شیک پوشی

شیک پوشی در ۱۰ گام

هر جا که می‌روید، خواه یک مهمانی از پیش برنامه‌ریزی‌شده باشد یا یک‌شب نشینی دقیقه‌ی نودی، باید بسیار شیک و خوش‌پوش به نظر برسید، حتی زمانی که وقت کافی برای رسیدن به خود ندارید. در این مطلب، ده روش به شما می‌آموزیم که با کمک آن‌ها می‌توانید روش‌های شیک پوشی را بیاموزید. با استفاده از این روش‌ها طوری به نظرخواهید رسید که انگار برای یافتن لباس بی‌نظیری که به تن دارید، ساعت‌ها وقت صرف کرده‌اید!

از سادگی تا شیک پوشی

اگر از قبل می‌دانید که قرار است پس از کار بیرون بروید، هنگام صبح یک پیراهن مشکی ساده با کفشی مناسب برای محل کارتان بپوشید. چندتکه جواهر، یک کیف کلاچ و یک جفت سندل شیک نیز همراه خود داشته باشید. برای ایجاد تغییری اساسی در پایان روز کاری خود فقط لازم است جواهراتتان را بیاویزید (چندتکه جواهر شیک و درخشان برای زیباتر جلوه دادن آن پیراهن مشکی کوتاه کافی است)، کیف کلاچ خود را به‌جای کیف کار بردارید و در آخر سندل های شیکتان را بپوشید. به‌این‌ترتیب در مدت بسیار کوتاهی ظاهر خود را دگرگون می‌کنید!

یک تغییر ابریشمی

یکی از روش‌های شیک پوشی پوشیدن دستمال‌گردن ابریشمی است. با تغییر روش پوشیدن دستمال‌گردن ابریشمی خود به‌سادگی می‌توانید کل ظاهرتان را دگرگون کنید. فقط اندکی خلاقیت، چند ثانیه زمان و یک دستمال‌گردن مناسب لازم است (دستمال‌گردنی با عرض ۹۰ سانتی‌متر یا اگر می‌خواهید بیشتر بدنتان را بپوشاند، بزرگ‌تر از این اندازه). در طول روز یکدست کت‌شلوار (کت‌ودامن) و یک تی‌شرت بپوشید و دستمال‌گردن را دور گردن خود گره بزنید. هنگام شب دستمال‌گردن را از دور گردن بازکنید، تاپ و کت را درآورید و دستمال‌گردن را به‌صورت یک تاپ پشت گردنی بپوشید.

شیک پوشی با لباس مهمانی

اگر قرار است پس از کار به مهمانی بروید، اصلاً نیازی نیست تعداد زیادی لباس اضافی همراه خود ببرید. می‌توانید به‌سادگی یکدست کت‌شلوار (کت‌ودامن) بپوشید. زیر لباستان‌ یک تی‌شرت یا پیراهن شیک و جذاب به تن کنید، به‌طوری‌که وقتی دکمه‌ی کت‌بسته است، دیده نشود. همین‌که می‌خواهید به مهمانی عصرانه یا مهمانی دیگری برای ملاقات با دوستانتان بروید، به‌سادگی کتتان را درآورید و بالباسی مناسب وارد مهمانی شوید!

لباس مهمانی
شیک پوشی با لباس مهمانی

پیراهن مناسب هر مکان

یکی دیگر از ترفندهای دیگر شیک پوشی پوشیدن پیراهن سفید می‌باشد. پیراهن سفید دکمه‌دار تقریباً برای هر موقعیتی مناسب است. این پیراهن را در طول روز با شلوار جین و هنگام شب با یک دامن یا شلوار شیک و پرزرق‌وبرق بپوشید. می‌توانید برای اینکه خیره‌کننده به نظر برسید از یک جفت گوشواره‌ی آویز یا گردن بندی بزرگ نیز استفاده کنید. این تیپتان نه‌تنها شیک است بلکه بسیار جذاب و معقول نیز به نظر می‌رسد!

تبدیل کیف کلاچ به کیف بزرگ

اگر قرار است پس از کار به مهمانی بروید، اجازه ندهید کیفتان نشانگر این باشد که برای بازگشت به خانه و آماده شدن وقت کافی نداشته‌اید. کیف‌دستی بزرگی که پر از وسیله باشد به‌هیچ‌وجه مناسب مهمانی نیست. به‌منظور رفع این سردرگمی یک کیف کلاچ همراه خود داشته باشید (چند قلم لوازم‌آرایش کوچک نیز همراه ببرید)؛ به‌این‌ترتیب، هنگامی‌که از محل کار به مهمانی یا قرار ملاقات خود می‌روید سرتاپا شیک و خوش‌پوش به نظرخواهید رسید!

شیک پوشی با اکسسوری

هرگز تأثیرگذاری اکسسوری را دست‌کم نگیرید! اگر در طول روز پیراهنی ساده به تن دارید و هنگام شب می‌خواهید آن را مجلسی جلوه دهید، لازم نیست لباس دیگری بپوشید، بلکه به‌سادگی می‌توانید به‌جای آن اکسسوری خود را تغییر دهید. برای جلوه بخشیدن به لباستان از زیورآلات استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید از یک جفت گوشواره و یک دستبند، یک گردنبند و یک انگشتر بزرگ یا یک جفت گوشواره و یک کمربند استفاده کنید. هریک از این لوازم تأثیر چشمگیری بر ظاهرتان خواهند داشت. می‌توانید طلا و نقره یا هر فلز دیگری را باهم استفاده کنید و از انتخاب‌های خود لذت ببرید. فقط دوباره هشدار می‌دهم که زیاده‌روی نکنید.

تبدیل کیف دوشی به کیف کلاچ

از دیگر روش‌های شیک پوشی استفاده از کیف کلاچ می‌باشد. یک کیف بندی یا زنجیر دار در کمدتان داشته باشید. خوبی کیف‌های بندی این است که در مواقع ضروری می‌توانید بند یا زنجیر آن را داخل کیف قرار دهید.

شیک پوشی
کیف کلاچ

اگر کل روز در حال خرید کردن هستید و می‌خواهید «دست‌هایتان آزاد» باشند، می‌توانید از بند کیف استفاده کنید و هنگام شب که به یک کیف کلاچ نیاز دارید، بند را داخل کیف قرار دهید و به همین سادگی آن را تبدیل به کیف کلاچ کنید. بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ دارای چنین کیف‌هایی هستند. بند یا زنجیر بیشتر کیف‌های بندی یا زنجیر دار را می‌توان داخل آن قرارداد. کیفی بیابید که بتوانید لباس‌های مختلفی را با آن بپوشید. این کیف یکی از لوازم مهم کمد هر فرد به شمار می‌رود!

شیک پوشی با تبدیل لباس غیررسمی به لباس شب شیک

داشتن یک بافت زیرورو در کمد بسیار ضروری است. پوشیدن بافت زیرورو با شلوار پارچه‌ای همواره شیک و کلاسیک به نظر می‌رسد و کاملاً مناسب محیط کار است. هنگام شب ژاکت کش‌باف پشمی را دربیاورید و به دور گردن و شانه‌هایتان گره بزنید، سپس از یک دامن شیک، سندل، یک کیف کلاچ و زیورآلات استفاده کنید.

استفاده از چند گره در لباس‌ها

یکی از روش‌های دیگر شیک پوشی این است که بسیاری از پیراهن‌ها را می‌توانید به روش‌های مختلفی دور خود بپیچید و گره بزنید و به سبک‌های گوناگون بپوشید. برخی فروشگاه‌ها یک نوع از این لباس‌ها را به قیمتی ارزان و مناسب عرضه می‌کنند. پوشیدن این لباس به روش‌های مختلف، چندان دشوار نیست. شهامت داشته باشید و یک پیراهن مناسب برای هر موقعیتی را به روش خود گره بزنید و بپوشید. هر مدلی که برای شکل اندامتان مناسب‌تر است، همان را به کار ببرید!

به این مثال توجه کنید. هنگام روز دو بند پیراهن را به دور کمر خود بپیچید و پشتتان گره بزنید. یک تی‌شرت و ژاکت کش‌باف پشمی نیز همراه آن بپوشید تا برای رفتن به بازار آماده شوید! هنگام شب دو بند را به دور گردنتان گره بزنید و یک پیراهن پشت گردنی درست کنید.

تلاش برای تاثیرگذاری بیشتر

کفش‌های پاشنه‌بلند هنگام شب بسیار شیک و جذاب به نظر می‌رسند، ولی بسیاری از خانم‌ها نمی‌توانند تمام‌روز را به‌راحتی با کفش پاشنه‌بلند سر کنند؛ بنابراین می‌توانید یک جفت کفش دیگر نیز همراه خود داشته باشید، هرچند راه‌حل دیگری نیز وجود دارد: برخی از کفش‌ها با یک حرکت ساده بلافاصله از پاشنه‌کوتاه به پاشنه‌بلند تبدیل می‌شوند. این کفش‌های مفید، زیبا نیز هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد شیک پوشی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیک پوشی می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. همچنین اگر قصد خرید و فروش لوازم شخصی موردنظر خود از جمله لباس را دارید می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید و اینکار را انجام دهید.

منبع: کتاب مد

2 دیدگاه دربارهٔ «شیک پوشی در ۱۰ گام»

  1. با همه زیبایی و جذابیتی که کفش های پاشنه بلند دارند واقعا پوشیدنشون عذاب آور و سخته به علاوه که برای مهره های کمر هم مضر هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *