استفاده از لباس‌های کهنه

استفاده از لباس‌های کهنه (با لباس کهنه چه چیزی می‌شود درست کرد؟)

ما در مورد پارچه‌هایی که بسیار زیبا و رنگارنگ هستند صحبت می‌کنیم. لباس‌هایی که نمی‌توان آن‌ها را بخشید. لباس‌های کهنه‌ای که قابل اهدا نیستند؛ باید با آن‌ها چه کرد؟ آیا می‌توان استفاده از لباس‌های کهنه را در دستور کار قرار داد؟
یکی از کارهای موردعلاقه‌ی من مرتب کردن کمد لباسم است، اما کار واقعی زمانی شروع می‌شود که با انبوهی از لباس‌ها و پارچه‌های اضافی روبرو می‌شویم. لباس‌هایی که کاملاً نو هستند و به‌راحتی می‌توانند به یک خانواده‌ی نیازمند اهدا شوند؛ و یا آن‌ها را توسط نرم‌افزارهای خریدوفروش و سایت‌های امن نظیر واسط کالا مبادله کرد و یا به فروش رساند، اما این لباس‌های کهنه هستند که من را کلافه می‌کنند. لباس‌های کهنه‌ای که پاره و یا لکه شده‌اند و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن‌ها را بخشید. از طرفی پرتاب آن‌ها در سطل زباله، انسان را دچار عذاب وجدان می‌کند.

آیا لباس‌های کهنه زباله هستند؟

تنها در کشور آمریکا ‌در بیست‌ساله گذشته وزن لباس‌هایی که دور ریخته شده از ۷ میلیون تن به ۱۴ میلیون تن در سال رسیده است، که این یک فاجعه است. فست فشن دائم در حال تبلیغ لباس است و مردم را وسوسه می‌کند که لباس جدید بخرند. درواقع به همان میزان که فست فود برای سلامتی ما ضرر دارد فست فشن هم مضر است. طرفداران محیط‌زیست مردم را به خرید لباس گران‌قیمت تشویق می‌کنند. این‌ یک واقعیت است؛ ارزان ‌بودن لباس باعث می‌شود مردم لباس‌های بیشتری بخرند و لباس‌های بیشتری را هم دور بیندازند. البته بعضی از برندهای پوشاک پیشنهاد داده‌اند که مردم لباس‌های خود را از هر نوعی و با هر مارکی که دارند، وقتی دیگر به آن‌ها نیاز ندارند؛ برای بازیافت تحویل دهند و به‌جای آن بُن خرید لباس‌های جدید دریافت کنند.

بازیافت پارچه و لباس

بازیافت و استفاده مجدد از لباس‌های کهنه به‌منظور تولید مواد اولیه و واسطه صنایع دیگر از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین بازیافت پارچه از جنبه زیست‌محیطی و کم کردن آلودگی محیط‌زیست نیز دارای اهمیت است و می‌تواند یکی از صنایع در حال پیشرفت و مهم در کشور ایران باشد. الیاف بازیافت شده از لباس‌های کهنه می‌توانند مصارف گوناگونی در صنایع مختلف داشته باشند. می‌توان از الیاف پنبه و سلولز ضایعاتی در تولید کاغذ و صنایع واسطه استفاده کرد. جالب است بدانید از این ضایعات حتی می‌توان به‌عنوان عایق و پرکننده به همراه مصالح در ساختمان‌سازی و تأسیسات استفاده کرد. تولید مبل و انواع کف‌پوش‌ها نیز از دیگر مصارف پارچه‌های بازیافتی است.

بازیافت
بازیافت پارچه و لباس

طبق گزارش مرکز آمار تجزیه‌وتحلیل زباله‌های نساجی، یک فرد متوسط در هرسال ۱۹ کیلوگرم از پارچه‌ها را بیرون می‌اندازد. درواقع ۷۰۰ گالن آب (۲۲ وان حمام) برای ساخت یک تی‌شرت استفاده می‌شود؛ و هم برای تولید پنبه‌ی موردنیاز هر تی‌شرت حدود نیم کیلوگرم سم استفاده می‌شود. اگر همه آمریکای شمالی فقط یک تی‌شرت بازیافت می‌کردند، ۲۱۰ میلیارد گالن آب صرفه‌جویی می‌شد! متأسفانه صنعت بازیافت آن‌گونه که باید پیشرفت نکرده است. به همین دلیل بسیاری ازآنچه را که ما می‌خریم به محل دفن زباله پایان می‌یابد. برای اینکه ما به سهم خودمان از آلودگی زیستی ناشی از پارچه جلوگیری کنیم باید تلاش کنیم.

ساخت مجسمه‌های هنری با استفاده از لباس‌های کهنه

Guerra de la Paz نام ترکیبی است که نمایانگر تلاش‌های تیم خلاق از هنرمندان کوبایی است. آثار این هنرمندان کوبایی در امریکا و اروپا و در تعدادی از نمایشگاه‌های هنری آسیا به نمایش گذاشته‌شده است. این هنرمندان از لباس‌های کهنه و دورریختنی به‌عنوان مواد اولیه استفاده می‌کنند. استفاده مجدد از مواد به‌اندازه تاریخ هنر قدیمی است، اما ازآنجایی‌که (لباس انسان را می‌سازد)، لباس‌های کهنه‌ی دور ریخته شده، به‌طور خاص غنی از انرژی و احساسات انسانی هستند. این هنرمندان با استفاده از لباس‌های کهنه مجسمه‌های هنری خلق می‌کنند. مجسمه‌هایی که هرکدام معنا و مفهوم خاصی را به مخاطب می‌رساند. یکی از آثار معروف آن‌ها، لباس‌ها را نشان می‌دهد که در حال رفتن به محل دفن زباله‌ها هستند.

شیوه‌های کسب درآمد با استفاده از لباس‌های کهنه

بله درست متوجه شدید، شما می‌توانید با استفاده از لباس‌های کهنه درآمد کسب کنید. اما چگونه؟ بازیافت پارچه، گزینه‌ی مناسبی است. با خرید یک دستگاه حلاجی و بازیافت پارچه می‌توانید پارچه‌ها و لباس‌های ضایعاتی را به الیاف تبدیل کنید. درواقع شما برای تهیه‌ی مواد اولیه نیاز به هزینه ندارید. تبدیل لباس‌های کهنه به یک لباس جدید، کف‌پوش و یا حتی ابزار خاص نیز گزینه‌ی دیگری است. در ادامه ایده‌ها و راه‌حل‌هایی را ذکر کرده‌ایم که کمک شایانی به شما می‌کند.

چگونه می‌توان از لباس‌های قدیمی استفاده کرد؟

گاهی اوقات لباس‌هایی داریم که به هر دلیلی نمی‌توانیم آن‌ها را بپوشیم. می‌خواهم از لباس‌هایی صحبت کنم که چندین سال است که در کمد شما هستند بدون اینکه حتی یک‌بار استفاده ‌شده‌باشند؛ و یا لباس‌هایی که عاشق آن‌ها هستید اما دیگر اندازه‌ی شما نیستند و هر چند سال هم که صبر کنید اندازه‌ی شما نمی‌شوند؛ لباس‌هایی که دوستشان ندارید و یا برای شما تکراری شده‌اند؛ آن لباس‌هایی که زمانی که خریده‌اید مطابق مد روز بوده، اما حال باگذشت زمان قابل پوشیدن نیستند.

بازیافت پارچه و لباس
استفاده از لباس‌های قدیمی

گاهی لباس‌هایی هستند که از شخص خاصی هدیه گرفته‌ایم و آن‌قدر عاشق آن‌ها هستیم که می‌خواهیم جلوی چشممان باشند؟ اما چگونه چنین چیزی ممکن است؟ و یا لباسی که خیلی دوستش داشته‌ایم با پاشیدن سفیدکننده و یا گواش روی آن دیگر قابل پوشیدن نیست؛ اما نمی‌توانید آن را دور بیندازید. چاره‌ی آن چیست؟

البته پیش از هر اقدامی مقاله‌های روش‌های پاک کردن لکه، لباس رنگ گرفته، پاک کردن لکه آدامس و لکه‌ی زنگ را مطالعه کنید، شاید لباس شما تمیز شد.

ایده‌های خلاق برای استفاده مجدد از لباس‌های کهنه

در اینجا راه‌حل‌ها و ایده‌هایی برای استفاده از لباس‌های کهنه و لباس‌هایی که به هر دلیلی نمی‌توانید آن‌ها را بپوشید آورده‌ایم. راه‌حل‌هایی که چندین هدف را دنبال می‌کند. اگر از طرفداران محیط‌زیست باشید؛ از این ایده‌ها لذت می‌برید؛ و یا اگر از دسته خانم‌های احساسی باشید که با خاطرات دوران نامزدی، عقد و یا اوایل ازدواجتان زندگی می‌کنید، با ایده‌های ما هیجان‌زده می‌شوید.

بعضی از خانم‌ها به تغییر بسیار علاقه دارند؛ و عاشق وسایل جدید هستند. وسایلی که خاص باشند و در هیچ مغازه‌ای نتوان آن‌ها پیدا کرد. جالب است بدانید با استفاده‌ از لباس‌های کهنه می‌توان این افراد را سورپرایز کرد و بدون هیچ هزینه‌ای هدیه‌های خاص برایشان تهیه کرد؛ و نیز خانم‌هایی که دوست ندارند؛ لباس تکراری بپوشند نیز از ایده‌های ما استقبال خواهند کرد.

دوختن روتختی و یا لحاف با استفاده از تیشرت‌های کهنه

یک ایده‌ی بسیار جالب و هیجان‌انگیز برای مادران این است که با استفاده از لباس‌های کهنه و قدیمی فرزندانشان برای آن‌ها یک لحاف بدوزند. یک لحاف پر از خاطرات شیرین کودکی فرزندانشان. باید یک مادر باشی تا بتوانی این موضوع را درک کنی. این واقعیت که هرکدام از لباس‌های کهنه‌ی فرزندت خود کتابی است. کتابی پر از عشق و علاقه و تمام لحظه‌های زیبای مادری.

از لباس‌های کهنه تا افزایش هوش و خلاقیت کودکان

بر اساس مطالعات انجام‌شده درزمینهٔ رشد هوش و استعداد کودکان ساخت کاردستی تأثیر بسزایی در تقویت هوش کودکان دارد. شما می‌توانید از لباس‌های کهنه، کاردستی بسیار عالی و کاربردی تهیه کنید. این کاردستی می‌تواند یک کتاب داستان تصویری باشد. گاهی می‌تواند دوخت لباس برای عروسک‌های فرزندتان باشد. برای یک کودک بسیار جذاب است که از لباس‌های کهنه‌ی خودش یک لباس برای عروسکش بدوزد.

یک خبر خوب برای شما دارم که یک کتاب به‌عنوان (کاردستی بالباس‌های کهنه) به چاپ رسیده است. نویسنده‌ی این کتاب آقای (دانیل نان) و مترجم آن خانم‌ هایده کروبی است. این کتاب روش‌های فروانی را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید از لباس‌های کهنه استفاده‌ی بهینه داشته باشید؛ و نیز یک اسباب‌بازی برای فرزند دلبندتان بسازید و در کنار آن برای افزایش هوش و خلاقیت فرزندتان نیز تلاش کنید.

افزایش هوش و خلاقیت
افزایش هوش و خلاقیت کودکان

ساخت کوسن با استفاده‌ی مجدد از لباس‌های کهنه

ابتدا لباس کهنه را به خشک‌شویی ‌دهید و سپس با یک برش ساده آن را به یک کوسن زیبا تبدیل کنید. این لباس کهنه می‌تواند پیراهن زنانه، پیراهن مردانه، انواع تیشرت و یا ژاکت‌های کهنه شما باشد. حتی این لباس می‌تواند یادگاری از دوست عزیزی و یا عشق شما باشد. شاید بخواهید قبل از اینکه لباستان کهنه شود از آن‌یک کوسن زیبا بسازید همراه با عکس‌های مشترکتان.

تیشرت کهنه و تابلوی زیبا

شما می‌توانید با جدا کردن طرح روی تیشرت‌های کهنه خودتان؛ تابلوهای بسیار زیبا بسازید. پس از تهیه وسایل موردنیاز خود، قاب را روی پارچه قرار دهید و دور آن را برش دهید و حداقل سه سانتی‌متر را از هر طرف بکشید. این بستگی به میزان ضخامت بوم شما دارد. پارچه باید قاب را دقیقاً مانند بوم بپوشاند. حال شروع به منگنه کردن پارچه خود کنید!

ابتدا در امتداد یک‌طرف گیره بزنید و سپس طرف مقابل را انجام دهید. حالا دو طرف باقی‌مانده را بچسبانید. حتماً پارچه را بکشید تا افتادگی نداشته باشد؛ و هم می‌توانید تکه‌هایی از پارچه‌های رنگارنگ و متفاوت را به‌صورت رندم کنار هم روی یک بوم به‌اندازه‌ی دلخواه خودتان بچسبانید و یک تابلوی بسیار جذاب و خاص تهیه کنید. این تابلوها در عین اینکه راحت و سریع آماده می‌شوند، بسیار حرفه‌ای و درجه‌یک هستند.

کلاه زمستانی با استفاده از ژاکت کهنه

ژاکت‌ها به دلیل نوع بافتی که دارند، فقط کافی است که یکی از هزاران گره آن باز و کشیده شود آنگاه یک سوراخ بزرگ در لباس شما ایجاد می‌شود؛ قبل از اینکه لباس کهنه شود دیگر قابل‌استفاده نیست. با این ایده می‌توانید با استفاده از لباس‌های بافتنی کهنه‌ی خودتان یک کلاه زیبای زمستانی آماده کنید.

ساخت عروسک‌های پارچه‌ای با استفاده از لباس‌های کهنه

گاهی یک مادر می‌تواند با کمترین هزینه با از استفاده از هنر خود لباس‌های کهنه‌ی کودکش را به عروسک و یا خرس دوست‌داشتنی تبدیل کند. این لباس کهنه باید از بین لباس‌های نوزادی تا یک‌سالگی فرزندتان انتخاب شود. اگر این لباس کهنه سرهمی باشد؛ کار شما بسیار راحت است. بعد از شستشوی کامل لباس باید تمام درزها و جای دکمه‌ها را بدوزید. بعدازآن لباس را از پشم‌شیشه پرکنید در این مرحله بدنه‌ی عروسک آماده است؛ و بعد با توجه به رنگ و شکل پارچه قسمت سر را جدا بدوزید و به بدنه متصل کنید.

استفاده از لباس‌های کهنه
ساخت عروسک پارچه‌ای

ساخت انواع کیف از لباس‌های کهنه

ایده‌ی دیگر درست کردن انواع ساک، کوله‌پشتی، کیف‌دستی با لباس‌های کهنه‌ی شما است. حتی می‌توان با استفاده از جیب پیراهن‌های مردانه کیف پول آماده کنید. قطعاً این را تجربه داشته‌اید که شلوار جین شما کاملاً نو باشد اما در قسمت‌های بالا ساییدگی شدید دارد و حتی با تعمیر هم قابل پوشیدن نیست. قسمت‌های جیب و کمری و لگ‌های آن قابل‌استفاده هستند. بعد از شستشوی کامل شلوار از قسمت زانو آن را جدا کنید، درزهای آن را بازکنید و آن دو قسمت را به هم بدوزید. از کمری شلوار به‌عنوان دسته‌های کیف استفاده کنید. حال شما یک کیف بسیار زیبا دارید.

تغییر دکوراسیون با استفاده از لباس‌های کهنه

برای تغییر دکوراسیون به مقدار زیادی لباس کهنه نیاز داریم. ما می‌خواهیم یک ست آماده کنیم؛ ست رومیزی، تابلو، کوسن و پرده و غیره. ابتدا لباس‌ها را به خشک‌شویی بدهید سپس آن‌ها را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. با دوختن این قسمت‌ها به هم پارچه‌ی جدیدی ایجاد می‌شود؛ مانند چهل‌تکه‌هایی که مادربزرگ‌هایمان می‌دوختند.

حال با این پارچه‌ی جدید و زیبا می‌توانید رومیزی، پرده، تابلو و کوسن آماده کنید و دکوراسیون جدید و خاصی طراحی کنید. برای پر کردن کوسن نیز می‌توانید از دیگر لباس‌های کهنه (که قابل‌استفاده در طرح چهل تیکه نبودند) استفاده کنید. پرده‌ها را به دو صورت می‌توان طراحی کرد بدین‌صورت که کل پرده را از این پارچه بدهید و هم می‌توان تنها برای راف پرده از پارچه‌ی طراحی‌شده استفاده کرد. بدین گونه توانسته‌اید تنها با استفاده از لباس‌های کهنه‌ی خودتان و بدون هیچ هزینه‌ای دکوراسیون منزل خودتان را تغییر دهید.

تبدیل تیشرت‌های کهنه به قالیچه

برای بافت قالیچه به تعداد زیادی تیشرت کهنه نیاز داریم. بهتر است از رنگ‌های متنوع به‌صورت رندم استفاده کنید تا درنهایت رنگ‌بندی زیبایی داشته باشیم. با توجه به این نکته که این قالیچه در چه مکانی استفاده می‌شود، رنگ آن متفاوت است. به‌عنوان‌مثال با استفاده از لباس‌های کهنه‌ی دخترتان قالیچه‌ای برای اتاق‌خواب تولید کنید و یا با استفاده از لباس‌های کهنه‌ی پسر و همسرتان یک قالیچه‌ی بارنگ‌های سرد مخصوص اتاق پسر دلبندتان ببافید.

بعد از شست و شوی کامل لباس‌های کهنه، تیشرت را به‌گونه‌ای برش می‌زنیم که درنهایت نوارهای نازکی داشته باشم. حال شما کلافی رنگارنگ و جذاب در اختیاردارید و با یک قلاب و کمی هنر می‌توانید یک قالیچه‌ی زیبا ببافید. در این ایده می‌توانید از لباس‌های کهنه‌ای که سوراخ شده‌اند نیز استفاده کنید؛ زیرا در حین بافت این سوراخ‌ها پنهان می‌شود.

تیشرت‌های کهنه
تبدیل تیشرت‌های کهنه به قالیچه

از سوراخ لباس‌های کهنه تا قالیچه‌‌ای

این قالیچه می‌تواند آن‌قدر بزرگ باشد که کف اتاق شمارا بپوشاند؛ و یا قالیچه‌ی کوچکی که جلوی درب آشپزخانه و یا سرویس‌ها قرار گیرد. گاهی این قالیچه می‌تواند آن‌قدر کوچک باشد که به‌عنوان زیرلیوانی و یا زیربشقابی استفاده شود. به شما قول می‌دهم که پس از بافت این قالیچه احساسی از جنس غرور و یا حس مفید بودن در کل جهان را داشته باشید؛ زیرا شما توانسته‌اید با انبوهی از لباس‌های کهنه که راهی محل دفن زباله بوده‌اند، یک قالیچه‌ی بسیار زیبا و کاربردی بسازید.

البته با مطالعه مقاله تعمیر سوراخ لباس می توانید لباس‌های خود را تعمیر کنید و آن را مثل روز اول برگردانید.

دور ریختن لباس‌های کهنه یا گل سرهای زیبا

به عید نوروز نزدیک می‌شویم. کودکان بیش از همه برای فرارسیدن عید نوروز لحظه‌شماری می‌کنند. نه‌فقط دیدوبازدیدها بلکه منتظر عیدی گرفتن از بزرگ‌ترها هستند. تنها کودکان هستند که یک هدیه و کادوی کوچک را به پول ترجیح می‌دهند. انتخاب با شما است که لباس‌های کهنه را دور بیندازید و یا با استفاده از آن‌ها گل سرهای زیبا و جذابی تهیه کنید و برای کل دختربچه‌هایی که در دیدوبازدید‌های عید روبرو می‌شوید، هدیه‌ای داشته باشید. در اینجا ایده‌ای داریم تا شما با استفاده از لباس‌های کهنه‌ی خودتان صدها گل سر و تل برای دختربچه‌های فامیل تهیه کنید.

روش اول استفاده از تیشرت‌های کهنه تبدیل آن به تل است. ابتدا آن را به نوارهای نازک تبدیل می‌کنیم سپس با یک قلاب‌بافی ساده می‌توانید انواعی از تل‌های زیبا را تهیه کنید. با تکه پارچه‌های دیگر می‌توانید کش مو تولید کنید. برای دوخت گل سر به مقدار کمی پارچه نیاز داریم. به‌طوری‌که با یک لباس کهنه‌ی بچگانه صدها گل‌سر ایجاد می‌شود. اگر شما ازجمله مادرانی هستید که عاشق ست کردن است؛ این ایده برایتان جالب است. بدین گونه که یکی از لباس‌های کهنه‌ی خودتان را انتخاب می‌کنید و با استفاده از آن ‌یک تل برای خودتان، یک گل سر برای دخترتان و همچنین تکه‌های از این پارچه را روی پیراهن خودتان گلدوزی کنید. در مقاله تبدیل لباس ساده به مجلسی تکنیک های بسیاری برای زیباسازی لباس وجود دارد. خواندن آن را از دست ندهید.

استفاده از لباس‌های کهنه
درست کردن گل سر

ساخت ابزار و وسایل با استفاده از لباس‌های کهنه

می‌خواهیم در مورد یک نوع از لباس های کهنه‌ی بسیار مفید صحبت کنیم. لباس کهنه‌ای که پاره شده است اما کاربردها و استفاده‌های بسیاری دارد. حتماً این موضوع را تجربه کرده‌اید که شلوار جینی داشته باشید، کاملاً نو باشد اما در بعضی از قسمت‌ها پوسیدگی و پارگی داشته باشد. در این مقاله ایده‌ای برای شما آورده‌ایم که می‌توانید از یک لباس کهنه صدها ابزار و وسایل تهیه کنید. جین پارچه‌ای با استحکام و مقاومت بالا است که برای استفاده‌ی مجدد بسیار عالی است. در اینجا ایده‌های جالبی را پیدا کردیم که آن شلوار جین کهنه و قدیمی به‌زودی زندگی جدیدی پیدا می‌کند و امیدواریم که خواست شما نیز باشد.

نکات ساخت ابزار و وسایل با شلوار جین کهنه

 • تعدادی دستمال‌سفره‌های زیبا و شیک بدوزید.
 • یک تل پارچه‌ای جین بدوزید. با این تل‌ها و گل سرهای قشنگ می‌توانید هر بار موهایتان را با یک مدل ببندید.
 • برای نگهداری وسایل، سبدهای دست‌بافت مفید تهیه کنید. ساده‌ترین ایده بدین گونه است که سطح خارجی یک قوطی خالی را با جین بپوشانید.
 • دخترها عاشق دستبند هستند شما می‌توانید از پارچه‌ی جین دستبندهای جالب و زیبا ببافید.
 • شلوار جین را به اسباب‌بازی‌های جالب برای کودکان دوست‌داشتنی تبدیل کنید. با خود می‌گوییم کاش چند سال پیش با این ایده‌ها آشنا شده بودیم. اگر بخواهیم بسیار خوش‌بینانه فکر کنیم تقریباً صد تا شلوار جین را بیرون انداخته‌ایم. و به این فکر می‌کنیم که چه ابزارها و وسایل خاصی را می‌توانستیم بسازیم.
 • اتاق کار خود را با تابلوی اعلانات جین و جامدادی و کتاب از جنس جین تزئین کنید. شما می‌توانید کتاب‌ها و دفاتر خود را با استفاده از جین جلد بگیرید؛ و یک دفتر جدید بسازید که مشابه آن را مغازه‌ی سر کوچه باقیمت بسیار بالایی می‌فروشد.
 • حتماً ساخت دمپایی با شلوار جین‌های کهنه را امتحان کنید.

12 دیدگاه دربارهٔ «استفاده از لباس‌های کهنه (با لباس کهنه چه چیزی می‌شود درست کرد؟)»

 1. عالی است همه دخترا وقتی یه لباس را میخرن و دو روز میپوشن بعد از دو روز به مامان خود میگه مامان جون من لباس ندارم خخخخ مامان میگه دخترم دو روز میشه برات لباس خیریدم دختر میگه خب کهنه شد خخخخخ منم یه دخترم و همیشه چنین کار رو میکنم من رویا هستم از مشهد

 2. به جز وسایلی که گفته شد با لباس کهنه چی میشه درست کرد که قابلیت فروش داشته باشه؟کسی تا حالا از این راه درآمد داشته؟

  1. صلوات بر son of man

   پلاس بافی
   راحته و سریع تمام میشه.اگر شیک و به روز بت رنگ بندی هنرمندانه در بیاد پادری ارزان برای جلوی حمام و دستشویی و در هال با قیمت پایین.چون ارزان میشه احتمالا فروش خوبی داشته باشه.ولی این خمه لباس کهنه از کجا بیارید

 3. به نظرم یکی از ترفند های جالب با لباس های کهنه که تازگی باب شده سیمانی کردن لباسا و درست کردن المان و گلدون برای حیاط خونه است.اگر سرچ کنید راحت مدلاشو و آموزشش پیدا میشه.واقعا کار جالبی هست.

 4. واقعا توی این دوره زمونه باید همه وسایل رو یجوری به کار گرفت نمیشه دور ریخت. کلی روش برای تبدیل لباس کهنه به نو هم وجود داره و میشه با ترمیم و گل دوزی و تیکه دوزی و کلی کار دیگه از لباسای کهنه لباس جدید و جالب درست کرد.و خوشبختانه الا دیگه کسی هم نمیگه زشته و همه میگن مده و چه ادم خلاقی 🙂

 5. مامان بزرگم میگه هروقت از یک لباس خسته شدین از داخل کمدتون جابجاش کنین و داخل یک کمد دیگه بگذاریدش..بعد از چند ماه که ببینیدش باز خوشحال میشین که این لباس را دارین.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *