن درب‌ها جایی است که انتظار داریم قطعاتی به‌جز آجرهای لگو دیده شود. باکمال تعجب خدمت شما می‌گوییم که مکانیزم باز و بسته شدن درب‌ها نیز کاملاً از لگو ساخته‌شده است.
درها به‌درستی باز می‌شوند. درحالی‌که لولا کاملاً لگو است. مکانیسم قفل نیز با لگو ساخته‌شده است.
اکنون می‌توانیم درب را کنیم؛ و با خیال راحت در را ببندیم.

لگوی بوگاتی شیرون
یک ماشین تمام لگو

اسپویلر قابل حرکت لگویی

اسپویلر عقب کاملاً از آجرهای لگو ساخته‌شده است؛ و با زدن دکمه‌ای در داخل کابین، اسپویلر همانند نسخه‌ی واقعی به سمت بالا حرکت می‌کند و سپس تغییر زاویه می‌دهد. البته اگر با حداکثر سرعت شیرون واقعی حرکت کند، اسپویلر که نقش ترمز را دارد، خردوخمیر خواهد شد.

برای دل‌خوشی راننده چرخ‌های واقعی بوگاتی شیرون در زیر اتاق جالب این بوگاتی قرار دارد. درواقع، تنها چرخ‌ها و مشبک ۶ ضلعی جلوی ماشین از شرکت بوگاتی به عاریت گرفته‌شده است و بقیه‌ی عناصر همگی ساخت شرکت لگو و زیرمجموعه‌های آن است.
از دیگر قسمت‌های هیجان‌انگیز ساخته‌شده از لگو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ۱۱ دکمه برای کنترل موتور چراغ‌های LED
 • سیگنال‌های چرخش ماکت بوگاتی شیرون
 • بازوهای برف‌پاک‌کن
 • سرعت‌سنج
 • دیسک‌های ترمز
 • لنت‌های ترمز
 • داشبورد
 • پنل پشت فرمان با سرعت‌سنج
 • صندلی‌ها

طراحان بوگاتی شیرون لگو

این لگو توسط طراحان لگو تکنیک در مرکز خود، واقع در کشور جمهوری چک ساخته‌شده است. همان طراحان قطعات بسیار زیبا و چشم‌نوازی که در مغازه‌ها و یا پارک‌های لگو یافت می‌شوند.

تیمی متشکل از ۱۶ نفر ساخت این اسباب‌بازی غول‌پیکر را به عهده گرفته‌اند. این افراد شامل مهندسان مکانیک، کارشناسان طراحی و مهندسان برق هستند. این گروه تلاشگر بیش از ۱۳۴۰۰ ساعت برای ساخت بوگاتی شیرون اسباب بازی وقت صرف کرده‌اند.

لوبر (Lubor Zelinkag) مدیر طراحان لگوی بوگاتی تقریباً یک سال از وقت خود را صرف ساخت این ماشین کرده است.
این پدیده در نوع خود بی‌نظیر است. همچنین این ماشین خارج از محدوده‌ی کاری لگو تکنیک و کاملاً اختصاصی ساخته‌شده است. به این معنی که هرگونه آسیبی می‌تواند فاجعه‌بار باشد؛ و تعمیر آن هزینه‌ی گزافی را به دنبال خواهد داشت.

طراح بوگاتی شیرون لگو می‌گوید: ما باید همیشه مراقب آن باشیم.
ما تیمی از چهار مهندس را برای بررسی لگوی بوگاتی شیرون تشکیل داده‌ایم. تاکنون که مشکلی نداشته‌ایم؛ و امیدواریم که این‌گونه بماند. ما فقط یک نمونه از لگوی بوگاتی شیرون داریم، بنابراین بسیار باارزش و گران‌قیمت است.

طراحان بوگاتی شیرون لگو
طراحان بوگاتی شیرون لگو

پروژه‌ای دور از ذهن!

زمانی که لوبر پیشنهاد ساخت ماکت بوگاتی را داد، گروه طراحان این کار را نشدنی فرض کردند و او را دیوانه خواندند.

بعد از ساخت لگوی کوچک بوگاتی نسخه‌ی ۱ به ۸، حال وقت آن رسیده بود که شرکت لگو خود را به چالش بکشد.

طراح بوگاتی شیرون لگو می‌گوید: وقت آن رسیده است که خودمان را تحت‌فشار قرار دهیم، پروژه‌ای چالش‌برانگیز را آغاز کنیم و محدودیت‌های خود را برداریم. آیا می‌توانیم موفق شویم؟ ماکت بوگاتی شیرون آن‌هم در اندازه‌ی واقعی؟!

ساخت این ماکت خارج از تکنیک ماست بنابراین بسیار پرهزینه است.

چالش‌های پروژه‌ی بوگاتی شیرون لگو

برای اینکه یک ماکت به طول ۵ متر کاملاً مشابه نمونه‌ی اصلی خود شود، باید تلاش بسیاری انجام می‌شد؛ بنابراین برای ساخت بدنه به یک لگو نیاز داشتند که قابلیت انعطاف داشته باشد. تا بتوانند کلیه‌ی سطوح هلالی در بدنه را با آن بسازند.
سرگروه طراحان می‌گوید: من به همراه سه نفر دیگر طراحی را بر عهده داشتیم و هر چه طراحی می‌کردیم را مهندسان برق و مکانیک ما اجرا می‌کردند.

به‌عنوان‌مثال ما مطمئن نبودیم که چگونه می‌توان سقف را پابرجا نگه داشت. علاوه بر زیبایی و شبیه بودن به نمونه‌ی واقعی، ما باید مطمئن بودیم که سقف ماشین به‌اندازه‌ی کافی قوی هست؛ و اگر اشتباه می‌کردیم می‌توانست همه‌چیز به هم بخورد و ماه‌ها تلاش و هزینه‌ی ما را بی‌نتیجه بگذارد.

طراح لگو اعتراف می‌کند که گرمای تولیدشده در این ماکت همانند نسخه‌ی اصلی خود یکی از چالش‌های پروژه‌ی ما بود. ما مجبور شدیم خیلی سریع موتور را خنک‌کنیم تا قطعات آسیب نبینند. آزمایش‌های بسیاری را انجام دادیم و متوجه شدیم که باید آجرهای لگو را به‌درستی روغن‌کاری کنیم تا بیش‌ازحد گرم نشوند. لگوها از جنس پلاستیک ABS ساخته‌شده‌اند؛ و در دمای ۷۰ درجه نرم می‌شوند.

جنگ ناامیدی و خوشبختی

من گروه بسیار عالی داشتم، که همیشه به من اطمینان و انگیزه می‌دادند. من هرگز پشیمان نیستم. قطعاً در همه‌ی پروژه‌ها لحظات سخت و طاقت‌فرسایی وجود دارد.
این باعث بی‌خوابی‌های شبانه می‌شود. اما هرگز احساس نکردیم که وای خدای من این چه‌کاری بود که کردیم؛ و یا این کار غیرممکن است.
این‌یک پروژه‌ی بسیار عالی بود. سرانجام یک شاهکار به وجود خواهد آمد.
وقتی در ۲۲ دسامبر ساعت ۶ در کارگاه بودیم؛ و سعی می‌کردیم اسپویلر عقب را حرکت دهیم. روز سختی بود، اولین روز تست حرکت ماشین!

روزی که آجرهای لگو با استفاده از قطعات لگو حرکت می‌کنند. اینجاست که جنگ بین نا امیدی و خوشبختی شروع می‌شود. وقتی‌که کار با موفقیت به پایان می‌رسد، خستگی تمام ساعت‌ها تلاش بی‌وقفه از تنت بیرون می‌رود. روز پراسترسی که پایان شیرین و هیجان‌انگیزی را به دنبال داشت.

چالش‌های پروژه
چالش‌های پروژه

تست بوگاتی شیرون لگو در آلمان

سرانجام روز موعود فرارسید؛ و باید کار انتقال انجام می‌شد. از مرکز لگو تکنیک واقع در جمهوری چک به پیست آلمان محل تست ماشین‌های بوگاتی می‌بایست انتقال انجام شود.

راننده‌ی انتخابی برای این دوشیزه، راننده‌ی تست بوگاتی، اندی والس است.

لوبر، طراح اصلی بوگاتی شیرون لگو آن روز را این‌گونه توصیف می‌کند.

یک مشکل بزرگ برای حمل‌ونقل این بود که چگونه یک ماشین بوگاتی شیرون لگو را جابجا کنیم بدون اینکه ضربه‌ای ببیند. خب ما نمی‌توانیم آن را خراب کنیم و دوباره بسازیم زیرا باید ۱۰ ماه دیگر صبر کنیم تا دوباره ساخته شود!

بنابراین پنل‌های جانبی را جدا کردیم، سپس همه‌چیز را محکم پیچیدیم؛ و تکیه‌گاه‌هایی را به بال جلو و سقف اضافه کردیم. ما قسمت‌های بال عقب را جدا کردیم؛ و بعد همه‌چیز را درون یک جعبه‌ی غول‌پیکر قراردادیم.

هنگام انجام تست، تیمی از متخصصین در کنار اندی قرار دارند و آماده هستند که اگر اتفاق بدی افتاد سریع راننده را خارج کنند. اندی لباس مخصوص مسابقه و همچنین کلاه ایمنی پوشیده است. البته لازم هم نبود!

لحظه‌ی باورنکردنی رانندگی با بوگاتی شیرون اسباب بازی!

اندی به داخل لگو نشست باکمال ناباوری او بر روی صندلی‌های یک لگوی اسباب‌بازی قرار گرفت؛ و لگوی بوگاتی شیرون به‌راحتی راننده را در خود جای داد.

زمانی که او بر روی صندلی آرام گرفت. ماشین را به حرکت درآورد. نهایت تلاش اندی ۲۵ کیلومتر بر ساعت بود.
اندی می‌گوید: رانندگی با بوگاتی شیرون اسباب بازی یک تجربه عالی و کاملاً لذت‌بخش بود. همه این سال‌ها من هرگز تصور نمی‌کردم که روزی یک خودروی ساخته‌شده از لگو را برانم!

حضور بوگاتی شیرون لگو در نمایشگاه کانادا

هشت ماه بعد دوباره دوشیزه‌ی حساس به یک میهمانی دعوت شدند. نمایشگاه بین‌المللی کانادا، محلی بود که باید دوشیزه را به آنجا می‌بردند. آنجا محلی بود که چشمان لوبر از روی ماشینش کنار نمی‌رفت و با تمام قوا مواظب آن بود.

بوگاتی شیرون اسباب بازی درون نمایشگاه با حفاظ نرده‌ای از جمعیت جداشده بود؛ اما بازهم فنجان‌های قهوه و دست‌های چرب بازدیدکنندگان یکی از نگرانی‌های طراح لگو بوگاتی است.
آن خانمی که در حال پست گذاشتن در اینستاگرام است متوجه نیست که چقدر کیفش به آینه‌ی ماشین نزدیک شده است. تا لحظاتی دیگر لوبر او را صدا می‌زند!

به‌هرحال، لوبر حس بسیار خوبی دارد. او می‌گوید: برای من باعث افتخار است که در نمایشگاه اتومبیل، لگو، یک شرکت اسباب‌بازی، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. من همیشه عاشق ایده‌های دیوانه‌وار هستم؛ اما اکنون رؤیای خودم را به چشم می‌بینم. ما برای رسیدن به اینجا خیلی تلاش کردیم؛ و من فقط می‌خواهم از آن لذت ببرم.

لگوی بوگاتی شیرون در نمایشگاه کانادا
حضور بوگاتی شیرون لگو در نمایشگاه کانادا

بزرگترین لگوی جهان کجاست؟

بوگاتی شیرون اسباب بازی نخستین تولید در اندازه‌ی واقعی در تاریخ اسباب‌بازی‌های جهان است؛ اما با بزرگ‌ترین ساختار لگو در جهان فاصله دارد.
بزرگ‌ترین ساختار لگو متعلق به یک ماکت به ارتفاع ۴۲ فوت از برج لندن است؛ که توسط لندروور به‌منظور تبلیغ خودروهای SUV در سال ۲۰۱۶ سفارش داده‌شده است.
این برج از ۵ میلیون و هشت‌صد آجر لگو ساخته‌شده است؛ و به‌اندازه‌ی کافی قوی است که بتواند یک SUV را در خود جای دهد.

لگو تکنیک

از سال ۱۹۷۷ لگو تکنیک کار خود را آغاز کرد. هدف این شرکت ساخت مدل‌های پیشرفته با استفاده از سبک‌های متفاوت با آجرهای لگو است.
این مجموعه شامل قطعات تخصصی و بعضاً شامل موتورها و عناصر پنوماتیکی است. تا عملکرد بسیار بهتری نسبت به آجرها داشته باشد. با استفاده از قطعات این شرکت می‌توان انواع اتومبیل و موتورسیکلت و هر نوع وسیله‌ی نقلیه را ساخت. در لیست محصولات لگو تکنیک می‌توانید لگوی بوگاتی شیرون، یک ماکت با اندازه‌ی یک‌هشتم نمونه‌ی واقعی را مشاهده کنید. البته ساخت این نوع لگوها کار هرکسی نیست.

لگو

لگو یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین اسباب‌بازی‌ها در همه‌ی زمان‌ها است. این بازی برای کودکان و بزرگ‌سالان در هر سنی سرگرم‌کننده است و سابقه‌ای باورنکردنی دارد. قدمت این شرکت به ۸۸ سال می‌رسد.
لگو همچنین یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین اسباب‌بازی‌های جهان است؛ و به یک برند شناخته‌شده بین‌المللی تبدیل‌شده است. همچنین تعداد بسیار زیادی فیلم، بازی، مسابقه و شش پارک تفریحی با این موضوع توسعه‌یافته است.

سخن پایانی

جهت خرید و فروش خودروی موردنظر خود می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم خواندن سایر مطالب مربوط به ماشین، در سایت واسط پت را از دست ندهید.

منابع:
cnbc.com
caranddriver.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *