زیبا کردن ماشین

چگونه ماشین خود را زیبا کنیم؟

زیبا کردن داخل ماشین ، یکی از دغدغه دارندگان ماشین‌های داخلی است؛ متأسفانه کابین داخلی خودروهای داخلی، بسیار ساده و حوصله سر بر هستند. در کنار سادگی شما نمی‌توانید هیچ‌کدام از اجزای کابین را آن‌طور که دوست دارید سفارش دهید.

به‌همین‌دلیل، خودتان باید دست‌به‌کار شوید و آن‌گونه که دوست دارید داخل خودرو را زیبا کنید. احتمالاً شما نیز می‌پرسید چگونه داخل خودرو را زیبا کنیم؟

در ادامه، ما ایده‌های عالی و بسیار کاربردی در رابطه با زیبا کردن ماشین به شما می‌گویم که با استفاده از آن‌ها، داخل خودرو را زیبا کنید.

تمیز کردن

تمیز کردن ماشین یکی از اصلی‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای زیبا کردن داخل ماشین است. شاید بپرسید چگونه داخل خودرو را تمیز کنیم ؟ واسط پت اینجاست تا به شما راه‌های عالی برای تمیز کردن داخل خودرو را بگوید.

استفاده از محلول‌های صفر شویی

امروزه استفاده از محلول‌های شست‌وشوی داخل کابین خودروها رایج است و شما می‌توانید این محلول‌ها را با قیمت‌های مختلف خریداری کنید.

نکته

قبل از استفاده از این محلول‌ها، حتماً دست‌کش بپوشید؛ تا آسیبی به پوست دستتان وارد نشود.

 

درصورتی‌که دسترسی به محلول‌های صفر شویی، برای شما سخت است از شامپو فرش استفاده کنید.

بعضی از محلول‌ها، نیاز به رقیق شدن با آب دارند؛ اما بعضی‌ها نه. در اینجا خودتان با توجه به محصولی که در اختیار دارید، یک محلول درست کنید و ادامه دهید.

محلول آماده‌شده را روی صندلی‌ها اسپری کنید و اجازه دهید که به خورد صندلی رود.

پس از چند دقیقه، یک فرچه بردارید و آن را روی محلی که محلول اسپری کرده‌اید بکشید؛ به مدت چند دقیقه این کار را ادامه دهید. در صورت نیاز، محلول بیشتری روی صندلی‌ها اسپری کنید.

حال‌که احساس می‌کنید صندلی کاملاً تمیز شده، یک پارچه خشک بردارید و روی صندلی بکشید تا خیسی آن کم شود. بعدازآن صبر کنید تا صندلی کامل خشک شود؛ اگر پس از خشک شدن، صندلی‌ها خیلی تمیز نبودند، این فرایند را دوباره تکرار کنید.

نکته: برای راحتی بیشتر کار، اگر مهارت و ابزارش را دارید؛ صندلی‌ها را باز کنید.

تمیز کردن داشبورد

داشبورد، یکی از اجزای اصلی خودرو است که باید با دقت زیادی آن را تمیز کنید. درصورتی‌که از محلول صفر شویی استفاده می‌کنید که نیاز به رقیق شدن با آب دارد، آن را با مقدار آب بیشتری رقیق کنید.

درصورتی‌که از محلول‌هایی استفاده می‌کنید که نیاز به رقیق شدن با آب ندارند، مثل قبل ادامه دهید.

تمیز کردن داشبورد

در این مرحله محلول را روی داشبورد اسپری کنید و چند دقیقه صبر کنید؛ تا کثیفی‌ها در محلول حل شوند. حال یک مسواک بردارید و آن را روی داشبورد بکشید تا فضای خالی بین آج‌های داشبورد نیز تمیز شوند؛ سپس یک پارچه خشک روی داشبورد بکشید.

موکت کف

برای تمیز کردن موکت کف، ابتدا آن را کامل باز کنید و از خودرو بیرون بیاوردید. حال شامپو فرش را با آب مخلوط کنید و روی آن بکشید؛ بعد ‌از آن صبر کنید تا خشک شود.

چگونه سمند را زیبا کنیم

در ادامه توضیح می‌دهیم چگونه سمند را زیبا کنیم؛ پس با واسط پت همراه باشید. 

سمند از آن دست خودروهای ایرانی است که داشبورد زیبایی دارد.

رنگ کرم و ترکیبش با طرح چوب، نمای داخلی زیبایی برای سمند به ارمغان آورده؛ بااین‌وجود، بسیاری از افراد معتقدند داشبورد سمند حوصله سر بر است.

متأسفانه همه سمندها به‌ غیر از سورن، یک مدل داشبورد دارند؛ پس خودتان باید دست‌به‌کار شوید و داخل خودرو را آن‌طور که دوست دارید، دیزاین کنید.

استفاده از غربیلک فرمان

یکی از راه‌های زیبا کردن ماشین ، تعویض غربیلک است.

با توجه به وجود ایربگ، بهتر است به استفاده از روکش فرمان‌های زیبا اکتفا کنید.

استفاده از قاب کیلومتر اسپرت

بعضی از قاب‌های کیلومتر وجود دارند که یک نوار کرومی دور آن‌ها است که صفحه کیلومتر را زیبا می‌کند. اگر می‌خواهید خودروی اسپرتی داشته باشید، می‌توانید از این قاب کیلومترها استفاده کنید.

جایگزینی دیزاین چوب

یکی از مواردی که بسیاری معتقدند باعث حوصله سر بر شدن داشبورد سمند شده، دیزاین طرح چوب است. شما می‌توانید آن‌ها را با موارد دیگر مانند طرح فیبر کربن جایگزین کنید یا از برچسب‌های رنگی استفاده کنید.

تعویض سر دنده

سر دنده سمند کوتاه است و آن‌چنان زیبا نیست.

شما می‌توانید آن را با مدل‌های ماشین دنا یا مدل‌های دست‌ساز جایگزین کنید؛ اینجا سلیقه شما مهم است. تعویض سر دنده یکی از کارهایی است که برای زیبا کردن داخل ماشین می‌توانید از آن استفاده کنید.

انتخاب روکش صندلی

روکش صندلی، از آن مواردی است که با تعویضش نمای داخل خودروی شما کاملاً تغییر می‌کند.

شما می‌توانید به مغازه‌های تزئینات خودرو مراجعه کنید و با توجه به سلیقه خود روکش صندلی دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

دقت کنید جنسی که استفاده می‌کنید کیفیت بالایی داشته باشد؛ تا سریع خراب نشود و مجبور نشوید دوباره هزینه کنید.

زیبا کردن ماشین

استفاده از مانیتور

مانیتور آپشنی است که سال‌ها است روی خودروهای وارداتی مشاهده می‌شود. امروزه با توجه به نیاز بازار، مدل‌هایی از مانیتور ساخته‌شده‌اند که روی همه خودروها قابل‌نصب‌اند. شما، می‌توانید یکی از این مانیتورها بخرید و روی سمند نصب کنید. با این کار، نه‌تنها داخل خودرو را زیبا کرده‌اید؛ بلکه می‌توانید از امکاناتی همچون دوربین دنده‌عقب نیز استفاده کنید.

چگونه ۴۰۵ را زیبا کنیم

۴۰۵ از آن دست خودروها است که همه ما آن را می‌شناسیم و به‌طور کامل با آن آشنا هستیم.

۴۰۵ در طول سال‌های تولید با دو رنگ داشبورد مشکی و کرم به بازار ر عرضه شد و در سال ۹۳ داشبوردش کامل تغییر کرد.

اگر سؤال شما این است که چگونه داخل ۴۰۵ را زیبا کنیم در ادامه ما را همراهی کنید.

تعویض فرمان

۴۰۵ های مدل‌پایین، ایربگ ندارند و به یک فرمان دوشاخه ساده مجهزند. به خاطر نبود ایربگ، شما می‌توانید آن را با مدل‌های ریسی و اسپرت عوض کنید. درصورتی‌که نمی‌خواهید خیلی خودرو اسپرت شود، می‌توانید از فرمان‌های مدل‌بالا که ایربگ دارند، استفاده کنید.

البته برای زیبا کردن ماشین ۴۰۵ باید فقط غربیلک بخرید؛ زیرا روی این خودرو، نمی‌توان ایربگ نصب کرد.

درصورتی‌که فرمان دوشاخه را بیشتر دوست دارید، می‌توانید یک روکش فرمان بخرید و روی خودرو نصب کنید.

تودوزی

پژو ۴۰۵ یک تودوزی ساده و قدیمی دارد. شما می‌توانید تودوزی ۴۰۵ را هر جور که دوست دارید تغییر دهید. خوشبختانه با توجه به سالیان طولانی تولید ۴۰۵ در ایران، تغییر تودوزی آن کار بسیار ساده‌ای است و همه‌جا آن را انجام می‌دهند.

تعویض رو دری‌ها

چهارصد و پنج‌های مدل‌پایین، رو دری‌های ساده‌ای دارند. به‌تازگی بسیاری از افراد دست به‌ جایگزینی رو دری‌ها با مدل‌های بالا زده‌اند؛ اگر دوست داشته باشید می‌توانید رو دری خودرو را تعویض کنید.

نصب صندلی برقی

نصب صندل برقی، یکی از کارهایی است که جدیداً زیاد انجام می‌شود. علت اصلی این کار هم عدم راحتی صندلی‌های خودروهای داخلی است.

درصورتی‌که با صندلی‌های کوتاه چهارصد و پنج مشکل‌دارید، می‌توانید آن‌ها را با مدل‌های برقی جایگزین کنید. مدل‌های برقی آپشن‌هایی؛ مانند گرم‌کن، سردکن و تنظیم در چند حالت را دارند.

افزودن زیر آرنجی

زیر آرنجی یکی از مواردی است که برای هر خودرو واجب است.

احتمالاً برای شما نیز پیشامده است که در رانندگی‌های طولانی دستتان خسته شده باشد؛ ولی جایی برای استراحت دستان در خودرو نباشد.

افزودن زیر آرنجی

متأسفانه چهارصد و پنج نیز از این آپشن محروم است. زیر آرنجی‌هایی برای چهارصد و پنج طراحی‌شده‌اند که به‌راحتی نصب می‌شوند و در کنار راحتی، زیبایی را نیز به کابین خودرو شما می‌افزایند.

استفاده از آینه‌های راهنما دارد

آینه‌های راهنمادار می‌توانند باعث زیبایی کابین خودرو شوند و دید خودرو را نیز افزایش دهند.

تعویض قاب داشبورد

قاب داشبورد چهارصد و پنج‌های مدل‌پایین بسیار ساده هستند و رنگ مشکی دارند.

شما می‌توانید آن‌ها را با توجه به رنگ و سلیقه خودتان با مدل‌های طرح چوب و رنگی عوض کنید.

اگر دوست دارید با ۴۰۵ بیشتر آشنا شوید، مقاله «انواع مدل پژو ۴۰۵» را مطالعه کنید. 

چگونه ۲۰۶ را زیبا کنیم

آیا این که چگونه ۲۰۶ را زیبا کنیم سؤال شما نیز هست؟ در ادامه واسط پت را همراهی کنید تا بفهمید چگونه می‌توان ۲۰۶ را زیبا کرد.

۲۰۶ یکی از خودروهای کوچک و شهری است که در ایران بسیار محبوب است. نسخه‌های ۲۰۶ ۶/۱ به خاطر شتاب بالا، میان جوانان بسیار محبوب هستند. درصورتی‌که دوست دارید بدانید ۲۰۶ چند نوع دارد و انواع آن را بشناسید مقاله انواع ۲۰۶ را مطالعه کنید.

با توجه به محبوبیت ۲۰۶ زیبا کردن داخل آن بسیار راحت است؛ زیرا قبلاً افراد زیادی این کار را انجام داده‌اند.

تعویض فرمان

برای تعویض فرمان ۲۰۶ دست شما باز است و می‌توانید از فرمان‌های اسپرت یا فرمان‌های دیگر استفاده کنید.

بسیاری افراد فرمان فابریک ۲۰۶ را با فرمان پژو ۲۰۰۸ تعویض می‌کنند که نتیجه آن بسیار عالی است. خوشبختانه ایربگ فرمان ۲۰۰۸ را می‌توان با ۲۰۶ مچ کرد و مشکلی در رابطه با ایربگ وجود نخواهد داشت.

دسته‌ای دیگر، فرمان‌ های GT را جایگزین فرمان فابریک ۲۰۶ می‌کنند که نتیجه آن نیز بسیار عالی از آب درمی‌آید.

درصورتی‌که نمی‌توانید هزینه زیادی برای تعویض فرمان بپردازید و می‌خواهید ۲۰۶ را با هزینه کم زیبا کنید، بهتر است از روکش فرمان یا فرمان‌های چرم‌دوزی شده استفاده کنید.

تعویض صفحه کیلومتر

صفحه کیلومتر، یکی از اجزای کابین است که راننده مدام به آن نگاه می‌کند. صفحه کیلومتر ۲۰۶ زیبا است؛ اما بعضی افراد آن را دوست ندارد. در این شرایط چند راه وجود دارد که در ادامه آن‌ها را به شما می‌گوییم.

۲۰۶ های مدل‌پایین صفحه کیلومتری با پس‌زمینه مشکلی و ساده دارند؛ در مدل‌های بالاتر صفحه کیلومتر با پس‌زمینه سفید جایگزین نسخه‌های قدیمی شده است.

درصورتی‌که ۲۰۶ مدل‌پایین دارید؛ اما صفحه کیلومترهایی که روی ۲۰۶های مدل‌بالا نصب هستند را دوست دارید، می‌توانید به‌راحتی و با هزینه کم آن را عوض کنید.

زیبا کردن ماشین

راه دیگر، جایگزینی صفحه کیلومتر rc  است. احتمالاً ۲۰۶ rc را می‌شناسید؛ اگر نمی‌شناسید در مقاله انواع ۲۰۶ کامل او را معرفی کردیم.

صفحه کیلومترهای rc یک عقربه دیگر نیز دارند که دمای روغن را نشان می‌دهد. علاوه‌بر نمایش دمای روغن، صفحه کیلومترهای rc نهایت سرعتی که نشان می‌دهند، ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.

تعویض سر دنده

در ۲۰۶ های تیپ دو، شما با یک سر دنده مشکی بسیار ساده روبرو هستید. در مدل‌های ۵ اوضاع بهتر است و یک سر دنده فلز مانند در آن تعبیه‌شده است.

درصورتی‌که دوست داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی سر دنده‌های نسخه تیپ ۵ را روی تیپ ۲ ببندید و ۲۰۶ خود را زیبا کنید.

راه دیگر، جایگزینی سر دنده با نسخه‌های rc است.

نسخه‌های rc یک سر دنده فلز مانند با برش در قسمت بالا دارند که بسیار زیبا است؛ البته سر دنده‌های rc قیمت بالاتری نسبت به نسخه‌های تیپ ۵ دارند.

استفاده از سانروف

یکی دیگر از آپشن‌های ۲۰۶ rc سانروف است. شما می‌توانید سقف‌های ۲۰۶ rc که به‌راحتی در دسترس هستند را جایگزین سقف فابریک کنید.

استفاده از مانیتور

شما می‌تواند با استفاده از مانیتور، داخل ۲۰۶ را زیبا کنید‌.

مانیتورها علاوه بر زیبا کردن ماشین شما، به شما امکاناتی همچون دوربین دنده‌عقب را نیز می‌دهند.

تعویض قاب داشبورد

قاب داشبورد ۲۰۶ مشکی‌رنگ و ساده است و بسیار از افراد آن را دوست ندارند. خوشبختانه می‌توان به‌سادگی این قاب‌ها را با مدل‌های رنگی و یا مشکلی پیانویی عوض کرد و داخل ۲۰۶ را زیبا کرد.

قاب‌های مشکی پیانویی، پرطرفدارترین مدل برای جایگزینی هستند.

چگونه داخل خودرو پراید را زیبا کنیم

پراید را همه می‌شناسیم و نیاز به معرفی ندارد. بااین‌وجود اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با پراید داشته باشید؛ مقاله انواع پراید را مطالعه فرمایید.

تعویض فرمان

تعویض فرمان برای هر خودرو کارساز است؛ پس شما می‌توانید فرمان خودروی پراید را عوض کنید و داخل خودرو را زیبا کنید.

البته اگر پراید شما ایربگ دارد، بهتر است برای امنیت بیشتر فرمان را عوض نکنید و فقط روکش فرمان را عوض کنید.

قاب‌های دریچه کولر

قاب‌های دریچه کولر پراید قابل تعویض هستند و می‌توانید نسخه‌های کرومی و رنگی را جایگزین مدل‌های فابریک کنید.

تعویض سر دنده

سر دنده پراید آن‌چنان باکیفیت و زیبا نیست. با توجه به این موضوع بهتر است سر دنده پراید را با نسخه‌های زیباتر و با کیفیت‌تر جایگزین کنید.

تعویض سر دنده

روکش صندلی

صندلی‌های یک خودرو یکی از اصلی‌ترین اجزای کابین هر خودرو است. صندلی‌ها به‌مرورزمان ساییده و کثیف می‌شوند؛ اما راه‌حل چیست. راه‌حل این مشکل استفاده از روکش صندلی است.

شما می‌توانید از روکش صندلی استفاده کنید و از ساییده‌شدن و کثیف‌شدن صندلی‌ها جلوگیری کنید؛ همچنین هر چند سال یک‌بار آن را عوض کنید. تعویض روکش صندلی یکی از راه‌های زیبا کردن داخل خودرو است.

پرسش و پاسخ

۱- آیا می‌توان از شامپو فرش برای تمیز کردن داخل ماشین استفاده کرده؟

بله، شما می‌توانید برای تمیز کردن اجزایی مانند صندلی و موکت کف، از شامپو فرش و محلول‌های صفر شویی استفاده کنید.

۲- آیا می‌توان روی پژو ۴۰۵، صندلی برقی نصب کرد؟

بله، امروزه برای زیبا کردن ماشین، صندلی‌های برقی را روی همه مدل خودرویی می‌توان نصب می‌کنند. البته دقت کنید خودرو را دست شخصی ماهر ببرید تا آسیبی به سیم‌کشی خودرو وارد نشود.

۳- آیا نصب سانروف قانونی است؟

خیر، هرگونه تغییر در اجزای بدنه خودرو بدون هماهنگی با اداره راهنمایی و رانندگی غیرقانونی است.

سخن پایانی

در این مقاله به شما یاد دادیم چگونه خودرو را تمیز کنید و همچنین توضیح داده شد، چگونه خودروهای ۲۰۶، ۴۰۵، سمند را زیبا کنیم امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و موارد گفته‌شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اگر قصد خرید و فروش ماشین و یا تزئینات ماشین (به‌صورت دست‌دوم و نو) را دارید، می‌توانید از قابلیت ثبت رایگان آگهی در سایت و یا اپلیکیشن واسط کالا استفاده کنید.

8 دیدگاه دربارهٔ «چگونه ماشین خود را زیبا کنیم؟»

    1. سلام کاربر عزیز
      میتونین از محلو‌ها صفرشویی موجود در بازار استفاده کنید؛ البته در نظر داشته باشید که باید آن‌ها را با آب رقیق کنید.

  1. سلام.مطلب خیلی خوبی بود.فقط اگه بصورت اختصاصی مطالبی مثل چگونه سمند را اسپرت کنیم؟ هم بزارید خیلی خوبه

  2. من همیشه ماشینم میدادم کارواش وقتی این مطلبتون خوندم دیدم چقدر راحت میشه ماشین رو تمییز کرد اینجوری در پولم هم صرفه جویی کردم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *