خرید طلای دست دوم

طلای نو بخریم یا طلای دست دوم؟ خرید طلای دست‌ دوم چه مزیت‌هایی دارد؟

از گذشته‌های دور جواهرات بخشی از زندگی مردم بوده‌اند و تقاضای آن‌ها حتی به صورت خرید طلای دست دوم همیشه در حال افزایش است.

این روزها مردم برای ارتقاء ظاهر خود و ایجاد خاص بودن در بین جمعیت، جواهرات می‌خرند. همچنین برخی از طلا به‌عنوان هدیه به دیگران استفاده می‌کنند.

استفاده جواهرات علاوه بر آنکه سرگرم‌کننده است، دارای ارزش‌های ماندگاری است. زیرا گاهی اوقات از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شوند.

ارزش طلا به دلیل کمیابی و کاربردپذیری آن و همچنین تصفیه راحت و مقاومت در برابر زنگ زدن از ارزش بالایی برخوردار است. بر کسی پوشیده نیست که رنگ طلا واقعاً زیبا و درخشان است.

حال ممکن است شما قصد خرید طلا دارید و برایتان سؤال باشد که طلای نو بخرید یا دست‌دوم. در این مقاله ما تمام جوانب منفی و مثبت این خرید با ارزش را خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد.

دلایل خرید طلای دست دوم

برخی از مردم خرید طلا و جواهرات دست‌دوم را ترجیح می‌دهند. شاید از خود بپرسید که چرا وقتی می‌توانم طلا نو بخرم به خرید طلا دست‌دوم فکر کنم؟

در اینجا چند مزیت اصلی برای خرید طلای دست‌دوم همراه با برخی نکات و توصیه‌ها آورده شده است.

پایداری دست دوم!

در دورانی که به طور فزاینده‌ای از تأثیرات خود بر کره زمین آگاه هستیم. دانستن اینکه خرید طلای دست دوم گزینه‌ای بسیار پایدار است، می‌تواند به طبیعت ما کمک کند.

همچنین طولانی شدن عمر قطعاتی که برای جواهرات دست دوم بکار می‌رود، بدان معنی است که انرژی و منابعی که برای آن‌ها ایجاد شده است هدر نمی‌رود.

اگر کسی هستید که نگران این است که پولش کجا می‌رود، خرید طلای دست دوم راهی عالی برای لذت بردن از جواهرات است.
همچنین در این حالت وجدان شما از نظر آسیب نرساندن به محیط‌زیست راحت‌تر خواهد شد.

کمک به طبیعت
حفظ انرژی و منابع

داشتن یک قطعه از تاریخ

همان‌طور که می‌دانید یک قطعه از طلای دست دوم می‌تواند قدمت زیادی داشته باشد. حتی ممکن است سن آن از شما بیشتر باشد.

بسیاری از مردم‌ دوست دارند زمانی که به جواهرات قدیمی خود نگاه می‌کنند یاد گذشته‌ها و خاطرات شیرین خود بیافتند.

ممکن است طلای دست دوم شما متعلق به یک فرد اجتماعی مشهور باشد و یا هدیه‌ای از یکی از نزدیکان شما باشد؛ پس این می‌تواند حس بسیار شیرینی برای شما داشته باشد.

شما همچنین می‌توانید برخی از سبک‌های جذاب را که در سال‌های گذشته محبوب بوده‌اند را پیدا کنید و نگهداری کنید تا نسل‌های بعدی از آن‌ها لذت ببرند.

به‌عنوان‌مثال، دوره ویکتوریا شاهد بسیاری از جواهرات رمانتیک بود. شما می‌توانید نمونه‌هایی از این سبک‌ها را در مجموعه‌های دست‌دوم پیدا کنید و به آن‌ها روح تازه‌ای ببخشید. شاید حتی بتوانید آن‌ها را به مد روز برگردانید.

ارزش بهتر برای پول

زمانی که شما طلای نو خریداری می‌کنید به‌مرور زمان از ارزش آن کم می‌شود. چراکه آن دست دوم حساب می‌شود.

بیشتر مردم در مورد اتومبیل‌ها با این مفهوم آشنا هستند که ارزش خودرو نسبت به سال گذشته به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.
اما این باعث می‌شود که جواهرات دست دوم از اشیای جدید ارزش بیشتری داشته باشند.

بااین‌حال، جواهرات از این‌جهت منحصربه‌فرد هستند که ارزش ذاتی در مواد خود دارند. بنابراین، زمانی که شما طلای نو خریداری می‌کنید بعد از مدتی قیمت آن کاهش پیدا می‌کند. برای مثال، اگر یک انگشتر طلا به قیمت ۱۰ میلیون تومان خریداری نمایید بعد از مدت‌ها آن را به قیمت ۳ میلیون تومان می‌توانید بفروشید.

اما اگر همان انگشتر طلا را به‌صورت دست‌دوم خریداری کنید احتمال زیاد به همان قیمت دوباره می‌توانید آن انگشتر دست‌دوم را بفروشید.

حتی گاهی اوقات جواهرات ارزش بیشتری پیدا می‌کنند و به همین دلیل خرید طلای دست دوم سرمایه‌گذاری معقول‌تری است.

خرید طلای دست دوم
ارزش ذاتی طلا

قطعات طلای بی‌نظیر

طلای دست دوم همیشه به معنای فرسوده بودن آن نیست. گاهی اوقات مردم جواهرات خود را می‌فروشند تا سریعاً پول نقد دریافت کنند.

وقتی جواهرات شما در دهه‌های گذشته ساخته شده است، بعید است که شخص دیگری را پیدا کنید که همان قطعات جواهرات شما را استفاده کند.

در دهه‌های گذشته جواهرات با تعداد بسیار کمتری نسبت به امروزه ساخته می‌شدند. این بدان معنی است که، یافتن مالک دقیق یک قطعه از جواهرات قدیمی سخت‌ است.

به‌این‌ترتیب، خرید جواهرات دست دوم به این معنی است که می‌تواند ارزش بی‌نظیری برای خود داشته باشند.

همچنین در طلاهای دست دوم شما می‌توانید سبک‌های بسیار زیادی پیدا کنید که سلیقه شما می‌تواند در یکی از آن دسته‌ها باشد.

پس نه‌تنها در هنگام خرید طلای دست دوم اثرات بی‌نظیری می‌توانید پیدا کنید؛ بلکه ممکن است سبکی را پیدا کنید که کاملاً منطبق با سلیقه شما است.

مواد با کیفیت بالا

به‌طورکلی، جواهرات دست دوم امتحان خود را در طول زمان پس داده‌اند. زمانی که شما برای خرید طلا یک انگشتر انتخاب می‌کنید، مطمئن نیستید که آیا نگین‌های آن ماندگار خواهد بود یا خیر؟ آیا به‌مرور زمان رنگ آن تغییر نخواهد کرد؟

این بدان معناست که این خرید می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که طلای موردنظر، از نظر کیفیت در سطح قابل قبولی بوده است و مواد مرغوبی در ساخت آن بکار رفته. پس بنابراین، شما می‌توانید خریدی آسوده داشته باشید.

همچنین می‌توانید مواد کمیاب مانند الماس زرد را در مجموعه‌های دست دوم و همچنین قطعات ساخته شده از طلای ۲۲ عیار را پیدا کنید.

مواد با کیفیت
ماندگاری نگین‌ها

چگونه می‌توان میزان کیفیت را تشخیص داد؟

اگر بر روی فلز اکریلیک پوشانده شده است به‌هیچ‌عنوان آن را به‌عنوان طلا خریداری نکنید.

هنگام بازرسی قطعه طلا، باید از داخل و خارج آن را به طور کامل مشاهده نمایید.

اگر قطعه طلا دارای لبه‌های تیز، شکاف، چاله، یا اجرای طرح ناقص دارد نباید خریداری کنید.

طلا آب‌گریز است!

اگر طلای خود را در ظرف آب بگذارید باید طلای شما به روی سطح آب بیاید. اگر به کف ظرف آب فرو برود طلای شما خالص نیست.

معایب خرید طلای دست دوم

در این قسمت معایب خرید طلای دست دوم را خدمت شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

در سال‌های گذشته که ارزش طلا کمتر بود و ریال کشور ما از ارزش بیشتری برخوردار بود، کمتر کسی به فکر خرید طلای دست دوم بود.

امروزه با توجه به مشکلات ذکر شده، برخی افراد تمایل دارند که طلای دست‌دوم بخرند. اولین خطری که در خرید طلای دست دوم وجود دارد، امکان تقلبی بودن آن است.

این را به‌خاطر داشته باشید برخی افراد طلای تقلبی را با جعل فاکتور به مردم می‌فروشند. شما با مطالعه‌ی مقاله‌ی تشخیص طلا از بدل روش‌هایی را یاد می‌گیرد که طلای تقبلی را به راحتی تشخیص می‌دهید و دچار این مشکلات نخواهید شد.

از دیگر معایب خرید طلای دست دوم این است که ممکن است کارگاه‌های سازندگی قطعات طلا تعطیل شوند و بسیاری از افراد شغل خود را از دست بدهند.

به‌خاطر داشته باشید که جرم خریدوفروش طلای قاچاق و دزدی بسیار سنگین است؛ پس حتماً فاکتور برای خریدوفروش ارائه کنید. اگر قصد خرید طلای دست دوم از دوستان و یا آشنایان خود دارید باید حتماً آن فرد قابل‌اعتماد باشد. در غیر این صورت ممکن است که در دردسر بیافتید.

خرید طلای دست دوم
معایب طلای دست دوم

انتقال بیماری‌های پوستی از دیگر معایب طلای دست‌دوم است. اگر طلای دست‌دوم خریداری کردید حتماً آن را ضدعفونی کنید. تمیز کردن طلا می‌تواند از انتقال بیماری‌ها بکاهد.

برای اطمینان و نو کردن طلای خود می‌توانید آن را آبکاری طلا نمایید.

آیا طلای دست‌دوم راحت به فروش می‌رسد؟

پاسخ : جواهرسازانی که در زمینه کالاهای کلکسیونی یا عتیقه فعالیت دارند، می‌توانند به سرعت طلاهای ارزشمند را شناسایی کنند. متأسفانه ، بسیاری از طلاها در بهترین حالت به عنوان قراضه به فروش می‌رسند.

هدف از خرید طلا چیست؟

پاسخ : اگر مدل و طرح قطعه طلایی که می‌خریم برایمان خیلی مهم باشد بهتر است سراغ طلاهای دست‌دوم نرویم؛ اما اگر مقدار پول ما برای خرید طلا، محدود است و قصد داریم آن را به عنوان سرمایه و پس انداز در نزد خود جمع کنیم بدون شک باید همه آن پول را طلای دست‌دوم و کم اجرت بخریم.

کلام آخر

به پایان مقاله خرید طلای دست دوم رسیدیم. امیدواریم از خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.
واسط کالا برای شما خریدی خوب را آرزو می‌کند.

منابع:

thbaker.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *