ویژگی های ریموت کنترل خوب

ریموت کنترل خوب چه ویژگی‌ هایی دارد؟ (ویژگی‌های اصلی ریموت کنترل)

امروزه وسیله‌ای بسیار کوچک در ابعاد تلفن همراه که به‌آسانی در دست یا جیب لباس جا می‌گیرد ساخته‌شده است که ریموت کنترل نام دارد. ریموت کنترل را می‌توان به کنترل از راه دور معنی کرد. انتخاب ریموت کنترل نیاز به تجربه خوب و کافی دارد. اگر نمی‌دانید چه چیزی را انتخاب کنید، ممکن است در این خرید فریب بخورید. حال این سؤال پیش می‌آید که چگونه یک ریموت کنترل خوب را انتخاب کنیم؟ ویژگی‌ های ریموت کنترل خوب چیست؟

بنابراین شما باید به دنبال ویژگی هایی باشید که از همه مهم‌تر هستند. آیا شما به سیستم استارت زنی که شامل ورودی بدون کلید است، علاقه دارید؟ آیا در منطقه با آب‌وهوای بسیار سرد زندگی می‌کنید؟ این‌ها همه سوالاتی مهم هستند که باید به آن‌ها بپردازید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

شناخت الزامات اتومبیل

در ابتدا مشخصات و اطلاعات گارانتی هم در مورد وسیله نقلیه و هم ریموت کنترل را مطالعه کنید. بسیاری از شرکت‌ها ریموت کنترل‌ها را تا زمانی که صاحب وسیله نقلیه باشید، تضمین می‌کنند. درحالی‌که در داخل قراردادهای ضمانت، این مورد ذکرشده ولی به‌ندرت بیشتر از ۱ الی ۲ سال پشتیبانی می‌کنند.

بنابراین دریابید که هزینه خرید و جایگزینی ریموت کنترل چقدر خواهد بود.
لطفاً اطلاعات مربوط به ضمانت‌نامه وسیله نقلیه را قبل از خرید خوب بررسی کنید. زیرا در صورت افزودن تجهیزات، فروشنده نمی‌تواند از گارانتی آن قطعه چشم‌پوشی کند. ولی اگر نصب آن وسیله باعث صدمه به خودرو شود، فروشنده می‌تواند ضمانت‌نامه را باطل کند. بهتر است از طرف نمایندگی شرکت مخصوص ریموت کنترل یا فروشگاهی که از آن خرید کرده‌اید، ریموت را فعال کنند.

ویژگی‌ های ریموت کنترل خوب

در هنگام انتخاب، ‌به دقتِ باز شدن و محدوده فرستنده آن توجه کنید و یک استارت زن با دامنه برد کوتاه‌تر از آن چیزی که نیاز دارد را خریداری نکنید.

  • در هنگام انتخاب محدوده موقعیت‌هایی مانند سفر، بازار، سینما و رستوران را در نظر بگیرید.
  • وقتی در این موقعیت‌ها قرار می‌گیرید ممکن است آرزو کنید کاش محدوده برد بزرگ‌تر را خریده بودید.
  • اطلاعات کافی درباره مکانیسم سنجش سنسورهای سرعت و نوع موتور ریموت کنترل را بدانید و بعد خرید کنید.
ویژگی های ریموت کنترل خوب
ویزگی های یک ریموت کنترل خوب

مانیتور RPM

مانیتور RPM به‌دقت موتور وسیله را بررسی می‌کند تا در صورت آسیب به وسیله نقلیه شما هشدار دهد. شما باید توجه کنید که مانیتور در حین کار سالم و بدون مشکل باشد. همچنین سنسور RPM به شما نشان می‌دهد که ریموت کنترل در هوای خیلی سرد روشن نشده است و اگر نیاز به دوباره استارت زدن باشد به شما اخطار می‌دهد. در شرایط آب‌وهوایی بسیار سرد، اگر ریموت کنترل بدون سنسور باشد وقتی شما سوار بر خودرو می‌شوید، وسیله نقلیه شما سرد خواهد بود.

بسیار مهم است کلید استارت روشن و خاموش کردن ریموت کنترل در زیر کاپوت نصب شود. به این دلیل که هر زمان کاپوت باز می‌شود به‌راحتی بتوان استارت را به‌صورت دستی خاموش کرد تا هنگام تعمیر وسیله نقلیه از صدمه زدن به آن جلوگیری شود. اگر خودرویی که خریدید دارای سیستم باز شدن بدون کلید نیست، می‌توانید آن را نصب کنید. اما اگر شرکت سازنده یک اپلیکیشن موبایلی را برای ورودی بدون کلید را قرار داده باشد، شما می‌توانید از راه دور اقدام به کنترل خودرو نموده و آن را حتی خاموش یا روشن کنید.

ویژگی ‌های ریموت کنترل در رابطه با دامنه گسترده

یکی از ویژگی ‌های دیگر ریموت کنترل خوب این است که کنترل معمولاً باید دامنه بسیار گسترده‌تری داشته باشد که باعث قفل یا باز کردن درب‌های خودروی شما از راه دورتر شود.
ریموت کنترلی مناسب است که توانایی اجرای سیستم امنیتی بالا را داشته باشد. این کار را به‌عنوان بخشی از مراحل نصب بپذیرد. حتی این سیستم می‌تواند به تنظیماتی که از قبل شرکت سازنده به‌عنوان امنیت تولیدکننده روی خودرو قرار داده هم اضافه شود. با استفاده از این ریموت می‌توانید سطح ایمنی را کم یا زیاد کنید. درب‌ها را باز یا قفل کنید و وقتی هم سیستم دچار یک نقص جدی می‌شود، سیستم هشدار می‌دهد.

راه‌اندازی گزینه‌های روی ریموت کنترل

شما می‌توانید چند گزینه دیگر را که ممکن است در واحد، استاندارد نباشند را روی ریموت کنترل خود راه‌اندازی کنید:

  • برنامه گرم شدن اتومبیل و صندلی‌ها را می‌توانید اجرا کنید.
  • با این برنامه در یک روز بسیار سرد شما در منزل هستید و از راه دور ماشین را روشن می‌کنید و سپس بخاری را فعال می‌کنید.
  • با این کار نه‌تنها اتومبیل گرم می‌شود که صندلی راننده و بقیه سرنشینان هم خوب و راحت می‌شوند.
  • از این فناوری می‌توانید در روزهای گرم برای روشن کردن کولر و همچنین باز و بسته کردن درب خودرو و موارد امنیتی هم استفاده کنید.
  • سیستم هشدار در صورت خاموش‌بودن دزدگیر به این صورت است که هرگونه ضربه یا فشار واردشده به ماشین را شناسایی کرده و با هشدار به شما اطلاع می‌دهد.
  • سیستم زنگ اتومبیل برای پیدا کردن وسیله نقلیه در یک پارکینگ یا مکان بسیار بزرگ است.
  • شما با زدن گزینه مربوط بوق ماشین به صدا درمی‌آید تا بتوانید خودرو خود را در پارکینگ‌های بزرگ پیدا کنید.
ویژگی های ریموت کنترل خوب
ریموت کنترل

توصیه می‌کنیم حتماً دستگاهی را پیدا کنید که برای نیازهای شما مناسب باشد و تضمین مادام‌العمر داشته باشند. به عنوان نکته آخر در مورد ویژگی‌ های ریموت کنترل خوب باید بدانیم که ریموت کنترلی خوب است که برد بیشتری داشته باشد و سیستم ایمنی ماشین شما را تضمین کند.

پرسش و پاسخ

چند نوع ریموت کنترل وجود دارد؟

پاسخ : چند نوع ریموت کنترل وجود دارد که، براساس فرکانس، معرفی به گیرنده، مادون قرمز و رادیویی، ASK، طراحی شده‌اند.

برای کم شدن عملکرد برد چه کار باید انجام داد؟

پاسخ :  باتری را چک کنید، باتری ضعیف از توان فرستنده ریموت کم می‌کند . در برخی از ریموت‌ها یک آنتن کوچک تلسکوپی تعبیه شده است . قطعی و لحیم سردی پایه آنتن ، موجب افت ناگهانی و دائم برد ریموت و حالت اتصالی آن موجب نوسانات برد ریموت می‌شود .
خود دستگاه دزدگیر هم که نصاب آن را در اتومبیل نصب نموده دارای آنتن است . جابه جایی دزدگیر (شل شدن و افتادگی از محل اولیه) می‌تواند موجب افت برد ریموت گردد.
بعضی افراد ناوارد عقیده دارند با چسباندن و متصل کردن سیم آنتن دزدگیر به بدنه اتومبیل برد آن افزایش می‌یابد . شاید در بعضی از دستگاه‌ها ابتدا چنین حالتی را ببینیم؛ ولی حتماً بعد از مدتی برد ریموت کنترل افت پیدا می‌کند . از چنین کاری پرهیز کنید یا در اسرع وقت آن را از این حالت خارج کنید.

اطلاعت بیشتر در مورد ریموت کنترل

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ریموت کنترل می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. با مراجعه به سایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس و کالاهای خود را با قیمت مناسب بخرید یا بفروشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *