مراقبت از سگ

مراقبت بعد از واکسن سگ

یرعایت مسائل بهداشتی در مورد حیوانی که در منزل نگه می‌داریم، جزء وظایف ما محسوب شده و کوتاهی در این زمینه نه‌ تنها سلامتی حیوان ما را به خطر می‌اندازد، بلکه می‌تواند خطرات زیادی برای سلامت و بهداشت حیوانات دیگر موجود در اطراف محل زندگی ما، ساکنان منزل و حتی افراد اجتماع در پی داشته باشد. سگ‌ها درصورتی‌ که به‌ درستی نگهداری نشوند و در مورد بهداشت، تغذیه، واکسیناسیون و استفاده از داروهای ضد انگل‌های داخلی و خارجی برای آن‌ها سهل‌انگاری شود، می‌توانند منبع خطرناکی از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوانات باشند و حتی در مواردی جان ما را به خطر بیاندازند. در این مقاله سعی داریم در مورد بهداشت سگ و نکاتی پیرامون واکسیناسیون این حیوان صحبت کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

12 دیدگاه دربارهٔ «مراقبت بعد از واکسن سگ»

    1. سلام
      باید اتاقی کوچک، ساکت و آرام به دور از بچه‌ها و حیوانات دیگر به آنها داد یا آنها را در سبد مخصوصشان و در آرامش قرار داد تا اثرات بیهوشی کاملاً از بدن آنها خارج شود. معمولاً حداکثر پس از ۲۴ ساعت حیوانات به حالت عادی بر می‌گردند. در سوار و پیاده شدن از ماشین به حیوان خود کمک کنید چون حرکت‌های تند یا شدید می‌توانند باعث باز شدن زخم‌های جراحی شوند.

    1. بهتر است افراد خصوصا آن‌هایی که زمینه آلرژی یا آسم دارند، از نگهداری حیوانات در منازل خودداری کنند. در عین حال طبق مطالعات انجام شده، تنها حیوانی که نگهداری از آن هیچگونه عارضه‌ آلرژیک به وجود نمی‌آورد، ماهی است.

  1. نگهداری از توله سگ تازه به دنیا اومده خیلی سخته باید یجوری حس مادری رو بهش منتقل کنیم به نظر من سگ حامله خریداری نکنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *