رفتارشناسی مرغ عشق

چند توصیه مهم برای رفتارشناسی مرغ عشق

مرغ عشق با نام Budgerigar يا Budgie، از این‌جهت منحصربه‌فرد است که راه‌های زیادی برای برقراری ارتباط با سایر پرندگان و انسان‌ها دارد. اما برخی از این تاکتیک‌ها یا راه‌های ارتباطی می‌توانند گیج‌کننده باشند. در این مقاله، ما به شما اطلاعاتی را در مورد رفتارشناسی مرغ عشق و زبان بدن آن، خواهيم داد. با واسط پت همراه باشيد.

رفتارهای مرغ عشق

اگر بخواهيم رفتارهای مرغ عشق را دسته‌بندی کنيم، به 8 دسته زير تقسيم خواهند شد. معني هر کدام از رفتارها در جلوي آن آورده شده است.

  • صحبت کردن، توییت کردن (صداي جیرجیر درآوردن)، آواز و تقلید = شادي
  • جیغ زدن = ترس یا درد
  • دادن غذا = محبت
  • گاز گرفتن = تهدید، ترس
  • کندن پرها = بی‌حوصلگی، بیماری پوستی یا آلرژی
  • بال زدن = جلب‌توجه
  • لرزیدن = ترس
  • سر زدن يا چرخاندن سر= جفت‌گیری، معاشرت یا گرسنگی

نکته

درک رفتار و رفتارشناسی مرغ عشق بسیار آسان است؛ اما بسیار مهم است که ما زبان آن‌ها را به بهترین شکل ممکن یاد بگیریم.

مهم است که به یاد داشته باشید که هر پرنده خصوصيات منحصربه‌فردی نيز دارد، بنابراین مهم است که با پرندگان خود وقت بگذارید و به آن‌ها توجه کنید و بدانید که چه رفتارهايي برای آن‌ها عادي و طبیعی است و چه چیزهایی غیرطبیعی است.

خوشبختی و رضایت

به‌طورکلی، مرغ‌های عشق پرندگان بسیار شاد و راضی هستند. غالباً می‌بینید که آن‌ها آواز می‌خوانند یا صحبت می‌کنند. آن‌ها این کار را هنگامی انجام می‌دهند که خوشحال یا راضی باشند.

خوشبختی و رضایت
صحبت کردن مرغ عشق ها با هم

گاهی اوقات آن‌ها با هیجان بال می‌زنند که نشان می‌دهد سالم و راضی هستند.

آن‌ها اغلب این کار را بعد از استراحت طولانی نيز انجام می‌دهند. هنگامی‌که از خواب بیدار می‌شوند، باید خود را تکان دهند تا عضلات بال آن‌ها آماده پرواز شود، به همين دليل بال‌های خود را با سرعت به هم می‌زنند.

لرزش بدن

آن‌ها غالباً وقتی خوشحال هستند، بدن خود را می‌لرزانند! البته توجه داشته باشيد که آن‌ها وقتی خوشحال هستند، تمام بدن خود را تکان نمی‌دهند. این نشانه چیزی کاملاً متفاوت است؛ اما اگر آن‌ها دم خود را به‌آرامی تکان دهند، این نشانه خوبی است که راضی هستند.

مرغ‌های عشق اغلب وقتي اين کار را می‌کنند که شما کل روز را به کنار آن‌ها نیامده‌اید و سپس در انتهاي روز به آن‌ها سر می‌زنید. این رفتار کاملاً شبیه وقتی است که سگ‌ها وقتي شما در انتهای روز به خانه برمی‌گردید، به استقبال شما آمده و با ديدن شما دم خود را تکان می‌دهند.

برای دانستن انواع مرغ عشق و رفتارهای متفاوتی که یک مرغ عشق دارد، می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

تکان دادن زبان

در رفتارشناسی مرغ عشق، اگر مرغ عشق شما فوق‌العاده مشتاق یا شاد باشد، ممکن است زبان خود را تکان دهد.

آن‌ها دهان خود را کمی باز کرده و زبان خود را به عقب و جلو تکان می‌دهند. این رفتار همراه با لرزش دم آن‌ها شما را به یاد یک سگ واقعاً خوشحال و راضی می‌اندازد.

اقدامات لازم

از راضی بودن و خوشحالي آن‌ها لذت ببرید! دلايل آنچهکه مرغ‌های عشق را خوشحال را می‌کند بیابید و سعی کنید آن تجربیات یا اسباب‌بازی‌ها را گسترش داده و چند برابر کنید.

آيا پرنده شما غذای خاصی را دوست دارد، یادتان باشد دفعه بعد آن نوع را تهیه کنید.

آیا آن‌ها به نوع خاصی از اسباب‌بازی علاقه دارند؟ سعی کنید انواع مختلفی از آن اسباب‌بازی را برای دوست پردار خود تهیه کنید تا با آن‌ها بازی کند!

پرندگان خانگی همه به سرگرمی و بازی علاقه دارند. بهتر است که همیشه به سرگرمی مرغ عشق توجه داشته باشید و ابزارهای لازم برای او را خریداری کنید.

محبت و دل‌بستگی

مرغ عشق‌ها پرندگان فوق‌العاده اجتماعی هستند و عشق زیادی دارند. اگر به آن‌ها فرصت دهید، به‌زودی به یک همراه عالی تبدیل می‌شوند که هم عاشق و هم وابسته شما باشند.

اگر پرنده شما نسبت به شما علاقه داشته باشد، از نشان دادن آن نمی‌ترسد.

در رفتارشناسی مرغ عشق، اگر مرغ عشق شما را دوست داشته باشد، با شما صحبت می‌کند و حتی با شما آواز می‌خواند! آن‌ها هر کاری که لازم است برای برقراری ارتباط با شما انجام دهند را انجام می‌دهند.

دلبستگی
دلبستگی مرغ عشق

وابستگی به اشيا

مرغ‌های عشق تمایل زیادی دارند که به اشيا نیز بسیار وابسته شوند. این دل‌بستگی اغلب به هر آنچه در دسترس آن‌ها باشد، ممکن است ايجاد شود.

اغلب اوقات، اگر یک پرنده، جفت یا همراه طبیعی نداشته باشد، وابستگی‌های مختلفی انجام می‌شود. اين موضوع در رابطه با بعضی از اسباب‌بازی‌ها می‌تواند ديده شود.

این نکته در مورد زنگوله‌ها رایج است؛ زیرا آن‌ها حرکت می‌کنند و صداهایی را نيز تولید می‌کنند که می‌توانند مشابه با صداي بلند يک پرنده ديگر باشند.

اگر این نوع دل‌بستگی وسواسی را مشاهده کردید، وقت آن است که به این فکر کنید که براي دوست خود، يک جفت طبيعي بياوريد.

وابستگی به صاحب خود

مرغ‌های عشق همچنین می‌توانند به شما و یا حتی بازتاب خودشان در آيينه وابسته شوند.

اگر آینه‌ای در قفس آن‌ها باشد، اغلب به آینه می‌چسبند؛ زیرا مانند پرنده دیگری به نظر می‌رسد.

در رفتارشناسی مرغ عشق، وابسته بودن این پرنده تنها به صاحب خود غیرمعمول نیست؛ زیرا او تنها کسی است که با مرغ عشق معاشرت و از او مراقبت می‌کند.

یکی دیگر از نشانه‌های مهم در رابطه با اینکه آن‌ها به شما محبت دارند این است که وقتی روی شانه شما نشسته‌اند، به‌آرامی به گوش یا موهای شما نوک می‌زنند.

همه‌ی ما می‌دانیم که اگر مرغ عشق شما رام و دستی نباشد، نمی‌توانید او را به خود وابسته کنید. در نهایت شناسایی رفتارهای او برای شما قابل پیش بینی نخواهد بود. پس بهتر است مقاله رام کردن مرغ عشق را مطالعه نمایید.

رایج‌ترین نوع نشان دادن عشق توسط این پرنده

مهم نیست که این چقدر برای ما عجیب به نظر برسد، رایج‌ترین علامت مهرورزی یا دل‌بستگی یک مرغ عشق، این است که آن‌ها غذای خود را به دهان زوج خود برمی‌گردانند.

وقتی صحبت از اسباب‌بازی‌ها، آینه‌ها یا حتی صاحبان آن‌ها می‌شود، اغلب سعی می‌کنند غذای خود را با آن چيزي که به آن وابسته شده، تقسيم کنند؛ زیرا آن‌ها عشق را این‌گونه نشان می‌دهند.

چه‌کاری باید انجام دهید؟

از ابراز محبت به مرغ عشق خود نترسید. می‌توانید از چند طریق پیش بروید. در بعضی‌اوقات می‌توانید سر خود را به سمت آن‌ها بچرخانيد، با آن‌ها آواز بخوانيد و يا حتي آن‌ها را نوازش کنيد.

نوازش کردن این پرندگان باید با توجه به شرايط آن‌ها باشد؛ زیرا برخی از مرغ‌های عشق ممکن است قدردان آن نباشند. ولی برای امتحان کردن اين موضوع، سر آن‌ها را به‌آرامی نوازش کنید. اگر آن‌ها آن را دوست داشته باشند، شل می‌شوند و پرهای خود را از هم باز می‌کنند.

به شما هشدار داده می‌شود تا زمانی که به مرغ عشق خود آموزش‌های کافي را نداده‌اید، خيلي با آن صميمي نشويد.

تلاش برای برقراری ارتباط با سایر دوستان

در رفتارشناسی مرغ عشق، آن‌ها اغلب با همان تاکتیک‌ها و روش‌هایی که دارند، با صاحبان خود ارتباط برقرار می‌کنند که بعداً در مورد آن‌ها بحث خواهیم کرد؛ اما به‌طور خلاصه، مرغ عشق‌ها تمایل به برقراری ارتباط صوتی و دقیقاً به همان میزان فیزیکی دارند.

برقراری ارتباط
برقراری ارتباط با دیگران

برخی از تاکتیک‌های ارتباطی ميان پرندگان و انسان‌ها معنای متفاوتی دارند. البته اگر متوجه شدید که مرغ عشق شما وحشی است و با دیگران درست ارتباط برقرار نمی‌کند پیشنهاد می‌کنیم مقاله دستی کردن مرغ عشق وحشی را مطالعه نمایید.

اگر نتوانید او را اهلی کنید هم به خود و هم به مرغ عشق صدمه خواهید زد.

سر زدن يا حرکات سر (head bobbing)

از head bobbing در فرآیند جفت‌گیری استفاده می‌شود.

مرغ عشق‌های نر غالباً سرخود را می‌چرخانند، درحالی‌که با خوشحالی برای مرغ عشق ماده چهچه نيز می‌زنند. این رفتار معمولاً منجر به غذا دادن متقابل و سپس جفت‌گیری می‌شود.

سروصدا کردن یک روش معاشرت برای یک مرغ عشق است.

اگر می‌بینید که مرغ عشق شما، خود را به شما می‌زند، نگران نشوید. این تلاش برای جفت شدن با شما نیست! جفت‌گیری تنها دليل تکان دادن سر نیست.

معاشرت با ساير مرغ عشق‌ها

سر زدن مرغ عشق‌ها با سایر مرغ عشق‌های هم‌سن از همان خانواده یا همان جنسیت و حتي با انسان‌ها، راهی برای معاشرت است.

مرغ عشق‌های فعال و پرانرژی، به‌احتمال‌زیاد از این رفتار اجتماعی خارج از جفت‌گیری نيز استفاده می‌کنند؛ درحالی‌که مرغ عشق‌های ترسوتر به‌احتمال‌زیاد آن را دقیقاً برای جفت‌گیری استفاده می‌کنند.

سر زدن جوجه‌های مرغ عشق

در رفتارشناسی مرغ عشق، جوجه‌های این پرنده، کاربرد دیگری برای این سر زدن دارند.

آن‌ها این‌گونه با مادران خود (سایر سرپرست‌های خود) ارتباط برقرار می‌کنند و به آن‌ها نشان می‌دهند که گرسنه هستند!

تلاش برای برقراری ارتباط با مالکان

اگر مرغ عشق شما سرخود را بسيار تکان داد، شما قدردانی یا علاقه خود را به آن نشان دهید، آن‌ها شروع به استفاده از این روش برای برقراری ارتباط با شما می‌کنند. به‌ویژه اگر برای جلب‌توجه آن‌ها سر خود را به سمت آن‌ها برگردانید، باعث تشویق آن‌ها به اين کار می‌شود.

مرغ عشق‌ها اغلب از سلام و احوالپرسی نسبت به صاحب خود استفاده می‌کنند؛ اما اگر صدای جیرجیر شدیدتری نیز وجود داشته باشد، این به این معنی است که آن‌ها به دلایل خاصی در تلاش‌اند تا توجه شما را جلب کنند.

يکی از اين دلايل می‌تواند به‌سادگی اين باشد که آن‌ها محبت شما را می‌خواهند یا ممکن است به دلیل نیاز آن‌ها باشد. به سایر علائم در زبان بدن آن‌ها مبنی بر پریشانی، بسیار توجه کنید.

رفتارشناسی مرغ عشق
نشستن روی دست صاحب خود

بال‌بال زدن برای جلب‌توجه

در رفتارشناسی مرغ عشق، روش دیگری وجود دارد که مرغ‌های عشق با آن سعی در جلب‌توجه صاحب خوددارند. اين روش، بال‌بال زدن است.

آموزش سوت زدن و حرف زدن

در کنار این موارد می‌توان به مرغ عشق‌ها صحبت کردن و سوت زدن را ياد داد! آن‌ها در واقع یکی از پرحرف‌ترین نژادهای طوطی هستند. آموزش برخی از کلمات یا عبارات به آن‌ها می‌تواند برای بهبود ارتباط و اعتماد به شما بسیار مفید باشد.

در رفتارشناسی مرغ عشق اکیداً پیشنهاد می‌شود قبل از آموزش سوت زدن به مرغ عشق خود، با آن صحبت کنید.

این مورد به این دلیل است که سوت زدن اغلب برای مرغ عشق‌ها آسان‌تر و سرگرم‌کننده است. پس از یادگیری سوت زدن به‌احتمال‌زیاد انگیزه‌ای برای یادگیری نحوه صحبت کردن و یا گفتن کلمات خاص نخواهند داشت.

چه‌کاری باید انجام دهید؟

ارتباط برقرار کنید! پرنده شما قدردان هر توجهی است که به آن بکنید؛ اما هرچه تعامل بهتر باشد، پیوند بهتر خواهد بود و رابطه عمیق‌تری برقرار خواهيد کرد.

پرنده خود را تماشا کنید، با پرنده خود صحبت کنید، برای پرنده خود آواز بخوانید و هنگامی‌که مرغ عشق شما سعی در برقراری ارتباط با شما دارد علاقه نشان دهید.

دل‌زدگی و وسواس

متأسفانه، مرغ عشق‌ها خیلی زود از کارها خسته می‌شوند. از طرف دیگر، اگرچه مرغ‌های عشق ممکن است از چیزی در قفس خود دل‌زده شوند، اما اگر تنها باشند، ممکن است با وسواس به بعضی از اسباب‌بازی‌ها یا چیزهای غیرطبیعی دیگر وابسته شوند.

هنگامی‌که مرغ عشق کسل می‌شود، می‌تواند مقهور، بی‌قرار و یا حتی افسرده شود.

پرکنی مرغ عشق

در رفتارشناسی مرغ عشق، اگر مرغ عشق شما در حال کندن پرهای خود است، ممکن است خسته و کسل شده باشد.

اگرچه این رفتار ممکن است نشانه‌ای از بیماری پوستي يا آلرژی باشد، اما مهم اين است که علت این رفتار بايد پیداشده و هر چه سریع‌تر برطرف شود.

وابستگی وسواسی به چيزی غیرطبیعی

همان‌طور که گفته شد، رفتار مخالف خستگی و کسل بودن، به‌طور طبیعی وسواس است.

این اتفاق اغلب می‌تواند زماني رخ دهد که پرنده‌ای به‌تنهایی زندگی کند و يا با صاحب خود ارتباط زیادی نداشته باشد.

این اتفاق اغلب زمانی رخ می‌دهد که یک دل‌بستگی غیرطبیعی از حد خارج شود و به وسواس تبديل شود.

یک اسباب‌بازی یا شی‌ء در قفس یا آینه، چیزی است که باعث می‌شود تا آن‌ها احساس کنند یک موجود زنده دیگر در آنجا است؛ و می‌توانند به آنچه فکر می‌کنند يک دوست جدید است، وسواس پیدا کنند.

رفتارشناسی مرغ عشق
کسل بودن و ناراحتی مرغ عشق

همان‌طور که گفته شد، مرغ عشق‌هاي جوان بسیار اجتماعی هستند و همانند انسان‌ها به معاشرت احتیاج دارند.

چه‌کاری باید انجام دهید؟

تعويض اسباب‌بازی‌ها در قفس هرچند روز یک‌بار حیاتی است تا از خسته شدن و وسواس مرغ عشق جوان جلوگیری شود.

همچنین، حتماً به نیازهای پرنده خود توجه کنید. اگر آن‌ها به یک دوست پرنده دیگر احتیاج دارند، سعی کنید حتماً این کار را انجام دهيد. همچنین، مطمئن باشید که شما وقت کافي و البته باکیفیتی را با آن‌ها می‌گذرانید.

مرغ عشق ها به حمام کردن و بازی علاقه‌ی زیادی دارند. البته شستن و حمام کردن که یک امر ضروری است وقواعد خاص خود را دارد. بهتر است که حتما نکات لازم را بدانید.

چگونه مرغ عشق را بشوییم؟

اضطراب و ترس

برخی از احساسات دیگر که باید مراقب آن باشيد، اضطراب یا ترس است.

رفتارهایی که این احساسات را نشان می‌دهد شباهت زیادی به رفتارهایی دارد که در خود می‌بینیم، بنابراین کشف اینکه چه زمانی مرغ عشق شما احساس ترس می‌کند کار سختی نیست.

در رفتارشناسي مرغ عشق، جیغ زدن طبیعی نیست. اگر بیش‌ازحد هیجان‌زده شوند ممکن است هرچند وقت یک‌بار یک جیغ نازک بزنند، اما بازهم به تغيير لحن صوتي که از مرغ عشق خود می‌شنوید، دقت کنيد.

اگر مرغ عشق شما فریاد يا جيغي متفاوت با هميشه می‌زند، مطمئناً جای نگرانی است.

لرزيدن بدن مرغ عشق

زبان بدن مرغ عشق، هنگامی‌که ترسیده باشد شامل موارد مختلفی خواهد بود. غالباً، هنگام ترس، آن‌ها می‌لرزند. تمام بدن و بال‌هایشان متزلزل خواهد شد. این مورد نشانه خوبی نیست.

این مورد به این معنی است که آن‌ها می‌ترسند یا اينکه هوا سرد است که می‌تواند نشان‌دهنده بیماری باشد. هر زمان که لرزید، منبع را پیدا کنید و جلوی آن را بگیرید.

قوز کردن مرغ عشق

در رفتارشناسی مرغ عشق، یکی دیگر از نشانه‌هایي که می‌تواند به ما کمک کند که بفهميم یک مرغ عشق می‌ترسد این است که آن‌ها بدن خود را قوز می‌کنند و سعی می‌کنند تا حد ممکن ریز شوند.

مانند انسان‌ها، اگر ترسیده باشند، این احتمال وجود دارد که یک مرغ عشق پرخاشگر و وحشي شود. از این موضوع آگاه باشید و سعی کنید قبل از مداخله، مواردی را که باعث تحریک دوست شما شده است را از بین ببرید؛ زيرا ممکن است به شما آسیب برساند.

چه‌کاری باید انجام دهید؟

بهترین کاری که می‌توانید در این شرایط انجام دهید این است که سعی کنید منبع یا علتی را که باعث ترس آن‌ها شده است را پیدا کنید و آن را از بین ببرید.

گاهی اوقات منبعی زودگذر از خارج است و شما نمی‌توانید کار دیگری انجام دهید جز این‌که با آواز یا برقراری ارتباط، حواس پرندگان خود را پرت کنید.

اگر پرنده شما از قفس بیرون نیست، سعی کنید با آرامش به پرنده خود کمک کنید تا در قفس خود آرام و قرار بگیرد، زیرا این مکان امن است.

محافظت، تهدید یا ناامیدی

وقتی نوبت به این احساسات پرخاشگرانه یا تحریک‌پذیر می‌رسد، مهم است که هرچه زودتر متوجه آن شوید و سعی کنید آن‌ها را آرام کنید و تنش را کاهش دهید؛ بنابراین چگونه می‌توانید بفهمید که آن‌ها این احساسات را دارند؟

رفتارشناسی مرغ عشق
ترسیدن مرغ عشق

در رفتارشناسی مرغ عشق، رفتاری که می‌تواند نشانه دلخوری باشد، خرخر کردن يا به‌نوعی غرغر کردن است.

در مورد گربه‌ها، این نشانه رضایت است، اما در مرغ عشق‌ها، این‌یک نشانه از ناامیدی است.

اگر اين خرخر کردن به خاطر کاری است که شما انجام داده‌اید، خوب است که به آن‌ها کمی آزادي دهید و مدتي به حال خود بگذاريد.

اگر منبع دیگری بوده که باعث این آزار شده است، سعی کنید هرچه سریع‌تر آن منبع را از بین ببرید. اگرچه در بعضی موارد و در برخي مرغ‌های عشق این مورد می‌تواند نشانه‌ای از آرامش باشد، بنابراین حتماً به سایر رفتارهای کلامی و جسمی توجه کنید تا درک کنید که دوست شما دقیقاً چه احساسی را تجربه می‌کند.

گاز گرفتن مرغ عشق

رفتارهای دیگری که می‌تواند به این معنی باشد که دوست شما احساس خطر یا نا امیدی کرده است، مانند سایر حیوانات است. در مرغ‌های عشق نيز شناخته‌شده است که هنگام تحریک گاز می‌گیرند.

هرچند معمولاً می‌توان فهمید که چه موقع قصد گاز گرفتن را دارند. آن‌ها به هدف خود خیره می‌شوند، با دقت تمام منقار خود را باز می‌کنند. این باید زمان کافی برای عقب‌نشینی از وضعیت موجود را فراهم کند.

حتی بعضی‌اوقات حتی یک غرغر عمیق یا صدای خش‌خش بلند درمی‌آورند!

چه‌کاری باید انجام دهید؟

در این مرحله فقط پرنده خود را رها کنید و به او کمی وقت بدهید تا به‌اصطلاح خنک شود

شما نمی‌خواهید باعث تحريک بیشتر پرنده خود باشید. کمی زمان به پرنده کمک می‌کند تا آرام شود.

بیماری و درد

بسیار مهم است که به علائمی که نشان‌دهنده درد يا بيماری در مرغ عشق باشد، توجه داشته باشید اگر این علائم نادیده گرفته شود، مرغ عشق شما می‌تواند بسیار بیمار شود یا حتی بمیرد.

یک نشانه متداول این است که وقتی جوجه مرغ عشق بیمار است و يا درد می‌کشد ممکن است شروع به کندن پرهای خود کند. مهم نیست که علت چیست، این نشانه خوبی نیست؛ اما ممکن است به علت کسالت نیز باشد.

هنگام تجزیه‌وتحلیل اینکه آیا مرغ عشق شما بیمار است، به دنبال چندین مورد از این رفتارها باشید.

در رفتارشناسی مرغ عشق، سایر رفتارهایی که باید مراقب آن‌ها باشيد، این است که پرنده شما بی‌حال باشد و به‌نوعی در یک نقطه از قفس بماند.

رفتارشناسی مرغ عشق
بیماری مرغ عشق

مرغ عشق‌ها معمولاً حیوانات بسیار فعالی هستند، بنابراین هر نوع تغییر در این مقدار از انرژی بايد موردتوجه قرار گيرد.

از دست دادن اشتها

آن‌ها همچنین ممکن است اشتهای خود را از دست بدهند و غذای کمتری را بخورند یا اصلاً غذا نخورند! این‌یک نشانه بسيار مهم است که باید مراقب آن باشید.

مرغ‌های عشق به انرژی و مواد مغذی موردنیاز خود احتیاج دارند. اگر آن‌ها غذا خوردن را متوقف کرده‌اند و خیلی سریع دوباره به حالت اولیه برنمی‌گردند، بسیار مهم است که آن‌ها را به نزد دامپزشک ببريد.

ممکن است پرنده به دليل اينکه بيمار است، بیش‌ازحد معمول تحریک‌پذیر باشد. اینجاست که شناخت و تعامل با پرنده مهم است. به‌این‌ترتیب می‌توانید حتی کوچک‌ترین تغییرات در رفتار آن را متوجه شويد.

در این قسمت از مقاله، شما را به خواندن مقاله‌ی تغذیه مرغ عشق دعوت می‌کنیم.

پُف کردن پرها

به‌احتمال‌زیاد آن‌ها با منقار خود پرها را به بیرون می‌کشند و بال‌های خود را به هم می‌زنند تا بزرگ‌تر ازآنچه هستند، شوند. این مورد به آن‌ها کمک می‌کند تا گرمای بدن خود را افزایش دهند.

نکته سلامتي: بیشتر بیماری‌ها در مرغ عشق‌ها به این دلیل است که در هواي سرد نگهداري می‌شوند. ازآنجاکه آن‌ها پرندگان گرمسیری هستند، برای سالم ماندن باید در هوای 70 درجه بمانند.

چه‌کاری باید انجام دهید؟

اگر مرغ عشق بیشتر اوقات چندین مورد از این کارها را انجام می‌دهد، باید سریعاً نزد دامپزشک (ترجیحاً فردی که در زمینهٔ پرندگان تخصص دارد) برود.

آن‌ها می‌توانند تعدادی از بیماری‌های بسیار جدی ازجمله عفونت‌های تنفسی را داشته باشند. این بیماری‌ها می‌توانند منجر به مرگ شوند.

به پايان مقاله رفتارشناسی مرغ عشق رسيديم. در ادامه سؤالات مرتبط با اين مقاله را پاسخ می‌دهیم.

پرسش و پاسخ

آیا مرغ عشق‌ها صاحبان خود را می‌شناسند؟

پرندگان می‌توانند چهره و صدای صاحب خود را تشخیص دهند. برای تشویق این موضوع، وقت کافی را با آن‌ها سپری کنید و مرتباً با آن‌ها صحبت کنید.

علائم مرگ یک مرغ عشق چیست؟

دشواری در تنفس، تنفس با منقار باز، سر زدن در هنگام نفس کشیدن، ترشح اطراف ناحیه سر، عطسه و یا خس‌خس. اگر این اتفاقات افتاد فوراً پرنده خود را به دامپزشک برسانید.

کلام آخر

براي مطالعه ساير مقالات مشابه به سایت واسط پت مراجعه کنيد و همچنين براي خریدوفروش مرغ عشق‌هاي خود می‌توانید به اپليکيشن واسط کالا را نصب کنيد.


منابع:

emborapets.com
omlet.co.uk

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *