تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت

تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت

لباس مخصوص بیلرسوت یا لباس کار، لباسی است که معمولاً انسان‌ها برای محافظت از لباس‌های خود و در هنگام کار می‌پوشند. برخی از شغل‌ها وجود دارد که در آن‌ها به لباس کار یا بیلرسوت و تجهیزات مخصوص نیاز دارید.
به‌طورکلی معمولاً همه‌ی لباس‌های بیلرسوت، سرهمی، جامپسوت، اورال به‌صورت یک‌تکه هستند و تفاوت‌های جزئی باهم دارند. سازمان‌ها و مؤسسات دولتی تأکید می‌کنند که افراد در محل کار از PPE (تجهیزات محافظت شخصی) استفاده کنند. تجهیزات محافظت شخصی به شما در دستیابی به استاندارد خطرات بهداشتی و ایمنی در محل کار کمک می‌کند. بسته به نوع سلامتی یا ایمنی شما چهار نوع PPE یا تجهیزات محافظت شخصی وجود دارد. تجهیزات محافظت شخصی که برای محافظت از تنفس، محافظت از گوش، چشم و دست کمک می‌کند. لباس‌های بیلرسوت بارانی یا لباسی هستند که جزو تجهیزات حفاظت فردی به‌حساب می‌آیند. در این مقاله ما سعی کردیم تفاوت بین لباس بیلرسوت، جامپسوت، اورال یا سرهمی را تا حدودی برای شما بیان کنیم.

تاریخچه لباس بیلرسوت (boiler suit)

کارگران در دیگ‌های بخار زغال‌سنگ بر روی لوکوموتیو بخار از لباس‌های بیلرسوت استفاده می‌کردند. آن‌ها هنگام تمیز کردن دودکش‌ها نیز از این لباس استفاده می‌کردند؛ زیرا مجبور بودند از سوراخ کوچک دودکش‌ها بالا بروند.

این لباس به‌صورت یک سرهمی است و از آن بیشتر به‌عنوان لباس کار استفاده می‌شد. برخی از لباس‌های بیلرسوت به‌عنوان بخشی از لباس‌های فرم در ارتش استفاده می‌شد. بااین‌حال، با تغییر مد در دنیای مدرن، لباس‌های بیلرسوت امروزه به‌عنوان لباس سرهمی پرطرفدار شناخته می‌شوند.

تفاوت بین لباس بیلرسوت و اورال

لباس‌های بیلرسوت و اورال تقریباً یکی هستند و به هم شباهت زیادی دارند. با این تفاوت که لباس‌های بیلرسوت به‌صورت یک سرهمی بلند است که تمام قسمت‌های بدن شما را پوشش می‌دهد. اما لباس‌های اورال معمولاً به‌صورت یک سارافون بندی هستند که بهتر است زیر آن ‌یک تی‌شرت یا لباس آستین‌دار بپوشید.

از لباس‌های بیلرسوت بیشتر به‌عنوان لباس‌های دم‌دستی و بیرونی استفاده می‌شود. اما از لباس‌های اورال بیشتر برای مهمانی‌های عصرانه و دوستانه می‌توانید استفاده کنید.

تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت
تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت

یکی دیگر از تفاوت هایی که بین لباس‌های بیلرسوت و اورال وجود دارد این است که لباس‌های اورال دارای بند هستند و بازوها را پوشش نمی‌دهد، اما لباس‌های بیلرسوت معمولاً آستین‌دارند و به‌خوبی بازوهای شما را می‌پوشانند.

لباس‌های بیلرسوت دارای جیب‌های بزرگ در قسمت جلو و دو طرف هستند. همچنین این لباس‌ها معمولاً گشاد و آزاد هستند اما لباس‌های اورال گشاد نیستند.

تاریخچه لباس‌های اورال (overalls)

اگر بخواهیم در مورد تاریخچه لباس‌های اورال صحبت کنیم، باید بگوییم این لباس‌ها ابتدا توسط بردگان پوشیده می‌شدند. سپس این لباس‌ها از جنس پارچه جین تولید شدند و بندهایی داشتن که این لباس را به کمربند و شلوار متصل می‌کرد. دوام بالا و ایمنی بودن لباس‌های اورال جین، آن‌ها را به اولین انتخاب کارگران در دهه 90 تبدیل کرد.

لباس‌های جامپسوت

یکی دیگر از لباس‌های سرهمی که امروزه در بین زنان و دختران طرفداران زیادی پیداکرده است لباس‌های جامپسوت است. معمولاً این لباس‌ها به لباس‌های بیلرسوت شباهت زیادی دارند با این تفاوت که پارچه‌های شلوار لباس‌های جامپسوت گشادتر هستند.

لباس‌های جامپسوت ممکن است آستین‌دار و یا بدون آستین باشند. جامپسوت ها دارای مدل‌های یقه‌ متنوعی هستند،اما معمولاً همه آن‌ها دارای پاچه‌های شلوار گشاد هستند.جنس پارچه جامپسوت ها معمولاً حریر یا پارچه‌های لخت است.این لباس‌ها برای فصل تابستان بسیار مناسب هستند و هنگام پوشیدن آن‌ها احساس گرما نمی‌کنید.

برای آشنایی بیشتر با انواع پارچه‌ها می‌توانید مقاله‌ی جامع‌ترین انواع مختلف پارچه را مطالعه کنید.

هدف استفاده از لباس‌های بیلرسوت، جامپسوت یا سرهمی

لباس‌های بیلرسوت ، اورال، جامپسوت یا سرهمی معمولاً برای برخی از مهمانی‌ها یا بیرون رفتن‌ها استفاده می‌شود. پوشیدن لباس‌های بیلرسوت بسیار راحت است و همچنین هنگام پوشیدن این لباس‌ها احساس راحتی می‌کنید.

لباس‌های بیلرسوت می‌توانند به‌عنوان لباس کار هم مورداستفاده قرار بگیرند .درنتیجه هنگام کار به‌عنوان یک پوشش محافظ عمل می‌کنند.

تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت
لباس سرهمی

لباس‌های جامپسوت و یا سرهمی می‌توانند گزینه خوبی برای روزهای گرم تابستانی و برای شرکت در یک مهمانی عصرانه مناسب باشند.

انواع لباس‌های بیلرسوت

امروزه لباس و پارچه‌های متنوعی از لباس‌های بیلرسوت در بازار وجود دارد. این لباس‌ها این روزها محبوبیت زیادی پیداکرده است. لباس‌های بیلرسوت یک‌بارمصرف نیز در بازار موجود است که برای برخی از مشاغل واقعاً آلوده و کثیف گزینه بسیار مناسبی هستند.

لباس‌های بیلرسوت عایق نیز موجود است که برای کسانی که می‌خواهند در فصل زمستان این مدل لباس را بپوشند مناسب است.

نوع دیگری از این لباس‌ها که در بازار وجود دارند، لباس‌های ضد آب هستند. برای روزهای بارانی یا افرادی که به دنبال لباس‌های ضد آب هستند، گزینه مناسبی است.

اگر نمیدانید که لباس مناسب اندام شما چیست. خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد میدهیم.

 لباس مناسب هر اندام

پارچه مناسب بیلرسوت

به‌طورکلی اکثر این لباس‌ها از پلی کنون ساخته می‌شوند. بااین‌حال، لباس‌های بیلرسوتی نیز وجود دارند که 100 درصد از پنبه ساخته‌شده‌اند.

لباس‌هایی نسوز که از پنبه ساخته‌شده‌اند و تحت فرآیند شیمیایی قرار می‌گیرند. این مدل لباس را با اندازه مناسبی را انتخاب کنید؛ تا از پوشیدن آن خسته نشوید و بتوانید آن را راحت بپوشید.

تفاوت بین لباس اورال و جامپسوت

در ادامه مقاله تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت به تفاوت بین اورال و جامپسوت می‌پردازیم.

به‌طورکلی تفاوت اصلی بین لباس‌های اورال (Overall) و جامپسوت (Jumpsuit) این است که اورال Overall یک شلوار است که با بند به شانه متصل است.

جامپسوت (Jumpsuit) یک لباس پارچه‌ای است که از پیراهن و شلوار به‌هم‌پیوسته تشکیل‌شده و در اصل در قدیم بیشتر توسط کارگران و چتربازان پوشیده می‌شد.

لباس‌های چتربازها لباس‌های بسیار ساده‌ای هستند؛ که برای عایق‌بندی بدن از سرما در ارتفاعات طراحی‌شده بودند. امروزه اما این لباس کاربردهای دیگری نیز پیداکرده است.

تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت
تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت

کلام آخر

به پایان مقاله تفاوت لباس بیلرسوت اورال جامپسوت رسیدیم؛ بنابراین، به‌عنوان سخن پایانی، تفاوت اصلی در این اسم‌ها در مدل و ماده‌ای است که از آن‌ها ساخته‌شده است.

مورد دیگری که باعث تفاوت بین این لباس‌ها شده است، این است که محل کار شما چگونه است و یا همچنین هدف استفاده شما از این لباس‌ها چیست. این گونه با توجه به محل کار خود و هدف استفاده می‌توانید لباس مناسب خود را انتخاب کنید.

برای انجام کارهای گوناگون و سنگین، لباس‌های بیلرسوت برای شما بهترین و مقاوم‌ترین گزینه هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه نمایید.

فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.


منابع:
coverallchina.com
imagetosuityou.com
vogue.fr

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *