ماشین بوگاتی در ایران

ماشین بوگاتی در ایران؛ آیا ماشین بوگاتی ردپایش به ایران باز شده است؟

صحبت از حضور ماشین بوگاتی در ایران است. گران‌ترین و لوکس‌ترین برند ماشین آن‌هم در ایران! چراکه نه؟ ابتدا از اولین حضور بوگاتی با پلاک ملی در ایران می‌گوییم؛ و بعد در مورد خبر حضور بوگاتی ۶ میلیاردی در تهران صحبت می‌کنیم. سپس به خبر هیجان‌انگیز ساخت بوگاتی در تهران می‌پردازیم. واسط پت در آخر مقاله‌ی این مقاله از تیونر معروف جهان، کوروش منصوری و همچنین میلیونر ایرانی، مالک چندین بوگاتی در جهان می‌گوید.

شاید برایتان جالب باشد ماشین‌های بوگاتی اولیه‌ای که ساخته شدند را ببینید. برای این منظور می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

ماشین بوگاتی قدیمی

اولین و آخرین رانندگی با ماشین بوگاتی در ایران

اولین حضور بوگاتی در ایران به سال ۱۳۱۷ برمی‌گردد. دولت فرانسه به مناسبت ازدواج محمدرضا پهلوی، ولیعهد ایران با فوزیه، خواهر شاه مصر، یک خودروی خاص به داماد هدیه داد. اکثر کشورها به مناسبت ازدواج وی، هدایایی را به او تقدیم کردند؛ که شامل یک هواپیمای خصوصی و چندین اتومبیل منحصربه‌فرد بود؛ اما هیچ‌کدام به زیبایی ماشین بوگاتی دولت فرانسه نبود. دولت فرانسه یکی از بهترین ماشین‌های خود را به وی هدیه داد.

اولین بوگاتی در ایران، یک بوگاتی Type 57 بود. این خودرو توسط ون وورن (Vanvooren) خودروساز فرانسوی طراحی و فقط یک دستگاه از آن ساخته شد.

بدنه این کروک دونفره زیبا با ظاهری اغراق‌آمیز، چراغ‌هایی عجیب و گلگیرهایی بزرگ باحالتی نیمه آئرودینامیک و چرخ‌هایی مخفی در زیر گلگیر‌ها طراحی‌شده بود.

سبک طراحی آن شبیه به شیوه‌ای بود که فیگونی، خودروساز لوکس و مشهور فرانسوی استفاده می‌کرد. این شاهکار از موتور ۳.۳ لیتری، هشت سیلندر خطی بهره می‌برد. البته سوپر شارژ نیز به آن کمک می‌کرد تا قدرت ۱۷۵ اسب بخار را تولید کند.

آتلانتیک ۵۷ یکی از انواع دیگر این اتومبیل است. همان اتومبیلی که بوگاتی لاویتور را برای ادای احترام به آن طراحی‌شده است.

اگر دوست دارید با بوگاتی لاویتور یک از گران‌تریت خودرو های جهان آشنا شوید مطلب زیر را از دست ندهید.

بوگاتی لاویتور

سرانجام ماشین بوگاتی محمدرضا پهلوی

به دلیل کیفیت پایین جاده‌های ایران در آن زمان، محمدرضا پهلوی استفاده‌ی چندانی از این خودرو نمی‌کرد. بعد انقلاب و فرار او از ایران، این ماشین بدون استفاده ماند تا آنکه در سال ۱۹۵۹ شخصی به نام هوشنگ جلیلی با پرداخت ۲۰۰۰ ریال (معادل ۲۷۵ دلار) مالک این بوگاتی «دست ‌دوم و متروکه» می‌شود.

سرانجام ماشین بوگاتی محمدرضا پهلوی

 

بعدها این خودرو به قیمت ۱,۷۶۰,۰۰۰ دلار در یک حراجی به فروش رفت و در حال حاضر در موزه پترسون کالیفرنیا (Petersen Museum in California) در شرایطی عالی نگهداری می‌شود و هر از چند گاهی در نمایش خودروهای کلاسیک حاضر می‌شود. البته باید گفت قیمت بوگاتی به پول ایران ۵۲/۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان است. قیمتی شگفت‌انگیز!

از نکات جالب در خصوص این خودرو حفظ پلاک ایرانی آن است که البته با پلاک اولی که در زمان مالکیت محمدرضا پهلوی روی آن نصب‌شده بود متفاوت است اما به‌هرحال نماد تاریخ حضور ماشین بوگاتی در ایران است.

می‌توان گفت این اولین و آخرین حضور بوگاتی در ایران بود. البته بوگاتی که پلاک ملی شد. خبرهایی شنیدیم از حضور یک بوگاتی شش‌میلیاردی در تهران! با واسط پت همراه باشید تا قضیه‌ی حضور بوگاتی ۶ میلیاردی در ایران را بررسی کنیم.

حضور یک ماشین بوگاتی با پلاک ملی در ایران

این عجیب‌ترین خبری است که می‌توان شنید. ماشینی با حجم موتور ۸۰۰۰ سی‌سی در خیابان‌های ایران دیده می‌شود. عجیب‌تر از آن خبر حضور بوگاتی در ایران، با پلاک ملی است. ورود ماشین‌های بوگاتی به دلیل تعداد سیلندر، حجم موتور و سرعت‌بالا، به ایران ممنوع است.

جالب است که سرعت این بوگاتی ویرون که بیش از سرعت بالگردهای موجود در ایران است، به حدی است که هیچ دوربین کنترل ترافیکی در کشور قادر به ثبت آن نیست.

گزارشگر خبر ۲۰:۳۰ با این عنوان خبر خود را شروع می‌کند. مانور تجمل‌گرایی در پایتخت! متن این خبر ازاین‌قرار است:

“امروز خبرگزاری‌ها از تردد خودرویی ۶ میلیارد تومانی با یک شماره‌ی کاملاً رند در تهران خبر دادند. خبری که بخشی از آن به ساعت نکشیده توسط رئیس پلیس راهور تکذیب شد. وی گفت: در خصوص آن پلاکی که اعلام کردند، پلاک رند، اصلاً چنین خودرویی با این پلاک در راهنمایی و رانندگی ثبت‌نشده است. وی افزود از سال ۸۸ این قانون مصوب شده است که؛ پلاک‌های رند به‌هیچ‌وجه واگذار نشود.”

ماجرای عکس بوگاتی ۶ میلیاردی در تهران چه بود؟

اما ماجرا با این تکذیب به اتمام نرسید و بعضی از سایت‌های خبری با انتشار عکسی ادعای شماره‌گذاری این خودرو در ایران را تکرار کردند اما بعدازظهر که عکس بوگاتی با شماره‌ی واقعی منتشر شد، کاملاً نمایان بود که عکس اولی دستکاری‌شده است.

البته در مورد اینکه اصلاً چنین خودرویی با قیمت ۶ میلیارد تومانی به کشور واردشده است یا نه؟! هنوز اظهارنظر مشخصی نشده است حالا اگر مسئولین مربوطه اطلاعی از این ماجرا دارند در اختیار ما بگذارند!

ماشین بوگاتی در ایران

خبر بعدی! عکس دیگری از حضور بوگاتی در بندر انزلی منتشر شد که در ادامه به بررسی این خبر می‌پردازیم.

بوگاتی ویرون ۱۶.۴ در بندر انزلی!

بعد از حرف‌وحدیث‌های بسیار و شایعات گسترده، بالاخره گران‌ترین خودروی دنیا به‌صورت موقتی وارد ایران شد. تصاویری از گمرک بندر انزلی منتشرشده که نشان می‌دهد یک دستگاه بوگاتی خوش‌رنگ وارد خاک ایران شده است.

حضور بوگاتی ویرون ۱۶.۴ در بندر انزلی را نمی‌توان کتمان کرد. عکس‌های جالب منتشرشده از آن، حضور این بوگاتی در ایران را ثابت می‌کند؛ اما ماجرا از چه قرار بود؟

داستان ازاین‌قرار است که بوگاتی فوق از طریق کریدور ایران از مبدأ امارت به مقصد روسیه ارسال خواهد شد. بوگاتی فوق از مدل ویرون است. خودرویی با موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندر با آرایش W شکل.

قدرت این محصول ۱۰۰۰ اسب بخار است. قیمت این مدل بوگاتی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار است. اگر شما مشتاق ماشین‌های بوگاتی هستید به شما توصیه می‌کنم این مطالب را بخوانید:

ساخت ماشین بوگاتی در ایران

درحالی‌که حتی تولید و ساخت ساندرو دنده‌ای و اتوماتیک در ایران متوقف‌شده است. این می‌تواند یک خبر مضحک باشد، ساخت بوگاتی در ایران! آیا امکان دارد که شرکت بوگاتی با ایران قرارداد همکاری ببندد؟ البته باید بگوییم در دنیای امروز هیچ‌چیز دور از ذهن نیست!

جالب است که بدانید، خبر ساخت بوگاتی در ایران کاملاً موثق و درست است. ماجرا ازاین‌قرار است فردی به نام جمشید ناظمی، دست به تولید بوگاتی دست‌ساز زده است. جمشید ناظمی مرد ۶۳ ساله ایرانی، موفق به تولید یک دستگاه بوگاتی رویال، یکی از کمیاب‌ترین خودروهای جهان شده است. 

این مرد سخت‌کوش ایرانی، با کمترین امکانات ممکن یک دستگاه بوگاتی رویال طلایی‌رنگ، مدل ۱۹۳۱ ساخته است. این مرد پُر‌تلاش، در حال حاظر مشغول ساخت یک دستگاه بوگاتی لاویتور است.

جمشید از اینکه او را ماکت ساز خطاب کنند، بیزار است. او معتقد است خودرو هایی که می‌سازد از نظر ابعاد با نسخه اصلی هیچ تفاوتی ندارد. علاوه بر آن، او میگوید با توجه به موتور های به کار رفته در این خودرو‌ها می‌توان آنها را مانند خودرو واقعی کنترل کرد.

در ادامه به یکی از تیونیگ‌های معروف بوگاتی در جهان می‌پردازیم.

کوروش منصوری تیونینگ معروف بوگاتی در جهان

درست است که پروژه‌ی ساخت ماشین بوگاتی در ایران دور از ذهن است؛ اما یک واقعیت غم‌انگیز و شاید هم غرورآفرین که بزرگ‌ترین تیونینگ جهان یک ایرانی است. کسی که موتور بوگاتی ویرون را تقویت کرد و توانست توان بسیار بالایی برای بوگاتی رقم بزند.

تیونینگ (Tuning) به معنای تقویت موتورها، ظاهر و یا قسمت‌های مختلف خودرو است. در دنیا تیونرهای معروف و زیادی وجود دارند که یکی از معروف‌ترین آن‌ها آقای کوروش منصوری است. او یکی از معروف‌ترین افراد در صنعت خودروی جهان است. همچنین او یک شرکت بزرگ تیونینگ خودرو در آلمان دارد.


آقای منصوری بعد از تحصیلات در انگلستان، به آلمان رفت، او کمپانی MPdesign را در آلمان تأسیس کرد. شرکتی که قطعات تیونینگ دیگر شرکت‌های معتبر را تأمین می‌کرد، ولی او به این کار بسنده نکرد و خودش شرکت تیونینگ منصوری را تأسیس کرد.

این شرکت تاکنون خالق برخی از قدرتمندترین و گران‌قیمت‌ترین خودروهای جهان بوده است. وی به‌تازگی قصد داشت چندین ابر خودرو را در نمایشگاه خودرو ژنو معرفی کند؛ اما با لغو این نمایشگاه او به‌صورت مجازی محصولات جدید خود را رونمایی کرده است، محصولاتی که توجه رسانه‌های خودرویی جهان را به سمت خود جلب کرده است.

سلطان تیونینگ جهان

برخلاف بسیاری از شرکت‌های تیونینگ که قطعات موردنظرشان را از دیگر شرکت‌ها می‌خرند، منصوری قطعات موردنیاز خود و دیگر شرکت‌ها را خودش تولید می‌کند. واحد تولید و پخت پنل‌های فیبرکربنی منصوری یکی از بهترین و بزرگ‌ترین اتوکلاوهای ساخت این قطعات در جهان است. در سال ۲۰۰۴ اولین تیونینگ مستقل منصوری ساخته شد. این شرکت خیلی سریع پیشرفت کرد و به تیونر معروف بوگاتی تبدیل شد.

در این بخش از مقاله‌ی «بوگاتی در ایران» به معرفی هم‌وطن کارآفرین خود می‌پردازیم که از صاحبان معروف بوگاتی در جهان است.

ماشین بوگاتی در ایران

 

کارآفرین ایرانی صاحب چندین بوگاتی

با توجه به قیمت‌های میلیون دلاری بوگاتی و همچنین تعداد محدود آن‌ها، آرزوی هر فردی در جهان داشتن فقط یک بوگاتی است؛ و حال ما هم‌وطنانی داریم که نه‌تنها یک بوگاتی، بلکه مجموعه‌ای از ماشین‌های لوکس دنیا را دارند. مانی خوش‌بین یکی از دارندگان کلکسیون ماشین‌های لوکس در جهان است. مجموعه‌ی ماشین‌های او در کل جهان معروف است.

ما به دنبال ماشین بوگاتی در ایران هستیم؛ اما افراد کارآفرینی هستند که رؤیاهای خود را در جهان پیدا می‌کنند. مانی خوش‌بین، کارآفرین نام‌آشنای ایرانی که از فروش وسایل دور انداخته‌شده‌ی دست‌ دوم، به سرمایه‌ای ۲۵۰ میلیون دلاری رسیده است. او از سن ۱۴ سالگی به آمریکا مهاجرت کرده است. او در حال حاضر صاحب شرکت املاک خوش‌بین می‌باشد.

مانی خوش‌بین میلیاردر ایرانی و رئیس کمپانی خوش‌بین (املاک) در کالیفرنیا است. وی علاقه خاصی به خودروهای کلکسیونی دارد. او در گاراژ شخصی خود محصولاتی مانند کونیگ زگ، بوگاتی، مک لارن و پاگانی را نگهداری می‌کند و جالب آنکه پاگانی هوآیرا خوش‌بین دارای جزئیاتی از ارمس است. او چند ماشین از گران‌ترین خودروهای جهان را در اختیار دارد. مطلب گران‌ترین خودروهای جهان را در واسط پت مطالعه کنید؛ قطعاً لذت خواهید برد. او علاوه بر بوگاتی منصوری و بوگاتی ویرون، یک بوگاتی شیرون هم دارد. ممکن است نسخه‌ی بوگاتی دیوو را هم خریداری کند!

مانی خوش‌بین از مجموعه‌ی بوگاتی خود می‌گوید!

آیا من به سه ماشین بوگاتی نیاز دارم؟ اما هیچ‌چیز مثل داشتن بوگاتی و رانندگی با آن نمی‌شود. بوگاتی منصوری با ۱۱۰۹ اسب بخار اولین ابر خودروی فیبرکربنی من بود. ویرون نسخه‌ی رودستر با توان ۱۲۰۰ اسب بخار است و قسمت‌های طلایی آن با استفاده از طلای خالص تزئین شده است. یکی ازسری‌های افسانه‌ای که فقط سه ماشین از آن ساخته‌شده است که طراحی آن بسیار هنرمندانه است.

شیرون هم نسخه‌ی ویژه‌ی هرمس است؛ که در قالب پروژه شخصی‌سازی انجام‌شده است.
او می‌گوید: این سه تا بوگاتی بسیار متفاوت از هم هستند. خیلی سخت است که بی‌خیال یکی از آن‌ها بشوم؛ البته اگر بخواهم یکی از آن‌ها را بفروشم، بوگاتی ویرون منصوری را خواهم فروخت چون مسافت طولانی‌تری را با آن پیمودم.

همچنین وی می‌گوید هر فرد باید، تجربه‌ی رانندگی با بوگاتی را در لیست آرزوهای خود داشته باشد. به پایان مقاله‌ی ماشین بوگاتی در ایران رسیدیم. امیدواریم که لذت برده باشید. به دوستداران بوگاتی می‌گوییم که با ذهن خود پرواز کنید و خود را لایق برترین‌ها بدانید. البته که شما هم می‌توانید صاحب یک بوگاتی شوید.

مانی خوش بین از مجموعه بوگاتی خود می گوید

سخن پایانی

به پایان مقاله بوگاتی در ایران رسیدیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

اپلیکیشن واسط کالا مرجعی امن و راحت برای خرید و فروش خودروی موردنظر شما.

منابع:
autogespot.com
supercars.net

24 دیدگاه دربارهٔ «ماشین بوگاتی در ایران؛ آیا ماشین بوگاتی ردپایش به ایران باز شده است؟»

 1. سلام مجید شریفی راد هستم یک مخترع خواهشمندم شماره تماس و یا آدرسی دقیق از مهدی روغنی لازم داشتم لطفاً اگر می توانید برایم فراهم بسازید

 2. چرا آنقدر بحث میکنید اینا که چنین ماشین های دارن زحمت کشیدن که به دست آوردن نه مثل شما بشینن پای گوشی بازی کنن بعد چند سال دیگه شما فقیر بشید و اونا رو حروم خور بدونید لیاقت داری بشین درستو بخون علم یاد بگیر به هرکاری خواستی با پول خودت انجام بده پس ضر نزنید که چرا به فقیران کمک نمیکنن کی گفته کمک نمیکنن با اینکه هیچ وظیفه ای در قبال دیگران ندارن باز هم خیلیا هستن که کمک میکنن

  1. این آرزوها و تمایلات از جانب عده ای احمق هست که زندگی رو در تجملات خلاصه کردن. بذارین در ثروت و کثافت خودشون غرق بشن. هیچ انسان کامل و با شخصیتی حاضر نیست ریالی از این احمق ها طلب کنه که بخوان ببخشن یا نبخشن.

 3. اقا سلام به همگی
  اولن از دوست خوبمون برای گذاشتن این اطلاعات تشکر می کنم
  دومن بوگاتی برا فرانسس
  سومن vw سهام بوگاتیو خریده
  چهارمن اقا نوش جون کسی که یان ماشینو داره خدا بیشترشو‌بخ اون بده بهترش به ما بده

 4. که بتونه به آرزوهاش برسه چرا ما بخصوص ایرانی ها انقدر توقع از دنیا داریم مگه ما اومدیم به این دنیا که به مردم کمک کنیم کمک کردن به مردم یک چیز شخصی که خود شخص تصمیم میگیره که این کار را انجام دهد حالا تو هر جایگاهی که بود ما نمی تونیم این حرف بزنیم که وای چرا فلان کسک انقدر پول دار است چرا کمک نمیکنه و از این حرف های خالی چرا یک وقتی مسئله کلان کشوری هست بله باید از حاکمان و دولتها خواست که به مردم کمک کنند برای پیشبرد اون مملکت ولی وقتی به شکل شخصی هست ما اجازه نداریم توقع بیجا داشته باشیم

 5. اون دوست عزیزی که توصیه هایی داشتند که نمیدونم به جای بوگاتی داشتن به مریض ها باید کمک کرد نمیدونم به جای این مطالب در مورد فقیر فقرا مطلب نوشتن این حرفها آخه آدم حسابی که ادعای روشن فکری داری اولا این سایت درمورد خودرو آن هم بوگاتی است اگه دنبال آن مطالب انسان دوستان هستی برو سایت بهزیستی رویت بفرما دوما این که این چه استدلالی هست که وای اینا به جای بوگاتی خریدن برند به درمانده ها کمک کند شما از کجا میدونی که این کار را نمیکنند طرف زحمت کشیده کار کرده تحصیل کرده تا بتونه به این جایگاه برسد

 6. الان واقعا طبق توصیه عالی جناب باید آرزوی رانند.ی با بوگاتی داشته باشیم ؟! اصلا نمی تونم درک کنم این جور آدم ها رو … به جای کلکسیونه خودروهای چند ده میلیاردی و داشتن سه نوع از یک ماشین سه تا بوگاتی می تونند n تا انسان رو خونه دار کنند خرج مریضی nتا مریض بدبخت رو بدهند که داروهاشو ن بسیار گرونه
  چقدر سقف آرزوها و خواسته های بعضی ها کوچیک آرزوی رانندگی با بوگاتی ! اینها روحشان تو ۱۰ سالگی مونده جسارتا . ما نمیگویم پول زیاد بده ماشین خوب بده ثروت زیاد بده بهترین هاشو داشته باش اما بریز بپاش واقعا بده توالت فرنگی طلا مسخره است کلکسیون گرانترین ماشین های دنیا مضحکه و توصیه دیگران به اینکه آرزو داشته باشن با بوگاتی رانندگی کنند احمقانه است جناب آرزوها و رو واسه خودت نگه دار
  به فکر تعالی روحی علاوه بر اون هم باش .. بجای این توصیه ها میتونستی مثلا ببینید بیماریهای اس ام ای تو ایران داروشون اختراع شده و چند میلیارده نمیتوانند بگیرند و استفاده کنند و فلج یه گوشه افتادند آیا نعمت سلامتی رو خدا بما نداده که در پس اون میتونیم ثروتمند شبم تحصیلکرده شیم قدرتمند شیم و … شکرش رو چه جوری ادا کنیم با در آوردن چشم دیگران
  آدم های کوچک روح اه

 7. سلام خداوکیلی امکانات بدن درحد بوگاتی ماشین درست میکنم من الان یه پژو ۲۰۶دارم دستکاریش کردم ۲۷۰درش آوردم اگه یکم پول بیاد دستم بتونم یه ماشینی مثل همین دنا توربو بخرم و درستش کنم ۱۰۰درصد سرعت ۳۰۰کلیومتر به بالا رو هم میزنم یه پراید درست کردم موتورشو ۲۵۰کلیومتر درش آوردم موتورش سوخت کشش نداشت

 8. ای کاش اون خرجی که واسه یه پراید می کنند را برای یک بوگاتی ساخت دست خود میکردند حالا ما می گفتیم در عرب ها هم بوگاتی هست ولی نه به اندازه ایران

 9. یک دستگاه بوگاتی در تهران موجوده توی لواسان در یکی از ویلاهای مجلل آقایون مخفیش کردند مال پسر یکی از تاجران سرشناس ایرانه

  1. سلام
   عرض ادب و احترام
   مقاله بوگاتی دیوو در بلاگ موجود است. در قسمت سرچ وبلاگ بوگاتی دیوو را بنویسید و مطلب مورد نظر خودتان را مطالعه کنید.

 10. قیمت بوگاتی در ایران از ۵۶ میلیارد شروع می شود. البته بدون گمرگ و این جور داستان ها … وای که قیمت دلار عجیب بالا رفته

 11. بله مهرشید خانم بوگاتی ساخت ایران هم وجود داره منتها فقط تزئینی هستش.کل تعدادی بوگاتی هایی که در ایران بوده به ۵ تا هم نمیرسه… دیگه چه برسه به ساخت بوگاتی در ایران

 12. حامد جان آره واقعا با قیمت وحشتناک دلار در ایران اگه یه روزی هم وارد ایران بشه تصادفش عجیب و غریب گرون میشه… دیروز یه آقایی از من می پرسید نمایندگی بوگاتی در ایران وجود داره؟؟ بهش گفتم هنوز یه دونه تو ایران نیمده دیگه چه برسه به نمایندگیش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *