خصوصیات اسب

خصوصیات اسب

اسب‌ها، نژادهای متنوعی دارند و خصوصیات فیزیکی و روش تربیت آن‌ها متفاوت است؛ اما بعضی خصوصیات اسب ها، در بین آن‌ها مشترک است.

شناخت خصوصیات اسب ها به شما کمک می‌کند که رابطه بهتری با اسب داشته باشید و کار شما در تربیت و نگهداری از او آسان شود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با خصوصیات اسب ها آشنا شوید.

ویژگی‌های مشترک بین اسب‌ها

برخی از مهم‌ترین ویژگی و خصوصیات اسب ها که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد، عبارت‌اند از:

ترسو بودن

اسب، حیوان بسیار محتاطی است و به‌راحتی توسط کوچک‌ترین تنش محیطی می‌ترسد.

شما به‌عنوان سوارکار، باید به اسب خود آموزش دهید؛ تا در برابر این تنش‌ها حساسیت کمتری از خود نشان دهد.

هوشیار بودن

از دیگر خصوصیات اسب، می‌توان به هوشیار بودن آن اشاره کرد.

اسب نسبت به محیط اطراف خود بسیار حساس است. او گوش‌های خود را در جهت‌های مختلف جابه‌جا می‌کند؛ تا محیط را از جهت بروز هرگونه خطر احتمالی بررسی کند.

عادت کردن به یک برنامه منظم

اگر برنامه منظمی داشته باشید و هرروز صبح کارهایی؛ مثل تغذیه، نظافت و آموزش‌دادن به اسب را انجام دهید، او به این برنامه عادت می‌کند.

اسب به‌طور غریزی با یک برنامه منظم سازگار می‌شود و انجام آن به حفظ سلامتی او کمک می‌کند.

اجتماعی بودن

اسب‌ها حیواناتی اجتماعی هستند که در طبیعت، برای زندگی و محافظت از خودشان به گله وابسته هستند.

هر اسب، در گله نقش و مسئولیت خاصی دارد. اسب نر مراقب تهدید شکارچیانی؛ مثل گرگ، شیرکوهی و …است، سایر اسب‌ها وظایفی مثل نگهبانی یا مراقبت از کره‌اسب‌ها را دارند.

احساسی بودن

یکی دیگر از خصوصیات اسب، احساسی بودن آن است. اسب‌ها حیواناتی حساس و عاطفی هستند که می‌توانند پیوند محبت‌آمیز عمیقی، در طبیعت باهم نوعان خود و یا با انسان‌ها ایجاد کنند. آن‌ها اگر با گله در حال چرا و یا همراه با یک انسان باشند، از همراهی با هر دو لذت می‌برند.

غذا خوردن و رژیم غذایی

اسب‌ها بیشتر وقت خود را در حال غذا خوردن هستند و غذای اصلی آن‌ها علوفه و یونجه است.

گاهی اوقات اسب‌ها برای دریافت انرژی بیشتر، مخصوصاً اسب‌های مسابقه‌ای، به غلات و مکمل‌های غذایی نیاز دارند.

با خواندن مقاله «تغذیه اسب» متوجه خواهید شد که چه غذاهایی را باید به اسب بدهید و چه غذاهایی نباید به او بدهید. 

سازگار بودن با هر دمایی

یکی دیگر از خصوصیات اسب ها این است که با همه نوع دمایی سازگار هستند.

اسب‌ها در طبیعت، در گرما و سرمای شدید و برف، بدون هیچ مشکلی زندگی می‌کنند؛ البته با بالا رفتن سن، تحمل آ‌نها کم می‌شود.

سازگار بودن اسب با هر دمایی
سازگار بودن اسب با هر دمایی

در اسطبل زمانی که هوا بسیار سرد می‌شود، باید یک پتوی مخصوص روی اسب‌های مسن بیندازید؛ درحالی‌که اسب‌های جوان نیاز به این کار ندارند.

تحرک داشتن

اسب‌ها باید تحرک داشته باشند؛ تا گردش خون در بدن به‌خوبی انجام شود؛ گردش خون باعث می‌شود که اندام‌ها به‌درستی کار کنند.

این حیوان در طبیعت، تقریباً تمام مدت بیداری را در حال حرکت برای پیدا کردن آب و غذا هستند. اگر اسب خود را در اسطبل نگه می‌دارید، باید هرروز آن‌ها بیرون بیاورید؛ تا تحرک و ورزش داشته باشد.

خصوصیات فیزیکی اسب

از مهم‌ترین خصوصیات اسب ها، داشتن بدن عضلانی و پاهای بلند است که به آن‌ها این اجازه را می‌دهد؛ تا سریع بدوند و بارهای سنگین را حمل کنند.

اسب با داشتن دندان‌ها و فک بسیار قوی، می‌تواند به‌راحتی یونجه و علف‌های سفت را بجود.

نکته

جالب است بدانید در سر این حیوان، دندان‌ها نسبت به مغز فضای بیشتری اشغال کرده‌اند.

یکی دیگر از خصوصیات جالب اسب، قرار گرفتن چشم‌ها در دو طرف سر آن‌هاست که امکان دید ۳۶۰ درجه‌ای از محیط را به حیوان می‌دهد.

پاهای عقبی اسب؛ عضلانی، کشیده و فاقد چربی است و همین موضوع باعث می‌شود که بتوانند با سرعت بالا بدوند.  

قلب اسب، بسیار بزرگ و قوی است؛ تا بتواند خون کافی برای عضلات بدن اسب را فراهم کند.

سُم را می‌توان یک انگشت منفرد که با یک‌لایه سخت پوشیده شده است، تعریف کنیم. سُم در ماه، حدود ۶ سانتی‌متر و ۳۵ میلی‌متر رشد می‌کند و برای جلوگیری از سایش به آن نعل می‌زنند.

پیشنهاد می‌کنم مطلب آموزش نعل‌بندی اسب را مطالعه کنید.

متابولیسم بدن اسب

اسب‌ها متابولیسم کُندتری نسبت به سایر حیوانات دارند و همچنین ضربان قلب و تنفس آن‌ها نیز آهسته‌تر است. آن‌ها به دلیل این متابولیسم کُند، طول عمر بیشتری نسبت به سایر حیوانات دارند.

طول عمر اسب‌ها به‌سلامت کلی بدن، میزان مراقبت و اندازه آن‌ها بستگی دارد؛ برای مثال، اسب‌های نژادهای مینیاتوری معمولاً ۴۰ سال یا بیشتر عمر می‌کنند.

آیا اسب می‌تواند دمای بدن خود را تنظیم کند؟

اسب‌ها در حین ورزش و سوارکاری، گرمای قابل‌توجهی تولید می‌کنند و مانند انسان‌ها، گرما را معمولاً با عرق کردن از دست می‌دهند. عرق در هوای گرم و مرطوب به‌راحتی تبخیر نمی‌شود، درنتیجه اسب نمی‌تواند دمای بدنش را تنظیم کند.

در روزهای گرم و مرطوب تابستان، بهتر است سوارکاری و ورزش با اسب خود را کاهش دهید؛ تا اسب گرمازده نشود.

خصوصیات اسب
آیا اسب می‌تواند دمای بدن خود را تنظیم کند؟

اسب‌ها می‌تواند در فصول سرد سال، گرمای بدن خود را حفظ کند. بااین‌حال، آن‌ها به سرپناه، رژیم غذایی، آب و مراقبت‌های بهداشتی دامپزشکی نیز برای جلوگیری از ایجاد سایر مشکلات در زمستان نیاز دارند.

تا اینجای مقاله درباره شباهت‌هایی که بین اسب و انسان وجود دارد، توضیح دادیم؛ در ادامه می‌خواهیم هوش و حافظه اسب را با انسان مقایسه کنیم.

چه شباهتی بین اسب و انسان وجود دارد؟

برخی خصوصیات اسب‌ها به انسان شبیه است، این ویژگی‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

اسب‌ها می‌توانند احساسات انسان را درک کنند

یکی از خصوصیات اسبِ خوب، این است که به‌خوبی احساس صاحبش را درک کند و بتواند تشخیص دهد که یک سوارکار ناراضی و عصبی است. نقل‌قولی از باک برانمن وجود دارد که این مفهوم را به‌خوبی خلاصه می‌کند:

“اسب آینه‌ای برای روح شماست و گاهی ممکن است آنچه را که در آینه می‌بینید، دوست نداشته باشید.”

این جمله به این معنا است که یک اسب می‌تواند احساسات شما را منعکس کند. گاهی اوقات ممکن است، اسب جنبه‌هایی از شخصیت شما را نشان دهد که از آن‌ها بی‌اطلاع باشید.

خصوصیات فیزیولوژیکی اسب چه شباهتی با انسان دارد؟

بسیاری از خصوصیات فیزیولوژیکی اسب‌ها؛ مانند انسان‌ها و سایر حیوانات است، زیرا دارای سیستم گردش خون، سیستم تنفسی، سیستم عصبی و … هستند.

بااین‌حال، آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که با سایر حیوانات متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، اسب‌ها رباطی به نام نوکال دارند که گردن بلند و پُر از ماهیچه‌شان را نگه می‌دارد.

در ادامه به چند نمونه از ویژگی‌های اسب که کمی به انسان شباهت دارد، اشاره می‌کنیم. 

اسب‌ها باهوش هستند

یکی دیگر از خصوصیات اسب ها، هوش بسیار زیاد آن‌ها است، شما می‌توانید آن‌ها را برای ورزش‌های گوناگون آموزش دهید.

مقاله هوش اسب‌ها را از دست ندهید.

این حیوان حافظه خوبی دارد

مانند بسیاری از انسان‌ها، اسب‌ها نیز حافظه‌ی بسیار خوبی دارند. آن‌ها می‌بخشند، اما فراموش نمی‌کنند.

خصوصیات اسب
حافظه خوب اسب ها

حواس پنج‌گانه

اسب‌ها نیز همان ۵ حواس انسان‌ها را دارند؛ اما درجه آن‌ها بسیار متفاوت است. برخی از این حواس، ضعیف‌تر از انسان‌ها و برخی دیگر قوی‌تر است.

بینایی

چشمان اسب‌ به‌جای اینکه مانند انسان‌ها، سگ‌ها و گربه‌ها روبه‌جلو باشد، در دو طرف سر او قرار دارد.

آن‌ها دید محیطی فوق‌العاده‌ای دارند و برای او که باید دائماً مراقب شکارچیان باشد، مفید است.

اسب‌ها، معمولاً می‌توانند بدون حرکت دادن سرخود، یک دید ۳۶۰ درجه داشته باشند؛ اما نقاط کور کوچکی در پشت و جلوی آن‌ها وجود دارد.

آن‌ها برای دیدن چیزهای پشت سرخود، کمی به پهلو می‌روند و برای دیدن روبه‌رو خود، سرشان را پایین می‌آورند.

ازآنجایی‌که اسب‌ها به دید تک‌چشمی متکی هستند، درک عمق ضعیفی دارند. به‌طورکلی، دید اسب کمی تارتر و کمی کمتر از دید انسان است.

با افزایش سن اسب‌ها، بینایی آن‌ها ممکن است ضعیف‌تر شود. متأسفانه، درمان‌های پزشکی کمی برای ضعف بینایی در اسب‌ها وجود دارد.

شنوایی

یکی دیگر از خصوصیات اسب ها شنوایی قوی آن‌ها است. اسب‌ها گوش‌های بزرگی دارند که می‌توانند صداها را به‌خوبی بشنوند و جهت آن را تشخیص دهند.

هر گوش می‌تواند به‌طور مستقل، تا ۱۸۰ درجه بچرخد و به اسب‌ها اجازه می‌دهد چندین صدا را به‌طور هم‌زمان پیدا کند.

گوش‌ها، وضعیت عاطفی اسب را نیز نشان می‌دهند. به‌عنوان‌مثال؛ اسب در هنگام شنیدن صدای بلند یا صدای غریبه، گوش‌هایش به عقب می‌افتد و این ممکن است، نشان‌دهنده پرخاشگری، درد یا ترس او باشد.

به‌طورکلی، اسب‌ها کمی بهتر از انسان‌ها می‌شنوند و می‌توانند صداهایی با فرکانس‌های بالاتر و پایین‌تر را بشنوند.

شنوایی اسب‌ها با افزایش سن کمتر می‌شود، اسب‌های مسن‌تر ممکن است حرف شما را به‌خوبی زمانی‌که جوان‌تر بودند، نشنوند.

شاید اسب در اثر عفونت گوش یا کنه، شنوایی خود را از دست بدهد؛ بنابراین باید از دامپزشک خود بخواهید که به‌طور دوره‌ای گوش او را بررسی کند.

بویایی

 از دیگر خصوصیات اسب، حس بویایی قوی او است. حس بویایی اولین راهی است که اسب‌ها، هم‌نوعان خود و همچنین انسان‌ها را با آن می‌شناسند. به‌عنوان‌مثال، اسب نر وضعیت جنسی یک مادیان را از طریق رایحه او بررسی می‌کند.

بینی اسب، دارای سطح داخلی بزرگی است که حاوی گیرنده‌های شیمیایی زیادی در غشای مخاطی است. سطحی که به تشخیص بو اختصاص داده‌شده است، صدها برابر بیشتر از انسان‌ها است؛ به همین دلیل اهمیت حس بویایی اسب را برجسته می‌کند.

بویایی اسب
بویایی اسب

چشایی

اسب‌ها از طریق حس چشایی از غذای خود لذت می‌برند. جوانه‌های چشایی روی زبان، کام نرم و پشت گلو قرار دارند. مشخص نیست که آیا اسب‌ها دارای ۴ نوع طعم اصلی (شیرین، ترش، تلخ و شور) هستند یا خیر.

 چیزی که مشخص است این است که آن‌ها می‌توانند طعم شور و شیرین را تشخیص دهند و چیزهایی مانند سیب، هویج و عسل را دوست دارند.

جالب است بدانید که اسب‌ها موادی (ازجمله داروها) را تحمل می‌کنند که عموماً برای مردم بسیار تلخ است.

لامسه

از دیگر حواس اسب‌ها می‌توان به حس لامسه آن‌ها اشاره کرد. اگر شما اسب را به طور ملایم لمس کنید، اسب متوجه می‌شود که شما قصد آسیب زدن به او را ندارید.

یکی از راه‌هایی که اسب با آن محیط اطرافش را شناسایی می‌کند، پوزه‌اش است. یک مادیان (اسب ماده) پوزه‌اش را به‌آرامی بر روی کره‌اسب خود می‌کشد و از این طریق کره‌اسب خود را آرام می‌کند.

با اینکه پوست اسب‌ها بسیار ضخیم است؛ اما عصب‌های بسیار زیادی دارد و این باعث می‌شود که حتی زمانی که کوچک‌ترین چیزی برروی موهایشان فرود می‌آید آن را احساس کنند.

یک سوارکار باهوش می‌داند که ارزش یک نوازش و یا ماساژ اسب چقدر زیاد است. لمس کردن اسب این پیام را به او می‌دهد: «هی! من دوست تو هستم.» در بسیاری از موارد، اسب نیز این لمس را با یک لمس یا با یک نگاه به صاحبش پاسخ می‌دهد.

ساختار پای اسب

پای اسب برای حرکت سریع بر روی سطوح مختلف طراحی‌شده است. قسمت بالایی ساق به‌شدت ماهیچه دارد، درحالی‌که قسمت پایینی به‌عنوان یک سکوی پرشی برای افزایش طول قدم عمل می‌کند.

اسب‌ها دارای ویژگی منحصربه‌فردی هستند که می‌توانند درحالی‌که برای مدت طولانی روی ۳ پای دیگر ایستاده‌اند، روی پای عقب خود استراحت دهند. به همین دلیل است که اسب‌ها می‌توانند ایستاده بخوابند.

سُم

یکی دیگر از ویژگی‌های فیزیولوژی و خصوصیات اسب، سُم آن‌هاست. سُم از دیواره‌ای از کراتین شاخی (پروتئینی) تشکیل‌شده است که از نواری به نام تاج در بالای سم رشد می‌کند. این فرآیند شبیه به رشد ناخن‌های ما از کوتیکول است.

سم در معرض ضربه شدید و مکرر قرار می‌گیرد و می‌تواند مشکلات متعددی را ایجاد کند که منجر به لنگیدن شود؛ بنابراین مراقبت از سم، بخش مهمی از نگهداری اسب است.

تا اینجای مقاله درباره خصوصیات مشترک اسب‌ها توضیح داده شد؛ در ادامه می‌خواهیم چند خصوصیات منحصر به‌فرد و محبوب اسب را بررسی کنیم.

خصوصیات اسب عرب

خصوصیات اسب عرب
خصوصیات اسب عرب

نژاد اسب عرب به هزاران سال پیش برمی‌گردد. زیبایی چشمگیر و حتی خلق‌وخوی آن باعث شده است که در طول زمان، به یک اسب محبوب تبدیل شود. بسیاری از نژادهای پونی و خونگرم نیز عرب‌های ورزشکار را جزو اجداد خود می‌دانند.

اسب‌های عرب، بدن و سر کوچک و گوه‌ای شکل و گردنی بلند و قوس‌دار دارند. این اسب‌ها معمولاً ۳۰ سال عمر می‌کنند.

اگر به اسب‌های عرب علاقه دارید مقاله مراقبت از اسب عرب را از دست ندهید.

اندازه اسب عرب

یکی از مشخصات اسب عرب، اندازه منحصربه‌فردش است. اسب‌های عرب در مقایسه با بسیاری از اسب‌های سواری، قدکوتاهی دارند که به‌طور متوسط ​​حدود یک متر و نیم است. آن‌ها دارای استخوان ریز تا متوسط ​​هستند و وزن آن‌ها بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم است.

 پرورش انتخابی، باعث تولید اسب‌های عرب قوی‌تر شده است؛ اما همه آن‌ها ظاهری یکسان دارند.

ویژگی‌های و خصوصیات منحصربه‌فرد اسب عرب

اسب‌های عرب، اجداد بسیاری از اسب‌های امروزی هستند؛ برخی از ویژگی‌های اسب‌های عرب، آن‌ها را از سایر نژادها متمایز می‌کند.

عرب‌ها به خاطر گردن‌های بلند و کمانی، سر گوه‌ای شکل و دم بلندشان معروف هستند.

 این اسب‌ها نسبت به‌اندازه خود، سواری نرمی دارند و همچنین به‌دلیل استقامت خود مشهور هستند که آن‌ها را در مسابقات استقامتی برتر می‌کند.

اسب‌های عرب می‌توانند همراهانی دوست‌داشتنی و وفادار باشند. این اسب‌ها خون‌گرم و بسیار باهوش هستند؛ اما برای تربیت آن‌ها به فردی باتجربه نیاز دارید.

از دیگر خصوصیات اسب های عرب، می‌توان به انسان‌دوستی آن‌ها اشاره کرد؛ این اسب‌ها از همراهی با انسان‌ها لذت می‌برند.

اسب‌های عرب یک نژاد سالم و مقاوم هستند و با محیط‌های گوناگون به‌خوبی سازگار می‌شوند.

خصوصیات اسب عرب مصری

اسب عرب مصری، یکی از قدیمی‌ترین نژادهای اسب در جهان است و گران‌ترین اسب‌های این نژاد بسیار زیبا هستند.

شکل بدن آن‌ها زیبایی و تقارن شگفت‌انگیزی دارد، قد آن بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ سانتی‌متر است. اسب‌های عرب مصری به رنگ‌های خاکستری، قهوه‌ای، بلوند و سیاه دیده می‌شوند.

یکی از مشخصات اسب عرب مصری این است که جزو سریع‌ترین نژادها هستند.

در مسابقه زیباترین اسب جهان که در فرانسه برگزار شد، یک اسب عرب مصری جایزه زیباترین اسب جهان را از آن خود کرد.

به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله اسب عرب مصری را حتماً مطالعه کنید، در این مقاله درباره این نژاد به‌طور کامل توضیح داده‌ایم.

خصوصیات اسب ترکمن

اسب‌های ترکمن، به خاطر استقامت و مقاومتی که دارند محبوب هستند. این اسب‌ها، بدنی باریک با ساختار ظریفی دارند و یکی از سرسخت‌ترین اسب‌های جهان هستند.

از مشخصات اسب ترکمن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خصوصیات اسب
خصوصیات اسب ترکمن

گردن بلند؛

شانه‌های بزرگ و شیب‌دار؛

سر متناسب؛

سینه پهن؛

شکم جمع‌شده؛

پاهای بلند و عضلانی؛

مفاصل پهن؛

سُم‌های کوچک و قوی.

متوسط قد ​​اسب ترکمن ۱۵۰ تا ۱۶۰ سانتیمتر است. رنگ‌های رایج اسب ترکمن؛ شامل مشکی، شاه‌بلوطی و خاکستری است.

سوارکاران، خلق‌وخوی اسب‌های ترکمن را تحسین می‌کنند، این اسب بسیار باروحیه، جسور و باهوش هستند. از اسب‌های ترکمن معمولاً برای سوارکاری و مسابقه استفاده می‌شود.

پیشنهاد می‌کنم مطلب نگهداری اسب ترکمن را نیز مطالعه کنید.

اسب نژاد ترکمن آخال تکه

یکی از نوادگان اسب ترکمن، آخال تکه است که از آسیای مرکزی آمده است. اسب نژاد ترکمن آخال تکه به داشتن سرعت و استقامت بالا مشهور است.

آخال تکه یکی از قدیمی‌ترین نژادهای اسب است، در قدیم از این اسب‌ها برای حمله و جنگ استفاده می‌شد.

این نژاد، بدنی ابریشمی با یک درخشندگی خاص دارند؛ گاهی اوقات به دلیل رنگ بدنشان، به آن‌ها اسب طلایی نیز می‌گویند. این نژاد به‌غیراز کشور مبدأ، در آمریکای شمالی و اروپا نیز پراکنده‌شده است.

در مقاله «اسب آخال تکه معروف‌ترین اسب نژاد ترکمن» به‌طور کامل درباره این نژاد توضیح داده‌ایم.

خصوصیات اسب کرد

اسب کرد یکی از پنج نژاد اسب ایرانی است. اسب‌های کرد، دارای چهار دسته کَلهُر، افشاری، یافه و سنجابی هستند.

از مشخصات اسب کرد می‌توان به پیشانی صاف، گردن‌کلفت و دم برآمده آن‌ها اشاره کرد.

اگر به اسب‌های کرد علاقه دارید مقاله اسب کرد را از دست ندهید.

پرسش و پاسخ

جالب‌ترین خصوصیات اسب چیست؟

اسب‌ها شکم‌های کوچکی دارند، شکم آن‌ها نسبت به جثه‌شان کوچک‌ترین شکم در بین حیوانات اهلی است.

آن‌ها می‌توانند ایستاده بخوابند، آن‌ها مکانیسم قفلی خاصی در مفاصل پای خود دارند که آن‌ها را هنگام خواب، در حالت ایستاده نگه می‌دارند.

اسب‌ها چشمان بزرگی دارند، چشمان آن‌ها بزرگ‌تر از هر پستاندار دیگری است که در خشکی زندگی می‌کند.

اسب‌ها در برقراری ارتباط چگونه هستند؟

یکی از مشخصات اسب خوب، این است که می‌تواند طیف گسترده‌ای از احساسات را نشان دهد. آن‌ها حیوانات اجتماعی هستند که با انسان‌ها و اسب‌های دیگر ارتباط خوبی برقرار می‌کنند.

خصوصیات اسب کرد چیست؟

از خصوصیات اسب کرد می‌توان به پیشانی صاف، گردن‌کلفت و دم برآمده آن‌ها اشاره کرد.

سخن پایانی

اسب، حیوانی نجیب و از سالیان دور، دوستی مفید برای انسان‌ها بوده و همواره رابطه عمیقی بین این حیوان و انسان وجود داشته است. اگر شما هم علاقه‌مند به خرید این حیوان هستید، بهتر است قبل از خرید، خصوصیات اسب را بدانید؛ تا در تربیت و نگهداری از آن بهتر عمل کنید.

به پایان مقاله خصوصیات اسب رسیدیم، امیدواریم اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت مقالات مرتبط با اسب‌ها و سایر حیوانات را مطالعه کنید.

اگر قصد خرید و فروش حیوانات خانگی یا وسایل دست دوم خود را دارید، سایت یا اپلیکیشن واسط کالا بهترین گزینه برای خریدوفروش اجناس شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها است.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع

animalsarea.com

horseracingsense.com

thesprucepets.com

horsezz.com

4 دیدگاه دربارهٔ «خصوصیات اسب»

  1. سلام وقت بخیر
   اسب ها حیواناتی آزاد هستند و دوست دارند در فضای بیرون از جایی که ما برایشان تعیین می کنیم زندگی کنند.آنها در روز هر چقدر دوست داشته باشند می چرند و غذا می خورند. ما آنهارا از فضای باز، غذای فراوان محروم کرده ایم و در روز دو یا سه وعده غذایی به آنها می دهیم و به جای انواع علف طبیعی و خود رو، چمن مرتع به همراه تعدادی محدود گیاه و علف برای خوراک آنها در نظر گرفته ایم.
   اسب ها اگر با خانواده خود آمیزش کنند دست به خودکشی می زنند. خیلی از صاحب های اسب ها برای ادامه بقا آن ها را در شرایط بدی قرار داده و بعد از آمیزش اسب نر خودکشی کرده است. با اختلالات عصبی که در اسب ها بوجود می آید دست به خودکشی می زنند. هر زمان به این فکر افتادیم که چرا اسب ها بعضی از رفتار هارا نشان می دهند باید به این فکر کنیم که آنها چگونه تکامل یافته اند اسب حیوانی آزاد است و ما این آزادی را از آنها گرفته ایم. اگر اسب ها در شرایط خوب نگه داشته شوند منجر به خودکشی نمی شود.
   ممنون از اینکه مطالب وبسایت واسط پت رو دنبال می کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *