ابزارهایی برای خواب

ابزارهایی برای خواب

خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی هر انسانی را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما در زندگی مدرن ما این قسمت با چالش روبه‌رو شده و به نظر نمی‌رسد بدون کمک فناوری بتوانیم راهی برای حل این مشکل پیدا کنیم. در ادامه شمارا با ابزارهایی برای خواب آشنا می‌کنیم.

ابزارهایی برای خواب – نرم افزار ساده

تیم سازنده SLEEPSCORE اعتقاد دارد گوشی‌های هوشمند امروزی بدون نیاز به‌اضافه کردن هیچ حساسه اضافی می‌توانند روی پایش کیفیت خواب و کمک به بهبود آن به یاری ما بیایند. برای این منظور آن‌ها تنها از میکروفون و بلندگوی گوشی شما برای بررسی نرخ تنفس شبانه بهره می‌برند. پس از جمع‌آوری این اطلاعات، SLEEPSCORE به‌آرامی متوجه دلایل پنهان بدخوابی‌های شما خواهد شد و پس از یک دوره چندماهه می‌تواند به بهبود استراحت شبانه کمک شایانی بکند.

دستگاه Withings Sleep

از دیگر ابزارهایی که برای خواب می‌توان نام برد Withings Sleep است. این دستگاه یک صفحه کوچک است که زیر بالشت شما قرار خواهد گرفت و کمک می‌کند تا اطلاعات بسیار مفیدی در مورد کیفیت خواب، میزان عمیق بودن آن، نرخ تنفس، ضربان قلب و مقدار حرکت در زمان خواب بودن خود به دست آورید که با کنار هم قرار دادن آن‌ها و استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی قادر خواهد بود تا پیشنهادهای کاربردی برای ارتقا کیفیت خواب به شما ارائه کند. تشخیص مشکلات تنفسی کاربرد بعدی این سامانه خواهد بود. برخلاف نمونه‌های دیگر که به دور مچ دست‌بسته می‌شوند، این صفحه هیچ تماس فیزیکی مستقیمی با بدن فرد ندارد.

با آرامش بخوابید

نرم‌افزار Calm چند سال پیش در صفحه نرم‌افزارهای برگزیده روز معرفی شد. در طی این مدت تیم توسعه‌دهنده ویژگی‌هایی مانند صداهای طبیعت، داستان شب و نواهای مخصوص مدیتیشن را هم به بسته خود افزوده‌اند. جدیدترین محصول آن‌ها یک اسپری مخصوص خواب است که به ادعای سازنده از اسانس های کاملاً طبیعی ساخته‌شده و با افزودن رایحه‌ای آرامش‌بخش به فضا خوابیدن را برای شما ساده‌تر خواهد کرد.

سامانه ضد خروپف هوشمند از دیگر ابزارهایی برای خواب

برخی از ازدواج‌ها به خاطر مشکل خروپف تا لبه نابودی پیشرفته‌اند؛ اما NORA راه‌حل مشکل را یافته است. این سامانه از یک میکروفون کوچک تشکیل‌شده که در کنار فرد خروپف کننده قرار می‌گیرد و به‌محض آنکه شخص شروع به سروصدا کردن نمود، یک بالشتک هوای باد شونده کوچک که زیر بالش وی قرارگرفته به‌آرامی پر می‌شود تا پیش از آنکه بقیه بیدار شوند، صدا قطع شود. سازنده ادعا می‌کند که این راه‌حل برای رفع مشکل خروپف در بیش از ۹۰ درصد افراد کارایی خواهد داشت.

سامانه ضد خروپف هوشمند
سامانه ضد خروپف هوشمند

سکوت مطلق

افرادی که نسبت به صدا در زمان خواب حساسیت ویژه‌ای دارند، مجموعه BOSE هدفون‌های بسیار کوچک و نرمی را به نام Sleepbuds طراحی کرده که ادعا می‌کند قادرند تقریباً هر صدایی از موتورسیکلت‌های عبوری تا بچه کوچک همسایه را قطع کند. طراحی بخش داخل گوش و پشت گوش به‌گونه‌ای بوده که در تمام طول شب و بتوانید بدون مشکل آن را بپوشید، به گفته سازنده هر بار شارژ برای حداقل ۱۶ ساعت کارکرد کافی خواهد بود.

با خورشید بیدار شو

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خواب خوب، برخاستن از آن و بیداری است. بهترین روش برای بیدار شدن استفاده از نور خورشید و برخاستن در زمان سپیده‌دم است اما میدانیم که با سبک زندگی امروزی ما این کار عملاً امکان‌پذیر نخواهد بود. برای بازسازی این حس که بدن ما طی میلیون‌ها سال با آن به تکامل رسیده است، Philips Somneo احتمالاً بهترین گزینه خواهد بود.

تیم سازنده آن را به شکلی طراحی کرده که در زمان تعیین‌شده توسط شما درست مثل یک خورشید مصنوعی عمل کند و با زیاد کردن نور اتاق به‌آرامی مغز را به حالت بیداری تشویق کند. نکته مهم برای کارایی این طراحی نیاز به تاریک کردن حداکثری محل خواب است که در آن صورت می‌توان از تمام کارایی این ساعت عجیب استفاده کامل را برد.

اطلاعات بیشتر در مورد ابزارهایی برای خواب

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابزارهایی برای خواب بهتر می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. با مطالعه‌ی مطلب درمان بی‌خوابی نیز می‌توانید اطلاعاتی را راجع به این موضوع پی ببرید.

منبع:ماهنامه نوآور

1 دیدگاه دربارهٔ «ابزارهایی برای خواب»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *