پا کوبیدن خرگوش

چرا خرگوش پا می‌کوبد؟

پا کوبیدن خرگوش یک قسمت مهم در ارتباط با دنیای اطرافش است. توصیه می‌شود که هرگز خرگوشی که پاهای خود را به زمین می‌کوبد را نادیده نگیرید.

خرگوش‌ها حیواناتی باهوش، زیبا ،دوست‌داشتنی و بامزه هستند که درعین‌حال بسیار سرگرم‌کننده هستند. کودکان عاشق این حیوانات‌اند و از بازی با آن‌ها لذت می‌برند. امروزه خرگوش یک حیوان خانگی محبوب، محسوب می‌شود.

خرگوش‌ها نیز مانند بسیاری از حیوانات، رفتارها و علائق خاصی دارند که آشنایی با آن‌ها برای کسانی که می‌خواهند از آن‌ها نگهداری کنند، خالی از لطف نیست. در این مقاله به‌طور خاص به پا کوبیدن خرگوش می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

دلایل عمده پا کوبیدن خرگوش

پاکوبیدن خرگوش میتواند به دلایل متفاوتی اتفاق بیفتد. اگر شما از یک خرگوش به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنید، لازم است این دلایل را بشناسید و درصورت لزوم آن‌ها را رفع کنید.

دلایل عمده پا کوبیدن خرگوش عبارت‌اند از:

احساس خطر

خرگوش یک حیوان طعمه است بنابراین با دیدن شکارچی ممکن است پاهای خود را به زمین بکوبد. او با این کار به هم نوعانش در زیرزمین هشدار می‌دهد که وقت مناسبی برای بیرون آمدن از لانه نیست. حیوانات خانگی می‌توانند از این رفتار تقلید کنند. پا کوبیدن خرگوش شما می‌تواند یک اعلام‌ خطر یا هشدار باشد.

سرخوردگی

خرگوش‌ها حیوانات صبوری نیستند. اگر آن‌ها تحریک شوند، از ناراحتی پای خود را به زمین می‌کوبند. از دلایل سرخوردگی خرگوش‌ها می‌توان به بی‌توجهی، حسادت یا سایر حیوانات خانگی اشاره کرد.

خشم

گاهی اوقات، این ناامیدی به خشم محض تبدیل می‌شود. خرگوش‌ها مطیع هستند، اما درعین‌حال دوست دارند برخی کارها را انجام دهند. جلوگیری از خرگوش در انجام آنچه می‌خواهد باعث خشمش می‌شود. نتیجه این خشم پا کوبیدن خرگوش شما بر زمین است.

بازیگوشی

این احتمال وجود دارد که یک خرگوش بخواهد توجه شما را جلب کند. ممکن است خرگوش شما برای اینکه نگاه و توجه شما را جلب کن پایش را به زمین بکوبد.

خرگوش‌ها حیواناتی کلامی نیستند، بنابراین کوبیدن پا به‌طورمعمول پر سر و صداترین نشانه آن‌هاست.

اگر خرگوش شما عادت دارد پا‌هایش را به زمین بکوبد، دلیل آن را بیابید.

بازیگوشی
بازیگوشی خرگوش

آیا پا کوبیدن خرگوش می‌تواند بدون دلیل باشد؟

خرگوش‌ها هرگز بدون دلیل پای خود به زمین نمی‌کوبند. هر زمان که این رفتار اتفاق افتاد، دلایل آن را بررسی کنید تا بدانید که چرا آن‌ها این‌گونه واکنش نشان می‌دهند.

آیا چیزی آن‌ها را ترسانده است؟ آیا حیوان خانگی دیگری آن‌ها را آزار می‌دهد؟ آیا آن‌ها احساس بی‌توجهی می‌کنند و می‌خواهند چیزی را به شما نشان دهند؟

شما به‌عنوان یک صاحب باتجربه باید این رفتار را جدی بگیرید. درست مانند نوزادان انسان، خرگوش‌ها نمی‌توانند خواسته‌های خود را بیان کنند.

آیا پا کوبیدن خرگوش ناشی از ترس است؟

متداول‌ترین توضیح در مورد پا کوبیدن خرگوش، هشدار یا ترس است. خرگوش شما سعی دارد به شما هشدار دهد که خطری در راه است.

در ابتدا، این ممکن است به نظر شما بی‌اهمیت جلوه کند. باید به خاطر بسپاریم، خرگوش‌ها دارای حس بویایی و شنوایی بسیار قوی‌تری نسبت به انسان هستند. آن‌ها ممکن است یک شکارچی را در محدوده خارج از ادراک ما تشخیص دهند.

خرگوش سعی دارد به شما اخطار دهد و این رفتار را تا زمانی که احساس نکند تهدید از بین رفته، ادامه خواهد داد. این ممکن است مدتی طول بکشد و آن‌ها به‌طور فزاینده‌ای پریشان می‌شوند.

بیشتر اوقات جای نگرانی نیست. خرگوش شما ممکن است بوی گربه‌ای را از دور حس کند. متناوباً، ممکن است با صدای بلندی تحریک شود. به‌عنوان‌مثال برخورد شدید درهای اتومبیل می‌تواند برای خرگوش کرکننده باشد!

بااین‌وجود، به خرگوش خود نشان دهید که ترس آن‌ها را جدی گرفته‌اید. تأیید آن‌ها را پذیرفته و وارد عمل شوید. در صورت لزوم، آن‌ها را به خانه خود برگردانید. اکثر حیوانات خانگی دست‌آموز در خانه احساس امنیت بیشتری می‌کنند.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که سریعاً آن‌ها را وارد قفس نکنید. اول آن‌ها را آرام کنید. اگر خرگوش شما ترسیده باشد، این وحشت هنگامی‌که تنها در یک قفس قرار دارد، بزرگ‌تر خواهد شد.

این کار به همان اندازه مهم است که خرگوش شما احساس نکند به دلیل پا کوبیدن مجازات می‌شود. شما با این رفتار نشان می‌دهید که هشدار دادن برای خطر چیز بدی نیست.

آیا پا کوبیدن خرگوش‌ می‌تواند برای ترساندن شکارچیان باشد؟

اگر خرگوش فکر کند که شانسی برای دفاع از خود دارد، ممکن است این کار را انجام دهد. درحالی‌که اکثر حیوانات خانگی به‌طور ذاتی از خطر فرار می‌کنند؛ اما گاهی اوقات برای ایستادگی پا به زمین می‌کوبند.

خرگوش با ضربه‌زدن به زمین امیدوار است که بتواند شکارچی را بترساند. این‌ یک علامت هشداردهنده است که آن‌ها دارای پاهای عقب قوی هستند و می‌دانند چگونه از آن‌ها استفاده کنند.

یک خرگوش به‌ندرت با یک حیوان بزرگ، مانند روباه، این رفتار را می‌کند. آن‌ها ممکن است این کار را در برابر شکارچیان کوچک‌تر انجام دهند. گاهی اوقات پاکوبیدن خرگوش در برابر یک خرگوش دیگر برای اظهار برتری است.

پا کوبیدن خرگوش
ترساندن شکارچیان

آیا خرگوشم از من خسته شده است؟

این احتمال وجود دارد که خرگوشتان به دلیل خسته شدن از شما پایش را به زمین بکوبد! خرگوش‌ها می‌توانند حیواناتی احساساتی باشند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود یک حیوان دست‌آموز این‌گونه واکنش نشان دهد.

خرگوش‌ها حیواناتی سرزمینی هستند، بنابراین تمیز کردن قفس آن‌ها باعث نارضایتیشان خواهد شد. خرگوش شما این کار شما را تمیز کردن نمی‌داند. آن‌ها فکر می‌کنند شما به قلمرو آن‌ها حمله می‌کنید.

خرگوش‌ها همچنین از اینکه فعالیتی که انجام می‌دهند را متوقف کنید، بدشان می‌آید. به عنوان مثال جویدن کابل برق را در نظر بگیرید. اگر خرگوشتان را از این کار منع کنید بدخلق خواهد شد. آن‌ها نمی‌فهمند که شما جان آن‌ها را نجات می‌دهید.

حتی نشانه‌های کلامی خاص نیز می‌توانند آن‌ها را تحریک کند. همان‌طور که Bunnyhugga توضیح می‌دهد، خرگوش‌ها تعدادی کلمه را می‌فهمند. برخی از کلمات ممکن است لذت‌بخش باشند و برخی منجر به خشم شوند.

زمان خواب را به‌عنوان‌مثال در نظر بگیرید. در زمان خواب ممکن است شما خرگوشتان را در قفس بگذارید اما او بخواهد بازی کند و آزاد باشد؛ پس با عصبانیت پایش را به زمین می‌کوبد.

قبل از دست زدن به خرگوش، او را آرام کنید. یک حیوان دست‌آموز عصبانی می‌تواند به طرز شگفت‌آوری سخت گاز بگیرد. قبل از اینکه خرگوش خود را در آغوش بگیرید باید دوباره با او دوست شوید!

آیا خرگوش‌ها برای توجه پا به زمین می‌کوبند؟

توجه یک توضیح معمول و رایج برای پا کوبیدن خرگوش است. آن‌ها متوجه می‌شوند این کار یک صدای بلند ایجاد می‌کند که باعث جلب توجه می‌شود.

بین درخواست توجه و رفتار بد تفاوت وجود دارد. خرگوش شما ممکن است بخواهد با شما بازی کند. حتی ممکن است بخواهد ترفندی را به شما نشان دهد. بسیاری از خرگوش‌های خانگی توجه را دوست دارند.

اگر خرگوش شما پا می‌کوبد، ساعت را چک کنید. آیا وقت غذای خرگوش را فراموش کرده‌اید؟ آیا زمان بیرون رفتن از قفس است؟ آیا در این زمان معمولاً نوازش می‌شود؟

خرگوش‌ها دارای ساعت بدن قابل‌اعتمادی هستند. آن‌ها می‌دانند چه زمانی چه برنامه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

البته، ممکن است خرگوش شما پا بکوبد زیرا احساس می‌کند مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. خرگوش‌ها روزانه به مقدار تقریباً ثابتی توجه نیاز دارند. اگر زمان کافی با خرگوشتان سپری نکرده‌اید از این طریق متوجه خواهید شد.

چرا خرگوش من در زمان صرف غذا پای خود را به زمین می‌کوبد؟

گاهی اوقات، خرگوش‌ها از هیجان پای خود را محکم به زمین می‌کوبند. آن‌ها پای خود را به زمین می‌کوبند، چون می‌دانند که غذا در راه است؛ مانند اکثر حیوانات خانگی، زمان صرف غذا یک‌ زمان مهم و برجسته است.

اگر به دنبال غذا نوازش هم باشد، این اهمیت دو برابر می‌شود. پس پا کوبیدن خرگوش در زمان غذا یک امر طبیعی است.

پا کوبیدن خرگوش در شب

محتمل‌ترین توضیح برای اینکه یک خرگوش شب‌ها پاهایش را به زمین می‌کوبد ترس است. آن‌ها از تهدیدهای نامرئی که ممکن است در تاریکی کمین کرده باشند می‌ترسند.

اگر خرگوش شما در خارج از منزل زندگی می‌کند، بوی شکارچیان شبانه را می‌شنود. به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای این می‌تواند آن‌ها را منقلب کند.

در این شرایط دلسوزی و درک از خود نشان دهید.

پا کوبیدن شبانه
پا کوبیدن خرگوش در شب

ممکن است خرگوش شما فقط خسته شده باشد. خرگوش‌ها شب‌زنده‌دار نیستند اما شب‌ دیرتر از انسان‌ها به خواب می‌روند.

اطمینان حاصل کنید که خرگوش شما در ساعت‌های بیداری تمرین بدنی زیادی دارد. این کار آن‌ها را تا شب خسته می‌کند. قفس خرگوش باید با اسباب‌بازی پر شود تا وقتی تنهاست سرگرم باشد.

اگر خرگوشتان به پا کوبیدن ادامه داد، یک خرگوش دیگر به قفس اضافه کنید. خرگوش‌ها اجتماعی هستند و وقتی زمان زیادی را تنها می‌گذرانند ناامید و افسرده می‌شوند. فقط اطمینان حاصل کنید که این دو حیوان قبل از اینکه در یک قفس مشترک قرار بگیرند، باهم سازگار شده باشند.

آیا خرگوش‌ها وقتی درد می‌کشند پا می‌کوبند؟

درد اولین چیزی نیست که ما به پا کوبیدن خرگوش ربط می‌دهیم. هرچند این‌ یک توضیح احتمالی است. اگر خرگوش شما به طور مداوم و مداوم پا بکوبد این احتمال بیشتر می‌شود.

این درد نیست که باعث این واکنش می‌شود، بلکه استرسی است که حس ناخوشایند ناشی از درد ایجاد می‌کند. اگر خرگوش دائم در رنج و سختی باشد، ناراحت و ناامید می‌شود. آن‌ها نمیفهمند چه مشکلی دارند.

اگر خرگوش از پا کوبیدن دست نمی‌کشد و همه دلایل را بررسی کرده‌اید، شما به کمک دامپزشک باتجربه در مورد مسائل مربوط به خرگوش‌ها نیاز خواهید داشت.

هرچه خرگوش شما خوشحال‌تر باشد، احتمال پا کوبیدن کمتر می‌شود. اگر آن‌ها احساس امنیت و اطمینان کنند و موردتوجه کافی قرار بگیرند، نیازی به پا کوبیدن نمی‌بینند.

کلام آخر

امیدواریم پس از خواندن مقاله پا کوبیدن خرگوش به دلایل این رفتار و نحوه برخورد مناسب با آن آگاه شده باشید.

برای خریدوفروش خرگوش می‌توانید از اپلیکیشن واسط کالا استفاده کنید.

برای خواندن سایر مقالات مشابه می‌توانید به سایت واسط پت مراجعه کنید.

منبع:

rabbitcaretips.com

4 دیدگاه دربارهٔ «چرا خرگوش پا می‌کوبد؟»

  1. سلام من یه خرگوش نر و ماده دارم و تا همین دیروز کنار هم داخل یه قفس بودن . الان که جداشون کردم وقتی از قفس میان بیرون پا می کوبن باید چیکار کنم اعتمادشونو جلب کنم. و اینکه نمی خوام با هم داخل یه قفس باشن چون احتمالا خرگوش ماده ام بارداره . چه کنم؟

    1. سلام دوست عزیز
      پا کوبیدنش به دلیل ناراحتی اون از نبودن در کنار همسرش هست. مگه برای بارداری ماده مشکلی پیش میومد که از هم جداشون کردین؟

  2. باسلام..دقیقان مطلب درستی گفتین..من دوتاخرگوش ماده داشتم ویدونه نر…ازموقعی یدونه نراضافه کردم ..خرگوش نراولی پاشو هردقیقه محکم میکبیدواسترس زیادی داشت ودورماده میچرخید..موقعی که من نرجدیدم توقفس گزاشتم ازشون دورکردم‌..نراولی اروم شد…مرسی ازحرفاتون…لطفان اونای که حرف اینارانمیفهمن حرف نزنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *