ماشین بوگاتی لاویتور

ماشین بوگاتی لاویتور

ماشین بوگاتی لاویتور با قیمتی باورنکردنی به‌عنوان دومین خودرو قران قیمت صفرکیلومتر جهان معرفی می‌شود. به نظر شما قیمت بوگاتی لاویتور چند است و چه کسی حاضر است این‌همه پول را خرج کند تا به‌عنوان صاحب گران‌ترین خودروی جهان شناخته شود؟ با واسط پت همراه باشید تا با مشخصات این ماشین آشنا شوید.
بوگاتی لاویتور اعجوبه‌ای گران‌قیمت! وقتی صحبت از گران‌ترین خودروی جهان به میان می‌آید. قطعاً بوگاتی حرفی برای گفتن دارد. بوگاتی قدرتمند یکی از شاهکارهای خود را باقیمتی باورنکردنی به جهان عرضه می‌کند! عددی ۱۲ رقمی! قیمت بوگاتی لاویتور ۵۴۰ میلیارد تومان است. این ماشین لوکس در سال ۲۰۲۱ به صاحبش تحویل داده شده است.

شاید برایتان جالب باشد ماشین‌های بوگاتی اولیه‌ای که ساخته شدند را ببینید. برای این منظور می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

ماشین بوگاتی قدیمی

قیمت ماشین‌های بوگاتی

می‌توان گفت بوگاتی ارزان‌قیمت نداریم. درواقع ارزان‌ترین خودروی این شرکت، بوگاتی شیرون (Bugatti Chiron) است که از ۴ میلیون دلار شروع می‌شود. بعدازآن، بوگاتی شیرون سوپر اسپرت که رکورد سرعت را شکست، سپس بوگاتی دیوو (Bugatti Divo) که قیمت آن ۶ میلیون دلار است؛ و بعدازآن با تفاوت چشمگیری بوگاتی لاویتور باقیمت ۱۹ میلیون دلار به جهان عرضه می‌شود. جالب است بدانید، بوگاتی قدرتمند چهار خودرو در لیست گران‌ترین ماشین‌های جهان دارد.

گران‌ترین ماشین جهان در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۱۹ در حالی برگزار شد که درون خود یک شاهکار بوگاتی به همراه داشت. شاهکاری که به‌عنوان گران‌ترین خودروی صفرکیلومتر جهان معرفی شد. حضور قدرتمند بوگاتی لاویتور باعث شد سایر تولیدات این شرکت ارزان تلقی شوند. بوگاتی به مناسبت صد و دهمین سالگرد خود از لاویتورنویره (La Voiture Noire) رونمایی کرد. گرامیداشت ۱۱۰ سالگی بوگاتی با معرفی سه اعجوبه برگزار شد. بوگاتی لاویتور، بوگاتی دیوو، و بوگاتی شیرون اسپرت ۱۱۰ANS، سه اعجوبه ‌ای که نمایشگاه ژنو را به هیجان واداشت.

صاحب ماشین بوگاتی لاویتور

به نظر شما چگونه ممکن است یک شخص این‌همه ثروت را برای یک ماشین خرج کند؟ دلیل آن چیست؟ ۵۴۰ میلیارد تومان برای یک ماشین؟

زندگی افراد ثروتمند بدین گونه است که بعد از مدتی، داشتن ثروت بی‌نهایت، آن‌ها را خوشحال نمی‌کند و چیزی که بعد از ثروت می‌خواهند، منحصربه‌فرد بودن است. درواقع می‌خواهند در کل جهان بی‌نظیر باشند؛ و کسی که ۵۴۰ میلیارد تومان برای یک ماشین پرداخت می‌کند می‌تواند ادعا کند که من گران‌ترین ماشین جهان را در اختیار دارم. همچنین هیچ‌کس در کل جهان چنین اتومبیلی را نخواهد داشت.

شرکت بوگاتی در هیچ مصاحبه‌ای نامی از صاحب بوگاتی نبرده است. تنها استفان وینکلمان (مدیرعامل بوگاتی) گفته است متعلق به یک علاقه‌مند بوگاتی است. همچنین به گفته وی، خریدار بوگاتی لاویتور تقریباً ۴۲ وسیله نقلیه، پنج خانه، سه جت خصوصی، سه هلیکوپتر و یک قایق بادبانی دارد.

ماشین بوگاتی لاویتور

بوگاتی لاویتور کریستیانو رونالدو

همچنین براوو (مدیر روابط عمومی بوگاتی) گفت: به‌محض اینکه مشتری بخواهد شناخته شود، ما نام او را اعلام می‌کنیم در غیر این صورت ما به نظر مشتری احترام خواهیم گذاشت!
در برخی از خبرگزاری‌ها آمده است، مدیر سابق فولکس‌واگن صاحب این ماشین گران‌قیمت است؛ و در بعضی دیگر نیز گفته می‌شود، فوتبالیست معروف کریستیانو رونالدو صاحب گران‌ترین خودروی جهان خواهد شد. به‌هرحال صاحب آن هر فردی که باشد؛ باید حداقل ۲ سال برای داشتن این خودروی لوکس منتظر بماند.

برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

ماشین بوگاتی رونالدو

لاویتور نامی از دل تاریخ

قبل از اینکه در مورد اتومبیل جدید، ماشین بوگاتی لاویتور و توجیه قیمت آن صحبت کنیم باید از تاریخ بگوییم. با شروع دهه ۱۹۳۰ شرکت بوگاتی، Type 57 را با مدل‌های متفاوتی معرفی کرد. از مدل‌های سدان چهار درب، سدان دو درب، کوپه‌ی دو درب و روباز (convertible) هرکدام یک ماشین وجود داشت. همچنین یک کوپه‌ی دو درب به نام آتلانتیک ۵۷SC جزو مدل‌های معرفی‌شده‌ی شرکت بوگاتی بود.

آتلانتیک به‌عنوان پرطرفدارترین ماشین کلاسیک در جهان شناخته می‌شود؛ که تنها چهار ماشین نمونه‌ی آن ساخته شد و هرکدام طراحی خاص خود را داشتند. آتلانتیک ازلحاظ طراحی و تولید پیشرفته بود و قادر بود سرعت معادل ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را به وجود آورد.

نام‌گذاری

از چهار ماشین آتلانتیک تنها دو دستگاه سالم باقیمانده‌اند. یکی از آن‌ها تصادف سختی داشته و کاملاً خراب‌شده است، اما کم‌وبیش مانند یک ماکت دوباره بازسازی شد. باید بگویم حتی این ماکت هم بیش از ۱۰ میلیون دلار ارزش دارد. در این میان یک نمونه‌ی افسانه‌ای حضور داشت که اتومبیل شخصی ژان بوگاتی پسر ارشد بنیان‌گذار شرکت بود و فقط توسط ژان و چند تن از دوستان نزدیک او هدایت می‌شد.

در تبلیغات بوگاتی از آن به نام لاویتورنویره (La Voiture Noire) یاد می‌شد. این ماشین افسانه‌ای در جنگ جهانی دوم ناپدید شد. البته عده‌ای می‌گویند به انباری واقع در فرانسه منتقل‌شده است. جالب است بدانید اگر آتلانتیک ژان بعد از گذشت ۸۰ سال پیدا شود بیش از ۱۰۰ میلیون یورو ارزش خواهد داشت. بوگاتی لاویتورنویره (La Voiture Noire) در لغت به معنی ماشین سیاه است؛ و دلیل نام‌گذاری این ماشین همان مدل تاریخی بوگاتی است.

حضور ماشین بوگاتی لاویتور بدون صدا

افراد حاضر در نمایشگاه اتومبیل ژنو می‌گویند: هنگام ورود و خروج لاویتور از نمایشگاه هیچ‌گونه صدایی از موتور بوگاتی لاویتور و همچنین از دهانه‌ی شش اگزوز آن خارج نشده است و این خودرو بسیار آرام و بیشتر شبیه یک ماشین برقی بوده است تا یک سوپر اسپرت لوکس. آیا چنین چیزی امکان دارد؟ دلیل این بحث‌ها چیست؟

براوو در مصاحبه‌ای اظهار داشت که این سوپر اسپرت ۱۹ میلیون دلاری که در نمایشگاه سوئیس نمایان شد فقط یک طرح و نمای بیرونی بود و نه یک وسیله‌ی نقلیه‌ی کاربردی! درواقع آنچه را که در ژنو دیدیم یک بدنه‌ی ماشین، با یک موتور الکتریکی و یک بسته باتری کوچک بوده است؛ تا کارمندان بوگاتی بتوانند آن را در نمایشگاه به حرکت درآوردند.

همچنین براوو در مصاحبه‌ای دیگر گفته است؛ این ماشین هنوز تکمیل‌نشده است. ما فقط نیمی از سال را تا قبل از نمایشگاه ژنو به این ماشین پرداخته‌ایم و با موافقت مشتری با پیشنهاد پروژه، تولید آن را از سر می‌گیریم. قطعاً دو سال طول می‌کشد تا نمونه‌ی اصلی آن کامل شود.

جهان در انتظار نمای داخلی ماشین بوگاتی لاویتور

در اینجا یک سؤال مطرح می‌شود که چرا شیشه‌های بوگاتی لاویتور هنگام حضور در نمایشگاه ژنو سیاه بوده است و چرا بوگاتی فضای داخلی این خودرو را نشان نداد؟ حتی هیچ‌گونه عکسی از نمای داخلی این خودرو در دست نیست!
جالب است بدانید؛ به گفته‌ی این شرکت، بوگاتی لاویتور در نمایشگاه ژنو هیچ‌گونه طراحی داخلی نداشته است! طراح بوگاتی می‌گوید ما می‌خواستیم مطمئن شویم که مشتری تصمیم به خرید آن دارد یا خیر؟ و بعد آن را به زیباترین شکل ممکن خلق کنیم همچنین تنها بعد از مشخص شدن مشتری می‌توانستیم فضای داخلی را صد درصد بر اساس سلیقه‌ی وی طراحی کنیم.

فضای داخلی دیوو نسبت به شیرون تغییر چندانی نکرده است اما انتظار داریم با توجه به قیمت بوگاتی لاویتور، این ماشین کابین بسیار متفاوت و خاصی داشته باشد. در این مرحله ما نمی‌دانیم که آیا بوگاتی قصد دارد از این ماشین نمایشگاه‌های دیگر جهان نیز رونمایی کند یا خیر؟ دنبال کردن طرح توسعه و پیشرفت این اتومبیل لوکس بسیار جذاب است. امیدوارم به‌زودی فرصت دیدن کابین این سوپر اسپرت را پیدا کنیم.

مشخصات فنی

مشخصات فنی ماشین بوگاتی لاویتور مانند دیگر تولیدات بوگاتی است و نکته‌ی شگفت‌انگیز جدیدی را برای مشتریان خود ندارد. درواقع همانند بوگاتی دیوو، بوگاتی شیرون و بوگاتی شیرون اسپرت از همان موتور چهار توربو (quad-turbo) شانزده سیلندر با آرایش W بهره می‌برد. همچنین می‌تواند توان ۱۵۰۰ اسب بخار را تولید کند و نیز گشتاور ۱۶۰۰ نیوتون متر را برای مشتری خود به ارمغان می‌آورد. این موتور با گیربکس ۷ سرعته دو کلاچ جفت شده است و هر چهارچرخ را قدرت می‌دهد.

بوگاتی شیرون با حداکثر سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت معرفی شد؛ اما بوگاتی دیوو به دلیل سیستم آئرودینامیک قوی خود سرعت کمتری داشت. ما انتظار داریم حداکثر سرعت بوگاتی لاویتور عددی بین این دو باشد. اگر سرعت بالاتری نسبت به شیرون داشت مطمئناً بوگاتی اعلام می‌کرد. بنابراین حداکثر سرعت بوگاتی لاویتور به طور قطع اعلام نشده است. همچنین بوگاتی لاویتور قادر است در مدت ۲.۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند.

مشخصات فنی

آتلانتیک گمشده

همان‌طور که از نام بوگاتی لاویتور مشخص است از آتلانتیک گمشده الهام گرفته است. به گفته‌ی بوگاتی، خریدار این ماشین مجذوب آتلانتیک بوده است و قصد داشته است که خودروی افسانه‌ای آتلانتیک را وارد قرن بیست و یکم کند؛ سرانجام با یک بدنه‌ی ساخته‌شده از الیاف کربن سیاه دستباف به پایان رسیده است.

در مقایسه با بوگاتی دیوو، بدنه‌ی آن بسیار صاف و روان است و قسمت جلوی آن هلالی شکل است؛ اما قسمت جلوی دیوو تقریباً صاف و مستطیل‌شکل است. در زیر نوار LED، یک اسکریپت بزرگ بوگاتی روشن وجود دارد؛ که عقب ماشین را به دو بخش تقسیم کرده و در امتداد دیفیوزر قرارگرفته است. قسمت پشتی بوگاتی لاویتور شاید جایی باشد که بیشترین تفاوت را با دیگر بوگاتی‌های مدرن دارد.

ویژگی‌های بارز آتلانتیک گمشده

یکی از ویژگی‌های بارز آتلانتیک یک خط و شکاف مرکزی است که ماشین را به دو نیمه تقسیم می‌کند. این خط از ابتدای کاپوت شروع‌شده و بعد شیشه جلو را دو قسمت کرده و سپس تا سقف و بعد پشت ماشین کشیده شده است. در نسخه‌ی مدرن یعنی بوگاتی لاویتور، به زیبایی این خط را می‌بینید درحالی‌که روی شیشه‌ی جلو توسط برف‌پاک‌کن ادامه پیداکرده است؛ اما ترجیح می‌دهیم قسمت وسط بالاتر و عقب‌تر باشد تا شباهت بیشتری به آن مدل قدیمی داشته باشد؛ اما خب ماکسی نیستیم که بتوانیم این مدل را سفارش دهیم؛ بنابراین مهم نیست که چه میگوییم و چه نظری داریم!

بازهم مانند آتلانتیک گمشده، نسخه‌ی مدرن بوگاتی شش اگزوز دارد. شش لوله‌ی بزرگ اگزوز، همه در یک ردیف در بالای دیفیوزر قرار دارند؛ که یکی از تفاوت‌های عمده‌ی لاویتور با سایر بوگاتی‌های مدرن می‌باشد. هنوز جزئیات بیشتری وجود دارد که لاویتور را از دیگر بوگاتی‌های دلپذیر جدا کند. چراغ‌های جلو و هم‌چنین خط ترمز LED در عقب که به‌موازات دیفیوزر قرارگرفته است، زیبایی خاصی به این ماشین لوکس بخشیده است.

نظر طراح بوگاتی در مورد ماشین بوگاتی لاویتور

آکم انشیت (Achim Anscheidt) یکی از طراحان معروف این برند است؛ که طراحی بوگاتی لاویتور را رهبری می‌کند. وی می‌گوید بیش از ده سال است که ما آرزوی چنین پروژه‌ای را داریم. داستان تولید این ماشین که دنبال‌روی آتلانتیک گمشده باشد، سال‌هاست که در ذهن ما مرور می‌شود؛ و تابحال فرصتی برای اجرای آن نداشتیم. اکنون بعد از شیرون و دیوو فرصتی پیش آمد تا رؤیای چندین ساله خود را تحقق‌بخشیم.
طراح بوگاتی گفته است ما طولانی و سخت کارکردیم تا زمانی که دیگر هیچ‌چیزی به ذهنمان نمی‌رسید. این فرم نمایانگر یک پایان عالی است.

بزرگترین چالش پروژه‌ی ماشین بوگاتی لاویتور

طبق صحبت‌های طراح بوگاتی لاویتور، بزرگ‌ترین چالش این مجموعه کنترل دمای موتور است. مهندسان بوگاتی می‌خواهند که بدنه فضای بیشتری را داشته باشند تا هوای گرم را از محفظه‌ی موتور خارج کند؛ بنابراین طراح با ظرافت تمام، بدنه‌ی ماشین را مشبک طراحی کرده است که هوای گرم به‌راحتی بتواند خارج شود. در قسمت بالای پلاک، روی قسمتی از کاپوت و نیز در زیر چراغ‌ها این طراحی مشبک دیده می‌شود.
همچنین وی می‌گوید ما یک اتومبیل خاص را تولید کردیم البته، این فقط یک اتومبیل نیست بلکه بیشتر شبیه به یک اثر هنری است که مطابق با مارک‌های منحصربه‌فرد مد و لوکس در فرانسه است.

ماشین بوگاتی لاویتور

همچنین شرکت بوگاتی قصد دارد تنها یک دستگاه از این اعجوبه بسازد؛ و عقیده‌ی طراحان این است که برای یک پروژه‌ی ویژه تنها یک دستگاه کافی است.
بوگاتی در سال‌های آینده قصد دارد حداقل چهار اتومبیل سفارشی دیگر را تولید کند، شایعه شده است بعد از بوگاتی لاویتور یک ماشین فوق‌العاده که انتظار می‌رود چیزی بین دیوو و لاویتور باشد را به جهان عرضه می‌کند.
شاید این سؤال برایتان پیش‌آمده باشد که چرا می‌گوییم بوگاتی لاویتور گران‌ترین خودروی صفرکیلومتر جهان است؟ آیا ماشینی گران‌تر از ۳۰۰ میلیارد تومان هم وجود دارد؟
یک فراری مدل ۲۵۰ GTO که در سال ۱۹۶۲ تولیدشده است. در سال ۲۰۱۹ با رکورد ۴۸.۴ میلیون دلار فروخته شد. قیمت این ماشین حدوداً معادل ۷۶۰ میلیارد تومان است؛ که به‌عنوان گران‌ترین ماشین جهان شناخته می‌شود. برای شناخت بیشتر این اتومبیل منتظر مقالات بعدی ما باشید.

عرضه بوگاتی لاویتور

پس از گذشت دوسال سر انجام این خودرو در تاریخ ژوئن ۲۰۲۱ به خریداران تحویل شد. همانطور ک قبلا گفتیم اصلاعات دقیقی در رابطه با صتحب این ابر خودرو وجود ندارد و همه چیز حدس و گمان است و تایید نشده

دومین خودرو گران قیمت جهان در خیابان!

مدتی است ویدیو ای از یک لاویتور که در خیبان حرکت میکند میان علاقه مندان به خودرو حسابی جنجال به پا کرده است. بسیاری معتقدند این ویدیو واقعی نیست و ادیت است؛ اما با توجه به جزئیات ویدیو میتوان گفت این ویدیو واقعی است.

مثل اینکه صاحب این خودرو ماشینش را هر چند وقت یک بار سوار میشود و مانند دیگر کلکسیونر ها خوردرو را در گوشه پارکینگ قرار نمیدهد.

سخن پایانی

اگر قصد خرید و فروش خودروی خود را دارید می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید و به صورت راحت خودروی موردنظر خود را خرید و فروش نمایید.

منابع:
motor1.com
.caranddriver.com
.cnbc.com

21 دیدگاه دربارهٔ «ماشین بوگاتی لاویتور»

 1. ره حق شما همون پراید ه البته رونالدو هم این ماشینو داره اما ماشین خارجی فقط ماشین خودم
  پورشه گانگستر البالویی

 2. سلام ممنون از اطلاعات کاملی که گذاشتید.به نظرم بوگاتی ها همشون منحصر به فرد،جذاب و شیک هستند.

 3. Hi,

  How much of an interesting article. You covered
  every position. The very best portion is definitely the variety in consideration. It’s not merely a skeletal frame however,
  this issues “got beef on her bone.”

  It’s very easy to forget the parts which can be crucial, nevertheless, you retained it nicely stated..
  You accomplish that. Not just in the articles nevertheless the comments.

  Cant put it off to learn the rest of this website. I am certain the standard is

  1. Hello, Thank you for your comments and we are glad to hear that. We do our best to provide useful articles for our customers. We make an effort to write the contents in greater details and also we attempt to update the articles regularly.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *