دلایل قهر گربه‌ها

چرا گربه‌ها قهر می‌کنند؟

در این محتوا می‌خواهیم بررسی کنیم که دلایل قهر گربه‌ها چیست؟ تشخیص اینکه گربه شما به دلیل ناراحتی فاصله خود را حفظ می‌کند یا اینکه دور می‌ماند دشوار است.

او گربه است و گربه‌ها عجیب‌وغریب هستند. اما اگر دوست پشمالوی شما بیشتر مواقع از شما اجتناب می‌کند؛ پس او معمولاً بازیگوش است.

اگر بیش از حد معمول دور می‌ماند، این می‌تواند نشانه‌ای از عصبانیت، ترس یا اضطراب در او باشد. گربه‌ها هنگامی که با صدای بلند ناگهانی، حرکات سریع یا حتی بوی نا آشنا بر می‌خورند؛ قهر می‌کنند.

آن‌ها در این مواقع فاصله خود را حفظ می‌کنند؛ اما راه‌حل چیست؟ بگذارید در حال و هوای خودش باشد، وقتی خوب شد بر می‌گردد.

نشانه‌های قهر گربه

گربه‌ها هنگامی که قهر می‌کنند علائمی از خود نشان می‌دهند؛ که شما می‌توانید با دیدن آن‌ها متوجه قهر کردن گربه خود شوید. ما در ادامه آن‌ها را برای شما بازگو کرده‌ایم؛ پس خواندن این مقاله را تا انتها از دست ندهید.

از دور به شما نگاه می‌کند

یکی از نشانه‌های دلایل قهر گربه‌ها این است که گربه شما از دور به شما نگاه می‌کند. او فاصله خود را از شما حفظ می‌کند و نمی‌گذارد شما نزدیک شوید.

در این مواقع به او فشار نیاورید؛ زیرا این کار باعث ناراحتی بیشتر او می‌شود. شاید از خود کارهایی نشان دهد که از او توقع نداشته باشید.

غر زدن

فکر می‌کنید فقط سگ‌ها غر می‌زنند؟ پس هرگز گربه‌ای عصبانی ندیده‌اید. گربه‌هایی که قهر می‌کنند می‌توانند صداهای متنوعی ایجاد کنند که نشان دهنده نارضایتی آن‌ها است.

اگر گربه شما احساساتش را با صدا بیان می‌کند، ابتدا با دادن فضای کافی به او شروع کنید و سپس کارهایی را انجام دهید که باعث ایجاد یک رابطه مثبت می‌شود؛ مانند تغذیه، بازی با اسباب‌بازی‌ها، نظافت یا صحبت آرام.

غر زدن
غر زدن گربه

حس بد تنهایی

گربه‌ها می‌توانند تشخیص دهند چه زمانی آماده ترک آن‌ها می‌شوید. شاید فکر کنید کاری که شما انجام می‌دهید برایشان مهم نیست یا متوجه نمی‌شوند؛ اما آن‌ها حس می‌کنند که می‌خواهید برای مدتی ترکشان کنید.

برای این کار یک راه‌حل وجود دارد؛ شما باید لباس یا یک وسیله از خودتان را در کنار او قرار دهید تا کنار آمدن با این موضوع برای او آسان‌تر شود.

نگاه مرموزانه

چه نگاهی؟ اگر صاحب گربه هستید پس نیازی به پرسیدن نیست. گربه‌ها استاد نشان دادن احساسات خود از طریق چشم هستند. از نگاه او سریع متوجه می‌شوید که از شما عصبانی شده و قهر کرده است.

رد اسباب‌بازی

اسباب‌بازی‌ها در واقع می‌توانند منبع اصلی تحریک گربه باشند. آن‌ها از اسباب‌بازی‌ها زود خسته می‌شوند، بنابراین مهم است که آن‌ها را با هم مخلوط کرده یا اسباب‌بازی جدید تهیه کنید.

گربه‌ها به محرک‌های زیادی احتیاج دارند؛ زیرا آن‌ها شکارچی طبیعی هستند و بازی تعقیب و گریز را دوست دارند.

پنهان شدن

پنهان کردن یکی از اولین دلایل قهر گربه‌ها است. او با پنهان شدن می‌خواهد به شما نشان دهد که ناراضی یا ترسیده است.

در برابر این اتفاق اصرار نکنید. این یک رفلکس محافظتی است و اگر او را مجبور کنید قبل از آماده شدن معاشرت کند، ممکن است پرخاشگر شود.

کرک ناگهانی

یکی از نشانه‌های گربه ناراحت، گربه‌ای خمیده با کمانی قوس‌دار، خز پرزدار و دم بوته‌ای است.
این گونه به نظر می‌رسد که حیوان بزرگ‌تر و ترسناک‌تر به نظر می‌رسد. مهم نیست که چقدر این وضعیت را زیبا و خنده‌دار می‌دانید، اکنون زمان آزمایش و نوازش او نیست.

در حین اینکه نمی‌دانید دلیل این کار چیست؛ به او فضا بدهید؛ زیرا ممکن است به شما ضربه بزند یا گاز بگیرد.

دلایل قهر گربه‌ها
کرک ناگهانی گربه

گوش‌های صاف

هنگام ناراحتی و عصبانیت، گوش‌ها به پشت سر صاف شده و کمی بیرون می‌آیند. این یک نشانه مطمئنی است که گربه شما ناراحت است.

زیاد نگران نباشید اما فاصله خود را حفظ کنید. امکان دارد او به شما حمله کند؛ پس مراقب باشید. در هر زمانی مراقبت‌های لازم را از گربه خود فراموش نکنید.

خراب کردن بالش

از بین بردن بالش شما نشانه‌ای معمول از اضطراب ناشی از جدایی در گربه‌سانان است.

وقتی نظر می‌رسد که او یک گربه عصبانی است و از نبودن شما نا امید؛ با این کار از رایحه شما به عنوان راهی برای کنار آمدن با اضطرابش استفاده می‌کند.

گاز گرفتن

آیا گربه شما تا به حال التماس کرده که نوازش شود و سپس دست شما را گاز بگیرد یا خراشیده باشد؟

این پرخاشگری نوازش نامیده می‌شود و کاملاً طبیعی است. اگر زیاد طول بکشد برای او آزاردهنده است و می‌شود یکی از دلایل قهر گربه‌ها.

اگر در این زمان گاز می‌گیرد؛ به این معنی نیست که او عصبانی است، بلکه او می‌خواهد تعامل را کنترل کند و به شما برساند که نوازش‌هایی که بیش از حد طولانی می‌شود او را بیش از حد تحریک می‌کند.

واکنش دم

یکی از اولین نشانه‌های عصبانیت یک گربه، این است که می‌بینید دم او پایین قرار گرفته و از این سو به آن سو می‌چرخد .

هر وقت دیدید دم او این گونه شد، آن کار را که باعث ناراحتی او شده است متوقف کنید، کمی به او فضا بدهید و برای مدتی عقب بروید تا آرام شود.

دم گربه
واکنش دم گربه

امتناع از وعده غذایی

وقتی گربه ناراحت است ممکن است کمتر غذا بخورد یا حتی از خوردن غذا امتناع کند. اغلب این واکنش به موقعیت جدید یا نا آشنا، تغییر در روال زندگی یا یک اتفاق بزرگ در خانه پیش می‌آید؛ مانند تولد یک نوزاد جدید.

این یکی را کاملاً زیر نظر داشته باشید، زیرا می‌تواند نشانه‌ای از بیماری نیز باشد. اگر بیش از یک یا دو روز غذا نخورد، او را به دامپزشک ببرید.

پرسش و پاسخ

گربه‌ها وقتی عصبانی هستند چه شکلی می‌شوند؟

پاسخ : آن‌ها در هنگام عضبانیت پرحاشگر با گوش‌های تیز، چشم‌های تنگ و با دمی متحرک هستند؛ که خیره خیره به شما نگاه کرده و غرغر می‌کند.

چگونه باید یک گربه عصبانی و ناراحت را آرام کرد؟

پاسخ : اولین کاری که می‌کنید این باشد که، برای او مکانی امن محیا کنید و آن را تنها بگذارید. بلند حرف نزنید و بچه‌ها را از او دور کنید. اگر پرخاشگری او ادامه پیدا کرد با دام‌پزشک تماس گرفته و مشروت بگیرید.

صحبت نهایی

هیچ چیز بدتر از دیدن یک گربه عصبانی نیست. او می‌تواند در چند لحظه کوتاه به وسایل شما چنگ بزند و آن‌ها را نابود کند.

گربه‌ها بسیار سرزمینی هستند و این تقریباً ریشه در رفتار گربه‌ها دارد. گربه‌ها خانه را به عنوان پادشاهی خود تصور می‌کنند؛ پس این کارها برای او غیر معمول نیست.

به پایان مقاله دلایل قهر گربه‌ها رسیدیم. امیدوارم برای شما مفید بوده باشد. برای مطالعه سایر مقالات به وبلاگ واسط کالا مراجعه کنید.

اگر تمایل به خرید گربه دارید؛ برای خرید و فروش می‌توانید اپلیکیشن واسط کالا را نصب کنید. از اینکه ما را همراهی کرید سپاس‌گزاریم.

منبع:
rd.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *