دوربین حفاظتی

دوربین حفاظتی

واژه وایرلس به تجهیزات الکتریکی بی‌سیم اشاره می‌کند. دوربین‌های مداربسته وایرلس نیز دوربین‌هایی هستند که امکان انتقال اطلاعات آن‌ها به‌صورت بی‌سیم وجود دارد. دوربین مداربسته وایرلس همان‌طور که از نام آن پیداست به دوربین‌هایی که از طریق بی‌سیم به سرور مرکزی خود وصل می‌شوند گفته می‌شود. این دوربین‌ها در انواع مختلف و برای کارایی‌های متفاوت تولید می‌شوند. این دوربین‌ها از دو تکنولوژی متفاوت آنالوگ و دیجیتال (IP) برای انتقال اطلاعات خود استفاده می‌کنند. در این مقاله سعی داریم در مورد دوربین حفاظتی صحبت کنیم.

دوربین‌های وایرلس آنالوگ

به عنوان نمونه‌ای از دوربین حفاظتی می‌توان از دوربین‌های وایرلس آنالوگ نام برد. این دسته از دوربین‌های وایرلس از سیگنال‌های آنالوگ برای انتقال اطلاعات دوربین مداربسته استفاده می‌کنند. این سیگنال‌ها به‌شدت تحت تأثیر نویزهای الکترومغناطیسی قرار می‌گیرند و از ثبات بالایی برخوردار نیستند.

دوربین حفاظتی
دوربین‌های وایرلس آنالوگ

دوربین‌های وایرلس دیجیتال

یک نمونه دیگر از دوربین حفاظتی دوربین وایرلس دیجیتال است. این دسته از دوربین‌های وایرلس از تکنولوژی وای فای برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کنند. این روش ارسال اطلاعات به‌مراتب باثبات‌تر است و امکان استفاده از دوربین در شبکه‌های بی‌سیم را به وجود می‌آورد.

دوربین مداربسته بی‌سیم دیجیتال جهت کاربردهای مختلف طراحی گردیده است و مهم‌ترین کاربرد دوربین‌های بی‌سیم عدم سیم‌کشی و بسترسازی در محیط‌هایی است که امکان سیم‌کشی وجود ندارد و یا اگر بخواهیم سیم‌کشی کنیم مسافت زیادی را باید اقدام به بسترسازی و سیم‌کشی نماییم که در این موارد ضمن وقت‌گیر بودن و دشوار بودن بسترسازی، هزینه‌ی بسترسازی نیز درخور توجه است.

وایرلس دیجیتال
دوربین‌های وایرلس دیجیتال

چگونه بیشترین عملکرد را از دوربین حفاظتی خود بگیریم؟

در زیر روش‌هایی را که با استفاده از آن‌ها می‌توان بیشترین عملکرد را از دوربین حفاظتی خود بگیریم معرفی می‌نماییم.

قرارگیری دوربین حفاظتی در محل مناسب

دوربین های حفاظتی با تغییر شرایط نور محیط عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند اما برای داشتن بهترین تصویر، باید آن‌ها را درجایی قرار داد که نور خورشید مستقیماً از روبرو به آن نتابد. زیر لبه دیوارها یا برآمدگی‌هایی که از تابش نور جلوگیری می‌کنند مکان مناسبی جهت نصب دوربین است. همچنین در بالای محل باز شدن پنجره‌ها به دلیل ارتفاع بالا، دید مناسب و وسیعی فراهم می‌شود. به‌طورکلی، هر چه ارتفاع بالاتری را برای نصب دوربین انتخاب کنید بهتر است.

حفاظت از سرقت

برخی از دوربین‌های امنیتی دارای محافظ سرقت هستند؛ بنابراین اگر شخصی بخواهد بدون دیده شدن دوربین حفاظتی را از جای خود بردارد (این نمونه‌ها به‌راحتی از پایه نگهدارندِ خود جدا می‌شوند) باید مطمئن باشید که سایر دوربین‌ها آن منطقه را پوشش داده و ایمن هستند. همچنین از برچسب‌هایی که نشان‌دهنده وجود دوربین در محل هستند نیز استفاده کنید.

استفاده از حافظه ابری

هرچند که در هنگام نصب و تهیه دوربین، فضای ذخیره کوتاه‌مدت رایگان دریافت می‌کنید بهتر است که با پرداخت کمی هزینه بیشتر، از فضای ابری نیز بهره‌مند شوید.. این کار باعث افزایش زمان ذخیره فیلم شده تا در هنگام نیاز موارد قدیمی را یافته و بررسی کنید.
برای داشتن امنیت بالا الزاماً نیازی به سوراخ کردن دیوارها برای عبور سیم‌های تجهیزات امنیتی نیست. در این مطلب سه نمونه از بهترین دوربین های حفاظتی که با باتری کار می‌کنند، معرفی‌شده‌اند.

دوربین حفاظتی SWANN SMART

همیشه اولین برخورد با کالا بیشترین تأثیرگذاری و تفاوت را ایجاد می‌کند؛ اما این موضوع درباره دوربین تولیدشده توسط Swann صدق نمی‌کند، چرا که با خارج کردن آن از جعبه و راه‌اندازی دستگاه، حالت پیش‌فرض روی کمترین کیفیت فیلم‌برداری تنظیم‌شده و تصاویر بسیار بی‌کیفیتی را ضبط می‌کند. اگر از طریق نرم‌افزار کیفیت فیلم‌برداری را افزایش دهید (درصورتی‌که شبکه Wi – Fi از این مورد پشتیبانی کند)، بهبود زیادی را شاهد خواهید بود. قابلیت تشخیص حرکت نیز به‌خوبی عمل می‌کند و کلیپ‌های ۲۰ ثانیه‌ای روی حافظه داخلی دوربین ذخیره و تا یک هفته نگهداری می‌شوند. البته ارسال پیام هشدار روی تلفن همراه اندکی کند صورت می‌گیرد. شارژ کردن باتری با جدا کردن دوربین از پایه و متصل کردن آن به ورودی USB امکان‌پذیر است.

SWANN SMART
دوربین حفاظتی SWANN SMART

رای نهایی: از ابعاد کوچکی برخوردار بوده و در هر شرایطی کارایی مناسبی دارد و قیمت‌گذاری آن به نحو مناسبی انجام‌شده است.

دوربین حفاظتی ARLO PRO 2

دیدن قیمت این دوربین ممکن است شمارا کمی بترساند؛ اما کارایی این وسیله به‌ویژه در نمونه‌هایی که با Wi – Fi کار می‌کنند، عالی بوده و انعطاف‌پذیری آن کاملاً قابل‌توجه است. دوربین‌ها که به‌وسیله آهنربا به پایه متصل شده‌اند به‌راحتی برای شارژ جدا می‌شوند. البته هر دوربین یک باتری یدکی دارد که می‌توان در زمان شارژ شدن باتری دیگر از آن استفاده کرد؛ بنابراین در زمان شارژ شدن یک باتری، دوربین می‌تواند همچنان در محل خود به فیلم‌برداری بپردازد. زاویه دید ۱۳۰ درجه از برخی از رقبا وسیع‌تر است و ویژگی Activity Zone امکان تنظیم سیستم تشخیص حرکت روی مکانی خاص را فراهم می‌کند. البته به شرطی که دوربین در داخل ساختمان باشد.
رأی نهایی: تصویر واضح و ویژگی‌های عالی اما برای پوشش دادن تمام فضای اطراف خانه سیستمی گران‌قیمت است.

ARLO PRO 2
دوربین حفاظتی ARLO PRO 2

دوربین حفاظتی Ring Spotlight Cam Battery

این برند دوربین حفاظتی که بیشتر به خاطر زنگ‌های در هوشمندش شناخته می‌شود، اخیراً توسط آمازون به قیمت یک میلیارد دلار خریداری‌شده است. کار سختی نیست که متوجه شوید چرا این فروشگاه عظیم مجذوب Ring شده چون درزمینهٔ سیستم‌های امنیتی شرکتی معتبر است اما این دوربین یک شاهکار فنی به‌حساب می‌آید و تفکر مهندسی در پس‌زمینه مهم‌ترین ویژگی آن است. حتی مته دریل و پیچ‌گوشتی مناسب برای نصب دوربین در جعبه وجود دارند.

این نمونه همیشه در جای خود ثابت می‌ماند و برای شارژ کردن باتری کافی است سنسور اشعه فروسرخ آن را بازکنید و باتری قابل شارژ با USB را تعویض کنید. همچنین می‌توانید از دو باتری استفاده کنید تا شارژ دستگاه دیرتر تمام شود. برای ترساندن متجاوزان هم امکان ارسال صدای خود (Two – Way Talk) و یا پخش آژیر از طریق بلندگوی ۱۱۰ دسی‌بلی وجود دارد.
رأی نهایی: تشخیص حرکت گاهی خوب عمل نمی‌کند تصاویر ضبط‌شده باکیفیت بوده و دوربین طراحی بی‌نقص و ویژگی‌های زیادی دارد.

منبع: ماهنامه نوآور

3 دیدگاه دربارهٔ «دوربین حفاظتی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *