خوابیدن مرغ عشق

مرغ عشق چگونه می خوابد؛ خوابیدن مرغ عشق

یکی از نشانه‌های سالم بودن پرنده شما داشتن خواب کافی است؛ بنابراین نخوابیدن مرغ عشق می‌تواند برای شما نگرانی به وجود بیاورد. در این مقاله سعی کرده‌ایم به‌طور کامل و جامع در مورد خوابیدن مرغ عشق صحبت کنیم. در ادامه نیز دلایل نخوابیدن مرغ عشق را بیابیم و دنبال رفع مشکل باشیم.

آیا باید نگران نخوابیدن مرغ عشق باشیم؟

اگر مرغ عشق دارید باید، بدانید که آن‌ها هنگامی‌که شما می‌خوابید، می‌خوابند. بیشتر مرغ عشق‌ها در همان زمان که صاحبان خود به خواب می‌روند، می‌خوابند و با آن‌ها از خواب بیدار می‌شوند.

اگر شاهد خواب نرفتن مرغ عشق خود هستید دلیل بر نخوابیدن آن نیست. ممکن است زمانی که شما خواب هستید بخوابند و شما متوجه خوابیدن آن‌ها نشوید.

برخی در طول روز نیز چند چرت کوچک می‌زنند؛ اما با این‌ وجود اگر احساس می‌کنید که مرغ عشق شما خواب کافی ندارد ما به شما کمک می‌کنیم تا مشکل را برطرف کنید.

کیفیت خواب مرغ عشق‌ها، به‌راحتی و به محل خواب آن‌ها بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، واسط پت این مطلب را ارائه داده تا شما راه‌حل‌هایی برای خوابیدن مرغ عشق خود را پیدا کنید. با ما همراه باشید.

چند نکته مفید

وقتی نوبت به خواب مرغ عشق می‌رسد، آن‌ها شباهت زیادی به بچه‌ها می‌دهند. کارهای زیادی باید انجام شود تا آن‌ها به‌راحتی و آرام بخوابند.

در اینجا چند نکته مفید آورده شده است که باید به خاطر بسپارید؛ این نکات عبارت‌اند از:

  • مرغ عشق برای داشتن خواب خوب به تاریکی احتیاج دارد. پوشش قفس، روش خوبی برای جلوگیری از نور اضافی است. همچنین می‌توانید مرغ عشق را در اتاقی نگه‌دارید که تمام شب نسبتاً تاریک بماند.
  • مرغ عشق‌ها دوست ندارند در تاریکی کامل بخوابند. مهم است که یک چراغ کوچک در شب روشن باشد. به‌علاوه هرگز پتو را طوری روی قفس قرار ندهید که باعث ترساندن مرغ عشق شود.
  • مرغ عشق‌ها وقتی صدای ناگهانی و بلندی می‌شنوند، بسیار می‌ترسند. محیط را ساکت نگه‌دارید.
  • مرغ عشق‌ها را باید در اتاقی نگه داشت که هنگام خواب، دمای اتاق ثابت باقی بماند.
  • تمیز نگه‌داشتن قفس مرغ عشق می‌تواند به خواب آن‌ها کمک کند؛ زیرا قفس کثیف باعث بی‌قراری یک مرغ عشق می‌شود.
چند نکته مفید

مرغ عشق چگونه می‌خوابد؟

آن‌ها با گرفتن شاخه با یک پا، بلند کردن پای دیگر در سینه، خواباندن سر به عقب، قرار گرفتن روی شانه و بستن چشم‌ها می‌خوابند.

گاهی اوقاتT هر دو مرغ عشق نر و ماده در داخل لانه می‌خوابند. مرغ عشق‌ها در طول بسیاری از نسل‌ها تکامل‌ یافته‌اند؛ تا تنظیمات خواب خود را متناسب با محیط زندگی خود انجام دهند.

روش‌های ساده‌ای نیز وجود دارند که می‌توانید قفس آن را تنظیم کنیدY تا بهترین خواب شبانه را داشته باشند.

مرغ عشق‌ها کجا می‌خوابند؟

مرغ عشق‌ها با نشستن روی بالاترین شاخه‌ درخت (چوب) می‌خوابند.

پرچینگ به تکنیکی گفته می‌شود که پرندگان برای گرفتن شاخه یا جسمی شبیه شاخه و استراحت بدون سقوط از آن استفاده می‌کنند.

درست است، مرغ عشق تمام شب به ‌هنگام خواب با یک پا شاخه را نگه می‌دارد و می‌خوابد.

چرا مرغ عشق‌ها روی یک پا می‌خوابند؟

مرغ عشق‌ها معمولاً در گله‌های بزرگ کنار هم می‌خوابند و بعضی‌اوقات، درختان بلند و نزدیک به منبع آب را اشغال می‌کنند.

آن‌ها به‌طور طبیعی بالاترین شاخه‌ها را برای خوابیدن انتخاب می‌کنند؛ تا از شکارچیانی که شب در زمین پرسه می‌زنند فرار کنند.

هنگامی‌که نیمه‌شب می‌شود، مرغ عشق‌ها بدن خود را به قسمت نشیمنگاه پایین می‌آورند و پاهای خود را به سینه می‌کشند.

این باعث می‌شود پاهای بدون پر آن‌ها گرم شود و از دست دادن گرمای زیاد بدن از طریق پاهای آن‌ها جلوگیری کند.

به همین دلیل یک مرغ عشق ممکن است روی یک پا بخوابد و پای دیگر را برای گرم شدن بیشتر در پرهای خود فرو کند.

این موضوع باعث شده است که برخی از ما، آن را دلیلی بر نخوابیدن مرغ عشق بدانیم.

سر مرغ عشق به هنگام خواب

مرغ عشق‌ها همچنین دوست دارند گردن بسیار انعطاف‌پذیر خود را به دور خود بچرخانند و سر خود را درون بال‌های خود فرو ببرند یا آن را به پشت خود بگذارند.

این کار اجازه می‌دهد تا مرغ عشق عضلات گردن خود که تمام روز سرش را بالا نگه می‌دارد، استراحت دهد. مرغ عشق‌ها این کار را فقط در صورت احساس امنیت انجام می‌دهند و در غیر این صورت با سر عمودی می‌خوابند.

خوابیدن وارونه

آن‌ها در شب اگر بیش از یک مرغ عشق در قفس وجود داشته باشد، باید باهم، هم‌گروه شوند و به دنبال بالاترین موقعیت در قفس برای خوابیدن باشند.

خوابیدن وارونه

این ممکن است بالاترین سطح نشیمنگاه باشد؛ اما همچنین می‌تواند یک اسباب‌بازی یا تاب باشد. اگر جای مناسب دیگری برای خوابیدن نباشد، خوابیدن مرغ عشق‌ها به‌صورت وارونه از میله‌های سقف قفس غیرمعمول نیست.

این کار کاملاً طبیعی است و جای نگرانی نیست. درهرصورت نخوابیدن مرغ عشق، یک مسئله طبیعی نیست و درصورت وجود مشکل، نمی‌خوابد.

هر مرغ عشق رفتاری منحصربه‌فرد دارد!

درست مانند طبیعت وحشی، مرغ عشق‌ خانگی شما در صورت احساس امنیت چشم‌های خود را می‌بندد و سر خود را به پشت خود قرار می‌دهد.

اگر پرنده شما این کار را انجام نمی‌دهد، نگران نباشید. ممکن است فقط کمی وقت ببرد تا بتواند با محیط اطراف خود، سازگار شود یا شاید هم مرغ عشق شما فقط دوست دارد با سر بالا بخوابد.

به یاد داشته باشید که مرغ عشق‌ها مانند افراد هستند. هر یک شخصیت و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. در مقاله خصوصیات مرغ عشق با ویژگی های این پرنده‌ی زیبا بیشتر آشنا می‌شوید.

چرا مرغ عشق‌ها وقتی می‌خوابند نمی‌افتند؟

ممکن است مثل من از خود بپرسید که چگونه مرغ عشق‌ها بدون اینکه روی زمین بیفتند، روی یک شاخه کوچک می‌خوابند یا حتی وارونه آویزان می‌شوند؟

همین موضوع و سؤال می‌تواند منشأ نگرانی ما برای نخوابیدن مرغ عشق خود باشد. مرغ عشق‌ها متعلق به یک دسته پرندگان معروف به گوزن یا پرنده‌های سوفری هستند.

طی هزاران سال برای سازگاری با محیط زندگی خود، ازجمله نحوه خوابیدن تکامل‌ یافته‌اند.

بیش از نیمی از گونه‌های پرندگان جهان خصوصیات مشابهی دارند و آنچه آن‌ها را از سایر پرندگان متمایز می‌کند، نحوه قرار‌گیری انگشتان پا و مکانیزمی است که این انگشتان پا را روی یک نشیمنگاه قفل می‌کنند.

مرغ عشق‌ها مانند سایر پرندگان چهار انگشت پا دارند. 2 انگشت به سمت جلو و 2 انگشت به عقب که مانند انگشت شست کار می‌کنند. همچنین به نظر می‌رسد مفصل زانوی عقب از پا بالاتر است که عملکرد آن بیشتر شبیه مچ پا است.

انگشتان پا چگونه قفل می‌شوند؟

مفاصل پای مرغ عشق، به‌وسیله یک تاندون قوی به انگشتان او متصل می‌شود. هنگامی‌که مرغ عشق روی یک نشیمنگاه می‌نشیند، 4 انگشت خود را محکم دور آن می‌پیچد.

همان‌طور که مرغ عشق شل می‌شود و در مفصل وسط پای خود چمباتمه می‌زند و شروع به خم شدن می‌کند، تاندون متصل‌کننده مفصل به انگشتان پا کشیده می‌شود و انگشتان مرغ عشق را به یکدیگر نزدیک می‌کند.

اساساً هر چه مرغ عشق بیشتر به خواب برود، آرام بگیرد و شل شود، قدرت گرفتن آن بر روی نشیمنگاه قوی‌تر می‌شود و آن را در جای خود قفل می‌کند؛ تا زمانی که دوباره خود را به حالت اول برگرداند.

قفل شدن انگشتان پا

مرغ عشق چقدر به خواب نیاز دارد؟

مرغ عشق در هر 24 ساعت، معمولاً 10 تا 12 ساعت می‌خوابد. بیشتر خواب مرغ عشق‌ها شب انجام می‌شود؛ بنابراین نگران نخوابیدن مرغ عشق خود نباشید.

زمان و ساعت بدن آن‌ها به‌طور طبیعی با غروب و طلوع خورشید هماهنگ است. در طبیعت معمولاً در حوالی غروب آفتاب به خواب می‌روند و هنگام طلوع بیدار می‌شوند؛ تا آب و غذا بخورند.

مرغ عشق‌ها در طول روز وقتی احساس خستگی می‌کنند نیز چرت می‌زنند. مرغ عشق‌های اسیر در قفس نیز این غریزه طبیعی را برای خوابیدن با استفاده از چرخه خورشید حفظ می‌کنند.

نشانه‌های نداشتن خواب کافی

مانند افراد و انسان‌ها، مرغ عشق‌هایی که خواب کافی ندارند، می‌توانند بدخلق، بدجنس و پرخاشگر شوند. نخوابیدن مرغ عشق باعث می‌شود که او به سایر مرغ عشق‌ها ضربه بزند، حتی گاهی آسیب‌های جزئی وارد کند.

درحالی‌که چرت زدن یک مرغ عشق در طول روز امری طبیعی است، یک مرغ عشق که تمام روز می‌خوابد؛ می‌تواند نشانه‌هایی از کم خوابیدن شبانه باشد.

این پرندگان برای حفظ سیستم ایمنی سالم به 10 تا 12 ساعت خواب در روز نیاز دارند. اگر مرغ عشق شما به‌طور منظم خواب کافی ندارد، می‌تواند آن را مستعد ابتلا به بیماری‌ها کند.

چگونه از نخوابیدن مرغ عشق جلوگیری کنم؟

اکنون‌که می‌دانید مرغ عشق چگونه می‌خوابد، چند روش ساده وجود دارد که می‌توانیم به مرغ عشق‌های خانگی خود کمک کنیم تا شبانه استراحت کنند.

تهیه چند تخت خواب خوب

ما می‌دانیم که مرغ عشق‌ها دوست دارند روی شاخه‌های بالای درخت بخوابند؛ بنابراین از حلقه‌هایی به قطر 12 تا 16 میلی‌متر و از جنس الوار طبیعی که ماده شیمیایی ندارند، استفاده کنید.

اگر بیش از یک مرغ عشق دارید، مطمئن شوید که فضای کافی برای نشستن همه در بالاترین سطح وجود دارد. نداشتن فضای کافی برای بالاترین سطح نشیمنگاه برای همه مرغ عشق‌های شما، می‌تواند منجر به دعوا بر سر بهترین موقعیت نشستن شود.

پوشاندن قفس مرغ عشق در شب

یک راه‌حل عالی برای جلوگیری از نخوابیدن مرغ عشق شما داریم.

مرغ عشق‌ها یک روال منظم دارند که از چرخه طبیعی خورشید تقلید می‌کنند؛ بنابراین اگر می‌خواهید مرغ عشق‌های خود را در این چرخه قرار دهید، روی قفس مرغ عشق خود پوششی قرار دهید تا تاریکی ایجاد کند.

پوشاندن قفس مرغ عشق در شب

از پوشش قفس مناسب (حوله یا پتو) برای پوشاندن قفس مرغ عشق خود در هر ساعت می‌توانید استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که پوشش نور را مسدود می‌کند؛ اما با این‌ وجود هوا به قفس راه می‌یابد.

اگر هنگام شروع استفاده از روکش و پوشش قفس مرغ عشق شما کمی مبهوت شد، نگران نشوید. به‌سرعت به روال پوشیده شدن عادت می‌کند و از داشتن یک مکان تاریک برای خوابیدن لذت می‌برد.

اگر متوجه شدید که مرغ عشق شما تاریکی کامل را نمی‌خواهد؛ سعی کنید یک نور ملایم شبانه در اتاق ایجاد کنید که نور ماه را شبیه‌سازی کند.

کم کردن سر و صدا

همان‌طور که تاریک بودن برای خوابیدن مرغ عشق بسیار خوب است، مکان مناسب از نظر صدا نیز مهم است. یکی از دلایل نخوابیدن مرغ عشق سروصدای محیط است.

اطمینان حاصل کنید که مکانی که مرغ عشق می‌خواهد در آنجا بخوابد کاملاً ساکت است. صداهای بلند، علاوه بر بیدار نگه‌داشتن مرغ عشق، می‌تواند آن‌ها را در شب وحشت‌زده کند و باعث پرواز به همه جهات قفس شود و به خود آسیب برساند.

حفظ دمای اتاق

مرغ عشق‌ها، شب به هنگام خواب دوست ندارند محیط بیش‌ازحد سرد یا گرم باشد. دمای اتاق را در مکانی که قفس مرغ عشق را نگهداری می‌کنید حفظ کنید.

اگر مرغ عشق‌های شما در خارج از خانه زندگی می‌کنند، مطمئن شوید که قفس آن‌ها فضایی دارد که از هرگونه نسیم در امان هستند. اگر در جایی زندگی می‌کنید که در طول سال درجه حرارت زیادی دارد، آن‌ها را به داخل بیاورید.

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم دلایل زیادی برای نخوابیدن مرغ عشق وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنیم؛ تا خواب پرنده ما تنظیم شود. فقط در این صورت است که مرغ عشق سالم‌تری خواهید داشت.

یک محیط خوب برای خواب پرنده خود ایجاد کنید. وقتی زمان خواب است کافی است یک حوله یا پتو سبک روی قفس بیندازید. اطمینان حاصل کنید که تهویه هوا کافی است؛ زیرا شما قصد خفه کردن پرنده خود را ندارید.

اگر مرغ عشق شما از تاریکی ترسیده است، کمی نور شبانه به محیط اضافه کنید. اجازه ندهید توسط سروصدا یا هر چیز دیگری پرنده شما وحشت کند؛ چون ممکن است در اطراف قفس پرواز کند و خود را زخمی کند.

از همراهی شما با سایت واسط پت کمال تشکر را داریم. پیشنهاد می‌کنیم مطالعهٔ مقالات مرتبط را از دست ندهید.

همچنین شما می‌توانید اجناس نو و دست دوم و یا حیوانات خانگی خود مانند مرغ عشق را با قیمت مناسب در اپلیکیشن واسط کالا خرید و فورش نمایید.

منابع:

petsgetstarted.com
beakcraze.com
parakeethome.com
animalshq.com

تبلیغات
vasetpet-content

6 دیدگاه دربارهٔ «مرغ عشق چگونه می خوابد؛ خوابیدن مرغ عشق»

  1. ممنون از این مقاله عالیتون. ♥
    ولی مرغ عشق من کاملا مثل همین طوری که میگفتید میخوابه ولی روی دو پاهاش هست

  2. مرغ عشق دو تا دارم یکیش ماده بود دیشب مرد و فردا یکی خریدم از پرنده سرای مهدی و اینکه خیلی میخوابه یعنی چی

  3. سلام خسته نباشید من ۲ تا جوجه مرغ عشق خریدم همش خواب هستن چرا؟تازه دون خور شدن غذا هم زیاد نمیخورن یک روز هست خریدمشون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *