بهترین گیاهان آپارتمانی

بهترین گیاهان آپارتمانی

افرادی که از طرفداران گل و گیاه هستند اعتقاد دارند که داشتن گیاهان خانگی در رد و بدل شدن انرژی مثبت تأثیر بسزایی دارند. این گیاهان قادرند هوای خانه را تمیز کرده و هر اتاقی را خوشبو و شاداب نمایند. البته گفتنی است که گیاهانی هم وجود دارند که به شما در داشتن حس بهتر کمک می‌کنند پس چنانچه ایجاد فضای آرامش بخش و سالم برایتان حائز اهمیت است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با بهترین گیاهان آپارتمانی آشنا کنیم.

بهترین گیاه آپارتمانی
بهترین گیاه آپارتمانی

بهترین گیاهان آپارتمانی و تصفیه‌کننده هوای منزل

در ادامه قصد داریم تعدادی از بهترین گیاهان آپارتمانی را معرفی نماییم:

گیاه خون سیاوشان(دراسنا)

این گیاه که معروف به درخت اژدها می‌باشد از گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود که علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون منزلتان سبب تصفیه آن هم خواهد شد. گیاه خون سیاوشان ترجیح می‌دهد تا در زیر نور زیاد خورشید باشد اما می‌تواند در نور کم هم رشد کند. توصیه می‌کنیم بین دو آبیاری منتظر بمانید تا خاک آن خشک شود.
نعنا: نعنا از بهترین گیاهان آپارتمانی است چرا که می‌توانید رشد آن را کنترل نمائید. این در حالیست که این گیاه در باغچه و در خارج از خانه تمایل دارد تمامی مناطقی را که در دسترس دارد احاطه کند.

گل داوودی

این گل زیباترین گیاه خانگی زینتی است که دارای گل‌های خوش رنگ و لعاب است. چنانچه از خاک مناسب و آب کافی بهره ببرید و آن را در مکانی از منزلتان که نورگیر است قرار دهید، نگهداری از آن برایتان بسیار آسان خواهد بود. گل داوودی جذابیت و طراوت بی‌نظیری به فضای منزل شما به ارمغان خواهد آورد.

آلوئه‌ورا

این گیاه در نور غیر مستقیم و رطوبت رشد می‌کند، این در حالیست که اگر آبیاری آن را فراموش کردید مسئله چندان مهمی نخواهد بود.

فیکوس از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه با ظاهر جالبی که دارد طرفداران زیادی جذب کرده است و برای خانه‌های آپارتمانی و بالأخص دفاتر کار مناسب است. گفتنی است که فیکوس از نور غیر مستقیم خورشید استفاده می‌کند و بایستی خاک آن مرطوب باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم گاهی اوقات آن را با اسپری نم‌دار کنید.

گل عنکبوتی

یکی‌ دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی گل عنکبوتی می‌باشد. این گیاه از رشد خوبی برخوردار بوده و خاک مرطوب را دوست دارد. این در حالیست که فراموش کردن آبیاری آن‌ها مسئله چندان مهمی نخواهد بود. بهتر است که این گیاه را در مکانی که نور زیاد و یا متوسط دارد اما تابش آن غیر مستقیم است نگهداری کنید. لازم به ذکر است که بایستی در فصل بهار و تابستان دو بار در ماه به آن کود بدهید.

بامبو از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

چنانچه به فضای گرمسیری علاقه‌مند هستید به شما توصیه می‌کنیم در گوشه و کنار خانه و اتاقتان از این گیاه استفاده کنید. بامبو از گیاهانی است که به نور زیاد علاقه دارد اما تا زمانیکه به میزان کافی آب دریافت نماید در نور کم هم به خوبی رشد می‌کند. زمانی‌که این گیاه را آبیاری می‌کنید دقت داشته باشید که بیش از حد به آن آب ندهید و بین دو نوبتی که آن را آبیاری می‌کنید صبر کنید تا خاک سطح گلدان خشک گردد. این گیاه رطوبت را خیلی دوست دارد بنابراین به شما توصیه می‌کنیم آن را روی یک سینی که مقداری آب و سنگریزه دارد قرار دهید، با گذشت زمان که آب سینی تبخیر می‌گردد دوباره به آن آب بیفزائید.

بامبو
بامبو

گل لیلی صلح

این گل از گیاهانی است که زیبایی منزل شما را دو چندان می‌کند. گل لیلی صلح نیازمند به نور زیاد یا متوسط و غیر مستقیم خورشید است. جالب است بدانید که تشنگی این گیاه با پژمردگی برگ‌هایش معلوم می‌شود و به محض این‌که آن را آبیاری کنید مجدداً با طراوت خواهد شد. بنابراین تلاش خود برای مرطوب نگهداشتن خاک آن بکنید و گاهی اوقات از اسپری آب استفاده کنید. شایان ذکر است که این گیاه زیبا در لیست پیشنهادی و مورد تأیید ناسا بیشترین امتیاز را جهت تصفیه آلودگی‌های داخل منزل اخذ کرده است.

گیاه سکه‌ای از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه از جمله گیاهان آپارتمانی است که تمایل به نور زیاد دارد و بایستی بین آبیاری‌ها خاک آن خشک گردد.
سرخس شمشیری: سرخس شمشیری یا بوستونی از گیاهان ظریف آپارتمانی است که قادر است به اندازه کافی رشد نموده و زیبایی را به منزل شما به ارمغان آورد. محل‌هایی از قبیل حمام و دیگر قسمت‌های مرطوب خانه که نور طبیعی و ملایم دارد برای نگهداری این گیاه مناسب است. خاک گلدان این گیاه بایستی همیشه مرطوب باشد اما در روزهای زمستانی نیازی به آبیاری زیاد ندارند.

پیچک انگلیسی

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی پیچک می‌باشد. پیچک انگلیسی به آسانی رشد نموده و اسپری آب، خاک مرطوب و نور زیاد اما غیر مستقیم را دوست دارد. افزون بر این بایستی دمایی که این گل را در آن نگه می‌دارید از دمای ایده‌آل برای دیگر گیاهان خنک‌تر باشد. نکته قابل توجه این است که مرطوب بودن خاک آن حائز اهمیت است و بهتر است آن را روی سینی سنگ‌ریزه و آب قرار دهید. چنانچه دوست دارید این گیاه بهتر رشد کند کود دادن به آن را به جز در فصل زمستان، فراموش نکنید.

پیچک شیطان(پتوس طلایی)

گیاه پیچک شیطان از آن دست گیاهان آپارتمانی است که بسیار سازگار بوده و به خوبی در نور کم رشد می‌کند و دوست دارد که بین دو نوبت آبیاری خاکش اندکی خشک گردد.

پتوس طلایی
پتوس طلایی

گیاه همیشه سبز چینی

این گیاه معروف به نخشید یا آگلونما می‌باشد. گیاه همیشه سبز چینی از بهترین و محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود چرا که علاوه بر نگهداری آسان آن، انواع بسیار متنوعی دارد. این گیاه نور غیر مستقیم متوسط تا کم، خاک زه کشی شده و رطوبت را دوست می‌دارد. آب و هوای گرم را ترجیح داده و نیاز است که بین دو آبیاری خاک آن خشک گردد و دو بار در سال به خاک آن کود داده شود. جالب است بدانید که گیاه همیشه سبز چینی در فهرست ۱۰ گیاه تصفیه‌کننده هوا در لیست ناسا قرار گرفته است.

گیاه سانسوریا(مار) از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه معروف به زبان مادر شوهر می‌باشد. گفتنی است که این گیاه از گیاهانی است که فوق‌العاده مقاوم بوده که با برگ‌های عمودی و جالبی که دارد فضای کم نظیری به منزل شما خواهد بخشید. گیاه مار ترجیح می‌دهد در مکانی با نور زیاد و غیر مستقیم نگهداری گردد. این گیاه هم در لیست ناسا به عنوان گیاه خانگی تصفیه‌کننده هوا قرار گرفته است.

ژربرا دیزی

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی ژبرا دیزی می‌باشد. این گل با زیبایی و شادابی و رنگی که دارد روح لطیف شما در محیط منزل و یا محل کارتان می‌نوازد. این گیاه احتیاج به نور زیاد و غیر مستقیم دارد اما نبایست بیش از اندازه مقابل گرما قرار داشته باشد. بنابراین سعی کنید در هوای گرم خاک آن را همیشه مرطوب نگه دارید و در هوای سرد آن را کمتر آبیاری نمائید. شایان ذکر است که لازم است به خاک این گیاه پتاسیم قوی بیفزائید.

فیکوس الاستیکا

حتماً شما هم از شباهت و ارتباطی که این گیاه با فیکوس دارد متعجب شده‌اید. گفتنی است که این دو گیاه به خانواده انجیر تعلق دارند. فیکوس الاستیکا در نور زیاد و غیر مستقیم تا نور کم به خوبی رشد می‌کند اما بایستی خاک آن را همیشه مرطوب نگه دارید و گاهی آن را با آب اسپری کنید. این گیاه، آبی را که هم دما با دمای اتاق باشد دوست دارد ولی اگر زیاد آن را آبیاری کنید برگ‌هایش زرد می‌شود.

فیکوس الاستیکا
فیکوس الاستیکا

نخل اریکا از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

چناچه گیاهان گرمسیری را دوست دارید، این گیاه ظریف و باشکوه، بهترین گزینه برای نگهداری در محل کار و منزل شما خواهد بود. این گیاه به نور زیاد ولی غیر مستقیم نیازمند است و رطوبت و خاک زه کشی شده را بسیار دوست می‌دارد. اما باید توجه داشته باشید که بیش از اندازه آن را آبیاری ننمائید. سعی کنید که در فصل بهار یک بار به خاک این گیاه، کود دهید.

گل قاشقی(پیرومیا)

این گل از گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود که بیش از ۱۰۰۰ نوع مختلف از آن وجود دارد. گفتنی است که این ۱۰۰۰ نوع دارای ظاهری متفاوت است که روش نگهداری آن‌ها یکسان می‌باشد. چنانچه چند نوع مختلف از این نوع گیاه را خریداری کنید کار شما بسیار راحت خواهد شد. گل قاشقی متعلق به خانواده گل فلفل است، این گیاه نور کم تا متوسط را دوست دارد. افزون بر این به خاک مرطوب و زه کشی شده نیاز دارد.

گل شیپوری پیچی آمریکایی

از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی گل شیپوری است. گل شیپوری از گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود و برای خانه و دفاتر گزینه‌ای عالی می‌باشد چرا که نور متوسط تا کم ولی غیر مستقیم را دوست دارد و به آب کمی نیاز دارد اما لازم است که خاک آن را مرطوب نگه دارید. جهت آبیاری بهتر آن می‌توانید به آن آب اسپری کنید.

شفلرا(درخت چتری)

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی گیاه شفلرا یا درخت چتری می‌باشد. این گیاه زینتی آپارتمانی نور زیاد غیر مستقیم را دوست می‌دارد و خاک مرطوب را ترجیح می‌دهد ولی اگر گاهی اوقات خاک آن خشک گردد مشکل مهمی پیش نخواهد آمد. نکته‌ای که بایستی به آن دقت داشته باشید این است که آبیاری بیش از اندازه سبب کاهش رشد آن می‌گردد. گیاه شفلرا قابلیت رشد تا ۲ متر را دارد اما می‌توانید شاخه‌های جدید آن را بچینید تا بیش از اندازه رشد نکند.

دیفن باخیا از دیگر گیاهان آپارتمانی

این گیاه با برگ‌های دو رنگ و جذابی که دارد از پر طرفدارترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود که نیاز به خاک مرطوب و زه کشی شده دارد. این گیاه در نور کم و غیر مستقیم بهترین رشد را خواهد داشت بنابراین می‌توانید علاوه بر استفاده از آن در آپارتمان در محل کارتان هم استفاده کنید. گفتنی است که دیفن باخیا قابلیت رشد تا بیش از یک متر را دارد.

بهترین گیاه آپارتمانی
دیفن باخیا

گیاه آزالیا

این گیاه از خانواده خرزهره محسوب می‌شود و با انواعی از این گیاه که در بیرون از منزل رشد می‌کند تفاوت دارد. آزالیای خانگی به نور غیر مستقیم و دمای پایین نیازمند است. چنانچه از این گیاه نگهداری می‌کنید سعی کنید که همیشه خاک آن را مرطوب نگه دارید و زمانی‌که شکوفه می‌دهد حداقل به مدت ۶ ساعت در برابر نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید.

بگونیا وکس از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

بگونیا وکس بوته‌ای زیبا با گل‌های سفید، قرمز و یا صورتی است که در طول تابستان و تا زمانی‌که به خوبی از آن مراقبت می‌کنید گل می‌دهد. این گیاه چشم نواز به نور زیاد و غیر مستقیم و همچنین خاک مرطوب نیازمند است. برای این‌که رطوبت خاک این گیاه را حفظ کنید می‌توانید آن را روی یک سینی پر از آب قرار دهید و مرتباً گل‌های پژمرده آن را هرس نمائید.

دراسنا وارنکی(درمنسیس)

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی دراسنا وارنکی(درمنسیس) می‌باشد. این گیاه از انواع گیاه خون سیاوشان محسوب می‌شود که لبه برگ‌های آن سفید رنگ می‌باشد. درمنسیس گیاه زیبایی بوده که نور زیاد و غیر مستقیم خورشید را دوست دارد البته در نور مصنوعی هم می‌تواند رشد خوبی داشته باشد. همین امر موجب می‌شود این گیاه در زمره بهترین گیاهان برای شرکت‌ها و اتاق کار باشد. لازم است که بین هر دو نوبت آبیاری خاک آن خشک گردد، حتی اگر گاهی آن را آبیاری نکنید مسئله حائز اهمیتی نخواهد بود.

فیکوس برگ ویولونی از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه به نام فیکوس لیراتا هم شناخته می‌شود. گفتنی است که برگ‌های این گیاه پهن بوده و شبیه ویولون می‌باشد. این شباهت، ظاهری هنری به این گیاه داده است. این گیاه به نور زیاد و غیر مستقیم خورشید نیازمند است و بایستی بین آبیاری‌ها خاک آن خشک گردد. فراموش نکنید که در فصل رشد این گیاه بایستی هر ماه به آن کود بدهید.

گل شیپوری

این گل زیبایی و شکوه را با ظاهری یکتا و منحصر به فردش به نمایش می‌گذارد. گل شیپوری نور زیاد و غیر مستقیم را ترجیح می‌دهد ولی در نور متوسط هم به خوبی می‌تواند دوام آورد. این گل تشنگی خود را با پژمردگی و فرو افتادگی به اطلاع شما می‌رساند. بنابراین با آبیاری مجدد می‌توانید زیبایی و شادابی این گل را به آن باز گردانید. افزون بر این می‌توانید گاهی برای رطوبت بیشتر به آن آب اسپری نمائید.

فیلودندرون قلبی از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه یک گیاه رونده مقاوم می‌باشد که برای استفاده در منزل و محل کارتان گزینه بسیار مناسبی است. فیلودندرون قلبی نور ملایم تا کم را ترجیح می‌دهد. شما موظفید که خاک آن را مرطوب نگه دارید و جهت آبیاری ایده‌آل گاهاً به آن آب اسپری نمائید.

فیلودندرون قلبی
فیلودندرون قلبی

آناناسیان

این گیاه از گیاهان عالی برای رشد در منزل و محل کارتان محسوب می‌شود. اکثر گونه‌های این گیاه قادر به رشد در سایه هستند. در واقع می‌توان گفت که این گیاه یک گیاه استوایی می‌باشد ولی شما قادر هستید آن را در هر جایی از منزلتان قرار دهید. این گیاه می‌تواند زیر نورهای فلورسنتی هم رشد کند.

گیاه خزنده از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

گیاه خزنده نوعی خزنده می‌باشد که به کندی رشد می‌کند. این گیاه شاخ و برگ سبز تیره کوچک و چرمی شکل دارد. گیاه خزنده با شاخ و برگ انبوه به هر سطحی چسبیده و محیط را با برگ‌هایی که دارد پر از زرق و برق می‌نماید. اما بهتر است بدانید که نباید آن را بیش از اندازه آبیاری کنید و سعی کنید هنگامی‌که آن را آبیاری کنید خاک آن خشک باشد.

مارانتا لوکونورا

این گیاه زیبا مناطق خنک را دوست دارد و از رطوبت و گرما خوشش نمی‌آید. بنابراین بایستی آن را در نقطه سرد و خنک خانه و یا اداره نگه دارید. مارانتا لوکونورا در مناطقی که نور کمی دارد به خوبی رشد می‌کند. جالب است بدانید که چنانچه این گیاه زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد، برگ‌هایش بر می‌گردد و شروع به عرق کردن می‌کند! بایستی این گیاه را از آفات حفظ کنید. لازم است بدانید که علف هرزها در گلدان این گیاه به خوبی رشد می‌کنند. بنابراین بایستی این علف‌های هرز را از گلدان تمیز کنید.

ملکه نقره‌ای

یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی ملکه نقره‌ای می‌باشد. این گیاه، گیاهی بسیار زیبا می‌باشد. گفتنی است که ملکه نقره‌ای از بادوام‌ترین گیاهانی محسوب می‌شود که قابلیت رشد در محیط داخلی خانه را دارد. به شما توصیه می‌کنیم اگر از گل و گیاه و نگهداری آن‌ها سر رشته ندارید این گیاه را نگهداری نمائید.

گیاه برگ بیدی

این گیاه از گروه تراوسکانتیا محسوب می‌شود و ۶ گونه دارد. می‌توانید این گیاه را جهت تزئین پشت پنجره، طاقچه و همچنین بالکن‌های سرپوشیده نگهداری کنید. گیاه برگ بیدی نیاز به خاک مرغوب و مناسب و تقویت شده دارد. لازم است بدانید که این گیاه حساسیت شدیدی به سرمای زمستان دارد و در دمای زیر ۸ درجه از بین خواهد رفت. گفتنی است که گیاه برگ بیدی از جمله گیاهان زیبایی است که سریع رشد می‌کند و کم توقع و در حین حال ارزان است. به گونه‌ای که اگر یک گلدان از این گل را دارید در یک سال متوالی می‌توانید ۵ گلدان جدید تهیه و تکثیر کنید.

گیاه برگ بیدی
گیاه برگ بیدی

گیاه Calathea از دیگر بهترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه مزین به پرهای طاووسی مانند است و از جمله گیاهانی محسوب می‌شود که شاخ و برگ بسیار زیبا دارد. بنابراین مناسب برای نگهداری در آپارتمان است. شایان ذکر است که این گیاه در سایه به خوبی رشد نموده و جهت ادامه زندگی به دمای حداقل ۱۳ درجه سانتی‌گراد نیازمند است. گیاه Calathea آبیاری مکرر را ترجیح می‌دهد. افزون بر این بایستی خاک آن کمی مرطوب باشد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که آبیاری این گیاه را بایستی با توجه به شرایط نور و درجه حرارت انجام دهید.

گیاه گندمی

چنانچه در زمینه نگهداری از گیاهان آپارتمانی سر رشته ندارید به شما توصیه می‌کنیم در منزل خود از این گیاه نگهداری کنید. گیاه گندمی از گیاهان زیبایی می‌باشد که ارزان بوده و سریع رشد می‌کند و از خانواده مارچوبه محسوب می‌شود. به دلیل وضع خاص برگ‌ها و آویزان شدن آن‌ها لازم است آن را در سبدهای آویزان نگهداری کنید. گیاهچه‌هایی که در انتهای ساقه‌های بلند آن تولید می‌شود منبع تولید و تکثیر این گیاه می‌‌باشد. همین گیاهچه‌ها در سبدهای آویزان منظره زیبا و چشم‌نوازی را ارائه می‌کند. گیاه گندمی برای نگهداری ریشه‌ها در آب مناسب است. گفتنی است که این گیاه با گل گندم که یک گل بیرونی می‌باشد تفاوت دارد.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان آپارتمانی می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید.

اگر قصد خرید و فروش انواع گیاه را دارید وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا بستری امن و راحت برای انجام اینکار می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:

29 دیدگاه دربارهٔ «بهترین گیاهان آپارتمانی»

 1. باسلام
  تشکر از اطلاعات مفید و با احساستون در مورد گل
  ی ؟
  میشع اقاقیارو تو گلدون کاشت؟ بخاطر بوش که خیلی کم نظیره

 2. سلام گلها همشون زیبا هستندمن کامپکت دیفن و ..دوست دارم تجربه من اینه که درسرما اب زیاد ندیم و خاکشون حتما اب را رد کنه و الا مثل دراسنا و دیفن من خراب میشن وکود را حتی اخر زمستان ندیم . مخصوصا ابیاری به موقع و تهویه هوا و خاک زهکش و نکته مهم دیگه اینه که تو گلدان بزرگ نزنیم که خراب میشن چون دیرتر خشک میشه خاک .اینها تجربه من بودند .وجابجایی زیاد حساسند .

 3. گل سنگ یکی از گل آپارتمانی با برگهای رنگی است. خیلی هم قشنگه. برگ بیدی هم که شما گفتین هم خیلی قشنگه خداییش

 4. تکثیر گل های آپارتمانی خداییش سخت نسیت ولی نمیدونم چرا هیچ وقت گل های که جدید می کارم خوب نمیشن. مامانم میگه دستت سبز نیست..

 5. من دائم به دنبال عکس انواع گل آپارتمانی هستم. برام جالب بود که قشنگترین گل ها همون گل های رونده است جناب علیجان پور. و هم به قول هدیه خانم پتوس خیلی قشنگه

 6. گل های آپارتمانی خاص مثل سیاه دوست داشتنی که همون ساکولنت سیاه است، جلبک توپی که در واقع برای آکواریوم هست و ماهی هاتون رو خوشحال میکنه، هویا کری خیلی جذابه دقیقا گیاهی است که به شما عشق می دهد و لیتوپس که حالت سنگ مانند داره و خیلی ها بهش میگن سنگ های زندگی بخش…ان شاله که مفید باشه

 7. سلام. امروزه گیاهان خانگی بالا رونده برای کنار پنجره های آپارتمان زیبایی خاصی را به نما می ده..میخاستم چند مدل از گل های آپارتمانی رونده رو بهتون معرفی کنم: پاپیتال ، پوتوس، موچسب، گل ساعتی، سیسوس، فیلودندرون بالارونده
  امیدوارم مفید باشه براتون..ممنون از سایت

 8. سلام به خانم های گل..گل های آپارتمانی بدون نور برای فضای راه پله ها یا خونه های کوچک و کم نور عالی هستن ولی حتما قبلش باید درباره شون اطلاعاتی خوند که خشکشون نکنیم حیفن….خیلی ها راحت میگن من در خشک کردن گلها مهارت دارم/ خب یعنی چی؟ موجود زنده اند نکنید این کارا رو…مثلا این مطلب رو بخونید که هم چیزی یاد بگیرید و هم اون بی زبونا رو خشک نکنید

 9. گل های آپارتمانی گلدار برای آپارتمان خیلی مناسب هستند چون فضای خونه رو زیبا می کنند و حتی باعث شادی میشن . خیلی خوبه که بهشون رسیدگی هم بشه …بنده یک گل اسپاتی فیلوم دارم که گلهاش خیلی خوشکلن و خودش هم واقعا فضای خونه رو سرزنده کرده. به دوستان توصیه میکنم حتما بخرندش
  داخل همین سایت واسط کالا من چندمورد دیدم..ان شالله که خرید کنید و مثل من راضی باشید.

 10. بنده یک مدته دارم درباره گل های آپارتمانی تحقیق می کنم، مطلب شما خیلی خوب و مفید بود ولی یه سوالی که من دارم درباره گل های آپارتمانیه سمی. مگه گل های آپارتمانی سمی هم هستند؟ یا بعضیاشون اینجورین

 11. من عاشق گل ها هستم. گل ها به انسان آرامش عجیبی می دهند. پتوس یکی از پرفروش ترین گل های آپارتمانی است. ممنون سایت عالی و کاربردیتون

 12. سلام.بنده در یک آپارتمان ۱۱۰ متری زندگی میکنم و کلی گل و گیاه دارم.و به نظرم تقویت گلهای آپارتمانی خیلییی خیلییی مهمه چون از نور مناسب که بهره مند نمیشن و نمیشه بهشون کودها طبیعی رو داد پس حتما باید بصورت دوره ای از کودهای شیمیایی استفاده کرد

 13. به نظرم نگهداری گیاهان آپارتمانی سایه دوست خیلی راحت تره چون تامین نور توی خونه های کوچیک امروزی که حیاط ندارم سخته خصوصا که خیلی از گیاهان به نوه جنوبی یا شمالی بودن افتاب هم حساسن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *