برندهای ساعت سوئیسی

بهترین و زیباترین برندهای ساعت مچی سوئیسی

کشور سوئیس سابقه طولانی در ساخت زیباترین و نفیس‌ترین ساعت‌های دنیا را دارد. برندهای ساعت سوئیسی در طول تاریخ، فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته و با سربلندی از دل سختی‌ها بیرون آمده‌اند.

سوئیس خانه سنتی ساعت‌سازی دنیا است. بهترین ساعت‌سازان اروپا و جهان شرکت‌های خود را در میان کوه‌های تماشایی و حیرت‌انگیز سوئیس برپا کرده. سابقه‌ای طولانی در ساخت دقیق‌ترین، زیباترین و همچنین لوکس‌ترین ساعت‌ها رادارند.

ما در مقاله برندهای ساعت سوئیسی، به معروفی چندین برند ساعت سوئیسی و مدل‌های معروف آن‌ها می‌پردازیم. بنابراین اگر شما به ساعت و اطلاعات مربوط به آن علاقه دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که ادامه این مقاله را مطالعه فرمایید.

ساخت سوئیس

اصطلاح ساخت کشور سوئیس فقط یک برچسب کالا، برای یک محل مبدأ نیست. بلکه مهم‌تر از آن‌یک مهر تأیید و یک علامت کیفیت شناخته‌شده در سراسر جهان است.

امروزه بیش از نیمی از کل ساعت‌های لوکس جهان، ساخت کشور سوئیس است. ازنظر کار دست، بعضی‌اوقات فقط یک تفاوت ظریف است که این گروه از تولیدکنندگان ساعت را از دیگران متمایز می‌کند.

آی دبلیو سی

سفر ما با شافهاوسن آغاز می‌شود، فقط چند کیلومتر دورتر از مرز آلمان، جایی که شرکت بین‌المللی تماشا در سال ۱۸۶۸ تأسیس‌شده است. از آن زمان، این واژه مخفف ساعت‌های سوئیسی است که طبق بالاترین معیارهای فنی تولید می‌شوند.

در سال ۱۹۹۳، IWC یکی از پیچیده‌ترین ساعت‌های مچی در تاریخ به نام Destriero Scafusia را ساخت. در دهه ۱۹۵۰، IWC به‌عنوان یکی از معدود تولیدکنندگان با اندازه کیس بزرگ‌تر از ۴ سانتی‌متر و با کالیبرهای ساعت جیبی، ساعت‌هایی را تولید کرد که از دقت بالایی برخوردار بودند.

امروزه، IWC بدون نیاز به تطبیق در مقطعی از زمان، با روندهای فعلی همگام شده است. محدوده ساعت‌های IWC تا آنجا که به مجموعه اخیر آن مربوط می‌شود، قابل‌توجه‌تر از گذشته است.

نکته

اگرچه یک کارآفرین آمریکایی IWC را تأسیس کرد، اما این برند ریشه در سوئیس دارد. درواقع آن‌ها تنها تولیدکننده عمده ساعت‌های سوئیسی هستند که در مناطق شرقی کشور مستقرند.

بیشتر برندهای مشهور ساعت سوئیسی در قسمت غربی ایالت قرار دارند. IWC به دلیل تولید ساعت خلبان باکیفیت بالا مشهور است.

آی دبلیو سی مدل پرتغالی

ما در این قسمت از مقاله برندهای ساعت سوئیسی شمارا با مدل پرتغالی برند آی دبلیو سی آشنا می‌کنیم. در دهه ۱۹۳۰، دو تاجر پرتغالی زنگ در شرکت ساعت‌سازی IWC را زدند.

آی دبلیو سی
ساعت برند آی دبلیو سی

آن‌ها خواستار ساعتی بودند که ازنظر دقت، توانایی رقابت با یک ‌زمان‌سنج دریانوردی را داشته باشد. شرکت آی دبلیو سی با این ایده، به سراغ خلق مکانیم های پیچیده در قاب یک ساعت رفت و طراح ظاهری ساعت را در اولویت دوم قرار داد.

ساعت آی دبلیو سی سری پرتغالی که از دل درخواست دو تاجر پرتغالی بیرون آمد. باعث پیشرفت‌های عظیمی در صنعت ساعت‌سازی شد.

طراحی سری پرتغالی کاملاً منحصربه‌فرد از آب درآمد. جای دادن فناوری پیشرفته مدنظر ساعت‌سازان در درون یک ساعت کوچک ممکن نبود.

در دورانی که ساعت‌هایی با قاب کوچک پرطرفدار بودند، قاب این مدل بزرگ‌تر ساخته شد. لبه باریک و صفحه سفیدرنگ از ویژگی‌های این ساعت‌ها بودند. در حال حاضر این ساعت‌ها به دلیل قاب بزرگ‌تر طرفداران زیادی دارند. به‌عنوان ابزاری دقیق، زیبا و کلاسیک برای نمایش زمان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بلانپین

یکی از قدیمی‌ترین برندهای ساعت سوئیسی در جهان Blancpain است. تاریخ غنی و قدیمی آن در ویلرت سوئیس، در سال ۱۷۳۵ آغاز شد. که جهان ژاکوس بلانپین آغازگر چیزی است. که می‌تواند در یک کسب‌وکار خانوادگی چند صدساله باشد.

در آن زمان او یک معلم مدرسه بود. اما رونق صنعت ساعت‌سازی را بیش بینی کرد. این موضوع باعث شد تا او مزرعه خود را به کارگاه تبدیل کند.

او کار کوچک خود را با تولید قطعات ساعت‌های جیبی آغاز کرد. خیلی زود شروع به ایجاد مکانیسم حرکت Ebauche سوئیسی کرد. تا اینکه سرانجام به تولید ساعت‌های کامل دست‌یافت.

این شرکت بیش از ۲۰۰ سال در خانواده آن‌ها ماندگار شد. تا اینکه گروه swatch swiss group در سال ۱۹۹۲ آن زا خریداری کرد. دستاورد دیگر، تولید اولین توربیلون و تقویم اتوماتیک جهان با ذخیره انرژی به مدت ۸ روز است.

دلایل شهرت بلانپین

این ساعت به صورت کلی به عنوان اولین ساعت غواصی مدرن شناخته می شود. سربازان غواص فرانسوی در زمان جنگ با درخواست کاپیتان مالوبیئر از این نوع ساعت استفاده می‌کردند.

اگر میخواهید تفاوت دو ساعت سیکو با کاسیو را بدانید. خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد میدهیم.

مقایسه ساعت سیکو با کاسیو

بریتلینگ

ما هنوز در قسمت شمالی کشور هستیم. اما دورتر از غرب، حدود ۸۰ کیلومتری جنوب بازل، ما به شهرداری کوچک گرنچن رسیده‌ایم. که در دامنه کوه‌های ژورا واقع‌شده است. (یک کوه پشت کوه در شمال غربی کوه‌های آلپ سوئیس در امتداد مرز سوئیس و فرانسه. جایی که اکثر تولیدکنندگان ساعت سوئیسی آن را خانه صدا می‌زنند).

بریتلینگ
ساعت برند بریتلینگ

Breitiling مخفف کرونوگرافی درجه‌یک هواپیمایی با درجه قابلیت‌های اضافی است که بر روی یک قاب چرخان فعال می‌شود.

طرفداران این مارک سوئیسی می‌دانند چگونه بسیاری از جزئیات مربوط به شماره‌گیری و شخصیت پایه ورزشی-باستانی ساعت‌های آن را ارزیابی کنند.

تاریخچه بریتلینگ از زمان تأسیس شرکت لئون بریتلینگ در سال ۱۸۸۴ آغاز شد. صرف‌نظر از تعطیلی موقت و تصاحب حقوق مالکیت توسط تولیدکننده Sicura، Breitling . امروزه بیشتر به عنوان یک شرکت مستقل فعالیت می‌کند.

با آرم بالدار B روی این برند متوجه خواهید شد که این برند لوکس سوئیسی در ساخت ساعت‌های صنعت هواپیمایی تخصص دارد.

شروع کاربریتلینگ

طرح ساخت آن از سال ۱۸۸۲ آغاز شد که در آن زمان لئون بریتلینگ متوجه شد که جهان به روش‌های دقیق‌تری برای زمان‌بندی نیاز دارد.

او که به ورزش و علم اشتیاق زیادی داشت، تصمیم گرفت تا روی زمان نگاره‌ها و تایمرها تمرکز کند. زمانی که لئون در سال ۱۹۱۴ درگذشت، پسرش گاستون کار ساعت‌سازی را به عهده گرفت. او تصمیم گرفت تا از بازار هواپیمایی نوظهور بهره ببرد و به سمت ساخت ساعت‌های خلبانی سوق پیدا کرد.

یکی از معتبرترین برندهای ساعت سوئیسی، breitling پس از گذشت سال‌ها توسعه فناوری با تمرکز بر ساعت‌های هواپیمایی، موردتوجه قرار گرفت.

طولی نکشید که نیروی هوایی سلطنتی انگلیس از Breitling برای خلبانان خود استفاده کرد. این ساعت در بین خلبان محبوب است و یک کرونوگراف با یک کامپیوتر پرواز یکپارچه است.

امگا

برخی از علاقه‌مندان به سینما، Omega را به عنوان ساعت انتخابی جیمز باند می‌شناسند. آنچه این برند ساعت سوئیسی را برای جاسوس مناسب می‌کند، قدمت و نقاط عطف آن است.

بنیان‌گذار اُمگا لوئیس برانت است. او نمی‌دانست که اُمگا چند صدسال دیگر رشد می‌کند و به یکی از محبوب‌ترین برندهای ساعت سوئیسی تبدیل می‌شود و واحدهای نظامی مانند ارتش هوایی سلطنتی سربازانشان را به اُمگا مجهز کردند.

حتی ناسا نیز اُمگا را به عنوان ساعت مچی فضانوردان آپولو ۱۱ انتخاب کرد؛ بنابراین، این ساعت اولین ساعتی است که به ماه سفرکرده است.

اُمگا، مدل اسپیدمستر پروفشنال

ناسا در سال ۱۹۶۵ اقدام به آزمایش ۱۲ ساعت مختلف برای سنجش مقاومت آن‌ها در برابر تنش‌های مختلف نظیر حرارت، رطوبت، خوردگی، لرزش، صدا و دیگر فاکتورها کرد.

آن‌ها به دنبال گزینه‌ای ایدئال برای فضانوردان خود بودند. در آزمونی که ساعت‌های رولکس، لونژین و تگ هویر از پس آن برنیامدند.

اسپیدمستر پروفشنال (Speedmaster Professional) مدل ۱۹۷۵ از شرکت اُمگا با سربلندی بیرون آمد.

اُمگا، مدل اسپیدمستر پروفشنال
ساعت اُمگا، مدل اسپیدمستر پروفشنال

از آن زمان به بعد این ساعت‌های عقربه‌ای با کوک دستی تبدیل به اسطوره شدند و لقب ساعت ماه را به خود اختصاص دادند.

وقتی‌که فضانورد آمریکایی، باز آلدرین اولین قدم خود را بر سطح ماه گذاشت، یک ساعت اسپیدمستر پروفشنال به دست داشت.

این ساعت‌ها علاوه بر مقاومت بسیار بالا، با توجه به صفحه‌نمایش مشکی‌رنگ خود، طراحی باابهت و زیبایی را به نمایش می‌گذارند.

بریجت

اگر داشتن ساعتی که بتوان هر از چند گاهی آن را کوک کرد مهم است، می‌توانید از breguet برای این کار متشکر باشید.

بنیان‌گذار آن، ابراهام لوئیس بریجت، یکی از مهم‌ترین چهره‌های تاریخ ساعت‌سازی است. وی کار ساعت‌سازی را درزمانی که پاریس بود آغاز کرد، او در حالیکه تحت آموزش آبوت ژوزف فرانسوز ماری بود، به این مهارت دست‌یافت.

بریجت به‌واسطه دانشش در ساعت‌سازی، فن‌آوری‌های زیادی را به کاربرد. یکی از شاهکارهای او خلق اولین ساعت کوک خودکار است که آن را پرپچوئل (perpetuelle نامید.

یکی دیگر از نقاط قوت این برند اختراع اولین ساعت مچی است. در طی گذر زمان، برجت شهرت خود را به دست آورده و دارای یک فهرست متمایزی از مشتری‌ها است از طرفداران این برند می‌توان به شاه جورج سوم، ملکه ویکتوریا و ناپلئون بناپارت اشاره کرد.

اگرچه آغاز خلق این برند از پاریس شروع شد، اما از زمان خریداری Swatch در سال ۱۹۹۹ امروزه این برند یکی از بهترین برندهای ساعت سوئیسی به شمار می‌آید.

دلایل شهرت بریجت

به عنوان ملکه (Queen) مشهور است. این ساعت جیبی به عنوان پنجمین ساعت پیچیده جهان شناخته می شود.

این مجموعه به دلیل شکل صفحه‌های غیرمتعارفش مشهور است، قاب روکش این ساعت واقع آن را منحصربه‌فرد می‌کند.

اگر میخواهید با بهترین مدل ساعت آشنا شوید. مقاله بهترین مارک ساعت مچی دنیا را مطالعه فرمایید.

TAG Heuer

از سولوتورن دوزبانه در حال حرکت به کانتون نوینبورگ هستیم و اکنون به Romandie رسیده ایم. در ارتفاع ۹۹۲ متری از سطح دریا، شهر Chaux-de-Fonds مقر TAG Heuer است.

درحالی‌که این تهیه‌کننده در ژانر شاخت ساعت زیبا فعالیت می‌کند، صلاحیت اصلی آن همچنان در رشته تولید کرونوگراف ورزشی است.

یکی از برندهای ساعت سوئیسی که شهرت خود را درزمینهٔ برگزاری رویدادهای مختلف اسپرت کسب کرده، برند TAG Heuer است.

این برند به‌قدری معتبر شد که می‌توانست نگهدارنده زمان (timekeeper) رویدادهای اسپرت المپیک در دهه ۱۹۲۰ باشد.

TAG Heuer
ساعت برند TAG Heuer

همچنین Tag Heuer اولین کرنومتر روی داشبورد را برای خودروها با نام Autavia معرفی کرد، بنابراین ارتباط این برند با مسابقات اتومبیلرانی بیشتر شد.

دلایل شهرت TAG Heuer

اشتیاق آنها به اتومبیلرانی الهام‌بخش مدل‌های محبوب مانند Carrera است. در چند دوره اخیر این برند سوئیسی توسط گروه پورشه فرمول E به عنوان زمان‌سنج آن‌ها انتخاب شد.

در سال ۱۹۸۵ شرکت خودروسازی TAG شرکت Heuer را خریداری کرد و این امر باعث شد که شرکت نام خود را به TAG Heuer تغییر دهد.
بعد یکی از مشهورترین مسابقات، Carrera با نام رانندگان اتومبیل‌های مسابقه در ذهن‌ها ماند، مردم آن را به عنوان یکی از افسانه‌ای‌ترین کرونوگرافهای ساخته‌شده در نظر می‌گیرند.

تگ هویر، مدل موناکو (TAG Heuer Monaco)

عاشقان ساعت تا قبل از ۱۹۶۹ هرگز یک ساعت مچی عقربه‌ای اتوماتیک با صفحه مربعی شکل ندیده بودند اما جک هویر، مدیرعامل شرکت سوئیسی تگ هویر به صحنه آمد و ساعت سری موناکو را معرفی کرد.

موناکو در دو مدل به بازار عرضه شد، هردو مدل دارای یک شیشه برآمده کریستالی به همراه عقربه‌ها و شماره‌های سفیدرنگ بودند. اما یک مدل دارای یک صفحه آبی براق بود و دیگری یک صفحه خاکستری‌رنگ براق داشت.

مدل آبی براق سری موناکو محبوبیت بیشتری داشت و نمایشان کلکسیونرها طرفداران بیشتری پیدا کرد و استیو مک کوئین، بازیگر مشهور هالیوود در سال ۱۹۹۷ در فیلم Le Mans یکی از ساعت‌های سری موناکو را به دست داشت.

این اتفاق باعث محبوبیت بیش اندازه ساعت‌های موناکو شد؛ هم‌زمان با افزایش شهرت مک کوئین تقاضا برای ساعت‌های موناکو هم بیشتر شد.

زنیت

یکی دیگر از برندهای ساعت سوئیسی برند، Zenith است که ما در این قسمت از مقاله به معرفی آن می‌پردازیم.

در لو لوکل، در وسط فلات کوه ژورا و نه‌چندان دور از مرز سوئیس و فرانسه، یک کارخانه وجود دارد که از سال ۱۸۶۵ به‌طور بی‌وقفه ساعت تولید می‌کند.

این کارخانه در اصل توسط جورج فاور-ژاکوت جوان کارآفرین ۲۲ ساله تأسیس شد. در میان برندهای ساعت سوئیسی جهان، زنیت یکی از معدود برندهایی است که هنوز هم تمام بخش‌های ساعت را در داخل کشور خود تولید می‌کند.

زنیت اولین موتور کرنوگراف اتوماتیک یکپارچه El Primero را ایجاد کرد. هیچ موتور دیگری نمی‌تواند یک‌دهم ثانیه را اندازه‌گیری کند تا امروز مردم آن را دقیق‌ترین کالیبر ساخت این مجموعه می‌دانند.

برندهای ساعت سوئیسی
ساعت برند زنیت

صحت و دقت این برند بی‌نظیر است و به همین خاطر سایر برندهای ساعت سوئیسی برای تقویت توان خود از این مدل ساعت‌ها الهام گرفته‌اند. یک نمونه از این موارد رولکس دیتونا (Rolex Daytina) است. دارای اولین بخش کرونوگرافی کاملاً یکپارچه، با فرکانس بالا و خودکار است.

ون کلیف و آرپلز

در بین بهترین برندهای ساعت سوئیسی که در قسمت‌های قبلی ذکرشده‌اند، برند Van Cleef & arpels یکی از منحصربه‌فردترین زمان‌سنج‌های ارائه‌شده است.

ون کلیف و آرپلز به دلیل ابتکار فناوری‌های ساعت‌سازی مشهور نیست، بلکه ساعت‌های طراحی‌شده هنرمندانه این برند بیشتر مناسب برای نمایش در موزه هستند، به دلیل اینکه آن‌ها کار خود را با برند جواهرات شروع کرده‌اند.

در سال ۱۹۸۹، استل آرپلز با آلفرد ون کلیف ازدواج کرد، هر دو آن‌ها در کسب‌وکار سنگ‌های قیمتی فعالیت می کردند. تجربه خانواده‌های آن‌ها در تزئین سنگ‌های قیمتی منعکس‌کننده طراحی ساعت‌های آن‌ها بود.

این ساعت یکی از منحصربه‌فردترین صفحات را دارد. به‌جای عقربه، سیاره‌هایی را می‌بینید که از سنگ‌های قیمتی ساخته‌شده‌اند.

بوم ‌اَند مرسیئر

یکی دیگر از برندهای ساعت سوئیسی برند Baume & Mercier است که ما در این قسمت از مقاله، به معرفی آن می‌پردازیم.

این برند ممکن است که به‌اندازه رولکس معروف نباشد اما اصل و منشأ آن به‌اندازه برندهای ذکرشده چشمگیر است. این برند هم دارای تمایزات است و البته جوایزی هم دریافت کرده است.

در سال ۱۹۱۹، آن‌ها نشان Poincin De Geneve را دریافت کردند، همچنین برخی از ساعت‌های آن‌ها به دلیل شکل‌های هنری‌شان جوایز معتبر بین‌المللی را دریافت کرده‌اند.

دلایل شهرت بوم ‌اَند مرسیئر

این مجموعه با ظاهری قدیمی از تاریخچه این شرکت الهام گرفته است. این محصول با زیبایی ظاهری هنری و شکل منحصربه‌فرد خود توانسته است بسیاری از علاقه‌مندان به ساعت مچی را تحت تأثیر قرار دهد.

ژژر لوکولتر

برند Jaeger LeCoultre حق خود را به عنوان ساعت‌ساز ساعت‌سازان به دست آورده است. این برند سوئیسی سال‌ها جنبش‌های ساعت‌سازان دیگر را ایجاد می‌کرد.

ازجمله این نمانام‌ها می‌توان به Patek Philippe و Audemars Piguet اشاره کرد. یکی از صدها دستاورد قابل‌توجه این برند،Atmos است.

برخلاف ساعت‌های معمولی، این ساعت از دما برای تغییر حالت استفاده می‌کند و به دلیل طراحی پیچیده این ساعت، هیچ برند دیگری حتی به تولید آن‌هم نزدیک نشده است.

ژژر لوکولتر مدل رِوِرسو

گاهی اوقات ساده‌ترین ایده‌ها، باعث خلق بهترین‌ها می‌شود. چنین ایده‌ای در پشت تاریخچه خلق رِوِرسو (reverse) توسط کمپانی ژژر لوکولتر در سال ۱۹۳۱ دیده می‌شود.

این ساعت دارای قابی است که به کاربر امکان حرکت شویی صفحه و برگرداندن آن به پشت را می‌دهد. با این کار، صفحه‌نمایش از دید پنهان می شود.

اگر برای شما هم سؤال شده است که این قابلیت چه مزیتی دارد، اجازه دهید تا به همان سال‌ها برگردیم، در آن سال‌ها بازی چوگان طرفداران زیادی در اروپا داشت.

ژژر لوکولتر مدل رِوِرسو
ساعت برند ژژر لوکولتر مدل رِوِرسو

برای جلوگیری از شکستن ساعت در زمان برخورد چوب یا توپ چوگان، این قابلیت توسط سزار دُ تِری به برخی از ساعت‌ها اضافه شد. مصدر فعل رِوِرسو به معنای برگرداندن است.

این شرکت این ساعت اسپرت را روانه بازار کرد و خیلی زود از آن استقبال شد. امروزه مدل‌هایی از رِوِرسو مشاهده می شود که قاب پشتی آن‌ها با جواهرات و حکاکی‌های سفارشی تزئین شده است.

پیاژه

یکی دیگر از برندهای ساعت سوئیسی، برند Piaget است که ما آن را به شما معرفی می‌کنیم. در سال ۱۸۷۴ جورج ادوارد پیاژه فقط به خلق ساعت‌های جیبی تمرکز داشت.

پس از سه دهه پسر او کسب‌وکار را به دست گرفت و با اختیار پیدا کردن پسرش، این شرکت تولید ساعت مچی را آغاز کرد. برند پیاژه به دلیل پیشرو بودن در حرکات فوق‌العاده ظریف و نازک مشهور است.

ضخامت Altiplano که اخیراً به بازار عرضه‌شده ۳.۶۵ میلی‌متر است. این باریک‌ترین ساعت مکانیکی جهان است که با پیچش عقربه‌ای ساخته‌شده است.

واچرون کنستانتین

در این قسمت از مقاله برندهای ساعت سوئیسی، ما به معروفی برند Vacherin Constantin می‌پردازیم، این برند قدیمی‌ترین ساعت با سابقه بدون وقفه است.

در طول سال‌ها این برند ساعت سوئیسی این افتخار را دارد که دور مچ دست‌ها ماندگار شده است. واچرون کنستانتین بیش از ۲۵۰ سال سابقه ساعت‌سازی دارد. تا به امروز این برند پیچیده‌ترین ساعت‌های مچی در جهان را تولید کرده است.

Audemars piguet

یکی دیگر از برندهای ساعت سوئیسی، این برند است. ساعت‌های این برند جدای از ظاهرشان، حرکات دقیق و سازوکارهای پیچیده‌شان باعث شده است تا شایسته حضور در برندهای به نام سوئیسی را داشته باشند.

تا به امروز، ذهنیت ژول لوئیس آودمارز و ادوارد آگوست پیژت همچنان در خانواده باقی‌مانده و است که به‌نوبه خود باعث آزادی عمل این برند می‌شود.

این به برند آزادی می‌دهد که با سبک‌ها مواد بیشتری آزمایش کند. این امر در برخی از طرح‌های معاصر و مدل‌های آن‌ها مشهود است.

در اوایل دهه ۱۹۷۰ این برند مشهور ساعت سوئیسی به دلیل بحران کوارتز در آستانه ورشکستگی قرار گرفت. این خط تولید زمانی برطرف شد که آن‌ها جرالد جنتا، طراح مشهور ساعت را به سمت خود آوردند.

آن‌ها از او خواستند تا شاهکار بعدی خود را خلق کند که منجر به تولد اولین ساعت مچی استیل اسپرت Royal Oak شد.

این برند اولین مکانیسم حرکت تکرار دقیقه‌ای جهان را برای ساعت‌های مچی معرفی کرد. جدای از آن، آن‌ها اولین ساعت اسکلتی را نیز ساختند.

برند ساعت سوئیسی رولکس

هیچ‌کدام از برندهای ساعت سوئیسی به‌اندازه Rolex به نام و برای ما آشنا نیستند، درواقع در صنعتت ساعت‌سازی هیچ نام دیگری به‌اندازه رولکس طنین‌انداز نیست.

حرف R بزرگ حتی در خارج بحث ساعت نیز محبوب شده است؛ حتی ممکن است برخی از افراد بگویند که داشتن نشان تاج بر روی مچ دست شما، به معنی ساخت زندگی با آن است یعنی مانند یک پیش‌شرط برای موفقیت شما در زندگی است.

برندهای ساعت سوئیسی
ساعت رولکس

به مچ دست نوازندگان، بازیگران یا ورزشکاران برجسته نگاهی براندازید، بسیاری از آن‌ها از ساعت رولکس استفاده می‌کنند؛ جای تعجبی نیست که چرا شعار شرکت تاجی برای هر دستاورد است.

برند رولکس به دلیل اختراعات و ابداعاتش بسیار مورداحترام است. برای اولین بار، رولکس اولین برندی بود که ساعت مچی ضد آب و ضد گردوغبار را ساخت.

اولین شرکتی هست که گزینه روز و تاریخ را روی صفحه ساعت قرارداد. همه این‌ها تنها برخی از نوآوری‌هایی است که این برند به نام به دنیای ساعت مچی عرضه کرده است.

نکته

واقعیت جالب دیگر درباره این برند این است که نام آن تداعی‌کننده هیچ معنایی نیست. بنیان‌گذار آن، هانس ویلسدروف، نامی را برای برندش می‌خواست تا بدون اهمیت زبان این اسم در خاطر تمام مردم دنیا باقی بماند.

بنابراین او کلمه رولکس را اختراع کرد؛ او ادعا می‌کند که این صدا همان صدای ساعتی است که در زمان کوک‌کردن ایجاد می‌شود.

صحبت پایانی

به پایان مقاله برندهای ساعت سوئیسی رسیدیم، امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. با مطالعه مقاله برندهای ساعت انگلیسی، با بهترین و زیباترین برندهای ساعت مچی انگلیسی آشنا می‌شوید.

اگر به این موضوعات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید.

همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!

منبع:

montredo.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *