تیپ اسپرت

چگونه لباس اسپرت بپوشیم؟

شاید شما هم مثل خیلی‌های دیگر فکر می‌کنید خوش تیپ و خوش لباس بودن کار دشواری است و نمی‌شود به راحتی به آن دست یافت. اما ما در این نوشتار با تاکید بر این که برای خوش تیپ و خوش لباس بودن در ابتدا باید سبک مورد علاقه را مشخص کرد. ثابت می‌کنیم خوش لباسی و خوش تیپی اصلاً کار دشواری نیست و به راحتی می‌شود به آن دست یافت. سبکی که در این نوشتار مورد بررسی قرار می‌گیرد، تیپ اسپرت است که مورد علاقه بسیاری از افراد در هر رده سنی است. پس اگر می‌خواهید با زدن تیپ اسپرت خوش تیپ و خوش لباس به نظر برسید، تا انتهای این نوشتار ما را همراهی کنید و پاسخ سوال چگونه لباس اسپرت بپوشیم را بیابید.

تیپ اسپرت زنانه

اگر شما هم از آن دسته خانم‌هایی هستید که تیپ اسپرت را برای خود انتخاب کرده‌اید. به اصول و ترفندهای زیر توجه کنید و هنگام پوشیدن لباس آن‌ها را به کار ببرید و از این طریق پاسخ سوال چگونه لباس اسپرت بپوشیم را بیابید:

انتخاب لباس‌هایی با رنگ روشن و شاد

برای این که یک تیپ اسپرت زیبا و جذاب داشته باشید، باید در انتخاب رنگ‌های لباستان دقت کنید. سعی کنید لباس‌هایی انتخاب کنید که دارای رنگ‌های روشن و شاد هستند. حتی رنگی را انتخاب کنید که تا به حال آن را امتحان نکرده‌اید. با این کار هنگام پوشیدن لباس، رنگ‌های متنوع و شادی را به کار می‌برید که هر کدام می‌توانند جذابیت و زیبایی خاص خودشان را داشته باشند.

از طرفی استفاده از رنگ‌های پاستیلی نیز می‌تواند در زیبایی و جذابیت شما موثر باشد. رنگ‌های پاستیلی رنگ‌های بسیار روشنی هستند که از ترکیب رنگ سفید با رنگ‌های شاد به دست می‌آیند. رنگ‌هایی همچون هلویی، صورتی روشن، موزی، آبی روشن و پسته‌ای مثال‌هایی از رنگ‌های پاستیلی هستند. به راحتی با دیگر رنگ‌ها ست و ترکیب می‌شوند و می‌توانند حس سرزندگی و شادابی را به شما القاء نمایند.

استفاده از آرایشی ساده و ملایم

زمانی که تیپ اسپرت را انتخاب می‌نمایید، باید سعی کنید ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید و این امر ممکن نیست جزء با آرایشی ساده و ملایم. برای داشتن آرایش ساده و ملایم یعنی آرایشی بدون زرق و برق نیز باید نکات زیر را به کار ببرید:

آرایشی ساده و ملایم
استفاده از آرایشی ساده و ملایم
 • از کرم پودرهایی که رنگشان نزدیک به رنگ پوستتان است، استفاده کنید. حتی اگر دوست ندارید کرم پودرها را به کار ببرید می‌توانید از کرم‌های ضد آفتاب رنگی که در رنگ‌های تیره و روشن موجود هستند، البته با توجه به رنگ پوستتان استفاده نمایید.
 • از به کار بردن اسپری‌ها و پنکک‌های برنزه که شما را از حالت طبیعی‌تان دور می‌کند، پرهیز نمایید.
 • اگر از رژگونه استفاده می‌کنید، سعی کنید رنگ‌های کالباسی، مسی، هلویی و گلبهی را به کار ببرید.
 • در هنگام آرایش چشم سعی کنید یک خط چشم نازک بالای چشم خود بکشید و مژه‌هایتان را نیز با استفاده از یک ریمل حجم دهنده طبیعی ریمل بزنید.
 • از به کار بردن سایه چشم‌های براق و نیز مژه مصنوعی پرهیز کنید.
 • سعی کنید از رژ لب‌هایی با رنگ‌های صورتی، کالباسی و هلویی که به رنگ لب نیز نزدیکتر هستند، استفاده کنید.

خودداری از پوشیدن لباس‌های پر زرق و برق

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، لازمه داشتن یک تیپ اسپرت پوشیدن لباس‌هایی با رنگ شاد و روشن است. لباس‌هایی که دارای طرح‌های ساده و به دور از زرق و برق هستند. پس برای این که یک تیپ اسپرت زنانه داشته باشید، بهتر است از پوشیدن لباس‌های براق همچون ساتن که شما را پیرتر نشان داده و از داشتن تیپ اسپرت دور می‌کنند، خودداری کنید.

داشتن تیپ اسپرت زنانه با کفش مناسب

در تیپ اسپرت کفش مناسب یعنی کفش کتانی، کفش اسنیکر، کفش‌هایی با پاشنه تخت همچون کالج‌ها و صندل‌ها و کفش کتانی لژدار که البته برای مواقعی مناسب است که شما کوتاه قد هستید و دوست دارید اندکی بلند به نظر برسید. بنابراین از پوشیدن کفش پاشنه بلند که شما را به میزان زیادی از داشتن تیپ اسپرت دور می‌کند، خودداری کنید.

انتخاب مدل مو بصورت ساده

همانطور که گفتیم، در تیپ اسپرت هر چقدر ظاهرتان طبیعی‌تر باشد، بهتر است. استفاده از اسپری‌های حجم دهنده مو و براق کننده‌ها می‌تواند شما را از داشتن تیپ اسپرت محروم نماید. بنابراین اگر موهای کوتاهی دارید، آن‌ها را به ساده‌ترین شکل ممکن بیارایید. اگر موهای بلندی دارید آن‌ها را باز بگذارید و یا از پشت دم اسبی ببندید. از بافتن موها و زدن گیره خودداری کنید و بگذارید موهایتان حالت طبیعی خود را حفظ نمایند.

داشتن تیپ اسپرت زنانه با استفاده از کیف مناسب

استفاده از کیف‌های پرزرق و برق و نیز کیف‌های مجلسی شما را از داشتن تیپ اسپرت دور می‌کند. در عوض کیف‌های کج یک طرفه، کوله پشتی، کیف مدرسه و کیف دانشگاه تا حدود زیادی شما را به تیپ اسپرت نزدیک می‌نماید. فقط در انتخاب رنگ کیف‌ها دقت کنید تا از رنگ‌های شاد استفاده نمایید. درضمن سعی کنید رنگ کیفتان با رنگ کفشتان در یک طیف قرار داشته باشند تا بتوانند با یکدیگر هماهنگ شده و زیباتر جلوه نمایند.

تیپ اسپرت
داشتن تیپ اسپرت زنانه با استفاده از کیف مناسب

استفاده از زیورآلات چوبی یا پارچه‌ای

تیپ اسپرت نمی‌تواند با جواهرات طلا و نقره هماهنگ باشد، لذا استفاده از آن‌ها می‌تواند شما را از داشتن تیپ اسپرت محروم می‌نماید. برای این که تیپ اسپرت خود را حفظ کنید. از طرفی چهره صمیمی‌تر و معصوم‌تری داشته باشید، سعی کنید از زیورآلات چوبی و زیورآلات پارچه‌ای البته به اندازه استفاده کنید.

داشتن تیپ اسپرت با استفاده از نیم بوت و کت چرم

اگر در روزهای بارانی و یا در فصل زمستان قرار دارید، برای اسپرت‌تر شدن می‌توانید از نیم بوت‌ها و کت‌های چرم اسپرت استفاده کنید که می‌توانند ظاهر شما را غیر رسمی‌تر نشان دهند.

درصورتی که شما قضد دارید که کفش مجلسی بخرید، خواندن مقاله زیر به شما در این زمینه کمک می‌کند:

کفش مجلسی

مثال‌های کاربردی برای داشتن تیپ اسپرت زنانه

برای پاسخ به این سوال چگونه لباس اسپرت بپوشیم می‌توانید به روش زیر عمل کنید و به پاسخ سوال خود برسید:

 • شلوار جین آبی‌تان را با یک پیراهن ساده قرمز و یا یک پیراهن چهار خانه قرمز بپوشید.
 • شلوار جین آبی روشن خود را با پیراهن ساده سفید و کفش کتانی سفید ست کنید.
 • شلوار جین سیاه خود را با کت چرمی اسپرت سیاه ست کنید.

تیپ اسپرت مردانه

اگر آقا هستید، هنگام پوشیدن لباس ترفندهای زیر را به کار ببرید و از این طریق پاسخ سوال چگونه لباس اسپرت بپوشیم را بیابید:

پوشیدن لباس‌های جین

از آنجایی که لباس‌های جین همیشه مُد هستند، برای استفاده از آن‌ها محدودیت سنی وجود ندارد. افراد را جوانتر نشان می‌دهند، مناسب هر فصلی هستند، قابلیت ست شدن با هر رنگ و لباسی را دارند و نیز از دوام بالایی برخودار می‌باشند. می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب به خصوص در تیپ اسپرت باشند. پس اگر می‌خواهید زیباتر به نظر برسید، بهتر است از شلوار و پیراهن جین استفاده کنید. البته در پوشیدن لباس جین به این نکته دقت کنید که هرگز پیراهن جین را با یک شلوار جین نپوشید. مخصوصاً اگر هر دو دارای رنگ یکسانی باشند. در مواقعی که پیراهن شما جین است، بهتر است از یک شلوار کتان برای ست کردن استفاده کنید. با این کار تیپ شما جذابتر و به اسپرت نزدیکتر خواهد بود.

خواندن مقاله چگونه لباس انتخاب کنیم در واسط پت را از دست ندهید.

استفاده از کمربند چرم

برای این که تیپ خود را کامل کنید نیاز به یک کمربند دارید. کمربندی که می‌تواند از هر جنس و از هر نوعی باشد. اما برای خوش تیپ شدن نیاز به کمربند چرمی دارید. کمربند چرمی که اگر طرح دار باشد، تیپ شما را اسپرت‌تر خواهد کرد.

کمربند چرم
استفاده از کمربند چرم

داشتن تیپ اسپرت مردانه با استفاده از کفش راحتی

کفشی را انتخاب کنید که هم در آن راحت باشید و هم با آن جذابیت خود را حفظ نمایید. فقط در انتخاب رنگ کفش توجه کنید که بهتر است رنگ آن با رنگ شلوارتان ست باشد. درضمن لازم نیست حتماً کفش اسپرت به پا کنید تا تیپ اسپرت شما کامل و بی‌نقص شود. می‌توانید از کفش‌های کالج و یا کفش‌های نسبتاً رسمی نیز استفاده کنید که البته انتخاب آنها به سلیقه و ذوق شما برمی‌گردد.

مثل پسر بچه‌ها لباس نپوشید!

تیپ اسپرت یا تیپ کژوال در واقع یک نوع پوشش غیر رسمی و یا نیمه رسمی است که راحتی را به ارمغان می‌آورد و می‌تواند افراد را جوانتر و سرحالتر نشان دهد. با این حال این دلیل نمی‌شود که آقایان به هر نحو که شده لباس‌های بچگانه بپوشند. هر چند که این کار در بین خانم‌ها مرسوم است و انجام می‌شود. ولی برای آنها عادی قلمداد شده و به اصطلاح آن‌ها را از مرحله پرت نمی‌کند.

اما شمایی که آقا هستید، بهتر است این کار را انجام ندهید چرا که با انجام آن بازخورد مثبتی دریافت نخواهید کرد. شما فرد بالغی هستید که باید لباس‌هایتان را نیز مانند یک فرد بالغ انتخاب کنید نه مانند یک پسربچه. یادتان نرود که لباس نیز تا حدود زیادی می‌تواند برای شما احترام و ارزش بیاورد. پس از پوشیدن لباس‌های تین ایجری و بچه‌گانه خودداری کنید و لباس‌های اسپرتی انتخاب کنید که متناسب با سنتان باشد.

داشتن تیپ اسپرت با پوشیدن تیشرت و کت تک

اگر همزمان هنگام پوشیدن شلوار جین که دارای طرح‌های مختلفی است. شما می‌توانید با توجه به ذوق و سلیقه خود را آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید. از تیشرت و کت تک استفاده کنید، تیپ شما اسپرت‌تر خواهد شد. فقط در انتخاب تیشرت‌های مردانه سعی کنید رنگ‌های روشن تر و شادتر را انتخاب نمایید. پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی زیر را حتماََ مطالعه کنید:

چطور لباس شیک بپوشیم

استفاده از مچ دست به‌عنوان دکور

خرید یک ساعت نیمه اسپرت و یا اسپرت و نیز مچ بند و دستبند چرمی با رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی و استفاده از آن‌ها، می‌تواند شما را در داشتن تیپ اسپرت به میزان زیادی یاری نماید. در تیپ اسپرت سعی کنید هرگز مچ دست خود را خالی نگذارید. استفاده همزمان از ساعت و مچ بند شما را جذابتر و زیباتر خواهد کرد.

استفاده از عطرهای مناسب

درست است که عطرها را نمی‌توان جزئی از عناصر تیپ اسپرت قلمداد کرد ولی استفاده از آن‌ها جذابیت خاصی به شما می‌دهد.

تیپ اسپرت
عطرهای مناسب

این جذابیت باعث می‌شود در کنار داشتن تیپ اسپرت اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و محبوب اطرافیان و دوستان خود واقع گردید. پس استفاده از عطرها با رایحه مناسب را هرگز فراموش نکنید.

استفاده از اکسسوری‌ها

برخی از وسایل شخصی همچون کمربند، کراوات، عینک، ساعت، کیف پول، دستکش، شال، زیورآلات، پاپیون و غیره اگر چه جزئی از لباس محسوب نمی‌شوند. اما به عنوان تکمیل کننده و زینت دهنده به کار می‌روند. استفاده از آن‌ها می‌تواند شما را خوش تیپ‌تر و جذابتر کند و شما را مورد توجه قرار دهد. پس سعی کنید متناسب با تیپ خود از این نوع وسایل تهیه کرده و از آن‌ها استفاده نمایید.

جذاب شدن با استفاده از لایه لایه کردن لباس‌ها

شاید پوشیدن لباس‌های ساده به مرور زمان شما را کلافه و دلزده کند. برای این که دچار چنین حالتی نشوید، می‌توانید اصول لایه لایه کردن لباس را بشناسید و آن‌ها را هنگام پوشیدن لباس به کار ببرید. در اصول لایه لایه کردن لباس به این نکته خواهید پرداخت که چگونه می‌توانید چند لباس مختلف را روی هم بپوشید. آن‌ها را با هم ترکیب کنید تا زیباتر و جذابتر به نظر برسید. با شناخت و رعایت این اصول می‌توانید گام مهمی در جهت زیباتر و جذابتر شدن بردارید.

تیپ اسپرت مردانه با داشتن کیف مناسب

این مورد مخصوص آن دسته از آقایانی است که یا دوست دارند به همراه خود کیف داشته باشند. یا این که نیاز دارند که همراه خود کیف داشته باشند. در هر دو صورت زمانی که می‌خواهند تیپ اسپرت داشته باشند، بهتر است از کیف‌های یک طرفه و کوله پشتی استفاده نمایند. استفاده از کوله پشتی زمانی که دانشجو و یا دانش آموز هستند. استفاده از کیف یک طرفه زمانی که شاغل هستند گزینه بسیار مناسبی برای داشتن تیپ اسپرت می‌باشد. این افراد باید به این نکته نیز توجه نمایند که برای داشتن تیپ اسپرت هرگز نباید از کیف‌های چرمی و چمدانی استفاده کنند. البته در صورتی که شما هم برای زیبایی و یا بنا بر نیاز از کیف استفاده می‌نمایید، از این قاعده مستثنی نیستید و باید نکات فوق را رعایت نمایید.

تیپ اسپرت
تیپ اسپرت مردانه با داشتن کیف مناسب

مثال‌های کاربردی برای داشتن تیپ اسپرت مردانه

برای پاسخ به این سوال که چگونه لباس اسپرت بپوشیم می‌توانید به روش زیر عمل کنید و پاسخ سوال چگونه لباس اسپرت بپوشیم را دریابید:

 • کفش قهوه‌ای روشن خود را با شلوار زیتونی ست کنید. این دو رنگ با یکدیگر همخوانی دارند و ترکیب فوق العاده‌ای را ایجاد می‌نمایند.
 • پیراهن جین آبی خود را با شلوار کتان زیتونی بپوشید. ترکیب فوق العاده‌ای که شما را جذابتر خواهد کرد.
 • تیشرت زرشکی خود را با شلوار جین سیاه ست کنید.
 • کفش کتانی سفید و پیراهن ساده سفید خود را با شلوار جین سیاه ست کنید.
 • کلاه اسپرت سیاه خود را با شلوار جین آبی پر رنگ و تیشرت آبی کمرنگ ست کنید.

نکات پایانی در مورد داشتن تیپ اسپرت

اگر تیپ اسپرت را انتخاب کردید و می‌خواهید طبق اصول آن عمل نمایید و به پاسخ چگونه لباس اسپرت بپوشیم برسید، لازم است نکات زیر را نیز در نظر بگیرید:

اسپرت یعنی نیمه رسمی بودن

اسپرت بودن یعنی راحت و نیمه رسمی بودن. پس لازم نیست در جمع خانواده، دوستان و غیره معذب باشید و به گونه‌ای متفاوت عمل کنید. خودتان باشید. فقط همین! به همین راحتی. کسی از شما انتظار غیر از این را ندارد. با این کار به علت رفتار صادقانه‌ای که از خود نشان داده‌اید، محبوب اطرافیان واقع می‌شوید و حس ارزشمندی و اعتماد به نفس پیدا می‌کنید. بدون شک دیگران نیز از شما انتظار ندارند مانند یک فرد کت و شلواری رفتار کنید. انتظار ما از فرد کت و شلواری، رسمی بودن و جانب احتیاط را رعایت کردن است نه شوخی‌های بی‌مزه و نابجا. اما در مورد شما که تیپ اسپرت زده‌اید، قضیه فرق می‌کند. راحت باشید و از بودن در کنار خانواده و دوستان لذت ببرید.

داشتن ظاهری ساده

سعی کنید با داشتن ظاهری شیک، ساده و تمیز متفاوت باشید نه با داشتن ظاهری عجیب و غریب. آدم‌های خوب، با شخصیت و با کلاس از آدم‌های ساده، تمیز و شیک خوششان می‌آید نه از آدم‌هایی با ظاهر مسخره و مضحک. پس سعی کنید خودتان را با ظاهرهای عجیب و غریب مضحکه خاص و عام نکنید و متفاوت بودن را با به کار بردن قواعد اصولی در مورد نحوه لباس پوشیدن برای خود رقم بزنید.

داشتن ظاهری ساده
داشتن ظاهری ساده

هر لباسی را نپوشید

این نکته را هرگز از یاد نبرید که این دلیل نمی‌شود که چون آقا هستید می‌توانید هر لباسی که گیر آوردید به تن کنید. ما آدم‌ها ابتدا از روی ظاهر، همدیگر را قضاوت می‌کنیم. پس خود را با ظاهر نامناسب مورد قضاوت بد افراد قرار ندهید که البته اگر با پوشیدن لباس نامناسب مورد قضاوت بد قرار گرفتید، مقصر اصلی فقط خودتان هستید و بس.

محبوب بودن با اعتماد به نفس و اخلاق خوب

اگر می‌خواهید همیشه محبوب باشید و مورد توجه قرار بگیرید. باید بدانید آن چیزی که بیش از همه شما را محبوب می‌کند، اعتماد به نفس و اخلاق شماست. اخلاق که جای خود، اعتماد به نفس تا میزان زیادی از نحوه پوشش نیز حاصل می‌شود. شما اگر می‌خواهید اعتماد به نفس داشته باشید، پوشش خود را به گونه‌ای مناسب تغییر دهید. یادتان باشد این اعتماد به نفس شماست که شما را جذابتر و زیباتر می‌کند.

تیپ بزنید، لبخند بزنید، به دنیا، به دوستان، به اطرفیان و به تمام کسانی که به نوعی در زندگی شما اثرگذار هستند. با این کار دنیای بهتری برای خود بسازید. دنیایی که در آن شاد هستید، پر انرژی هستید، زیبا و جذاب هستید، خودتان را دوست دارید، به خودتان ایمان دارید، گرمابخش هر مجلسی هستید و می‌خواهید تا آخرین نفس گرم و صمیمی در این دنیای سرتاسر زیبایی و جذابیت زندگی کنید.

شما می‌توانید جهت خرید و فروش انواع لوازم شخصی خود از جمله لباس، کفش، کیف و غیره می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

5 دیدگاه دربارهٔ «چگونه لباس اسپرت بپوشیم؟»

 1. سلام و خسته نباشید یایت مقاله خوبتون
  از اونجایی که بحث پاپوش و هزینه برای کفش و بوت برای خانم‌ها همیشه مهم هست خواستم بگم چرم سرونا حراج بوت زنانه گذاشته.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *