ست کردن شلوار جین

ست کردن شلوار جین

شلوار جین را می‌توان به‌راحتی با هر لباسی ست کرد، البته می‌توان به همان راحتی هم در ست کردن شلوار جین با لباس اشتباه کرد. برخلاف برخی از پارچه‌ها که به‌سختی با انواع لباس ست می‌شوند، جین با هر لباس و طرحی ست میشود.

یکی از سخت‌ترین ست‌های لباس پوشیدن دو نوع جین در یک استایل است که برخی چنین ریسکی را نمی‌پذیرند. ما سعی داریم در این مقاله شمارا با انواع جین و نحوه ست کردن شلوار جین با لباس‌هایتان آشنا کنیم.

یک قانون وجود دارد که همه انسان‌ها باید حداقل یک شلوار جین خوب در کمد لباس خود داشته باشد. شلوار جین همان عضوی است که می‌توان تقریباً در هر شرایطی به‌راحتی پوشید. می‌توان در یک مهمانی با کت اسپرت پوشیده شود یا در پارک با یک تی‌شرت سفید آن را پوشید.

ست کردن شلوار جین با ژیله

استفاده ازیک شلوار جین تیره با یک ژیله بافت، پیراهن یقه دار و کفش کالج می‌توانید استایلی جذاب داشته باشید. همچنین با پوشیدن این استایل در فصل سرد، گرم می‌مانید و درعین‌حال ظاهر خوبی هم دارید.

استایل ناهماهنگ

پوشیدن شلوار جین با پیراهن مجلسی و کفش ورزشی می‌تواند شما را ناهماهنگ نشان دهد، اما درعین‌حال ظاهری جذاب و ماجراجو ایجاد می‌کتد.

سبک و راحت

شلوار جین گزینه نهایی برای داشتن یک استایل راحت است. برای روزهای آخر هفته که می‌خواهید با خانواده وقت بگذرانید و احساس راحتی داشته باشید شلوار جین، یک گزینه عالی است. شلوار جین، سویشرت کلاه‌دار و یک کفش کتانی چرمی به شما ظاهری فوق‌العاده ببخشد.

اگر در ست کردن مانتو خود دجار مشکل و سردرگمی هستید، خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد میکینم.

ایده ست کردن مانتو

شلوار جین ساده

از تزئینات پرزرق‌وبرق، رنگ‌های شدید و سبک‌های مد روز پرهیز کنید. هدف این است که شلوار جین ساده باشد تا به‌راحتی با هر لباسی ست شود. در ادامه شما را با انواع شلوار جین آشنا میکینم.

ست کردن شلوار جین
شلوار جین ساده

جین سفید

همه ما گاهی وقت‌ها دوست داریم که یک استایل تازه بسازیم، یکی از گزینه‌ها برای ساخت یک استایل تازه شلوار جین سفید است. باید به این نکته توجه داشته که ترکیب ایجادشده با سفیدی شلوار شما هماهنگ باشد.

اگر شما نگران کثیف شدن شلوارتان هستید می‌توانید از سفید خالص استفاده نکنید، طرح‌های کرمی یا سنگی،تمیز نگه‌داشتن آن‌ها راحت‌تر است.
اگر شکل پا‌هایتان را دوست ندارید، بهتر است از شلوارسفید صرف‌نظر کنید؛ زیرا تمرکز را روی پاهای شما جمع می‌کند. البته می‌توانید با پوشیدن رنگ‌های روشن در بالاتنه استایل خود را متعادل‌ترکنید و تمرکز را از روی پاها بردارید.

سیاه، خاکستری، کرم، قهوه‌ای مایل به زرد، خاکی و آبی ازجمله رنگ‌هایی هستند که می‌توانید با شلوارسفید بپوشید، رنگ سفید از رنگ‌های خنثی است و می‌تواند به‌راحتی با هر رنگی ست شود.

سنگ‌شور تیره

شلوارهای سنگ‌شور شده معمولاً کمی روشن‌تر از سیاه هستند. این شلوارها می‌توانند خاکستری یا سورمه‌ای تیره باشند، حالت سنگ‌شور شده آن رنگ یکنواختی در شلوار به وجود آورده است.

این شلوارها معمولاً راسته هستند و در حالت اسکینی به تعداد کمی پیدا می‌شوند. شلوارهای سنگ‌شور شده مناسب زمانی هستند که شما قصد دارید، با شلوار جین یک استایل رسمی برای خودتان بسازید.

سنگ‌شور روشن

این شلوارها به‌سرعت کثیف می‌شوند، اگر جایی می‌روید که احتمال کثیف شدن شلوارتان زیاد است، از انتخاب او صرف‌نظر کنید. شما می توانید شلوار جین روشن را با بسیاری از لباس‌هایتان ست کنید.

شلوار جین روشن کژوال ترین حالت شلوار جین است، بنابراین هرچه لباس و استایلتان به سمت سبک کژوال برود ست کردن شلوار جین با لباستان راحت‌تراست.

جین آبی

اگر قصد دارید یکرنگ جین داشته باشید که بتوانید در هرزمان و موقعیت بپوشید و به‌راحتی با لباس‌هایتان ست کنید، رنگ آبی انتخابی عالی است.

ست کردن شلوار جین
جین آبی

جین سیاه

این رنگ از شلوار بسیار محبوب است و درعین‌حال برای مردان بسیار ضروری و کاربردی است. این رنگ از شلوار جین به دلیل اینکه دارای رنگ کلاسیکی است، می‌تواند به‌عنوان پاسخی کامل به سؤال ست کردن شلوار جین به کار گرفته شود.

این نمونه از شلوار جین اغلب به‌صورت برش‌های راسته و چسبان، بسیار ظاهر شیک و جذابی به استایل شما می‌بخشد. ما به شما توصیه می‌کنیم که هنگام پوشیدن این شلوار از پیراهن‌هایی به رنگ سفید، طوسی، سیاه، خاکستری، رنگ‌های پاستیلی، سه رنگ اصلی و شتری استفاده کنید.

جین لوله‌ای

شلوار جین لوله‌ای از مدت‌ها قبل یکی از عناصر اصلی کمد لباس هر زن شیک‌پوشی به‌حساب می‌آید. این سبک از شلوار جین کاملاً راحت پوشیده می‌شود و می‌تواند تأثیر زیادی بر روی زیبایی استایل و پاهای شما داشته باشد.

ازآنجاکه اکثر شلوارهای جین به رنگ آبی تیره،روشن و مشکی هستند ست کردن آن‌ها با تاپ‌ها و کفش‌های رنگ روشن می‌تواند بسیار زیبا باشد، به‌خصوص تاپ‌های سفید زمانی که با جین ترکیب شوند فوق‌العاده به نظر می‌رسند.

جین اسکینی

شلوارهای جین اسکینی یکی از اعضای مهم در ساخت یک استایل زیبا است، بنابراین بهتر است که هر خانمی یکی از آنها را در کمد لباس خود داشته باشد.

این شلوارها را می‌توان به‌راحتی با یک تی‌شرت ساده ست کرد و یک استایل جذاب برای خود ساخت، همچنین می‌توان با استفاده از آن‌ها یک استایل شیک هم داشته باشید.

کفش پاشنه‌بلند، بلوز تنگ و کت یقه خزدار، بهترین گزینه‌ها برای ست کردن شلوار جین در فصل‌ سرد است.

جین پاره

شما باید به‌جای اینکه شلوار جین خود را ساده و پیش‌پاافتاده نشان دهید سعی کنید که آن را خاص و زیبا نشان دهید. برای ست کردن شلوار جین پاره می‌توانید از تی‌شرت یا بلوزهایی با طرح‌های خلاقانه گرافیکی یا چاپ دستی استفاده کنید.

شما می‌توانید به استایل خود اکسسوری و جزییات بیشتری اضافه کنید،این نکته را در نظر داشته باشید که زیاده‌روی نکنید. لباس‌هایی مانند بلوزهای آستین زنگوله‌ای یا صندل‌های متالیک می‌توانند به خاص‌تر شدن استایل شما کمک کنند.

ست کردن شلوار جین
جین پاره

جین کوتاه

در حال حاضر شلوارهای جین کوتاه، یکی از زیباترین شلوارهای جین به‌حساب می‌آیند. ست کردن این شلوار جین با یک جفت کفش پاشنه‌بلند یا بوت می‌تواند یک استایل زیبا برای شما بسازد.

شما می‌توانید برای داشتن یک استایل و ظاهر شیک، این مدل از شلوار جین را با یک بلوز سفید کلاسیک ست کنید. بهتر است برای ست کردن شلوار جین کوتاه از کت‌های گشاد و بلند استفاده کنید.

جین مام استایل

اگرچه که به آن‌ها شلوار مام استایل (به معنی مادر) گفته می‌شود؛ اما همه ما می‌توانیم از این شلوارهای جین جذاب استفاده کنیم. این شلوارها از مد و فشن دهه 90 الهام گرفته‌شده‌اند، به‌صورت کلی این شلوارها حالت راسته و فاق بلند دارند و بیشتر آن‌ها به رنگ آبی سنگ‌شور شده هستند.

می‌توانید برای ست کردن شلوار جین مام استایل از بلوزهای مدرن، پلیو، کت کلاسیک و بوت پاشنه‌بلند استفاده کنید، انتخاب هرکدام ظاهری زیبا و جذاب دارد.

جین فاق بلند

این نمونه از شلوارهای جین، برای کشیده‌تر نشان دادن پاها بسیار مناسب هستند. شما می‌توانید انواع مختلفی از شلوار جین فاق بلند را در بازار بیابید اما مدل اسکینی این شلوار می‌تواند زیبایی بیشتری به استایل شما ببخشد.

پوشیدن یک بوت پاشنه‌بلند با پالتو بلند می‌تواند به کشیده‌تر نشان دادن اندام کمک کند، همچنین ست کردن شلوار جین فاق بلند با تی‌شرت داخل شلوار کمک می‌کند تا اندامتان به شکل ساعت شنی دیده شود.

جین راسته

شلوارهای جین راسته عموماً استایلی کلاسیک دارند، اما در بعضی‌اوقات می‌توانند یک استایل تکراری و خسته‌کننده برای شما بسازند. شما می‌توانید برای جلوگیری از یک استایل تکراری، مدلی از شلوار جین راسته را انتخاب کنید که قسمت پایین پاچه‌های آن پاکتی‌های بزرگی دارد و سپس آن را با قسمت بالاتنه ست کنید.

تی‌شرت خاص، کت طرح دار و یک جفت کفش با طراحی خاص ازجمله گزینه‌هایی برای ست کردن شلوار جین راسته به‌حساب می‌آیند.

جین دم پا گشاد

این نوع از شلوارهای جین در طول فصل سرما، برای داشتن یک استایل خیابانی بسیار مناسب هستند. برای اینکه با جریان ترندها کاملاً هماهنگ باشید بهتر است، این نمونه از شلوار جین را با لباسی دیگر از استایل فشن در دهه 70 ست کنید.

کفش‌هایی با پاشنه‌های بلند ضخیم و کت چرمی قهوه‌ای می‌توانند از گزینه‌های عالی برای ست کردن شلوار جین دم پا گشاد باشند.

دم پا گشاد
جین دم پا گشاد

چه کفشی با شلوار جین بپوشیم؟

زمانی که نوبت به انتخاب مدل کفش برای پوشیدن با شلوار جین می‌رسد، گزینه‌های بسیاری برای شما وجود دارد، به همین دلیل است که اکثر ما برای پوشیدن کفش با شلوار جین سردرگم می‌شویم. شما می‌توانید یک کفش پاشنه‌بلند یا یک جفت کفش مدل باله باپاشنه تخت برای ست کردن با شلوار جین انتخاب کنید.

شما می‌توانید با توجه به فصل و شرایط آب و هوایی منطقه زندگی‌تان هر نمونه کفشی را برای ست کردن با شلوار جین انتخاب کنید، البته که کتونی‌ها اکثراً برای استفاده همیشگی مناسب هستند و حال و هوای ورزشی به استایل شما می‌بخشد.

اگر دوست دارید که کفشتان پاشنه داشته باشد می‌توانید، کفش پاشنه‌بلند یا بوت با پاشنه‌های کوتاه و ضخیم امتحان کنید.

خواندن مقاله ست کردن کفش با لباس را از دست ندهید.

اکسسوری با شلوار جین

اکسسوری ها یکی از گزینه‌های عالی برای به پایان رساندن یک استایل زیبا است، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در استفاده آن‌ها زیاده‌روی نکنید. یک کلاه ساده و روسری از گزینه‌های مناسب برای فصل سرد باشد، عینک آفتابی برای تابستان بسیار گزینه‌ای عالی است.

اگر دوست دارید که ظاهری ساده داشته باشید می‌توانید از یک کیف رو دوشی چرم استفاده کنید. اگر دوست دارید ظاهری با تم جین داشته باشید،می‌توانید از کیف‌ ترند وگوشواره با طراحی خاص و جدید استفاده کنید.

شلوار جین را چگونه انتخاب کنیم؟

 • بر اساس فرم بدن خود مناسب‌ترین نمونه از شلوار جین را پیدا و خریداری کنید.
 • برای ظاهری شیک می‌توانید باکمی خلاقیت، شلوارهای جین اسکینی را انتخاب کنید.
 • برای داشتن استایلی خاص، شلوارهای جین پاره را انتخاب کنید.
 • جین مام استایل دهه 90 را بالباس‌های مدرن ست کنید،یا با شلوارهای دم پا گشاد دهه 70 تیپی قدیمی و ‌ترند داشته باشید.
 • از بین کفش‌های پاشنه‌بلند و مدل باله بدون پاشنه برای داشتن ظاهری رسمی یا غیررسمی استفاده کنید.
 • برای داشتن ظاهری‌ترند کفش‌هایی مانند کتونی، چکمه‌های تا زانو، بوت های مخملی و پاشنه‌دار کوتاه و ضخیم را امتحان کنید.
 • تیپ جین خود را با اضافه کردن اکسسوری زیاد اما شیک به پایان برسانید.

بهترین پیراهن

شلوار جین آبی معمولاً دارای طیف رنگی متنوعی بارنگ‌های تیره و روشن است. به‌طورکلی اگر بخواهیم استایلی جذاب و هماهنگ داشته باشیم، باید تضاد رنگی تیره و روشن بودن پیراهن با شلوار را رعایت کنیم.

انتخاب پیراهنی مناسب
انتخاب پیراهنی مناسب

شلوارهای جین آبی یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها بین شلوارها هستند که با اکثر پیراهن‌های اسپرت مردانه ست می‌شوند.

پیراهن چهارخانه

طرح چهارخانه یکی از پرطرفدارترین طرح پیرهن مردانه است. پیراهن‌های چهارخانه مدل‌های زیادی دارند که به‌طورکلی به چهارخانه درشت و چهارخانه ریز تقسیم می‌شوند.

پیراهن‌های چهارخانه درشت ظاهر اسپرت تر نسبت به چهارخانه ریز دارند،بهترین گزینه برای ست کردن شلوار جین پیراهن چهارخانه درشت است.
انتخاب رنگ پیراهن بستگی به سلیقه شما دارد، به این نکته توجه داشته باشید که چگونه می‌خواهید رنگ پیراهن چهارخانه خود را با سایر آیتم‌های استایل خود هماهنگ کنید.

یکی از مواردی که ظاهر استایل شما را جذاب‌تر نشان خواهد داد، هماهنگ بودن رنگ اصلی پیراهن با شلوار شماست.

کفش مناسب

 • بوت و نیم بوت
 • انواع کتونی
 • کفش چرم کتانی
 • کفش‌های قایقی

نوع بدن من چیست؟

جین یکی از بهترین و ماندگارترین شلوارها در صنعت مد است که می‌توانید مهروموم‌ها آنها را نگه‌دارید، اگرچه ممکن است کمرنگ یا پاره شود اما درهرصورت می‌توانید استفاده کنید.

برای اینکه بدانید چه شلواری برای شما مناسب است ما در این قسمت مقاله فهرستی از شکل اندام با شلوارمناسب تهیه‌کرده‌ایم.

اندام گلابی‌شکل

زنانی که دارای اندامی گلابی شکل هستند، یعنی قسمت نیم‌تنه کوچک و باسن و ران هایی بزرگ‌تر دارند. پیشنهاد ما برای شما، از شلوار جین کمر بلند یا فاق بلند خودداری کنید.

در عوض، شلوار جین فاق کوتاه را انتخاب کنید. این شلوارهای جین به تعادل بین پایین‌تنه و بالاتنه شما کمک می‌کند و ظاهر شمارا زیباتر نشان می‌دهد.

پاهای بلند

اگر شما پاهای بلندی دارید؛ باید بدانید که پاهای شما برای پوشیدن شلوار جین ساخته‌شده‌اند. شلوار جین بلند درصورتی‌که توسط افرادی با قدبلند یا افرادی که پاهای بلندی دارند بهترین جلوه را نشان خواهند داد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم از پوشیدن مدل‌های برش خورده خودداری کنید و مدل‌هایی که به مچ میرسند را انتخاب نمایید.

اندام ساعت شنی

اگر شما آن‌قدر خوش‌شانس هستید که هیکل ساعت شنی دارید، می‌بینید که بیشتر سبک‌های شلوار جین برای شما مناسب هستند. شلوار جین کمر بلند یا شلوار جین لوله‌ای می‌توانند بهترین انتخاب برای شما باشند. شلوار جین لوله‌ای به منحنی‌های پاهای شما می‌چسبد و آن را برجسته می‌کند.

ست کردن شلوار جین
اندام ساعت شنی

اندام مستطیلی

اندام‌های مستطیلی جذابیت ورزشی دارند اما اگر به‌درستی لباس انتخاب نکنید ممکن است اندام شما کمی مردانه به نظر برسد.

برای اینکه اندامتان را زیباتر ازآنچه که هست نشان دهید سبکی انتخاب کنید که باعث ایجاد برجستگی و انحنا شود. شلوارهای جین لوله‌ای می‌توانند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشند.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با نحوه صحیح ست کردن شلوار جین آشنا کنیم. در ادامه به شما را با چند مدل اندام آشنا کردیم، امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر قصد خریدوفروش لوازم دست دوم را دارید می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

منابع:

realmenrealstyle.com

thetrendspotter.net

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *