نقش عنوان در تبلیغات

نقش عنوان در تبلیغات

عنوان، مهم‌ترین عامل نوشته، تبلیغاتی است. «عنوان، ۹۰ درصد تأثیر یک آگهی محسوب می‌شود.»
وقتی شما متن تبلیغات چاپی را می‌نویسید، معمولاً تفاوت‌های بزرگ در عنوان نهفته است. یک عنوان می‌تواند توجه ۱۵ درصد خوانندگان را به خود جلب کند و عنوان دیگری، ۲۵ درصد تا ۳۰ درصد و حتی ۵۰ درصد. در این مقاله قصد داریم در مورد نقش عنوان در تبلیغات صحبت کنیم.

به عنوان‌های زیر توجه کنید:
۱- نصف قیمت.
۲- یکی بخرید، یکی مجانی ببرید.
۳- ۵۰ درصد تخفیف.
مفهوم هر سه‌ی آن‌ها یکسان است؛ اما شماره‌ی ۲ نتیجه‌ی بهتری از دو مورد دیگر دارد.
عوامل زیادی در تأثیر عنوان شما نقش دارند:
تعداد واژه‌ها، تعداد سطرهایی که عنوان در آن‌ها به چاپ رسیده، اندازه‌ی حروف و استفاده از بازی با کلمات.
یک عنوان موفق باید توجه مشتری احتمالی را جلب کند. در او علاقه‌ای برانگیزد و درنهایت او را وادار به خرید کند. نگارش عنوان یک علم است.

نقش عنوان در تبیغات رسانه‌ای

بیشتر آگهی‌ها دارای عنوانی هستند و معمولاً در رأس آگهی در روزنامه‌ها و مجله‌ها و هفته‌نامه‌ها دیده می‌شوند. در بیلبوردها، عنوان با تصویر همراه است و آن را تقویت می‌کند. همچنین یک عنوان می‌تواند منتهی به آگهی‌های رادیویی و تلویزیونی شود.

نقش عنوان در تبلیغات تلویزیون

از شروع کار عصاره‌ی پیامتان را ارائه کنید تا تماشاچیان علاقه‌مند شوند. در عصری که تماشاچی پیوسته کانال‌ها را عوض می‌کند، شما فقط چند دقیقه فرصت دارید تا مؤثر واقع شوید. اگر نتوانید علاقه‌ی تماشاچی را به‌سرعت و باقدرت برانگیزید، بازی شما از ابتدا محکوم‌به باخت است.

نقش عنوان در تبلیغات رادیویی

رادیو رسانه‌ای خودمانی و شخصی است و به شما اجازه می‌دهد به افراد نزدیک شوید. این رسانه‌ای است که با توده‌ی مردم با روشی مستقیم و فوری در ارتباط است.

نقش عنوان در تبلیغات بیلبوردی

برای جلب‌توجه یک عابر با یک راننده، تنها روی یک مضمون تمرکز کنید و آن را با تمام جزئیات شرح دهید. اصل پیامتان را ارائه کنید و بقیه را فراموش کنید. بهترین حالت آن استفاده از تنها یک کلمه و یک تصویر است. هرچقدر عنوانتان کوتاه‌تر باشد، احتمال خوانده شدن آن بیشتر خواهد بود. سریع و مؤثر باشید: آگهی‌های طولانی و فنی مناسب بیلبورد نیستند و رانندگان عصبی آن‌ها را نادیده می‌گیرند. شما زمان کوتاهی برای جلب‌توجه آنان فرصت دارید.

بیلبورد
نقش عنوان در تبلیغات بیلبوردی

نقش عنوان در تبلیغات روزنامه‌ای

در مورد نقش عنوان در تبلیغات روزنامه‌ای باید بدانید که وقتی آگهی‌تان را در روزنامه‌ها و مجله‌ها چاپ می‌کنید، شرایط کاملاً متفاوت می‌شوند. عنوان‌های کوتاه بهتر می‌فروشند و معمولاً به مصرف‌کننده قول بهره‌ای را می‌دهند.

نقش عنوان در شبکه‌های ماهواره‌ای

تبلیغات خود را متمرکزسازید. مشتریان مورد هدفتان چه کسانی هستند؟ آنان چه سایت‌هایی را بازدید می‌کنند؟ تبلیغات خود را بر اساس روز و ساعتی که به نمایش درخواهد آمد، تنظیم کنید. اگر می‌خواهید با جامعه‌ی تجاری در تماس باشید، فضای ساعت ۶ تا ۹ صبح را خریداری کنید. آموزش کودکان باید از ساعت ۲ تا ۶ بعدازظهر انجام گیرد. این‌ها ساعاتی هستند که هر گروهی به‌احتمال‌زیاد با سایت شما روبه‌رو خواهند شد.

عناوینی که باعث جذب مشتری می‌شوند

در رابطه با نقش عنوان در تبلیغات باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

عناوینی که قول بهره‌ای به مشتری می‌دهند

این‌گونه عنوان‌ها بهترین فروش را در برمی‌گیرند. مردم همواره خواهان خرید محصولاتی هستند که به‌آسانی مورداستفاده قرار گیرد، مصرف انرژی اندکی داشته باشد و جایگاه اجتماعی آنان را تقویت کند. مصرف‌کنندگان اتومبیل نمی‌خرند، آنان سرعت، امنیت یا جایگاه اجتماعی را می‌خرند. تولیدکنندگان لوازم‌آرایشی، کرم‌های حاوی آب و چربی را نمی‌فروشند، آنان زیبایی، وسوسه و جوانی را می‌فروشند و شما هرگز نباید این را فراموش کنید.
همواره از مضامین مثبت استفاده کنید و هرگز به خوانندگانتان این احساس را نبخشید که اشتباه می‌کنند.

هرگز آنان را آزرده نسازید، هرگز آنان را سرزنش نکنید. آگهی‌هایی که در مخاطبان ترس را خلق می‌کنند و به نتیجه‌ای نمی‌رسند. برای وادار کردن مردم به مسواک زدن دندان‌هایشان راه‌های بهتری از نشان دادن تصویر دندان‌هایی کثیف و کرم‌خورده وجود دارد. همیشه فروش محصولی که جانب خوب آن نشان داده می‌شود، نسبت به محصولی که جانب بد آن به نمایش درمی‌آید، آسان‌تر است، به‌جز در آگهی‌های دارو، شوینده‌ها، بیمه و خدمات مالی، مردم به دنبال سود هستند، نه تنبیه.

عناوینی که توصیه‌های عملی ارائه می‌کنند

در رابطه با نقش عنوان در تبلیغات عناوینی که توصیه‌های عملی ارائه می‌کنند به نتیجه‌های عالی دست می‌یابند. مردم شیفته‌ی تبلیغاتی هستند که به آنان انجام کاری را آموزش می‌دهند. در زیر چند نمونه از این عناوین را آورده‌ایم:

  • چگونه ثروتمند شوید
  • چگونه دوستانی بیابید
  • چگونه عاشق شوید
  • چگونه در زندگی موفق شوید
  • چگونه وزنتان را کاهش دهید

مردم خواندن پیام‌هایی را که حاوی اطلاعات مفیدند، ترجیح می‌دهند.

نقش عنوان در تبلیغات
عناوینی که توصیه‌های عملی ارائه می‌کنند

عناوینی که چیز تازه‌ای اعلام می‌کنند

این‌گونه عنوان‌ها نیز بسیار مؤثرند. مردم به‌جانب آن‌ها جلب شده و معمولاً به هر پدیده‌ی غیرمعمول علاقه‌مندند. مردم با پدیده‌های تازه احساس سرزندگی می‌کنند و این تأثیری فوری و وسوسه کننده دارد. این شیفتگی ناشی از عقیده‌ای نادرست، اما بسیار ریشه‌دار است که هر چیز تازه‌ای بهتر از کهنه است.

عناوینی که مشتریان را وادار به خرید می‌کنند

در رابطه با نقش عنوان در تبلیغات عناوینی که مشتریان را وادار به خرید می‌کنند نتیجه‌هایی بالاتر از متوسط کسب می‌کنند. همچنین ثابت‌شده است تبلیغاتی که گروه خاصی را هدف قرار می‌دهند، بیشتر از آن‌هایی که توده‌ی مردم را در نظر می‌گیرند، مؤثرند. بهتر است مخاطبان خود را به‌وضوح برگزینید. به عنوان مثال از کلماتی مانند «ریزش مو» در عنوان خود استفاده کنید تا توجه مردانی را که در حال طاس شدن هستند، به خود جلب کنید.

عناوینی که شامل گواه مصرف کننندگان می‌شوند

چنین عناوینی معمولاً نتیجه‌ی بهتر از متوسط دارند. مطمئن شوید که در دو طرف گواهی شاهد، علامت نقل‌قول بگذارید و از زبان محاوره‌ای استفاده کنید.

عناوینی که تخفیف را اعلام می‌کنند

این‌یکی از بهترین روش‌هایی است که مصرف‌کننده را به خود جذب می‌کند؛ کسانی که همواره می‌خواهند صرفه‌جویی کنند. قیمت همیشه کلیدی به بازار خوب است.

عناوینی که کنجکاوی را برمی‌انگیزد

در رابطه با نقش عنوان در تبلیغات عناوینی که کنجکاوی را برمی‌انگیزد معمولاً بسیار مؤثرند. درهرحال در اینجا خطری وجود دارد. شما تلاش می‌کنید که با پرسشی خوانندگان را در دام بیفکنید. تنها جلب‌توجه آن‌ها کافی نیست. باید مضمونی را انتقال دهید یا خواننده را برای وعدهای آماده کنید، مثل یک جایزه، یا چیزی تازه. شما باید خواننده را هرچه بیشتر پذیرا سازید. مخاطب باید رابطه‌ای میان عنوان و نوشته ایجاد کند. اگر این رابطه ایجاد نشود، محکوم به شکستید.

اطلاعات بیشتر در مورد نقش عنوان در تبلیغات

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش عنوان در تبلیغات می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. همچنین اگر قصد تبلیغ محصول خود را دارید می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید و آگهی خود با روش هایی که درمورد انتخاب عناوین گفته شد ثبت نمایید، تا تاثیر این مطلب را دریابید.

با مطالعه‌ی مطلب زیر می‌توانید اطلاعاتی را پیرامون انتخاب عنوان مناسب برای آگهی را بیاموزید.

منبع : (۱۰۰۱ راهکار تبلیغاتی)

8 دیدگاه دربارهٔ «نقش عنوان در تبلیغات»

  1. عنوان نقشش توی تبلیغات خییییلی مهمه.این که یه عنوان مناسب برای تبلیغات پیدا کنیمم خودش یه پروسه ی مفصله

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *