دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق

چرا مرغ عشق جوجه های خود را می کشد؟

دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق، سؤال خیلی از پرورش‌دهنگان مرغ عشق است.

مرغ عشق یک پرنده زیبا و دوست داشتی است که خیلی‌ها آن را در خانه نگهداری می‌کنند. اما گاهی اوقات شاهد صحنه‌هایی از رفتار این پرنده می‌شوید که شما را متعجب و ناراحت می‌کند.

کشته شدن بچه توسط والدین در طبیعت یک اتفاق نادر نیست. در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که چرا مرغ عشق بچه‌اش را می‌کشد.

دلایل مختلفی برای این اتفاق و همچنین راه‌کارهایی برای جلوگیری از کشته شدن جوجه‌ها وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق

مرغ عشق‌های پرورشی با چالش‌ها و عوارض زیادی روبرو می‌شوند، خصوصاً اگر شما و مرغ عشقتان در پرورش جوجه کم‌تجربه باشید. پس بهتر است که ابتدا با خصوصیات و رفتارهای مرغ عشق آشنا شوید.

 • ممکن است مرغ عشق برای محافظت از جوجه‌های دیگر در برابر بیماری، بعضی از آن‌ها را بکشد.
 • گاهی ممکن است، چرخه جدید تخم‌گذاری را شروع کنند و به دلیل نبود فضای کافی در قفس جوجه‌هایشان را بکشند.
 • به‌علاوه، مرغ عشق‌های نر ممکن است جوجه‌ها را به دلیل حسادت از بین ببرند.
 • مرغ عشق‌های نر و ماده می‌توانند پیوند محکمی ایجاد کنند، بنابراین اگر جوجه‌های تازه متولدشده وقت بیشتری را با مادر خود بگذرانند، نر احساس غم، تنهایی و افسردگی می‌کند.

در ادامه مقاله به این موارد به‌طور مفصل می‌پردازیم.

حفاظت از سایر جوجه‌ها در برابر بیماری

اگر مادر متوجه شود که یکی از جوجه‌ها به‌نوعی عفونت دارد، این جوجه را می‌کشد تا از بقیه نوزادانش محافظت کند.

او معمولاً جوجه بیمار را می‌کشد و یا از لانه خارج می‌کند. مرغ عشق‌ها می‌توانند تشخیص دهند که کدام‌یک از آن‌ها بیمار هستند.

درحالیکه شما ممکن است دو روز یا حتی چند هفته طول بکشد تا بفهمید یکی از جوجه‌های شما بیمار است.

نداشتن تجربه و علم کافی

یکی دیگر از دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق، نداشتن تجربه و علم کافی است.

مرغ عشق‌های جوان و کم‌تجربه وقتی‌که جوجه‌هایشان از تخم بیرون می‌آیند معمولاً نمی‌دانند چه باید بکنند. آن‌ها هیچ تجربه‌ای ندارند.

این به این دلیل است که آن‌ها هرگز مرغ عشق‌های دیگر را هنگام بزرگ کردن بچه‌هایشان ندیده‌اند. به همین دلیل آن‌ها ترجیح می‌دهند جوجه‌های خود را بکشند.

البته بعد از چند سال، ممکن است دست از کشتن جوجه‌هایشان بردارند.

شروع یک چرخه جدید تخم‌گذاری

شاید هنوز هم نمی‌دانید که دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق چیست؟ بهتر است به تخم گذاری او نیز توجه کنید.

چرخه جدید تخم‌گذاری
چرخه تخم‌گذاری

برخی از مرغ عشق‌ها برای تولید مثل مجدد عجله دارند. متأسفانه، این می‌تواند هنگامی اتفاق بیفتد که جوجه‌ها هنوز کوچک هستند و آماده ترک لانه نیستند.

هنگامی‌که مادر آماده تخم‌گذاری است، دیگر نمی‌خواهد در نزدیکی جوجه‌هایش بماند. در این‌گونه موارد جوجه‌ها به‌قدر کافی بزرگ‌اند. جوجه‌ها را داخل قفس رها نکنید چون ممکن است مادر به آن‌ها حمله کند و منجر به کشتن بچه مرغ عشق شود به‌خصوص اگر چندین ساعت تنها بمانند.

اگر این اتفاق بیفتد، مادر سعی می‌کند جوجه‌ها را از لانه خارج کند. در این میان اگر جوجه‌ها لانه را ترک نکنند، مادر ممکن است آن‌ها را بکشد.

فضای محدود در قفس

اندازه قفس شما چقدر است؟ آیا فضای کافی برای پرنده شما برای پرواز و بازی وجود دارد؟

اگر فضا محدود باشد، احتمال بروز پرخاشگری خصوصاً بین مادر و نوزادان افزایش می‌یابد.

اگر جوجه‌ای مادر را تحریک کند، مادر ممکن است به جوجه خود حمله کند. در بعضی مواقع جراحات چنان زیاد است که موجب مرگ جوجه می‌شود.

غذای ناکافی

یک مادر باید اطمینان حاصل کند که همه جوجه‌هایش می‌توانند غذای کافی دریافت کنند.

اگر مقدار غذای مرغ عشق با زمانی که آن جوجه نداشته است یکسان باشد و یا فراموش کنید که به‌طور منظم به پرندگان خود غذا دهید، مادر ممکن است جوجه‌های دیگر را بکشد تا اطمینان حاصل کند که مابقی جوجه‌ها، غذای کافی دریافت می‌کنند.

این همان کاری است که اکثر حیوانات در طبیعت انجام می‌دهند.

حمله کردن مرغ عشق به جوجه‌ها

یکی دیگر از دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق می‌تواند استرس باشد.

مرغ عشق ماده معمولاً بیشتر به جوجه خود حمله می‌کند. بعضی‌اوقات این حملات به دلیل ناامیدی است.

جوجه‌ها، درست مثل بچه‌های ما، فقط کنجکاو و بازیگوش هستند. آن‌ها می‌توانند والدین خود را اذیت کنند. اگر والدین در آن زمان استرس داشته باشند، ممکن است به جوجه‌های خود حمله کنند.

هنگام جفت گیری

مرغ عشق‌ها می‌توانند هنگام جفت‌گیری به جوجه‌هایشان حمله کنند.

وقتی جوجه‌های مرغ عشق به‌اندازه کافی بزرگ شدند تا بتوانند لانه را ترک کنند و به‌تنهایی غذا بخورند، مادر می‌تواند چرخه جدید تخم‌گذاری را شروع کند. این‌زمانی است که مادر شروع به معاشرت بیشتر با جفت خود می‌کند.

در این شرایط مادر ممکن است به جوجه‌هایی که نزدیک لانه می‌آیند حمله کند، خصوصاً اگر مادر تخم‌گذاری را شروع کرده باشد.

توصیه‌های مهم

دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق
جوجه مرغ عشق

هنگامی‌که می‌بینید مادر وقت بیشتری را در لانه می‌گذراند، در حال برنامه‌ریزی برای یک تخم‌گذاری مجدد است. در این زمان باید جوجه‌ها را از لانه خارج کنید زیرا ممکن است مادر تغذیه آن‌ها را متوقف کند. جوجه‌ها در این زمان به‌اندازه کافی بزرگ هستند، بنابراین شما می‌توانید از آن‌ها مراقبت کنید.

چرا جوجه‌ها می‌میرند؟

کنار آمدن با مرگ یک مرغ عشق دشوار است به‌خصوص اگر شما هیچ تجربه‌ای ندارید و مادر نیز برای اولین بار جوجه‌ای را به دنیا آورده است.

البته شما همیشه نمی‌توانید از مرگ یک جوجه جلوگیری کنید. با ادامه مقاله همراه باشید تا با دلایل این اتفاق آشنا شوید.

مادر جوان و بی‌تجربه

اگر مرغ عشق ماده و نر وقت بیشتری را باهم بگذرانند، نه‌تنها با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند بلکه زود هم‌جفت می‌شوند؛ بنابراین، مادران جوان و بی‌تجربه می‌توانند از جوجه‌های خود غافل شوند، درنتیجه ممکن است جوجه‌های آن‌ها از گرسنگی یا تنهایی بمیرند.

به همین دلیل شما باید از جفت‌گیری مرغ عشق‌های خود جلوگیری کنید.

مرگ بر اثر بیماری

جوجه مرغ عشق‌ها ممکن است در اثر برخی بیماری‌های بدون علامت از بین بروند.

نگرانی در مورد سلامتی جوجه‌ها همیشه به ذهن ما خطور نمی‌کند. معمولاً ما به مادر اعتماد داریم که از بچه‌ها مراقبت می‌کند. به همین دلیل است که برخی بیماری‌ها تشخیص داده نمی‌شوند.

در این مورد احتمال می‌دهیم که مرگ جوجه بر اثر بیماری بوده است و نه بی‌تجربگی مادر.

با مطالعه مقاله «بیماری‌های مرغ عشق» با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

اشتباهات انسانی

تا اینجا به دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق پی بردید. حال به اشتباهاتی که ممکن است خود شما مرتکب شوید، می‌پردازیم.

اشتباهات انسانی بخشی جدایی‌ناپذیر از هر کاری است. ما به‌عنوان صاحب یک پرنده خانگی ممکن است اشتباهی انجام دهیم که منجر به مرگ پرنده‌مان شود.

حیوانات نمی‌تواند با ما حرف بزنند، بنابراین نمی‌توانند به ما گوش زد کنند در حال آسیب زدن به آن‌ها هستیم. شما ممکن است ناخودآگاه پرندگان خود را بکشید؛ مخصوصاً اگر یک صاحب کم‌تجربه هستید.

اشتباهات انسانی
اشتباهات انسانی

مراقب این اشتباهات باشید!

در اینجا برخی از اشتباهات انسانی وجود دارد که ممکن است جوجه مرغ عشق براثر آن‌ها بمیرد:

 • یکی از رایج‌ترین عوامل در کشتن بچه مرغ عشق، گرمازدگی است. وقتی هوا سرد است، ممکن است تصمیم بگیرید که جوجه‌های خود را با استفاده از یک منبع حرارتی خارجی گرم نگه‌دارید. منبع گرما را به قفس نزدیک می‌کنید. پرنده شما نمی‌تواند از قفس فرار کند، بنابراین در اثر گرمای بیش‌ازحد می‌میرند.
 • برخی از صاحبان پرنده معمولاً مرغ عشق‌های خود را برای گرفتن نور خورشید به بیرون می‌برند. بااین‌حال، آن‌ها ممکن است فراموش کنند قفس را به داخل منتقل کنند. تابش مستقیم نور خورشید می‌تواند مرغ عشق‌های جوان و کوچک شما را در اثر گرمای زیاد از بین ببرد.
 • مرغ عشق‌ها به چندین سم حساس هستند. بعضی از این سموم ممکن است روی شما تأثیر نگذارد، بنابراین ممکن است فکر کنید که برای پرنده شما نیز مضر نباشد. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید بدون بیرون آوردن مرغ عشق‌های خود از خانه، تصمیم به رنگ‌آمیزی خانه یا مبلمان خود بگیرید، این کار می‌تواند در اثر بخار شدید رنگ، مرغ عشق‌ها و جوجه‌هایشان را بکشد.
 • بعضی‌اوقات متوجه می‌شوید که جوجه‌ای غذا نمی‌خورد و یا توسط مادر تغذیه نمی‌شود. تصمیم می‌گیرید که به تغذیه دستی جوجه بپردازید در حالی شاید تجربه کافی برای این کار ندارید؛ بنابراین می‌توانید هنگام تغذیه جوجه خود اشتباه کنید. اگر اشتباه کنید، این کار منجر به کشتن بچه مرغ عشق می‌شود.

چرا مرغ عشق‌ها بچه‌هایشان را رها می‌کنند؟

به‌محض تخم‌گذاری، مادران جوان ممکن است جوجه‌ها را رها کنند. این اتفاق معمولاً در مادران کم‌تجربه رخ می‌دهد. متأسفانه برخی از این مادران معمولاً جوجه‌های خود را هم می‌کشند.

افتادن از لانه

بعضی از مرغ عشق‌ها بیشتر از بقیه فعال هستند. آن‌ها می‌توانند با بالا رفتن از مادر به‌طور تصادفی از لانه بیرون بیفتند.

مادر ممکن است به‌طور تصادفی یکی از بچه‌ها را از لانه بیرون کند؛ بنابراین، ممکن است فکر کنید مادر جوجه‌اش را رها کرده است که شاید این‌طور نباشد.

در این‌گونه موارد جوجه را دوباره به لانه برگردانید. قطعاً شاهد مراقبت مادر از فرزندش خواهید بود.

مادران بی‌تجربه

مرغ عشق‌هایی که به‌تازگی مادر شده‌اند نمی‌دانند چه باید بکنند، مخصوصاً اگر مادر در گله نباشد.

پرندگان معمولاً از مادران خود یاد می‌گیرند. اگر مرغ عشق‌ها با والدینشان رشد نکرده باشند، زمانی که صاحب جوجه می‌شوند وحشت می‌کنند.

آن‌ها می‌توانند جوجه‌های خود را به دلیل استرس رها کنند. ممکن است مقداری طول بکشد تا یک مرغ عشق جوان بتواند یاد بگیرد چگونه از نوزادان خود مراقبت کند.

دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق
مادران بی تجربه

نظرتون راجع به یک گپ خودمان چیست؟

دیدم حجم مطالب کمی زیاد است و شاید خسته شده باشید؛ گفتم بد نیست در این بین درمورد «درآمد پرورش مرغ عشق» صحبتی داشته باشیم.

همین‌طور که تا اینجای مقاله متوجه شده‌اید، جوجه‌کشی مرغ عشق بدون داشتن تجربه و دانش امکان‌پذیر نیست و یا ریسک زیادی دارد.

خیلی‌ها بودند که با یک جفت مرغ عشق، به درآمدزایی رسیدند. شما هم اگر دوست دارید در این مسیر موفق شوید، درمورد دو پیشنهاد ما فکر کنید.

 • اول اینکه مقالات مرتبط با مرغ عشق، به‌خصوص مقاله «درآمد پرورش مرغ عشق» را در سایت واسط پت با دقت بخوانید.
 • دومین پیشنهاد ما این است که از اپلیکیشن واسط کالا برای خریدوفروش مرغ عشق کمک بگیرید. در این اپلیکیشن می‌توانید یک جفت مرغ عشق خیلی خوب بخرید و بعد ازاینکه جوجه کشی انجام دادید، جوجه‌ها را در اپلیکیشن بفروشید.

چرا مرغ عشق تخم‌های خود را می‌شکند؟

مرغ عشق‌ها می‌توانند تخم‌های خود را بشکنند. برای صاحبان پرندگان می‌تواند چالش‌برانگیز باشد که بدانند چرا پرنده خانگی آن‌ها تخم‌های خود را می‌شکند.

حتی مادران باتجربه ممکن است این کار را انجام دهند، بنابراین مهم است که بدانید دلیل این کار چیست؟

هنگامی‌که علت را دانستید، آن را متوقف کنید تا از شکستن تخم‌های بیشتر مرغ عشق جلوگیری کند.

شکستن تخم‌های نابارور

مرغ عشق می‌تواند بفهمد تخم‌ها نابارور هستند یا خیر؟!

اگر مادر چند روز روی تخم‌ها بنشیند و تخم‌ها به‌موقع بیرون نیایند مادر نشستن روی تخم‌ها را متوقف می‌کند.

مادر تخم‌ها را از لانه خارج کرده و آن‌ها می‌شکند. این به پرنده اجازه می‌دهد تا در اسرع وقت تخم‌گذاری جدید را شروع کند.

شکستن تخم‌های پرنده دیگر

اگر چندین مرغ عشق داشته باشید، ممکن است چند جفت در یک لانه قرار بگیرند. اگر یک مرغ عشق دیگر متوجه شود برخی از تخم‌ها متعلق به خود نیستند، شروع به شکستن تخم‌ها می‌کند.

برای جلوگیری از درگیری و شکستن تخم‌ها شما باید هر جفت را در قفسی جداگانه نگهداری کنید. آن‌ها ممکن است با یکدیگر تا سرحد مرگ بجنگند.

فشار و استرس

اگر یک مرغ عشق در قفس احساس امنیت نکند این امکان وجود دارد که تخم‌ها را بشکند. درواقع این بهترین راه برای جلوگیری از گرفتن تخم‌ها توسط متجاوزان است.

آن‌ها معمولاً به دنبال فضای امن و محصور برای تخم‌گذاری هستند؛ بنابراین، قفس را از اتاقی به اتاق دیگر منتقل نکنید.

اگر گربه یا سگ در خانه نگه می‌دارید، قفس را از دسترس آن‌ها خارج کنید تا به مرغ عشقتان فشار و استرس وارد نشود.

فشار و استرس پرنده
فشار و استرس

پاسخ سؤالات شما

1- سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که مرغ عشق نر، جوجه ی 2 روزه را با نوک خود زخمی کرده و بیرون انداخته بود. سرش کبود شده و مادرش از او نگهداری می‌کند. برای سالم ماندنش چه راهی پیشنهاد می‌کنید؟

پاسخ: سلام. پیشنهاد می‌کنیم که به مدت چند روز او را جدا کرده و به آرامی از او مراقبت کنید. بعد از بهبود اگر باز هم او را کتک زدند، برای همیشه جدایش کنید.

2- سلام. مرغ عشق‌های من حدود ۲۰ روز است که دوتا جوجه‌ی خود را بزرگ کرده اند ولی هنوز دانه نمی‌خورند. دو روز هست که می‌بینم هم نر هم ماده به یکی از جوجه ها دانه نمی‌دهند و او را کتک می‌زنند. چیکارکنم؟

پاسخ:سلام اگر جوجه‌ی شما پرهای نسبتا زیادی دارد، آن را در یک قفس دیگر نگهداری کنید. درضمن هر روز به او سرلاک و کاهو بدهید. البته معمولا جوجه‌ای که دیرتر از بقیه رشد کرده است، مورد حمله‌ی والدین قرار میگیرد. البته راه دیگری هم وجود دارد اینکه جوجه‌های بزرگتر را جدا کنید،اگر باز هم او را زدند، جدایش کنید.

3- سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که دوتا جوجه دارد. جوجه‌ی اولی که مادرش او را میزد از قفس جدایش کردیم ولی کاری به جوجه دومی ندارد. مرغ عشق ماده دوباره تخم گذاشته. بهتر است جوجه را جدا کنم یا خیر؟

پاسخ:جوجه را از لانه خارج کرده و کف قفس بگذارید تا فضله جوجه، تخم ها را خراب نکنه. اگر شاهد کتک زدن توسط پدرش شدید مجبورید جدایش کنید.

کلام آخر

اکنون که دلایل کشتن جوجه‌ها توسط مرغ عشق را آموختید به یاد داشته باشید که شما می‌توانید با آگاهی و تجربه تا حدی از این اتفاق تلخ جلوگیری کنید.

اگر یک جفت مرغ عشق جوان دارید، برای تولیدمثل توسط آن‌ها عجله نکنید. شما می‌توانید تولیدمثل را تا زمانی که پرنده به‌اندازه کافی بزرگ شود و از بچه‌ها مراقبت کند، به تأخیر بیندازید.

در پایان مقاله پیشنهاد یک خرید مطمئن و آسان را برای شما داریم. شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن واسط کالا به خریدوفروش حیوانات خانگی و اجناس نو و دست دوم بپردازید.

منبع:
guideforpets.com

تبلیغات
vasetpet-content

37 دیدگاه دربارهٔ «چرا مرغ عشق جوجه های خود را می کشد؟»

 1. سلام من مرغ عشق خریدم ۷ تا تخم داشته ۴ تاش در اومدن ۳ تا خراب شده بود بعد لونشون تو کوزه بعد بعضیا میگن به جوجه شون دست نزنین و سرک نکشید درسته؟

  1. فریبا زمانی

   سلام کاربر گرامی
   بهتره که بهشون دست نزنین؛ ولی وقتی پدر و مادر بیرونم از لونه هستن، جوجه ها رو نگاه کنین که مشکلی نداشته باشند

 2. سلام
  وقت بخير
  مرغ عشق من جفتش مرد بد از مردنش تخم گذاشت الان جوجش ٢١ روزس
  تا الان خوب بود باهاش
  ولي الان احساس ميكنم اذيتش ميكنه هر وقت ميره تولونه جوجه جيغ ميزنه
  به زور بهش غذا ميده
  لطفا بگيد چيكار كنم
  جداش كنم؟

  1. فریبا زمانی

   سلام کاربر گرامی
   ممنون وقت شما هم بخیر
   باید خودتان دست به کار شوید و بهش غذا بدین. سرلاک مخصوص تهیه کنین و با سرنگ مخصوص به جوجه بدین.

 3. سلام وقتتون بخیر مرغ عشق های من تخم گذاشتن الان یکی از اونا جوجه بعد اگه قفس رو جابه جا کنیم برای پرنده مشکلی که پیش نمیاد از لحاظ دما

  1. سلام کاربر عزیز
   بهتره که جابه‌جا نکنین، چون علاوه‌بر تغییر دما، جابه‌جایی و تغییر مکان به پرنده استرس وارد میکنه و ممکنه دیگه روی تخم‌ها نخوابه.

 4. سلام خسته نباشید جفت مرغ عشق ما چهار تا بچه گذاشت الان مادر بچه اولی رو کتک می زنه در حالی هنوز بلد نیس پرواز کند و دون بخورد پدر هم با مادر دعوا می کنه که چرا می زندش الان چی کار باید کرد؟

  1. سلام وقت بخیر
   مرغ عشق ماده پس از جفت گیری حساسیت بالایی بر لانه و جوجه هایش دارد. وقتی جنس نر برای جفتگیری مجدد به سراغ ماده می آید با بد اخلاقی و پرخاشگری ماده مواجه میشود در اینصورت قفس هاشون رو جدا کنید
   برای اطلاعات بیشتر میتونید مقاله علت دعوای مرغ عشق؛ چرا مرغ‌های عشق دعوا می‌کنند؟ را هم مطالعه کنید
   ممنون از اینکه مطالب وبسایت واسط پت را دنبال می کنید

 5. سلام من ۲ جفت مرغ عشق دارم که ۱ جفتش جدیدن مرغ عشق ماده اش انگار وحشی شده و به مرغ عشق نر حمله کرد و بعد ۲ روز نره مرد و الان هم جوجه اش رو زده .. نمیدونم چرا زده ولی دوتاشونم از یک ناهیه میزنه ترو خدا جوابمو بدین تا زرر بیشتر نزده

  1. سلام وقت بخیر
   وقتی مرغ عشق این رفتار رو انجام میده باید از بقیه جدابشه و احتمالا بخاطر تغییرات هورمونی این اتفاق افتاده که برای درمانش با یه دامپزشک مشورت کنید
   ممنون از اینکه مطالب وبسایت واسط پت رو دنبال میکنید

   1. سلام و وقت بخیر مرغ عشق من جوش از تخم در آمد ولی الهام خبری از جوجه و حتی جسد جوجه ام نیست چکار کنم 9 عدد دیگه تخم داره که هنوز جوجه نشده

    1. سلام بهزاد عزیز
     شاید جوجه از قفس بیرون افتاده باشد و شما متوجه نشده باشید؛ چون احتمال داره مرغ عشق جوجه رو بکشد ولی آن را نمیخورد؛ پس باید جسدش موجود باشه.
     اگر مرغ عشق دیگری دارید که تخم داشته باشد، میتوانید چند تا از تخم های این مرغ عشق را در لانه مرغ عشق دیگر بگذارید؛ البته پرنده نباید متوجه شود؛ اگر این امکان برای شما وجود نداره، اجازه دهید که تخم ها در لانه فعلی خود بمانند، انشالله که مرغ عشق به بقیه آسیب نمیزند.

 6. سلام ممنون از راهنمایی شما اما مرغ عشق من 3تا تخم کرد و هرسه هم بازشد اما متأسفانه هرسه جوجه را کشت، درحالی که غذای کافی بود و چینه دان هم غذا داشت، نر هم علاقه داشت که به جوجه ها غذا بدهد. نمیدونم چرا اینجوری شد. تو فصل بهار میشه قفس رو کامل توی تراس گذاشت تا جوجه بدن.

 7. سلام مرغ عشق من دوتاجوجه داشت که بعد چند روز دیدیم یکی کف قفس افتاده و مرده ودیگری که هنوز پرنداشت وچشماش هم بسته بود امروز دیدیم که این جوجه هم مرده نمیدونم علتش چیه غذابهش ندادن یا ماده دوباره میخواهد تخم بگذارد نمیشود بعد بدنیااومدن جوجه هانر را جدا کرد؟

  1. مرغ عشق ماده رو جدا کن نر خودش ب جوجه ها غذا میده وقتی جدا نکنی حواس نر پرت میشه و غذا نمیده جوجه ها میمیرن

 8. سلام ممنون بابت سایت خوبتون⁦❤️⁩
  من یک جفت مرغ عشق دارم باهم جفتن نوک میدن باهم میرقصن ولی ماده اصلا تو لانه نمیره
  بهشون ارزن تخم کتان کاهوو و….. میدم
  الان هوا گرم ه بزارم بیرون تو هوا گرم
  اشکالی نداره؟!

  1. سلام وقتی دماغ ماده کامل قهوه‌ای بشه شروع ب لونه گرم کردن و جفتگیری میکنن و دما هم همیشه باید بین ۲۸ تا ۳۰ درجه باشه

  2. بهشون کتون نده ارزن بده کتون مرغ عشق نر رو مست میکنه و میره جوجه ها رو میزنه و میخاد دوباره با مرغ عشق ماده رابطه داشته باشه

 9. من یک عدد توله دارم بیشتر دفعات از لانه میفته چیکار کنم هنوز دونخور هم نشده باید چیکار کنم

 10. ما چگونه به جوجه های مرغ عشق غذا بدهیم؟ما جوجه مرغ عشق را که وقتی به داخل قفس میندازیم مادر مرغ عشق او را میزند و اصلا ولش نمیکند لطفا بگید ممنون

 11. سلام چگونه به جوجه های مرغ عشق غذا بدهیم البته ما جوجه مرغ عشق را به داخل قفس رها کردیم اما مادر مرغ عشق داشت او را کتک میزد و بعضی از موهای جوجه سرش رفته ما چیکار کنیم؟

 12. سلام من چندتا جفت دارم ک از ۶تا تخم ۳یا ۴تا جوجه در میان و بقیه خراب میشن میشه بگید علتش چیه یا تخم هارو از لونه بیرون میندازن بدون اینکه آسیبی به تخم زده شده باشه و اینم برام سوال شده ک چرا جوجه تازه از تخم در آمده رو بیرون میندازن چندبار تو لونه گذاشتم ولی بازهم میبینم کف قفس افتاده میشه علت این کارو بگید ممنون

  1. شاید مرغ عشق های شما قهر کرده باشند اگر دوباره تخم گذاری کرده باشند با یک پارچه بزرگ بندازین تو روش

  2. توفیق حسین پور

   سلام زمانی که جوجه خودرا میکشن احتمالا مریض هستن یا غذای کافی نداشته باشند به بقیه جوجه ها بدهن

 13. سلام خسته نباشید
  عزیز من یک جفت مرغ عشق دارم که ۴ تا جوجه دارن جوجه ها سالم و سر حال هستند ولی جثه شان نسبت به سنشان خیلی کوچک مانده الان کمی پرهای بالشان در امده ولی جوجه ها کوچک به اصطلاح کوتوله مانده اند و بدنشان تو پر نیست و لاغر هستند
  به نظر شما مشکلشون چیه و راه درمانی داره ‌که از طلف شدنشان جلوگیری کنم
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چون خیلی نگران هستم

  1. از تخم کتان استفاده کنید ب نسبت یک سوم ارزن و تا سن یک ماهگی از مولتی ویتامین استفاده نکنید چون باعث لاغری جوجه ها میشه

 14. من مرغ عشقم ساعت پنج صبح اونقدر سرو صدا کرد که بلند شدم مرغ عشق نر اومده بود دوتا از جوجه هارو بیرون انداخته بود منم سریع رفتم گذاشتمشون تو خونشون خیلی اعصابم خورد شد مرغ عشق ماده هم اومده بود رو دستم ناز میکردم سریع رفت پیش جوجه هاش

 15. من یک جفت مرغ عشق دارم بعد چند روز ۳ تا جوجه در اورد یکی از جوجه هاش بزرگ شده پر در اورده بود یک هو مرد چرا؟

 16. با سلام . ممنون میشم پاسخ بنده رو بدین :
  یک جفت فنج نرگسی ۶ تا تخم گذاشتن که ۳ تا جوجه شد روز دوم جنازه یکی از جوجه ها رو بیرون از لونه دیدم و بعدش فنجا به دو تای دیگه غذا میدادن …
  امروز که روز هفتم بود دیدم فنجهای نرگسی وارد لونه نمیشن ! داخل لونه دو تاجوجه دیگه هم مرده بودن یا کشته شده بودن و زیر پوشالها مخفی کرده بودن !
  بفرمایید علت کشتن جوجه ها چیه و سری بعد که جوجه دادن چکار کنم که این اتفاق نیوفته ؟ ضمنا” بار اولشون بود که جوجه دادن . ممنون از راهنماییتون …

 17. سلام مرغ عشق من برای بار دوم است که جوجه میگذارد ما بعد مدتی که جوجه های کمی بزرگ شدند نر را از لانه خراج کردیم اما بعد از اینکه جوجوها پر و بال در اوردن مرغ عشق ماده شروع به حمله آنها کرد جوجه ها را در قفس جداگانه ای گذاشتم اما دون‌نمیخورن هنوز چیکار‌کنم ؟
  خواهش میکنم جواب بدید

 18. سلام خسته نباشید ببخشید مرغ عشق های من تا جوجه در می آورند چه مولد وچه جوان تا دو سه روز از جوجه ها نگهداری می‌کنند و بعد اونهارو بیرون میندازند آیا پلاستیکی بودن لونه شامل بیرون انداختن جوجه میشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *