تزیین کیف نمدی

تزیین کیف نمدی

امروزه کیف‌های نمدی در بین خانم‌ها و دخترخانم‌ها، رواج بسیاری پیداکرده است. اگر به یک مهمانی دعوت‌شده‌اید و نمی‌دانید چه کیفی برای خود و یا دخترتان استفاده کنید ، بهتر است کمی نمد بخرید و دست‌به‌کار شوید. در این مقاله با تزیین کیف نمدی با ایده‌های متنوع و جذاب با شما همراه هستیم.

کیف‌های نمدی که از جنس نمد ساخته می‌شوند، علاوه بر دوخت راحت، حمل آسانی نیز دارند. امروزه از نمد برای ساخت کیف‌های کوچک و بزرگ، جامدادی، کیف تبلت، کیف پول و غیره استفاده می‌شود. خلاقیت و سلیقه در دوخت این مدل کیف‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

خواندن مقاله انواع کیف زنانه به شما کمک می‌کند تا با انواع کیف آشنا شوید.

روش‌های ساده‌ی تزیین کیف نمدی

برای داشتن یک کیف نمدی زیبا شما می‌توانید از روش‌های متفاوتی برای تزیین کیف نمدی استفاده کنید.

برای مثال استفاده از انواع مرواریدها، مهره‌های کریستالی و برچسب‌ها و همچنین استفاده از طرح‌های آماده که در بازار وجود دارند که می‌توانید استفاده کنید.

در ادامه برای شما انواع روش‌ها و وسایلی که برای تزیین نمد و کیف نمدی استفاده می‌شوند را بیان کرده‌ایم. شما می‌توانید با در نظر گرفتن سلیقه و وسایل در دسترس خود هرکدام از این روش‌ها را انتخاب کرده و کیف نمدی خود را تزیین کنید.

اگر علاقه دارید که خانه‌ی خود را با نمد زیبا کنید می‌توانید مقاله‌ی تزیینات خانه با نمد از وبلاگ ما را بخوانید. با خواندن این مقاله می‌توانید با کمک نمدهای اضافی، خانه‌ای زیباتر داشته باشید. البته خواندن این مطلب به شما در تزیین کیف‌های نمدی نیز کمک کند.

دوخت کیف نمدی

اگر کمی هم خیاطی بلد هستید و می‌توانید یک دوخت ساده انجام دهید . پس شما هم می‌توانید یک کیف نمدی ساده بدوزید و سپس آن را تزیین کنید. پس باید بدانید که گام اول در تزیین کیف نمدی، دوخت آن کیف است. سپس با توجه به سلیقه‌ی خود می‌توانید آن را تزیین کنید.

البته دوخت کیف‌های نمدی یک ایده‌ی کاردستی خوب برای کودکان است. شما می‌توانید یک کیف نمدی را دوخته و تزئین آن را بر عهده‌ی بچه‌ها بگذارید. بچه‌ها علاقه‌ی زیادی به دوخت ربان، نمد و دکمه‌ها بر روی کیف دارند و قدرت تخیل بهتری دارند. به همین دلیل می‌توانند بهتر بدوزند.

دوختن
دوخت کیف نمدی

اگر دوست دارید تا لباس‌های خود را تزیین کرده و به زیبایی بدرخشید، خواندن مقاله‌ی چگونه لباس را تزئین کنیم؟ می‌تواند ایده‌های مناسبی برای شما داشته باشد.
در ادامه توضیحی از دوخت کیف نمدی را برایتان بیان کرده سپس تزیین آن را آموزش خواهیم داد.

تزیین کیف نمدی با خلاقیت

به‌طورکلی تزئینات بر روی کیف انجام می‌شود. پس بهتر است مکان‌هایی که دوست دارید تزیین شود را با خودکار یا گچ علامت گذاری کنید. سپس مهره‌های موردنظر خود را روی آن قرار دهید و با چسب بچسبانید. البته اگر از دکمه‌ها برای تزیین کمک گرفته‌اید می‌توانید با نخ آن‌ها را بدوزید.

شما می‌توانید با یک خط دوخت نیز کیف نمدی خود را تزیین کنید. بااین‌حال، می‌توانید هر نوع تزئینات دوخته‌شده را که دوست دارید اضافه کنید. یک نام یا طرح سرگرم‌کننده و زیبا که می‌تواند موردعلاقه‌ی شما باشد نیز برای دوختن روی کیف می‌تواند مناسب باشد.

روش‌های زیادی برای تزئین کیف پارچه‌ای مانند این وجود دارد. بااین‌وجود، اگر می‌خواهید روی تزیینات خود بدوزید یا کیف خود را با گلدوزی تزئین کنید، انجام آن قبل از اینکه همه‌ی قسمت‌ها را به هم بدوزید، راحت‌تر است.

روش‌های تزئین کیف نمدی

تزیین کیف نمدی با روش‌های زیادی انجام می‌شود. این کار به سلیقه و ذوق شما بستگی دارد اما بازهم چند ایده‌ی کاربردی از سایت ما را ببینید.

ازجمله مقالاتی که توصیه می‌کنم آن‌ها را بخوانید چگونه با وسایل دورریختنی لوازم فانتزی درست کنیم؟ و

وسایل اضافه خانه را چکار کنیم؟

استفاده از برچسب‌ها و نخ دوزی‌های آماده

اگر نوعی برچسب پارچه‌ای یا پته‌دوزی در اختیاردارید، می‌توانید به‌راحتی آن را بر محل دلخواه کیف خود تزیین کنید. اگر بتوانید این برچسب‌ها و نخ دوزی‌ها را با نخ و سوزن روی کیف بدوزید کار بهتری است . زیرا ماندگاری بیشتری خواهد داشت و کیف شما هم با چسب خراب نمی‌شود.

برخی افراد از نوشته‌های خاصی به‌عنوان نخ دوزی برای تزیین کیف نمدی خود استفاده می‌کنند که روش مناسب و زیبایی هم هست

استفاده از نمد رنگ مخالف کیف

معمولاً در هر زمینه‌ای استفاده از ترکیب رنگ‌ها باعث زیبایی می‌شود و نوعی خلاقیت محسوب می‌شود.

شما می‌توانید از ترکیب دو نمد در کنار هم ایده‌ای زیبا و جذاب برای کیف خود داشته باشید. یا حتی اشکال مختلف نمدی شکل را با قیچی درآورده و بر روی کیف خود دوخته و یا بچسبانید.

البته کمک گرفتن از نمدها می‌تواند در ساخت دسته‌های کیف خلاقیت ایجاد کرد و با شکل‌های مختلف دسته‌های کیف را طراحی کرد.

مروارید و پولک‌های رنگی

یکی از ساده‌ترین راه‌های تزیین کیف نمدی کمک گرفتن از ابزار تزییناتی مانند مروارید، مهره‌های کریستالی و پولک‌های رنگی است. برخی از این پولک‌ها با چسب و برخی دیگر را حتی می‌توان با نخ سوزن بر روی کیف دوخت.

البته لازم به ذکر است که طرح‌های آماده در بازار موجود است و می‌توان از آن‌ها نیز کمک گرفت. به این صورت که طرح‌ها را بر روی کیف کشیده و رد آن‌ها را با پولک و مهره پر کرد.

مروارید
استفاده از مروارید

البته برای رسم این طرح‌ها از کاربن و رولت خیاطی می‌توانید کمک بگیرید. دریکی از نمونه‌های کیف نمدی، پس از رسم اشکال روی شابلون و دلخواه، رد به‌جامانده از آن را با نخ دوزی پر می‌کنند که بسیار قیمتی و زیبا هم است.

توجه کنید که انواع طرح‌ها و شابلون‌های طرح دار را می‌توانید از لوازم خیاطی، خرازی و لوازم گل‌سازی‌ها تهیه کنید.

استفاده از لوازم اضافه منزل

اگر کمی خلاقیت به خرج دهید می‌توانید از هرکدام از وسایل اطراف خود که برای شما زیبا هستند برای تزیین کیف نمدی خود استفاده کنید.

نمونه‌های زیادی از خلاقیت و سرگرمی با وسایل اضافه و دورریختنی در سایت ما برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته است. به سایت واسط پت مراجعه کنید و از این ایده‌های سایت استفاده کنید.

تزیین کیف نمدی مردانه و زنانه

شما می‌توانید کیف‌های نمدی بچه‌گانه، زنانه و مردانه‌ی متفاوتی را بدوزید و متناسب با نوع کیف و اندازه‌ی آن به شکل‌های متفاوتی آن‌ها را تزیین کنید. برای مثال برای کیف‌های پول مردانه اگر از طرح‌های مختلف پسرانه یا مردانه استفاده کرده و یا شابلون‌های طرح مردانه بخرید.

اگر برای خانم‌ها کیف می‌دوزید کمک گرفتن از اشکال مختلف هنری حتی گل‌های پارچه‌ای ایده‌ای مناسب برای تزیین کیف نمدی زنانه است.

اگر نوجوانی کیف نمدی می‌دوزد و به حیوانی علاقه دارد می‌تواند شکل آن را با نمد درآورده و روی کیف بدوزد.

رنگ‌آمیزی روی کیف

اگر شما نقاش خوبی هستی و دستی در رنگ دارید بهترین ایده برای تزیین کیف نمدی شما، کمک گرفتن از هنر و ذوق خودتان است. البته شاید کمی رنگ‌آمیزی روی نمدهای پشمی سخت باشد؛ اما اگر کمی دقت و ذوق داشته باشید می‌توانید طرح دلخواه خود را روی آن گذاشته و رنگ‌ها را با پنبه روی طرح پخش‌کنید.

تزیین کیف نمدی
رنگ آمیزی روی کیف

خواهید دید ک فضاهای خالی این طرح بر روی نمد به زیبایی آن اضافه کرده و هنر شما را در دستتان قرار خواهد داد.

تزیین کیف با گیپور

یکی دیگر از راه‌های تزیین کیف نمدی، کمک گرفتن از پارچه‌های گیپور است، زیرا کیف نمدی به‌راحتی از زیر منافذ گیپور نمایان است و به زیبایی کیف اضافه می‌کند.

اگر به گیپور علاقه دارید می‌توانید نمونه‌های زیبای این کیف‌ها را در اینترنت مشاهده کنید و طبق آن‌ها عمل کنید. البته می‌توانید با گیپور، گل‌های زیبا و برجسته‌ای را درست کرده و بر روی کیف نمدی خود بدوزید.

تزیین کیف با اکلیل و آیینه

شیک‌ترین و زیباترین راه تزیین کیف نمدی، با استفاده از آیینه و اکلیل طلایی است. می‌توانید با کمک ابزارو دستورالعمل‌های لازم یک کیف نمدی ساده را به یک کیف مجلسی زیبا و شیک تبدیل کنید.

وسایل موردنیاز

آیینه کوچک گرد، مروارید، سکه طلایی، چسب چوب، چسب قطره‌ای و اکلیل.

روش تزئین

اگر کمی آیینه‌کاری هم بدانید کار شما راحت‌تر است. قطعات آیینه را با چسب چوب به کیف چسبانده و سپس روی درزهای آینه‌کاری اکلیل بپاشید. دقت کنید که طرح‌های دلخواه و متنوعی می‌توانید با این روش بسازید.

البته استفاده از نگین و اکلیل در کنار هم نیز می‌تواند روش مناسبی برای تزیین کیف نمدی باشد. کیف خود را بدوزید، با نگین روی آن طرح‌هایی بچسبانید و سپس با اکلیل اطراف آن را پرکنید.

تزیین کیف نمدی با خز

استفاده از خز یک کیف ساده را بسیار زیبا می‌کند و همچنین یک‌راه موردعلاقه برای ساخت و تزیین کیف نمدی برای بچه‌ها است. شما می‌تواند قسمت‌هایی از کیف نمدی را با قطعاتی از خز پوشانده و همیشه از کیف زیبای خود استفاده کنید.

البته شما می‌توانید کیف خزدار را برای مجالس آماده کنید. رنگ خزهای کیف می‌تواند خلاف رنگ و یا همرنگ با کیف نمدی شما باشد. فقط دقت کنید که کمی سلیقه و حوصله برای انجام این کار کافی است.

تزیین کیف نمدی
تزیین کیف نمدی با خز

کلام آخر

یکی از بهترین راه‌های تزیین کیف نمدی، کمک گرفتن از خلاقیت و ایده‌های مختلف است. در سایت واسط پت انواع مختلف ایده‌ها و طرح‌ها برای ساخت وسایل آورده شده است. شما می‌توانید به سایت ما مراجعه کرده و ایده‌های مختلف دیگر برای تزیینات استفاده کنید.
اگر علاقه دارید انواع کیف‌ها را بخرید می‌توانید اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کرده و در آن انواع کیف‌ها را به قیمت مناسب خریدوفروش کنید.

علاوه بر کیف‌های نمدی اگر به کیف‌های چرم، پارچه‌ای و غیره علاقه دارید می‌توانید در واسط کالا انواع کیف‌ها را مشاهده کنید. مقالات مرتبط را در سایت واسط پت مطالعه فرمایید. از همراهی شما سپاسگزارم.

منبع:

bernina.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *