خرید اجناس دست دوم

مزایای خرید اجناس دست دوم

خرید اجناس دست دوم طی سالیان گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

بسیاری از مردم از مشکلات زیست‌محیطی ما آگاهی پیدا کرده‌اند. آن‎‌ها می‌خواهند سهم مثبتی در محافظت از سیاره ما داشته باشند.

علاوه بر این، کالاهای دست دوم معمولاً در مقایسه با کالاهای جدید بسیار ارزان هستند. در طولانی‌مدت با تکیه‌ بر محصولات دست دوم می‌توانید در هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی نمایید.

در این مقاله ما تمام ابعاد مزایای خرید اجناس دست دوم را خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد. اگر دوست دارید مطالب جدیدی در این مورد بدانید، با ما همراه باشید.

در این قسمت از مقاله به مزایای خرید اجناس دست دوم که مردم از آن بی‌خبر هستند اشاره خواهیم کرد.

پس‌انداز

پس‌انداز کردن پول بارزترین مزیت خرید اجناس دست دوم است. به طور معمول این اقلام بسیار مقرون به صرفه تر از خرید محصول جدید مشابه هستند.

اجناس دست دوم مورد علاقه نیز در برخی موارد کیفیت بالاتری دارند.

از طرف دیگر، انتخاب اجناس دست دوم این امکان را به شما می‌دهند که بتوانید چند کالا را انتخاب کنید. در حالی که اگر اجناس نو خریداری کنید معمولاً فقط یک‌قلم را می‌توانید انتخاب کنید.

همچنین در درازمدت می‌توانید مقدار قابل‌توجهی پول پس‌انداز کنید.

در حقیقت، زمانی که شما جنس نو خریداری می‌کنید، باید پول زیادی بابت آن پرداخت نمایید. در صورتی که شما می‌توانید همان جنس را با قیمت بسیار پایین‌تر بخرید.

شما می‌تواندی از طریق اپلیکیشن واسط کالا، اجناس دست دوم را خریداری کنید. همچنین می‌توانید از قابلیته‌های رایگان این اپلیکیشن استفاده نموده و کالاهای دست دوم خود را در آنجا بفروشید.

خرید اجناس دست دوم
خرید اجناس دست دوم بصورت اینترنتی

استفاده مؤثرتر از منابع

اگر محصولات دست دوم خریداری می‌کنید، می‌توانید در استفاده کارآمدتر از منابع طبیعی نیز سهیم باشید.

زمانی که مردم اقلام غیرضروری نو خریداری می‌کنند به منابع طبیعی خود در دنیا آسیب می‌رسانند.

ممکن است در زمان خرید اجناس دست دوم به آن فکر نکنید که به چه اندازه به محیط‌زیست کمک می‌کنید؛ اما بدانید که خرید اقلام دست دوم چه مزایای زیادی برای منابع طبیعی دارد.

به عنوان مثال، اجناس نو نیاز به ساخت، حمل‌ونقل و بسته‌بندی دارند. آن‌ها در نهایت در یکی از مکان‌های دفن زباله قرار می‌گیرند. این اجناس نو به‌این‌ترتیب که ذکر کردیم به منابع طبیعی ما آسیب وارد می‌کنند.

اگر همه چیزهایی را که روزانه مصرف می‌شود و هر روز دور ریخته می‌شود را در نظر بگیرید، جای تعجب نیست که محیط ما تحت تأثیر قرار بگیرد.

بنابراین، هنگامی‌که قصد خرید کالای دست دوم دارید، به این فکر کنید که این اجناس چگونه به محیط‌زیست کمک می‌کنند.

جلوگیری از کاهش منابع

استفاده کارآمد از منابع طبیعی برای غلبه بر مشکل کم شدن این منابع بسیار مهم است.

اگر همانند گذشته ادامه دهیم، احتمال این وجود دارد که بسیاری از منابع فسیلی، در آینده خیلی زود تمام شوند.

اگر ما می‌خواهیم سطح بالای زندگی خود را حفظ کنیم، باید از منابع طبیعی به بهترین شکل ممکن محافظت کنیم.

این موضوع به معنی خرید اجناس دست دوم به‌جای اجناس نو است.

منابع طبیعی ما نه تنها برای تولید اجناس جدید بسیار مهم هستند؛ بلکه در مورد اطمینان از تأمین تجهیزات پزشکی و همچنین اطمینان از پیشرفت سریع فناوری نیز بسیار مهم هستند.

کاهش منابع مشکلی است که قسمت‌های مختلف زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین بسیار مهم است که برای حفظ منابع طبیعی خود به بهترین شکل ممکن، اجناس دست دوم بیشتری خریداری کنیم.

خرید اجناس دست‌دوم = کاهش آلودگی هوا

یکی دیگر از مزایای خرید اجناس دست دوم این است که می‌توانیم آلودگی هوا را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهیم.

خرید اجناس دست دوم
خرید اجناس دست دوم

در فرایند تولید کالاهای مادی ما، مقدار قابل‌توجهی گاز و ذرات مضر به هوا منتقل می‌شود؛ که کیفیت هوا را بسیار پایین می‌آورد.

به نوبه خود، کاهش کیفیت هوا می‌تواند در طولانی‌مدت به مشکلات جدی سلامتی مانند مشکلات قلبی و عروقی، سرطان ریه یا آسم منجر شود.

از این رو، برای کاهش این مشکلات، مهم است که ما محصولات دست دوم بیشتر و محصولات نو کمتری بخریم.

سرعت گرم‌شدن کره زمین را کاهش می‌دهد!

تا جای ممکن بهتر است که اجناس نو کمتر تولید شوند. دلیل آن این است که با تولید این کالاها گازهای گلخانه‌ای بیشتری در هوا منتشر می‌شوند که گرمی هوا را در پی دارد.

بنابراین، با خرید اجناس دست دوم می‌توان از اثرات سوء گرم‌شدن کره زمین جلوگیری کنیم. همچنین با انجام این کار می‌توانیم دنیای قابل زندگی برای نسل‌های بعدی تضمین کنیم.

کیفیت کالاهای دست دوم

در دنیای امروزی، بسیاری از مردم، به ویژه در کشورهای ثروتمند، خیلی زیاد به خریداری اجناس نو روی آورده‌اند.

این اجناس در بیشتر اوقات بلا استفاده هستند و بیشتر کالاهای دست دوم از کیفیت خوبی برخوردار می‌باشند که به همین دلیل، بهتر است مردم اجناس نو کمتر خریداری کنند.

در نتیجه، اگر محصولات دست دوم پیدا کردید که تقریباً همان ویژگی‌های کالای نو را دارند، قطعاً می‌توانید سراغ محصولات دست دوم بروید.

تجربه ثابت کرده است که بیشتر اوقات محصولات دست دوم راضی‌کننده هستند.

مقالات زیادی در مورد خرید اجناس دست دوم وجود دارد؛ مانند مزایای خرید لباس دست دوم که می‌توانید آن‌ها را در وبلاگ واسط کالا مطالعه نمایید.

لطف به مالک قبلی با خرید اجناس دست دوم

گاراژها و زیر زمین‌های بسیاری از افراد غالباً مملو از وسایلی است که دیگر نیازی به آن‌ها ندارند و این افراد دوست دارند تا فضای بیشتری در خانه خود داشته باشند.

بنابراین، با خرید اجناس دست دوم به‌جای محصولات جدید، می‌توانید به بسیاری از صاحبان خانه لطف کنید. زیرا وقتی مردم از شر وسایل قدیمی خود خلاص می‌شوند، اغلب احساس راحتی دارند.

از این رو، می‌توانید با خرید اجناس دست دوم لطف بزرگی به خودتان و محیط‌زیست کنید.

لطف به مالک قبلی
لطف کردن به مالک قبلی وسایل

یکی از کالاهای بزرگ و جاگیر در منازل یخچال است. توصیه می‌کنیم که مقاله خرید یخچال دست دوم را مطالعه نمایید.

کاهش قابل‌توجه زباله

یکی دیگر از مزایای خرید اجناس دست دوم این است که ما می‌توانیم مشکل زباله خود را بسیار کاهش دهیم.

به دلیل مصرف بیش از حد کالاها در دهه‌های گذشته، تولید زباله به یک موضوع جدی زیست‌محیطی تبدیل شده است.

از آنجا که این کالاها به دلیل فناوری‌ها، تولید انبوه می‌شوند و بسیار ارزان هستند؛ مردم قادر به مصرف کالاهای نو شده‌اند.

با این حال، از آنجا که بسیاری از مردم پس از چند بار استفاده از اجناس نو آن‌ها را دور می‌ریزند، ما مقدار زیادی زباله تولید می‌کنیم.

برای خلاص شدن از شر این زباله‌ها، می‌توانیم آن‌ها را بسوزانیم یا در محل‌های دفن زباله قرار دهیم.

هر دو روش ذکر شده نسبتاً مضر برای محیط‌زیست ما هستند، زیرا حاوی آلودگی قابل‌توجه خاک و هوا هستند.

بنابراین، برای کاهش تولید زباله و عوارض جانبی آن بهتر است که کالاهای بسیار پرکاربرد را به‌جای اجناس نو خریداری کنیم.

کمتر به دامپینگ محیط‌زیست احتیاج است!

بسیاری از کشورها نمی‌خواهند بااین‌همه زباله کنار بیایند و سعی می‌کنند با درگیر کردن مفهومی به نام دامپینگ از شر آن‌ها خلاص شوند.

دامپینگ محیطی به این معنا است که کشورهای ثروتمند برای رهایی از سطل زباله خود آن را به کشورهای فقیر درحال‌توسعه می‌فرستند.

اگرچه دامپینگ می‌تواند برای کشورهای ثروتمند راحت باشد؛ زیرا آن‌ها زباله‌های خود را به روشی بسیار راحت از کشور و محیط خود خارج می‌کنند، اما این می‌تواند اثرات بسیار مخربی برای کشورهای گیرنده زباله داشته باشد. زیرا آن‌ها غالباً در زباله غرق می‌شوند.

بدتر از این، شرایط افرادی که مجبور به پردازش این زباله‌ها هستند؛ اغلب آن‌ها شرایط بسیار ناخوشایندی دارند.

بنابراین، برای جلوگیری از دامپینگ محیط‌زیست و بهبود شرایط زندگی کلی افراد در مناطق فقیرنشین، باید از خرید اجناس نو خودداری کنیم و از اجناس دست دوم تا حد ممکن استفاده کنیم.

پرداخت حق بیمه کمتر

خرید دست دوم همچنین می‌تواند تأثیرات مثبتی در حق بیمه شما داشته باشد.
به عنوان مثال، اگر به‌جای مدل جدید ماشین یک ماشین دست دوم خریداری نمایید، باید حق بیمه کمتری بپردازید.
دلیل آن این است که ارزش خودروی دست دوم شما بسیار پایین‌تر است.

پرداخت حق بیمه کمتر
پرداخت حق بیمه کمتر با خرید ماشین دست دوم

از این رو، شما نه‌تنها می‌توانید با خرید یک ماشین‌کار کرده به‌جای اتومبیل جدید در مورد قیمت خرید اولیه در هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی کنید، بلکه می‌توانید در درازمدت مبالغ قابل‌توجهی را نیز در بیمه پس‌انداز کنید.

شما می‌توانید الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشید!

همچنین بسیار مهم است که الگوی خوبی برای بچه‌های خود باشید. ممکن است متوجه آن نشوید، اما تأثیر زیادی بر نحوه رفتار فرزندانتان در ادامه زندگی خود دارید.

اغلب اوقات، کودکان بسیاری از ویژگی‌ها و شیوه‌های زندگی را از والدین خود یاد می‌گیرند.

بنابراین، اگر می‌خواهید الگوی خوبی برای بچه‌های خود باشید و می‌خواهید که پس از آن بزرگ شدن رفتار دوستانه محیط‌زیست داشته باشند، منطقی است که در ابتدا به آن‌ها نشان دهیم که مزایای زیادی در رابطه با خرید اجناس دست دوم به‌جای اجناس نو وجود دارد.

احساس بهتر با خرید اجناس دست دوم

اجازه دهید با خودمان صادق باشیم. بسیاری از ما نسبت به مشکلات زیست‌محیطی آگاه هستیم و همچنین می‌دانیم که چگونه می‌توانیم در این زمینه تأثیر مثبت بگذاریم.

از این رو، اگر هنوز به‌جای استفاده از اجناس دست دوم به محصولات نو اعتماد کنید، احساس گناه خواهید کرد زیرا در اعماق خود خواهید دید که این رفتار برای کره زمین مضر است.

بنابراین، برای اینکه احساس بهتری و وجدان راحت‌تری داشته باشید، ممکن است بخواهید به‌جای اعتماد به اجناس نو، محصولات دست دوم خریداری کنید.

هیجان یک معامله خوب

همه دوست دارند که یک معامله خوب پیدا کنند.

زمانی که یک کالای دست دوم با قیمت بسیار پایین و شبیه به کالای نو پیدا می‌کنید، قطعاً این معامله بسیار شیرین خواهد بود.

این نوع هیجانات در معامله‌ها به‌یادماندنی و به‌صرفه هستند.

پشتیبانی از مشاغل خانگی

از آنجا که بسیاری از خرده‌فروشان بزرگ در تلاش‌اند بازار را کنترل کنند؛ گاهی اوقات کسب‌وکارهای کوچک نیز به دشواری می‌توانند خود را در بازار نگه دارند.
زمانی که شما از کالاهای دست دوم خریداری می‌کنید؛ به‌نوعی می‌توانید به مشاغل خانگی هم کمک کرده باشید.

خرید اجناس دست دوم
کمک به مشاغل خانگی

سوال از شما،جواب از ما

اجناس دست دوم را ز کجا بخریم؟

این اجناس را می‌توانید از سمساری‌های شهر خود بخرید. اگر به دنبال خرید راحت‌تری هستید، اپلیکیشن واسط کالا را نصب کنید و در منزل به دنبال اجناس دست دوم بگردید.

تفاوت اجناس دست دوم با استوک چیست؟

در کشورهای اروپایی به این صورت است که اگر کالای خریداری شده، مشکل داشته باشد، تا زمان مشخصی می‌توان آن را به فروشنده پس داد. این کالا مستقیم به انبار می‌روند و مشکلشان حل می‌شود. سپس به نام استوک به فروش می‌روند.

کلام آخر

خرید اجناس دست دوم مزایای زیادی دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم. به طور خلاصه زمانی یک معامله لذت‌بخش است که تمام جنبه‌های عاطفی، مادی و هیجانی در آن باشد.

ما در وب‌سایت واسط کالا محیطی فراهم کرده‌ایم که شما خریدوفروش امن و لذت بخشی را تجربه کنید. پس به وب‌سایت ما مراجعه نمایید تا اجناس موردنظر خود را خریداری یا به فروش برسانید. از اینکه وقت خود را به ما دادید سپاسگزاریم.

منابع:

environmental-conscience.com

newlifeable.co.uk

تبلیغات
vasetpet-content

1 دیدگاه دربارهٔ «مزایای خرید اجناس دست دوم»

  1. فاطمه پژوهنده

    ممنون از اطلاع رسانی و آگاهی دادن به من و سایر افراد در مورد احترام به محیط زیست موفق باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *