انتخاب سگ

چه سگی بگیریم؟ چه سگی را انتخاب کنیم؟

انتخاب سگ باید مناسب با نیاز و امکانات شما باشد. اگر یک سگ خانگی و کوچک می‌خواهید، بهترین سگ، سگی است که از نظر جثه زیاد بزرگ نشود، سالم باشد و شما از آن خوشتان آمده و خرید آن در توانتان باشد. اصرار زیادی روی نژاد خاص یا کمیابی نداشته باشید. هر سگ کوچک، زیبا و سالمی به‌شرط آنکه درست تربیت شود می‌تواند برای نگهداری در منزل مناسب باشد. اگر می‌خواهید پاسخ سوال چگونه سگی انتخاب کنیم را بیابید پس تا انتها با ما همراه باشید.

در مورد سگ‌های نگهبان نیز هوش، قدرت، زیبایی و سلامت از شروط لازم برای انتخاب است و تربیت صحیح بسیار بیشتر از خصوصیات نژادی و گران و کمیاب بودن آن اهمیت دارد. زیباترین و خالص‌ترین نژاد سگ‌های دوبرمن، ژرمن شپرد یا هر نژاد دیگری که برای نگهبانی مدنظر شماست، درصورتی‌که درست تربیت‌نشده باشد ممکن است مثل یک بچه‌گربه ملوس و بی‌آزار یا مثل یک گرگ درنده و خطرناک شود. این در حالی است که یک سگ بدون نژاد مشخص یا دورگه، باتربیت درست و اصولی به نگهبانی هوشیار و قابل‌اعتماد تبدیل خواهد شد.

انتخاب سگ نر یا ماده؟

در مورد نر یا ماده بودن نیز نظرات متفاوتی وجود دارد. سگ‌های ماده در دوران فحلی که در ادامه در مورد آن توضیح می‌دهیم، مشکلاتی را برای صاحب خود به وجود می‌آورند و ترشحات فحلی حیوان برای صاحبش ناخوشایند خواهد بود.

رفتارهای عصبی و فرار احتمالی از خانه در دوران فحلی نیز بر این موارد می‌افزاید.

سگ‌های نر نیز دردسرهای خاص خود رادارند. ادرار کردن مداوم به در و دیوار و بروز رفتارهای جنسی نسبت به اعضای خانواده ازجمله آن‌هاست.

توجه داشته باشید که سگ ماده، مولد است و برای شما توله خواهد آورد و اصولاً ماده‌ها آرام‌تر و باهوش‌تر از نرها هستند.

انتخاب سگ نر یا ماده؟
انتخاب سگ نر یا ماده؟

انتخاب جنسیت سگ با توجه به مسائل ذکرشده بر عهده خود شما خواهد بود. در پاراگراف زیر با دوران فحلی آشنا می‌شویم.

دوران فحلی

دوره فحلی یا دوره پذیرش (به انگلیسی: Estrous cycle) مدت زمانی است که در آن پستانداری ماده آماده باروری است و به دنبال شریکی برای زادآوری می‌گردد. مشخصه دیگر دوره فحلی همچنین وضعیت بدنی ویژه‌ای به صورت کاوپشتی در خم ستون فقرات جانور است که باعث ایجاد کمری خمیده می‌شود. این وضعیت در گربه‌ها به سادگی تشخیص‌پذیر است. گرم بودن (فعال‌بودن از دیدگاه جنسی) سگ‌ها از دوران بلوغ آغاز می‌شود (برای نژادهای کوچک ۶ تا ۷ ماهگی، و برای نژادهای بزرگ ۱۵ تا ۱۸ ماهگی) و به صورت کلی ۲ بار در سال در بهار و پاییز صورت می‌پذیرد. این هنگام دو مرحله مجزا دارد:

۱) پیش‌فحلی: که میانگین ۹ روز طول می‌کشد و فرج در آن جمع شده و ادرار در خود خون دارد. نرها در این هنگام جذب می‌شوند ولی اغلب ماده پذیرای آن‌ها نمی‌شود.

۲) فحلی: که به گونه میانگین ۹ روز طول می‌کشد و اوج توانایی باروری را در خود دارد. آمیزش در طی تقریباً ۲ روز صورت می‌گیرد. گاه در این مرحله خونریزی ادامه پیدا می‌کند ولی خون بیرون آمده بسیار شفاف‌تر از پیش است. در این هنگام ماده پذیرای نر می‌شود.

ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد

انتخاب سگ تازه وارد

حال که بررسی‌های لازم را انجام داده‌اید و تصمیم دارید حیوان موردنظرتان را خریداری کرده یا به هر نحوه دیگری تهیه کنید و به خانه بیاورید، باید نکاتی را به خاطر داشته باشید.

بهتر است ابتدا بامطالعه و پرس‌وجو از افراد مجرب، با خصوصیات اخلاقی، نحوه نگهداری، تغذیه، تربیت و مشکلات نگهداری سگ در زندگی آشنا شده و قبل از آوردن حیوان، محل زندگی و نگهداری، ظروف مخصوص نوشیدن آب و خوردن غذا، محل ادرار و مدفوع و سایر نیازهای حیوان را پیش‌بینی کنید.

نام‌گذاری

پس از انتخاب سگ موردنظر، در اواخر ۲ ماهگی کم‌کم سعی کنید اسم توله را به او بیاموزید.

اسم سگ‌ها باید تک سیلابی (بخشی) بوده و تلفظ آن ساده باشد تا هم شما در صدا کردن او مشکلی نداشته باشید و هم سگ شما به‌آسانی اسم خود را یاد بگیرد.

اغلب صاحبان سگ‌ها در کشور ما ترجیح می‌دهند. از اسامی خارجی استفاده کنند. این امر به‌این‌علت است که تشابه اسمی حیوان شما با یکی از آشنایان و دوستانتان ممکن است باعث رنجش و آزردگی خاطر او شود.

استفاده از اسامی قهرمانان کارتونی با فیلم‌ها، قهرمانان باستانی، شاهزادگان اساطیری و نام الهه‌های یونان باستان هم موردتوجه صاحبان سگ‌هاست.

رنگ حیوان، مشخصات ظاهری ویژه و عادات و خصوصیات ذاتی حیوان نیز می‌تواند مبنایی برای انتخاب نام باشد.

برای نام‌گذاری بهتر چه کنیم؟

هر بار که می‌خواهید به توله خود غذا بدهید او را نوازش کنید یا با او بازی کنید، نامش را صدا بزنید.

توله‌ها در مدت کوتاهی اسم خود را یاد می‌گیرند و با شنیدن آن واکنش نشان می‌دهند.

سعی کنید نام حیوان را با دقت و اطمینان انتخاب کنید تا مجبور به‌عوض کردن آن نشوید. زیرا در این صورت توله گیج شده و ممکن است نتواند اسم جدید را به‌راحتی بیاموزد.

در نظر داشته باشید که سگ‌ها علاوه بر اسم خود به لحن صدای شما و اعضای خانواده هم عادت می‌کنند و ممکن است به شنیدن اسم خود از زبان یک فرد غریبه هیچ واکنشی نشان ندهند.

اگر در خانه بیش از یک سگ دارید از انتخاب نامه‌ای شبیه به هم خودداری کنید. زیرا توله در درک تفاوت جزئی نام خود با دیگر سگ‌های خانه دچار اشکال خواهد شد.

چند اسم پرطرفدار سگ

چند اسم پرطرفدار برای سگ‌ها به این شرح است:

مشکی، سفید، قهوه‌ای، ببری، پاکوتاه، حنا، خال‌خالی، خابالو، مخمل، خپل، زبل، شنگول، کپل، فندق، شراب، بوبو، بابی، بل، بلکی، بنر، بنجی، تانی، پاپی، پوپو، پانی، پینا، پیتر، جولی، جو، جسی، جیپسی، جسیکا، جکی. جیل، لینا، لمون، لوسی، لاکی، کینگ، گارد، دایمون، داملر، داوینا، دنی، سانی، راکی، شینی، میتسو، شپتر، کولی، کوپر، مکس، نلی، ویکی، بتسی، چارلی، تاکر، بلو و جوجو از جمله این اسامی هستند.

انتخاب سگ
چند اسم پرطرفدار سگ

انتخاب و تهیه سگ

گاهی دیدن یک فیلم جذاب درباره سگ‌ها و یا نوازش کردن یک سگ زیبای خانگی که متعلق به اقوام و دوستان ماست، ما را به فکر خریدن و نگهداری سگ در منزل بیاندازد و شاید مشاهده یک توله‌سگ خیس شده در زیر باران که به خود می‌لرزد و از گرسنگی رمقی در تن ندارد و توسط فرد خشن و زشت‌رویی به قیمتی ارزان عرضه می‌شود، حس ترحم ما را تحریک کرده و تصمیم به خریداری و تیمار حیوان بینوا بگیریم، بدون اینکه با مشکلات نگهداری، تغذیه و بهداشت آن آشنایی داشته باشیم.

در این صورت مدت زیادی طول نمی‌کشد که از نگهداری آن خسته شده و به ستوه می‌آییم و به دنبال راهی برای خلاص شدن از شر این حیوان مزاحم می‌گردیم.

بهتر است اول بیاندیشیم و جوانب امر را در نظر بگیریم. آیا فضای مناسبی برای نگهداری سگ در اختیارداریم؟ آیا تمام اهالی منزل موافق حضور سگ در کنار خود هستند؟ اصلاً آیا در خود صبر و حوصله و علاقه لازم جهت نگهداری از یک حیوان خانگی که ممکن است سروصدا هم داشته باشد را سراغ داریم؟

مشکلات خرید اشتباهی سگ

ما برای نگهداری یک سگ بزرگ و تنومند مثل ژرمن شپرد نیاز به فضایی باغ مانند با یک حیاط بزرگ داریم و برای نگهداری از یک تریر سفید و زیبا در خانه، موافقت و همکاری تمام اهالی منزل ضروری است.

نگهداری از توله تازه متولدشده هم که دردسرهای خاص خود را دارد و مدت‌زمان زیادی وقت می‌گیرد.

بیان این مطالب به‌منظور منصرف کردن خوانندگان از نگهداری سگ نیست بلکه به‌منظور ارائه نمایی واضح و واقعی از مشکلات نگهداری حیوان در منزل یا هر محل دیگری است.

سوالات و نکات برای انتخاب سگ

نکته مهم دیگر این است که اصلاً برای چه می‌خواهیم سگ داشته باشیم؟ آیا به‌تازگی از محل زندگی یا ویلای تفریحی ما سرقت شده و برای نگهبانی آن نیاز به کمک داریم؟ آیا احساس تنهایی می‌کنیم و به دوستی باوفا و صادق نیاز داریم تا بتوانیم به او محبت کنیم؟ یا علاقه زیاد به حیوانات و بخصوص سگ‌ها ما را به فکر خرید یک سگ انداخته است؟ تمامی این دلایل برای خرید و نگهداری از سگ منطقی بوده و درست است.

ولی چشم‌وهم‌چشمی و رقابت با سایر دوستانی که سگ دارند و با جلب‌توجه دیگران از طریق نمایش سگ در خیابان، انگیزه‌های زودگذر و غلطی است که به‌زودی از بین رفته و فقط هزینه خرید و دردسر نگهداری آن برای ما می‌ماند. چه‌بسا که پس از مدتی از سگ‌ها بیزار هم شده و اطرافیانمان را از نگهداری این حیوان در منزل بر حذر داریم. اگر خوب تأمل کرده‌اید و امکانات نگهداری و توان مراقبت از یک عضو جدید در خانه رادارید، حال باید برحسب نیاز یا علاقه خود، سگ مناسبی را خریداری کنید.

سوالات و نکات برای انتخاب سگ
سوالات و نکات برای انتخاب سگ

مشکلات خرید سگ از برخی فروشندگان

برخی از فروشندگان، محیط‌های کوچک، نامناسب و کاملاً غیربهداشتی را برای نگهداری سگ‌ها تا زمان فروش آن‌ها در نظر می‌گیرند. این حیوانات به‌خصوص توله‌های جوان‌تر در این محل‌های آلوده ممکن است به بیماری‌های کشنده و لاعلاجی مبتلا شده و مدت کوتاهی پس از خریداری، تلف شوند. این موضوع علاوه بر خسارت مالی، لطمه روحی بدی به شما وارد خواهد کرد. پیشنهاد ما این است که تا حد ممکن از خرید حیوان از اشخاص بی‌نام‌ونشان خودداری کنید.

آن‌ها معمولاً توله‌های بخت‌برگشته یک سگ ولگرد هستند که از لانه مادرشان دزدیده‌شده‌اند و علاوه بر اینکه ممکن است بیمار بوده یا ناقل بیماری باشند، در آینده سگ‌های بزرگ و بدشکلی خواهند شد. بهتر است انتخاب سگ مورد نظر شما از فرد آشنایی انجام گردد، که به شما اجازه دهد والدین آن را ببینید؛ زیرا توله‌ها شبیه پدر و مادر خود خواهند شد و توله‌سگی که پدر و مادر آن بیش از ۴ کیلو وزن ندارند، هرگز سگ بزرگی نمی‌شود.

سگ در چه سنی خریداری شود بهتر است؟

بهترین سن برای خرید توله بین ۲ تا ۴ ماهگی است؛ زیرا توله‌ها معمولاً از ۲ ماهگی به بعد نیاز کمتری به مادر خود دارند و نگهداری آن‌ها راحت‌تر است. بعلاوه در این سن خیلی زود به صاحب خود اعتماد کرده و با او اُخت می‌شوند. سگ‌هایی که در سنین بالا خریداری‌شده‌اند ممکن است تا مدت‌ها افسرده بوده و غذا نخورند. گاهی نیز عصبی شده و محیط جدید را قبول نکرده و به اطرافیان حمله می‌کنند.

نگهداری از توله‌های زیر یک ماه نیز مشکل بوده و برای شما دردسرساز خواهد بود. در این سن سگ‌ها به حداقل روزی ۵ تا ۶ وعده شیر نیاز دارند و اغلب دچار نفخ، یبوست یا اسهال می‌شوند. دمای محیط آن‌ها باید متعادل و بستر آن‌ها نیز باید تمیز باشد. روی‌هم رفته خرید توله در سنین نوزادی را به شما توصیه نمی‌کنیم.

اگر شما قصد خرید و فروش حیوانات خانگی مورد نظر خود را دارید می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید.

منبع : راهنمای جامع حیوانات(سگ)

56 دیدگاه دربارهٔ «چه سگی بگیریم؟ چه سگی را انتخاب کنیم؟»

 1. سلام و وقت بخیر
  من راجع به کنه سگ سوال داشتم
  میخوام بدونم کنه از چه طریقی به سگ منتقل میشه و آیا نژادی هست که کنه نداشته باشه
  و اینکه سگی که انگل تراپی شده باشه امکانش هست که بازم انگل داشته باشه

  1. سلام افرای عزیز، متشکرم وقت شما هم بخیر
   دلیل اصلی وجود کنه در بدن سگ، آلودگی محیط زندگی اوست. کنه مختص نژاد خاصی نیست و هر سگی اگر در محیط کثیف زندگی کنه احتمال وجود کنه در بدن اون هست؛ البته در سگهای کم مو احتمال کنه کمتر است؛ چون به راحتی قابل دیدن و کنترل هستند.
   انگل تراپی انگل ها رو از بین میبره و اگر به نظافت محل زندیگ سگ و غذای اون اهمیت بدین، دیگه دچار انگل نمیشه

 2. سلام من تو یه خونه اپارتمانی حدودا ۱۰۰ متری زندگی میکنم میخوام یه سامویید بخرم مشکلی با پیاده روی و … ندارم و تایم ازاد هم زیاد دارم مسـله هزینه هاش هم نیست تنها دغدغه من اموزش ادرار و پارس کردن سگمه بخاطر همین هم دارم به خریدش شک میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

 3. من چند وقت دیگه میخوام یه سگ پودل استاندارد بگیرم خواستم بپرسم که توی حیاط می‌مونن؟ به خصوص شب ها؟ اگر شب ها نمونن خیلی مهم نیست ولی من میخوام این نژاد رو داخل حیاط نگهداری کنم و از این نژاد خیلی خوشم میاد. هیچوقت تنهاش نمیزارم و براش وقت دارم. و برای رسیدگی هاش هم وقت دارم. ممنون میشم راهنماییم کنید. خیلی ممنون بابت سایت خوبتون 🙏🙏

  1. برای اینکه بتونی به بهترین شکل سگتو تو حیلط نگهداری باید ی محیط ایمن و سالم براش درست کنی.
   باید بهش آموزشهای لازمو بدی و اونو از هرچیزی که برای سلامتیش مصره دور نگه داری

 4. سلام خسته نباشید ما خونمون آپارتمانی هست و من میخوام یه سگ آپارتمانی بخرم بوجه من ۲ میلیون هست و بیشتر اصلا نمیتونم هزینه کنم و نمیدونم از کجا باید سگ بخرم داخل دیوار هم که سگ آپارتمانی نیست میتونید راهنماییم کنید

 5. سلام
  من برای اولین بار میخوام یه سگ رو به سرپرستی بگیرم.یه اپارتمان با ۳ همخونه دارم و یه سگ با اندازه متوسط دوست دارم(اندازه پامرانین و مالتیز کوپیک نباشه اما اندازه مثلا ژرمن شپردم نباشه) که باهوش باشه(خیلی مهمه) و همچنین مهربون باشه و با گربه هم کنار بیاد.بتونم اموزشش بدم چون اولین باره و ر بدترین خالت روزی ۵ ساعت رو تنها بتونه بمونه. بازم میگم این اولین سگیه ک میخوام کاملا سرپرستیشو بر عهده بگیرم.شما میتونید راهنماییم کنید؟

 6. سلام من قراره یه سگ وست هایلند تریر رو به سرپرستی بگیرم بیست روزشه چطوری میتونم ازش نگهداری کنم و اینکه تربیت کردنشو کی شروع کنم و اینکه تربیت کردنش راحته؟ زود یاد میگیره یا نه؟ همینطور جای دستشویی کردن بهش آموزش بدم و آخر اینکه راهی برای درمان بیماری های این سگ وجود داره یا نه؟ آخه پدرم میگه کثیف و نجس هست سگا رو میگه لطفا کمکم کنید راضیش کنم چون آرزوی من اینه که ازیه سگ نگهداری کنم وقتی میخوام دلیل مخالفش بپرسم فقط میگه کثیف و نجسه و من تا میخوام چیزی بگم میگه دربارش صحبت نکن لطفا کمکم کن

  1. با سلام و عرض ادب
   در رابطه با قسمت اول سوالتون پیشنهاد میکنم خواند مطلب تربیت سگ رو از وبسایت واسط پت از دست ندهید.
   همچنین مقالات متعددی در مورد بیماری‌های شایع در سگ در وبسایت واسط پت وجود داره شما می‌توانید اون رو مطالعه نمایید.
   در رابطه با قسمت آخر سوالتون حق با پدر شما است.
   در این رابطه نیز پیشنهاد می‌کنیم مطلب بهترین حیوان خانگی از نظر اسلام را مطالعه نمایید.
   تشکر

 7. مح مامانم عز سگ بدش میاد بعد من عز سه سالگی تا العان ک چهارده سالمه ارزوی داشتنشونو دارم.یا حتی اجازه نمیده بهشون نزدیک بشم مامان خوبی دارم ولی فک میکنم خاطره ی بدی از سگ داشته باشه کلش روزی بتونم بگیرم😩😑😭💔

 8. سلام من جولیکا هستم دوازده سال دارم راستش ما داریم ی خانه دوبلکس استخر دار درست میکنیم و به فکر ی سگ ژرمن شپر هستیم ولی دقیق نمیدونم ی زوج بخریم یا همون ی ژنتیک تنها اگر میشه جواب بدید

 9. سلام من در یک خانه باغ بزرگ زندگی میکنم ،نمیدونم چه سگی انتخاب کنم واقعا تنوع زیاده و با مطالعه انواع اون ها بیشتر گیج شدم من دوست دارم یک سگ با جثه مناسب واندامی عضلانی داشته باشم که باهوش باشه و زود یاد بگیره و ظاهر چهرش هم دلنشین باشه و یار وفاداری برای تنهایی من باشه در ضمن نسبت به غریبه و دوستانم که به من سر میزنند پرخاشگر نباشه واز انها به خوبی استقبال کنه واینکه قیمت مناسبی داشته باشه ممنون میشم جواب منو در اسرع وقت بدین

  1. سلام و عرض ادب
   شما می‌توانید با مطالعه‌ی مطالب نژادهای سگ از قبیل ژرمن، تریر، داشهوند، دوبرمن و … در وبسایت واسط پت سگ موردنظر خود را انتخاب نمایید. اما با توجه به خصوصیاتی که شما گفتید به نظر سگ دوبرمن مناسب باشه برای شما.

 10. سلام من واقعاً سگ دوست دارم اما من. برا شهرستان میگیرم و داخل یک حیاط کوچک میزارمش و از این سگ های پاکوتاه بیشتر دوست دارم ولی دوتا مشکل دارم. یکی نجاستش بنظر شما میشه نحاستشم رعایت کرد؟ و بعدی من هر وقط دوهفته یا سه هفته یکبار میتونم سر بزنم مشکلی نیست؟ البته وقتی بگیرم چند روز اول زیاد پیشش میمونم .ممنون میشم جواب بدید⁦

  1. سلام دوست گرامی
   در مورد سوال اول باید گفت که برای رفع کثیف کاری‌های این حیوان می‌توانید مطلب حمام کردن سگ از داخل سایت واسط کالا رو مطالعه نمایید.
   همونطور که می‌دونید برای اینکه یک سگ با تربیت داشته باشید که کمتر کثیف کاری کنه نیاز است که از بچگی به آن آموزش‌هایی داده شود و وقت بیشتری را با آن بگذرونید. یعنی سر زدن به مدت دوهفته یا سه هفته به آن خیلی دیر است.

   1. سلام و عرض ادب ، ببخشید من میخواستم سگ پامرانین بخرم اگر اون رو در حیاط نگهداری کنم اشکالی نداره ؟ و اینکه صدای پارسش بلنده یاخیر.
    باتشکر از سایت خوبتون .

    1. سلام پگاه عزیز
     این سگ رو میتونین داخل حیاط نگهداری کنین.
     در کل سگ ساکتی هست؛ ولی باید برای تخلیه انرژی و تربیت اون وقت بذارین؛ وگرنه شروع میکنه به پارس کردن

 11. سلام
  وقت شما بخیر
  من در آپارتمان زندگی میکنم. میخوام یه سگی بگیرم که سرو صدا نکنه، خرابکاری نکنه، زرنگ باشه و زود یاد بگیره، بانمک و با مزه باشه،
  ( ترجیحا به صاحبش وفادار باشه و با هرکسی صمیمی نشه – البته این مورد رو نداشت هم مشکلی نیست ولی باشه بهتره ) ضمنا قیمتش هم زیاد گرون نباشه.
  و اینکه نر بگیرم یا ماده؟

  1. سلام و عرض ادب و احترام
   سگ پودل عروسکی و پودل مینیاتوری سگ های بسیار باهوش، زیبا ، بامزه و کوچیک هستند.
   پودل مینیاتوری در حالت ایستاده قدش حدود ۳۸ سانتیمتر است.
   پودل عروسکی حتی بعد از بلوغ و در بلند ترین حالت قدش ۲۵ سانتیمتر است.
   گفته می‌شود، پودل باهوش ترین سگ ها هستند.
   و البته رفتار هر گونه سگی جدا از باهوشی به تربیت درست و چگونه عادت دادن آن بستگی دارد. در مورد نر یا ماده هم ابتدای متن “انتخاب سگ” را مطالغه فرمایید.

 12. سلام من پریا هستم ۹ سال دارم و می خواهم یک سک اسپانیل بگیرم ما یک آپارتمان داریم در آن یک بارکن هست من می خواهم سگ اسپانیل در اصفهان بگیرم و خانه ی ما در فولاد شهر است شما آدرسی دارید که به من دهید؟؟؟

 13. سلام من یه سگ میخوام بگیرم که توی بالکن ۵۰ متری که یکی دومترش رو لونه میکنم برای سگ نگهداری کنم و نمیخوام اون سگ واق واق کنه و اینکه اون سگ خیییلی ناز و گوگول باشه شما چه نژادیو پیشنهاد میدید

  1. سلام دوست گرامی
   با توجه به خصوصیاتی که گفتید. سگ نژاد شیتزو عروسکی مناسب ترین گزینه است. یک مطلب در این مورد در همین وبسایت واسط پت وجود دارد.
   همیچنین با مراجعه به وبسایت واسط پت میتونید سگ مورد نظر خود را به راحتی انتخاب و خریداری نمایید.
   با تشکر

 14. من ۹سال دارم من خیلی خیلی از سگ ها خوشم میاد سگ اشمیتز سفید المانی دوست دارم من خیلی سگ دوست دارم میتونیم برای سگ اشمیتز در حیاط یک خانه ی چوبی درست کنیم ایا از نظر سرما یا گرما مشکلی به وجود نمیاد

  1. سگ های مالتیز برای زندگی در آپارتمان خیلی مناسبن و با مراقبت های لازم میتونی سگ شادی داشته باشی و اینکه سگ های نر و ماده هردو باوفا هستم اما سگ های ماده آرام ترن

 15. سلام
  من میخواستم یه مالتیز بگیرم
  میشه بگین ایا برای زندگی تو اپارتمان ۱۲۰ متری خوشحال و سر حال می مونه؟
  اگر بعضی از روز ها حدود ۵ ساعت تنها باشه مشکلی ایجاد نمی شه؟

  با تشکر😊😊

  1. سلام دوست گرامی
   از آنجا که اندازه ی این نوع سگ کوچک است، بنابراین حتی آپارتمان‌ها و ساختمان‌های کوچک نیز برای آن‌ها مناسب هستند.
   همچنین این نوع نژاد سگ حالتی دارد که اگر در آپارتمان مدتی تنها ماند، دچار اضطراب می‌شود و بعد که کنارش شلوغ شود بخاطر بدعادتی ممکن است پارس کند.

 16. سلام خوبین من ی سگ پامرانین می خواستم بگیرم اخه هم با بچه ها رابتهم خوبی داره و هم بامزه و کوچیک و جمع و جور هستش اما گفته بود که خیلی مو ریزش دارن و لجبازن برای همین نمی شه بهش آموزش داد می شه بگین چی کار کنم خیلی دلم یک سگ بامزه می خواد و دیگه بامزه تر از پامرانین پیدا نکردم و راستی میشه بگین وقتی می خوایم سگ بگیریم چه چیز برای وسایلش تهیه کنیم ممنون میشم که اگه به سوالاتم پاسخ بدهید با تشکر☺😊

  1. سلام
   در وبلاگ سایت واسط کالا در مورد نژادهای متعدد سگ و همچنین نحوه ی نگهداری از آن توضیحات زیادی داده شده است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی این مطالب پاسخ‌های سوال خود را بیابید.
   تشکر

 17. سلام من دنبال یسگ واسه اولین باره میخام سگ بخرم هم مهربون و باوفا باشه حم گارد باشه که بگیره ی چیز به غیر از سگ باکسر دوبرمنو انتخاب کردم ولی خوندم دیدم برای اولین بار خوب نیست نمیدونم چیکار کنم لطفا جواب بدین

 18. سلام دوستان من واقعا از سگ باخبر هستم ولی در بعضی اواخر به مشکلاتی برخوردم و نمیتونم از ۵ تا سگم نگهداری کنم نمیگم اگهی بزنم ولی خب به سوالات جواب میدم و به علت اینکه پدرو مادرم کارشون دامپزشکه منم تو همین کارم هر سوالی راجبه سگ داشتید در خدمت شهروندان عزیزم هستم و راستش اولین سوال و اقای محسن گفته بود ن و کسی بهش جواب نداد پس من بگم که بهترین سگ برای نگهبانی روتوایلر که وحشی ولی اروم پیتبول هم هست و برای اپارتمان شینزو تریر . پامرانین. در سوالات دیگه درخدمتم

  1. سگ های باست هوند، چاو چاو، شیواوا، لهاسا آپسو، مالتیز، و بوستون تریر ، و…… برای زندگی دانشجویی مناسبن چون بهتر با تنهایی کنار میان اما خصوصیات اخلاقشان متفاوته و برای اینکه بفهمی کدوم مناسبته باید راجبش تحقیق کنی تا بفهمی کدوم سگ مناسب زندگی با شما هستش

  1. سگ های مالتیز، مینی پودل و توی پودل، بیچون فرایز، فرنچ بولداگ، بوستون تریر، پامرانین، شیتزو، شیواوا، لهاسا آپسو، هاوانیز، پیکینیز ، پیکینیز امپریال، بولداگ، پاگ، و…… سگ های آپارتمانی خیلی خوبی ان ولی خلق و خوی متفاوتی دارن که با تحقیق راجبش میتونی بفهمی کدوم نژاد برای سبک زندگیت مناسبه

 19. من در منقطه گرمسیر زندگی میکنم میخواستم سگ بخرم بنظر شما سگ مناسب مناطق گرمسیر چی مناسب هست؟

 20. خیلی دنبال سگ بودم و نمیدونستم چی بخرم این مطلب خوندم نظرم عوض شد با این شرایط زندگی من داشتن سگ سخت هست و اون حیون بی زبون هم اذیت میشود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *