همه چیز درباره اسب

همه چیز درباره اسب‌ها

از زمان‌های قدیم تاکنون اسب‌ها همیشه در خدمت انسان‌ها بوده‌اند و به همین دلیل، انسان‌ها دوست دارند همه چیز درباره اسب را بدانند.

اگر به اسب و اسب‌سواری علاقه‌مند هستید، احتمالاً سؤالات زیادی در مورد اسب‌ دارید. این مقاله را بخوانید تا جواب همه سؤالات خود را بگیرید.

تاریخچه پیدایش اسب

اسب‌ها حدود ۴۵ تا ۵۵ میلیون سال پیش وجود داشته‌اند. گفته می‌شود که این حیوان در ابتدا کوچک و به‌اندازه یک سگ بود و بیشتر در جنگل‌ها زندگی می‌کرد. اندازه آن‌ها به‌تدریج در طی میلیون‌ها سال افزایش یافت و با محیط‌های بیشتری ازجمله دشت‌های چمنزار سازگار شدند.

این حیوان از طریق پل خشکی برینگ که زمانی آلاسکا را به سیبری متصل می‌کرد؛ به آسیا، اروپا و سپس بقیه جهان راه یافتند. برخی از آن‌ها نیز تا آفریقا رفتند و به گورخرهایی تبدیل شدند که امروزه می‌شناسیم.

آیا اسب‌سواری سرگرم‌کننده است؟

اگر عاشق حیوانات، طبیعت یا امتحان چیزهای جدید هستید، احتمالاً اسب‌سواری برای شما بسیار سرگرم‌کننده خواهد بود. بعضی از افراد برای اولین بار آن را در تعطیلات و هنگام سفر، اسب‌سواری را امتحان می‌کنن؛ برخی دیگر نیز با کلاس‌های آموزش سوارکاری در یک اسطبل شروع می‌کنند.

برای تبدیل‌شدن به یک سوارکار ماهر نیاز به تمرین و تلاش است. بسیاری از مردم آن را ادامه می‌دهند، زیرا ارتباط با اسب و افزایش مهارت‌های اسب‌سواری بسیار خوب و لذت‌بخش است.

ورزش اسب سواری چه فوایدی دارد؟

بله اما ورزشی که بیشتر سرگرم‌کننده است. اسب‌سواری فواید جسمی زیادی برای بدن شما دارد، اما آن‌قدر سرگرم‌کننده است که احتمالاً آن را به‌عنوان ورزش در نظر نمی‌گیرید.

صاف نشستن بر روی اسب و آرام سواری کردن برای شما مفید است و ماهیچه‌های شما را تقویت می‌کند. در طول یک سواری ساده، حافظه و هماهنگی چشم و دست خود را نیز تقویت می‌کنید.

یک سواری آهسته با اسب می‌تواند ۵ کالری در دقیقه بسوزاند؛ بنابراین هنگامی‌که یاد بگیرید با سرعت‌های سریع‌تر و در مسافت‌های طولانی‌تر سوار شوید، کالری بیشتری می‌سوزانید.

در ادامه به سایر سوالات در مورد اسب پاسخ خواهیم داد؛ با ما همراه باشید تا همه چیز درباره اسب را متوجه شوید.

خطرات ورزش سوارکاری چیست؟

ممکن است این جمله معروف را شنیده باشید که اسب‌سواری می‌تواند خطرناک‌تر از موتورسواری باشد یا اینکه یکی از ده ورزش خطرناک است؛ اما حقیقت این است که اسب‌سواری تنها در صورتی خطرناک است که زمین بخورید.

اگر اقدامات ایمنی را برای محافظت از خود به‌خوبی انجام دهید، خطرناک نیست. درصورتی‌که، هنگام سواری نتوانستید از افتادن خود جلوگیری کنید، با پوشیدن کلاه ایمنی و استفاده از سایر تجهیزات ایمنی می‌توانید از آسیب‌هایی مانند آسیب به سر جلوگیری کنید.

وقتی شما همه چیز درباره اسب و اسب‌سواری دانستید، بهتر متوجه خواهید شد که اسب‌سواری خطری ندارد.

سواری خطرناک

فواید اسب‌سواری برای کودکان چیست؟

بسیاری از کودکان مشتاق اسب‌سواری هستند؛ اما والدین آن‌ها اغلب به دلیل وجود خطرات احتمالی به آن‌ها اجازه اسب‌سواری نمی‌دهند. بااین‌حال، اسب‌سواری یک فعالیت ایمن است که مزایای زیادی برای ذهن و بدن در حال رشد دارد.

سوارکاری به کودک اجازه می‌دهد؛ تا با یک حیوان ارتباط نزدیک برقرار کند و یک تجربه استثنایی از زندگی داشته باشد. اسب‌سواری به کودک اجازه می‌دهد که مسئولیت، عشق و مراقبت از یک اسب را یاد بگیرد. علاوه بر این، سوارکاری و مراقبت از اسب می‌تواند به بسیاری از جنبه‌های یادگیری و رشد کودک شما کمک کند.

این فعالیت نه‌تنها سلامت جسمی و مهارت‌ها را ارتقا می‌دهد؛ بلکه به رشد مهارت‌های اجتماعی و بهبود چابکی ذهنی کمک می‌کند که در آینده به نفع آن‌ها خواهد بود.

فواید سوارکاری اسب چیست؟

اسب‌سواری فقط یک فعالیت سرگرم‌کننده و برای تفریح نیست. این ورزش فواید بی‌شماری برای سلامت جسم و روح انسان دارد که عبارت‌اند از:

افزایش قدرت عضلانی

وقتی به یک سوارکار نگاه می‌کنید شاید به نظرتان فعالیت خاصی انجام نمی‌دهد، اما درواقع همه‌ی ماهیچه‌های بدن او در تمام نقاط، درگیر هستند.

بهبود قدرت و وضعیت بدن

حفظ وضعیت مناسب برای سواری؛ عضلات مرکزی، پشت و قفسه سینه را درگیر می‌کند. سوارکار باید ماهیچه‌های خاصی را منقبض کند؛ تا تعادل خود را حفظ کند و بدن خود را در وضعیت عالی نگه دارد. وضعیت مناسب باعث کاهش استرس در هنگام سواری می‌شود.

وقتی شما همه چیز درباره اسب و قواعد اسب‌سواری بدانید، می‌توانید وضعیت بدن خود را بهبود دهید. 

باعث بهبود هماهنگی اعضای بدن می‌شود

سوارکار باید حرکات خود را با اسب هماهنگ کند و آگاهی فضایی خود را توسعه دهد و در صورت نیاز وضعیت خود را تنظیم کند. او از بازوها، پاها و زین به‌طور هم‌زمان برای هدایت اسب و عبور از موانع استفاده می‌کند.

اسب‌سواری، ورزش مفیدی است!

اگر به دنبال یک ورزش سبک اما مفید می‌گردید، اسب‌سواری گزینه خوبی است. بسته به نوع، شدت و مدت‌زمان سواری، می‌تواند ضربان قلب را افزایش دهد و صدها کالری بسوزاند.

افزایش گردش خون و انعطاف‌پذیری

یکی دیگر از فواید اسب‌سواری برای سلامت انسان افزایش گردش خون است. ریتم طبیعی حرکت اسب باعث گردش خون و احساس آرامش در سوارکار می‌شود. همچنین عضلات سفت را کشیده و دامنه حرکتی مفاصل را افزایش می‌دهد.

همه چیز درباره اسب

سوارکاری برای تقویت ذهن مفید است!

فرد سوارکار باید هوشیار بماند و به هرگونه تغییر در سرعت و جهت اسب به‌سرعت واکنش نشان دهد. او همچنین مهارت‌های حل مسئله را از طریق کشف نحوه ارتباط با اسب و عبور از موانع را توسعه می‌دهد.

بهتر شدن اخلاق و کاهش استرس

اسب‌سواری باعث دوری از عوامل استرس‌زا و نگرانی می‌شود. سواری برای کاهش سطح استرس و تقویت خلق‌وخو شناخته‌شده است. گذراندن وقت با حیوانات همچنین باعث ترشح سروتونین در بدن می‌شود که یک هورمون تقویت‌کننده خلق‌وخو است.

به‌طورکلی هر سوارکارِ فداکاری به شما خواهد گفت که اسب‌سواری برای سلامت انسان مفید است. خواه از تقویت قدرت بدنی، آرامش و ایجاد ارتباطات اجتماعی، گذراندن وقت در فضای باز تا یادگیری چیزهای جدید باشد؛ سوارکاری همیشه احساس خوبی در شما ایجاد می‌کند.

وقتی همه چیز درباره اسب را بدانید، کم‌کم خودتان به فواید آن پی می‌برید.

وسایل مورد نیاز برای سوارکار چیست؟

اگر به‌تازگی اسب‌سواری را شروع کرده‌اید، در اینجا چند مورد از وسایل موردنیاز برای سوارکاری را به شما معرفی می‌کنیم.

وسایل مورد نیاز برای اسب سواری

برای اسب‌سواری نیز وسیله‌هایی نیاز است که عبارت‌اند از:

پد زین، زین قابل تنظیم، گیره‌های زین، رکاب، افسار و دهان‌بند.

وسایل نظافت اسب چیست؟

نظافت اسب بسیار مهم است؛ برای اینکه این کار را به‌درستی انجام دهید، وسایلی لازم است که عبارت‌اند از:

  • شانه برای یال و دم اسب؛
  • فرچه سفت برای موهای بدن اسب؛
  • برس مخصوص سُم‌ها؛
  • شامپو و تجهیزات حمام؛
  • پتو یا ملحفه برای اسب.

چگونه با ترس از اسب‌ها مقابله کنیم؟

این یکی دیگر از مشکلات رایج است؛ اما این ترس غیرقابل درمان نیست. بسیاری از مبتدیان در ابتدا اسب‌سواری را دوست دارند؛ ولی از این تصور که بالای چنین حیوان بلند و قدرتمندی بنشینند، می‌ترسند. به همین ترتیب، حتی یک سوارکار باتجربه نیز ممکن است پس از یک‌بار سقوط از اسب، با فکر کردن به سواری مجدد کمی دچار اضطراب شود.

خبر خوب این است که در هر دو مورد می‌توان باکمی زمان، تمرین و صبر بر این ترس‌ها غلبه کرد. شروع آهسته با یک مربی باتجربه، می‌تواند به یک سوارکار جدید کمک کند تا اعتمادبه‌نفس پیدا کند.

گاهی اوقات نگرانی‌های بی‌مورد می‌توانند ما را از بهترین تجربه‌ها محروم کنند؛ بنابراین با یادگیری بیشتر همه چیز درباره اسب‌ها می‌توانید برخی از عوامل ترس را از بین ببرید.

ترس

قدرت بینایی اسب‌ها چقدر است؟

یکی دیگر از سوالات در مورد اسب، قدرت بینایی آن‌ها است. اسب‌ها دارای قدرت بینایی معقولی هستند. 

در برخی از مطالعات گفته شده است که اسب‌های وحشی بیشتر دوربین و اسب‌های اهلی بیشتر نزدیک‌بین هستند.

اسب‌ها دید بهتری نسبت به انسان‌ها در نور کم دارند. اندازه بزرگ چشم آن‌ها باعث می‌شود تا حداکثر نور موجود در محل را جذب کند. همچنین شبکیه چشم اسب می‌تواند در نور بسیار کم، حرکت را تشخیص دهد. درواقع، اسب‌ها می‌توانند کوچک‌ترین حرکتی را در محدوده بینایی خود متوجه شوند.

میدان دید اسب‌ها چگونه است؟

اسب‌ها میدان دید نزدیک به ۳۶۰ درجه‌ دارند؛ زیرا چشم‌های آن‌ها در دو طرف سرشان قرار دارد. بااین‌حال، آن‌ها دونقطه کور دارند. یک نقطه کور آن‌ها پشت سرشان و دیگری درست در جلو و زیر بینی آن‌ها است.

این حیوان نمی‌تواند علفی را که در آن می‌چرد یا هویجی که شما نزدیک دهانش گرفته‌اید را ببیند. آن‌ها از لب‌های حساس، سبیل‌ها و حس بویایی خود استفاده می‌کنند؛ تا بدانند چه چیزی در مقابلشان است و تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند آن را بخورند یا خیر.

اگر دوست دارید درمورد ویژگی‌های فیزیکی و رفتاری اسب‌ها، بیشتر بدانید؛ مقاله «خصوصیات اسب‌ها» را از دست ندهید. 

غذای مناسب اسب‌ها چیست؟

معمولاً علف، یونجه، میوه و سبزی‌ها غذای اصلی اسب است. البته بهتر است بدانید اسب‌ها برای زنده ماندن به شش دسته اصلی مواد مغذی نیاز دارند که عبارت‌اند از: آب، چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی.

آب مهم‌ترین ماده مغذی است. اسب‌ها بدون آب نمی‌توانند زیاد زنده بمانند. همیشه برای اسب خود آب تمیز و کافی تهیه کنید. اسب‌ها معمولاً به ازای هر ۴۵۰ گرم یونجه که مصرف می‌کنند حدود ۲ لیتر آب می‌نوشند. در دمای بالا، انجام کار سخت و یا برای مادیان شیرده، نیاز به آب ممکن است ۳ تا ۴ برابر مصرف معمولی باشد.

جو برای اسب‌ها چه خواصی دارد؟

دانه جو، پرانرژی‌تر از جو دوسر است و فیبر بالاتری نسبت به ذرت دارد. اگر جو میکرونیزه شده باشد، راندمان هضم را افزایش می‌دهد؛ بنابراین سطح انرژی آن نسبت به جو نپخته بیشتر است. از جو برای افزایش وزن اسب استفاده می‌کنند.

این دانه برای اسب‌ها بسیار مفید است و ارزش غذایی بالایی دارد. هر کیلوگرم جو حاوی ۳۳۰۰ تا ۳۶۰۰ کالری است. درصد کل مواد مغذی قابل‌هضم حدود ۸۲ درصد، پروتئین خام ۱۴ درصد، فیبر خام ۶ درصد، کلسیم ۰.۰۵ درصد و فسفر حدود ۰.۳۸ درصد است.

آیا نان برای اسب غذای مناسبی است؟

ممکن است به نظرتان برسد که نان برای اسب مشکلی ایجاد نکند، اما درواقع غذای مناسبی برای اسب نیست. بافت خمیری می‌تواند در دستگاه گوارش اسب شما فشرده و باعث انسداد شود و ارزش غذایی بسیار کمی دارد. به‌طورکلی، مواد پخته‌شده برای اسب انتخاب مناسبی نیستند.

شما نباید به اسب خود زیاد و مکرر نان بدهید. در عوض، مقدار زیادی میوه و سبزی‌های تازه برای او تهیه کنید.

همه چیز درباره اسب

محل نگهداری اسب باید چگونه باشد؟

اگر می‌خواهید همه چیز درباره اسب را بدانید، باید درمورد محل نگهداری آن نیز اطلاع داشته باشید.

محل نگهداری اسب علاوه‌بر داشتن دمای مناسب، باید بدون رطوبت باشد. درعین‌حال، برای تأمین و حفظ بهداشت، سلامتی و قابلیت باروری باید از تهویه و روشنایی خوبی نیز برخوردار باشد.

چگونه از اسب‌ها مراقبت کنیم؟

مانند هر حیوان خانگی دیگری، اسب‌ها نیز نیاز به مراقبت دارند. بااین‌حال، اسب‌ها نسبت به سگ‌ها و گربه‌ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

بهتر است قبل از خرید اسب ببینید آیا توانایی مالی و وقت کافی برای نگهداری و مراقبت از این حیوان را دارید یا خیر.

شما باید یک برنامه منظم مدیریت پایدار و مراقبت از اسب؛ شامل غذا دادن به او و تمیز کردن اسطبل را به‌طور منظم داشته باشید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد اسب بدانید، به شما توصیه می‌کنیم مقاله مراقبت از اسب را در سایت واسط پت مطالعه کنید.

آیا یادگیری اسب‌سواری سخت است؟

آن‌هایی که عاشق اسب هستند و می‌خواهند همه چیز درباره اسب را بدانند؛ این سؤال برایشان پیش می‌آید که آیا یادگیری اسب‌سواری سخت است؟

واقعیت این است که مانند هر ورزش دیگری، اسب‌سواری نیز نیازمند تمرین و تلاش فراوان است. دقیقاً مانند یادگیری فوتبال یا والیبال است؛ زیرا برخی از مهارت‌های اساسی وجود دارد که باید یاد بگیرید و تلاش کنید تا موفق شوید.

همان‌طور که در فوتبال یا والیبال مهم‌ترین چیز کنترل توپ است، در اسب‌سواری هم مهم‌ترین کاری که باید بکنید کنترل اسب است. شما باید مهارت کافی داشته باشید تا اسب را مجبور کنید، آن‌طور که شما می‌خواهید حرکت کند. این مهارت تنها با صرف زمان، تلاش و تمرین زیاد به دست می‌آید.

آیا اسب‌ها حیوانات خانگی خوبی هستند؟

اسب‌ها قلب مهربانی دارند و از زندگی در فضای باز لذت می‌برند. این حیوان‌ها همراهان خوبی هستند و به صاحبان خود کمک می‌کنند؛ تا زمان بیشتری به دور از استرس‌های روزانه در طبیعت بگذرانند.

اسب‌ها تا چه اندازه‌ای بزرگ می‌شوند؟

وزن یک اسب بالغ به‌طور متوسط بین ۳۸۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم و قد آن حدود ۲ تا ۴ متر است.

برخی از اسب‌ها قد بسیار کوتاه‌تر و برخی دیگر به‌طور متوسط ​​بلندتر است. قد اسب‌های سواری معمولاً ۱.۴۲ یا ۱.۶۳ متر است و برخی دیگر حدود ۱.۵۷ یا ۱.۷۳ متر قد دارند. رشد و قد این اسب‌ها می‌تواند تحت تأثیر ژنتیک و تغذیه آن‌ها نیز باشد.

قد اسب از بالاترین نقطه (جایی که گردن به پشت می‌رسد) تا زمین اندازه‌گیری می‌شود.

مقاله «اندام‌شناسی اسب» را از دست ندهید. 

بزرگ شدن

بهترین اسب‌ها از چه نژادی هستند؟

بیش از ۳۵۰ نژاد اسب و پونی وجود دارد؛ اما فقط تعداد کمی از آن‌ها به‌عنوان محبوب‌ترین نژادها شناخته می‌شوند. ۵ نژاد خاص و محبوب اسب‌ها عبارت‌اند از: عربی، موستانگ، آپالوسا، شایر، کلایدسدیل و فریزین.

طول عمر اسب چقدر است؟

یکی از سؤالات اصلی کسی که می‌خواهد همه چیز درباره اسب را بداند، طول عمر اسب است.

اسب به‌طور متوسط ​​بین ۲۵ تا ۳۰ سال عمر می‌کند. بااین‌حال، در موارد نادر، اسب‌های اهلی تا ۵۰ یا ۶۰ سالگی زندگی کرده‌اند.

در این مقاله می‌خواهیم به اکثر سوالات شما در مورد اسب پاسخ دهیم. خوشحال می‌شویم که کمکتان کنیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

آیا اسب‌ها به انسان وابسته می‌شوند؟

بله اسب‌ها می‌توانند ازنظر عاطفی به انسان‌هایی که مرتباً با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، وابسته شوند. آن‌ها به افرادی که با مهربانی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، می‌توانند با افرادی که به شیوه‌ای مثبت با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، پیوندهای پایدار ایجاد کنند.

آیا اسب‌ها می‌توانند از طریق دهان نفس بکشند؟

خیر، آن‌ها فقط می‌توانند از طریق بینی نفس بکشند، مانند انسان‌ها نمی‌توانند از طریق دهان نیز نفس بکشند.

آیا اسب ایستاده می خوابد؟

برخلاف انسان، اسب‌ها به مدت‌زمان مشخصی از خواب مداوم در یک ساعت تعیین‌شده، نیاز ندارند. برای استراحت و خوابیدن کافی از دوره‌های کوتاه خواب استفاده می‌کنند. همچنین این توانایی را دارند که به‌صورت ایستاده و نشسته بخوابند.

بدن اسب‌ها تاندون‌ها و رباط‌هایی دارند که به اسب اجازه می‌دهد پاهای خود را در قفل کند تا بتوانند بدون افتادن، بخوابد. اسب‌ها در هنگام بیداری نیز از این توانایی برای استراحت در حالت ایستاده برای مدت طولانی استفاده می‌کنند تا خسته نشوند.

هوش اسب ها چقدر است؟

طبق گفته دانشمندان هوش اسب‌ها در مقایسه با انسان همانند هوش یک بچه ۳ ساله است. علاوه بر این بیشتر اسب‌ها می‌توانند خود را در آینه بشناسند؛ دستورات یا تعلیمات پیچیده را یاد بگیرند و احساسات انسانی را درک کنند.

همه چیز درباره اسب

با تمرین کردن با اسب‌ها می‌توان کارهای مختلفی را به آن‌ها آموزش داد. یک مطالعه نشان داده که اسب‌ها این توانایی را دارند که نیازهای خود را به صاحبان خود بفهمانند.

اگر سؤالات بیشتری در مورد هوش اسب‌ها در ذهن شما وجود دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم، مقاله هوش اسب‌ها را نیز در سایت واسط پت مطالعه کنید.

آیا اسب‌ها حیواناتی اجتماعی هستند؟

اسب‌ها به‌طور طبیعی حیوانات بسیار اجتماعی هستند. یک اسب سالم و معمولی هرگز تنها زندگی کردن را انتخاب نمی‌کند. هنگامی‌که اسب‌ها در یک موقعیت گله‌ای زندگی می‌کنند، زندگی اجتماعی خوب و متنوعی دارند که شامل فعالیت‌هایی مانند بازی و نظافت متقابل است.

آن‌ها از حواس خود استفاده می‌کنند؛ تا اسب‌های آشنا را بشناسند و با دوستان خود وقت بگذرانند. در طبیعت، یک اسب برای نگهبانی می‌ایستد درحالی‌که اسب‌های دیگر گله برای خوردن، استراحت و خواب وقت می‌گذارند.

چرا اسب‌ها به حرکت و راه رفتن نیاز دارند؟

اسب‌های وحشی در طبیعت به‌طور پیوسته در هنگام چرا راه می‌روند و همچنین باید بین جایی که آب است و محلی که خوراک است حرکت کنند. این اسب‌ها روزانه حدود ۳۰ کیلومتر راه می‌روند.

راه رفتن به گردش خون و مایع لنفاوی در بدن اسب کمک می‌کند. همچنین راه رفتن اسب در زمین‌های مختلف (از نرم و مرطوب گرفته تا ساینده و خشک) به ساییدن سم‌ها نیز کمک می‌کند.

معمولاً راه رفتن بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی یک اسب است؛ بنابراین باید اسب‌های خانگی را حتماً به راه رفتن تشویق کنید و مرتباً آن‌ها بیرون ببرید.

رام کردن اسب به چه صورت است؟

مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا یک اسب وحشی را رام کنید، به میزان تجربه شما بستگی دارد. یک مربی باتجربه پس از ۴ تا ۶ هفته تمرین می‌تواند یک اسب وحشی را رام کند، درحالی‌که یک فرد تازه‌وارد ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بتواند اسب خود را رام کند.

پیشنهاد می‌کنم، مقاله «تربیت کره اسب» را از دست ندهید. 

شاید خواندن مقاله نژاد اسب خونسرد هم برای شما جالب باشد.

سر اسب در حفظ تعادل او چقدر اهمیت دارد؟

وظیفه اصلی سر، به‌غیراز تنفس، بینایی و … این است که به‌عنوان آونگی برای حفظ تعادل اسب در حین حرکت عمل کند؛ بنابراین، اندازه سر اسب حتماً باید متناسب با بقیه بدنش باشد.

سر اسب به نسبت طول گردنش از هر حیوان دیگری در جهان سنگین‌تر است و به‌طور متوسط ​​۱۸ کیلوگرم وزن دارد. اگر طول گردن و اندازه سر متناسب با بقیه بدن باشد، می‌تواند به حفظ تعادل اسب هنگام حرکت کمک کند.

تعادل حیوان

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد که به پرتکرارترین پاسخ داده شود؛ اگر سوال دیگری دارید، می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها بپرسید و جواب خود را دریافت کنید. امیدواریم که همه چیز درباره اسب را آموخته باشید و اطلاعات بیشتری در مورد اسب‌ها به دست آورد باشید.

شما می‌توانید فروشگاه لوازم سوارکاری و محل مناسب برای نگهداری از اسب‌ها را در سایت یا اپلیکیشن واسط کالا پیدا کنید. همچنین اگر شما مربی سوارکاری هستید و یا کارتان پرورش اسب است، می‌توانید با ثبت رایگان آگهی در واسط کالا، از حرفه خود درآمد کسب کنید.

منبع

kidadl.com

spca.bc.ca

www.farmhousetack.com

pegasuspark.com.au

4 دیدگاه دربارهٔ «همه چیز درباره اسب‌ها»

  1. سلام ایااسبهای کلادسدیل واپالوسا. عربی وفریزین وشایر ازنظر قیمت وازنظرکیفیت کدامیک مناسبترهستند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *