ست کردن لباس گلدار

ست کردن لباس گلدار

اگر از لباس‌های گلدار دوری می‌کنید به دلیل اینکه فکر می‌کنید آن‌ها باعث می‌شوند که شما قدیمی به نظر برسید.اما بهتر است که بیشتر در مورد آن فکر کنید. رنگ‌های گوناگون، برش‌های مدرن و لباس‌های گلدار شما را به زیبایی و جوانی سوق می‌دهند. ممکن است لباس‌هایی با گل‌های درشت و گل‌های ریز در کمد شما جا گرفته باشد که شما تمایلی به پوشیدن آن‌ها ندارید. اگر به فکر استفاده از آن‌ها افتاده‌اید و می‌خواهید بدانید اصول ست کردن لباس گلدار چیست و چگونه لباس‌های گلدار را در تمام طول سال بپوشید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

گل‌ها ما را خوشحال می‌کند، این یک واقعیت است. درواقع پوشیدن لباس گلدار احساس خوبی دارد. درحالی‌که ما در فصول سرد پاییز و زمستان اغلب به‌طور طبیعی به سمت رنگ‌های تیره گرایش می‌یابیم این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید روز خود را با پوشیدن یک لباس گلدار و شاد شروع کنید.

پارچه‌های گلدار را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

پارچه‌های طرح دار و گلدار معمولاً دارای چند رنگ هستند که برخی از این رنگ‌ها در لباس جلوه بیشتری دارد و به چشم می‌خورد. ست کردن لباس‌ گلدار هم یک سری قواعد دارد که بهتر است به آن‌ها توجه کنید. اولین موردی که واضح است این است که رنگ بقیه لباس‌های خودتان را با رنگ‌هایی که در لباس گلدارتان به‌کاررفته ست کنید.

بهتر اینکه از بین همان رنگ‌ها یکی را انتخاب کنید. در این صورت استایل شما در یک ست رنگی مشخص است و بیش‌ازحد شلوغ نمی‌شود. البته باید بدانیم ست بودن همیشه به معنای همرنگ بودن نیست. شما می‌توانید از یک رنگ خنثی مثل مشکی، سفید و خاکستری در لباس‌های دیگرتان استفاده کنید.

فقط یک لباس گلدار

اگر تصمیم گرفتید که کمی متفاوت باشید و از سادگی و یکنواختی کمی دوری کنید ست کردن لباس‌ گلدار را انتخاب کنید. اما باید به یاد داشته باشید که فقط یک‌تکه از لباس‌هایتان را گلدار انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال اگر مانتوی خود را گلدار انتخاب کردید سعی کنید که روسری و شلوار یا حتی اگر دامن دارید ساده باشد. در غیر این صورت ممکن است شبیه ساکنان قبایل آفریقایی شوید. برای دوری از این اتفاق بهتر است یک تکه از لباستان گلدار باشد.

اگر لباس‌های شما ساده است و یک مانتو و شلوار ساده دارید یک روسری گلدار می‌تواند شما را از یکنواختی درآورد. توصیه ما این است که از شلوغی پرهیز کنید. یکی از لباس‌هایتان را به اختیار خود گلدار انتخاب کنید و بقیه را با اصول مناسب با آن ست کنید و البته بقیه ساده باشند. در ادامه با نکات لباس گلدار نیز آشنا خواهیم شد.

ست کردن لباس گلدار
فقط یک لباس گلدار

شما میتوانید مقاله ی ترکیب رنگ لباس زنانه را نیز خوانده و لباس های دیگر خود را به تناسب و زیبایی با هم ست کنید.

رنگ پارچه گلدار

توصیه ما این است که از رنگ‌های شاد استفاده کنید. اصل ست کردن لباس گلدار به رنگ شاد و زنده‌بودنش است. بازهم اگر از رنگ‌های شاد زیاد استقبال نمی‌کنید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. افرادی که رنگ پوست روشن‌تری دارند بهتر است که از شال‌ها و لباس‌های گلدار استفاده کنند تا افرادی که سبزه‌تر هستند و پوستی تیره دارند.

صورت سبزه‌ها در صورت استفاده از لباس‌های طرح دار کمی شلوغ‌تر به نظر خواهد رسید. پیشنهاد ما این است که این افراد از دامن‌های گلدار در صورت تمایل استفاده کنند.

سایز گل‌های لباس

معمولاً در لباس‌های گلداری که از گل‌های بزرگ در آن استفاده‌شده است تضاد رنگی بیشتری به چشم می‌خورد تا لباسی که از گل‌های کوچک در آن به‌کاررفته است. حتی اگر تضاد رنگی در هر دو لباس به یک اندازه باشد. انتخاب با خود شما است اگر دوست دارید بیشتر به چشم بیایید بهتر است لباس‌های گلدار که گل‌های بزرگ‌تری دارند را بپوشید. اگر هم می‌خواهید سنگین‌تر باشید و زیاد توی چشم نباشید از لباس‌های طرح دار با طرح گل‌های ریز استفاده کنید.

یکی از مقالات مهم و تاثیرگزار بر شیک پوشی شما ، مقاله ی انتخاب لباس و رنگ پوست است. پیشنهاد ما این است که این مقاله را بخوانید و لباس های متناسب با پوست خود را انتخاب کنید.

تضاد رنگی لباس

فرض کنید دو لباس با طرح‌های گلدار یکسان دارید. مطمئناً وقتی به آن دو نگاه می‌کنید لباسی که تضاد رنگی بیشتری دارد گل‌های آن واضح‌تر دیده می‌شود. به همین صورت تأثیری که این دو لباس روی ظاهر شما می‌گذارند متفاوت خواهد بود. معمولاً لباسی که تضاد رنگی کمتری دارد شما را لاغرتر نشان خواهد داد.

همان کاری که لباس‌های ساده و یک رنگ انجام می‌دهند. لباسی که تضاد رنگی بیشتری دارد و گل‌های آن واضح‌تر دیده می‌شوند شما را درشت‌تر نشان خواهد داد. بازهم در ست کردن لباس گلدار انتخاب با خود شما است. اگر دوست دارید لاغرتر ازآنچه هستید نشان داده شوید از تضاد رنگی کمتری در لباستان استفاده کنید و بالعکس.

تراکم طرح‌های لباس

تراکم طرح‌های لباس یعنی چه؟ اگر لباس گلدار شما گل‌های پراکنده و کمتری داشته باشد تراکم آن کم است و اگر گل‌ها بدون فاصله به هم بچسبند و تعداد گل‌های لباس بیشتر باشد می‌گوییم تراکم گل‌های آن بیشتر است. این موضوع نیز در کنار ست کردن لباس گلدار روی ظاهر شما تأثیر خواهد گذاشت. اگر تراکم گل‌های لباس شما کمتر باشد گل‌های پراکنده چشم‌ها را آرام می‌کند و تمرکز اطرافیان را به سمت سایز لباس و اندام شما می‌برد. درنتیجه شما بیشتر به چشم خواهید آمد.

تراکم طرح‌ها
تراکم طرح‌های لباس

اگر تراکم گل‌های لباس بیشتر باشد به دلیل این‌که چشم‌ها وقت استراحت ندارند و مدام طرحی را می‌بینند شما لاغرتر ازآنچه هستید نشان داده خواهید شد. چرا این اتفاق می‌افتد؟ درواقع مغز همیشه روی یک مورد متمرکز می‌شود و شما می‌توانید از این موضوع استفاده کنید و با درگیر کردن آن روی طرح‌های لباس تمرکز را از روی سایز بدن بردارید.

در این مورد یک استثنا نیز داریم. اگر تراکم زیاد باشد ولی درعین‌حال فضای منفی میان آن‌ها وجود داشته باشد سایز شما بزرگ‌تر نشان داده خواهد شد. اگر فضای منفی کمتر باشد چشم فرصتی برای استراحت و تمرکز ندارد. درنتیجه اندام شما به چشم نخواهد آمد و لاغرتر دیده می‌شوید.

اگر میخواهید یک لباس مجلسی بدوزید اول از همه بهتر است پارچه مناسب لباس مجلسی را طوری انتخاب کنید تا زیباتر باشید.شاید دوست دارید پارچه های گلدار را انتخاب کنید پس بهتر است این مقاله را خوانده و سپس پارچه را بخرید.

چه طرحی برای چه سنی؟

طرح‌های مختلفی از لباس‌های گلدار وجود دارد. همچنین هر فردی دوست دارد طور خاصی دیده شود. به‌عنوان‌مثال یک فرد ۴۰ ساله ممکن است که دوست نداشته باشد که با ست کردن لباس گلدار مانند نوجوانان به نظر برسد. همین‌طور بالعکس ممکن است که آن فرد تمایل داشته باشد که سنش کمتر نشان داده شود و نخواهد مانند یک فرد ۴۰ ساله به نظر برسد.

معمولاً لباس‌های گلداری که گل‌های درشت و تضاد رنگی بیشتری دارند .برای جوان‌ترها پیشنهاد می‌شود و همین‌طور برای کسانی که می‌خواهند جوان‌تر به نظر برسند. لباس‌هایی نیز که رنگ و طرح ملایم دارند برای افراد مسن مناسب هستند. واضح است که اگر می‌خواهید بیشتر به چشم بیایید لباس گلدار با طرح‌های بزرگ و رنگ‌های متضاد بپوشید.

ست کردن لباس گلدار با شلوار گلدار

برای ست کردن شلوار گلدار اولین توصیه ما پوشیدن یک تاپ سفید است. شلوار شما با هر طرح و رنگی با یک تاپ سفید ست خواهد شد. اینکه از یک تی‌شرت ساده سفید استفاده کنید یا یک تاپ مجلسی، بستگی به مکانی دار که می‌خواهید در آن حضور پیدا کنید.

غیر از سفید رنگ‌های طبیعی مانند کرم، شیری، طوسی و … نیز مناسب هستند. حتی می‌توانید پیراهن خود را با رنگ زمینه شلوارتان ست کنید. پیشنهاد دیگر ما این است که از رنگ‌ طرح‌های شلوارتان استفاده کنید. یک بلوز یا تاپ را انتخاب کنید که با یکی از رنگ‌های طرح شلوارتان ست شود. به‌عنوان‌مثال اگر شلوارتان گل‌های قرمز دارد می‌توانید از یک بلوز یا تاپ با رنگ‌های قرمز استفاده کنید.

پیشنهاد میکنم مقاله ی زیرا را خوانده تا جواهرات و ساعت خود را نیز با لباس های خود ست کنید:

ست کردن ساعت مچی زنانه با لباس

ست کردن لباس گلدار با اکسسوری

لباس‌های گلدار خود دارای رنگ‌های مختلف هستند و جلوه زیادی دارند.بنابراین واضح است که به اکسسوری‌هایی که توجه را به خود می‌کشانند نیازی ندارند. معمولاً برای لباس‌های گلدار ز جواهرات بزرگ و رنگی استفاده نمی‌شود. بلکه از جواهرات ساده، ظریف و کلاسیک برای ایجاد تعادل بهره می‌برند. کمربند نیز اکسسوری کارآمدی می‌تواند باشد.

ست کردن لباس گلدار
ست کردن لباس گلدار با اکسسوری

برای لباس‌های گلداری که تعداد رنگ کمتری دارند مثل یک لباس گلدار سیاه‌وسفید، به‌راحتی یک کمربند قرمز، آبی و هر رنگ دیگری که دوست دارید هماهنگ می‌شود. برای لباس‌های گلداری نیز که در آن‌ها از چند رنگ استفاده‌شده است پیشنهاد ما کمربندی همرنگ با یکی از رنگ‌های موجود در لباستان است.

در انتخاب کیف نیز توصیه می‌کنیم از رنگ‌هایی استفاده کنید که رنگ غالب لباس گلدار شما خواهد بود. در غیر این صورت می‌توانید از رنگ‌های خنثی مانند سیاه، سفید و قهوه‌ای استفاده کنید. اگر لباس شما دارای دو رنگ به‌خصوص است بهتر است که کیف خود را همرنگ گل‌های لباستان که بیشتر به چشم می‌خورد انتخاب کنید.

ست کردن لباس گلداربا کفش

به همان اندازه که انتخاب کفش مناسب می‌تواند استایل شما را کامل کند، درست انتخاب نکردن آن نیز می‌تواند باعث به هم خوردن آن شود. بنابراین انتخاب کفش نیز اهمیت زیادی دارد. برای لباس‌های گلدار نباید از کفش‌های طرح دار و گلدار مشابه استفاده کنید؛ بنابراین به سراغ کفش‌های ساده بروید.

بهترین انتخاب به نظر می‌رسد انتخاب یک رنگ ملایم از تم رنگی لباس گلدارتان باشد. یکی دیگر از پیشنهادهای ویژه استفاده از کفش و اکسسوری‌های مشکی است. درواقع یک کیف کوچک دستی مشکی، کفش مشکی و … یک ترکیب بی‌نظیر خواهد بود.

در این قسمت از مقاله ، پیشنهاد میکنم حتما مقاله ی مرتبط زیر را نیز مطالعه کنید:

ست کردن کفش با لباس

کت کوتاه گلدار

همه‌ی ما معمولاً در انتخاب لباس‌های خود ریسک نمی‌کنیم. بیشتر مواقع لباس‌های ساده و معمولی را انتخاب می‌کنیم. یک مانتو کتان ساده و یک شلوار جین آبی ساده؛ اما ما پیشنهاد می‌کنیم که از یک لباس رویی سوم مانند کت گلدار برای دور شدن از سادگی زیاد استفاده کنید به شرطی که اصول ست کردن لباس گلدار را بدانید.

استفاده از یک کت مشکی با گلدوزی‌های زیبا استایل شما را تغییر خواهد داد بدون اینکه ترکیب لباس‌های شما شلوغ شود. البته به یاد داشته باشید که با پوشیدن یک کت گلدوزی شده بقیه لباس‌های شما ساده باشد.

ست کردن لباس گلدار با دامن

اگر به لباس‌های گلدار علاقه زیادی دارید می‌توانید از دامن‌های گلدار نیز استفاده کنید. برای افرادی که پوست تیره دارند این بهترین انتخاب است زیرا شال و روسری گلدار آن‌ها را شلوغ‌تر نشان خواهد داد. اگر برای فضای بیرون از منزل قرار است دامن گلدار را انتخاب کنید باید آن را با مانتو خود ست کنید و یک استایل مانتو با دامن زیبا داشته باشید. رنگ مانتو را همرنگ با رنگ غالب دامن می‌توانید انتخاب کنید.

همچنین همرنگ با یکی از گل‌های دامن خود. انتخاب بر عهده خود شما است. اگر در خانه و یا مجلس قصد پوشیدن دامن گلدار را دارید می‌توانید از تاپ یا تی‌شرت‌های ساده سفید و یا مشکی استفاده کنید. در مورد کفش و سایر اکسسوری‌ها نیز باید دقت کنید که ساده و یک رنگ باشند. همچنین می‌توانید رنگ لباس خود را از بین تم رنگی دامن خود انتخاب کنید.

ست کردن لباس گلدار
ست کردن لباس گلدار با دامن

بهترین راه برای ست کردن شلوار جین در این مقاله برای شما عزیزان آورده شده است . با ما همراه باشید.

اکسسوری‌های گلدار به‌جای لباس گلدار

همه‌ی افراد جسارت پوشیدن و ست کردن لباس‌ گلدار را ندارند. پیشنهاد ما این است که از اکسسوری‌های گلدار استفاده کنید. این افراد ممکن است علاقه داشته باشند گل‌ها و طرح‌ها را به استایل خود وارد کنند بنابراین توصیه می‌کنیم از یک کفش گلدار و یا یک کیف گلدار استفاده کنند.

در این صورت به‌تدریج جسارت آن‌ها برای استفاده از لباس‌های گلدار افزایش می‌یابد. حتی دستکش‌های گلدوزی شده و یا گل سرهای رنگارنگ می‌تواند جایگزین خوبی برای لباس‌های گلدار باشد و شما را از سادگی بیش‌ازحد دور کند.

لباس‌های گلدار تک‌رنگ

باید بگوییم به تعداد همه انسان‌ها راه برای پوشیدن و ست کردن لباس گلدار وجود دارد. اگر از افرادی هستید که دوست دارید لباس گلدار و طرح دار بپوشید اما به تنوع رنگ و شلوغی علاقه‌ای ندارید پیشنهادی برای شما داریم. شما می‌توانید از لباس‌هایی استفاده کنید که طرح و گل‌هایی از همان رنگ لباس ولی برجسته دارند.

در این لباس‌ها طرح‌ها به‌صورت نقش برجسته و تک‌رنگ روی لباس شکلی جذاب و چشمگیر ایجاد می‌کنند بدون آنکه باعث شلوغی زیاد شوند.

ست کردن لباس گلدار با شال

در انتخاب شال نکته‌ای وجود دارد. اینکه آیا شما می‌خواهید شال یا روسری گلدار بپوشید و لباس را با آن ست کنید؟ یا اینکه شال ساده را با لباس گلدار ست کنید؟ اگر فردی با رنگ پوست روشن هستید از شال‌های گلدار استفاده کنید . اگر رنگی تیره‌تر و سبزه دارید شال ساده به همراه لباس گلدار بپوشید. از شال‌ها و روسری‌های نخی و ابریشمی ساده استفاده کنید نه شال‌های شاین و ساتن.

برای انتخاب رنگ هم از رنگ زمینه مانتو استفاده کنید. روش ساده‌تر نیز استفاده از رنگ‌های خنثی است. اگر مانتو یا لباس گلدارتان رنگ‌های تیره‌ای دارد از شال مشکی استفاده کنید. اما اگر رنگ‌های شاد و روشنی دارد یک شال سفید انتخاب کنید.

اگر هم می‌خواهید شال گلدار بپوشید نیز به همین صورت عمل کنید. می‌توانید یک شال پرگل و طرح زیبا را با یک مانتو و استایل مشکی یا سفید ست کنید. همچنین می‌توانید از رنگ غالب یا یکی از رنگ‌های گل‌های شال برای رنگ مانتو یا لباس استفاده کنید.

یکی از دغدغه های خانم ها ست کردن مانتو با شال است .شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام رفتن به مهمانی همه ی شال و وسری ها را به هم ریخته و در نهایت انتخاب جذاب و شیکی نداشته اید.دیگر نگران نباشید.

با خواندن مقاله ی قبل میتوانید دیگر دغدغه ی این انتخاب را نداشته بشید.

استفاده از ست‌های گلدار آماده

این روزها ست کیف و کفش و روسری گلدار از ترندهای محبوب به شمار می‌آید. تولیدکنندگان متفاوتی روی این محصولات جذاب کار می‌کنند که در ست کردن لباس گلدار به ما کمک می‌کنند. این ست‌ها به‌صورت آماده می‌توانند کار شما را برای ست کردن کیف و کفش و روسری خود آسان کنند. گفتیم که یک تکه از لباس‌های خود را گلدار انتخاب کنید اما این یک مورد استثنایی است.

این ست‌های آماده که کاملاً از یک پارچه و طرح مشابه تولید می‌شوند . ست‌های زیبایی را به وجود می‌آورند که همراه با یک مانتو و شلوار ساده بسیار جلب‌توجه می‌کنند. ست کردن کیف و کفش و روسری گلدار می‌تواند ایده خوبی برای افراد شیک‌پوش و طرفدار مد روز باشد.

ست کردن لباس گلدار
ست کردن لباس گلدار

اگر دوست دارید که با این پارچه های گلدار لباس های راحتی بدوزید میتوانید مطلب پارچه مناسب لباس راحتی را خوانده و بدانید که چگونه از ترکیب این پارچه ها و انتخاب آن ها میتوانید بهترین لباس های راحتی را بپوشید.

کلام آخر

درست است که پوشیدن لباس‌های گلدار جسارت می‌خواهد ولی برای اجتناب از استایل‌های یکنواخت و ساده لازم است. بهتر است اصول ست کردن لباس‌های گلدار را بدانید تا بهتر بتوانید از این استایل‌ها استفاده کنید. البته در آخر همه‌چیز بستگی به خود شما خواهد داشت. شما خودتان باید نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید. سبک لباس پوشیدن هر فرد ارتباط مستقیمی با اعتمادبه‌نفس او خواهد داشت.

همیشه لازم نیست به قواعد پایبند باشید. می‌توانید برخی اوقات این قواعد و اصول را بشکنید و چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید. می‌توانید با ارسال نظرات خود اطلاعات ما را نیز در این زمینه افزایش دهید. امیدواریم که با ارائه این مطلب به سؤالات شما پاسخ داده باشیم.

امیدواریم این ایده‌ها به شما کمک کند تا لباس های گلدار خود را با بهترین لباس ها ست کنید.علاوه بر این شما با نصب اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید کالاهای موردنیاز خود را خریدوفروش نمایید. شما همچنین میتوانید با مراجعه به سایت واسط کالا مقالات زیادی در زمینه ی لباس و پوشاک مطالعه کنید.از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *