انتخاب کاپشن

انتخاب کاپشن

داشتن یک کاپشن باکیفیت و خوب یکی از الزامات فصل های سرد سال است. با نزدیک شدن به فصل‌های پاییز و زمستان، یکی از دغدغه‌های ما خرید کاپشن است. اگر شما در خرید اول برخی از نکات و موارد پیشنهادی این مقاله را مطالعه کنید . می‌توانید از خرید خود سالیان سال استفاده بهینه کنید. درواقع کاپشن متعلق به آن دسته از لباس‌هاست که می‌توانید سال‌های متمادی از آن استفاده کنید. اما به شرطی که یک کاپشن باکیفیت داشته باشید. در مقاله انتخاب کاپشن شما با خصوصیات و ملاک‌های یک کاپشن خوب آشنا خواهید شد.

در ادامه به شما پیشنهاد می کنم برای داشتن یک لباس زمستانی مناسب ، حتما مقاله ی پارچه مناسب لباس زمستانی را بدانید . با خواندن این مقاله می توانید بهترین لباس زمستانی را داشته باشید.

چگونه یک کاپشن خوب بخریم؟

همانطور که می دانید خرید یک کاپشن برای هرفرد اهمیت زیادی دارد.البته علاوه بر خرید یک کاپشن، نیز ضروری است.به دلیل صرفه جویی در هزینه ی این لباس ها، نگهداری لباس های زمستانی ضروری و مهم است.به همین دلیل پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه کنید.

انتخاب مواد باکیفیت

برای خرید یک کاپشن با کیفیت و جذاب بهتر است به نکاتی که در زیر بیان شده است ، عمل کنید:

نکته اول

حتماً رویه بیرونی ضد آب تهیه کنید. در طول زمستان به یک کاپشن ضد آب احتیاج خواهید داشت. بدون شک شما نمی‌خواهید که زیر بارش برف و باران خیس شوید. از ضد آب بودن رویه کاپشن اطمینان حاصل کنید.

برچسب را بررسی کنید تا ببینید آیا مواد پارچه بکار رفته در کاپشن ضد آب است. همچنین باید ببینید که چندلایه ماده ضد آب کاپشن را پوشانده است. هرچه لایه‌های بیشتری داشته باشید، در برابر آب محافظت بهتری خواهید داشت.

اطمینان حاصل کنید که کاپشن شما عایق‌بندی شده است. همه کاپشن‌ها مانند کاپشن‌های پشمی و چرمی عایق‌بندی ندارند. اگر در یک منطقه سردسیر و کوهستانی زندگی می‌کنید به این نکته توجه ویژه داشته باشید.

نگهداری از کاپشن چرم نیز از دیگر مقالات سایت ما است که خواندن آن برای شما که به کاپشن چرم علاقه دارید، مهم و ضروری است.

نکته دوم

به زیپ‌ها و دکمه‌های سر دست نگاه کنید. شما باید مطمئن شوید که کاپشنی که قصد خرید آن را دارید شما را در برابر سرما محافظت می‌کند. زیپ‌ها و دکمه‌های سر دست را بررسی کنید و مطمئن شوید که از مواد باکیفیت بالا ساخته‌شده‌اند و ماندگار هستند.

بعضی‌اوقات پارچه استفاده‌شده ضد آب است . اما زیپ‌های بکار رفته ضد آب نیست. بنابراین برچسب‌ها را با دقت و وسواس بررسی کنید تا مطمئن شوید علاوه پارچه کاپشن زیپ‌های آن‌هم ضد آب است.

نکته سوم

قبل از خرید یک کاپشن از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. هنگامی‌که کاپشن موردعلاقه خود را پیدا کردید، آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید واقعاً از کیفیت بالایی برخوردار است. درزها را بررسی کنید.

همچنین بهتر است قبل خرید قطعی کاپشن، از شرایط بعد از فروش کالا توسط فروشنده اطلاع پیدا کنید.

نکته چهارم

کاپشنی را انتخاب کنید که به جنس آن علاقه‌مندید.کاپشن‌های چرمی هم شیک و هم بادوام هستند. اگر ظاهر چرم را دوست دارید، کاپشن چرمی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اگر ظاهر چرم را دوست دارید و چیزی معمولی‌تر می‌خواهید، می‌توانید جیر را امتحان کنید.

انتخاب کاپشن
کاپشن جیر

مانتوهای پشمی نیز بادوام هستند و برش‌های شیک و متنوعی دارند. شما همچنین می‌توانید پشم را در رنگ‌های متنوعی انتخاب کنید. بنابراین اگر به دنبال رنگ خاصی هستید پشم می‌تواند عالی باشد.

انتخاب کاپشن با کیفیت

اجناس باکیفیت همیشه مشتریان خود را دارند. در ابتدای مقاله گفتیم اگر خرید باکیفیتی داشته باشید می‌توانید از کاپشن خود چندین سال استفاده کنید . اما شاید شما به دنبال تنوع و تازگی باشید . درعین‌حال بخواهید بخشی از هزینه‌ای که برای خرید اولتان صرف کرده‌اید، برای خرید جدید خود استفاده کنید.

در چنین مواقعی می‌توانید از سایت‌های خریدوفروش کالای دسته دوم استفاده کنید. اپلیکیشن و سایت‌های دیوار و واسط کالا، گزینه‌های مناسب و مطمئنی برای این مقصود هستند. اگر شما تمام دقت و حوصله خود را برای خرید یک کاپشن به کار گرفته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق این‌گونه سایت‌ها کاپشن خود را به فروش برسانید.

ویژگی های کاپشن خوب

در ادامه مقاله انتخاب کاپشن به برخی ویژگی‌های تخصصی کاپشن می‌پردازیم. و شما را در انتخاب هر چه‌بهتر گزینه دلخواهتان کمک خواهد کرد.البته شما میتوانید برای تعمیر کاپشن بادی خود به مقاله ی ترمیم پارگی کاپشن بادی مراجعه کرده و طبق آن به عمر کاپشن خود اضافه کنید. در ادامه بهتر است هنگام خرید کاپشن حتماً به موارد زیر توجه کنید:

عایق پارچه

در هنگام خرید باید به عایق استفاده‌شده در کاپشن توجه کافی داشته باشید. عایق می‌تواند از جنس پشم، پشم‌شیشه و یا کرک باشد. طبق نظر کارشناسان کرک در میان عایق‌ها از مزایای بیشتری برخوردار است. اگر کاپشنی خریداری می‌کنید که از کرک به‌عنوان عایق در آن استفاده‌شده است. این نکته را در نظر بگیرید که در صورت خیس شدن کاپشن باید آن را به‌طور کامل خشک‌کنید تا بتوانید از آن دوباره استفاده کنید.

کیفیت

هزینه‌ای که برای خرید کاپشن می‌کنید، نسبت به سایر لباس‌هایتان بیشتر است . پس با انتخاب یک کاپشن باکیفیت، بیشترین بازده را از هزینه پرداختی خود داشته باشید. یک کاپشن خوب و باکیفیت همیشه و در همه شرایط خوب است و استثنایی نیز شامل آن نمی‌شود. پس اگر فروشنده شرایط نگهداری ویژه‌ای را برای آن مطرح کند باید به کیفیت کاپشن شک کنید.

چگونه یک کاپشن خوب بخریم؟

یکی از مهمترین راه های انتخاب یک کاپش خوب، همراهی با مقاله ی ما است. در ادامه مهمترین ویژگی های یک کاپشن گرم و جذاب را بیان خواهیم کرد.

ضد آب و باد

اولین و برجسته‌ترین ویژگی‌ای که کاپشن باید داشته باشد ضد آب و ضد باد بودن است که مربوط به رویه‌ی کاپشن می‌شود. پس در هنگام انتخاب کاپشن به این نکته توجه کنید و بدانید کاپشنی که ضد آب نباشد کاپشن نیست و مانند یک کت برای شماست. در ادامه مقاله به‌صورت مفصل به این ویژگی پرداخته خواهد شد.

طول کاپشن

طبیعی است که هر چه طول کاپشن بیشتر باشد، بیشتر می‌تواند شما را در برابر سرما محافظت کند؛ بنابراین اگر در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید . یا بدنتان به سرما حساس است بهتر است کاپشن‌های با طول بلند را انتخاب کنید.

درزها

در هنگام انتخاب کاپشن، درزها را برسی کنید تا به‌خوبی دوخته و مهروموم‌شده باشد. استر و رویه از دوختی محکم و تمیز برخوردار باشد. در هنگام خرید رویه و درزهای آن را به‌خوبی بررسی کنید تا شکافی نداشته باشد.

انتخاب کاپشن با کلاه

حتماً کاپشنی را انتخاب کنید که دارای کلاه باشد تا هم هزینه اضافی برای خرید کلاه نکنید و هم کلاه به‌عنوان یکی از ملزومات فصل سرد همیشه همراهتان باشد. در بسیاری از کاپشن‌های باکیفیت کلاه در مواقع غیرضروری از کاپشن جدا می‌شود . برعکس در صورت لزوم با زیپ و یا دکمه به کاپشن متصل می‌گردد.

انتخاب کاپشن
انتخاب کاپشن با کلاه

البته اگر کاپشن شما دارای کلاه متصل به خودش نیست، نگران نباشید. شما میتوانید کلاه های زیبا و گرمتری را به طور جداگانه بخرید و با کاپشن خود ست کنید. در ادامه مقاله ی مفید و کاربردی دیگری برای راحتی در انتخاب شما آرده ایم:

انواع کلاه بافتنی

محافظ زیپ

هنگامی هوا بسیار سرد است و یا در مواقعی که قصد کوه‌پیمایی در ارتفاعات را داشته باشید باید قبل از هر کار تمام راه‌های ورودی هوا را به داخل کاپشن ببندید تا در برابر سرما محافظت شوید. محافظ زیپ تکه پارچه‌ای است که روی زیپ قرار می‌گیرد و از نفوذ هوای سرد به داخل کاپشن جلوگیری می‌کند. پس در هنگام خرید به این آیتم توجه کنید.

جیب

از جیب باید به‌عنوان یک ویژگی اساسی یادکرد. شاید. آن‌قدر که کاربردی و مه است به آن توجه نشود اما جیب‌ها نقش اساسی در یک کاپشن ایفا می‌کنند. اگر به‌عنوان یک کوهنورد و یا ورزشکار حرفه از کاپشن استفاده می‌کنید احتمالاً اهمیت آن را میدانید. جیب در کاپشن باید نسبتاً بزرگ باشد تا دستان شما را گرم نگه دارد. همچنین تعداد جیب‌ها و نحوه تعبیه شدن آن‌ها بر کارایی کاپشن می‌افزاید.

تن خور

در هنگام انتخاب کاپشن حتماً آن را بپوشید و سایزهای مختلف را امتحان کنید زیرا تمام برندها سایزبندی یکسانی ندارند. همیشه کاپشن به‌عنوان لایه آخر لباس پوشیده می‌شود . پس با توجه به لباسی که زیر کاپشن می‌پوشید اندازه آن را انتخاب کنید.

اگر شما به خرید کاپشن های بافتنی علاقه دارید اما نگران متناسب نبودن اندازه ی آن هستید، بهتر است مقاله ی زیر را مطالعه کنید:

چگونه لباس بافتنی گشاد را تنگ کنیم؟

ضد آب بودن

همان‌طور که همه می‌دانند، مهم‌ترین جنبه یک کاپشن ضد آب این است که از نفوذ آب جلوگیری می‌کند. (بدیهی است)؛ اما علاوه بر این مزیت یک کاپشن ضد باید قابلیت تنفس و تهویه هوا را نیز داشته باشد. تهویه مناسب یک کاپشن این امکان را فراهم می‌کند . که در طی یک فعالیت شدید یا یک‌ زمان طولانی بدن شما عرق نکند.

کاپشن‌های ضد آب و دارای قابلیت جابجایی هوا (تنفس)، از درجات مختلفی برخوردارند که با توجه به ویژگی‌های زیر اندازه‌گیری می‌شوند:

سر هیدرو استاتیک

برای اینکه پارچه‌ای ضد آب نامیده شود باید حداقل دارای نمره ۱۵۰۰ میلی‌متر باشد، اما در استفاده روزمره با فشار باد، آرنج و ساییده شدن به درجه‌بندی بسیار بالاتری نیاز دارید.

MVT (انتقال بخار رطوبت)

این آیتم، میزان تنفس کاپشن را اندازه‌گیری می‌کند و با توجه به میزان رطوبت عبور داده‌شده از پارچه در ۲۴ ساعت، به‌صورت ۱۰،۰۰۰ گرم در مترمکعب در روز یا ۱۰،۰۰۰ گرم نشان داده می‌شود. لازم نیست بیش‌ازحد نگران قابلیت تنفس یک کاپشن باشید زیرا یک کاپشن با غشای ضد آب خوب، قابلیت تنفس و تهویه خوبی دارد اگر شما جزء کسانی هستید که فعلیت زیادی دارید در هنگام خرید کاپشن به زیپ‌های چاله‌ای توجه کنید که یک گزینه بسیار کاربردی برای شما خواهد بود.

موارد استفاده و انتخاب کاپشن

شاید برای شما سوال باشد که چرا باید در انتخاب کاپشن دقت کرد؟و اصلا برای چه ما این مقاله را ارائه کرده ایم و میگوییم که در انتخاب این لباس زمستانی دقت کنید. در ادامه دلایل این کار را توضیح خواهیم داد تا جواب سوالات شما نیز داده شود.

البته شما میتوانید مقاله ی نگهداری پالتو پوست را از سایت ما مطالعه کرده و بهترین پالتو پوست را در تمام طول روز بپوشید.

استفاده در مراسمات

برای انتخاب کاپشن در مواردی مانند جشنواره‌ها، سفرهای یک‌روزه و رویدادهای ورزشی، معمولاً یک کاپشن سبک کافی است. این نوع کاپشن‌ها معمولاً با استفاده از یک پوشش DWR روی یکپارچه سبک پلی‌استر ساخته می‌شود. این‌ها قابلیت تنفس زیادی ندارند و دارای سر هیدرو استاتیک بسیار بالایی (۱۰۰۰-۲۰۰۰ میلی‌متر) نیستند و برای مقاصد ذکرشده به دلیل تحرک کم شما مناسب هستند.

استفاده در مراسمات
استفاده از کاپشن در مراسمات

استفاده روزمره

شما باید به دنبال چیزی با درجه ضد آب خوب، ۵۰۰۰ میلی‌متر هیدرو استاتیک یا بالاتر و تنفس مناسب باشید. به دلیل پیاده‌روی زیاد و همچنین شرایط آب و هوایی که ممکن است پیش بیایید مانند باران و باد شدید، دو موردی که ذکر شد برای انتخاب کاپشن مناسب کافی و خوب هستند.

در مقاله ی پارچه مناسب هودی و سویشرت ، بهترین راه برای داشتن یک هودی با بهترین پارچه ها برای شما بیان شده است.

استفاده در مناطق کوهستانی

برای پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت و سخت آن‌هم در شرایط متغیر و همچنین در طول روز با دماهای مختلف مواجه خواهید بود، بنابراین حتی در صورت تعریق زیاد می‌خواهید هم از داخل و هم از خارج خشک بمانید. هر یک از سیستم‌های ضد آب مارک‌های برتر مانند HyVent® و AQ ™ نیز در این شرایط مناسب‌اند، اما شما باید به کاپشن‌های ۲.۵ یا ۳ لایه توجه کنید. در یک دولایه GORE-TEX® غشا فقط به پارچه بیرونی پیوند می‌خورد، با یک‌لایه جداگانه برای محافظت از غشا و ایجاد راحتی در رویهٔ کاپشن.

در یک ساختار ۳ لایه، هر ۳ لایه به هم متصل شده‌اند، این بدان معنی است که هیچ جابجایی بین لایه‌ها وجود ندارد و ساختاری سخت‌تر، ناهموار و بادوام مناسب‌تر برای کاره‌ای کوهستانی که احتمال سایش در برابر سنگ‌ها و بادهای بسیار شدیدتر وجود دارد، مناسب است. محدوده GORE-TEX® Pro Shell نمونه‌ای عالی از این نوع است و موردعلاقه کوهنوردان حرفه‌ای و خدمات امداد و نجات است.

ویژگی‌های اصلی برای انتخاب کاپشن

اگر به این نکات و ویژگی هایی که تا به این قسمت گفته شد دقت کنید و طبق آن ها عمل کنید ، زودتر و راحت تر میتواید یک کاپشن و یا پالتو خریداری کنید. همچنین میتوانید مقاله ی راهنمای خرید پالتو را و طبق آن پالتو .کاپشن مورد نظر را انتخاب کنید.

البته در ادامه برخی دیگر از ویزگی های این کاپشن ها را برای شما بیان کرده ایم، با ما همراه باشید:

دکمه‌های قابل تنظیم

این مزیت به شما کمک می‌کند تا با توجه به دمای هوا میزان فضای خالی بین کاپشن و بدن خود را تنظیم کنید. در هنگامی‌که شما احساس گرما می‌کنید می‌توانید کمی کاپشن خود را گشاد کنید تا هوا به‌طور مناسبی جریان یابد؛ و یا برعکس با فیکس کردن کاپشن از خروج گرما از آن جلوگیری کنید.

طناب کششی سجاف

این مورد نیز در تنظیم دما و حفظ گرما مؤثر و کارآمد است.بهتر است به این مود نیز کمی دقت کنید.

جیب نقشه

اگر از کاپشن خود در مسیر استفاده می‌کنید، این امر برای خشک نگه‌داشتن نقشه و دسترسی آسان به آن ضروری است. عملاً همه کاپشن‌ها دارای جیب‌های زیپ‌دار جلویی برای حمل میان وعده‌ها یا وسایل ضروری هستند.

فلپ طوفان

یکی از ویژگی‌های اصلی کاپشن است که این اطمینان را به شما می‌دهد که هیچ آبی از طریق زیپ وارد کاپشن نمی‌شود.البته همانطور که می دانید لباس های زمستانی فقط در یک محدوده کوتاه از سال استفاده میشوند . بهتر است از آن ها به بهترین نحو مراقبت کرد.پیشنهاد میکنم مقاله ی زیر را بخوانید:

مراقبت از لباس‌های بافتنی

زیپ‌های باند شده

از ویژگی‌های اصلی کاپشن‌های کوهستانی، زیپ‌های باند شده است که از ورود هوا به داخل کاپشن جلوگیری و با کاهش نیاز به پارچه بیشتر وزن را کاهش می‌دهد. پس اگر شما یک ورزشکار و کوهنورد حرفه‌ای هستید در انتخاب کاپشن این مورد را در نظر بگیرید.

زیپ های باند شده
زیپ های باند شده

زیپ‌های چاله‌ای

در هنگام کوهنوردی شما تحرک بیشتری دارید، بنابراین دریچه‌های زیپ‌دار زیر گودال بازو، قابلیت تنفس اضافی را فراهم می‌کنند که می‌تواند از تعریق کوهنورد بکاهد.

به پایان مقاله انتخاب کاپشن رسیدیم. مقاله راهنمای انتخاب کاپشن بچگانه نیز اطلاعات خوبی در این زمینه به شما می‌دهد؛ مطالعه‌ی آن را از دست ندهید.

امیدواریم که اطلاعات آورده شده در این مقاله شما را در خرید هرچه بهتر کاپشن دلخواهتان کمک کند.شما می‌توانید مطالب بسیار کامل و مفیدی در سایت واسط پت مطالعه کنید.

همچنین برای خریدوفروش کالای دسته دوم خود ازجمله لباس، لوازم منزل، وسایل نقلیه، وسایل الکترونیکی و حتی حیوانات خانگی از اپلیکیشن واسط کالا استفاده کنید.از همراهی شما سپاسگزاریم.

منابع

blacks.co.uk

wikihow.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *