ست کردن مانتو با شال

ست کردن مانتو با شال

خانم‌های ایرانی در اکثر مواقع به دنبال ست کردن مانتو با شال یا روسری خود هستند. احتمالاً شما نیز در برخی مواقع با این موضوع که چه بپوشید مشکل داشته‌اید. ما اینجا هستیم تا با ارائه این مقاله شما را با اصول ست کردن مانتو و شال یا روسری آشنا کنیم. درواقع سعی می‌کنیم که بعد از خواندن این مطلب دیگر در ست کردن لباس‌ها و انتخاب شال مناسب مانتو خود مشکلی نداشته باشید. به نظر شما غیر از کفش و مانتو یک زن ایرانی چه کلکسیون دیگری دارد؟ درست است، شال و روسری.

قبل از شروع گفتن کلیات به شما پیشنهاد می‌کنیم، خواندن مقاله ایده ست کردن مانتو از سایت واسط پت را از دست ندهید.

اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری

ست کردن لباس‌ها قوانین خاصی دارد که همه ما به‌خصوص دسته‌ای از ما که به خوش‌پوشی اهمیت زیادی می‌دهیم باید با آن آشنا باشیم.

در ست کردن باید چند نکته را باید موردتوجه قرار دهیم. یکی از این نکته‌ها ست کردن رنگ مانتو و شال است.

برای ست کردن رنگ لباس‌هایمان باید اصول رنگ‌شناسی را بیاموزیم و رنگ‌ها را بیشتر بشناسیم.

بعد از رنگ باید به طرح‌های مانتو و شال توجه کنیم. جنس و مدل مانتو و شال نیز در ست کردن آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

در این مقاله با همه جنبه‌های استایل شما که به مانتو و شال مربوط هستند می‌پردازیم.

اصول ست کردن رنگ‌ها

درصد بیشتری از مشکل، در ست کردن مانتو با شال مختص به انتخاب و ست کردن رنگ آن‌ها است.

درواقع یک سری قوانین قطعی وجود دارند که می‌گویند کدام رنگ‌ها در کنار یکدیگر بهتر به نظر می‌آیند.

در ابتدا باید رنگ‌ها را بشناسید. سپس تا حد امکان بین رنگ‌ها مطابقت ایجاد کنید.

برای اطمینان بیشتر از ست‌های مطمئن استفاده کنید.

در ادامه به‌صورت مختصر به اصول ست کردن رنگ‌ها می‌پردازیم تا شما بهتر بتوانید رنگ مانتو و شال یا روسری خود را ست کنید.

ست کردن مانتو با شال
ست کردن رنگ ها

شناخت رنگ‌ها

رنگ‌ها اصولاً به سه دسته تقسیم می‌شوند. رنگ‌های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند. ترکیب این سه رنگ با هم رنگ‌های ثانویه را می‌سازد. همچنین رنگ‌های ترکیبی یا همان مرتبه سوم از ترکیب سه رنگ اصلی با رنگ‌های ثانویه به وجود می‌آیند.

برخی رنگ‌ها گرم و برخی سرد نامیده می‌شوند. رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد و دیگر رنگ‌های متمایل به این سه رنگ گرم هستند.

رنگ‌های آبی، سبز، بنفش و دیگر رنگ‌های متمایل به این سه رنگ سرد نامیده می‌شوند.

برای افراد مبتدی ترکیب رنگ‌های گرم با یکدیگر و رنگ‌های سرد نیز با یکدیگر روش خوبی است.

مشکی، سفید و خاکستری رنگ‌های خنثی هستند و می‌توانند در ست کردن مانتو با شال بسیار به ما کمک کنند.

بهتر است که از رنگ‌های مکمل یکدیگر برای ترکیب و ست کردن لباس‌های خود استفاده کنید. اگر آدم جسوری هستید رنگ مکمل را با رنگ ملایم‌تر متضادش امتحان کنید. درواقع رنگ‌های مکمل رنگ‌هایی هستند که در چرخه رنگ در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند مانند بنفش و زرد.

رنگ‌های مشابه نیز رنگ‌های هستند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند مانند قرمز و نارنجی. چون این رنگ‌ها به هم نزدیک هستند ترکیب خوبی با یکدیگر دارند و چشم‌نوازترند.

پیشنهاد می‌کنیم خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

ترکیب رنگ لباس زنانه

ایجاد مطابقت بین رنگ‌ها

اولین نکته‌ای که در این بخش می‌خواهیم در ست کردن مانتو با شال یا روسری خود‌ به آن توجه کنید استفاده از رنگ‌های خنثی در ترکیب رنگ انتخابی خود است. در این صورت رنگ انتخابی شما در کنار رنگ خنثی جلوه بیشتری دارد.

می‌توانید از درجات مختلف رنگ‌ها استفاده کنید. مثلاً یکی از لباس‌ها درجه تیره‌تر و دیگری درجه روشن‌تری داشته باشد. برای ایجاد مطابقت رنگ‌های مختلف را امتحان کنید. در این صورت بر اساس تجربه می‌توانید بسنجید که از چه ترکیب رنگی خوشتان می‌آید.

استفاده از ست‌های مطمئن

همان‌طور که گفتیم یکی از بهترین ست‌ها ترکیب رنگ خنثی با رنگ انتخابی شما است.

رنگ‌های خنثی تأثیر رنگ لباس شما را افزایش می‌دهد. ترکیب قهوه‌ای و کرم نیز می‌تواند در ست کردن مانتو با شال خوب باشد.

لباس‌های طرح دار را اگر با رنگ‌های خنثی یا لباس‌های ساده ست کنید، جلوه بیشتری را به دست می‌آورید. البته فراموش نکنید که شما مجبور به پوشیدن آنچه دوست ندارید نیستید؛ بنابراین همیشه به حس درونی خود در رابطه با ست کردن توجه داشته باشید.

ست کردن مانتو با شال
ست کردن مانتو با شال

بهتر است که از پوشیدن رنگ مشکی در کنار رنگ قهوه‌ای خودداری کنید. نکته دیگر اینکه هوشمندانه است که در فصول گرم از رنگ‌های سرد و در فصول سرد از رنگ‌های گرم بهره ببرید.

ست کردن مانتو با شال سفید

همان‌طور که گفتیم رنگ سفید خنثی است و می‌توانید آن را با هر رنگ که دوست دارید ست کنید. این ست یکی از ست‌های مطمئن است که شما با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

علاوه بر رنگ‌های دیگر در کنار شال سفید می‌توانید از رنگ‌های خنثی نیز استفاده کنید؛ بنابراین شال سفید در کنار استایل‌های رنگی برای استایل‌های مشکی و خاکستری نیز مناسب است.

پیشنهاد ما این است که یک شال سفید را با مانتو خاکستری ست کنید تا یک ترکیب روزمره آرام را تجربه کنید.

هنگامی‌که این دو را با کفش سفید یا مشکی بپوشید ست شما تکمیل خواهد شد. اگر جسور هستید یک ایده هوشمندانه نیز برای شما در نظر داریم.

یک مانتو سفید طرح دار که رنگ غالب آن سفید است با یک شال یا روسری سفید، یک ست فوق‌العاده می‌تواند باشد؛ بنابراین شال سفیدتان را با هر مانتو که دوست دارید به‌راحتی بپوشید و برای کامل شدن ست از یک کفش یا کیف سفید می‌توانید بهره ببرید.

ست کردن مانتو با شال مشکی

مشکی نیز یکی از رنگ‌های خنثی است که ست کردن آن با رنگ‌های دیگر بسیار آسان است.

می‌توانید به‌سادگی شال مشکی را با هر مانتو ست کنید. اگر از طرفداران سبک آرام هستید چرا مانتو مشکی و روسری یا شال مشکی را انتخاب نمی‌کنید؟ نیم‌بوت‌های مشکی نیز جلوه‌ای ویژه به ست شما می‌دهند.

اکثر خانم‌ها در کمد خود مانتو مشکی دارند. اگر نمی‌خواهید پوششی سنگین و مناسب هر مکانی داشته باشید و قصد دارید که کمی به چشم بیایید، بهتر است با مانتو مشکی خود از رنگ‌های متناسب با پوست خود برای شال استفاده کنید. برای مثال یک شال قرمز یا آبی تیره مناسب خواهد بود.

اگر مانتو مشکی طرح داری دارید می‌توانید شالی هم‌رنگ با رنگ طرح‌های مانتو خود انتخاب کنید. این یک ایده هوشمندانه خواهد بود و یا برعکس.

اگر مانتو مشکی ساده‌ای دارید از شال مشکی با طرح‌های رنگی می‌توانید استفاده کنید. این یک استایل بی‌نظیر خواهد بود.

ست کردن مانتو با شال
ست کردن مانتو با شال مشکی

درست است که رنگ مشکی با همه رنگ‌ها ترکیب خوبی می‌دهد اما پیشنهاد ما این است که از رنگ‌های قهوه‌ای و سرمه‌ای در کنار مشکی استفاده نکنید. مگر اینکه از استایل خود مطمئن باشید.

ست کردن مانتو با شال خاکستری یا طوسی

رنگ بعدی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم رنگ خاکستری یا طوسی است که یکی از رنگ‌های خنثی به شمار می‌آید.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که ندانید با مانتو خاکستری خود چه رنگ شالی را ست کنید. به‌جز رنگ قهوه‌ای می‌توانید از سایر رنگ‌ها استفاده کنید.

توصیه ما در این مورد رنگ‌های زرشکی و صورتی است که استایل موردتوجهی را در کنار رنگ خاکستری می‌سازند. البته باید به تیرگی و روشنی رنگ خاکستری خود توجه کنید.

شما هم می‌توانید در مورد رنگ خاکستری، ترکیب شاد و پر‌انرژی را داشته باشید و هم یک ترکیب سرد و ملایم.

رنگ آبی یکی دیگر از رنگ‌هایی است که درجه‌‌های مختلف آن با رنگ خاکستری ست می‌شود؛ بنابراین در کنار یک مانتو خاکستری می‌توانید یک شال آبی متمایل به سبز و یا یک شال آبی متمایل به بنفش را بپوشید و یا حتی برعکس.

یک مانتو آبی را با یک شال خاکستری و یک شلوار خاکستری ست کنید.

ازآنجایی‌که رنگ خاکستری خاصیت رنگ سفید را نیز دارد باعث می‌شود که رنگ‌های کناری آن جلب‌توجه کنند؛ بنابراین اگر ترکیبی شاد و پرانرژی می‌خواهید می‌توانید از رنگ‌های شاد در کنار خاکستری برای استایل خود استفاده کنید.

ست کردن مانتو و شال آبی

آبی یکی از سه رنگ اصلی است که درجه‌های مختلف دارد.

این رنگ یکی از رنگ‌های پرطرفدار است که استایلی آرام را برای ما خواهد ساخت.

خیلی از خانم‌های ایرانی دوست دارند که مانتو آبی یا شال و روسری آبی بپوشند اما نمی‌دانند که در دیگر لباس‌های خود چه رنگی را به کار ببرند. در اولین گام می‌توانید از رنگ‌های مشابه رنگ آبی مانند خود آبی، سرمه‌ای و بنفش استفاده کنید.

اگر به دنبال ست جذاب‌تری هستید باید از رنگ‌های مکمل آبی یعنی زرد لیمویی، خردلی، نارنجی و قرمز استفاده کنید.

برخی افراد این رنگ‌ها را با آنکه ترکیب خوبی می‌سازند دوست ندارند؛ بنابراین از ست‌های مطمئن استفاده کنید.

ست کردن مانتو با شال
ست کردن مانتو و شال آبی

در کنار مانتو آبی خود شال سفید و یا برعکس بپوشید. اگر هم دوست ندارید استایل شما زیاد روشن باشد می‌توانید از رنگ مشکی یا خاکستری استفاده کنید.

ست کردن مانتو با شال قرمز

یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها، رنگ قرمز است که برای لباس‌ها در سراسر دنیا موردتوجه قرار می‌گیرد.

اگر به فکر یک استایل شاد و پرانرژی هستید که زیاد جلوه کند از مانتو یا شال قرمز استفاده کنید؛ اما اینکه با رنگ قرمز چه رنگی ست می‌شود اهمیت زیادی دارد.

یکی از ترکیبات زیبا همراه با یک مانتو قرمز استفاده از رنگ‌های خنثی به‌ویژه مشکی و سفید خواهد بود.

رنگ‌های خنثی با همه طیف‌های رنگ قرمز همخوانی دارند و به استایل شما شکوه و قدرت می‌بخشند.

به‌طورکلی گفته می‌شود که رنگ قرمز با زرد، کرم، آبی، طلایی، نقره‌ای، سبز و طوسی به‌راحتی ست می‌شود؛ یعنی اگر مانتو یا شال به رنگ قرمز دارید می‌توانید آن را با رنگ‌های گفته‌شده ست کنید.

قرمز در کنار رنگ طوسی یک ترکیب رسمی را به خود می‌گیرد. اگر می‌خواهید از رنگ قرمز بیشتری استفاده کنید بهتر است یک مانتو قرمز را با یک روسری آبی که طرح‌های قرمزی نیز دارد ست کنید.

مکمل رنگ قرمز سبز است؛ بنابراین اگر فردی جسور با اعتمادبه‌نفس بالا هستید از رنگ سبز در کنار مانتو قرمز نیز می‌توانید استفاده کنید.

ست کردن مانتو با شال زرد

اگر می‌خواهید بدون صرف وقت زیاد خیلی شیک به نظر برسید مانتو با طیف رنگی زرد را انتخاب کنید و آن را با شال خود ست کنید.

چه رنگ شالی با مانتو زرد ست می‌شود؟

می‌توانید برای انتخاب سریع از یک شال زرد اما با درجه متفاوت با رنگ زرد مانتو استفاده کنید.

در اینجا چند راه برای ست کردن مانتو زرد خود با شال دارید.

علاوه بر ترکیب‌های جذابی که رنگ زرد در کنار رنگ‌های خنثی می‌سازد، مکمل خوبی نیز برای رنگ‌های متضاد خود مثل آبی و بنفش است.

رنگ زرد همچنین در کنار رنگ‌های مشابه خود نیز جلوه خوبی دارد. یک مانتو زرد به همراه شال مشکی با طرح‌های زرد و یا حتی مشکی ساده ایده خوبی است.

اگر می‌خواهید یک استایل خیلی روشن داشته باشید می‌توانید از ترکیب سفید با زرد استفاده کنید.

لباس با شال زرد
ست کردن مانتو با شال زرد

برخی اوقات افراد به دنبال انرژی بیشتری در لباس‌های خود هستند؛ بنابراین از مانتو زرد در کنار شال آبی می‌توانند استفاده کنند. البته درجه رنگ زرد انتخابی نیز اهمیت دارد. در آخر همه‌چیز بستگی به سلیقه شما دارد.

استفاده از رنگ‌های شبیه به هم و هم‌خانواده

تا این قسمت از مقاله با ست کردن مانتوبا شال با استفاده رنگ‌های خنثی و سه رنگ اصلی آشنا شدیم.

رنگ‌های ثانویه و رنگ‌های ترکیبی نیز به همین صورت ست خواهند شد.

برای یک استایل راحت و بی‌دردسر نیز یک پیشنهاد برای شما داریم. می‌توانید به‌راحتی از رنگ‌های هم‌خانواده و شبیه به هم در استایل خود استفاده کنید. برای مثال یک مانتو نارنجی‌رنگ را با یک شال نارنجی با درجه رنگ‌های متفاوت می‌توانید ست کنید و خیلی شیک ظاهر شوید. یا یک مانتو آبی تیره را به همراه شال آبی روشن و یک شلوار جین آبی روشن بپوشید.

درواقع سایه‌های متفاوت یک‌ رنگ را با هم ترکیب کنید. البته در برخی مواقع ممکن است این استایل شما را کمی خسته و دل‌زده کند. به همین دلیل در ادامه برای شما پیشنهاد دیگری نیز داریم.

ست کردن با رنگ‌های متضاد و مکمل

در برخی مواقع که از ست‌های معمولی خسته می‌شوید و نیاز دارید که متفاوت جلوه کنید، بهتر است که از رنگ‌های متضاد استفاده کنید.

همان‌طور که تا اینجا گفته شد متوجه شده‌اید که رنگ‌های مکمل چه رنگ‌هایی هستند. رنگ‌هایی که در چرخه رنگ در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند رنگ‌های مکمل نامیده می‌شوند. برای مثال مانتو به رنگ آبی را با شال به رنگ قرمز ست کنید. متوجه خواهید شد که چه ترکیب جذابی ساخته‌اید.

حتی رنگ بنفش را بهتر است با رنگ زرد ترکیب کنید این استایل بدون شک از چشم دیگران دور نمی‌ماند.

شاید در ابتدا کمی ترکیب رنگ‌های متضاد برای شما تعجب‌آور باشد، اما امتحان آن را به شما توصیه می‌کنیم تا خود متوجه نتیجه زیبای این ترکیب شوید. البته ممکن است که برخی افراد این استایل‌ها را دوست نداشته باشند بنابراین انتخاب آن‌ها بستگی به سلیقه شما دارد.

ست کردن مانتو با شال طرح دار و ساده

علاوه بر رنگ مانتو و شال که تا اینجا در مورد آن به‌طور مفصل بحث کردیم، طرح مانتو و شال نیز در ست کردن آن‌ها مهم است.

واضح است که معمولاً هر دو آن‌ها را طرح دار انتخاب نمی‌کنند و جلوه جالبی ندارد.

ترجیحاً اگر مانتو طرح داری دارید بهتر است که از شال تک‌رنگ استفاده کنید تا استایل شلوغی نداشته باشید و برعکس.

اگر مانتو شما ساده و یکرنگ است بهتر است برای پرهیز از یکنواختی از یک شال طرح دار استفاده کنید. البته این استایل به مکانی هم که قرار است در آن قرار بگیرید بستگی خواهد داشت. به‌عنوان‌مثال اگر در یک جلسه کاری یا مصاحبه قرار است شرکت کنید بهتر است که از مانتو و شال تک‌رنگ استفاده کنید و لباس‌های طرح دار را کنار بگذارید.

ست کردن مانتو با شال
ست کردن مانتو با شال

توصیه می‌کنیم اگر قرار است یکی از مانتو یا شال را طرح دار انتخاب کنید، رنگ‌های به‌کاررفته در آن با رنگ لباس‌های دیگر شما ست خوبی را تشکیل دهد. مثلاً اگر یک مانتو سفید با گل‌های قرمز دارید یک شال یا روسری قرمز را به شما توصیه می‌کنیم.

ست کردن جنس پارچه مانتو و شال یا روسری

برخی اوقات نیز فکر می‌کنیم که سادگی از همه‌چیز جذاب‌تر است. در این مواقع پیشنهاد ما این است که جنس مانتو و شال را با هم ست کنید. برای مثال اگر یک مانتو مشکی با آستین‌های حریر دارید آن را با یک شال از جنس حریر ترکیب کنید. این یک استایل فوق‌العاده جذاب است.

اگر در مانتو شما از پارچه ساتن استفاده‌شده است یک روسری یا شال از جنس ساتن به سر کنید. همچنین اگر جنس مانتو شما لی است نمی‌توانید از روسری حریر، ساتن، ابریشم و این نوع جنس‌های ظریف استفاده کنید.

پیشنهاد ما برای مانتو لی روسری‌هایی از جنس نخ، روسری‌های ابریشم کج‌راه، ابریشم توییل و روسری‌های پشمی است.

کلام آخر

اصول ست کردن مانتو با شال یا روسری قواعد خاصی دارد که در این مقاله به‌طور مفصل در مورد آن‌ها با شما بحث کردیم.

هر یک از خانم‌های ایرانی در ترکیب لباس‌های خود سلیقه خاصی دارند که متناسب با سلیقه خود مانتو و شال خود را انتخاب می‌کنند.

توصیه می‌کنیم که علاوه بر رنگ، به طرح و جنس مانتو و شال خود نیز دقت کنید.

در آخر باید بگوییم که موضوعاتی که گفتیم همه اصولی هستند که به شیک‌پوشی شما کمک می‌کنند اما شما در پایان باید به سلیقه و حس درونی خود توجه کنید و خود از استایلی که دارید راضی و خشنود باشید.

امیدواریم که ما نیز در ست کردن مانتو و شال به شما کمک کرده باشیم. جهت خرید و فروش انواع لوازم شخصی موردنظر خود از جمله لباس می‌توانید همین حالا به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید و به راحتی اینکار را انجام دهید.

منابع:

lookastic.com

maxbax.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *