سخنگو کردن کاسکو

چگونه کاسکو را سخنگو کنیم؟

طوطی‌های خاکستری آفریقایی (کاسکوها) به مهارت بالا در تقلید گفتار انسان معروف هستند؛ پس سخنگو کردن کاسکو نباید کار دشواری باشد.

طوطی‌ها به‌طور طبیعی می‌خواهند در گله، خود را مانند دیگر طوطی‌ها کنند و رفتارشان را مثل سایر طوطی‌های گله می‌کنند. وقتی همدم آن‌ها یک انسان باشد، گفتار انسان را تقلید می‌کنند تا مانند صاحب خود باشند.

اگر آن‌قدر خوش‌شانس هستید که صاحب یک کاسکو شوید، پس احتمالاً مشتاق هستید که به او حرف زدن را یاد دهید.

تشویق طوطی خاکستری آفریقایی برای صحبت می‌تواند یک روش سرگرم‌کننده و جذاب برای گذراندن وقت با حیوان خانگی شما باشد.

شما برای نگهداری کاسکو نیاز به دانستن خیلی چیزها دارید. اگر صاحب یک طوطی کاسکو هستید به‌هیچ‌عنوان این مقاله را از دست ندهید. در ادامه با ما همراه شوید تا روش سخنگو کردن کاسکو را به شما بگوییم.

کمک کردن به پرنده در یادگیری

مرتباً با پرنده خود صحبت کنید. حتی قبل از شروع آموزش دادن طوطی برای حرف زدن با طوطی صحبت کنید.

صحبت کردن با طوطی را عادت خود قرار دهید. کاسکوها پرندگان اجتماعی هستند که می‌خواهند با شما تعامل داشته باشند.

آن‌ها راحت یاد می‌گیرند که صحبت کنند تا بتوانند در خانه جا بیفتند. بااین‌حال، پرنده شما وقتی‌که بفهمد صحبت کردن راهی برای برقراری ارتباط با انسان‌ها است شروع به یادگرفتن حرف زدن می‌کند.

زمان انجام هر کار روزمره به پرنده خود نام آن کار را بگویید. برای مثال اگر نام پرنده شما هنری است زمان غذا خوردن به او بگویید وقت غذا خوردن است هنری؛ یا در زمان خواب بگویید: وقت خواب است هنری.

دلیل گفتن نام پرنده در آخر جمله این است که پرنده متوجه می‌شود که شما با او صحبت می‌کنید.

شروع با کلمات ساده

با کلمات ساده مانند سلام، خداحافظ و نام پرنده خود شروع کنید.

شروع کردن با کلمات ساده
شروع حرف زدن کاسکو با کلمات ساده

هنگامی‌که پرنده شما به کلمات ساده تسلط یافت، می‌توانید عباراتی متشکل از این کلمات را به او آموزش دهید.

معمولاً کلماتی که شما در طول روز زیاد استفاده می‌کنید برای پرنده کلماتی آسان هستند. استفاده از کلمات ساده برای شروع سخنگو کردن کاسکو بسیار مفید است.

بیان کردن به یک شکل

هر بار کلمات و عبارات را به یک‌شکل بیان کنید. پرنده شما از طریق تکرار و شناسایی الگوهای تکراری حرف زدن یاد می‌گیرد.

سعی کنید که کلماتی را که بیان می‌کنید با عباراتی که قبل بیان کرده‌اید تفاوت نداشته باشند.

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید هر بار که وارد می‌شوید با گفتن سلام به طوطی خود یاد دهید که هنگام ورود به‌جایی سلام بگوید.

اگر شما هنگام ورود به خانه هوی بگویید؛ زمانی که پرنده وارد جایی می‌شود می‌گوید هوی. حواستان را جمع کنید که پرنده حرف‌هایی را که نمی‌خواهید یاد نگیرد.

تغیر تن صدا و میزان صدا مشکل ندارد اما سعی نکنید با لهجه‌های مختلف یک کلمه را به طوطی یاد بدهید.

استفاده از لحن مشتاقانه

پرنده شما عباراتی را که با انرژی گفته می‌شوند را به بهترین شکل یاد می‌گیرد.

صاحبان کاسکو غالباً ناراحت می‌شوند وقتی هفته‌ها تلاش می‌کنند به پرنده یاد دهند متشکرم اما وقتی فقط یک‌بار می‌گویند خفه پرنده این کلمه را یاد می‌گیرد.

دلیل این اتفاق لحنی است که شما کلمه را بیان می‌کنند. اگر می‌خواهید وقتی یک‌بار یک کلمه را می‌گویید پرنده آن را یاد بگیرد از لحنی هیجانی و پرانرژی استفاده کنید.

با این کار پرنده کلمه‌ای را که شما می‌خواهید زود یاد می‌گیرد. انجام این کار در سخنگو کردن کاسکو بسیار مفید است.

 

استفاده از لحن مشتاقانه

بلند و واضح صحبت کنید!

فریاد نزنید، اما از حجمی استفاده کنید که تقلید کلمه یا عبارت را برای پرنده شما آسان کند. این کار به پرنده شما کمک می‌کند صدای شمارا واضح بشنود تا بتواند صداها را تقلید کند.

وقتی‌که شما کلمات را ناواضح به پرنده می‌گویید پرنده نمی‌داند دقیقاً باید چه کلمه‌ای را تقلید کند. برخی از پرندگان بازی گوش هستند و شما باید کمی با آن‌ها بازی کنید و بعد آموزش را شروع کنید.

وقتی پرنده کلمه‌ای که شما می‌گویید را یاد گرفت؛ برای پاداش با او بازی کنید.

بیان کلمه با پارامترهای مختلف

کلمه‌ای را که می‌خواهید پرنده شما یاد بگیرد به‌طور مکرر بگویید. ابتدا از میزان صدای کم شروع کنید به‌مرور صدای خود را بلندتر کنید.

کاسکوها اغلب یاد می‌گیرند که صداهای رایج خانگی مانند زنگ در زنگ تلفن یا صداهایی که توسط حیوانات خانگی دیگر تولید می‌شود را تقلید کنند.

این اتفاق به این دلیل است که، به‌طور مداوم تکرار می‌شوند. همین کار را باید با کلماتی که به آن می‌آموزید انجام دهید.

تغییر تن و میزان صدای کلمات

این کار باعث برجسته شدن کلمه یا عبارت برای پرنده می‌شود که جذابیت آن را در پی دارد. سعی کنید از صدای بلند استفاده کنید تا برای پرنده قابل‌فهم‌تر باشد.

زمانی که شما کلمات را با میزان صدای پایین بیان می‌کنید؛ پرنده برای فهم این کلمه باید تلاش کند و همچنین کنجکاو می‌شود که شما چه کلمه‌ای را می‌گویید.

به‌مرور میزان صدا را افزایش دهید تا پرنده به جواب سؤال خود برسد. با این کار پرنده سریع‌تر یاد می‌گیرد که کلمه‌ای را که می‌خواهید بگویید.

به زبان آوردن افکار پرنده!

آنچه فکر می‌کنید پرنده شما می‌خواهد بگوید را تکرار کنید. اگر فکر می‌کنید پرنده شما می‌خواهد صحبت کند، آنچه را که فکر می‌کنید تلاش برای گفتنش را دارد تکرار کنید.

به زبان آوردن افکار پرنده
سخنگو کردن کاسکو

زمانی که پرنده کلمه را به‌طور کامل گفت، با لبخند زدن و اشتیاق زیاد به پرنده نشان دهید که هیجان‌زده شده‌اید.

تکرار کلماتی که یاد گرفته است

تکرار کلماتی را که پرنده آن‌ها را یاد گرفته است را فراموش نکنید. طوطی شما می‌تواند آنچه را یاد می‌گیرد فراموش کند، بنابراین تصور نکنید که یک‌بار کلمه یا عبارتی را یاد گرفت آن را تا ابد تکرار می‌کند.

شما باید مرتباً از کلمات و عباراتی استفاده کنید که می‌خواهید آن را به خاطر بسپارد و به پرنده خود برای موفقیت مداوم پاداش دهید.

اگر طوطی کلمه‌ای را یاد گرفته است که شما نمی‌خواهید پرنده آن را بگوید آن کلمه را تکرار نکنید تا پرنده آن را فراموش کنید.

پاداش به پرنده

به پرندگان خود زمانی که کلمه‌ای را یاد گرفتند و یا بخشی از آن را گفتند برای پادش به او یک خوراکی بدهید. هر بار بعد از کلاس آموزش به پرنده پاداش بدهید. با این کار پرنده شما زمانی که کلاس آموزش شروع می‌شود به امید پاداشی که در پایان کلاس قرار است دریافت کنید به کلاس علاقه نشان می‌دهد.

شما با دادن پاداش می‌توانید پرنده خود به حرف زدن علاقه‌مند کنید. دادن پاداش در سخنگو کردن کاسکو بسیار مفید است.

حال که نکات زیادی در رابطه با سخنگو کردن کاسکو به شما گفتیم زمان آن رسیده است که نکاتی در رابطه با کلماتی که در سخنگو کردن کاسکو به کار می‌برید به شما بگوییم.

انتخاب روش آموزش

آموزش روش‌های گوناگونی دارد؛ هرکس براساس سبک خود این روش‌ها را انتخاب می‌کند. ما در ادامه شما را با چند روش آموزش آشنا می‌کنیم.

تمرکز روی عبارات رایج

یادگیری عبارات رایج مانند سلام و احوال‌پرسی برای پرنده شما آسان‌تر است. از آنجاکه این عبارات زیاد به کار می‌رود و اغلب تکرار می‌شود، پرنده حتی می‌تواند از آن‌ها در متن استفاده کند.

به‌عنوان‌مثال، پرنده شما می‌تواند چیزهایی مانند «صبح‌به‌خیر»، «سلام» و «به خانه خوش‌آمدید» را به شما بگوید.

عادت کنید که کلمات رایج را در زمان مناسب به پرنده بگوییم. به‌عنوان‌مثال، وقتی جلد قفس آن را بردارید، به او بگویید «صبح‌به‌خیر».
یاد دادن صبح به خیر در این شرایط مؤثرتر از یاددادن صبح‌به‌خیر در کلاس آموزش است.

تمرکز کردن روی عبارات
یاد دادن کلمات ساده به کاسکو

گفتگو با دیگران در مقابل پرنده

به‌عنوان‌مثال، زمانی که یک دوست یا یکی دیگر از اعضای خانواده شما وارد خانه می‌شود؛ شما به او سلام می‌کنید و خوش آمد می‌گویید، در ذهن پرنده این کار هک می‌شود که وقتی فردی وارد خانه شد باید به او خوش‌آمد گویی کند. در این شرایط پرنده شما این تعاملات را تماشا می‌کند و سعی می‌کند از آن‌ها تقلید کند.

بعدازاین کار خیکی سریع وقتی شما وارد خانه شدید به شما می‌گوید خوش‌آمدید و سلام می‌کند.

آموختن نام غذاها به پرنده

کاسکو شما توانایی یادگیری و یادآوری آنچه را که غذا نامیده می‌شود دارد. این بدان معنی است که پرنده شما می‌تواند در مورد آنچه دوست دارد بخورد با شما صحبت کند.

وقتی غذا را در قفس پرنده قرار می‌دهید، نام آن را بگویید. هنگامی‌که پرنده شروع به تلاش برای گفتن نام غذا می‌کند، یک قطعه از آن به او جایزه دهید.

گفتن نام هر وسیله‌ای به کاسکو

به آن‌ها بیاموزید که چیزها را برچسب‌گذاری کنند. همان‌طور که آن‌ها می‌توانند نام غذاهای خود را بیاموزند، کاسکوها می‌توانند یاد بگیرند که نام سایر موارد مانند اسباب‌بازی‌ها یا هر چیز دیگری را یاد بگیرند و نام آن‌ها را به زبان بیاورند.

کاسکوها حتی می‌توانند نام رنگ‌ها را یاد بگیرند و آن‌ها را از هم تشخیص دهند. برچسب‌گذاری برای سخنگو کردن کاسکو مفید است و باعث سرعت بخشیدن به یادگیری پرنده می‌شود.

بازی پرسش و پاسخ

برای آموزش با پرنده پرسش و پاسخ بازی کنید. برخی از طوطی‌ها یاد می‌گیرند که به سؤالات پاسخ دهند.

برای آموزش پاسخ به آن‌ها، بی‌سروصدا سؤال را بیان کنید سپس با اشتیاق پاسخ را بگویید. پرنده پاسخی را که شما با هیجان گفته‌اید را دریافت می‌کند.

شما با این کار می‌توانید چیزی را که می‌خواهید به او آموزش دهید را یاد دهید و پرنده آن را تقلید کند. باگذشت زمان، می‌توانید سؤال را بپرسید و پاسخ تدریس شده را دریافت کنید.

شما می‌توانید برای شروع از این سؤال‌ها استفاده کنید که در پایین به شما خواهیم گفت. پرنده خوشگل کیه؟ در ادامه با هیجان بگویید من.

چگونه کاسکو را سخنگو کنیم؟
حرف زدن با کاسکوی خود

حال که به شما یاد دادیم برای شروع آموزش سخنگو کردن کاسکو از چه کلماتی استفاده کنید. در ادامه روش صحیح برخورد با کلماتی که نمی‌خواهید پرنده آن‌ها را بگوید به شما میگوییم.

نبایدهای سخنگو کردن کاسکو

کارهایی در این آموزش نیز وجود دارند که نباید انجام شوند. در ادامه به بررسی این مسائل می‌پردازیم.

خودداری از آموزش فحش

طوطی‌ها دوست دارند چیزهایی را که موردتوجه دیگران قرار می‌گیرد تکرار کنند؛ زیرا آن‌ها می‌خواهند بخشی از خانه باشند.

این بدان معنی است که آن‌ها اغلب فحش را می‌آموزند؛ زیرا توجه همه را به خود جلب می‌کند و همه را به سمت خود می‌کشانند.

سعی کنید در کنار پرنده از کلمات زشت استفاده نکنید و از مهمانان خود بخواهید که همین کار را انجام دهند.

به خانواده و مهمانان خود دستور دهید اگر پرنده ناسزا گفت، هیچ واکنشی نشان ندهند. از هر فردی که وارد خانه شما می‌شود بخواهید که از حرف‌های بد استفاده نکند.

واکنش نشان ندهید!

از کلمات و عباراتی که می‌خواهید پرنده شما تکرار نکند چشم‌پوشی کنید. اگر پرنده شما بارها و بارها همین حرف را می‌زند، پرنده را هنگام صحبت نادیده بگیرید. به پرنده خود نگاه نکنید و به او پاسخ ندهید.

می‌توانید هر بار که پرنده کلمه یا عبارتی را که نمی‌خواهید بگوید در جواب با هیجان زیاد یک کلمه دیگر بگویید. با این کار پرنده فکر می‌کند کلمه‌ای که شما جدید گفتید می‌تواند توجه دیگران را بیشتر جلب می‌کند.

استراحت دادن به پرنده

درست است که پرنده برای یادگیری به تکرار نیاز دارد و شما باید در روز چند جلسه آموزشی برای پرنده خود برگزار کنید.

به یاد داشته باشید که نباید زیاد روی کنید. اگر پرنده خود را بیش‌ازحد تحت‌فشار قرار دهید، ممکن است ناامید شده و از یادگیری امتناع ورزد.

استراحت دادن به پرنده
استراحت دادن به پرنده

با حرف نزدن کنار بیاید!

بپذیرید که برخی از کاسکوها ممکن است صحبت کردن را یاد نگیرند. درست است که کاسکوها به‌عنوان بهترین پرنده برای حرف زدن شناخته می‌شوند، ممکن است پرنده شما فقط چند کلمه را یاد بگیرد یا اینکه اصلاً حرف زدن را یاد نگیرد.

اگر پرنده شما قادر به یادگیری صحبت نیست از او عصبانی نشوید. همچنان که سعی در ایجاد صدا دارد به آن پاداش دهید.

اگر هم نمی‌توانید با این موضوع کنار بیاید تلاشتان برای سخنگو کردن کاسکو ادامه دهید. به‌هیچ‌وجه با پرنده دعوا نکنید.

قرار دادن پرنده در منطقه شلوغ خانه

پرنده را در یک منطقه پرتردد از خانه قرار دهید. پرنده خود را در یک مکان کم رفت‌وآمد، مانند اتاق‌خواب بسته و کم تردد قرار ندهید.

حیوان خانگی خود را در نقطه کانونی خانه خود قرار دهید. اگر با دیگران زندگی می‌کنید، با پرنده خود به‌عنوان عضوی از خانواده رفتار کنید.

اگر تنها زندگی می‌کنید، با پرنده خود به‌عنوان کودک یا هم‌اتاقی رفتار کنید.

نکات تکمیلی

  • چیزی تحت عنوان بهترین زمان آموزش حرف زدن به کاسکو وجود ندارد؛ بنابراین زمانی را انتخاب کنید که برای شما و طوطی شما مناسب باشد.
  • پرنده شما می‌تواند آواز خواندن را با شما یاد بگیرد.
  • درحالی‌که ممکن است کاسکوها بعد از یک‌سالگی شروع به صحبت نکنند، شما باید با طوطی خود صحبت کنید حتی اگر سعی در تقلید نداشته باشد.
  • همیشه هنگام بازگشت به خانه به پرنده خود سلام کنید و هنگام ترک خداحافظی کنید.
  • به پرنده خود صبح‌به‌خیر و شب‌به‌خیر بگویید.
  • به پرنده خود اجازه دهید هر زمان که می‌توانید بر آن نظارت کنید، خارج از قفس خود پرواز کند.

پرواز کردن
پرواز کردن کاسکو

پرسش و پاسخ

چرا کاسکوها صحبت می‌کنند؟

پاسخ: پرندگان و همچنین کاسکوها از صدای خود برای هشدار، برقراری ارتباط و جنگ برای دفاع از یک سرزمین استفاده می‌کنند.

بهترین طوطی سخنگو کدام است؟

پاسخ: بهترین طوطی‌ها برای صحبت عبارت‌اند از:
خاکستری‌های آفریقایی
تیمنه خاکستری
آمازون‌های زرد پوشیده

کاسکوها چگونه صحبت می‌کنند؟

پاسخ: کاسکوها با هوایی که از بالای سرنگ عبور می‌کند برای ایجاد صدا صحبت می‌کنند. سرنگ در جایی قرار دارد که نای به داخل ریه‌ها تقسیم می‌شود.
طوطی‌ها، به ویژه خاکستری‌های آفریقایی و اعضای خانواده آمازون به ویژه در تقلید از کلمات و صداهای انسانی مهارت دارند.

کلام آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم تا در بخش اول سخنگو کردن کاسکو را به شما بیاموزیم و در بخش دوم کلماتی را که برای شروع حرف زدن مناسب هستند را به شما بگوییم.

در بخش آخر هم تلاش کردیم کارهایی که نباید در آموزش حرف زدن به کاسکو انجام دهید را به شما بگوییم.

هر کاری که انجام می‌دهید به هر روشی که پرنده را آموزش می‌دهید با هر کلمه‌ای که شروع می‌کنید و با هر کاری که در آموزش کاسکو انجام می‌دهید با او دعوا نکنید و او را نزنید.

این کار آسیب بسیار جدی به روحیه پرنده میزند و هم‌چنین باعث می‌شود پرنده اعتمادش را به شما از دست بدهد.
مقاله ما به پایان خود رسید. امیدواریم به شما کمک کرده باشیم. با سایت واسط پت همراه باشید تا ما بقی مطالب در زمینه پرندگان را از دست ندهید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خرید و فروش وسایل دست ‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از همراهی شما با واسط پت سپس گزاریم.


منابع:
wikihow.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *