ماشین رولز رویس فانتوم

مشخصات و امکانات ماشین رولز رویس فانتوم

یک‌میلیون از هر چیزی زیاد است. یک‌میلیون دلار، یک‌میلیون مایل فاصله، یک‌میلیون چیزبرگر و مواردی از این قبیل. حداقل با این مقایسه شما به‌راحتی می‌توانید متوجه تفاوت‌ها شوید. فرض کنید یک‌میلیون چیزبرگر از دید شما بسیار زیاد و تعجب‌آور باشد. اما وصل کردن و بخیه کردن یک‌میلیون ابزار و پیچ و مهره صنعتی برای تبدیل‌شدن به یک ماشین لاکچری چطور؟ یک لحظه آن‌ها را در نظر بگیرید؟ این دقیقاً همان چیزی است که ما در اینجا به نام ماشین رولز رویس فانتوم یا به‌اصطلاح رز فانتوم Rose Phantom برای شما داریم. رولز رویس فانتوم با یک‌میلیون پیچ و مهره و طراحی منحصربه‌فرد به یک باغ گل سرخ محشر تبدیل‌شده است.

چشم اندازی از گل

برای رکورد زنی هم که شده کمپانی رولز رویس به ما می‌گوید بله ما می‌توانیم! ایجاد یک‌میلیون کوک برای این‌گونه، چشم‌اندازی از گل در تمام قسمت‌های ماشین که با گل رز فانتوم دوخته‌شده است. این محصول شرکت Bespoke Collective است. با کارآفرینی که ذوق و علاقه فراوان به گل رز سرخ دارد و احتمال زیاد فرد ثروتمندی است. اما چقدر ثروتمند؟ این نامشخص است! همان اندازه ثروتمند که هزینه اجرا چیزی شبیه به یک باغ گل را در رولز رویس فانتوم پرداخت کرده است. آیا در مورد ماشین بوگاتی رونالدو اطلاعاتی دارید؟

گل رز سفارشی برای رولز رویس

ما معمولاً ظاهر یا داخل ماشین‌هایی را می‌بینیم که بارنگ بندی‌های مختلف یا سفارشی متناسب با آن خودرو ساخته‌شده‌اند. بله گل رز سفارشی هم وجود دارد که مخصوص رولز رویس پرورش داده‌شده است. منحصراً در باغ گل رز سرخ این شرکت رشد کرده است. سایه اغلب این کوک‌ها نقره‌ای است. این طراحی برای مطابقت با سایه‌های آبی ساقه‌های گل رز و سایه‌های بیرونی فانتوم که رنگ آبی طاووسی صندلی‌های چرمی این ماشین است. ست و هماهنگ شده است و باید گفت کاملاً خارق‌العاده است. همچنین رنگ‌های روشن‌تر و زیباتری برای پروانه‌ها محفوظ است زیرا شما نمی‌توانید گل رز بدون پروانه داشته باشید.

اثری هنری

گل‌دوزی‌های سفارشی سرپیچ‌ها، درب‌ها و تخته‌ها را می‌پوشاند. کمپانی رولز رویس هیچ‌گاه اعلام نمی‌کند این پروژه چه مدت‌زمان طول کشیده است. اما مطمئناً که یک اثر هنری چشمگیری را خلق کرده‌اند. رولز رویس فانتوم به‌عنوان جایگاهی از لوکس‌ترین‌های واقعی با چشم‌اندازی ازگل‌ها با یک‌میلیون بخیه یا به‌اصطلاح کوک شناخته‌شده است. از مقاله ماشین بوگاتی دیوو هم که در واقع اثری لوکس و هنری هست لذت بببرید.

اثر هنری
اثر هنری

نگاهی به کمپانی رولز رویس

رولز رویس به‌عنوان یکی از مشهورترین برندهای مهندسی در سراسر جهان است. که به ساخت خودروهایی باکیفیت برای قشر ثروتمند شهرت دارد. رولز رویس یک اتومبیل لوکس انگلیسی است که در سال ۱۹۰۴ با همکاری چارلز رولز و هنری رویس در شهر منچستر به‌عنوان اولین کارخانه تولید خودرو تأسیس شد. چندین سال بعد از تولید خودرو به سراغ ساخت موتورهای هواپیمایی رفتند.

جنگ جهانی اول

در حقیقت جنگ جهانی اول دلیلی برای روی آوردن این شرکت به ساخت موتورهای هوایی و جت شد. بیش از نیمی از کل موتورها در جنگ جهانی اول را که استفاده می‌کردند این عقاب تأمین کرد. دلیل گران بودن این خودروها این است که معیارهایی بسیار فراتر از معیارهای مراکز جهانی دارند.

درواقع این شرکت از منظر بین‌المللی خود بسیار بین‌المللی‌تر شده است. اما درواقع چه چیزی می‌تواند این فانتوم را مجلل‌تر از گذشته کند؟ چراغ‌های خاص جلو، سیستم صوتی و تصویری توکار، بسترهای شخصی یا شیشه‌های خاص برای حریم خصوصی؟ ماشین رولز رویس فانتوم هم جز مجلل ترین ماشین ها است.

سرگذشتی از سازنده‌ها

هنری رویس علاقه بسیاری به مطالعه و گرایش به مسائل فنی داشت. این امر سبب گردید تا با یک شرکت مهندسی برق رابطه برقرار کند. بعد از گذراندن مدت کوتاهی در یک شرکت نور و قدرت الکتریکی مشغول به کار شود. وظیفه‌ی وی در این شرکت تأمین روشنایی و نور در خیابان‌های لیورپول بود. بعدازآن شرکتی برای تأمین برق در کارگاه‌ها پایه‌گذاری و تأسیس کرد. وی با سرمایه اندکی که به دست آورده بود توجه و تمرکز خود را به سمت ساخت موتور اتومبیل نمود.

چالز استوارت

چالز استوارت رولز از دوران کودکی به تعمیر موتورهای اتومبیل علاقه بسیاری داشت. ایشان در بزرگ‌سالی از فروش کالسکه‌های بدون اسب موفقیت قابل‌توجهی کسب کرده بود. در سال ۱۹۰۲ کار خود را با صادرات و واردات اتومبیل‌های فرانسوی آغاز کرد. در حقیقت رویس صاحب مشاغل مکانیکی و طراح و سازنده اولین خودرو بود. رولز آن‌قدر تحت تأثیر ماشین‌های آن قرارگرفته بود. که تصمیم گرفتند باهم به‌عنوان شرکای تجاری برای ساخت، بازاریابی و فروش ماشین‌های باکیفیت را آغاز کنند. از این شرکت بریتانیایی و این همکاری برند (رولز رویس) متولد شد و در تاریخ جهان ثبت گردید.

ماشین رولز رویس فانتوم

ماشین رولز رویس فانتوم یکی از طویل‌ترین و قدیمی‌ترین نام‌های موجود در تجارت خودرو است. اما اغلب سری‌های جدید بالاتر و تاپ تر نیستند و نزدیک به ۱۰۰ سال است که Phantom یک کلمه کلیدی برای لوکس بودن، انحصاری بودن و مهندسی بودن در سطح جهانی بوده است.

این خودرو اولین بار در سال ۱۹۲۵ ساخته شد. نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر جایگاه هشتم را از این نسخه دارد. طراحی این خودرو شوکی را به مهندسین طراح قبلی وارد کرد و این مدل اولین بار تحت کنترل شرکت BMW رولز رویس وارد بازار شد و کاملاً جدید است.

این مدل از آن دسته خودروهایی است که رسماً و به‌طور ناخودآگاه به نام معماری لوکس که درواقع برازنده‌ی آن است، شناخته شد. رولز رویس فانتوم یکی از آرام‌ترین خودروهای جهان است که به‌محض سوارشدن نهایت راحتی و آرامش و جدا شدن از دنیا را به سرنشینانش القا می‌کند. در حقیقت رولز هزینه‌ی فوق‌العاده زیادی را برای پلت فرم جدیدش یا به‌اصطلاح بدنه آلومینیومی این خودرو در نظر گرفت و شامل تمامی مدل‌های آینده این برند ازجمله SUV Cullinan خواهد بود.

ماشین رولز رویس فانتوم
ماشین رولز رویس فانتوم

مشخصات فنی

در زیر کاپوت ماشین رولز رویس فانتوم، موتوری با ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد که با دور موتور ۱۷۰۰ دور بر دقیقه در اختیار راننده قرار می‌گیرد که با یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعتِ ماهواره‌ای و ZF جفت شده است.

اگرچه جنس بدنه سبک‌تر و ۳۰ درصد مقاوم‌تر از مدل قدیمی‌تر آن است اما وزن آن سنگین‌تر از مدل‌های بیرون داده‌شده است زیرا تجهیزات بالاتر و بیشتری را دارا است که شامل شیشه‌های سه جداره با حدود ۳۰۰ پوند عایق صدا است.

رولز ادعا می‌کند این خودرو بسیار آرام‌تر از مدل‌های قبلی آن است و به همین دلیل مهندسین نتایج آزمایش‌ها صوتی را بررسی می‌کنند که ابزار آن‌ها به‌صورت اصولی و دقیق کار می‌کند.

امکانات کم‌نظیر ماشین رولز رویس

موتور ۱۲ سیلندر ماشین رولز رویس تنفس طبیعی شرایط را به صورتی فراهم می‌کند تا این خودرو ۲۵۵۰ کیلوگرمی در زمان ۵.۷ ثانیه، به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت را داشته باشد. از پدال گاز تا ترمز کاملاً نرم و به‌تدریج عمل می‌کنند و در هیچ قسمت این خودرو سخنی از عجله داشتن نیست.

چابکی و راحتی در فانتوم، همانند مدل‌های قبلی آن است که نهایت راحتی و آرامش را به همراه دارد.
با جود همه‌ی امکانات و تجهیزات بی‌نظیر هیچ‌چیزی مانند نشستن در صندلی‌های عقب این خودروی لوکس نیست.

کنترل تمام سیستم صوتی و تصویری، سیستم سرمایشی و گرمایشی صندلی‌های عقب و همچنین ماساژ به‌علاوه‌ی وجود چندین جا لیوانی برای سرو انواع نوشیدنی در کنار یخچال و وجود پشت‌سری‌های نرم و زیر پایی‌های فوق‌العاده، شمارا غرق در لوکس بودن این خودرو می‌کند.

طراحی منحصربه‌فرد ماشین رولز رویس

طراحی منحصربه‌فرد این خودرو در قسمت عقب و جلو این خودرو با کاپوت طویل و جلوپنجره بزرگ و نوارهای جانبی روان یکی از جذابیت‌های این رولز رویس فانتوم است و همچنین ترکیب دورنگ در بدنه انتخابی محشر بوده است.

همان‌طور که در پاراگراف اول بیان کردیم برای خریداران محترم ماشین رولز رویس فانتوم قیمت اهمیتی ندارد، اشخاص می‌توانند سفارش آپشن های مختلف و شخصی‌سازی را برای رنگ، طرح و نوع دوخت صندلی‌ها، طرح چوب و مواد به‌کاررفته در کابین را بدهند.

اطلاعات بیشتر

به پایان مقاله رسیدیم، امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در سایت واسط پت را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط پت همراه بودید سپاسگزاریم!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *