پیداکردن کار اینترنتی

چگونه کار اینترنتی پیدا کنیم؟

پیداکردن کار اینترنتی سوالی است که در این نوشتار به آن پاسخ داده می‌شود. امید است شما مخاطب عزیز بتوانید با مطالعه این نوشتار اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید.

کار اینترنتی چیست؟

قبل از پرداختن به هر چیز بهتر است با مفهوم کار اینترنتی آشنا شوید.
در حالت کلی زمانی که شما بتوانید از طریق اینترنت و فعالیت‌هایی اینترنتی برای خود درآمد کسب ‌کنید، در واقع به انجام کار اینترنتی مشغول شده‌اید. پس کار اینترنتی کاری است که از طریق اینترنت انجام می‌شود و برای صاحب خود منبع درآمدی محسوب می‌شود.

کار اینترنتی چیست

واسطه اینترنتی

از جمله روش‌های پیدا کردن کار اینترنتی واسطه اینترنتی بودن است. اگر می‌خواهید به عنوان واسطه اینترنتی مشغول به کار شوید، باید محصولات شرکت‌های دیگر را در ازای دریافت مبلغی معین (کمیسیون) به فروش برسانید. در این کار شما مجبور نیستید که برای فروش محصولات برای خود سایتی داشته باشید.

بلکه می‌توانید با استفاده از کانال‌های دیگراین کار را انجام دهید. از طرفی چون شما محصولات شرکت‌های دیگر را به فروش می‌رسانید مجبور به تولید محصولی نیستید و این یکی دیگر از مزایای انجام این کار می‌باشد. اگر برای فروش محصولات به عنوان یک شعبه فروش ثبت نام کرده و از لینک ارجاع مخصوص به خودتان استفاده نمایید، به ازای هر محصول فروخته شده، درآمدی عاید شما خواهد شد.

ساخت برنامه‌های سرگرم کننده یک راه پیداکردن کار اینترنتی

از دیگر کارهایی که در اینترنت قابل انجام شدن است، ساخت و تهیه برنامه‌های اجتماعی و برنامه‌های سرگرم کننده است. برای مشغول شدن به این کار، شما باید برنامه‌های اجتماعی و سرگرمی بسازید و از طریق دریافت هزینه عضویت هفتگی و یا ماهانه از اعضا به درآمدهای قابل توجهی برسید. فقط سعی کنید برنامه‌های منحصر به فرد و عالی بسازید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

ساخت و فروش برند

از جمله کارهایی که می‌شود در اینترنت انجام داد، ساخت برند و فروش آن است. اگر در خلق تصاویر استعداد دارید می‌توانید این کار را برای انجام دادن انتخاب کنید. طرح‌های منحصر به فرد طراحی کنید و آن‌ها را در طیف گسترده‌ای از وب سایت‌ها بارگذاری نمایید. چنانچه شخصی طرح شما را بپسندد، آن شرکت آن‌ها را چاپ کرده و محصول را تحویل می‌دهد. از طرفی می‌توانید به ازای دریافت حق العمل برای تقویم‌ها، کیف‌ها، کتاب‌ها، تیشرت‌ها، کلاه‌ها، پوستر‌ها، کارت‌های دعوت و غیره طرح‌های منحصر به فرد طراحی کنید و از این طریق درآمد کسب نمایید. لذا یک روش برای پیدا کردن کار اینترنتی ساخت و فروش برند است.

طراحی سایت آموزشی یکی از روش‌های پیداکردن کار اینترنتی

از دیگر کارهایی که می‌توان در اینترنت آن را پیدا کرد و در آن مشغول به کار شد، طراحی سایت‌های آموزشی است. اگر در زمینه‌ای تخصص دارید و می‌توانید آن را به دیگران نیز آموزش دهید، یک وب سایت طراحی کنید و یا این که در سایت‌های آموزشی ثبت نام کنید و از طریق آن ویدئوهای آموزشی، فایل‌های آموزشی، کتاب‌ها، مقالات و غیره را به اشتراک بگذارید. برای این که مخاطبان بیشتری به سایت شما هدایت شوند می‌توانید نمونه‌ای از ویدئوهای آموزشی خود را در یوتیوب و یا در آپارات به اشتراک بگذارید و از طریق آن به درآمدهای بالایی برسید.

پیداکردن کار اینترنتی

خرید دامنه

از آنجایی که خرید دامنه و فروش آن به زمان و سرمایه کمی نیاز دارد، از بهترین کسب و کارهای اینترنتی برای کسب درآمد محسوب می‌شود. برای مشغول شدن به این کار شما باید به قیمت مصوب و یا حتی به قیمت ارزان‌تر یک دامنه بخرید و سپس آن را به قیمت بیشتر به فروش برسانید. مشغول شدن به این کار درآمد بالایی را نصیب شما خواهد کرد. این روش نیز یکی از روش‌های پیداکردن کار اینترنتی می‌باشد.

پیداکردن کار اینترنتی با وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی هم می‌تواند به عنوان یک کار اینترنتی مطرح شود. اگر علاقه‌مند به نوشتن هستید، حتماً این کار را برای انجام دادن انتخاب کنید. در مورد موضوعات خاص به سبک و سیاق خودتان بنویسید. با این کار کم کم مخاطبان زیادی را به دور خود جمع خواهید کرد. زمانی هم که مخاطبان شما زیاد شوند، شما قادر به کسب درآمد و سود خواهید بود. چرا که می‌توانید تبلیغ کنندگان کلیدی را جذب نمایید و یا این که محصولات برندهای دیگر را به فروش برسانید.

همکاری با تبلیغ کنندگان

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، فروش بخشی از فضای وبلاگ و یا وب‌سایت البته اگر مالک آن‌ها باشید، به تبلیغ کنندگان می‌تواند درآمد قابل توجهی را نصیب شما نماید. به این صورت که با هر بار کلیک مخاطبان و بازدید کنندگان روی این تبلیغات در که صفحه شما قرار گرفته است، به صورت جانبی پولی عاید شما خواهد شد.

پیداکردن کار اینترنتی با تحقیق و پژوهش

بسیاری از شرکت‌ها و یا حتی بسیاری از افراد هستند که افرادی را استخدام می‌کنند تا برای آن‌ها پژوهش‌ها و تحقیقات خاصی انجام دهند. چرا که یا خود در این زمینه تخصص ندارند و یا این که وقت کافی برای انجام این کار را ندارند. لذا شما می‌توانید به عنوان یک پژوهشگر و محقق به استخدام این شرکت‌ها درآیید و آن‌ها را در انجام پژوهش‌ها و بررسی‌های اینترنتی‌هایشان کمک کنید و از این طریق هم یک کار اینترنتی پیدا کنید و هم درآمد کسب کنید.

پیداکردن کار اینترنتی با تحقیق و پژوهش

البته به جزء مواردی که در بالا ذکر شد شما می‌توانید در اینترنت به کارهای دیگری همچون مشاوره رسانه‌های اجتماعی، عکاسی برای سایت‌ها، تولید محتوا، داد و ستد سهام، تدریس، خرید و فروش وب سایت، نمونه خوانی، رزومه نویسی و غیره بپردازید و از این طریق به درآمدهای قابل توجهی دست یابید. اما برای پیداکردن کار اینترنتی و به عبارت دیگر برای شروع یک کسب و کار اینترنتی باید اقدامات زیر را انجام دهید:

شناسایی توانایی‌های خود

برای این که کار اینترنتی پیدا کنید، در وهله اول باید ببینید دارای چه توانایی‌هایی هستید. چرا که این توانایی‌های شماست که در کسب و کار اینترنتی به درد شما خواهد خورد و شما را یاری خواهد کرد. برای مثال اگر در نوشتن دستی بر آتش دارید یا فن بیان‌تان خوب است و یا فتوشاپ بلد هستید، می‌توانید حوزه‌ی کاری خود را مشخص کنید و از این توانایی‌ها در کسب و کار خود استفاده کنید.

نقش انتخاب حوزه کاری در پیداکردن کار اینترنتی

گام دوم در پیداکردن کار اینترنتی انتخاب حوزه کاری است. برای انتخاب حوزه کاری خود باید ببینید چه توانایی‌ها و تخصص‌هایی دارید تا با توجه به آن‌ها حوزه کاری خود را انتخاب کنید. اگر هم در زمینه خاصی تخصص ندارید، اما می‌خواهید یک کار اینترنتی پیدا کنید، بهترین کار این است که سراغ حوزه‌های کاری پرطرفدار بروید که می‌توانند به میزان زیادی نیازهای مردم را رفع کنند.

برای شناسایی حوزه‌های کاری پرطرفدار نیز می‌توانید از ابزارهایی همچون گوگل استفاده کنید. گوگل ترندز با نشان دادن روند دیده شدن یک کلید واژه در طول یک بازه زمانی مثلاً یکساله این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که حوزه‌های کاری پرطرفدار را از طریق تکرار کلید واژه شناسایی کنید.

بررسی سایت‌های رقبا

گام سوم در پیداکردن کار اینترنتی بررسی سایت‌های رقبایی است که در حوزه کاری انتخابی شما مشغول به کار هستند. برای این کار شما می‌توانید سایت‌های صفحه اول گوگل را که مرتبط با حوزه کاری شما هستند را از لحاظ ترافیک سایت، قدمت سایت، محتوای سایت، خدمات و محصولات سایت و غیره مورد بررسی قرار دهید تا به نقاط ضعف و قوت رقبای خود و نیز به میزان توانایی و پیشرفت آن پی ببرید و خود را از آن لحاظ قدرتمندتر کنید.

راه اندازی و طراحی سایت

گام چهارم در پیداکردن کار اینترنتی طراحی یک سایت و راه اندازی آن است. برای این کار لازم نیست هزینه زیادی صرف کنید. می‌توانید خودتان دست به کار شده و سایت خود را طراحی کنید. اولین کاری هم که برای طراحی سایت باید انجام دهید این است که هاست و نام دامین را انتخاب کنید. نام دامین معمولاً با توجه به حوزه کاری و توسط شما انتخاب می‌شود. در انتخاب هاست و در واقع در انتخاب شرکتی که میزبانی سایت شما را انجام خواهد داد نیز باید به مواردی همچون قیمت هاست، کیفیت و سرعت هاست، آپ تایم بودن و غیره توجه نمایید.

استفاده از وردپرس که از بهترین سیستم‌های سایت ساز است و شما با استفاده از آن می‌توانید هر چیزی را که در ذهنتان است را در وب سایت خود پیاده کنید نیز می‌تواند در طراحی سایت به کمک شما بیاید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی هم شما می‌توانید از وردپرس و افزونه‌ای به نام ووکامرس استفاده کنید. این افزونه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید همه چیز سایت خود را از سفارش محصول توسط مشتری گرفته تا تحویل آن به مشتری اتوماتیک کنید. اگر هم در اینترنت به کار فروش کالاها و محصولات مشغول هستید و نیاز به فروشگاه اینترنتی دارید باز هم می‌توانید با استفاده از وردپرس این کار را انجام دهید. برای این کار فقط باید از قالب فروشگاهی استفاده نمایید. چنانچه می‌خواهید برای سایت خود درگاه پرداخت آنلاین بگیرید و از این طریق درآمدزایی از طریق اینترنت را به راحتی انجام دهید می‌توانید از سایت‌های واسط پرداخت اینترنتی استفاده کنید.

پیدا کردن کار اینترنتی

پیداکردن کار اینترنتی با ترافیک هدفمند در سایت

اگر می‌خواهید کسب و کار اینترنتی شما درآمد قابل توجهی را نصیب شما نماید، باید تعداد بازدید از سایت شما افزایش یابد. به عبارت دیگر باید دارای ترافیک بالایی باشد. برای افزایش ترافیک نیز بهترین روش سئو سایت است. اگر سایت شما در واژه‌ها و عبارات کلیدی مرتبط با حوزه کاری‌تان در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، می‌تواند ترافیک زیادی را از طریق گوگل نصیب شما کند. ترافیک دریافت شده از طریق گوگل نیز برای سایت شما بسیار مهم و هدفمند تلقی می‌شود. چرا که فرد وقتی به دنبال چیزی در گوگل می‌گردد به احتمال زیاد به مشتری دائم تبدیل شده و خرید را انجام خواهد داد.

برای این که گوگل سایت شما را در صفحه نخست نتایج جست و جو قرار دهد باید نکاتی همچون عدم استفاده از محتوای کپی در سایت، سرعت سایت و غیره مورد توجه قرار بگیرد. از جمله بهترین روش‌ها که می‌تواند بازدید واقعی از سایت را افزایش دهد استفاده از بازاریابی محتوا می‌باشد. بازاریابی محتوا که به معنای تولید محتوا در جهت رفع نیازهای مخاطبان است، به شما کمک خواهد کرد تا مخاطبان واقعی کسب و کار خود را پیدا کنید.

نکاتی در رابطه با بازاریابی هدف

در بازاریابی محتوا هدف شما جذب مشتری نیست بلکه هدف شناسایی نیازهای مخاطبان و رفع آن‌ها می‌باشد. اگر شما بتوانید با بازاریابی محتوا نیازهای مخاطبان خود را رفع کنید، مخاطبان به خودی خود به کسب و کار شما جذب خواهند شد. بنابراین شما با بازاریابی محتوا می‌توانید روزانه هزاران هزار مشتری را به سمت کسب و کار خود جذب کنید. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم در بازاریابی محتوا شما به دنبال جذب مشتری و پیدا کردن آن نیستید. مشتریان خود به سمت کسب و کار شما جذب خواهند شد.

استفاده شبکه های اجتماعی در جذب ترافیک

از دیگر روش‌هایی که می‌تواند در جذب ترافیک هدفمند به شما کمک نماید، استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. مخاطبان شما امروزه بیشتر وقتشان را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند. بنابراین شما می‌توانید از این شبکه‌ها برای کسب و کار اینترنتی خود بهره بگیرید. فقط هرگز این نکته را از یاد نبرید که شبکه‌های اجتماعی نمی‌توانند جای موتورهای جست و جو همچون گوگل را بگیرند. پس استفاده از شبکه‌های اجتماعی شما را از موتورهای جست و جو غافل نکند.

ساخت مشتری وفادار

و آخرین گام در پیداکردن کار اینترنتی ساخت مشتری وفادار می‌باشد. برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی شما باید به مشتریان خود ارزش قائل شوید و به آن‌ها اهمیت بدهید. در واقع موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی منوط به رضایت مشتریان‌تان است. اگر مشتریان شما از کسب و کار شما راضی باشند، برای شما مشتریان جدیدی ایجاد خواهند کرد. یعنی دوستان و آشنایان خود را از طریق تبلیغ دهان به دهان تشویق خواهند کرد تا از خدمات شما استفاده کنند و محصولات شما را خریداری نمایند.

بنابراین لازم است همواره مشتریان خود را راضی نگه دارید. برای راضی نگه داشتن مشتری نیز می‌توانید علاوه بر ارائه محصولات و خدمات خوب و با کیفیت، پشتیبانی از آن‌ها را نیز ارائه دهید و همواره پاسخگوی مشتریان خود باشید و این نکته را در نظر بگیرد که همواره حق با مشتری است و این شما هستید که باید مشکل مشتری را حل کنید. از طرفی برای این که بتوانید برای خود مشتریان وفاداری ایجاد کنید باید از تخفیف‌های دوره‌ای، ارسال هدایای ماهانه به ایمیل آن‌ها و غیره استفاده کنید.

دلیل خدمت کردن به مشتری

با این کار علاوه بر ایجاد مشتریان وفادار می‌توانید مشتریان معمولی خود را نیز ثابت و وفادار کنید. اگر بتوانید قسمتی از سایت خود را نیز به سوال و جواب‌های مشتریان، راهنمای خرید از سایت، فرآیند خرید، تماس با ما، بهینه سازی صفحه محصولات، درباره ما و غیره اختصاص دهید، گام موثری در جذب مشتری برخواهید داشت. هرگز این نکته را از یاد نبرید که جذب مشتری هزینه بیشتری از نگهداری مشتریان فعلی خواهد داشت. بنابراین سعی کنید با به کارگیری روش‌های موثر مشتریان فعلی خود را راضی و خشنود نگه دارید.

دلیل خدمت کردن به مشتری

کلام آخر در مورد پیداکردن کار اینترنتی

همانطور که ملاحظه کردید در این مقاله به سوال چگونه کار اینترنتی پیدا کنیم، پاسخ گفتیم. در پاسخ به این سوال ابتدا کسب و کار اینترنتی را تعریف کردیم و سپس به معرفی کارهایی که می‌شد در اینترنت آن‌ها را انجام داد پرداختیم. گفتیم که کارهای مختلفی در اینترنت قابل انجام شدن است که شما می‌توانید با توجه به علاقه، تخصص و استعدادتان یکی از این کارها را انتخاب کرده و به آن مشغول شوید و درآمد کسب کنید.

کارهایی همچون خرید و فروش سهام، تولید محتوا، وبلاگ نویسی، تبلیغات، نمونه خوانی و غیره . سپس اقداماتی که برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی لازم بود انجام شود را مورد بررسی قرار دادیم. گفتیم که برای پیدا کردن کاری و در واقع برای پرداختن به کاری لازم است در وهله اول توانایی‌های خود را بسنجید و سپس با توجه به آن حوزه کاری خود را انتخاب نمایید. سپس سایت‌های رقبا را بررسی کرده و از طریق آنها خود را قدرتمندتر کنید. بعد سایتی طراحی و راه اندازی کنید، ترافیک جذب کنید و در نهایت مشتریان وفادار ایجاد نمایید تا بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید.

نکته

همه این اقدامات انجام می‌گیرد تا شما بتوانید بعد از پیدا کردن کار مورد نظر خود در اینترنت آن را راه اندازی کنید و از طریق آن به کسب درآمد بپردازید. یادتان نرود دنیای اینترنت دنیای وسیعی است که می‌تواند پر از ایده و پر از فرصت برای ایجاد شغل برای شما باشد. فقط کافی است که با اندکی شناخت و کسب آگاهی‌های لازم از این فرصت‌ها استفاده کنید و کار مورد نظر خود را پیدا کنید. اینترنت برای شما فرصت‌های شغلی بیشماری را فراهم کرده است. پس سعی کنید از این فرصت‌ها به نحو احسن استفاده کنید. کاری را انتخاب کنید که هم تخصص آن را دارید و هم علاقه‌اش را. اگر هم کاری را انتخاب می‌کنید که در عین علاقه هیچ تخصصی در آن زمینه ندارید، از خود اینترنت کمک بگیرید و تخصص‌های لازم را کسب نمایید تا در کار خود موفق شوید.

اطلاعات بیشتر در مورد پیداکردن کار اینترنتی

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کارهای اینترنتی می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. همچنین جهت ارائه دادن خدمات خود می‌توانید بصورت رایگان این کار را در سایت یا اپلیکیشن واسط کالا انجام دهید. برای اینکار کافیست وارد سایت شوید که لینک آن در بالا داده شده است.

8 دیدگاه دربارهٔ «چگونه کار اینترنتی پیدا کنیم؟»

  1. میخواستم بدونم برای شروع یک کسب و کار اینترنتی در منزل بطور میانگین چقدر باید هزینه کنیم به جز حالا رایانه یا لپ تاپ.
    ممنون از مطالب خوبتون.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *