خانه » خواص انگشتر فیروزه
خواص انگشتر فیروزه

خواص انگشتر فیروزه

فیروزه سنگی پرطرفدار در میان مردم ایران است، چرا که خواص درمانی بسیاری دارد و مورد سفارش ائمه اطهار علیه السلام است. مردم ایران بر اساس اعتقادات خود این سنگ را به شکل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌دهند. انگشتری که نگین آن سنگ فیروزه است در بین زنان و مردان بسیار پرطرفدار و محبوب است. از این رو ما در این نوشتار قصد داریم با معرفی خواص انگشتر فیروزه شما را در شناخت هر چه بیشتر این سنگ گران‌بها یاری نماییم. پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

فهرست مطالب

خواص انگشتر فیروزه برای بدن

استفاده از انگشتر فیروزه از قدیم الایام در ایران رایج بوده است. مردم روزگاران قدیم معتقد بودند سنگ فیروزه خواص درمانی بسیاری برای بدن آن‌ها داشته لذا آن را در انگشتر، گردنبند، دستبند و حتی گوشواره خود به کار می‌بردند.

این اعتقاد نسل به نسل به مردم روزگاران جدید منقل شد و سینه به سینه در میان آن‌ها نقل گشت. به طوری که امروزه ما شاهد استفاده از سنگ فیروزه در طراحی و ساخت زیورآلات خود از جمله انگشتر هستیم. از جمله خواص درمانی سنگ فیروزه برای بدن که مردم را به استفاده از خود ترغیب می‌نماید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان درد شکم

در زمان‌های قدیم به کسی که مبتلا به شکم درد می‌شد، پودر سنگ فیروزه را می‌خوراندند.

چرا که معتقد بودند فیروزه خاصیتی دارد که می‌تواند درد شکم را تسکین دهد. لذا یکی از مهم‌ترین خواص انگشتر فیروزه درمان درد شکم است.

خواص انگشتر فیروزه در رابطه با تقویت چشم

کسی که مبتلا به بیماری‌های چشمی است و یا این که می‌خواهد کارکرد چشم خود را بهبود ببخشد می‌تواند سنگ فیروزه را روی چشم‌های خود بگذارد و یا این که چند دقیقه‌ای به آن نگاه کند.

حتی می‌تواند از سرمه سنگ فیروزه استفاده نماید. استفاده از سرمه سنگ فیروزه مخصوصاً برای کسانی که دید خود را در شب از دست می‌دهند بسیار توصیه شده است. این سنگ خاصیتی دارد که می‌تواند سفید شدن مردمک چشم و یا هر بیماری چشمی را درمان نماید.

اصلاح گردش خون

از دیگر خواص انگشتر فیروزه اصلاح گردش خون است. سنگ فیروزه خاصیتی دارد که می‌تواند کارکرد گردش خون را اصلاح نماید و جریان خون را در بافت‌های عضلانی زمانی که رباط‌ها و تاندون‌ها پاره شده‌اند، زیادتر نماید. علاوه بر این سنگ تاثیر بسیار مثبتی روی کمبود اکسیژن و مسمومیت‌های خونی دارد.

سنگ فیروزه
سنگ فیروزه

درمان بیماری‌های ناشی از کمبود مواد غذایی

از دیگر خواص انگشتر فیروزه درمان بیماری‌های ناشی از کمبود مواد غذایی است.

سنگ فیروزه معمولاً در درمان بیماری‌هایی که ناشی از کمبود مواد غذایی و یا تغذیه بد هستند همچون آناروکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خواص انگشتر فیروزه در رابطه با درمان بیماری‌های ریوی و گلو درد

فردی که به گلو درد مبتلا است می‌تواند سنگ فیروزه را بر روی چاکرای گلوی خود بگذارد تا دردش فروکش کند. این کار نه تنها باعث درمان گلو درد می‌شود بلکه تارهای صوتی را تقویت کرده و باعث درمان بیماری‌های تنفسی و ریوی نیز می‌شود.

درمان نواحی آلوده به ویروس

قسمت‌هایی از بدن که بیشتر تحت هجوم باکتری‌ها و ویروس‌ها هستند می‌توانند توسط سنگ فیروزه از آلودگی‌ها پاک سازی شوند.

خواص انگشتر فیروزه در رابطه با بهبود عملکرد کبد

کمک به بهبود عملکرد کبد و درمان عوارض‌های ناشی از عملکرد نادرست کبد و غده‌های بدن از دیگر خواص درمانی سنگ فیروزه است.

درمان انواع بیماری‌های معده همچون درد معده، ورم، زخم و نیز درمان میگرن و انواع سر درد، دردهای استخوانی و عضلانی، درد ریح، یبوست، درد اعضا، سنگ کلیه، صرع، باد فتق، بیماری‌های طحال و جنون، افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن، درمان رماتیسم و نقرس، درمان آب مروارید، تصفیه ریه‌ها، پاک کردن سموم از بدن و کمک به ترمیم بافت‌ها از دیگر خواص درمانی سنگ فیروزه است.

خواص انگشتر فیروزه برای روح و روان

سنگ فیروزه علاوه بر خواص درمانی که برای بدن دارد می‌تواند به درمان بیماری‌های روحی نیز کمک نماید که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خواص روحی سنگ فیروزه
خواص روحی سنگ فیروزه

درمان افسردگی‌های روحی و روانی

فیروزه می‌تواند بیماری‌های روحی و روانی را درمان نماید و از طرفی در حفظ آرامش بیماران عصبی موثر باشد.

این سنگ با دور کردن اضطراب از بیماران عصبی گام مهمی در جهت حفظ آرامش آن‌ها برمی‌دارد.

جلوگیری از دیدن خواب‌های بد و دفع نیروهای منفی

سنگ فیروزه تمام انرژی‌های مثبت اطراف خود را جذب می‌نماید و از طرفی نیرو و ارتعاشات منفی و آشفته را از صاحب خود دور می‌کند. بنابراین تمام آنچه که باعث می‌شود انسان در خواب کابوس‌های وحشتناک ببیند با استفاده از سنگ فیروزه از بین می‌رود و انسان از شر کابوس‌های وحشتناک خلاص می‌شود.

خواص انگشتر فیروزه در رابطه با ایجاد نشاط و شادی

از آنجایی که سنگ فیروزه انرژی‌های منفی را از انسان دور می‌کند برای انجام کارهای سخت به او انرژی کافی می‌دهد و با ایجاد نشاط و شادابی در او با غم‌ها و افسردگی‌ها مبارزه می‌کند.

ایجاد و افزایش اعتماد به نفس

استفاده از سنگ فیروزه باعث می‌شود فرد اعتماد به نفس بالایی پیدا کند و از این رو جرات زیادی برای انجام برخی کارها و نیز بیان استدلال‌های خود پیدا کند.

علاوه بر موارد ذکر شده فیروزه به عنوان سنگ صلح و آرامش، سبب ایجاد انس و دوستی، عشق و محبت، صداقت و صمیمیت در افراد می‌شود و میزان قدرت، عقل و حکمت آن‌ها را افزایش می‌دهد.

فیروزه در دراز مدت دشمنی‌های سرسخت را به دوستی‌های عمیق و بزرگ تبدیل می‌نماید.

این سنگ مظهر خوش یمنی است و می‌تواند انسان را در برابر نیروهای منفی همچون چشم زخم حفظ نماید. بنابراین کسانی که می‌خواهند از انرژی‌های منفی همچون چشم زخم در امان باشند اغلب از انگشتر و یا گردنبند فیروزه استفاده می‌کنند.

افزایش اعتماد به نفس
افزایش اعتماد به نفس

حفاظت از انسان در مواقع بد

حفاظت از بلایای طبیعی، آسان شدن کارها، پاک سازی ذهن، رونق در کسب و کارها، بیدار شدن نیروهای درونی انسان، ایجاد آرامش در انسان، حمایت از انسان در مسافرت‌ها، حفاظت از انسان در حین سوارکاری، دور کردن خوف و وحشت از انسان، افزایش برکت و رزق، ایجاد حس عشق، الفت و دوستی، علم و هنر، حفظ جان انسان در برابر برق گرفتگی، غرق شدن، چشم بد، نیش جانوران، قتل و کشته شدن از دیگر خواص سنگ فیروزه است. همچنین از سنگ فیروزه به عنوان پادزهری برای گزش حشرات استفاده می‌نمایند.

یک گرم از سنگ فیروزه را با مقداری شراب مخلوط می‌کنند و از آن به عنوان پادزهری برای نیش مار و یا هر گونه مسمومیت استفاده می‌نمایند.

سنگ فیروزه علاوه بر خواص درمانی که برای جسم و روح و روان انسان دارد، دارای خواص معنوی بیشماری است که در زیر به شرح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

خواص معنوی سنگ فیروزه

دین مبین اسلام همواره به مسلمانان تاکید کرده است که از انگشتری که نگین فیروزه دارد استفاده نمایند. در احادیثی که از ائمه اطهار (ع) نیز نقل شده است همواره استفاده از انگشتر فیروزه مخصوصاً برای آقایان بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

دلایل استفاده از انگشتر فیروزه در فرهنگ دینی ما و نمونه‌ای از احادیث ائمه اطهار (ع) در مورد استفاده از این سنگ پر خاصیت به شرح زیر است:

احادیثی از پیامبر اکرم (ص) در مورد خواص انگشتر فیروزه

سنگ فیروزه به عنوان اولین هدیه‌ای بود که خداوند از طریق فرشته وحی حضرت جبرئیل (ع) به پیامبر خود محمد مصطفی (ص) در غار حراء داد. رسول اکرم در مورد این هدیه گران‌بها می‌فرمایند:” هر کس در طول روز یک بار به سنگ فیروزه نگاه کند در بهشت پنج مرتبه به روی وی باز می‌شود.”

همچنین درجایی دیگر ایشان می‌فرمایند:” خداوند تبارک و تعالی دستی را که در آن انگشتر فیروزه است را محروم بازنمی‌گرداند.”

داستانی از امام هادی (ع) در مورد خواص انگشتر فیروزه

یکی از غلامان امام هادی (ع) از ایشان اجازه گرفت تا به زیارت امام رضا (ع) مشرف شود. امام هادی به او فرمود: انگشتری با نگین سنگ فیروزه برای خود تهیه کن و آن را در سفر همراه خود داشته باش. چرا که در طول سفر بین شهر طوس و نیشابور شیری با تو رو به رو خواهد شد که قافله را از رفتن بازخواهد داشت. باید به سوی آن شیر بروی و انگشتر را به او نشان دهی و به او بگویی مولای من فرموده‌اند که از سر راه کنار برو.

بعد ایشان فرمودند باید نقش روی انگشتر الملک لله و سمت دیگر آن الملک لله الواحد القهار حک شده باشد. چرا که انگشتر حضرت علی (ع) دارای این نقش بوده است. این انگشتر با این نقش همانند سپری در برابر درندگان است و عامل پیروزی بسیاری در جنگ‌ها است.

احادیثی در مورد سنگ فیروزه
احادیثی در مورد سنگ فیروزه

احادیثی از امام صادق (ع) در مورد انگشتر فیروزه

امام صادق (ع) نیز در خصوص خواص معنوی انگشتر فیروزه می‌فرمایند:” دستی که انگشتر فیروزه در آن است فقیر نمی‌شود.”
همچنین در روایاتی از امام صادق (ع) آمده است که انگشتر فیروزه باعث گشایش در کارها می‌شود. همچنین از این امام بزرگوار نقل شده است که خداوند می‌فرماید: من از اجابت نکردن دعای کسی که دستش را به سوی من دراز کرده است در حالی که انگشتری با نگین فیروزه در دست دارد خجالت می‌کشم.

منقول است که حضرت علی (ع) به منظور نصرت و یاری از سنگ فیروزه استفاده می‌کرده است.

روایتی از امام رضا (ع) در مورد خواص انگشتر فیروزه

در روایاتی از امام رضا (ع) آمده است که شخصی به امام رضا مراجعه کرد و از نداشتن فرزند به آن حضرت گله و شکایت کرد.

امام رضا (ع) به او فرمود: انگشتری از فیروزه تهیه کن و روی آن دعای “رب لا تذرنی فردا و انت خیر الوارثین” را حک کن. با این کار ان شاء الله خداوندی به تو فرزندی شایسته عطا خواهد کرد.

روایتی دیگر از امام رئوف

همچنین در روایاتی از این امام بزرگوار آمده است که: خداوند تبارک و تعالی ولایت حضرت علی علیه السلام را بر تمامی ساکنان طبقات هفتگانه آسمان عرضه نمود. اولین کسانی که به ولایت علی علیه السلام ایمان آورده و ولایت او را پذیرفتند، ساکنان طبقه هفتم آسمان بودند.

خداوند تبارک و تعالی به خاطر این عمل شایسته آن‌ها آسمان هفتم را به عرش خود مزین کرد و آراست و عرش خود را در آسمان هفتم جای داد. بعد از آن ساکنان طبقه چهارم بودند که به ولایت حضرت امیر مومنان علی علیه السلام ایمان آورده و ولایت او را پذیرفتند. خداوند هم به خاطر این عمل آن‌ها آسمان چهارم را به بیت المعمور مزین کرد و آراست و بیت المعمور را در آن جای داد.

ساکنان آسمان دنیا نیز کسانی بودند که بعد از ساکنان آسمان هفتم و چهارم به ولایت حضرت علی اقرار کرده و آن را پذیرفتند. خداوند نیز آسمان دنیا را با ستارگان آراست و مزین کرد. سپس طبقات دیگر آسمان‌ها ولایت حضرت علی را پذیرفتند. بعد از آن خداوند ولایت حضرت علی علیه السلام را بر هفت طبقه زمین عرضه نمود. نخستین جایی از طبقات زمین که ولایت امیر مومنان را پذیرفت و به آن اقرار کرد، سرزمین مکه بود.

کوه فیروزه

خداوند این سرزمین را به کعبه مزین کرد و آن را محل پرستش خود قرار داد. بعد از مکه سرزمین مدینه به حضرت علی (ع) ایمان آورد، خداوند نیز آنجا را به وجود نازنین پیامبر اکرم (ص) مزین کرد و آراست. بعد سرزمین کوفه بود که اقرار به ولایت مولای موحدین علی علیه السلام کرد. خداوند نیز آن جا را به وجود با برکت امیر مومنان مزین کرد و آراست. سپس خداوند ولایت علی (ع) را بر کوه‌ها عرضه نمود. اولین کوه‌هایی که به ولایت امیر مومنان اقرار کرده و شهادت دادند سه کوه فیروزه، عقیق و یاقوت بودند. کوه‌هایی که شهادتشان به ولایت امیر مومنان بر عظمت و بزرگی آن‌ها افزود.

دیگر خواص معنوی سنگ فیروزه

از دیگر خواص معنوی سنگ فیروزه که در روایات آمده است می‌توان به استجابت دعا، رفع بی‌نیازی و دوری از فقر، فتح و پیروزی، ایجاد فرزند موثر، افزایش قوت قلب، دور کننده دردها، گشایش و فراخی سینه و برآورده شدن حاجات اشاره کرد. سنگ فیروزه یک سری خواص نیز دارد.

مثلاً زمانی که قرار است اتفاق ناخوشایندی برای فرد پیش آید و یا فرد مریض باشد رنگ فیروزه عوض می‌شود. گاهی نیز سنگ فیروزه به منظور مراقبت از صاحب خود و با خبر کردن او از خطرات ترک برمی‌دارد. در نهایت بهتر است با ویژگی‌های سنگ فیروزه آشنا شوید تا در خرید این سنگ و یا انگشتری که نگین سنگ فیروزه دارد نهایت دقت خود را به کار ببرید.

خواص معنوی
خواص معنوی

ویژگی‌های سنگ فیروزه

تا به اینجا در مورد خواص انگشتر فیروزه صحبت کردیم، حال می‌خواهیم ویژگی‌های این سنگ را برشمریم. فیروزه نیشابور یکی از بهترین و گران‌ترین نوع سنگ است. خراسان محل قرارگیری یکی از معروفترین معادن فیروزه در جهان است که همه ساله سنگ فیروزه زیادی را تراش داده و به دیگر کشورهای دنیا صادر می‌نماید. فیروزه از نوع سنگ‌های آذرین می‌باشد. این سنگ درجه سختی ۶ را دارد و در رنگ‌های آبی، سبز و سفید یافت می‌شود. این سنگ توانایی آن را دارد که شیشه را ببرد.

فیروزه اگر در مجاورت حرارت قرار بگیرد آب خود را از دست داده و به رنگ دیگری تبدیل می‌شود. سنگ فیروزه در دو نوع مشرقی و مغربی وجود دارد. فیروزه مشرقی هیچ گاه دچار تغییر رنگ نمی‌شود اما فیروزه مغربی که به بون نیز معروف است در اثر گذشت زمان رنگ خود را از دست داده و به رنگ سبز تبدیل می‌شود.

آیا با خرد شدن سنگ فیروزه خواص آن از بین می‌رود؟

در گذشته چون مردمان بر این باور بوده‌اند که سنگ فیروزه موجب پیروزی بر دیگران می‌شود از آن استفاده می‌کرده‌اند و نام آن را نیز پیروزه نهاده بودند. با گذشت زمان نام این سنگ از پیروزه به فیروزه تغییر یافت.

زمانی که فیروزه رنگ خود را از دست می‌دهد و یا خرد می‌شود تمام خاصیت خود را از دست می‌دهد. در این زمان بهتر است آن را در خاک نهند تا استراحت کند. در ایران آستان قدس رضوی یکی از دیدنی‌ترین و معروف‌ترین مراکز فیروزه در جهان است که فیروزه‌های نادر و کمیاب دنیا را در خود جای داده است.

ساختار سنگ فیروزه

ضریب شکست فیروزه ۱/۶۵‌ تا ۱/۶۱ و وزن آن ۲/۶‌ تا ۲/۸ و ساختارش کریستالی است. این سنگ ترد و شکننده است و از آلومینیم، اکسید، مس، آهن، منگنز و آب تشکیل شده است. رنگ فیروزه بسته به مقدار آهن و مسی که در آن به کار رفته است از آبی آسمانی تا سبز متغیر می‌باشد. این سنگ سنگی است که برای ایجاد آن باید مواد تشکیل دهنده‌اش در مکانی بسیار مناسب به مدت بسیار طولانی یعنی میلیون‌ها سال در کنار یکدیگر بمانند. سنگ فیروزه در میان مصریان به سنگ زندگی معروف است.

اگر سنگ فیروزه در پایان هر ماه در ظرفی از خرده‌های هماتیت قرار بگیرد، انرژی موجود در آن تخلیه می‌شود. برای شارژ این سنگ نیز باید شب هنگام آن را به دور از نور خورشید در میان قطعات سنگ بلور قرار داد تا به طور کامل شارژ شود و خاصیت خود را دوباره به دست بیاورد.

نکته مهم

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که از سنگ فیروزه برای به دست آوردن ثروت نیز استفاده می‌شود. اگر انگشتر فیروزه به کسی هدیه داده شود برای دریافت کننده آن ثروتی عظیم و خوشبختی به بار خواهد آورد. همچنین فیروزه به عنوان عنصری که توانایی هماهنگ کردن زندگی زناشویی را دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طلسمات و جادوهای عشق و محبت از این سنگ به وفور استفاده می‌شود.

خواص انگشتر فیروزه
ساختار سنگ فیروزه

استفاده از انگشتر فیروزه

همانطور که مشاهده کردید انگشتر فیروزه دارای خواص درمانی بی‌شماری هم برای جسم و هم برای روح است. از طرفی دارای خواص معنوی بی‌شماری است که فواید بسیار زیادی را نصیب صاحب خود می‌نماید. پس اگر علاقه‌مند به زیورآلات به خصوص انگشتر هستید حتماً انگشتری تهیه کنید که نگینی از سنگ فیروزه داشته باشد. با این کار از هم از خواص درمانی آن بهره‌مند می‌شوید و هم از خواص معنوی آن.

از طرفی همراه داشتن سنگ فیروزه این اطمینان را به شما می‌دهد که با اعتماد به نفس بیشتری به سوی کارهایی که می‌دانید درست است گام بردارید و در انجام آن موفق شوید.

احادیثی که پیرامون استفاد ه از انگشتر فیروزه از ائمه اطهار (ع) نیز نقل شده است می‌تواند مایه دلگرمی و امیدواری شما به پیروزی، الفت و دوستی، عشق و محبت و حفاظت از بلاهای طبیعی و خطرات احتمالی باشد. پس سعی کنید با تهیه یک انگشتر فیروزه از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

اگر قصد تمیز کردن انگشتر فیروزه خود را دارید پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

اگر قصد خرید و فروش انگشتر یا سایر زیورآلات موردنظر خود را دارید می‌توانید این کار را به صورت راحت در اپلیکیشن واسط کالا انجام دهید.

47 دیدگاه دربارهٔ «خواص انگشتر فیروزه»

 1. رامیان جواهر

  سلام فیروزه خیلی خوبه و خواص زیادی داره ولی فیروزه نشیابور بصورت خوام به کشور های خارجی فروخته میشه و بد گران تر به ما داده میشه.

 2. سلام…آقا انگشتر فیروزه یا حتی نگین خالیش رو داخل سایت واسط کالا گذاشتم..مدل ها متنوع ..فقط تماس

 3. از دیگر خواص معنوی سنگ فیروزه همانطور که گفتین می‌توان به استجابت دعا، رفع بی‌نیازی و دوری از فقر است این برای بنده واقعا ثابت شده ی

 4. در جواب به آقای حسین جان شما داخل گوگل سرچ کن کانال انگشتر فیروزه مردانه انواع مدل های انگشتر رو برات میاره

 5. حاجی مشهدی

  خرید انگشتر فیروزه مردانه ارزان با بهترین کیفیت و قیمت خوب در مشهدالرضا..

 6. سلام..بنده.انگشتر فیروزه درشت مردانه که آبی اسمونی باشه دنبال می گردم..یکی دیدم میگفت فیروزه افغانستان، حالا اگر کسی چیزی میدونه دربارش بنویسه ممنون

 7. اقای نیشابوری

  سلام….انگشتر فیروزه مردانه اسپرت اصل که بدرد جوونا بخوره دارین؟
  من هودم نیشابوری هستم توجه کنین که فيروزه به رنگ‌هاي آبي آسماني، آبي مايل به سبز، سبز مايل به زرد، خاکستري مايل به سبز، آبي نيلي و آبي مايل به سفيد توی بازار هست. رنگ آبي آسماني نوع مرغوبشه و سبز مايل به زرد نوع نامرغوب.

 8. سلام خدمت شما عزیزان…برای دیدن انواع انگشتر فیروزه مردانه جواهری بینا رو چک کنین که خیلی مدل های متنوعی دارد.با تشکر

 9. مش حسین اقا

  عکس انگشتر فیروزه مردانه خاصی که قیمت خوب باشه داخل سایت واسط کالا دارین؟ از کجا باید برم ببینم

  1. مریم میرزایی

   با سلام
   شما میتوانید اپلیکیشن واسط کالا را از داخل بازار دانلود کنید. و در قسمت سرچ (آیکون ذره بین) بنویسید انگشتر فیروزه، اگر آگهی در آن زمان موجود باشد، برایتان نمایش داده می شود.

 10. انگشتر نفیس فیروزه نیشابور بخواهید یه سایت هست به اسم شرف آنلاین که محصولات فیروزه نیشابور رو داره..ولی متاسفانه با این قیمت ارز و گرونی برای یه انگشتر باید 400 الی 500 تومن هزینه کنیم….

 11. خانم مهوش، توی بازار بزرگ شیراز انگشترهای خیلی خوبی پیدا میشه. اگه هنوز شیراز هستین تشریف ببرین و خریداری کنید

 12. اگه آگهی انگشتر فیروزه تهران رو سرچ کنین، مغازه های جواهر فروشی تهران بالا میاد براتون

 13. شیرازی ها ی عزیز ، انگشتر نفیس فیروزه شیراز رو کجا میتونم پیدا کنم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

 14. هر چی که گشتم . یه انگشتر فیروزه درشت مردانه باب دلم پیدا نکردم، البته با قیمت مناسب. اما دیروز یه آگهی توی برنامه واسط کالا دیدم فروش انگشتر فیروزه . عالی بود مغازش. ممنون واسط کالا

 15. به دنبال خرید انگشتر فیروزه مردانه ارزان نباشینید. از قدیم گفتن هر ارزانی بی علت نیست. گران بودن قیمت نشانه ی اصل بودن است

 16. من عاشق انگشترهای فیروزه هستم. البته اکثراونها طرح قدیمی دارند . معمولا جوان پسند نیستن. اما جدیدا یه سایتی رو پیدا کردم که انگشتر فیروزه مردانه اسپرت رو هم داره. ممنون مطلب خوبی بود

 17. اگر فیروزه بر اثر چربی تیره و کدر بشع راهی برای برگرداندن رنگ سنگ فیروزه وجود داره؟برام مهم نیست خاصیتش از بین رفته میخوام فقط رنگش مثل قبلا شفاف و روشن بشه

 18. سلام. اگر ناخواسته نگین فیروزه چرب شد اگر بلافاصله از یکی از روش های چربی زدایی سنگ فیروزه استفاده کنید باعث میشه فیروزه نمیره و مشکلی پیش نیاد.روش هاش هم سخت نیستن ساده ترینش شستن نگین با شوینده فاقد چربی و اسید هست.

 19. در مورد خواص فیروزه مرده کسی اطلاع داره؟هر چی سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم.اصلا فیروزه مرده دیگه خاصیتی داره یا به کلی خواص فیروزه رو از دست میده؟ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

 20. فهیمه کلانتری

  ممنون از مقاله های کاربردیتون.من مقاله روش تشخیص سنگ فیروزه اصل رو هم خوندم و خیلی استفاده کردم.ممنون از تیم واسط کالا

 21. سلام سایت های زیادی برای فروش سنگ فیروزه ی نیشابور اصل وجود داره مثل همین سایت واسط کالا که میتونید کالاهای زیادی رو در اون بفروشین ویا بخرین

 22. قیمت سنگ فیروزه اصل نیشابور بسیار متفاوته. نه اینکه فک کنین اصل نباشن … همشون اصل هستش ولی خب به رنگ و درجه خلوص بستگی داره

 23. در نیشابور مغازه های زیادی برای فروش سنگ فیروزه اصل هستش. حتما به شهر ما بیاین(البته بعد از کرونا). جاهایدیدنی فراوانی هستش

 24. برای تشخیص دادن سنگ فیروزه زنده از مرده این است که وقتی فیروزه تغییر رنگ بدهد و از رنگ اصلی آن که سبز روشن و شفاف هستش به یک سبز مات تبدیل بشه

  یعنی سنگ فیروزه مرده است که دیگر ارزش بهایی آن از بین رفته و دیگر ارزشی ندارد که اکثر این اتفاقات به دلیل مواد شیمیایی یا آب داغ این اتفاق می افته

  فیروزه سنگی بسیار حساس در برابر چربی و ادکلن می باشد، به همین دلیل حد امکان از این محل ها دور نگه داشته شود. این تجربه ی من بود که خواستم با شما در میان بگذارم. ممنون از مطالب مفیدتون

 25. قیمت هر گرم سنگ فیروزه اصل نیشابور بسیار متنوع است. سنگ فیروزه نیشابور به ۳ درجه ی ۱ و ۲ و ۳ تقسیم میشه. سنگ درجه ی یک بسیار خوشرنگ و براق هستش. مثلا عکس هایی شما گذاشتین همه درجه یک هستند ممنون از سایت خوبتون

 26. قیمت سنگ فیروزه عجمی نیشابور در بازار از 25 هزار تا 100 میلیون تومان. باید مواظب باشیم دچار کلاهبرداری نشیم. این تفاوت قیمت ممکنه به دلیل اصل بودن یا نبودن است

 27. سلام..انگشتر فیروزه اصل زنانه رو بنده دارم…داخل همین سایت واسط کالا می گذارم…کسی خواست فقط تماس بگیره…شماره اونجا هست. ممنون از عوامل

 28. اینجوری که داخل متن نوشته شده‌است خیلی خواص فیروزه زیاده و احادیث زیادی هم هست حالا شما واقعا فیروزه اصل رو از چگونه می شناسین؟ چطوری بفهمیم که سنگی که میخریم اصل هست یا نه؟

 29. انگشتر مردانه فیروزه اصل نیشابور کسی داره داخل این سایت آگهی کنه برای فروش؟
  تشکر از این سایت خوب

 30. برای اینکه مطمئن باشین انگشتر فیروزه اصل خریدین بهترین کار اینه که از جای معتبر بخرین که خیالتون راحت باشه

 31. انگشتر فیروزه برای خانم ها و انگشتر عقیق برای آقایون مناسبتره و حتی تو روایات داریم که ثواب هم دارن

 32. سلام.میخواستم بدونم اگر انگشتر فیروزه به هر دلیلی رنگش تغییر کنه که اصطلاحا میگن فیروزه مرده دیگه خواصیتهاش رو از دست میده؟یا این تغییر فقط ظاهر فیروزه رو عوض میکنه؟

 33. سلام.اگر میشه در مورد مغایرت و هم خوانی انواع سنگ ها با یکدیگر هم مطلب بزارین چون اکثر مدل های انگشتر فیروزه دخترانه ترکیبی از سنگها رو دارند.

 34. مژده بانو

  انگشتر فیروزه زنانه در قالب طلا خیلی شیک و زیبا میشه…سوالی که بنده دارم این است که آیا این نگین ها حالا فیروزه یا عقیق یا هرچی دیگه، توی چه رکابی باشند بهتره؟

 35. مطلبی که در مورد شناخت انگشتر فیروزه اصل گذاشتید هم بسیا کامل و آموزنده بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *