اسباب بازی مرغ عشق

ساخت و انتخاب اسباب بازی مرغ عشق

پرندگان نیز مانند انسان‌ها از اسباب بازی و به‌طور خاص از بازی لذت می‌برند. این مورد را باید به‌عنوان صاحب یک حیوان خانگی همیشه در نظر بگیرید. ورزش و تحرک لازمه حیات یک حیوان خانگی است. حیوانات مخصوصاً پرندگان در اسارت تحرک بسیار کمتری نسبت به طبیعت دارند. اسباب بازی می‌تواند به‌عنوان یک عامل بسیار خوب برای تحریک روانی و از همه مهم‌تر، ورزش باشد. این مورد درباره‌ی مرغ عشق هم صدق می‌کند. اسباب بازی مرغ عشق یک جزء جدایی‌ناپذیر از قفس این پرنده است. برای اینکه حیوان خانگی شما اسباب بازی داشته باشد حتماً لازم نیست هزینه زیادی را صرف خرید آن کنید.

شما می‌توانید با وسایل موجود در خانه به‌راحتی یک اسباب بازی سرگرم‌کننده برای پرنده خود بسازید. مرغ عشق یک پرنده بسیار فعال و پرتحرک است بنابراین حتی یک اسباب بازی ساده می‌تواند ساعت‌ها آن را سرگرم کند.

این اسباب بازی می‌تواند یک تیکه کاموا باشد یا توپ پینگ‌پنگ و یا یک اسباب آبزی دست‌ساز.
شما می‌توانید چند اسباب بازی را به‌طور هم‌زمان در قفس مرغ عشق قرار دهید اما به یاد داشته باشید که اسباب‌بازی‌ها را هرچند وقت یک‌بار جابجا کنید تا پرنده از آن‌ها خسته نشود.

البته قبل از اینکه یک مرغ عشق را پرورش دهید حتما مقاله‌ی زیر را مطالعه کنید. با این کار بهتر می توانید به مرغ عشق خود بازی کردن بیاموزید.

بازی با مرغ عشق

چرا اسباب بازی بسازیم؟

معضلی که بسیاری از دارندگان پرندگان ازجمله مرغ عشق با آن روبرو هستند، مشکل تهیه اسباب بازی کافی برای آن‌هاست است.

درحالی‌که بسیاری از اسباب‌بازی‌های عالی پرندگان را می‌توان به‌صورت آنلاین و در فروشگاه‌های حیوانات خانگی یافت، پرداخت هزینه‌های خرده‌فروشی برای اسباب‌بازی‌ها می‌تواند گران تمام شود.

در میان طوطی‌ها، مرغ عشق بسیار به جویدن وسایل علاقه دارد بنابراین خیلی زود اسباب بازی را خراب می‌کند.

برای کمک به کاهش هزینه‌های تهیه وسایل بازی برای مرغ عشق خود، می‌توانید ایده‌های ارائه‌شده در مقاله اسباب بازی مرغ عشق را دنبال کنید. شما می‌توانید وسایل معمول خانگی را به اسباب‌بازی‌های ارزان‌قیمت برای پرندگان تبدیل کنید.

این به شما کمک می‌کند تا یک سرگرمی و اسباب بازی تقریباً رایگان برای مرغ عشق خود فراهم کنید. اگر شما وقت ساخت اسباب بازی را ندارید می‌توانید آن را از فروشگاه‌های لوازم حیوانات خانگی تهیه کنید. یک را آسان دیگر استفاده از اپلیکیشن های خریدوفروش آنلاینی مانند واسط کالا است که بسیار مطمئن هستند. کافی است یک جست‌وجوی چنددقیقه‌ای انجام دهید و اسباب بازی خود را آنلاین خریداری کنید.

ساخت اسباب بازی مرغ عشق
ساخت اسباب بازی مرغ عشق

قرقره‌های چوبی

از قرقره‌های چوبی (بدون نخ) در ساخت اسباب بازی برای مرغ عشق استفاده کنید. این وسیله می‌تواند بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای برای مرغ عشق با هر سن و اندازه‌ای فراهم کند. بعضی از مالکان، از قرقره‌ها به‌عنوان اسباب‌بازی‌های پا استفاده می‌کنند که پرندگان آن‌ها می‌توانند با آن‌ها بازی کنند درحالی‌که از قفس بیرون هستند.

برخی نیز به قرقره نخ یا چرم دباغی‌شده متصل می‌کنند و آن را از قفس آویزان می‌کنند. اگر مایل به خلاقیت بیشتر هستید می‌توانید این قرقره‌ها را رنگ‌آمیزی کنید تا جلوه بیشتری پیدا کند.

از آنجاکه قرقره‌ها، استوانه‌هایی توخالی هستند که جایی برای دوک چرخ‌خیاطی در آن تعبیه‌شده است، می‌تواند ساده‌ترین اسباب بازی رشته‌ای باشد. به‌سادگی یک زنجیره پلاستیکی یا برخی از طناب‌های پلاستیکی را از وسط رد کنید و در قرقره قرار دهید.

برای آشنایی با مرغ عشق استرالیایی این مقاله را مطالعه کنید.

کاغذ

یکی دیگر از گزینه‌ها، استفاده از کاغذ در اسباب بازی برای مرغ عشق است. ممکن است کاغذ برای یک اسباب بازی پرنده انتخاب کسل‌کننده‌ای به نظر برسد، اما بسیاری از پرندگان خوشحال هستند که روز را با یک اسباب بازی کاغذی سپری کنند.

با استفاده از یک کاغذ ساده که هیچ رنگی روی آن وجود ندارد، می‌توانید یک مارپیچ ساده بسازید. با این کار می‌توانید مرغ عشق خود را سرگرم یک بازی هیجان‌انگیز کنید.

یا حتی می‌توانید کاغذ را به‌راحتی گلوله کنید و اجازه دهید پرنده شما با آن بازی کند! اگر پرنده شما بی‌روح به نظر می‌رسد و حوصله بازی را ندارد، می‌توانید کاغذ را به رنگ‌های خوراکی آغشته کنید. با این کار نظر مرغ عشق به اسباب‌بازی‌ای که برای آن تدارک دیده‌اید جلب می‌شود.

چوب بستنی

علاوه بر این‌که از چوب بستنی در ساخت اسباب بازی استفاده می‌شود، می‌تواند راهی عالی برای تحریک پرنده خانگی شما در عضلات منقار و فک باشد.

اطمینان حاصل کنید که هر نوع چوب بستنی که به پرنده خود می‌دهید تمیز شده و خشک‌شده باشد و به یاد داشته باشید که چوب‌هایی را که فرسوده یا دارای انتهای شکسته هستند استفاده نکنید.

چوب بستنی را می‌توان به‌صورت عمده از فروشگاه‌های صنایع‌دستی و همچنین سایر فروشگاه‌ها خریداری کرد. آن‌ها بسیار ارزان هستند و پرنده شما می‌تواند کارهای زیادی با آن انجام دهد.

چوب بستنی
چوب بستنی

حمام کردن مرغ عشق یکی دیگر از سرگرمی و بازی های مرغ عشق است. توصیه می‌کنیم مقاله‌ی زیر را مطالعه کرده و بتوانید مرغ عشق خود را بهتر بشویید.

چگونه مرغ عشق را بشوییم؟

ساخت یک آویز

از یک قلاب برای آویزان کردن اشیای مختلفی که حس می‌کنید مرغ عشق شما به آن علاقه دارد کمک بگیرید.

برای ساخت این اسباب بازی کافی است یک قلاب به بالای قفس متصل کنید و وسایلی مانند نخ کاموا، درب بطری نوشابه، نوارهای کاغذی و یا ترکیب همه آن‌ها را به آن آویزان کنید. به همین راحتی شما یک اسباب بازی سرگرم کننده ساخته‌اید.


اسباب بازی با طعم غذا

شاید برایتان غیرمنتظره است که یک اسباب بازی طعم دار باشد، اما این را می‌توانید با وسایل بسیار ساده‌ای بسازید.

با یک حصیر که دارای منافذ بازی است یک کره توخالی درست کنید و میوه یا یک خوراکی را داخل آن قرار دهید.

این وسیله هم یک اسباب بازی است و هم یک محفظه غذا و میوه. برای این کار از میوه کاج یا بسته‌بندی قرص هم می‌توانید استفاده کنید.

گل

پرندگان عاشق گل هستند. بسیاری از پرندگان وحشی در زندگی با گل‌ها مأنوس‌اند. اگر در باغچه خود گلی دارید می‌توانید از آن‌ها برای شادابی و بخشیدن حس خوب در طبیعت بودن به مرغ عشقتان کمک بگیرید.

اگر هم گل را از گل‌فروشی تهیه می‌کنید قبل از انتقال آن به قفس و یا استفاده از آن در ساخت اسباب بازی، بهتر است در مورد مواد نگه‌دارنده و یا حشره‌کش مطمئن شوید.

بعضی از گل‌ها مانند داتورا، روباه و لبره سمی هستند. اگر چندین پرنده داشته باشید متوجه می‌شوید کدام گل موردعلاقه آن‌ها است.

گل برای مرغ عشق
گل برای مرغ عشق

شاخ و برگ

شاخه‌های کوچک و برگ‌ها می‌توانند اسباب‌بازی‌های خوبی برای مرغ عشق باشند.

در ساخت اسباب بازی برای مرغ عشق از ترکیب شاخه‌ها، استفاده بهینه کنید.

خلاقیت به خرج دهید و اشکال گوناگونی با آن‌ها بسازید. همچنین از برگ‌ها، برای ساخت لانه‌های کوچک و مارپیچ استفاده کنید.

آینه

آینه یکی از وسایلی است که می‌توانید در ساخت اسباب بازی برای مرغ عشق استفاده کنید. حتی می‌توانید از آینه به‌تنهایی در قفس استفاده کنید.

در استفاده از آینه به‌عنوان یک اسباب بازی اختلاف‌نظر وجود دارد. برخی معتقدند وجود آینه در قفس باعث می‌شود پرنده تصور کند که هم نوعان در قفس حضور دارد و این باعث سرگرمیان می‌شود.

بعضی نیز بر این باورند که آینه بر یادگیری پرنده اثر سوء دارد و روند آموزش مهارت‌ها را کاهش می‌دهد.

جالب است بدانید که مرغ‌های عشق، انواع مختلفی دارند. البته همه ی آن ها از هر نوع و گونه ای که باشند به اسباب بازی و بازی کردن احتیاج دارند.

انواع مرغ عشق

بهترین اسباب بازی برای مرغ عشق کدام است؟

یک قانون کلی برای انتخاب و ساخت اسباب بازی وجود دارد و آن توجه به شخصیت و علاقه مرغ عشقتان است. درواقع اسباب‌بازی‌ای خوب است که منطبق بر سلیقه پرنده شما باشد.

مرغ عشق شما شاید بخواهد چندین بار با منقار خود به جسمی ضربه بزند. یا یک مدت طولانی با یک توپ‌بازی کند. این شما هستید که باید تشخیص دهید کدام‌یک از اسباب‌بازی‌ها سرگرم‌کننده اند. انواع مختلفی از وسایل و اسباب‌بازی‌ها را هرچند روز یک‌بار در اختیار آن قرار دهید تا علاقه او را کشف کنید.

مرغ عشق به‌طورمعمول به هر اسباب بازی و وسیله‌ای که درون قفس قرار می‌دهید واکنش نشان می‌دهد و بعد نسبت به آن بی‌تفاوت می‌شود.

ممکن است برای مدتی به سبب آشنا نبودن، وحشت کند؛ اما برای داشتن یک مرغ عشق شاد و سرزنده، مهم است که هرچند هفته یک‌بار فضای قفس را تغییر دهید و محیطی جدید با وسایلی جدید برای آن فراهم کنید تا پرنده شما بازی کند.

بهترین اسباب بازی برای مرغ عشق کدام است؟
بهترین اسباب بازی برای مرغ عشق کدام است؟

انتخاب و ساخت اسباب بازی ایمن

در حین ساخت اسباب بازی، ابتدا باید به ایمنی آن فکر کنید. سهل‌انگاری شما می‌تواند جان پرنده شما را بگیرد، پس تمام دقت و حواس خود را بکار گیرید. پس با تمام دقت باید مطمئن شوید هر اسباب بازی که درون قفس می‌گذارید، بی‌خطر است. هرگز به‌صورت آزمایشی چیزی را در قفس قرار ندهید.

از وسایلی که لبه‌هایی تیز دارند اجتناب کنید. هرگونه وسیله‌ای که پایه‌ای سست دارد برای ساخت اسباب بازی برای مرغ عشق مناسب نیست. هر چیزی که امکان گیرکردن سر یا منقار پرنده در آن وجود دارد نامطمئن است.

اگر مرغ عشق شما در اسباب بازی به دام بیفتد، وحشت ناشی از آن و استرس واردشده می‌تواند پرنده را بکشد پس مراقب باشید.

تأثیر رنگ

رنگ تأثیر مثبتی در جلب‌توجه پرنده شما به اسباب بازی دارد. پس‌ازاین مزیت غافل نشوید.

رنگ‌ها می‌توانند حس خوبی به مرغ عشق شما منتقل کنند.

در ساخت اسباب بازی برای مرغ عشقتان از رنگ‌های متنوع استفاده کنید.

ازآنجاکه مرغ عشق علاقه زیادی به جویدن اجسام اطرافشان دارند، از رنگ‌های خوراکی و بی‌ضرر برای ساخت اسباب بازی استفاده کنید. رنگ‌های متنوع می‌تواند یک اسباب بازی و همچنین بازی را مهیج‌تر کند.

نردبان چوبی

با شاخه درخت یک نردبان چوبی بسازید. در ساخت این اسباب بازی همیشه لازم نیست به دنبال طرح‌های پیچیده باشید.

شما می‌توانید با شاخه‌های درخت و یا چوب‌های اضافی، یک نردبان برای مرغ عشق خود بسازید.

این نردبان را داخل قفس قرار دهید و به تماشای پرنده خود بنشینید.

ساخت نردبان چوبی
ساخت نردبان چوبی

آویز زنگوله

زنگوله یک وسیله در دسترس و عالی در ساخت اسباب بازی برای پرندگان است. با یک نخ محکم و چند زنگوله یک اسباب بازی بسازید. زنگوله‌ها را بارنگ‌های مختلف، از نخ آویز کنید و آن را به بالای قفس متصل کنید. این‌یک اسباب بازی صدادار و مهیج برای مرغ عشق شماست و می‌تواند ساعت‌ها آن را سرگرم کند.

خرید مرغ عشق و ویژگی‌های قفس مرغ عشق

کلام آخر

در مقاله اسباب بازی برای مرغ عشق سعی شد که انواع اسباب‌بازی‌هایی که شما می‌توانید در خانه بسازید معرفی شود. ساخت اسباب بازی از وسایل و ابزارهایی که در خانه‌دارید و بلااستفاده‌اند، برای شما شرح داده شد. امیدواریم که این مقاله اطلاعات کافی در این زمینه را به شما داده باشد.

شما برای خریدوفروش حیوانات خود می‌توانید از اپلیکیشن واسط کالا استفاده کنید. این‌یک راه آسان و مطمئن برای خریدوفروش حیوانات شماست.

هم چنین مقالات زیادی برای مرغ عشق و سایر پرندگان در سایت واسط پت برای شما به اشتراک گذاشته شده است؛ پیشنهاد می‌کنیم به وبلاگ ما سر بزنید و آن‌ها را مطالعه کنید.

منابع:
thesprucepets.com

exoticdirect.co.uk

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *