خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی دوم شهریورماه ۹۸

چگونه انگشتر را تمیز کنیم

قطعاً برای شما هم اتفاق افتاده است که انگشترتان نیاز به تمیز کردن داشته باشد و به دنبال راه حلی برای تمیز کردن آن باشید. برای جلا دادن انگشتر خود بایستی به جنس آن توجه کنید و روشی را که متناسب با جنس انگشترتان برای تمیز کردن می‌باشد، به کار بگیرید. چرا که ممکن است از روش‌هایی برای تمیز کردن انگشتر خود استفاده کنید که مناسب با جنس انگشترتان نبوده و به آن آسیب برساند. بنابراین در این مقاله سعی کرده‌ایم به این سوال که چگونه انگشتر را تمیز کنیم پاسخ دهیم. بعد از مطالعه این مقاله با نحوه تمیز کردن انگشتر نقره و تمیز کردن انگشتر طلا و غیره آشنا خواهید شد.

چگونه انگشتر نقره را تمیز کنیم؟

نقره از جمله فلزاتی می‌باشد که ضد باکتری است و میکروب‌هایی که در حوالی هوا قرار دارند هنگامی‌که روی نقره قرار می‌گیرند اکسید می‌گردند. همین امر موجب می‌شود که نقره براق لکه‌دار شود. البته گفتنی است که این لکه‌ها در صورت استفاده مداوم از آن و همچنین لمس نمودن نقره قابل تمیز شدن می‌باشند.

اما یکی از چالش‌هایی که همواره خانم‌ها با آن مواجه می‌شوند این است که بعد از چند سال که از زیورآلات نقره‌ای مانند انگشتر استفاده می‌کنند سیاه شده و رنگ آن تغییر پیدا می‌کند. اما باید بگوییم که خوشبختانه این تغییر رنگ‌ها دائمی نبوده و با استفاده از روش‌هایی که در ادامه آن‌ها را شرح خواهیم داد می‌توانید انگشتر نقره سیاه شده خود را تمیز و سفید کنید.

چگونه با خمیر دندان انگشتر نقره را تمیز کنیم

یکی از پاسخ‌های سوال چگونه انگشتر نقره را تمیز کنیم استفاده از خمیر دندان است. برای سفید کردن انگشتر نقره خود با استفاده از خمیر دندان بایستی مقداری خمیر دندان را روی پارچه بزنید و روی بخش‌هایی از انگشتر خود که تیره شده است بمالید سپس خمیر دندان را از روی آن پاک کنید. بعد از خشک کردن نقره خواهید دید که انگشترتان تمیز شده است.

پودر ماشین لباسشویی

در ابتدا داخل کاسه‌ای متوسط، ورق آلومینیوم بیندازید و کاسه را پر از آب داغ کنید سپس به اندازه یک قاشق غذاخوری پودر ماشین لباسشویی داخل آن بریزید و حل کنید. در این مرحله می‌توانید انگشتر نقره خود را داخل کفی که توسط پودر ماشین لباسشویی ایجاد شده است بیندازید تا سفید شود. سپس انگشتر خود را شست‌وشو دهید و خشک کنید.

چگونه با شیشه پاک کن انگشتر نقره را تمیز کنیم

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای سفید کردن انگشتر نقره خود از آن بهره ببرید، استفاده از شیشه پاک کن است. برای این کار روی یک مسواک و یا پارچه مقداری شیشه پاک کن اسپری نمائید سپس انگشتر خود را با پارچه و یا مسواک تمیز کنید. با این کار انگشتر شما مانند روز اول سفید و براق خواهد شد.

ژل ضد عفونی کننده دست

یکی از پاسخ‌های سوال چگونه انگشتر را تمیز کنیم استفاده از ژل ضد عفونی کننده دست است. استفاده از ژل آنتی باکتریال ضد عفونی کننده دست، سبب سفید شدن انگشتر نقره خواهد شد. فقط کافیست که چند قطره از این ژل را روی پارچه نرمی بریزید و سپس انگشتر نقره خود را با آن تمیز کنید.

استفاده از سُس گوجه فرنگی

برای تمیز کردن انگشتر نقره خود با سُس گوجه فرنگی بایستی مقداری از سُس گوجه فرنگی را روی حوله بریزید و روی قسمت‌هایی از انگشترتان که تیره شده است بکشید. چنانچه بعد از این امر، انگشترتان سفید نشد، به مدت ۱۵ دقیقه قسمت‌هایی از نقره را تیره شده است با سس بپوشانید و با پارچه‌ای تمیز اقدام به تمیز کردن آن نمایید و سپس آن را شست‌وشو دهید. گفتنی است که برای تمیز کردن درزها می‌توانید از مسواک نرم هم استفاده نموده و آن را خشک کنید.

چگونه با نرم کننده مو انگشتر نقره را تمیز کنیم

برای تمیز کردن انگشتر نقره مقداری از نرم کننده مو را روی انگشتر نقره خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود.

نشاسته ذرت

یکی از پاسخ‌های سوال چگونه انگشتر نقره را تمیز کنیم استفاده از نشاسته ذرت است. به این منظور ابتدا نشاسته ذرت و آب را به صورت خمیر در آورید. این خمیر را با دستمالی مرطوب روی انگشتر نقره خود قرار دهید و مدتی صبر کنید تا خمیر خشک شود. سپس با یک حوله زبر اقدام به تمیز کردن انگشتر کنید با انجام این کار خواهید دید که انگشترتان مانند روز اول سفید و درخشان شده است.

آبلیمو و شیر خشک

برای تمیز کردن انگشتر نقره خود می‌توانید از آبلیمو و شیر خشک هم استفاده کنید. برای این کار باید به میزان یک قاشق غذاخوری آبلیمو، یک دوم فنجان شیر خشک و یک دوم فنجان آب را با یکدیگر ترکیب کنید. به مدت یک شب انگشتر خود را در این محلول قرار دهید بعد از طی این مدت خواهید دید انگشترتان تمیز شده است.

چگونه با استفاده از آمونیاک انگشتر نقره را تمیز کنیم

برای سفید کردن انگشتر نقره خود با استفاده از آمونیاک، نصف فنجان آمونیاک را در یک فنجان آب گرم حل کنید سپس انگشتر خود را درون محلول بیندازید و بعد از ده دقیقه انگشتر خود را از محلول خارج کنید سپس انگشتر خود را به آرامی شست‌و‌شو دهید و آن را خشک نمائید.

استفاده از سرکه برای تمیز کردن انگشتر نقره

دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک دوم فنجان سرکه سفید را با هم ترکیب کنید. انگشتر نقره خود را به مدت ۲ الی ۳ ساعت در این محلول قرار دهید. بعد از گذشت مدت زمان مذکور انگشتر خود را بیرون بیاورید، آن را با آب سرد بشوئید سپس آن را خشک کنید تا انگشترتان سفید و براق شود.

چگونه با ورق آلومینیوم انگشتر نقره را تمیز کنیم

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیتر آب حل کنید سپس تکه‌ای از ورق آلومینیوم را داخل محلول بیندازید و بگذارید بجوشد. انگشتر خود را به مدت ۱۰ ثانیه و یا بیشتر در این محلول بیندازید و سپس آن را خارج نمائید. در ادامه در مورد تمیز کردن انگشتر طلا صحبت می‌کنیم.

همچنین شما با مطالعه‌ی مطلب تمیزکردن انگشتر نقره می‌توانید اطلاعات جامع‌تری را پیرامون این موضوع کسب نمایید.

چگونه انگشتر طلا را تمیز کنیم؟

به رغم نقره، با گذشت زمان طلا سیاه و غیر قابل استفاده نمی‌شود. شما به راحتی می‌توانید طلای خاک و دود گرفته خود را به سرعت با یکی از روش‌هایی که در ادامه ذکر خواهیم نمود، جلا دهید.

چگونه با پودر صابون انگشتر طلا را تمیز کنیم

یکی از روش‌هایی که با بهره‌گیری از آن می‌توانید انگشتر طلای خود را جلا دهید، پودر صابون می‌باشد. برای استفاده از این روش بایستی مقداری پودر صابون را در آب داغ بریزید و چند قطره آمونیاک به آن بیفزائید. با استفاده از یک مسواک نرم، با محلولی که درست کرده‌اید انگشتر خود را تمیز کنید سپس آن را شست‌و‌شو داده و خشک کنید. بعد از این‌که این مراحل را انجام دادید انگشتر طلای خود را درون الکل گذاشته و سپس آن را آبکشی کنید.

استفاده از خمیر دندان برای تمیز کردن انگشتر طلا

برای تمیز کردن انگشتر طلا می‌توانید از خمیر دندان هم استفاده کنید. فقط کافیست که مقداری خمیر دندان را روی مسواکی نرم بریزید و انگشتر خود را با آن تمیز کنید سپس انگشتر خود را شست‌و‌شو دهید و آن را خشک کنید.

استفاده از الکل جهت تمیز کردن انگشتر طلا

از دیگر پاسخ های سوال چگونه انگشتر طلا را تمیز کنیم استفاده از الکل است. برای این کار می‌توانید انگشتر خود را به مدت ۲ الی ۳ ساعت در الکل ۹۰ درجه قرار دهید سپس با دستمالی پشمی آن را خشک کنید.

چگونه انگشتر طلا را با مایع ظرفشویی تمیز کنیم

برای تمیز کردن انگشتر طلا با این روش باید مقداری مایع ظرفشویی را در آب بریزید و آن را گرم کنید. سپس انگشتر خود را درون آب گرم قرار دهید و با مسواک خیلی نرم انگشتر خود را برس بزنید. لازم به ذکر است که حتماً انگشتر خود را با مسواک نرم برس بزنید چرا که مسواک زبر موجب می‌شود انگشترتان ضربه بخورد. بعد از این‌که طلای خود را برس زدید، آن را با آب داغ شست‌و‌شو دهید و خشک نمائید سپس با دستمال جیری آن را جلا بدهید.

استفاده از آبلیمو و مایع ظرفشویی برای تمیز کردن انگشتر طلا

برای تمیز کردن انگشتر خود با این روش بایستی انگشتر خود را با مقداری آبلیمو و اندکی مایع ظرفشویی بشوئید و سپس آن را خشک کنید.

در ادامه در مورد روش‌های تمیز کردن انگشتر فیروزه صحبت می‌کنیم.

چگونه انگشتر فیروزه را تمیز کنیم؟

یکی از سنگ‌های زینتی و ارزشمندی که در طبیعت وجود دارد، سنگ فیروزه می‌باشد که با بهره‌مندی از آن مصنوعاتی همچون انگشتر می‌سازند که مورد استقبال افراد زیادی هم قرار می‌گیرد. از آن‌جائیکه درون سنگ فیروزه خلل و فرج‌های زیادی وجود دارد نباید آن را با آب بشوئید بنابراین اگر انگشتر فیروزه‌ای دارید که می‌خواهید آن را تمیز کنید به شما توصیه می‌کنیم از پارچه نخی تمیز و نرم و یا چرم استفاده کنید.

چگونه با کوارتز شفاف انگشتر را تمیز کنیم

برای تمیز کردن انگشتر عقیق خود با کوارتز شفاف فقط کافیست کواتز شفاف خود را آماده نمائید و انگشتر عقیق خود را دور کوارتز مخصوص بگردانید تا انگشترتان پاکسازی شود.

استفاده از پرتوهای اولیه خورشید برای تمیز کردن انگشتر

برای تمیز کردن انگشتر عقیق خود می‌توانید هنگامی‌که خورشید در حال طلوع می‌باشد آن را بر روی زمین قرار دهید بعد از ده دقیقه که نور خورشید به شما رسید انگشتر را بردارید با انجام این کار خواهید دید که انگشترتان تمیز شده است.

گیاه مریم

یکی دیگر از پاسخ‌های سوال چگونه انگشتر فیروزه را تمیز کنیم، استفاده گیاه مریم می‌باشد. مقداری گیاه مریم تهیه کنید و انگشتر عقیق خود را در مجاورت آن قرار دهید تا انگشترتان تمیز شود.

چگونه با استفاده از آتش انگشتر را تمیز کنیم

چند شعله شمع روشن کنید سپس سنگ انگشتر خود را در ۴ جهت مختلف بچرخانید بعد از انجام این کار خواهید دید سنگ عقیق انگشترتان تمیز شده است.

آب شارژ شده

یکی دیگر از روش‌هایی که برای تمیز کردن انگشتر فیروزه خود می‌توانید از آن استفاده کنید این است که انگشتر عقیق خود را به مدت ده دقیقه در آب شارژ شده قرار دهید تا سنگ انگشترتان تمیز شود.

استفاده از اسطوخودوس برای تمیز کردن انگشتر

مقداری گیاه اسطوخودوس تهیه کنید و سنگ انگشتر خود را به وسیله این گیاه بخور دهید و صبر کنید تا این عمل به پایان برسد با این کار انگشتر عقیق شما تمیز خواهد شد.

نور ماه کامل

برای تمیز کردن انگشتر عقیق خود می‌توانید آن را در مجاورت نور کامل ماه قرار دهید و پیش از آن‌که خورشید طلوع کند آن را بردارید. بعد از این کار مشاهده خواهید کرد که انگشترتان تمیز شده است.

کاسه تبتی

یکی دیگر از پاسخ های سوال چگونه انگشتر فیروزه را تمیز کنیم استفاده از کاسه تبتی می باشد. برای تمیز کردن انگشتر عقیق خود با این روش کافیست انگشتر خود را داخل کاسه تبتی قرار دهید و کاسه را تکان دهید تا انگشترتان تمیز شود.

دفن کردن زیر زمین

ابتدا چاله‌ای در حیاط ایجاد نمائید و انگشتر عقیق خود را داخل آن قرار داده و روی آن را بپوشانید، بعد از سه روز آن را از چاله بیرون بیاورید.

استفاده از نمک درمانی هیمالیا جهت تمیز کردن انگشتر

برای تمیز کردن انگشتر خود با این روش باید یک کاسه را از آب پر کنید و به مقدار سه قاشق غذاخوری نمک درون آن بریزید. انگشتر خود را به مدت کمتر از ۷ ساعت داخل این ظرف قرار دهید. بعد از انجام این کار انگشتر شما تمیز خواهد شد.

چگونه انگشتر مسی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن انگشتر مسی خود می‌توانید از مایع ظرفشویی یا دستشویی استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید به مدت زیادی انگشترتان همچون روز اول براق و تمیز باشد از روش‌های زیر استفاده کنید.

استفاده از رب گوجه فرنگی برای تمیز کردن انگشتر مسی

یکی از پاک کننده‌هایی که می‌توانید انگشتر مس را با آن تمیز کنید رب گوجه فرنگی می‌باشد. مقداری رب گوجه فرنگی را روی انگشتر مسی خود بمالید سپس با دستمالی آن را تمیز کرده و بشویید.

چگونه با نمک و سرکه انگشتر مسی را تمیز کنیم

برای تمیز کردن انگشتر مسی با این روش بایستی سرکه سفید و مقداری نمک را مخلوط کنید و با محلولی که درست کرده‌اید اقدام به تمیز کردن انگشتر مسی خود کنید.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن انگشتر

مقداری نمک را با همان اندازه جوش شیرین ترکیب کنید و مقداری لیمو را به محلولی که درست کرده‌اید بفشارید و ترکیبی همچون خمیر درست کنید و مبادرت به تمیز کردن انگشتر مسی خود کنید و آن را جلا دهید.

چگونه با لیمو انگشتر مسی را تمیز کنیم

بر روی لیمو مقداری نمک بپاشید سپس آن را روی انگشتر مسی خود بسائید. با این کار انگشتر مسی شما تمیز و درخشان خواهد شد.

چگونه انگشتر برنجی را تمیز کنیم؟

انگشتر برنجی درخشندگی و جذاب خاص خود را دارد. اما هنگامی‌که لکه‌دار و کثیف می‌شود درخشندگی خود را از دست داده و جذابیت سابق را نخواهد داشت. البته راه ساده‌ای که با استفاده از آن می‌توانید انگشتر برنجی خود را تمیز کنید، آب و صابون می‌باشد که گرد و خاک معمولی را از روی آن از بین می‌برد. اما هنگامی‌که این جنس انگشتری لکه‌دار می‌شود، زیبایی ظاهری آن کمتر شده و جذابیت خود را از دست می‌دهد. در این صورت شما ناچار خواهید شد از روش‌هایی دیگر برای تمیز کردن انگشتر خود استفاده کنید. در ادامه چند روش به این منظور معرفی شده است.

استفاده از خمیر سرکه

یکی از روش‌هایی که می‌توانید انگشتر برنجی خود را با آن تمیز کنید خمیر سرکه است. برای تمیز کردن انگشتر خود با این روش می‌توانید مقداری خمیر با استفاده از آرد، سرکه و نمک درست کنید. یک قاشق چایخوری از نمک را به نصف پیمانه سرکه سفید بیفزائید. این مواد را هم بزنید تا به خوبی با هم مخلوط شوند، آرد را زمانی به محلول بیفزائید تا خمیر تشکیل گردد.

چگونه با سس گوجه فرنگی انگشتر را تمیز کنیم

برای تمیز کردن انگشتر برنجی با این روش بایستی مقداری سس گوجه فرنگی را روی پارچه‌ی نرمی بریزید. نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید این است که اسید موجود در گوجه فرنگی برای تمیز کردن لکه‌ها بسیار قوی است اما این اطمینان را به شما می‌دهیم که هیچ آسیبی به انگشترتان نخواهد زد.

در مرحله بعدی اقدام به تمیز کردن تکه‌هایی از انگشتر که تیره‌تر می‌باشند، بکنید. برای تمیز کردن سس از روی انگشترتان بهتر است از دستمال نرم استفاده کنید. سپس با دستمالی مرطوب دوباره انگشتر خود را تمیز کنید. در مرحله آخر با دستمالی خشک انگشتر خود را جلا دهید. بهتر است از حرکات دایره‌ای شکل و آرام استفاده کنید.

چگونه انگشتر پلاتینی با نگین الماسی را تمیز کنیم؟

نگین الماس زیبایی خاصی به انگشتر پلاتینی می‌دهد. اما همان گونه که خود مستحضرید با گذشت زمان با انجام کارهای روزمره تازگی و درخشندگی خود را از دست می‌دهد. در این هنگام قطعاً به فکر تمیز کردن انگشتر خود می‌افتید. باید گفت که انجام این کار آسان است و می‌توانید آن را در خانه یک یا دوبار در طول هفته این کار را انجام دهید.

گفتنی است که در اغلب موارد می‌توانید به جای استفاده از مواد شیمیایی اسیدی از ترکیب آب و صابون استفاده نمائید ولی چنانچه با آب و صابون انگشترتان تمیز نشد ناگزیر خواهید بود از پاک کننده‌های قوی‌تری استفاده کنید. با بهره‌گیری از روش‌هایی که در ادامه معرفی شده‌اند، خود می‌توانید اقدام به تمیز کردن انگشتر پلاتینی خود که دارای نگین الماس هم می‌باشد، بکنید.

استفاده از مسواک نرم

چنانچه می‌خواهید با این روش انگشتر پلاتینی خود را تمیز کنید، ابتدا باید مسواک را درون محلولی که با آب و صابون و یا با آب و مایع ظرفشویی و یا مایع دستشویی درست کرده‌اید خیس کنید و به آرامی انگشتر خود را رسوب زدایی نمائید. انگشتر خود را شسته و آن را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود. اگر برای خشک شدن انگشتر خود عجله دارید می‌توانید با استفاده از یک دستمال نرم آن را خشک نموده سپس با سشوار آن را خشک نمائید.

چگونه انگشتر الماس را تمیز کنیم

انگشتر الماس به نوعی سرمایه محسوب می‌شود بنابراین بایستی بسیار از آن مراقبت نموده و زمانی‌که نیاز به پاکسازی دارد آن را با روش‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد تمیز کنید.

محلول آب گرم و شوینده‌ها

محلولی از آب گرم و پاک کننده ملایم همچون مایع ظرفشویی، ایجاد نمایید، سپس با استفاده از یک مسواک نرم آلودگی‌ها را از انگشتر خود بزدایید. برای این کار حتماً از مسواک نرم استفاده کنید تا به انگشترتان آسیبی نرسد.

در مرحله بعدی انگشتر خود را درون محلول بچرخانید و اجازه دهید به مدت ۲ الی ۳ دقیقه درون محلول باقی بماند. سپس حلقه را از درون محلول بیرون آورده و با آب گرم آن را بشوئید. در مرحله آخر با پارچه‌ای که بدون پرز می‌باشد انگشتر خود را خشک کنید.

در این مقاله به پاسخ سوال چگونه انگشتر را تمیز کنیم پرداختیم. حتماً خود شما متوجه این مسئله شدید که تمامی جواهرات با یک روش تمیز نمی‌شوند چرا که برخی از این جواهرات در مقایسه با بقیه جواهرات شکننده‌تر می‌باشند پس به شما توصیه می‌کنیم از روشی برای تمیز کردن انگشتر خود استفاده کنید که برای نامقاوم‌ترین آن‌ها روشی مناسب باشد.

اطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انگشتر می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. همچنین جهت خرید و فروش انواع زیورآلات موردنظر خود می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراحعه نمایید.

9 دیدگاه دربارهٔ «چگونه انگشتر را تمیز کنیم»

  1. در مورد تمیز کردن انگشتر گفته شد که از مسواک و برس استفاده بشه.در مورد انگشترهای نگین دار استفاده از مسواک کار درستی نیست چون باعث خالی شدن فضای اطراف نگین ها و افتادن اونها میشه.برای این جواهرات بهتره از دستمال استفاده بشه.

  2. با تشکر از مطلب خوب و کاماتون.علاوه بر موار فوق استفاده از خمیردندان و مسواک نرم هم یک روش براق کردن انگشتره نقره هست که خوب جواب میده.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *