اسپیکرهای هوشمند مجهز به صفحه نمایش

اسپیکرهای هوشمند مجهز به صفحه نمایش

بلندگوهای هوشمند مدتی است که جای خود را در خانه‌های ما بازکرده و این امکان را فراهم ساخته‌اند که در منزل و حتی فضای باز، بتوان از موسیقی با برنامه موردعلاقه خود لذت برد. اخبار شنید یا رادیو گوش داد، اما تولیدکنندگان این ابزارهای هوشمند، یک‌قدم به جلو برداشته‌اند و تصمیم گرفته‌اند تا صفحه نمایش هم به آن اضافه کنند. این یعنی شما در کنار پخش موزیک، تصاویر را نیز می‌توانید داشته باشید اضافه شدن این ویژگی موجب افزایش قیمت و اندازه این ابزارهای هوشمند می‌شوند ازاین‌رو قصد داریم تا سه محصول مهم بازار را معرفی کنیم گوگل Homo Hub که دستیار گوگل را نیز در اختیار دارد، نسل دوم امازون Amazon Echo Show به همراه دستیار الکسا و لنوو Smart Display به همراه دستیار گوگل. در این مقاله در مورد اسپیکرهای هوشمند صحبت می‌کنیم.

قبل از اینکه در مورد انواع اسپیکرهای هوشمند صحبت کنیم برای خرید اسپیکرهای با قیمت و کیفیت بسیار مناسب به سایت واسط شاپ مراجعه نمائید.

لنوو Smart Display

سیستم‌عامل این نمونه با گوگل Homo Hub مشترک است؛ اما لنوو دارای صفحه نمایش بزرگ‌تر و بلندگوهای بهتر است لنوو این مدل را با دو صفحه نمایش ۸ و ۱۰ اینچ اراده کرده که گزینه ۱۰ اینچ در این آزمون شرکت کرده است.

گوگل Homo Hub

این مورد از آخرین اسپیکرهای هوشمند گوگل با صفحه نمایش ۷ اینچی بوده و می‌تواند به‌عنوان درگاهی برای ابزارهای هوشمند خانگی نیز استفاده شود همچنین تمام قابلیت‌های دستیار هوشمند گوگل را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

آمازون Echo Show نسل دوم از اسپیکرهای هوشمند

نسل دوم از اسپیکرهای هوشمند Echo که صفحه نمایش آن نشان‌دهنده پیشرفت فراوان این سری است. دستیار هوشمند الکسا در ارائه تجربه بهتر نقش موفقی داشته و امکان اجرای دستورات صوتی را نیز فراهم آورده است.

طراحی اسپیکرهای هوشمند

یکی از مواردی که هنگام استفاده از اسپیکرهای هوشمند دارای صفحه نمایش اهمیت دارد، مکان قرار دادن آن‌ها است. این دستگاه‌ها را نمی‌توان مانند بلندگوها در هرجایی قرارداد؛ بنابراین معیار اندازه در این زمینه مهم است. صفحه بلندگوی گوگل به دلیل اندازه ۷ اینچی به‌راحتی می‌تواند دغدغه کاربران را از مکان قرارگیری خود رفع کند؛ اما دو بلندگوی دیگر به‌واسطه اندازه بزرگ‌ترشان نمی‌توانند در هر سطح یا مکانی قرار بگیرند؛ اما اگر محدودیت فضا، اهمیتی برای شما نداشته باشد، گوگل در پس دو رقیب دیگر خود قرار می‌گیرد؛ چراکه صفحه نمایش بزرگ‌تر بالطبع کیفیت تصویر بهتری نیز ارائه می‌دهد.

طراحی
طراحی اسپیکرهای هوشمند مجهز به صفحه نمایش

طراحی قسمت پشت و مخصوصاً پایه، ازجمله موارد موردتوجه هستند. گوگل ادعا می‌کند که طراحی پایه محصول خود به‌گونه‌ای است که گویی صفحه نمایش آن روی آن شناور است. در خصوص انتخاب رنگ پایه گوگل دست‌ودل بازی بیشتری نسبت به دو رقیب خود داشته و با ارانه چهار رنگ در مقابل دو رنگ رقبا، توانسته از این حیث یک‌قدم جلو باشد.

مقایسه طراحی در سه بخش گوگل، لنوو و آمازون

صفحه نمایش هوشمند لنوو به‌رغم شکل عجیب پایه آن، به نظر می‌رسد که از کیفیت خوبی برخوردار باشد. بلندگو در سمت چپ قرار دارد و صفحه نمایش اصلی هم به‌گونه‌ای تأثیرگذار طراحی‌شده است. این نمونه نسبت به Echo Show دارای قاب نازک‌تری است، اما ظاهری قابل‌توجه دارد. این اسپیکر هوشمند به لحاظ طراحی آخرین عضو این آزمون سه‌نفره بوده و هرچند نسبت به نسل قبلی خود بهتر است، اما نمی‌توان آن را زشت نامید. بلندگوهایی که پشت آن قرارگرفته‌اند برجسته هستند و اگر بخواهیم منصفانه نظر دهیم، ظاهر خوبی ندارند. اگر کیفیت صدا برای شما در اولویت قرار دارند، باید بگوییم که از این لحاظ، گوگل رضایت‌بخش، لنوو مناسب و امازون بهترین است.
برنده تست طراحی لنوو smat Display.

هوشمندی اسپیکرهای هوشمند

در این بخش، رقابت بین دو مدعی است؛ دستیار گوگل و الکساء چراکه گوگل و لنوو از دستیار گوگل بهره می‌برند و آمازون الکسا را دستیار خود قرار داده است. در سال ۲۰۱۹ بین این دو دستیار تفاوت چندانی را نمی‌توان مشاهده کرد. آن‌ها همه‌چیز را می‌دانند و می‌توانند آب‌وهوا را پیش‌بینی کرده، مسیر رانندگی را مشخص کرده و مدت‌زمان رسیدن به مقصد را به شما بگویند. دراین‌بین می‌توان تفاوت میان این دو را در نمایش بهتر تصاویر دستیار گوگل نسبت به الکسا دانست.

هردوی این ابزارهای هوشمند از قابلیتی به‌عنوان «روال عادی» پشتیبانی می‌کنند که عبارت است از ترکیبی از انجام وظایف با یک فرمان. بدین‌صورت که کاربر می‌تواند یک‌روال عادی ایجاد کند. تا زمانی که عبارت شب‌به‌خیر می‌گوید، چراغ‌ها خاموش شده و موسیقی دلخواه شروع به پخش شدن کند. الکسا آمازون در برخی گزینه‌ها بهتر بوده و دستیار گوگل در موارد دیگر مناسب‌تر است؛ یعنی که هر دو در این رقابت مساوی هستند.

اسپیکرهای هوشمند مجهز به صفحه نمایش
هوشمندی اسپیکرهای هوشمند

این برنامه‌ها همواره در حال به‌روزرسانی و پیشرفت هستند چراکه گوگل و آمازون اطلاعات و الگوریتم‌های هوشمندتری را به دستیاران خود اضافه می‌کنند. الکسا را می‌توان برنده رقابت تعداد مهارت‌های شخص ثالث محسوب کرد مسلماً همه آن‌ها دارای کیفیت بالایی نیستند، اما اگر خدمات دیگری وجود داشته باشند که بخواهید به آن دسترسی داشته باشید، الکسا از شانس خوبی برای اداره آن برخوردار است.
برنده تست هوشمندی: آمازون Echo Show.

امکانات اسپیکرهای هوشمند

علاوه بر طراحی و ظاهر این دستگاه‌ها و دستیاران دیجیتالی، موارد دیگری هم وجود دارد که ممکن است به انتخاب آن‌ها کمک کند گوگل و لنوو قابلیت پشتیبانی از Chromecast را دارا هستند اما این مورد برای آمازون منتفی است لنوو می‌تواند با Chromecast به‌مانند شبکه‌های خانگی عمل کرده و این امکان را به کاربران خود بدهد که از برنامه‌های کاربردی رسانه‌ای روی تلفن همراه خود، مانند یوتیوب ونتفلیکس به تماشای برنامه‌های موردعلاقه خود بپردازند؛

اما اپلیکیشن نمایش ویدئوی آمازون از Chromecast پشتیبانی نمی‌کند گوگل برای احترام به حریم خصوصی کاربران دوربین روبه‌رو ندارد بنابراین تنها باید از دوربین پشتی استفاده کرده و برای به کار بردن دو دوربین باید از لنوو استفاده کنید. در خصوص حریم خصوصی لنوو دارای دکمه‌های فیزیکی برای غیرفعال کردن دوربین و میکروفون است که گزینه خوبی است برای پخش موسیقی، اسپاتیفای با هر سه این دستگاه‌ها کار می‌کند بدین‌صورت که می‌توانید یک لیست پخش را روی تلفن همراه خود ایجاد نموده و آن را به هر سه دستگاه ارسال کنید. در خصوص تماس‌های تصویری آمازون از تماس به دیگر دستگاه‌های الکساو یااسکایپ پشتیبانی نموده اما دو دستگاه دیگر از گوگل استفاده می‌کنند.

برنده تست امکانات: لنوو Smart Display.

دستگاه‌های هوشمند خانگی متصل به نمایشگر

خرید کیت خانگی هوشمند که باهم کار می‌کنند (خوشبختانه) نسبت به سال گذشته آسان‌تر شده است. در حال حاضر، بسیاری از محصولات به‌وضوح مدعی هستند که با دستیار گوگل با آمازون و یا با هر دو کار می‌کنند. برای نمونه، چراغ‌های هوشمند Philips Hue با هردوی آنها کار می‌کند. شما می‌توانید که از طریق دستیار گوگل با الکسا و یا برنامه رسمی Hue به چراغ‌ها فرمان دهید مجبور نیستید که ابزارهای هوشمند خانگی بخرید که تنها در کنار هم کار می‌کنند بلکه می‌توانید هریک را به‌صورت جداگانه به کار بگیرید.

اسپیکرهای هوشمند مجهز به صفحه نمایش
دستگاه‌های هوشمند خانگی متصل به نمایشگر

برنده نهایی

در این رقابت، لنوو Smart Display به‌عنوان نمونه برتر انتخاب‌شده دستیار گوگل آن در عین هوشمندی به‌صورت مداوم در حال بهبود فعالیت‌های خود بوده و با صفحه‌نمایشی بزرگ و گیرا، صدای آن برای بیشتر کاربران مناسب است.

به‌طور خلاصه، این مدل مجموعه کاملی است و هر آن چیزی که از یک صفحه نمایش هوشمند انتظار دارید، در آن وجود دارد.
رتبه دوم: آمازون Echo Show رتبه سوم: گوگل Home Hub

شما می‌توانید انواع اسپیکر را به‌صورت آنلاین و اینترنتی نیز خریداری و تهیه نمایید. برای این کار کافی است تا به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کرده و با توجه به انواع مختلف اسپیکرهای هوشمند، یک یاچند مورد آن را انتخاب کرده و درخواست خرید خود را اعلام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *