کسب و کار کوچک

معرفی چند کسب و کار کوچک

معرفی چند کسب و کار کوچک برای کسانی‌که سرمایه کلانی برای شروع کار ندارند می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد. بنابراین در مقاله پیش رو سعی ما بر این خواهد بود که به معرفی چند کسب و کار کوچک بپردازیم. امید است که با مطالعه این مقاله بتوانید کسب و کار مورد نظر خود را با توجه به اندک سرمایه‌ای که در دست دارید راه‌اندازی نمائید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

ارائه خدمات جوشکاری

کسانی‌که در این حرفه مشغول به کار هستند می‌دانند که این حرفه بیشتر با آهن و و فولاد سروکار دارد. بنابراین اگر شما هم به کار کردن با فولاد و آهن علاقه دارید می‌توانید یک مغازه کوچک اجاره کنید و بنا به سفارش مشتریان، کرکره، حفاظ پنجره و غیره بسازید. لذا ارائه خدمات جوشکاری می‌تواند شروع یک کسب و کار کوچک برای شما باشد.

رستوران داری

رستوران‌داری از جمله مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود. پس اگر استعداد خوبی در پختن غذاهای خوشمزه دارید، می‌توانید دست به کار شوید و غذاهایی را که درست می‌کنید با قیمت مناسب به مشتریان عرضه کنید.

شروع کسب و کار کوچک با طراحی داخلی

امروزه داشتن دکوراسیون مناسب جهت جذب مشتری در پاساژها، مغازه‌ها، گالری‌ها و غیره نقش بسزایی دارد. بنابراین اگر در این زمینه خلاقیت و مهارت کافی دارید می‌توانید کار خود را در شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو هستید تبلیغ کنید و از این راه سود زیادی کسب کنید.

مشاوره دادن در امور قراردادی

اگر مشاور خوبی در امور قراردادها می‌باشید و در این زمینه تخصص کافی دارید، این کار را به شما پیشنهاد می‌کنیم چرا که این کار نیاز به نیروی انسانی، مهارت و تخصص دارد و از طرفی شرکت‌های بزرگی وجود دارند که حاضرند در قبال مشاوره‌ای که می‌دهید مبلغ منصافه‌ای پرداخت نمایند. لذا مشاوره دادن می‌تواند شروع یک کسب و کار کوچک باشد.

روغن گیری کنید

شما برای شروع این کار نیاز به دستگاه روغن‌گیری دارید. بعد از خریداری دستگاه روغن‌گیری، می‌توانید روغن دانه‌های خوراکی را از جمله زیتون، بادام و غیره بگیرید و از این راه کسب درآمد کنید.

روغن گیری کنید

شروع کسب و کار کوچک با طراحی لباس

از آن‌جائیکه امروزه نسل جوان به دنبال لباس‌های منحصر به فرد و شیک هستند، این کار می‌تواند درآمد خوبی عایدتان کند البته به شرط این‌که خلاقیت کافی داشته باشید و سرمایه کوچکی برای راه‌اندازی تولیدی داشته باشید. اگر توانایی تأسیس تولیدی را نداشته باشید می‌توانید مدل لباس‌هایی را که طراحی نموده‌اید به تولیدی‌های پوشاک ارائه دهید قطعاً آن‌ها از ایده‌های شما استقبال خواهند کرد و در قبال آن هزینه خوبی پرداخت خواهند نمود.

درست کردن میان وعده

از آن‌جائیکه برخی از افراد امروزه ساعت‌های زیادی مشغول به کار هستند زمان کافی برای درست کردن میان وعده و اسنک را ندارند بنابراین درست کردن میان وعده و اسنک برای آن‌ها هم می‌تواند شروع کسب و کار کوچک باشد و هم نیازی به سرمایه زیاد ندارد چرا که می‌توانید این کار را در منزل انجام دهید و کار خود را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و سفارش بگیرید فقط لازم است هزینه جابه‌جایی و انتقال آن‌ها را به محل‌هایی که سفارش می‌گیرید بپردازید.

ساخت جعبه‌های کادویی

مطمئناً شما هم از افرادی هستید که در مناسبت‌های خاص برای دوستان و یا خانواده خود هدیه می‌خرید و قطعاً می‌دانید که افراد زیادی هم هستند که این کار را می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید با چند مقوا، کاغذ رنگی و غیره جعبه‌های کادویی زیبا بسازید و آن‌ها را به مشتریان خود عرضه کنید.

شروع کسب و کار کوچک با تاسیس موسسه کاریابی

شما برای تأسیس مؤسسه کاریابی نیاز به سرمایه زیادی ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک فضای کاری کوچک است. از آن‌جائیکه امروزه نرخ بیکاری افزایش پیدا کرده است، این گونه مؤسسات از سوی جوانان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

شروع کسب و کار کوچک با تاسیس موسسه کاریابی

درست کردن شکلات و آبنبات

یک کسب و کار کوچک دیگر درست کردن شکلات و آبنبات می‌باشد. اگر مهارت کافی در این زمینه را دارید می‌توانید در خانه با صرف اندکی هزینه شکلات و آبنبات درست کنید و به فروشگاه‌ها عرضه کنید و یا خود به صورت مستقیم از مشتریان سفارش بگیرید. برای این کار فقط لازم است که کار خود را تبلیغ نمائید.

درست کردن و فروختن محصولات لبنی

امروزه کمتر کسی یافت می‌شود که کمتر از محصولات لبنی استفاده کند، بنابراین با توجه به اینکه این محصولات زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توانید یک مغازه کوچک راه‌اندازی کنید و محصولات خود را به مشتریان عرضه کنید.

ساخت محصولات پلاستیکی یک کسب و کار کوچک دیگر

امروزه تقاضا برای محصولات پلاستیکی از قبیل بطری آب، لیوان، ظرف‌های کوچک و غیره بسیار بالاست. تنها کافیست که مواد اولیه برای ساخت محصولاتتان را خریداری کنید و بعد از ساخت برای فروش محصولاتتان بازاریابی کنید.

لوازم تزئینی با چوب بسازید

خانم‌های زیادی هستند که به لوازم تزئینی منزل علاقه دارند بنابراین اگر در این زمینه مهارت دارید و فرد سخت‌کوشی هستید می‌توانید دست به کار شوید و لوازم تزئینی چوبی بسازید. بعد از ساخت می‌توانید محصولات خود را از طریق کانال‌های شبکه‌های اجتماعی بفروشید و یا به مغازه‌ها جهت فروش عرضه نمائید.

شروع کسب و کار کوچک با بازاریابی

امروزه فرصت‌های کسب و کار خوبی برای افراد از سوی شرکت‌های بازاریابی چند سطحی فراهم می‌شود. چنانچه در زمینه بازاریابی و فروش تخصص کافی دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که هرچه زودتر این کار را آغاز کنید چرا که راه‌اندازی این کار به هزینه زیادی نیاز ندارد.

کسب و کار کوچک

مشاور املاک

شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری کمی که دارید وارد این حرفه شوید البته اگر در این زمینه تخصص دارید!

شروع کسب و کار کوچک با پیک موتوری

اگر موتور دارید و یا امکان این وجود دارد که آن را از کسی قرض بگیرید حتماً این کار را بکنید چرا که از این راه، سود زیادی نصیبتان خواهد شد. می‌توانید غذاهای خانگی درست کنید و از طریق شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو می‌باشید سفارش بگیرید. علاوه بر غذاهای خانگی می‌توانید انواع سبزی‌ها که برای تهیه آش، برای خوردن و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد تهیه و بسته‌بندی کنید و یا انواع سبزی‌ها را خشک کرده و پس از بسته‌بندی به فروش برسانید.

ارائه خدمات بازاریابی تلفنی

امروزه کسب و کارهایی وجود دارند که خدمات و یا محصولاتی ارائه می‌نمایند اما توان و نیروی لازم را برای فروش و یا معرفی آن‌ها ندارند. یکی از راه‌هایی که می‌توان به این افراد یا شرکت‌ها کمک کرد بازاریابی محصولاتشان است. برای بازاریابی محصولات شرکت‌ها می‌توانید درصد دریافت خواهید کرد. طبیعی است که هرچه قیمت محصولی که می‌فروشید بیشتر باشد و یا محصولات بیشتری بفروشید درصد زیادی از فروش محصولات نصیبتان خواهد شد.

قطعاً شما هم می‌دانید که بازاریابی روش‌های متعددی دارد ولی یکی از مؤثرترین و کم هزینه‌ترین آن بازاریابی تلفنی می‌باشد البته به شرط این‌که به درستی این کار را انجام دهید! بنابراین برای انجام این کار شما فقط نیاز به یک خط تلفن دارید. بازاریابی با این روش نکات مهم و روش‌های دقیق علمی دارد که مطابق با روانشناسی مشتریان سبب جذب مشتری و افزایش فروش خواهد شد، با یک جست‌و‌جوی ساده در اینترنت می‌توانید این تکنیک‌ها و روش‌ها را یاد بگیرید. لذا ارائه‌ی خدمات بازاریابی تلفنی برای شروع کسب و کار کوچک مفید می‌باشد.

ساخت طلا و جواهر

زیورآلات برای آراستن بانوان به کار می‌برد و بانوان زیادی هستند که علاقه به آراستن خود با زیورآلات مصنوعی دارند. بنابراین با صرف هزینه اندکی می‌توانید مواد اولیه‌ای که برای ساختن این نوع زیورآلات مورد نیاز است تهیه کنید و جواهرات و زیورآلات زیبا بسازید و از طریق شبکه‌های اجتماعی بفروشید و یا حتی می‌توانید به مغازه‌هایی که این نوع مصنوعات را به فروش می‌رسانند عرضه کنید.

کسب و کار کوچک با فروش لوازم التحریر

گر سرمایه لازم برای اجاره مغازه را ندارید ولی با سرمایه‌ کمی که در اختیار دارید می‌توانید لوازم‌التحریر تهیه کنید، حتماً این کار را بکنید چرا که پیش از شروع بازگشایی مدارس درآمد صاحبان کسب و کار لوازم‌التحریری بالاست این در حالیست که درآمد بالای افرادی که اقلام اداری و لوازم‌التحریر می‌فروشند در طول سال هم بالاست. بعد از خریداری اقلام اداری و لوازم‌التحریر می‌توانید محصولات خود را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و سفارش بگیرید و سپس محصولات خواسته شده را در محلی که مشتری آدرس می‌دهد توزیع کنید برای این کار فقط باید هزینه توزیع این لوازم را بپردازید.

کسب و کار کوچک با فروش لوازم التحریر

تدریس خصوصی

چنانچه دارای تحصیلات عالی می‌باشید و یا در رشته‌ای خاص تبحر دارید می‌توانید کار تدریس خصوصی را در منزل خود بدون کوچکترین هزینه‌ای انجام دهید. لذا تدریس خصوصی نیز می‌تواند برای شروع کسب وکار کوچک مفید باشد.

فروختن اطلاعات خود!

در عصر ارتباطات قدرت در دستان کسی است که اطلاعات گسترده‌ای دارد. افراد زیادی هستند که حاضرند برای به دست آوردن اطلاعات در زمینه‌ای خاص هزینه کنند بنابراین اگر در زمینه‌ای خاص اطلاعات کافی دارید می‌توانید آن را به افراد متقاضی با هزینه‌ای مناسب بفروشید.

شروع کسب و کار کوچک با تدریس آنلاین

تدریس به صورت آنلاین می‌تواند به عنوان شغل دوم برایتان محسوب شود. یکی از نکات مهم و مثبتی که در این کار وجود دارد این است که زمان به طور کامل تحت کنترل خودتان می‌باشد. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید می‌توانید با هزینه کم این کار را آغاز نمائید. تنها هزینه شما برای شروع این کار هزینه اینترنت می‌باشد.

سرمایه گذاری در زمینه سهام

سرمایه‌گذاری در سهام کار اغلب کارافرینان است. چنانچه سرمایه‌ای دارید که می‌خواهید با آن سهام خریداری کنید باید ریسک آن را هم بپذیرید پس اگر دارای روحیه ریسک‌پذیری هستید در این راه قدم بگذارید. قبل از خریداری سهام بهتر است از یک مشاور مالی، مشاوره بگیرید.

تایپیست

دانشجویان و کارفرمایانی هستند که برای تکمیل پایان‌نامه و یا پروژه‌های تایپی خود به کمک یک تایپیست نیازمندند. کارهایی از این قبیل زمان اتمام مشخصی دارند بنابراین اگر مطمئن هستید که این کار را در زمان مورد نظر می‌توانید تمام کنید قبول کنید.

مشاور آزاد

چنانچه فردی هستید که در زمینه‌ای خاص همانند حقوق، حسابداری و یا فروش مهارت لازم را دارید انجام این کار را به شما توصیه می‌کنیم. شما برای موفقیت بیشتر در این کار می‌توانید از تجربه‌های قبلی خود نیز بهره‌مند شوید. امروزه کارفرمایان زیادی هستند که تمایل به همکاری با افرادی را دارند که به صورت آزاد کار می‌کنند تا پروژه‌های کوتاه مدت خود را به آن‌ها بسپارند.

شروع کسب و کار کوچک با مترجمی

قطعاً می‌دانید که در امر ترجمه از شما خواسته می‌شود که متنی را از یک زبان به زبان دیگر برگردانید. انجام این کار مستلزم داشتن مهارت در چند زبان می‌باشد. هزینه اولیه برای شروع این کار هزینه اینترنت می‌باشد. نکته‌ای که در این خصوص بایستی متذکر شویم این است که اگر مسلط به هیچ زبانی نیستید به هیچ وجه سراغ این کار نروید و فکر نکنید که با ابزارهای ترجمه از قبیل «مترجم گوگل» می‌توانید کار ترجمه را انجام دهید چرا که این ابزار و حتی ابزارهای مشابه آن، آن چنان قدرتمند نیستند که شما را برای رسیدن به ترجمه باکیفیت یاری کنند.

کسب و کار کوچک

فروش کتاب‌های دست دوم

قطعاً خود شما هم می‌دانید که قیمت کتاب‌هایی که قبلاً مورد استفاده قرار گرفته‌اند و به اصطلاح دست دوم هستند پایین می‌باشد، همین امر موجب می‌شود که این کتاب‌ها مشتری‌های نسبتاً زیادی در مقایسه با کتاب‌های نو داشته باشند، بنابراین اگر شما هم در قفسه کتاب خود از این کتاب‌های دست دوم دارید و از آن‌ها دیگر استفاده نمی‌کنید می‌توانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید و به فروش برسانید.

پرداختن به کسب و کارهای روستایی

مشاغل نوپایی در روستاها از جمله پرورش گیاهان دارویی، پرورش گیاهان زینتی، پرورش انواع پرندگان زینتی و حیوانات خانگی وجود دارد که با هزینه کم و منابع طبیعی زیاد قابل راه‌اندازی می‌باشند. اگر به این گونه از کارها علاقه دارید هرچه زودتر دست به کار شوید چرا که این کار روحیه شما را تقویت می‌کند و علاوه بر این می‌توانید از حمایت دولت و صندوق‌های کارافرینی و همچنین برخی از مؤسسات مالی و بانک‌ها برخوردار شوید.

هدف ما از این مقاله معرفی چند کسب و کار کوچک برای شما جوانان جویای کار بود. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد و شما توانسته باشید کسب و کاری هرچند کوچک راه‌اندازی کنید و مسیر شغلی خود را بیابید.

38 دیدگاه دربارهٔ «معرفی چند کسب و کار کوچک»

 1. تم تولد و لوازم تولد نامبروان

  همیشه مطالب سایت شما را میخوانم و بسیار کاربردی و فوق العاده هستند . متشکرم
  برای شروع ، کسب و کار پردرآمد با سرمایه ی کم حتما از سایت تم تولد دیدن کنید .

 2. تم تولد و لوازم تولد نامبروان

  فوق العاده بود . خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون، همیشه بهترین مطالب رو در سایت شما پیدا میکنم . شغل من هم تولید تم تولد دخترانه و تم تولد پسرانه با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت ، عمده فروشی تم تولد و فروش عمده لوازم تولد با بهترین شرایط .

 3. سلام وقتتان بخیر
  من میخوهام با سرمایه کوچک حداقل صد هزار افغانی
  در یکی از ولسوالی های افغانستان یعنی در دهات کسب کار آغاز نمایم اونجا دقیقا یک شهرگ جدید جور شده یک مشوره برایم بدهید لطفا

 4. برای راه انداختن کسب و کارهای خانگی نیاز به سرمایه زیاد و امکانات خاص ندارین.من و همسرم مدتی هست که بسته بندی مواد گیاهی و ادویه جات رو راه انداختیم.برای سرفه جویی توی هزینه ها از طریق واسط کالا دستگاه بسته بندی دست دوم خریدم و بعد از مدتی با یه آگهی جذل نیرو چند نفر نیروی کمکی هم گرفتیم.حالا هم خودمون و هم چند نفر دیگه مشغول به کار هستیم.شما هم نترسین و یه یاعلی بگین و شروع کنید.

 5. من یک خانم خانه دار هستم که توی زمان آزادم شکلات و دسرهای خونگی درست میکردم و میفرختم اما چون زیاد معروف نبودم درآمدی نداشتم تا اینکه در واسط کالا آگهی در مورد کارم ثبت کردم و تونست توی ایام عید دسرهای زیادی رو سفارش بگیرم و درامدم رو افرایش بدم.ممنون از واسط کالا رفسنجان

 6. یکی از موارد کار در منزل برای بانوان، بسته بندی داروهای گیاهی موجود در داروخانه ها است. ابتدا آنها را تمیز و اگر لازم بود بشوید. سپس بسته بندی کنید. برای فروش آنها هم از برنامه واسط کالا کمک بگیرین. من خودم با معرفی کارم در واسط کالا چندین مشتری پیدا کردم. حتما نصبش کنین. توی بازار که برین هست.

 7. ممنون از پیشنهاد های فراوان برای کار در منزل خانم ها. لطفا در مورد آموزش کار در منزل برای خانم ها هم مطلب بگذارید. و پیشنهاد های کاری خوبتان را آموزش دهید باتشکر

 8. علاوه بر پیشنهاد های عالی شما . یکی از نمونه های کار در منزل، دکمه دوزی است. همچنین منجق دوزی که میتونه برای خانم ها جذاب باشه

 9. با سلام…ممنون از سایت خوب واسط کالا..به نظر من دنیا دنیای تکنولوژی و فضای مجازیه….خانم ها بگردین دنبال کار اینترنتی…که هم توی خونه باشید و هم کار کنید…کسب و کار اینترنتی خیلی راحت تر و درامد بیشتری نسبت به بقیه شغل ها داره مثلا همین طراحی سایت، پشتیبانی، مقاله نویسی و…

 10. کار تولیدی در خانه برای افرادی که کار بیرون رو دوست ندارند یا توانایی انجام کار سخت را ندارند پیشنهاد میشه. مثلا خانما مزون لباس بزنید یا کارهای آرایشگری و خیاطی راه بیندازید…اگر هم خلاق باشید که این روزها همه دنبال دسر و کیک هستن..خلاصه خانما توی خونه بیکار نشینید

 11. خوشبختانه ایران دارای فراوان ترین مکان های توریستی و گردشگری هست. صنعت گردشگری در بخش بوم گردی مثل شهداد در کرمان خیلی درآمد خوبی دارد. کار ساده و پر درآمدی است که امروزه خیلی رایج شده

 12. به نظر من که انواع کسب و کار کوچک میتونه از نظر اقتصادی و حتی روحیه مخصوصا برای خانوما خیلی خوب باشه اگه درآمد بالاییم داشته باشه که چه بهتر

 13. سلام…بنده کارهای هنری و صنایع دستی رو توی خونم انجام میدم…انواع دستبند و زیورآلات و حوض ماهی و گیفت عروسی…داخل برنامه واسط کالا آگهی کذاشتم قسمت هنریش برید ببینید…من با کسب و کار خانگی پردرآمد موافقم..خیلی برای خانم ها خوبه

 14. خداروشکر در چند سال اخیر کسب و کارهای جدید در ایران هم رونق خاصی گرفته و انواع کسب و کارهای جدید در دنیا به ایران هم راه پیدا کردن. اینجوری بهونه ها هم برای نبودن کار کمتر میشه و با کسب مهارت همه میتونن کار متناسب با خودشون رو پیدا کنن.

 15. یک سوال فنی داشتم اینکه اصلا کسب و کار کوچک چیست؟منظور کسب و کاری هست که درآمد کمی داره یا کسب و کاری که پیش نیازهای خاصی نیاز نداره؟

 16. چه خوب که این مطلب معرفی کسب و کارهای کوچک رو گذاشتین واقعا مطلب مفیدی بود و من با توجه به علاقم به گل و گیاه تصمیم گرفتم بزنم تو این کار:))

 17. تو این دوره زمونه با داشتن یه سرمایه اندک و مقداری ذوق و سلیقه میشه یه کسب و کار کوچک خانگی راه انداخت ولی چیزی که به نظر من مهمتره تبلیغات هستش که وافعا میتونه موثر باشه.

 18. ممنون از مطلب خوبتون.اگر امکانش هست در مورد راه های معرفی کسب و کارهای کوچک هم مطلب بزارید.چون کسب و کارهای خانگی با درآمد متوسط قدرت تبلیغات و صرف هزینه زیاد برای این بخش رو ندارن و باید هدفمند تبلیغ کنن که هزینه اش صرف داشته باشه.

 19. معصومه کریم آبادی

  درست کردن صنایع دستی یکی از کسب و کارهای کوچک در ایران هستش که درامد خوبی هم داره.مثلا توی استان کرمان دوختن پته یک کسب و کار پر درآمدهست البته دقت و ظرافت های خاص خودشو نیاز داره.

 20. درست کردن خاک برگ و کودهای کمپوست هم یک کسب و کار کوچک خانگی هستن که کمتر کسی سمتش میره اما واقعا کار ساده‌ای هست.میشه توی وقتای اضافه بهش رسید و ازش درآمد کسب کرد

 21. سلام.به نظرم الان دیگه بلاگری در صدر کسب و کارهای جدید و پرسود قرار دارده،شاید توی کشور ما هنوز کاملا به شکل یک کار بهش نگاه نکنن ولی توی کل دنیا اینجور کارها جا افتادن.اگه میشه در مورد اینجور کسب و کارهای به روز هم مطلب بزارین.ممنون

 22. برای کسایی که مدیریت خانواده خوندن و البته حوصله هم دارن پرستاری بچه یک کسب و کار خانگی پردرآمد هستش.درسته که مسئولیت های خاص خودشو داره اما درآمدش بد نیست.

 23. برای کسب وکار ایده و خالقیت خیلی مهمه و کسب و کارهای کوچک در ایران نیاز حمایت مالی دارند.مطلبتون مفید بود.ممنون

 24. انواع کسب و کار کوچک برای خانم ها در خانه چی هست من یک خانم خاندار هستم در خانه بیشتر اوقات بیکار هستم خیلی دلم میخواد یک کاری رو انجام بدم لطفا بهم کمک کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *