سبزی برای عروس هلندی

سبزی برای عروس هلندی

عروس هلندی‌ها پرنده‌های بازیگوش و دوست‌داشتنی‌ای هستند که به‌راحتی با انسان ارتباط برقرار می‌کنند. نکته‌ای که باید بدانید این است که سبزی برای عروس هلندی بسیار مفید و سرشار از مواد مغذی است. سبزیجات نظیر کاهو برای عروس هلندی باید بخشی از وعده غذایی روزانه باشند.

چند نمونه از سبزی‌هایی که می‌توانید به عروس هلندی خود بدهید شامل؛ کاهو، فلفل، هویج، خیار، کرفس، ریحان، ذرت، اسفناج و … است. در ادامه این مقاله معایب و مزایای هرکدام را به‌صورت مجزا بررسی خواهیم کرد.

اگر به‌تازگی یک عروس هلندی خریده‌اید یا به فکر تنوع رژیم غذایی پرنده‌ی خود هستید ولی نمی‌دانید چه سبزی‌هایی می‌توانید به او بدهید؛ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

جدول محتوا

تغذیه عروس هلندی با سبزی‌های تازه

اگرچه سبزی‌ها حاوی بسیاری از ریزمغذی‌هایی هستند که عروس هلندی‌ها در رژیم غذایی روزانه‌شان به آن‌ها نیاز دارند؛ اما باید از خوراکی‌های دیگری نیز تغذیه کنند.

یک پلت باکیفیت بالا به‌عنوان غذای اصلی انتخاب خوبی است و با مقداری سبزی‌ها، میوه‌ها، دانه‌های جوانه‌زده و… تکمیل می‌شود.

فواید سبزی کاهو برای عروس هلندی

کاهو، سبزی بسیار مفیدی است اما سالم‌ترین انتخاب نیست؛ زیرا مواد مغذی چندانی ندارد و درصد بیشترش را آب تشکیل داده است.

اگر می‌خواهید به پرنده خود کاهو بدهید، کاهو رومی بهترین انتخاب است؛ زیرا سرشار از فیبر و ویتامین‌های A ،C و K است. در ادامه درمورد فواید این ویتامین‌ها برای عروس هلندی توضیح داده‌ایم.

ویتامین A

 این ویتامین نقش مهمی در حفظ سلامت پوست، بافت‌های بدن، پرها و چشم دارد؛ همچنین برای رشد استخوان و سیستم ایمنی نیز ضروری است.

ویتامین C

 این ویتامین سیستم ایمنی را تقویت و به‌عنوان آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند.

خوب است بدانید که ویتامین C باعث محکم شدن بافت دیواره رگ‌های خونی و ترمیم زخم‌ها می‌شود.

ویتامین K

این ویتامین کلسیم و پروتئین را فعال می‌کند و همچنین برای خوب شدن زخم‌ها مفید است.

همان‌طور که مشاهده کردید این سبزی برای سلامتی عروس هلندی شما می‌تواند بسیار مفید باشد؛ اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که پرنده شما باید حجم زیادی کاهو مصرف کند تا مواد موردنیاز خود را دریافت کند.

سایر مواد مغذی موجود در کاهو

سبزی کاهو برای عروس هلندی جوجه دار نیز می‌تواند یک میان وعده خوب و مغذی باشد. فیبر موجود در کاهو به هضم غذای عروس هلندی کمک می‌کند.

این سبزی به بدن پرنده کمک می‌کند تا ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در سایر غذاها را بهتر تجزیه و جذب کند.

مواد مغذی موجود در کاهو
مواد مغذی موجود در کاهو

کاهو دارای فیبر محلول و نامحلول است.

فیبر محلول: این نوع فیبر در آب حل می‌شود و یک ماده ژل‌مانند تولید می‌کند. این ژل به کاهش سطح گلوکز و کلسترول خون کمک می‌کند.

فیبر نامحلول: این فیبر در آب حل نمی‌شود اما به حرکت مواد از طریق دستگاه گوارش کمک می‌کند و حجم مدفوع را افزایش می‌دهد. فیبر نامحلول به پرنده‌هایی که دفع نامنظم یا یبوست دارند کمک بسیاری می‌کند.

مضرات کاهو چیست؟

کاهو برای عروس هلندی بی‌خطر است؛ اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کند.

پرنده شما در صورت مصرف زیاد کاهو می‌تواند دچار اسهال شود. این وضعیت می‌تواند کشنده باشد؛ زیرا پرنده در اثر اسهال دچار کم‌آبی شدید شده و درنهایت تلف می‌شود.

اگر زمانی تصمیم گرفتید به پرنده خود کاهو بدهید، سعی کنید این کار را در حد اعتدال انجام دهید؛ مثلاً هفته‌ای یک مرتبه کافی است.

مقدار کاهو مورد نیاز عروس هلندی

قبل از اینکه درباره مقدار سبزی کاهو برای عروس هلندی صحبت کنیم، بهتر است رژیم غذایی کلی عروس هلندی را برحسب درصد باهم مرور کنیم.

رژیم غذایی عروس هلندی باید به شکل زیر باشد:

  • ۷۵ درصد دانه‌های باکیفیت؛
  • ۲۵ درصد میوه‌ها، سبزی‌ها و انواع توت‌ها.

عروس هلندی به مواد معدنی بسیاری مانند کلسیم و ید نیاز دارد. تنوع غذایی بهترین راه برای اطمینان از این است که پرنده شما تمام مواد مغذی موردنیاز خود را دریافت می‌کند.

بسیاری از صاحبان عروس هلندی هر هفته یا دو هفته یک‌بار به پرنده خود کاهو می‌دهند. ازآنجایی‌که خواص کاهو برای عروس هلندی زیاد و ضروری نیست، این سبزی برای عروس هلندی شما یک‌بار در هفته کافی است.

آیا عروس هلندی‌ها می‌توانند فلفل تند بخورند؟

ممکن است بسیاری از صاحبان عروس هلندی در دادن فلفل سبز تند به عروس هلندی خود دودل باشند؛ زیرا نگران تندی فلفل هستند که پرنده را اذیت کند. اصلاً جای نگرانی نیست؛ زیرا پرندگان فاقد گیرنده‌های طعم تند هستند. بدون این گیرنده‌ها فلفل سبز و فلفل سیاه برای عروس هلندی شما هیچ خطری ندارند.

سبزی برای عروس هلندی
فلفل تند

خواص هویج برای عروس هلندی

هویج یک میان وعده فوق‌العاده مفید برای عروس هلندی است؛ زیرا سرشار از ویتامین‌ها، فیبر و … است. بافت ترد و رنگ روشن هویج برای عروس هلندی وسوسه‌کننده است.

این سبزی برای عروس هلندی یکی از بهترین میان وعده‌ها خواهد بود؛ البته بهتر است که ابتدا هویج را رنده کرده، آب آن‌ را گرفته و سپس در اختیار پرنده قرار دهید.

عروس هلندی‌ها خیار می‌خورند؟

معمولاً طوطی‌ها خیار را دوست دارند و به‌طورکلی خوردن خیار برای عروس هلندی شما بی‌خطر است.

مصرف زیاد خیار به دلیل آب زیادی که دارد می‌تواند باعث شل شدن مدفوع پرنده برای چند ساعت شود. البته اصلاً جای نگرانی نیست؛ زیرا این اتفاق یک امر طبیعی است.

گوجه‌ برای عروس هلندی

اگرچه ممکن است در جای دیگری خوانده باشید که صاحبان طوطی‌ها باید از دادن گوجه‌فرنگی به پرندگان خود به دلیل سطوح اسیدی بالا خودداری کنند.

ازنظر علمی گوجه سبز و قرمز برای عروس هلندی هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کنند و پرنده شما پس از مصرف، نباید واکنش نامطلوبی داشته باشد. تابه‌حال هیچ موردی بنا بر مسمومیت عروس هلندی با گوجه‌فرنگی گزارش نشده است.

از دادن گوجه‌فرنگی نارس یا برگ و ساقه آن‌ به پرنده باید اجتناب شود؛ اما گوجه‌فرنگی رسیده گزینه خوبی برای تغذیه عروس هلندی است.

خواص کرفس

ساقه‌، برگ‌ و دانه‌ کرفس همگی برای تغذیه عروس هلندی مناسب هستند. برخی منابع نشان می‌دهند که بافت رشته‌ای ساقه‌ کرفس ممکن است برای پرنده مشکل ایجاد کند؛ اما عروس هلندی ساقه‌های کرفس را با منقارش ریز می‌کند و سپس می‌خورد.

در کل کرفس برای عروس هلندی سبزی بسیار مفیدی است. برای اطمینان می‌توانید ابتدا برگ‌ها و ساقه‌های کرفس را خرد کنید؛ سپس به پرنده خود بدهید.

گندم و جو

گندم برای عروس هلندی مفید است و شما می‌توانید انواع نان‌ها مانند نان گندم کامل، نان قهوه‌ای و نان موزی را به پرنده خود بدهید.

برای سرو انواع نان، می‌توانید برای جلوگیری از خفه شدن پرنده آن‌ها را به شکل پودر سوخاری درآورید یا خیس کنید.

نکته: نان چاودار، نان سیر و هر نانی که خمیر مایه و نمک دارد، برای عروس هلندی مضر هستند.

جو برای عروس هلندی ازجمله غذاهای مفید است. می‌توانید از ترکیب جو یا جو دوسر با سبزیجات به عنوان غذای عروس هلندی استفاده کنید.

گندم و جو
گندم و جو

فواید سبزی ریحان برای عروس هلندی

سزی ریحان، انواع مختلفی مثل؛ ریحان شیرین، تایلندی و بنفش دارد که همه آن‌ها برای عروس هلندی مفید هستند. البته توجه داشته باشید که قبل از اینکه این سبزی را در اختیار پرنده قرار دهید، به‌خوبی آن‌ را بشویید تا از خاک‌ و آلودگی‌ها پاک شود.

آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌های موجود در سبزی ریحان، به تقویت سیستم ایمنی پرنده کمک می‌کند. البته ممکن است همه پرنده‌ها طعم ریحان را دوست نداشته باشند و تمایلی به خوردن آن نشان ندهند.

زردچوبه برای عروس هلندی

این ادویه همانطور که برای انسان بسیار مفید است؛ برای عروس هلندی نیز تقویت کننده سیستم ایمنی بوده و فواید سلامتی متعددی دارد.

اگر عروس هلندی شما علائم تب و کم تحرکی داشته باشد؛ زردچوبه می‌تواند دوای درد او باشد. ۱/۲ قاشق چایخوری زردچوبه با ۱ لیتر آب مخلوط کنید و ۲ الی ۳ مرتبه در هفته به پرنده بدهید.

زردچوبه مثل یک جادوگر، زخم و شکستگی استخوان پرنده را درمان می‌کند؛ همچنین این ادویه یک آنتی باکتریال است که پرنده شما را از هرگونه بیماری باکتریایی محافظت می کند.

آیا عروس هلندی می‌تواند ذرت بخورد؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت بله؛ عروس هلندی عاشق ذرت است. آن‌ها می‌توانند هم ذرت پخته‌شده و هم خام را بخورند.

تفاوت بلال خام یا پخته برای عروس هلندی

بسیاری از پرورش‌دهندگان پیشنهاد می‌کنند که ذرت برای عروس هلندی به‌صورت خام باشد. دلیل اصلی این موضوع این است که ذرت پس از پخته شدن بسیاری از مواد مغذی خود را از دست می‌دهد.

این نکته را به یاد داشته باشید که ذرت خام هیچ آسیبی به دستگاه گوارش پرنده شما نخواهد زد. این سبزیجات برای عروس هلندی یک خوراکی محبوب خواهند بود که علاوه بر خوشمزه بودن، فیبر بالایی نیز دارند.

خواص شوید برای عروس هلندی چیست؟

شوید، یکی از سبزی‌های معطر و خوشمزه است و بسیاری از عروس هلندی‌ها از اضافه کردن مقداری شوید به غذایشان لذت می‌برند.
یکی از خواص سبزی شوید برای عروس هلندی، کمک به درمان مشکلات گوارشی و معده است.

سبزی برای عروس هلندی
خواص شوید برای عروس هلندی

خاصیت دیگر این سبزی، آرام‌بخش بودن آن است؛ هنگامی که عروس هلندی از چیزی ترسیده یا جابه‌جایی باعث استرس او شده؛ می‌توانید مقداری شوید به او بدهید.

شوید تازه کالری کمی دارد و منبع شگفت‌انگیزی از کلسیم، آنتی‌اکسیدان‌ها، منگنز، ویتامین A و ویتامین C است.

محافظت از سلامت قلب، کاهش کلسترول خون و کمک به پایین آوردن سطح قند خون از دیگر خواص معجزه‌آسای شوید است.

نحوه استفاده از شوید در رژیم غذایی عروس هلندی

شوید را می‌توان به‌صورت تازه یا خشک‌شده، به‌تنهایی و یا همراه با غذاهای مرطوب به عروس هلندی بدهید. همچنین می‌توان شوید را دَم کنید و عصاره آن را به عروس هلندی داد.

مضرات شوید برای عروس هلندی

اگر عروس هلندی در خوردن شوید زیاده‌روی نکند، هیچ ضرری برای او ندارد. مقدار مصرف شوید در یک ماه، باید دو مرتبه و هر بار یک سرشاخه شوید است.

مصرف زیاد شوید، باعث ضعیف شدن نطفه عروس هلندی و کاهش بینایی او می‌شود.

خواص اسفناج برای عروس هلندی

عروس هلندی شما قطعاً اسفناج را دوست دارد. خواص اسفناج برای عروس هلندی بسیار زیاد است؛ زیرا شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی، آهن و … بوده که برای حفظ سلامتی پرنده شما لازم است.

توصیه می‌شود به پرنده خود اسفناج خام بدهید؛ زیرا برخی از مواد مغذی آن هنگام پختن از بین می‌رود.

به یاد داشته باشید که اسفناج سرشار از اگزالات است که در صورت مصرف بیش‌ازحد می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در پرنده شود. برای استفاده درست از مواد مغذی اسفناج و جلوگیری از به‌وجود‌آمدن مشکلات مختلف سعی کنید فقط یک‌بار در هفته به عروس هلندی خود اسفناج بدهید.

لوبیا سبز برای عروس هلندی

عروس هلندی‌ها عاشق لوبیا سبز هستند و برای آنها کاملا بی‌خطر است.

لوبیا سبز یک سبزی عالی برای استفاده است؛ زیرا مواد مغذی زیادی دارد و به راحتی قابل هضم است.

این سبزی، سرشار از ویتامین K است که برای بند آمدن خون و کمک به بهبود زخم‌ها ضروری است.

سایر سبزی‌ها برای عروس هلندی

شاید سبزی‌هایی که تا الان درباره آن‌ها صحبت کردیم، شنیده بودید که عروس هلندی‌ها می‌توانند بخورند. در ادامه خواص سبزی‌هایی را توضیح می‌دهیم که شاید حتی فکر نمی‌کردید عروس هلندی می‌تواند آن‌ها را بخورد.

بامیه

یکی از سبزیجاتی طوطی‌ها قطعا دوست دارند بامیه است.

بامیه
بامیه

بامیه برای عروس هلندی واقعا مغذی است؛ زیرا سرشار از ویتامین‌های A ،B6 ،C و K است.

این سبزی برای تقویت چشم، سیستم ایمنی و استخوان‌های بدن طوطی‌ها مفید است و پرهایشان را زیبا نگه می‌دارد.

کلم بروکلی

اکثر عروس هلندی‌ها کلم بروکلی را دوست دارند. طریقه مصرف کلم بروکلی برای عروس هلندی می‌تواند به دو صورت پخته و خام باشد. به یاد داشته باشید که از افزودن هرگونه چاشنی به کلم بروکلی هنگام پخت پرهیز کنید.

گشنیز

برگ‌ها و ساقه گشنیز برای مصرف عروس هلندی بی‌خطر است؛ بنابراین از دادن گشنیز به پرنده خود اجتناب نکنید.

رزماری

برگ‌های کوچک رزماری سرشار از ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های مفید برای سیستم ایمنی بدن عروس هلندی هستند.

از این سبزیجات باید به عنوان یک میان وعده استفاده کنید نه غذای اصلی.

کدوتنبل

عروس هلندی‌ها می‌توانند کدوتنبل را به‌ دو صورت پخته و خام بخورند؛ البته ممکن است خیلی از پرنده‌ها با مزه کدوتنبل مشکل داشته باشند.

عروس هلندی‌ها علاوه بر خود کدوتنبل می‌توانند تخم کدوتنبل را نیز بخورند که دارای خواص فراوانی است.

جعفری

سبزی جعفری برای عروس هلندی می‌تواند یک میان وعده مفید باشد؛ زیرا این سبزی دارای خواص بسیاری است و در دوران باروری نیز به‌صورت یک مکمل غذایی عمل می‌کند.

جعفری درصد بالایی اگزالات در خود دارد؛ بنابراین برای جلوگیری از افزایش خطر ابتلا به سنگ مثانه در پرنده، به‌طور روزانه به او جعفری ندهید.

سیب‌زمینی

برای عروس هلندی سیب‌زمینی غذای قابل قبولی است؛ اما باید توجه داشت که به‌صورت خام در اختیار پرنده قرار نگیرد؛ زیرا حاوی ترکیبات سمی است.

سیب‌زمینی پخته‌شده برای پرنده بی‌ضرر است؛ ولی مواد مغذی زیادی برای او ندارد.

کلم

یکی دیگر از سبزیجات بسیار مفید برای عروس هلندی، کلم است؛ زیرا حاوی مواد مغذی بسیار بیشتری در مقایسه با گزینه‌های مشابه مانند کاهو است.

شما می‌توانید به پرنده خود کلم سفید، کلم قرمز، کلم چینی و سایر کلم‌ها را به‌صورت پخته یا خام را بدهید.

نخود فرنگی

نخودفرنگی خام و پخته منبع فوق‌العاده‌ای از پروتئین‌ها و ویتامین‌ها است و شما می‌توانید این سبزی را به‌صورت خام یا پخته‌شده به عروس هلندی خود بدهید.

اگر نخودفرنگی منجمد نیز در دسترس داشته باشید کاملاً بی‌خطر است و تمام خواص خود را دارد. البته توجه داشته باشید که یخ آن کاملاً ذوب‌شده باشد و هیچ ادویه‌ای به آن اضافه نشده باشد.

سبزی برای عروس هلندی
نخود فرنگی

فلفل دلمه‌ای

یکی دیگر از سبزیجات جذاب برای عروس هلندی فلفل دلمه‌ای است، فلفل دلمه‌ای مانند فلفل تند می‌تواند یک میان وعده مناسب باشد.

در صورت غیر ارگانیک بودن فلفل دلمه‌ای، به‌خوبی آن‌ را بشویید که سموم از روی فلفل پاک شوند.

ساقه و تخم‌های فلفل دلمه‌ برای عروس هلندی خوبه؟

خیر، باید از دادن این بخش‌ها به پرنده خودداری کنید؛ چون ممکن است باعث بروز مشکلاتی در دستگاه گوارش پرنده شوند.

قارچ

اینکه آیا عروس هلندی‌ها می‌توانند قارچ بخورند یا نه موضوع بحث‌برانگیزی است.

بسیاری از پرورش‌دهندگان و محققان می‌گویند انواع قارچ‌ برای طوطی‌هایی مانند عروس هلندی مرگبار است؛ اما در مقابل بسیاری از صاحبان عروس هلندی به پرنده خود قارچ می‌دهند و از آن تعریف می‌کنند.

ازنظر علمی بعید به نظر می‌رسد که این سبزیجات برای عروس هلندی شما کشنده باشند. بااین‌حال برای اطمینان خاطر، بهتر است که به عروس هلندی خود قارچ ندهید، زیرا جایگزین‌های بسیار بهتری نیز برای قارچ وجود دارد.

نکته: طبع اکثر سبزیجات مناسب برای عروس هلندی سرد است. برای جلوگیری از بروز هر مشکلی در پرنده، می‌توانید با ریختن مقداری سیاه‌دانه یا بذر سبزیجات برای عروس هلندی روی سبزی‌ها طبع آن‌ها را متعادل کنید. سیاه‌دانه علاوه بر این خاصیت، خواص دارویی بسیاری دارد که می‌تواند باعث افزایش طول عمر عروس هلندی شود.

تربچه

تربچه حاوی مقدار زیادی مواد مغذی مختلف است.

این سبزی سرشار از کلسیم، پتاسیم، آنتی اکسیدان‌ها و نیترات است که به جریان سالم خون در رگ‌ها کمک می‌کند.

تربچه برای عروس هلندی حاوی مقدار زیادی ویتامین‌های ضروری مانند منگنز، ویتامین C، پتاسیم، ریبوفلاوین، نیاسین، آهن و فولات است.

این یک سبزی عالی برای گنجاندن در وعده‌های غذایی روزانه است و برای میان وعده کاملاً بی‌خطر است.

بهترین راه برای تغذیه این سبزی فوق العاده به پرنده، خرد کردن آن با مقدار زیادی سبزیجات دیگر یا سرو کردن آن به صورت تکه تکه است.

می توان آن را به طور کامل به پرنده داد، اما برخی از پرندگان، به ویژه پرندگان جوان‌تر، ممکن است برای خوردن آن مشکل داشته باشند و ناامید شوند.

عروس هلندی شما همچنین می‌تواند برگ های تربچه را مثل برخی سبزیجات برگ‌دار خوشمزه بخورد!

سبزی برای عروس هلندی
تربچه

سبزی مضر برای عروس هلندی

همان‌طور که بسیاری از سبزیجات برای عروس هلندی مفید هستند و باید حتماً در رژیم غذایی قرار بگیرند، سبزیجات مضر برای عروس هلندی نیز در این لیست آورده شده‌اند.

سیر

در بیشتر موارد بعید است که یک تکه کوچک سیر برای سلامتی پرنده شما مضر باشد؛ اگرچه به‌هیچ‌وجه نباید عمداً به پرنده خود سیر بدهید.

عروس هلندی‌هایی که سیر را به شکل بسیار غلیظ مانند پودر سیر مصرف می‌کنند می‌توانند دچار عواقب جبران‌ناپذیری شوند؛ بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که پرنده شما به هیچ ادویه‌ای دسترسی نداشته باشد.

پیاز

سیر و پیاز هر دو از یک خانواده هستند پس دادن هر یک از این سبزی‌ها برای عروس هلندی اثرات مشابهی دارد. پیاز می‌تواند مشکلاتی مشابه سیر ایجاد کند؛ بنابراین باید این سبزی‌ها را از عروس هلندی خود دور نگه‌دارید.

از دیگر سبزی‌های این گروه می‌توان به تره‌فرنگی، پیازچه، موسیر و … اشاره کرد. البته پیازچه برای عروس هلندی میت‌واند خطرات بیشتری نیز در بر داشته باشد.

زعفران

زعفران برای عروس هلندی بسیار خطرناک است و باعث مسمومیت و مرگ پرنده شما می‌شود.

نکته

همانطور که لازم است صاحب پرنده بداند چه غذاهایی برای عروس هلندی مفید است؛ باید بداند که چه غذاهایی نباید به عروس هلندی بدهد. لیستی از غذاهای مضر برای عروس هلندی در مقاله «غذاهای ممنوعه برای عروس هلندی» آورده شده است.

پرسش و پاسخ

۱- سبزی برای عروس هلندی خوبه؟

اگر به سبزی‌های ارگانیک دسترسی دارید، اولویت خود را سبزی‌های ارگانیک قرار دهید. اگر به‌ناچار مجبور به استفاده از سبزی‌های غیر ارگانیک شدید؛ حتماً آن‌ها را خوب بشویید.

۲- آیا نخودفرنگی می‌تواند در پرندگان همانند سگ‌ها باعث بروز بیماری DCM شود؟

این موضوع در مورد طوطی‌ها صدق نمی‌کند؛ زیرا سگ و طوطی از دو گونه مختلف هستند که یکی گوشت‌خوار و دیگری گیاه‌خوار است. نخودفرنگی نه‌تنها برای عروس هلندی شما مضر نیست، بلکه از خواص بسیار زیادی نیز برخوردار است.

کاهو برای عروس هلندی خوب است یا نه؟

سبزی کاهو برای عروس هلندی یک سبزی مفید و مغذی است. برای اینکه پرنده شما مواد موردنیاز بدن خود را تأمین کند باید حجم زیادی کاهو بخورد، درنتیجه ممکن است دچار اسهال شود.
 مصرف کاهو یک‌بار در هفته برای پرنده کافی است.

اگر سوالات بیشتری در مورد عروس هلندی دارید و به دنبال جواب برای آن‌ها هستید، پیشنهاد می‌دهیم مقاله پرسش و پاسخ در مورد عروس هلندی را مطالعه کنید.

کاهو برای عروس هلندی خوب است یا نه؟
کاهو برای عروس هلندی خوب است یا نه؟

سخن پایانی

انواع مختلفی از سبزی برای عروس هلندی وجود دارد که خواص بسیاری دارند و می‌توانید در رژیم غذایی پرنده خود از آن‌ها استفاده کنید. به‌طورکلی بهتر است که هرکدام از سبزی‌های گفته‌شده را به‌تنهایی به پرنده خود ندهید و چند تا از آن‌ها را باهم مخلوط کرده و به‌صورت سالاد در اختیار پرنده قرار دهید.

در این مقاله سعی شد که انواع سبزی‌ها برای عروس هلندی را همراه با خواص و مضرات آن‌ها شرح دهیم. امیدواریم با انتخاب درست بتوانید یک رژیم غذایی سالم و متنوع برای پرنده خود فراهم کنید.

البته دقت داشته باشید به‌گونه‌ای برنامه غذایی پرنده را تنظیم کنید که یک سبزی را دو روز پشت سر هم به او ندهید.

همچنین اگر به دنبال خرید عروس هلندی یا سایر حیوانات خانگی و لوازم جانبی آن‌ها هستید، کافی است به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید.

از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع

psittacology.com

peteducate.com

4 دیدگاه دربارهٔ «سبزی برای عروس هلندی»

    1. سلام وقت بخیر
      خواص شوید برای عروس هلندی شامل؛ کاهش استرس، کاهش قند خون، درمان مشکلات گوارشی، محکم کردن استخوان پرنده و سلامت قلب هست.
      مصرف زیاد شوید میتونه برای عروس هلندی مضر باشه و باعث ضعیف شدن نطفه عروس هلندی و کم شدن بینایی پرنده بشه، مقدار مصرف شوید ۲ مرتبه در یک ماه، هر بار یک سرشاخه از شوید است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *