استایل چیست؟

استایل چیست؟ بررسی جامع استایل، سبک زندگی و مد

وقتی می‌شنوید کسی از کلمه استایل استفاده می‌کند، اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد چیست؟
استایل به معنای روش خاص شخص برای بیان شخصیت خود است. خواه این روش از طریق لباس، استایل نوشتن یا استایل معماری باشد. در دنیای مد استایل معمولاً اختصار سبک شخصی است یا روشی که فرد از طریق انتخاب مواردی مانند لباس، لوازم جانبی، مدل مو و نحوه ترکیب لباس و سبک خود را بیان می‌کند.

هر وقت از اصطلاح استایل استفاده می‌شود معمولاً به مد یا ظاهر بیرونی افراد اشاره می‌کنند. ما در این مقاله می‌خواهیم به شما یادآوری کنیم که کلمه‌ی استایل چیزی خیلی بیشتر از مدل شانه زدن مو، مانتو، کفش و… است.

آنچه در ادامه می‌خوانید

مفهوم درست استایل یا سبک

استایل ترکیبی از نوع پوشش، لحن صحبت کردن، حرکت‌های خاص بدن و سایر کارهایی است که ما ویژگی‌های درونی خود مثل افکار، احساسات، علایق و ارزش‌های خود را آشکار می‌کنیم.

اکثراً بر این باورهستند که برای داشتن یک سبکی خوب صرفاً باید به‌ظاهر خود رسیدگی زیادی داشته باشند اما استایل مناسب تنها به لباس‌های شیک و مدل موی زیبا محدود نمی‌شود. برای داشتن یک ظاهری خوب شما باید ابتدا درون خود را اصلاح کنید تا درنتیجه‌ی آن ظاهر شما هم خوب به نظر برسد.

برای این کار می‌توانید از اشخاص نزدیک خود بخواهید که نظر کلی خودشان را در مورد شخصیت شما بیان کنند. با این روش با نقاط قدرت و ضعف خود بیشتر آشنا می‌شوید. درنهایت می‌توانید برای داشتن ظاهری بهتر تلاش کنید و نقاط ضعف خود را اصلاح کنید.

برای مثال شما ممکن است ازنظر دوستان صمیمی و خانواده خود انسان بسیار خوب و دوست‌داشتنی باشید. ولی زمانی که می‌خواهید با یک خانم آشنا شوید نتوانید روابط عاطفی خود را مستحکم کنید و حتی در رابطه خود شکست بخورید. این امر ممکن است به دلیل تن صدای شما، نوع انتخاب لباس شما یا برخی فاکتورهای دیگر باشد.

برای برطرف کردن این مشکل ابتدا نیاز دارید که نقاط ضعف داخلی و بیرونی خود را کشف کرده سپس برای تغییر ظاهر خود اقدام مؤثری انجام دهید. هر فردی با انجام این روش می‌تواند کاریزماتیک و خوش استایل شود.

استایل چیست؟
داشتن یک استایل منحصر بفرد

رفع نقاط ضعف موجود در استایل

معمولاً افراد نقاط ضعفی که در ظاهر خودشان وجود دارد را متوجه نمی‌شوند. پیدا و برطرف کردن این نقاط ضعف به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست.
هنگامی‌که ما از طریق یک دوست صمیمی و یا بستگان این نقاط ضعف را متوجه شدیم بهتر است تلاش کنیم تا این نقاط ضعف را برطرف کنیم تا ظاهر بهتری داشته باشیم.

به‌عنوان‌مثال هنگامی‌که با فردی ملاقات می‌کنید. او ممکن است پسر خوبی به نظر برسد که همه او را دوست دارند اما وقتی صحبت از خواستگاری می‌شود اکثراً معتقدند دخترا علاقمند به جذابیت و زیبایی او نمی‌شوند.

علت آن چیست؟ علت می‌تواند بسیاری از مواردی باشد که خود شخص از آن‌ها بی‌اطلاع است مانند لحن صدای، شیک‌پوشی، اخلاق و یا رفتارهای او تعدادی از این موارد هستند.
همه‌ی ما چیزهایی در تیپ خود داریم که دوست داریم مثل آن شخص آن‌ها را تغییر دهیم. هنگامی‌که عیب‌ها یا رفتارهای بد خود را متوجه شدید به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.

پوشاک و مد

پوشاک و لباس‌هایی که می‌پوشید بیشتر از ۸۰ درصد برداشت افراد را در ابتدای دیدار از شما شکل می‌دهد. قبل از این‌که دهان خود را برای حرف زدن بازکنید لباس‌های شما نشان‌دهنده‌ی سبک انتخابی شما هستند. این باعث می‌شود افراد حرف‌های شما را طبق آنچه برداشت کرده‌اند فیلتر کنند.

برخی لباس‌ها زبان ویژه‌ای دارند که آشنا بودن شما با این مباحث می‌تواند به شما در خوش استایل بودن کمک کند و تأثیر مثبتی در ظاهر شما داشته باشد. مثلاً یک مرد را در یک کت‌وشلوار شیک گران‌قیمت تصور کنید اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد این است که این فرد مدیر یک شرکت یا مجموعه است و درآمد میلیاردی دارد.

اما اگر فردی را با لباس‌های کثیف و نامرتب ببینید و بگویند این شخص مدیر یک شرکت بزرگ است نمی‌توانید باور کنید. به همین دلیل پوشاک و مد بخشی جدانشدنی از تیپ و ظاهر است.
برای داشتن استایلی بی‌نقص به شما توصیه می‌کنیم مقاله‌ی لباس مناسب هر اندام را مطالعه کنید.

آراستگی و نظافت شما

آراستگی از مهم‌ترین بخش‌های ظاهر هرکس است زیرا مراقبت از خود و آراستگی بیشترین چیزی است که به چشم می‌آید. همچنین آراستگی تصویری بیرونی از شما است و مردم ناخودآگاه شما را با آن قضاوت می‌کنند. افراد معمولاً میزان آراستگی شما را با میزان احترام به نفسی که دارید نسبت می‌دهند.

اهمیت به آراستگی
اهمیت دادن به آراستگی

به‌عنوان‌مثال ازنظر یک مرد، زنی که موهای ابریشمی و سالم دارد و آن‌ها را به‌خوبی شانه‌زده است بسیار زیباتر و قابل‌احترام تراست؛ اما زنی که موهای نامرتب و ضخیم و وز دار دارد، ازنظر آن مرد دیگر خوش‌تیپ و خوش استایل نیست. دقیقاً همین مثال با معیارهای مختلف برای آقایان نیز صدق می‌کند، بنابراین بیشتر به آراستگی و ظاهر خود اهمیت دهید.

برای داشتن موهای نرم و ابریشمی به شما توصیه می‌کنیم مقاله درمان خانگی رفع زبری مو را مطالعه کنید.
بنابراین علاوه بر زبان بدن، حالات صورت، لحن صدا و میزان بلندی ما در صدا، خود بخشی از ارتباطات غیرکلامی است که واقعاً در نشان دادن استایل ما نقش به سزایی دارند.

نقش استایل در اعتمادبه‌نفس

همه ما می‌خواهیم استایل ایده آلی داشته باشیم. هر بخشی از ما که با نسخه ایدئال خود مطابقت نداشته باشد را می‌توان درست کرد و به حالتی ایدئال تبدیل کرد. زمانی که به نزدیک‌ترین نظر خود رسیدیم، می‌توانیم نهایت لذت و رضایت را در زندگی خود تجربه کنیم.

خوشبختی از عزت‌نفس ناشی می‌شود و هرچه بیشتر خودمان را دوست داشته باشیم بهتر می‌شویم و روی اعتمادبه‌نفس ما تأثیر می‌گذارد. نکته اصلی این است که شما بهتر است به‌جای مدیریت شرایط اطراف خود، به‌طور مداوم روی بهبود نوع استایل خودکار کنید.

چند نمونه استایل

استایل ها به‌طور مداوم در حال تکامل هستند، اما سبک‌های خاصی وجود دارد که بارها و بارها در خیابان‌ها ظاهر می‌شوند. در مورد انواع مختلف استایل که بر روی مد تأثیر می‌گذارند، در این مقاله اشاره‌ی کوتاهی می‌کنیم که بتوانید ظاهر موردعلاقه خود را پیدا کنید.
به عبارتی استایل راه‌های منحصربه‌فرد لباس پوشیدن است که برای هر شخص متفاوت است. در ادامه به برخی از استایل ها اشاره‌شده است.

استایل اسپرت

سبک ورزشی که به آن Athleisure نیز گفته می‌شود، در این سبک از لباس ورزشی، مانند شلوار چسبان (لگ های ورزشی)، شلوارک دوچرخه و پیراهن‌های بزرگ ورزشی استفاده می‌شود. در این استایل اشخاص آرایشی ندارند و فقط لباس ورزشی مخصوص خود را می‌پوشند.

استایل چیست؟
استایل اسپرت

اگر در انتخاب رنگ دچار مشکل شده اید و شک دارید که چه ترکیب رنگی مناسب است خواندن مطلب ترکیب رنگ در لباس را از دست ندهید.

استایل Bohemian

همچنین این استایل به‌عنوان “boho” یا “boho chic” شناخته می‌شود. این سبک شامل رنگ‌های خاکی، پارچه‌ها و رنگ‌های طبیعی و چاپ و لوازم جانبی از سراسر جهان است. از ویژگی‌های بارز سبک boho می‌توان به لباس‌های ماکسی، دامن‌های بلند، کلاه‌های لبه‌دار و کیف‌های دستی اشاره کرد.

استایل معمولی (کژوال)

استایل کژوال، استایلی است که شما تا پایان هفته با آن بیرون می‌روید. در این استایل معمولاً از شلوار جین، تی‌شرت‌های راحت و کفش‌های کتانی یا چکمه‌های تخت استفاده می‌کنند. سبک لباس‌های ورزشی ممکن است به‌نوعی استایل کژوال در نظر گرفته شوند.

چند قدم برای رسیدن به بهترین استایل:

در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا به بهترین سبک و استایل برسید:

جمع‌آوری عکس و فیلم از خود

پوشه‌ای از خود ایجاد کنید و تمام تصاویر فعلی خود را جمع‌آوری کنید. همچنین اگر دوربین فیلم‌برداری دارید، از خود فیلم بگیرید و همه‌ی این‌ها را نگه‌دارید. این کار به شما کمک می‌کند تا نسب به خودتان آگاهی پیدا کنید و این اولین قدم برای رسیدن به یک استایل بهتر است.

آیا آخرین باری که خودتان را با دوربین تماشا کردید به یاد دارید؟ آیا تابه‌حال از صدای خود متعجب شده‌اید؟ روشی که شما صحبت کردید؟ حالات صورت شما؟ وضعیت بدن شما؟ بهترین راه برای شروع بهبود استایل این است که از بیرون به خودتان نگاه کنید.

فرستادن عکس و فیلم‌ها برای دوستان: تصاویری را که جمع‌آوری کرده‌اید برای دوستان خود بفرستید و برخی از دوستان خود را وادار کنید تا به شما بگویند اگر این شخص را نمی‌شناختند با اولین بار که او را دیدند، چه فکری کردند. آیا آن‌ها فکر می‌کنند او موفق است؟ باهوش است؟ آیا او جذاب است؟ اگر توانستید فکر کنید که او شخص دیگری است، برای اولین بار که او نگاه می‌کنید، همه آنچه را که در مورد استایل و سبک او به نظرتان می‌رسد را یادداشت کنید.

استایل چیست؟
جمع آوری عکس های زیبای خود

بررسی یادداشت‌ها

یادداشت‌هایی را که اکنون دارید بررسی کنید. آیا این یادداشت‌ها با آن استایلی که دوست دارید داشته باشید، مطابقت دارند؟ اکنون‌که تا حدودی از استایل خودآگاه شدید، تصمیم بگیرید که کجا می‌روید. دوست دارید چه جور آدمی باشید؟ چگونه می‌خواهید دنیا را درک کند.

از افرادی که ارزش‌ها و ویژگی‌های موردنظر شما را در استایل خود دارند الگو بگیرید. حتماً سعی کنید این افراد را با دقت انتخاب کنید، زیرا خیلی سریع به آن‌ها شبیه می‌شوید. افرادی که به‌طور ثابت در اطراف ما هستند، بر افکار، ارزش‌ها، عادت‌ها و رفتارهای ما تأثیر می‌گذارند.

نکته مثبتی که وجود دارد این است که این افرادی را که انتخاب کردید لازم نیست حتماً زنده یا در کنار شما باشند. آن‌ها می‌توانند از طریق کتاب، نوار، فیلم و غیره در کنار شما باشند و روی استایل شما تأثیر بگذارند؛ بنابراین به‌راحتی می‌توانید از افراد مشهور موردعلاقه خود الگو بگیرید.

داشتن یک مربی

مربی بگیرید. یک مربی مکان شما را مشخص کرده و به شما کمک می‌کند تا به استایل دلخواه خود برسید.

کلام آخر

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. در این مقاله سعی کردیم به‌طورکلی به شما بگوییم استایل چیست؟ درواقع استایل دیدگاه کلی فرد (ناشی از شخصیت، نگرش، باورها، تفکرات، احساسات و …) برای مواجهه با زندگی است. برای مثال فردی با «استایل مدرن» طرز تفکر منطقی، شخصیت منعطف، نگرش حرفه‌ای، باورهای علمی و … دارد.

حال برای نشان دادن این رویکرد، سبک لباس پوشیدن، سبک حرف زدن، سبک خرید کردن و به‌طورکلی سبک زندگی کردن خاصی را انتخاب می‌کند تا بتواند به‌خوبی استایل مدرن خود را به نمایش بگذارد.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه نمایید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها اپلیکیشن واسط کالا است.

از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

پرسش و پاسخ

آیا u003cstrongu003eتغییر استایل آسان است؟u003c/strongu003e

پاسخ:بسیاری از مردم فکر می‌کنند استایل تنها نوع و شیوهٔ لباس پوشیدن آنها است. و می‌توانند با تغییر لباس خود استایل خود را نیز تغییر دهند. اما متأسفانه تنها با بهبود نوع لباس پوشیدن نمی‌توان استایل خود را تغییر داد. برای تغییر استایل بهتر است از دوستان نزدیک خود بخواهید بی پرده در مورد شما صحبت کنند. اینگونه می‌توانید با کاهش نقاط منفی و افزایش نقاظ مثبت به بهتر شدن استایل خود کمک کنید.

u003cstrongu003eاستایل مینیمال (Minimal) چیست؟u003c/strongu003e

پاسخ:اگر بخواهیم این استایل را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم استایل مینیمال، سبکی ساده، شیک و جذاب با حداقل‌ها است! در استایل مینیمال لازم نیست اکسسوری‌های زیادی استفاده کنید. استفاده از یک کمربند با کیفیت یا یک ساعت ظریف استایل مینیمال شما را کامل می‌کند.

u003cstrongu003eانواع استایل‌ از نظر سادگی کدامند؟u003c/strongu003e

استایل مینیمال (Minimal)u003cbr/u003eاستایل ماکسیمال (Maximal)u003cbr/u003eاستایل ویمسیکال (Whimsical)


منابع:

masterclass.com

kinowear.com

anuschkarees.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *