نکات خرید برس حرارتی

راهنمای خرید بهترین برس حرارتی

صنعت تولید لوازم‌آرایشی، هر روز ما را با تولید یک محصول جدید آرایشی شگفت‌زده می‌کند. برس حرارتی نیز یکی از این محصولات است که طرفداران زیادی پیدا کرده؛ بنابراین دانستن راهنمای خرید برس حرارتی خیلی مهم است.

تا چند دهه پیش، معمولاً تنها خانم‌ها بودند که موهای خود را آرایش می‌کردند؛ اما امروزه برخی از آقایان نیز موهای خود را بلند نگه داشته و اتو می کشند. به‌هرحال خانم‌ها و آقایان به صنعت لوازم‌آرایشی، رونق بسیار خوبی بخشیده‌اند.

در قدیم برای خشک کردن، صاف کردن و حالت دادن به موها فقط از سشوار استفاده می‌شد. ازآن‌جهت که برای انجام این کارها، به حرکت هم‌زمان برس و سشوار نیاز داشت و این کار به‌تنهایی سخت، غیرممکن و وقت‌گیر بود. تولیدکنندگان به فکر تولید دستگاهی افتادند که استفاده از آن راحت‌تر باشد و درنتیجه اتوی مو را اختراع نمودند.

اتوی مو، معایب سشوار را ندارد؛ اما بی‌عیب هم نیست. در ادامه اتوی مو و برس حرارتی مقایسه می‌شوند و نکاتی برای خرید بهترین برس حرارتی ارائه خواهد شد.

برای خرید هر نوع لوازم آرایشی بهتر است که ابتدا مقاله‌ی راهنمای خرید لوازم آرایشی از سایت واسط پت را به طور کامل مطالعه کنید. سپس برای خرید برس حرارتی و یا هر وسیله‌ی خود اقدام کنید.

برس حرارتی مو چیست؟

یک وسیله برقی است که در سال 2015 میلادی توسط دافنی، اختراع شد.

برس حرارتی از دندانه‌های آهنی با روکش سرامیکی ساخته شده است و به وسیله همین دندانه‌ها، حرارت ملایم و یکنواختی را به موها انتقال می‌دهد.

اکثر این برس‌ها دارای قابلیت تنظیم دما هستند که برای خشک کردن، حالت دادن و صاف کردن موهای مختلف مناسب‌اند.

بیشتر مدل‌های برس حرارتی با اتصال مستقیم به برق و تعداد محدودی به وسیله باتری کار می‌کنند.

کاربردهای برس حرارتی

با استفاده از یک برس حرارتی، می‌توانید با یک تیر چند نشان را بزنید.

 • موها را شانه می‌کند.
 • مانند سشوار به خشک کردن موها کمک می‌کند.
 • کاری شبیه اتو مو را انجام می‌دهد و موها را صاف می‌کند.
 • می‌توان با برس حرارتی، موها را حالت داد.
کاربردهای برس حرارتی
کاربردهای برس حرارتی

درست است که تکنولوژی جدید، دستگاه‌های مختلفی را جایگزین سشوار کرده است. اما این دستگاه هنوز جایگاه خود را از دست نداده است. راهنمای خرید سشوار نکاتی را برای داشتن خریدی مطمئن، بیان کرده است.

اتوی مو بهتر است یا برس حرارتی؟

بد نیست که در ابتدای مقاله راهنمای خرید برس حرارتی، به مقایسه اتوی مو و برس حرارتی نیز بپردازیم.

ازآنجایی‌که صاف کردن موها، کار مشترکی است که اتو و برس حرارتی مو انجام می‌دهند، شاید در تردید باشید که کدام‌یک را خریداری کنید.؟

در ادامه به تفاوت‌های این دو دستگاه و همچنین مزایا و معایب هرکدام اشاره نموده‌ایم تا بتوانید به‌درستی تصمیم بگیرید.

مقایسه اتوی مو و برس حرارتی

 • اتوی مو، موها را کاملاً صاف و لَخت می‌کند. درصورتی‌که برس حرارتی موها را کاملاً لخت و تخت نمی‌کند و کمی به موها حجم می‌دهد.
 • برای صاف کردن موهایی که ضخیم، فر و وز هستند؛ اتوی مو کارایی بهتری دارد و برای موهای نازک و آسیب‌پذیر، استفاده از برس حرارتی پیشنهاد می‌شود.
 • موهای صاف شده با اتوی مو، احتمالاً تا زمانی که حمام نرفته‌اید؛ صاف باقی می‌مانند؛ اما با برس حرارتی زودتر صافی خود را از دست می‌دهند.
 • این دو دستگاه، هر دو دارای تکنولوژی تولید یون برای رفع الکتریسیته ساکن و براق شدن موها هستند.
 • هر دو دستگاه قابل‌حمل هستند و این یکی از مزیت‌های بسیار خوب آن‌ها به‌حساب می‌آید.
 • اکثر افرادی که موهای بلندی دارند؛ از وجود موخوره، رنج می‌برند. مقاله علت موخوره و درمان آن نوشته شده است تا به نگرانی شما درباره این موضوع، خاتمه دهد.

شما می‌توانید مقاله راهنمای خرید اتو مو را نیز مطالعه نمایید. سپس تصمیم بگیرید که یک اتوی مو بخرید و یا برس حرارتی؛ شاید هم هر دو.

برای خرید برس حرارتی به دنبال چه ویژگی‌هایی باید بگردیم؟

ازآنجایی‌که یک برس حرارتی می‌تواند جایگزین خوبی برای دو دستگاه (اتوی مو و سشوار) باشد. مهم است که در انتخاب آن اشتباه نکنید. به همین دلیل، دانستن نکاتی برای خرید بهترین برس حرارتی حائز اهمیت می‌باشد.

خوش‌دست باشد

برس‌هایی که دسته‌های آن متناسب با ارگونومیک دست ساخته شده‌اند؛ کمتر موجب خستگی دست می‌شوند و استفاده از آن‌ها راحت‌تر است. توجه کنید که دسته برس به اندازه کافی بلند باشد و در دست سُر نخورد.

برس حرارتی خوش دست
برس حرارتی خوش دست

برخی اعتقاد دارند که ریزش موی آن‌ها دلایل مختلفی دارد. اما هیچکس نمی‌داند که می‌توان با انجام راه‌های ساده و بسیار راحت از ریزش مو جلوگیری کرد. در مقاله‌ی بعد به شما نشان خواهیم داد که این کار شدنی است.

جلوگیری از ریزش مو

وزن سبک

اگر شما موهای بلندی دارید؛ سعی کنید برسی را انتخاب نمایید که علاوه بر خوش‌دست بودن، سبک نیز باشد. زیرا صاف کردن و حالت دادن موهای بلند کمی وقت‌گیر است و سنگینی برس، می‌تواند دست را خسته کند.

دارای قابلیت تنظیم دما باشد!

برخی از برس‌های حرارتی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان درجه حرارت آن‌ها را تنظیم نمود. دلیل آن این است که هر نوع مویی، به درجه حرارت خاصی نیاز دارد و استفاده از حرارت یکسان برای انواع مختلف مو، می‌تواند به مو آسیب برساند.

خاموش شدن خودکار برس حرارتی

یکی دیگر از نکات خرید برس حرارتی، توجه به تایمر دستگاه است.

بهتر است برس حرارتی را خریداری نمایید که پس از مدتی روشن بودن، به‌طور خودکار خاموش می‌شوند.

این قابلیت از خطرات احتمالی مانند آتش‌سوزی، سوختن دستگاه و … جلوگیری می‌کند.

قفل تنظیم دما

ازآنجایی‌که معمولاً دکمه‌های تنظیم دما در قسمت دسته‌ی برس قرار دارند. ممکن است ناخودآگاه دستمان با دکمه‌ها برخورد کند و دما را تغییر دهد. داشتن قفل تنظیم دما، احتمال به وجود آمدن چنین اشتباهی را به صفر می‌رساند.

قفل تنظیم دما
قفل تنظیم دما

تولید یون منفی

یون‌های مثبت موجود در مو باعث می‌شوند که موها وز شوند و به‌درستی حالت نگیرند.

می‌توان با استفاده از برس‌های حرارتی که یون منفی دارند؛ یون‌های مثبت موجود در مو را خنثی نمود و از وز شدن و ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری کرد.

یکی دیگر از مزیت‌های وجود یون منفی در برس حرارتی این است که باعث براق شدن، حفظ رطوبت، طراوت و شادابی مو می‌شود.

نوع صفحه

یکی دیگر از موارد مربوط به راهنمای خرید برس حرارتی که باید به آن توجه نمود؛ نوع صفحه برس است.

اگر شما برای اولین بار است که می‌خواهید از برس‌های حرارتی استفاده نمایید. برسی را انتخاب کنید که سریع داغ نشود و گرمای یکنواختی داشته باشد. وگرنه ممکن است موهای شما بسوزد.

جنس دندانه‌های برس حرارتی

مانند صفحه برس حرارتی، دندانه‌های آن نیز از مواد مختلفی ساخته می‌شود. مانند سرامیک، نایلون، سیلیکون یا سایر ترکیبات سرامیک، تورمالین و تیتانیوم.

گفته می‌شود که دندانه‌های سرامیکی گرمای بسیار ملایمی را به‌طور یکنواخت در همه دندانه‌ها، پخش می‌کند.

نوک دندانه‌ها

توجه به نوک دندانه‌ها، یکی دیگر از موارد مربوط به راهنمای خرید برس حرارتی است.

یکی از مزایای برس‌های حرارتی نسبت به سایر دستگاه‌ها، عدم تماس مستقیم حرارت با پوست سر است. دندانه‌های نوک گرد باعث می‌شوند که حرارت به پوست نرسد و با خیال راحت موهایتان را صاف کنید.

اگر نوک دندانه‌ها تیز باشد؛ شما نمی‌توانید با خیال راحت از آن استفاده نمایید. پوست سر حساس است و برخورد یک شی نوک‌تیز به آن دردآور است. از جهت دیگر، گرد بودن نوک دندانه‌های برس حرارتی، می‌تواند پوست سر را ماساژ دهد و گردش خون را تقویت کند.

نکات خرید برس حرارتی
برس حرارتی نوک گرد

استفاده مداوم از سشوار، اتو مو و بابیلیس برای حالت دادن مو، به‌سلامت موهای شما آسیب می‌رساند. مطالعه حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سیم برق برس حرارتی

شاید به نظر افرادی که تابه‌حال از برس حرارتی استفاده ننموده‌اند؛ طول و جنس سیم برس مهم نباشد اما افرادی که تجربه این کار را دارند، می‌دانند که اگر سیم دستگاه کوتاه باشد؛ استفاده کردن از آن بسیار سخت می‌شود.

این مقاله به شما پیشنهاد می‌کند که حتماً به ویژگی‌های سیم دستگاه که در زیر توضیح داده‌شده‌؛ دقت نمایید.

طول سیم

معمولاً گفته می‌شود که طول سیم برس حرارتی نباید کمتر از 240 سانتی‌متر باشد؛ زیرا ممکن است پریز برق از میز آرایش دور باشد و شما مجبور شوید برای استفاده از برس، سرِ خود را خم نمایید و یا اینکه سیم کشیده شود و خطرآفرین باشد.

جنس سیم

ازآنجایی‌که برای خشک کردن، حالت دادن و صاف کردن موها لازم است دستگاه را به جهت‌های مختلف بچرخانید؛ اگر سیم برس حرارتی از جنس خوبی برخوردار نباشد؛ به‌سرعت دچار پوسیدگی می‌شود و همین مسئله می‌تواند باعث برق‌گرفتگی و یا آتش‌سوزی شود.

محل اتصال سیم به برس حرارتی

به دلیل اینکه سیم برس در زمان استفاده ممکن است کشیده شود؛ لازم است که محل اتصال سیم به بدنه محکم باشد. برخی از برس‌ها هستند که سیم آن‌ها حالت چرخشی دارد و با جابجایی پیچ نمی‌خورد و مشکلی برای شما پیش نمی‌آورد.

برس حرارتی بی‌سیم

جالب است که بدانید؛ برس‌های حرارتی وجود دارد که فاقد سیم می‌باشند و با باتری کار می‌کنند. این برس‌ها علاوه بر اینکه سیمی ندارند تا مزاحمت ایجاد کند؛ برای مسافرت و جابجایی نیز مناسب هستند.

اندازه برس حرارتی

یکی از نکات مربوط به راهنمای خرید برس حرارتی که حتماً باید مدنظر قرار داد؛ اندازه برس است. اگر موهای پرحجم و بلندی دارید بهتر است که برس حرارتی با عرض زیاد خریداری کنید؛ تا کارتان سریع‌تر پیش برود و کمتر خسته شوید.

برس حرارتی تخت یا گرد؟

معمولاً گفته می‌شود که اگر موهای بلندی دارید از برس‌های حرارتی گرد استفاده نمایید و در غیر این صورت، برس‌های تخت و مسطح را خریداری نمایید که عملکرد بهتری بر روی موهای کوتاه دارند.

برس حرارتی تخت یا گرد
برس حرارتی تخت یا گرد

ضمانت‌نامه معتبر

برس حرارتی یک وسیله برقی است و تنها با چندین بار استفاده می‌توان از سالم بودن یا نبودن آن مطمئن شد.

لازم است که هنگام خرید این دستگاه به ضمانت‌نامه آن توجه نمایید تا در صورت خراب شدن، بتوانید آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.

قیمت

در مبحث راهنمای خرید برس حرارتی بد نیست به قیمت نیز اشاره‌ای کنیم.

برس‌هایی که ارزان‌قیمت هستند معمولاً از قابلیت‌های تنظیم دما، یونی بودن، گرم شدن سریع و … برخوردار نیستند.

ازآنجایی‌که یک برس حرارتی، کار اتوی مو و سشوار را نیز انجام می‌دهد، می‌توان به‌جای خرید هر سه دستگاه، هزینه بیشتری برای خرید برس حرارتی در نظر گرفت.

دلایل مختلفی مانند رژیم غذایی اشتباه، آلودگی‌ها و … باعث شده است که سن ریزش مو، کاهش یابد و بسیاری از جوانان از کم‌پشت شدن موهایشان رنج ببرند.

انواع برس حرارتی بر اساس صفحه گرم‌کننده

برس‌های حرارتی نیز مانند اتوهای مو، سه نوع صفحه دارند.

صفحه سرامیکی

یکی از بهترین موادی که برای صفحه برس حرارتی می‌توان استفاده کرد، سرامیک است. معمولاً این نوع برس به افرادی که کار بلد نیستند و موهایی نازک و شکننده دارند؛ پیشنهاد می‌شود. برس حرارتی سرامیکی مزایا و معایبی دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.

مزایا

• نسبت به برس‌های حرارتی از جنس تورمالین یا تیتانیوم، قیمت مناسب‌تری دارد..
• گرما را به‌طور یکنواخت پخش می‌کند.
• احتمال سوزاندن مو کمتر است.
• صفحه سرامیکی گرما را برای مدت طولانی حفظ می‌کند.
• گرمای مادون‌قرمز ایجاد می‌کند؛ بنابراین به مو آسیب نمی‌زند.
• برای موهای نازک، شکننده و آسیب‌دیده مناسب می‌باشد.
• برای مصارف روزمره قابل‌اطمینان‌تر هستند.

معایب

• یکی از معایب این برس این است که نسبت به سایر برس‌های حرارتی، دیرتر داغ می‌شود.

برس حرارتی صفحه سرامیکی
برس حرارتی صفحه سرامیکی

صفحه تورمالینی

صفحه برس‌های حرارتی از جنس تورمالین، از پودر یک سنگ با همین نام ساخته می‌شوند.

از ویژگی‌های این نوع برس، می‌توان موارد زیر را نام برد:

• به‌آرامی گرم می‌شوند و به همین دلیل گرما را برای مدت طولانی در خود حفظ می‌کنند.
• حرارت را به‌طور یکنواخت پخش می‌نماید.
• نسبت به اتوهای سرامیکی سریع‌تر کار می‌کند.
• با ایجاد گرمای مادون‌قرمز؛ موها را نرم و براق می‌کند.
• چندین برابر سایر برس‌های حرارتی قادر است به‌طور طبیعی یون‌های منفی تولید کند.
• در مقاله راهنمای خرید برس حرارتی، به افرادی که دارای موهایی مات، خشک، ضخیم و موخوره هستند؛ توصیه می‌شود که برس حرارتی تورمالین را خریداری نمایند.

صفحه سرامیکی و تورمالینی

صفحه برس‌های حرارتی که از ترکیب تورمالین و سرامیک ساخته شده‌اند؛ از مزایای هر دو جنس برخوردار است. باوجود تورمالین در صفحه‌های سرامیکی، یون‌های منفی بیشتری تولید می‌شود؛ گرما را سریع‌تر بازیابی می‌کند و گرما را به‌طور مساوی‌تری نسبت به سرامیک پخش می‌کند.

صفحه تیتانیومی

تیتانیوم یک عنصر فلزی است که استحکام زیاد، وزن کم، سرعت انتقال گرمای بالا و قابلیت بالای حفظ دما از مشخصات آن می‌باشد. استفاده از این عنصر در ساخت برس حرارتی باعث شده است که نسبت به برس‌های سرامیکی زودتر داغ شوند و همچنین از دوام بیشتری برخوردار باشند.

ویژگی‌ها

 • مقاله نکاتی برای خرید بهترین برس حرارتی ، به شما می‌گوید که این نوع برس حرارتی معمولاً توسط آرایشگران حرفه‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد و به دلیل اینکه خیلی سریع داغ می‌شود و حرارت یکنواخت بالایی نیز دارد؛ برای موهای پرپشت و ضخیم توصیه می‌شوند و چون موها را از سمت خارج به داخل حرارت می‌دهند، بهتر است که برای موهای نازک و ظریف و همچنین توسط افراد نابلد مورداستفاده قرار نگیرد.
 • در برس حرارتی تیتانیومی نیز مانند اتوهای تورمالینی و سرامیکی از حرارت مادون‌قرمز استفاده می‌شود و در برخی از مدل‌های آن، سیستم تولید یون منفی نیز به کار رفته است.
 • به افرادی که قصد خرید برس حرارتی از جنس تیتانیوم را دارند در یک جمع‌بندی باید گفت که صفحه تیتانیوم به‌سرعت داغ می‌شود و همچنین به‌خوبی گرما را حفظ می‌کند؛ البته همین موضوع است که استفاده از این نوع اتو، کار را مشکل می‌کند و باید سرعت عمل بالایی در استفاده از آن را داشت. اگر موی شما به حرارت بالا حساس است؛ این نوع برس حرارتی به شما توصیه نمی‌شود ولی اگر به دنبال برسی هستید که سریع داغ شود؛ این برس گزینه مناسبی است.

معروف‌ترین مارک‌های برس حرارتی

 • رمینگتون
 • فیلیپس
 • بابیلیس
 • پرومکس
 • جیمی
 • روزیا
برس حرارتی ریمینگتون
برس حرارتی ریمینگتون

خشکی مو و نرسیدن آب کافی به ساقه مو در اثر استفاده مداوم از اتو و سشوار و همین‌طور رژیم غذایی ناسالم رخ می‌دهد. آب‌رسانی به مو نیز مانند آب‌رسانی به پوست اهمیت فراوانی دارد. مقاله فواید آب‌رسان مو را از دست ندهید.

اگر از پس مخارج کاشت مو برنمی‌آیید؛ بد نیست که کلاه‌گیس را امتحان کنید. راهنمای خرید کلاه‌گیس نکات لازم برای خرید کلاه‌گیس را ارائه داده است.

جهت خرید و فروش لوازم آرایشی با قیمت مناسب می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

منابع:

brushedstraight.com

instraight.com

hotairbrushreviews.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *