مرغ عشق انگلیسی گرید A

خصوصیات مرغ عشق انگلیسی گرید A

جالب است بدانید که در ایران پرطرفدارترین حیوانات خانگی طوطی‌ها هستند؛ بااین‌حال، بسیاری از مردم هنوز تمام گونه‌های طوطی‌ها را نمی‌شناسند. یکی از این گونه‌ها، مرغ عشق انگلیسی گرید a است که در این مقاله میخواهیم شما را با آن بیشتر آشنا کنیم.

در این مقاله، شکل و شمایل، اندازه، رفتار، طول عمر و سؤالات متداول در مورد مرغ عشق انگلیسی گرید a را توضیح خواهیم داد.

به کدام مرغ عشق، مرغ عشق انگلیسی گرید a می‌گویند؟

همان‌طور که می‌دانید مرغ عشق انگلیسی گرید a به مرغ عشقی گفته می‌شود که از هر نظر بی‌نقص باشد. زمانی به آن پرنده لقب گرید a می‌دهند که ازنظر جثه، سلامتی، وزن و ظاهر خود، نسبت به سایر مرغ عشق‌ها برتر باشد.

در گریدهای مختلف مرغ عشق انگلیسی، معیارهای دیگری نیز برای سنجیدن هست که شامل موارد زیر می‌شوند:

کشیده بودن بدن؛

کشیدگی دم؛

استایل زیبا؛

حالت پرهای صورت؛

متقارن بودن رنگ پرهای سمت چپ و راست پرنده.

مرغ عشق انگلیسی گرید a به‌عنوان یکی از زیباترین گونه‌های طوطی شناخته‌شده است.

بدون در نظر گرفتن زیبایی این پرنده، اندازه بزرگ آن نیز دلیل دیگری برای گرفتن لقب «گرید a» است. همچنین شخصیت مرغ عشق‌های انگلیسی نیز بسیار دوستانه است و باعث محبوبیت این پرنده شده است.

تاریخچه

مرغ عشق انگلیسی از نژاد طوطی‌های وحشی استرالیایی است که در طول دهه ۱۸۴۰، با دست‌کاری ژنتیکی به وجود آمدند. مرغ عشق انگلیسی گرید a نسبتاً بزرگ‌تر از مرغ عشق‌های آمریکایی و استرالیایی هستند. عمدتاً این پرنده‌ها در تجارت حیوانات خانگی و نمایشگاه‌ها استفاده می‌شوند.

به دلیل پرورش انتخابی، مرغ عشق‌های انگلیسی به یک گونه‌ای متمایز از مرغ عشق‌های اصلی تبدیل شدند. آن‌ها به‌نحوی تولید شدند که ازنظر ظاهر، اندازه و رفتار؛ ویژگی‌های خاص و متفاوتی داشته باشند. این ویژگی‌ها آن‌ها را به حیوانات خانگی و پرندگان نمایشی ایده آلی تبدیل می‌کند.

تفاوت مرغ عشق انگلیسی با مرغ عشق معمولی

اولین تفاوت مرغ عشق انگلیسی با مرغ عشق معمولی، محل به وجود آمدن آن‌ها است. مرغ عشق انگلیسی گرید a گونه‌ای اصیل از طوطی‌های وحشی استرالیا است که به بریتانیا آورده شده است. زمانی که این پرنده با مرغ عشق‌های غیر اصیل ‌ترکیب شد، گرید های b و c به وجود آمدند.

از طرف دیگر مرغ عشق‌های معمولی از طوطی‌های استرالیایی هستند که در همان جا پرورش یافته‌اند. در نگاه اول، متوجه خواهید شد که مرغ عشق انگلیسی به‌طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر از مرغ عشق استرالیایی (معمولی) است. همچنین مشاهده می‌کنید که سر مرغ عشق انگلیسی بزرگ‌تر و گردتر است.

تفاوت مرغ عشق انگلیسی با مرغ عشق معمولی

مرغ عشق‌های انگلیسی دارای پرهای کرکی‌تر و نشانه‌های مشخص‌تری هستند. هرچه این پرها منظم‌تر، زیباتر، متقارن‌تر و کشیده‌تر باشند، مرغ عشق شما اصیل‌تر است. درنتیجه می‌توان گفت، هرچه مرغ عشق این مشخصات را بیشتر داشته باشد، به گرید a نزدیک‌تر است.

مرغ عشق انگلیسی، ازنظر خلق‌وخو عموماً آرام‌تر و خجالتی‌تر است؛ برخلاف مرغ عشق معمولی که پرحرف و بازیگوش است.

شکل ظاهری مرغ عشق انگلیسی

مرغ عشق انگلیسی یک پرنده آرام و دوست‌داشتنی است و به دلیل ظاهر متفاوتش، در صنعت تجارت حیوانات خانگی طرفداران بسیاری دارد.

مرغ عشق انگلیسی تنوع رنگی زیادی دارد که عمدتاً شامل سر زرد و دم‌سیاه است. سایر تغییرات رنگی شامل ترکیب آبی و سفید و تغییرات کمیاب‌تر؛ مانند خاکستری، بنفش، زیتونی، ارغوانی و دارچینی است. بااین‌حال، به دلیل شیوه‌های پرورش انتخابی، مرغ عشق‌های انگلیسی گرید a می‌توانند ویژگی‌هایی متفاوت‌تر داشته باشند.

مرغ عشق‌های انگلیسی، منقارهای قلاب‌مانند و دم بلندی دارند؛ سر و گردن آن‌ها با پرهای کرکی که شبیه ریش است، پوشیده شده است.

ویژگی‌هایی که در مرغ عشق انگلیسی گرید a موردسنجش قرار می‌گیرند، در گریدهای دیگر نیز قابل‌مشاهده است. پس این ویژگی‌ها در مرغ عشق انگلیسی گرید b و مرغ عشق انگلیسی گرید c نیز مشاهده می‌شوند؛ با این تفاوت که در گرید a این ویژگی‌ها خاص‌ترند و پرنده اصیل‌تر است.

جنسیت مرغ عشق‌های انگلیسی با رسیدن به سن بلوغ به‌سادگی قابل‌تشخیص است؛ اگر قسمت بالای منقار آن‌ها متمایل به آبی بود، پرنده نر و اگر قهوه‌ای‌رنگ بود، مرغ عشق ماده است.

اندازه و وزن مرغ عشق انگلیسی گرید a چقدر است؟

معمولاً مرغ عشق انگلیسی بزرگ‌تر از مرغ عشق معمولی است و اندازه آن‌ها حدوداً به ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد؛ اما مرغ عشق انگلیسی گرید a به ۳۰ تا ۳۵ سانتی‌متر نیز می‌رسند.

آن‌ها به‌طور متوسط ​​حدود ۴۵ تا ۶۵ گرم وزن دارند؛ به‌همین‌دلیل، ممکن است به یک قفس بزرگ‌تر برای نگهداری از آن‌ها نیاز داشته باشید.

بااین‌حال، هنگامی‌که مرغ عشق انگلیسی را در کنار یک عروس هلندی قرار می‌دهیم، به‌طور قابل‌توجهی کوچک‌تر است.

اخلاق و رفتار مرغ عشق انگلیسی

آرامش و سکوت مرغ عشق‌های انگلیسی، حیوانات خانگی بسیار خوبی از آن‌ها ساخته است. به‌طورکلی، رفتار دوستانه‌ای دارند و فقط در شرایط خاص گاز می‌گیرند.

آن‌ها به‌راحتی با غریبه‌ها نیز ارتباط برقرار می‌کنند و روی انگشت افراد غریبه نیز می‌روند.

مرغ عشق انگلیسی گرید A

مرغ عشق‌های انگلیسی صدای خیلی کمی دارند و می‌توانند به‌خوبی صحبت کردن را یاد بگیرند.

درواقع مرغ عشق انگلیسی گرید a سخنگو، رکورد بیشترین لغات آموخته‌شده توسط یک پرنده را با بیش از ۱۷۰۰ کلمه دارند. جدای از استعداد صحبت کردن، آواز قشنگی نیز می‌خوانند که می‌توانید در طول روز از شنیدن آن لذت ببرید.

بیشتر مرغ عشق‌های انگلیسی انرژی زیادی دارند؛ بنابراین پرندگان بسیار بازیگوش و فعالی هستند.

آن‌ها نیاز به توجه زیادی از طرف صاحبان خوددارند؛ اگر وقت زیادی برای مرغ عشق خود ندارید، حتماً باید برای پرنده‌ی خود جفت خریداری کنید.

مرغ عشق انگلیسی گرید a نیاز به مراقبت و نظافت بیشتری دارد؛ پس اگر به دنبال خرید گرید a هستید، باید وقت بیشتری را صرف آن کنید.

یکی دیگر از مزیت‌های قابل‌توجه مرغ عشق‌های انگلیسی، توانایی زیاد آن‌ها برای یادگیری شیرین‌کاری است.

به‌غیراز صحبت کردن و تقلید صداهای مختلف، آن‌ها می‌توانند کارهای دیگری نیز انجام دهند. این کارها شامل دستورات اولیه و ترفندهای مختلفی؛ مانند پریدن روی دست یا نشستن روی شانه شما است.

طول عمر مرغ عشق انگلیسی گرید a چقدر است؟

معمولاً طوطی‌ها در اسارت، عمر بیشتری نسبت به طوطی‌های وحشی دارند.

طول عمر یک مرغ عشق انگلیسی به‌طور میانگین ۶ تا ۸ سال است؛ اما مرغ عشق انگلیسی گرید a تا ۱۰ سال نیز عمر می‌کند.

برای به حداکثر رساندن طول عمر پرنده خود، باید محل نگهداری پرنده عاری از هرگونه بیماری باشد و به او رسیدگی شود.

بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی

مرغ عشق‌های انگلیسی، نسبت به سایر طوطی‌ها بیماری‌های کمتری دارند. بااین‌حال، اگر به‌خوبی از آن‌ها مراقبت نشود و یا تغذیه بدی داشته باشند، دچار برخی بیماری‌ها و مشکلات بهداشتی می‌شوند.

در ادامه با چند بیماری رایج در مرغ عشق انگلیسی آشنا می‌شویم.

عفونت مخمر معده پرندگان (AGY)

عفونت‌های مخمری در مرغ عشق‌های انگلیسی بسیار رایج است.

AGY، توسط باکتری به نام Macrorhabdus sp به‌وجود می‌آید؛ دستگاه گوارش پرنده را هدف قرار می‌دهد و باعث سوءهاضمه و عدم جذب مواد مغذی می‌شود. برخی از علائمی که باید به آن‌ها توجه کرد؛ عبارت‌اند از

بی‌حالی؛

ضعف؛

کاهش وزن؛

شل شدن مدفوع.

کاندیدیازیس بادامک

بیماری کاندیدیازیس، یک عفونت قارچی است که سیستم گوارش را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این بیماری می‌تواند از طریق والدین به جوجه مرغ عشق انگلیسی گرید a نیز منتقل شود.

علائم شایع این بیماری؛ شامل بی‌حالی، بی‌اشتهایی و استفراغ است.

کاندیدیازیس بادامک

تب طوطی (پسیتاکوز)

این بیماری یک عفونت باکتریایی است که توسط باکتری کلامیدیا پسیتاسی ایجاد می‌شود. این باکتری می‌تواند از طریق مدفوع، مخاط و بزاق گسترش یابد و بین پرندگان دیگر نیز پخش شود.

درواقع پسیتاکوزیس یک بیماری کشنده است که به انسان نیز قابل‌انتقال است. علائم این بیماری شامل موارد زیر است:

 • ترشحات بینی و چشم؛
 • متورم شدن چشم‌ها؛
 • صدای ناله؛
 • افسردگی؛
 • پرهای ژولیده.

خرید از یک پرورش‌دهنده مرغ عشق قابل‌اعتماد، اولین قدم برای جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی ذکرشده است. بااین‌حال، بهداشت مناسب، تغذیه سالم و نظافت خوب، می‌تواند از بیماری‌های گفته‌شده جلوگیری کند.

مراقبت و نگهداری

صاحب پرنده موظف است، ازنظر جسمی و ذهنی پرنده خود را در بهترین شرایط نگه دارد؛ این شرایط برای مرغ عشق انگلیسی گرید a بسیار ضروری است. بااین‌حال بدون دانش مناسب، ممکن است درنهایت آسیب بیشتری به مرغ عشق خود وارد کنید.

برای پرندگان بزرگی مانند مرغ عشق انگلیسی، خرید یک قفس جادار ضروری است؛ زیرا اگر قفس آن‌ها کوچک باشد، بال‌ها و دم پرنده آسیب می‌بینند.

قفس محل زندگی پرنده است و او نیز مثل انسان‌ها دوست ندارد محل زندگی‌اش کثیف باشد؛ پس باید مرتب قفس را تمیز کنید.

مدفوع پرنده‌ یا هرگونه زباله باید به‌طور مرتب از قفس خارج شود؛ این کار را باید چند بار در هفته انجام دهید. شما باید کل قفس به‌همراه نشیمنگاه و سایر لوازم داخل قفس را هر ماه بشویید.

دمای محل نگهداری مرغ عشق انگلیسی باید حدود ۱۰ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد باشد؛ اگر در جای گرم‌تر یا سردتر نگهداری شوند، ممکن است دچار بیماری‌های مختلفی شوند.

حمام کردن نیز برای مرغ عشق انگلیسی ضروری است؛ سعی کنید در تابستان، دو روز در میان و در زمستان، ماهی دو بار آن‌ها را حمام کنید. اگر مرغ عشق شما از حمام کردن لذت نمی‌برد، می‌توانید از یک بطری اسپری برای تمیز کردن پرهای آن استفاده کنید.

رژیم غذایی

مرغ عشق انگلیسی گرید a باید یک رژیم غذایی متعادل شامل دانه‌ها و سبزی‌های تازه داشته باشد. هویج پخته، جوانه آفتابگردان، مخلوط دانه‌ها و نان سبوس‌دار؛ رژیم غذایی خوبی برای آن‌ها است.

آب تمیز و سالم نیز باید همیشه در دسترس آن‌ها باشد.

قیمت مرغ عشق انگلیسی گرید a

قیمت مرغ عشق انگلیسی گرید a چند برابر قیمت یک مرغ عشق معمولی است. مرغ عشق انگلیسی به دلیل زیبایی بیشتر و کمیاب‌بودن، قیمت بالاتری دارد.

مرغ عشق انگلیسی گرید A

برای اطلاع از قیمت انواع مرغ عشق، به آگهی‌های منتشرشده در سایت یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید. شاید در بین آگهی‌ها، یکی از مرغ عشق‌ها دل شما را بُرد و آن را خریدید.

درضمن، بد نیست قبل از خرید، مطالعه‌ای درباره نکات خرید مرغ عشق داشته باشید.

هزینه‌های اولیه خرید مرغ عشق انگلیسی

پس از خرید مرغ عشق انگلیسی، برای نگهداری از آن باید هزینه‌های دیگری نیز پرداخت کنید، برخی از این هزینه‌ها شامل موارد زیر است.

 • مواد غذایی باکیفیت بالا؛
 • مکمل و دارو؛
 • قفس؛
 • کاور قفس؛
 • ظروف غذا و آب؛
 • اسباب‌بازی؛
 • لوازم نظافت.

هزینه‌هایی که در بالا ذکر شد، فقط هزینه اولیه داشتن یک مرغ عشق انگلیسی است. شما باید هزینه مشاوره دامپزشکی، مکمل‌ها و داروهای اضطراری را نیز در نظر بگیرید.

پرسش و پاسخ

۱- چه تفاوتی بین مرغ عشق انگلیسی و مرغ عشق معمولی وجود دارد؟

همان‌طور که در مقاله بالا گفته شد، تفاوت اصلی بین مرغ عشق انگلیسی و معمولی (استرالیایی) در اصالت و اندازه آن‌هاست.

۲- آیا مرغ عشق‌های انگلیسی گرید a نوازش را دوست دارند؟

مرغ عشق‌های انگلیسی گرید a بسیار آرام، دوستانه و مهربان هستند؛ بنابراین بسیار مشتاق خواهند بود که آن‌ها را در آغوش بگیرید و نوارش کنید. اگر پرنده شما دستی نبود، می‌توانید به او آموزش‌های لازم را بدهید؛ تا با نوازش شدن مشکلی نداشته باشد.

سخن پایانی

اگر به دنبال یک پرنده آرام و ساکت هستید، مرغ عشق انگلیسی یک انتخاب عالی برای شما است. آن‌ها به دلیل طبیعت صمیمی و دوست‌داشتنی خود، همراهان خانوادگی خوبی هستند.

برای استفاده حداکثری از عمر آن‌ها، باید یک مرغ عشق جوان و یا یک مرغ عشق انگلیسی گرید a خریداری کنید. پس از خریداری و مراقبت از مرغ عشق انگلیسی، هرگز از داشتن این پرنده دوست‌داشتنی پشیمان نخواهید شد.

اگر قصد خرید یا فروش مرغ عشق انگلیسی گرید a را دارید، می‌توانید به سایت واسط کالا سر بزنید و یا اپلیکیشن واسط کالا را نصب کنید.

امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از اینکه تا انتهای مطلب، واسط پت را همراهی کردید سپاسگزاریم.

منبع

bubblypet.com


Youtube

6 دیدگاه دربارهٔ «خصوصیات مرغ عشق انگلیسی گرید A»

  1. سلام همای عزیز
   ویژگی‌های مرغ عشق گرید a با گرید b یکی هست ولی این ویژگی های در گرید a خاص‌تر است و نشونه اصیل بودن پرنده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *