ماشین بوگاتی شیرون هرمس

ماشین بوگاتی شیرون هرمس (مانی خوشبین)

بوگاتی یکی از معروف‌ترین و گران‌ترین برندهای اتومبیل، در کل جهان است. این شرکت، پس از واگذاری مالکیت خود به فولکس‌واگن، تولیداتش را با نام‌های ویرون و شیرون عرضه می‌کرد؛ البته این دو مدل، با طراحی‌های متفاوت و شکل‌های مختلفی ارائه می‌شدند.
تا اینکه در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹، لاویتور‌نویره و دیوو را معرفی کرد. بوگاتی لاویتور به‌عنوان گران‌ترین ماشین صفرکیلومتر جهان شناخته می‌شود. البته ساخت آن هنوز به پایان نرسیده است و گفته می‌شود، بوگاتی در سال ۲۰۲۱ آن را به صاحب لاکچری خود، تحویل می‌دهد. در این مقاله سعی داریم در مورد ماشین بوگاتی شیرون هرمس صحبت کنیم.

محبوب‌ترین سوپر اسپرت جهان

شیرون، سریع‌ترین و قدرتمندترین اتومبیل سوپر اسپرت تولیدی در تاریخ بوگاتی است. طراحی پیشرفته آن، فناوری نوآورانه، شکل ظاهری و عملکرد عالی، آن را به یک شاهکار بی‌نظیر از هنر، فرم و تکنیک تبدیل کرده است.
از طرفی هرمس تولیدکننده‌ی لوکس جهانی قدمتی چندین ساله دارد. در ادامه شرح کوتاهی از این برند لوکس آورده شده است.

برند هرمس

هرمس یک شرکت تولیدکننده‌ی کالاهای لوکس در فرانسه است. این برند بارها به‌عنوان باارزش‌ترین برند جهان در مطالعات مختلف ارزیابی و رتبه‌بندی شده است. در حال حاضر طیف وسیعی از محصولات تجاری هرمس شامل کالاهای چرمی، عطرها و پوشاک است. دسته‌ی کالاهای چرمی و زینتی، بزرگ‌ترین منبع درآمد شرکت است؛ و پس‌ازآن پوشاک، ابریشم و پارچه است.

امروزه این برند با ۳۰۷ فروشگاه در سطح جهان، در سراسر آمریکا، روسیه و آسیا فعالیت می‌کند؛ همچنین بیش از ۱۳۰۰۰ کارمند دارد. این‌یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کالاهای لوکس، در جهان است؛ که درآمدی بیش از ۶.۶ میلیارد دلار و سود بیش از ۲.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ داشته است.

همچنین طبق اظهارات مدیرعامل خود، کالاها به‌صورت دست‌ساز و حاصل تلاش صنعتگران و هنرمندان این شرکت تولید می‌شوند، این موضوع نشان‌دهنده کیفیت صنایع‌دستی و منحصربه‌فرد بودن محصولات آن است. به‌عنوان‌مثال، روسری‌های ابریشمی آن از ابریشم خالص تولیدشده توسط مزارع هرمس، در برزیل ساخته‌شده است.

برند هرمس
برند هرمس

هرمس نتیجه‌ی ‌یک همکاری باشکوه!

یک همکاری و رابطه‌ی قوی بین هرمس صدساله‌ی پاریس و بوگاتی مولشایم برقرار شد. این بهترین ترکیب از هنر و قدرت است. مخلوط کردن بوگاتی شیرون محبوب و هرمس زیبا، بهترین گزینه است. درنهایت، این همکاری به تولید ماشین بوگاتی شیرون هرمس منجر شد.

قطعاً نتیجه‌ی همکاری باشکوه بین دو تا از بزرگ‌ترین برندهای لوکس جهان، یک کالای منحصربه‌فرد خواهد شد. بهترین انتخاب برای ایجاد یک ابر خودروی لوکس، بوگاتی و هرمس است.

قدمت چندین ساله‌ی همکاری هرمس و بوگاتی

این اولین بار نیست که دو شرکت فرانسوی به هم رسیده‌اند. قبل از جنگ جهانی اول، اتوره بوگاتی (بنیان‌گذار شرکت)، سفارش کارگاه‌های تزئینی امیل هرمس فرزند بنیان‌گذار هرمس را داده بود؛ اما تا دهه‌ی ۱۹۲۰ این سفارش عملی نشد. تا اینکه او با امیل هرمس همکاری کرد تا اقلام لوکس مختلفی مانند چمدان سفارشی را برای اولین بوگاتی رویال ایجاد کند. این اولین همکاری دو شرکت لوکس فرانسوی بود.

سال‌ها بعد یعنی در سال ۲۰۰۸ اولین ماشین بوگاتی هرمس تولید شد؛ و آن بوگاتی ویرون Fbg بود. نه‌تنها چمدان‌های چرم، بلکه طراحی داخلی این ماشین بر عهده‌ی هرمس بود. بار دیگر این همکاری در سال ۲۰۱۶ انجام شد. همکاری‌های این دو شرکت در زمینه‌های زیر انجام شده است:

  • تولید کیف‌های چرم در سال ۱۹۲۰
  • بوگاتی ویرون هرمس در سال ۲۰۰۸
  • بوگاتی شیرون هرمس در سال ۲۰۱۶

داستان ماشین بوگاتی شیرون هرمس

داستان از جایی شروع می‌شود که مانی خوش‌بین، مولتی میلیاردر جهان، به دلیل علاقه‌اش به هر دو مارک فرانسوی هرمس و بوگاتی، یک ماشین را سفارش می‌دهد. خوش‌بین برای پیوند این دو شرکت همکاری کرد و یک نسخه‌ی ویژه بوگاتی شیرون هرمس را برای خودش انتخاب کرد. این طرح در سال ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شد.

به گفته‌ی خوش‌بین ساخت ماشین بوگاتی شیرون هرمس ۴ سال زمان برده است. باورش سخت است برای یک ماشین بوگاتی شیرون که تنها موضوع شخصی‌سازی به آن اضافه‌شده است، این مدت‌زمان صرف شده است. البته با ورود هرمس، به این پروژه، چیزی نیست که بتوان در آن عجله کرد.

دلیل اصلی طولانی شدن ساخت ماشین، شخص مانی خوش‌بین است؛ زیرا برای این کلکسیونر خوش‌سلیقه، هیچ‌چیز معمولی و به‌سادگی حل نمی‌شود. آن‌ها قبل از ساخت بوگاتی شیرون هرمس، رنگ‌های کرم، نقره‌ای و حتی قهوه‌ای را به مانی خوش‌بین پیشنهاد دادند؛ تا به نقاشی سفید دلخواه خوش‌بین رسیدند.

وسواس در انتخاب آقای خوش بین!

اتومبیل‌های منحصربه‌فرد خوش‌بین باید طبق سلیقه و میل او باشد. او می‌گوید یک شیرون زیبا، ساده و درعین‌حال مجلل را می‌خواهد و این همان چیزی است که به دست آورده است. او برای توضیح اینکه چه وسواس خاصی در انتخاب ماشین‌هایش دارد می‌گوید: اخیراً شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ را به او پیشنهاد داده‌اند؛ اما از نظر او به‌اندازه‌ی کافی منحصربه‌فرد نبوده است.

مانی خوشبین و هرمس
مانی خوشبین و هرمس

پروژه‌ی شخصی‌سازی ماشین بوگاتی شیرون هرمس

از این نسخه‌ی شیرون تنها یک عدد در جهان وجود دارد. شیرون که کاملاً اختصاصی و تنها برای مانی خوش‌بین طراحی‌شده است، به رنگ سفید به همراه پارچه‌ی طرح دار مخصوص هرمس هست. طرح اسب روی پارچه‌ی لوکس را در جای‌جای کابین مشاهده می‌کنید.

نسخه‌ی بوگاتی شیرون هرمس، یک آفرینش یگانه و تک، متعلق به یک ایرانی است. ماشینی که خوش‌بین از آن به‌عنوان یک سفر یاد می‌کند. سفری که در سال ۲۰۱۶ آغازشده است.

یک پایان خیره‌کننده، نتیجه‌ی تلاش چهارساله‌ی شرکت بوگاتی است؛ و حال نسخه‌ی ویژه‌ی بوگاتی شیرون هرمس در اختیار یک ایرانی است. با واسط پت همراه باشید؛ تا ببینیم این ایرانی خوشبخت کیست؟ و چگونه این‌همه پول را به دست آورده است؟
آیا مانی خوش‌بین در ایران زندگی می‌کند؟ آیا بوگاتی شیرون در ایران وجود دارد؟

برای رسیدن به پاسخ این سؤال خواندن مطلب زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

بوگاتی در ایران

خوش بین مولتی میلیاردر جهان!

مانی خوش‌بین مولتی میلیاردر ایرانی ساکن آمریکا است. او در آمریکا به‌عنوان یک کارآفرین موفق شناخته می‌شود. وی در حال حاضر مدیرعامل یک شرکت املاک در کالیفرنیا است.
خوش‌بین در سال ۱۹۸۴ در سن ۱۴ سالگی همراه با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. به گفته‌ی خودش، در بدو ورود به آمریکا بی‌خانمان بودند و پدرش با همه‌ی پولی که داشتند یک ماشین استیشن خرید. اوایل، خوش‌بین و خانواده‌اش در این ماشین زندگی می‌کردند. او تجارت خود را از فروش کالاهای دست دوم همسایگان خود شروع کرد.

وی این‌گونه خود را معرفی می‌کند: من، مانی خوش‌بین از بی‌خانمانی و فروش آجیل به این ثروت میلیونی دست‌یافته‌ام. او می‌گوید: با ذهنت پرواز کن و بهترین‌ها را به دست بیاور!
او در سال ۱۹۹۲ مجوز املاک خود را گرفت و کار اصلی خود را شروع کرد؛ و در حال حاضر صاحب صدها ملک در کل امریکا است.
همچنین وی چندین کتاب درزمینهٔ ی موفقیت و کارآفرینی به چاپ رسانده است. شبکه‌های تلویزیونی و همچنین مجلات مختلف با مصاحبه با خوش‌بین، در پی یافتن رمز موفقیت او هستند. او عاشق ماشین است، به همین دلیل یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های ماشین جهان را در اختیار دارد. در ادامه با کلکسیون با ماشین‌های او بیشتر آشنا می‌شویم.

کلکسیون ماشین مانی خوش‌بین

مانی خوش‌بین، کلکسیونر ایرانی مستقر در کالیفرنیا یکی از منحصربه‌فردترین مجموعه‌های اتومبیل را در جهان دارد. مجموع قدرت اسب بخار تمام ابر خودروهای گاراژ خوش‌بین سر به فلک می‌کشد؛ البته برای مدیرعامل شرکتی که مالک بیش از ۲۰۰۰۰۰ مترمربع زمین در شش ایالت آمریکا است. این کلکسیون چندان عجیب نیست.
مک لارن، بوگاتی، کونیگ‌‌ازگ و پاگانی، برندهایی هستند که در کلکسیون ماشین خوش‌بین یافت می‌شود. یکی از ماشین‌های خاص او، پاگانی هایورا است. این ماشین به دلیل جزئیات هرمس موجود در آن خاصیت ویژه‌ای دارد.
مانی خوش‌بین کلکسیونر خوش‌سلیقه و باذوق ایرانی دارنده‌ی سه نسخه از بوگاتی است. ماشین بوگاتی شیرون هرمس آخرین عضو بوگاتی مجموعه‌ی او است.

کلکسیون ماشین مانی خوش‌بین
کلکسیون ماشین مانی خوش‌بین

هیچ چیز مثل داشتن بوگاتی نمی‌شود!

مانی خوش‌بین از مجموعه‌ی بوگاتی خود می‌گوید!
آیا من به سه ماشین بوگاتی نیاز دارم؟
او می‌گوید: هیچ‌چیز مثل داشتن بوگاتی و رانندگی با آن نمی‌شود. بوگاتی منصوری اولین ابر خودروی فیبر کربنی من بود. در ویرون نسخه‌ی رودستر، قسمت‌های طلایی‌رنگ آن با استفاده از طلای خالص تزئین شده است. یکی از سری‌های افسانه‌ای که فقط سه ماشین از آن ساخته‌شده است که طراحی آن بسیار هنرمندانه است.
شیرون هم نسخه‌ی ویژه‌ی هرمس است؛ که در قالب پروژه شخصی‌سازی انجام‌شده است.

وی افزود: این سه تا بوگاتی بسیار متفاوت از هم هستند؛ و خیلی سخت است که بی‌خیال یکی از آن‌ها شوم؛ البته اگر بخواهم یکی از آن‌ها را بفروشم، منصوری را خواهم فروخت چون مسافت طولانی‌تری را با آن پیمودم.
همچنین وی می‌گوید هر فرد باید، تجربه‌ی رانندگی با بوگاتی را در لیست آرزوهای خود داشته باشد.
حال وقت آن رسیده است که به جزئیات ماشین بوگاتی شیرون هرمس بپردازیم.

نشان هرمس در بدنه و کابین بوگاتی شیرون

در نگاه اول بوگاتی خوش‌بین شبیه یک بوگاتی شیرون معمولی بارنگ سفید است. طرح مشبک اسب در جای‌جای ماشین، آن را منحصربه‌فرد کرده است. این ماشین با انسان حرف می‌زند و می‌گوید من نسخه‌ی هرمس هستم.
در داخل نیز قسمت‌های پارچه‌ای با طراحی خاص همان الگوی اسب هرمس طراحی‌شده است. نشان یکی بودن این ماشین و همچنین نام هرمس با خطی فرانسوی به زیباترین شکل ممکن، بر روی قسمت‌های مختلف ماشین ازجمله درب‌ها دیده می‌شود.

برخلاف سایر نسخه‌های شیرون قسمت پشت اسپویلر نیز طرح اسب هرمس چاپ‌شده است. اسپویلر عقب کاملاً با فضای داخلی شیرون هرمس ست شده است.
ماشین بوگاتی شیرون هرمس همچنین با مجموعه‌ای از چمدان‌ها کیف‌های سفارشی هرمس همراه است. یکی از اثرات هنری این ماشین توری مشبک نعلی شکل جلو است. همان مشخصه‌ای که خاص همه‌ی تولیدات بوگاتی است. توری این نعل اسب، با طرح مینیاتوری و بسیار ظریف حرف H ساخته‌شده است.

کابین جذاب ماشین بوگاتی شیرون هرمس

با وارد شدن به کابین بوگاتی شیرون هرمس، غرق طراحی خاص هرمس می‌شوید. از پارچه‌ی بکار رفته در آن گرفته تا نشان یک و فقط یک آن، در جای‌جای کابین، این زیبایی فوق‌العاده شما را مجذوب خود می‌کند. یک اتومبیل کاملاً سفارشی و خاص که حتی جزئیات آن نیز توسط صاحب لوکس خود انتخاب‌شده است. دیگر ویژگی‌های این ماشین عبارت‌اند از:

  • طراحی داخلی سفارشی
  • استفاده از پارچه‌ی طرح اسب در کابین
  • لوازم داخلی کاملاً سفارشی
  • سقف شیشه‌ای با نمای آسمان
کابین جذاب
کابین جذاب

قلبی خشمگین درون ظاهری باوقار!

ماشین بوگاتی شیرون هرمس با ظاهری بسیار شیک و باوقار، قلب خروشان و وحشی دارد. قبل از استارت زدن به‌مانند یک انسان جنتلمن، آرام و باوقار است. با دیدنش محو تماشای زیبایی و وقار آن می‌شوید. این‌ها همه قبل از استارت زدن اتفاق می‌افتد.
با زدن دکمه‌ی استارت با صدایی وحشتناک روبرو می‌شوید. صدایی که به‌هیچ‌وجه متناسب باشخصیت باوقار این ماشین سفید نیست؛ و با اشاره به گاز و شتابگری این شیرون قدرتمند همه‌ی حرف‌های قبل خود را پس می‌گیرد و تنها با عنوان یک غول وحشی که قصد کشتن شمارا دارد از آن یاد می‌کنید!

مشخصات فنی ماشین بوگاتی شیرون هرمس

در پشت کابین طراحی‌شده‌ی ماشین بوگاتی شیرون هرمس یک موتور ۸.۰ لیتری ۱۶ سیلندر با آرایش‌W قرار دارد؛ که توسط چهار توربو شارژر (quad turbo) تقویت‌شده است؛ و به تولید توان ۱۵۰۰ اسب بخار بوگاتی شیرون، کمک می‌کند. همچنین گیربکس اتوماتیک هفت سرعته دو کلاچ، دیوانه‌وار قدرت را به هر چهارچرخ منتقل می‌کند.

در کمال شگفتی شتاب صفرتا صد بوگاتی شیرون ۲.۳ ثانیه هست. درواقع ماشین بوگاتی شیرون تنها ۲.۳ ثانیه زمان لازم دارد تا سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند! این ماشین قادر است سرعت خود را به عدد شگفت‌انگیز ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

قیمت شیرون هرمس خوش بین

متأسفانه مانی خوش بین قیمت ماشین را افشا نمی‌کند. خوش‌بین در مصاحبه‌اش با موتور وان (مجله‌ی معروف اتومبیل) به‌هیچ‌عنوان قیمت ماشین بوگاتی شیرون هرمس خود را بیان نکرد.
اما وقتی برای سقف شیشه‌ای بیشتر از یک شورلت C8 هزینه کرده است می‌توانید شرط‌ بندی کنید که بسیار گران‌قیمت است. بیاید با یک حساب سرانگشتی قیمت آن را حدس بزنیم.

یک شیرون معمولی قیمتی حدود ۵ میلیون دلار دارد و با توجه به این نکته که تنها یک نسخه آن‌هم مختص مانی خوش‌بین طراحی‌شده است و از طرفی با برند اختصاصی هرمس انجام‌شده است؛ می‌توان تصور کرد قیمتی در حدود ده میلیون دلار را داشته باشد.

ده میلیون دلار چقدر است؟ !شاید هیچ‌کدام از ما تصور خاصی نسبت به این مقدار پول نداشته باشیم. البته همان بهتر است که نداشته باشیم. با قیمت گزاف دلار، برایتان بگوییم که قیمت بوگاتی شیرون هرمس به پول ایران چیزی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است. باورتان می‌شود؟ یک ماشین به قیمت ۱۵۰ میلیارد تومان! این مسئله زمانی جالب می‌شود که متوجه می‌شویم این تنها یکی از ده‌ها ماشین لوکس مانی خوش‌بین است.

ماشین بوگاتی شیرون هرمس
قیمت

وسواس آقای خوش‌بین در نگهداری از هرمس!

مانی به این واقعیت اشاره می‌کند که حاضر نیست با کفش‌های خود، ماشین چند میلیون دلاری‌اش را کثیف کند!
خوش‌بین کفش‌هایی پوشیده است تا هیچ‌گونه لک و کثیفی به داخل ماشین وارد نشود. باوجوداینکه گاراژ اتومبیل او بدون هیچ عیب و نقص و عاری از هرگونه کثیفی و لک است، خوش‌بین هر بار که به داخل این ماشین لوکس می‌شود روکشی سفید بر روی کفش‌های خود می‌کشد. تا مبادا ذره‌ای میکروب و خاک به داخل ماشینش رود!

صحبت مانی خوش بین

مانی خوش‌بین دریکی از مصاحبه‌های خود گفته است: بعد از مشاوره‌ی املاک، وارد دنیای ماشین‌های لوکس شده‌ام. در معامله‌ی این ماشین‌ها سود بسیار زیادی نهفته است. به همین دلیل وی مرتب از کلکسیون ماشین خود فیلم تهیه می‌کند و در صفحه‌ی خود در اینستاگرام و یوتیوب قرار می‌دهد.

خوش‌بین در اولین فیلمی که با ماشین بوگاتی شیرون هرمس خود منتشر کرد، از جزئیات آن می‌گوید. او به سراغ تک تک قسمت‌های ماشین می‌رود و تمامی هدیه‌ها و لوازم جانبی ماشین را توضیح می‌دهد.

ملزومات ماشین بوگاتی شیرون هرمس

خوش‌بین یکی از گران‌ترین فیلم‌های جهان را به نمایش می‌گذارد. وی با یک لباس کاملاً سفید با مارک بوگاتی در این فیلم حضور دارد. او خوشحالی و احساس خود را هنگامی‌که برای اولین بار به داخل ماشین خود سفر می‌کند را، با ما به اشتراک می‌گذارد. او تک تک ملزومات ماشین را بررسی می‌کند.

این فیلم با یک کتاب عظیم و سنگین شروع می‌شود که شرح کاملی از شیرون است. یک جعبه‌ی زیبا که کلیدهای مهم ماشین بوگاتی شیرون هرمس در آن جای دارند. محفظه‌ی دوم کتابچه‌ی راهنمای مالک را دارد. محفظه‌ی دیگری برای باتری است.

از دیگر ملزومات، یک کیف‌دستی و یک کیف بزرگ که در ناحیه‌ی کاپوت جای گرفته است. به‌طور حتم کیف‌ها از همان چرمی ساخته‌شده‌اند که در فضای داخلی از آن استفاده‌شده است. همچنین یک ماکت با جزئیات کامل از نسخه‌ی شیرون هرمس از دیگر هدیه‌های بوگاتی به مشتری لوکس خود است.

مانی خوش‌بین طرفداران بسیار زیادی در اینستاگرام دارد، وی به‌صورت روزانه برای طرفداران و فالوورهای خودش پست و استوری قرار می‌دهد. برای اطلاع دقیق از کلکسیون ماشین‌های خوش‌بین به صفحه‌ی اینستاگرام وی سرزنید.

ماشین بوگاتی شیرون هرمس
ملزومات ماشین بوگاتی مانی خوشبین

سخن پایانی

با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید ماشین و یا سایر وسایل دست دوم یا نوی خود را با قیمت مناسب خرید و فروش نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه‌ی مطالب سایت واسط پت را از دست ندهید.

منابع:
driven.co.nz
motor1.com
caranddriver.com

1 دیدگاه دربارهٔ «ماشین بوگاتی شیرون هرمس (مانی خوشبین)»

  1. سلام. ممنونم که مطالب زیادی راجع به بوگاتی ها نوشتید.من نمایشگاه دارم و میبینم که افراد علاقه ی زیادی به ماشین های شیک مثل بوگاتی دارند.با تشکر از سایت شما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *