لباس مناسب هر اندام

لباس مناسب هر اندام

تابه‌حال پیش‌آمده است که فکر کنید لباس مناسب هر اندام چگونه باید باشد؟ در کنار فروشگاه‌های لباس در حال قدم زدن هستید، درحالی‌که در ذهن خود یک برنامه را در مورد میهمانی و لباستان مرور می‌کنید. با اعتماد و فکر اینکه چه لباسی انتخاب کنید که متناسب با اندام شما باشد وارد یکی از فروشگاه‌ها می‌شوید.

لباس موردنظر را انتخاب کرده و وارد اتاق پرو می‌شوید که یک دفعه همه‌چیز خراب می‌شود. لباس در تن شما خیلی افتضاح به نظر می‌رسد. این خلاصه ای از اکثر تجربیات خرید است. چرا؟ چون هر لباس مناسب هر اندام نخواهد بود. اکثر ما از این اصول غافل هستیم. ما اینجا هستیم که تحقیق خود را درباره این موضوع با شما به اشتراک بگذاریم.

انواع اندام

شباهت بدن شما به یک گلابی، سیب، ساعت شنی و … همان نوع اندام شما است. ابتدا نوع اندام خود را بشناسید. بعدازآن لباس مناسب هر اندام را به‌درستی انتخاب کنید. چگونه متناسب با نوع بدن خود لباس بپوشیم؟ این سؤال اکثر ما است.

درک نوع بدن اولین مرحله از یافتن لباس مناسب است. هدف این است که اطمینان حاصل کنیم لباس‌هایی انتخاب می‌کنیم زیبا و متناسب با اندام ما باشند و ظاهر ما را زیباتر جلوه دهند. درواقع کوتاه، بلند، باریک و … نوع اندام شما را تعیین نمی‌کند بلکه اعضای بدن آن را تعیین خواهند کرد.

ازآنجاکه همه ما اندام متمایزی داریم سعی کردیم در این مقاله به همه اندام‌ها بپردازیم. 5 نوع فرم بدن داریم که همه ما در یکی از این گروه‌ها قرار خواهیم گرفت.

 • بدن سیبی‌شکل، بدن گلابی‌شکل، مستطیل شکل، مثلث معکوس و ساعت شنی. نوع بدن خود را تعیین کنید تا زیباتر ظاهر شوید.

اگر قد کوتاهی دارید و در انتخاب لباس دچار مشکل هستید خواندن مقاله لباس مناسب زنان قد کوتاه را از دست ندهید.

اندام سیبی‌شکل

هنگامی‌که بالاتنه بزرگ‌تری نسبت به قسمت پایین بدن خود داشته باشید در گروه اول یعنی بدن سیبی‌شکل قرار خواهید گرفت. افراد با این نوع بدن معمولاً شانه‌های پهن و نیم‌تنه بزرگ‌تری دارند. شکم برجسته نیز از ویژگی‌های دیگر این نوع اندام است.

لباس مناسب برای اندام سیبی‌شکل قطعاً لباس‌های راسته خواهند بود. این افراد باید از پوشیدن بلوزها و یا کت‌هایی که کوتاه هستند خودداری و بهتر است لباس‌هایی که با پارچه‌های لخت تولیدشده‌اند را انتخاب کنند. نقطه قوت در این نوع بدن پاها هستند. سعی کنید پاهای خود را بیشتر نشان دهید و با استفاده از مد و نکاتی که می‌گوییم کمرتان را باریک‌تر نشان دهید.

سیبی‌شکل
اندام سیبی‌شکل

لباس مناسب اندام سیبی‌شکل

این گروه از افراد باید:

 • لباس‌های تک‌رنگ
 • یقه‌های هفتی شکل
 • کت‌های راسته جلوباز با برش‌های عمودی
 • لباس‌ با گشادی نه‌چندان زیاد در بالاتنه و دکمه‌های کوچک
 • بلوز و تاپ‌هایی با جزئیات یا طرح‌های عمودی
 • بلوزهای کوتاه تا بالای لگن
 • جلیقه‌های بلند تا روی کمر
 • لباس‌های آستین‌بلند
 • پارچه‌های لطیف و ظریف در قسمت بالاتنه با نقوش ریز و یا نقوش عمودی با رنگ‌بندی تیره

گفتیم پاهای شما نقطه قوت بدن شما است و بهتر است آن‌ها را بیشتر نشان دهید؛ بنابراین انواع دامن کوتاه و بلند را پیشنهاد می‌کنیم. البته باید بگوییم که دامن خیلی کوتاه هم نپوشید؛ زیرا بالاتنه شما را بیشتر جلوه خواهد داد. ، جلیقه یا کت‌هایی که در دو طرف باسن جیب‌های پهن دارند و کت‌هایی با یقه باز طوری که دکمه آن‌ها زیر سینه قرار می‌گیرد از انواع لباسی است که اندام سیبی‌شکل می‌تواند استفاده کند.

تذکر

بهتر است در مطلب انتخاب لباس مناسب هر اندام متذکر شویم که افراد حتماً لباس زیر مناسب بپوشند. شلوارهای گشاد و یا راسته نیز پیشنهاد دیگر ما برای اندام سیبی‌شکل است.

لباس نامناسب اندام سیبی‌شکل

واضح است که نباید از لباس‌ها و تاپ‌های فیت بدن استفاده کنید. از پوشیدن شلوار جین تنگ، استفاده از اکسسوری‌ها و زرق‌وبرق‌ها در قسمت سینه و کمر بپرهیزید. همان‌طور که گفتیم دامن‌های خیلی کوتاه باعث می‌شوند که بالاتنه شما بیشتر خود را نشان دهد و ما این را نمی‌خواهیم.

پارچه‌هایی با رنگ‌های متضاد و خیلی روشن و همچنین با طرح درشت در بالاتنه مناسب نیستند. جیب، تور و تزئینات در قسمت بالاتنه باعث جلوه بیشتربالاتنه خواهد شد. آستین‌کوتاه و لباس‌های پر دکمه مطمئناً پیشنهاد خوبی نخواهند بود. کت‌های کوتاه که شکم را برجسته‌تر نشان می‌دهند را حذف کنید.

اندام ساعت شنی

این نوع بدن متعادل‌ترین اندام است که قسمت بالا و پایین بدن با هم تناسب دارند. خط کمر باریک از ویژگی‌های برجسته این اندام است. انتخاب لباس مناسب برای این اندام بسیار آسان‌تر از سایر اندام‌ها است. اندام‌هایی که به شکل ایکس یا همان ساعت شنی هستند هیچ محدودیتی در پوشیدن لباس ندارند.

اگر این اندام را دارید با خیال راحت انواع لباس را امتحان کنید. البته برای افزایش جذابیت شما نکته‌هایی داریم. افرادی که این اندام را دارند بسیار خوش‌شانس هستند؛ زیرا سینه و باسن آن‌ها کاملاً استاندارد است. کمری خوش‌فرم دارند و علاوه بر این‌ها از شانه‌های خوش‌ترکیبی برخوردارند. آن‌ها با انتخاب یک استایل مناسب بسیار جذاب به نظر خواهند رسید.

ساعت شنی
اندام ساعت شنی

لباس مناسب اندام ساعت شنی

همان‌طور که گفته شد شما در این فرم آزاد هستید که هر لباسی را بپوشید. سعی کنید با جلب‌توجه روی قسمت کمر تعادل بین بالاتنه و پایین‌تنه را حفظ کنید. شومیز و تاپ‌هایی با یقه‌هفت و کت‌هایی با کمر تنگ مناسب این اندام است؛ زیرا در این صورت می‌توانید نقاط قوت بدن خود را بیشتر به نمایش بگذارید.

پیشنهاد ما به شما انتخاب سرهمی است زیرا قد شما در این لباس‌ها بلندتر دیده خواهد شد. اگر سینه بزرگی دارید، پیراهن‌هایی با یقه V بلند با دامن گشاد و کمربندی که بر روی خط کمر بسته می‌شود سینه‌های شما را کوچک‌تر ازآنچه هست نشان می‌دهند.

یکی دیگر از متناسب‌ترین لباس‌ها با اندام شما کت‌های قالب تن و پیراهن‌های کت‌مانند با جیب‌های بزرگ در قسمت باسن به همراه یقه‌هفتی بلند است. این لباس‌ها شما را خوش‌استایل‌تر نشان می‌دهند. برای حفظ تناسب بین سینه‌ها و پایین‌تنه دامن‌های تنگ راسته که کمی در قسمت پایین گشاد هستند بپوشید.

شلوار مناسب اندام ساعت شنی

شلوار دم‌پا گشاد یا راسته و شلوار جین برای این نوع اندام پیشنهاد ما است. می‌توانید برای جلب‌توجه بیشتر به شلوار خود تزئینات و جزئیات مانند جیب و گلدوزی در قسمت ران‌ها و باسن اضافه کنید. اگر سینه‌های بزرگی دارید دامن‌هایی با فرم A بپوشید. در این مورد شلوارهای گشاد نیز جایگاه ویژه‌ای دارند.

استفاده از دستمال‌گردن درواقع تکمیل‌کننده استایل بالاتنه شما خواهد بود. از کمربندهای باریک غافل نشوید چون انحنای کمر را با زیبایی بیشتری نشان خواهند داد. کیف‌دستی‌های دایره‌ای شکل و همچنین بوت‌های چرم معمولاً گزینه مناسبی برای اندام ساعت شنی هستند.

لباس نامناسب

مطمئناً افراد دارای اندام ساعت شنی نمی‌خواهند حجیم‌تر دیده شوند، بنابراین از لباس با چین زیاد دوری ‌کنید. این اندام در ظاهر باید قدبلندتر نشان داده شود پس در انتخاب کمربند دقت کنید. کمربندهای پهن برای شما مناسب نخواهند بود.

بهتر است در انتخاب کفش انواع مدل تخت را کنار بگذارید. کفش‌های با پاشنه متوسط فرم پاهایتان را زیباتر نشان می‌دهد. درست است که این افراد هر نوع لباسی می‌توانند بپوشند، اما پوشیدن بلوز یا دامن و شلوار گشاد به شما توصیه نمی‌شود.

برای اینکه بتوانید ظاهری جذاب داشته باشید باید بتوانید رنگ ها را به صورت صحیح ترکیب نمایید. به این منظور خواندن مطلب ترکیب رنگ در لباس به شما کمک خواهد کرد.

اندام گلابی‌شکل

در این اندام قسمت پایین بدن از قسمت بالای آن پهن‌تر است. درست مثل شکل یک گلابی که عرض باسن از شانه‌ها بیشتر است. پایین بدنتان گرد است به‌طوری‌که کمرتان را به‌خوبی نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید بدنی متعادل‌تر داشته باشید باید درقسمت بالاتنه تمرکز کنید.

تأکید بر کمر و بازوها، افزایش جلوه شانه‌ها و بالاتنه و کوچک نشان دادن باسن از مواردی هستند که در انتخاب لباس مناسب برای هر اندام گلابی‌شکل باید به آن‌ها توجه بیشتری داشت.

لباس مناسب هر اندام
اندام ساعت شنی

اکثر افراد دارای اندام گلابی‌شکل، بازوها و شانه‌های لاغر و گردن ظریف‌ اما درعین‌حال پاها و ساق پاهای درشت‌تری دارند. بنابراین باید به‌گونه‌ای لباس بپوشند که به ظریف شدن پاهای خود کمک کنند. فقط در این صورت است که در اندام آن‌ها تعادل ایجاد خواهد شد. البته گفته‌های ما برای کسانی است که از اندام گلابی‌شکل خود راضی نیستند و می‌خواهند در اندام خود تعادل برقرار کنند.

لباس مناسب اندام گلابی‌شکل

درواقع لباس‌هایی که بالاتنه شما را حجیم‌تر نشان می‌دهند، در پایین‌تنه لطیف‌تر و ظریف‌تر برای این نوع اندام مناسب‌تر هستند. همچنین پیراهن‌هایی که در کمر برش می‌خورند انتخاب هوشمندانه‌ای هستند. دامن فون، ترک و کلوش درصورتی‌که تا زیر زانو یا بلند باشند با دوختی ساده را می‌توانید بپوشید.

برای برجسته کردن بالاتنه از لباس‌های طرح دار و گل‌دار با رنگ‌های متضاد و روشن در قسمت بالاتنه استفاده کنید. علاوه بر این در مقابل می‌توانید از پارچه‌های راه‌راه عمودی یا طرح‌های ریز با رنگ‌های تیره در قسمت پایین‌تنه بهره ببرید.

بهتر است در یقه لباستان از تزئینات استفاده کنید. بلوز و کت‌های بلند تا زیر باسن پیشنهاد ما است. از آستین‌های پفی و استفاده از اِپُل‌ها برای هماهنگی شانه‌ها و باسن غافل نشوید. جوراب و کفش یکرنگ بپوشید و کفش پاشنه‌دار به پا کنید. به‌خصوص اگر ران‌های شما درشت‌تر است.

شلوار مناسب

کمربند نیز نگاه دیگران را به این اندام بیشتر جذب می‌کند. برای کم کردن جلوه پایین‌تنه نیز پیشنهاد می‌کنیم شلوارهای راسته با دوخت ساده و بدون تزئینات به پا کنید. در آخر نیز با یک دستمال‌گردن استایل خود را کامل کنید.

لباس نامناسب اندام گلابی‌شکل

در این نوع اندام نیز اگر هدف شما ایجاد تعادل است و از اندام خود راضی نیستید بهتر است که از پوشیدن برخی مدلهای لباس اجتناب کنید. برای مثال دامن‌های راسته و تنگ و دامن‌های پرچین، پلیسه و کوتاه پایین‌تنه شما را بیشتر جلوه خواهد داد.

لباس‌های یک‌تکه که از سرشانه تا پایین مستقیم می‌آیند مخصوصاً اگر جلوبسته باشند مناسب نیستند. هر نوع تزئین و جیب در قسمت باسن پیشنهاد نمی‌شود. نباید از تاپ‌های تنگ و چسبان که اختلاف بین بالاتنه و پایین‌تنه را زیاد می‌کنند استفاده کنید.

از کت، ژاکت‌های کوتاه و شلوارک‌های تنگ دوری‌کنید. اگر به دنبال ایجاد تعادل هستید پارچه‌هایی با طرح‌های درشت و رنگ‌های متضاد و روشن برای پایین‌تنه انتخاب نکنید. پارچه با جنس خشک و کلفت مثل جین نیز برای پایین‌تنه مناسب نیست. در آخر نیز از پوشیدن بلوزهای نازک و فیت تن و دامن‌ها و شلوارهای گشاد دوری‌کنید.

اندام مستطیل شکل

در این نوع از اندام افراد معمولاً دور کمر و ران و عرض شانه‌های یک اندازه و در اکثر موارد باریک دارند که نیازی نیست هیچ عضوی از بدن را کوچک نشان دهند. نقاط قوت بازوها و پاهایشان است. درواقع از بالاتنه تا پایین‌تنه یکدست و متوازن است؛ بنابراین نیازی نیست برای انتخاب لباس تلاش زیادی داشته باشید.

این افراد نیاز دارند که بیشتر مراقب چاق شدن خود باشند. زیرا در این حالت ابتدا کمر و پهلوها و بعدازآن بازوها و ران‌های آن‌ها چاق می‌شود. درنتیجه فرم بدن آن‌ها بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. در اندام مستطیلی شکل بدن انحنای کمی دارد و همچنین برجستگی ندارد. بسیاری از هالیوودی‌های شیک‌پوش دارای اندام مستطیلی شکل هستند اما آن‌ها می‌دانند که چگونه لباس بپوشند که انحنای بدنشان را بیشتر نشان دهند.

لباس مناسب هر اندام
اندام مستطیل شکل

لباس مناسب اندام مستطیلی شکل

به تنها نکته‌ای که در لباس پوشیدن اندام مستطیلی شکل باید به آن توجه کرد، باریک‌تر نشان دادن کمر است. این افراد باید پیراهن‌های راسته‌ای که کمربند پهن و تیره دارند بپوشند. یقه‌های باز و پهن V و U استفاده کنند.

برای باریک نشان دادن کمر لازم است که دور سینه را برجسته‌تر نشان دهید. بنابراین از لباس‌هایی که تزئینات و جزئیات در اطراف سینه دارند بهره ببرید.

پیشنهاد می‌کنیم از کت‌ها و لباس‌هایی که دارای برش افقی و عمودی در کمر هستند استفاده و دامن‌های چین‌دار و کلوش انتخاب کنید. از پارچه‌های لطیف با طرح نامتقارن غافل نشوید. استفاده از پیراهن‌های دراپه و یا دارای چین‌های ملایم و گشادی متوسط در ناحیه سینه، باسن و آستین‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

استفاده از آستین‌های پفی و پرنسسی و جیب‌های تزئین شده در ناحیه سینه و باسن و استفاده از شلوارهایی که در پهلو، ران‌ها و پشت آن‌ها جیب دارند از گزینه‌های دیگر موارداستفاده این اندام هستند.

لباس غیرمناسب اندام مستطیلی شکل

اگر بدن شما اندامی مستطیل شکل دارد لباس مردانه مانند شلوار جین گشاد و پر جیب توصیه نمی‌شود. به‌جای آن از شلوار جین چسبان استفاده کنید تا ظاهری پسرانه نداشته باشید.

دامن‌های راسته نپوشید. دامن‌های چین‌دار برای بزرگ‌تر نشان دادن پایین‌تنه بسیار مناسب هستند البته باید این را هم بگوییم که استفاده از پیراهن‌هایی که در کمر چین دارند درست نیست.

از تزئینات روی کمر بپرهیزید تا کمر شما برجسته به نظر نرسد. همچنین از پارچه‌ها یا کمربندهای رنگ روشن در ناحیه کمر خودداری کنید. در مورد پایین‌تنه نیز باید بگوییم که شلوارهای پیلی دار که دم‌پای آن‌ها تنگ می‌شود برای شما مناسب نیستند.

برای درشت به نظر رسیدن اصلاً لباس‌های اووِرسایز را پیشنهاد نمی‌کنیم. هرچه ظریف‌تر به نظر برسید جذاب‌تر هستید. لباس‌های بی‌شکل و مستقیم نیز گزینه‌های خوبی نیستند.

اندام مثلثی معکوس

مثلت وارونه ورزشی‌ترین نوع بدن محسوب می‌شود. شانه‌های شما بسیار پهن‌تر از باسن است. نقطه قوت در اندام شما پاهای شما است. برای متعادل نشان دادن بدن شما نیاز دارید به پایین‌تنه بدن تکیه بیشتری داشته باشید. به صورتی که شانه‌ها و بالاتنه کمتر به چشم بیاید. در این نوع اندام شما خط کمر ندارید و یا خیلی مختصر دارید و دارای خط شانه‌ای تیز و راست هستید.

هدف ما این است خط شانه شما تیز نرم‌تر نشان داده شود. شما باید در نیمه پایینی بدن از هر طرح شلوغی استفاده کنید. علاوه بر این از مواردی که شانه‌های شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد اجتناب کنید، بنابراین از الگوهای شلوغ در بالا خودداری کنید.

لباس مناسب هر اندام
اندام مثلثی معکوس

شما درواقع باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که با اندام شما متناسب باشد. مطمئناً در این صورت نقص‌های اندام شما به چشم نخواهد آمد.

برای بهترین انتخاب لباس با رنگ پوستتان مطلب انتخاب لباس و رنگ پوست را مطالعه فرمایید.

لباس مناسب مثلثی معکوس

نکته قابل‌توجه همان‌طور که گفته شد این است که شما لباس‌هایی را انتخاب کنید که بالاتنه شما را ظریف‌تر و پایین‌تنه را برجسته‌تر نشان دهد. در این صورت خواهید توانست تعادل را در ظاهر خود بیشتر حفظ کنید.

بعید نیست که با انتخاب لباس مناسب برای اندام خود به اندام ساعت شنی نزدیک شوید. یقه‌های باز و یقه‌های چهارگوش برای شما مناسب است. توصیه ما پیراهن‌هایی است که در کمر توسط یک کمربند به‌خوبی جمع شده و بعدازآن دامنی پرچین دارند.

پیراهن‌های کلوش و بدون آستین اندام شما را زیباتر نشان خواهد داد. همچنین تاپ‌ها و تی‌شرت‌های ساده و بدون جزئیات یا تزئینات در ظریف نشان دادن بالاتنه شما نقش مؤثری دارند. کت‌هایی با برش‌های عمودی و دامن‌های پرچین، کلوش، مدل‌دار و با پارچه‌های طرح دار مخصوصاً به‌طور افقی گزینه‌های مناسبی برای شما خواهند بود.

همان‌طور که از ابتدای این مقاله خواندید پارچه‌های با نقش درشت و رنگ روشن بدن را برجسته‌تر نشان می‌دهند بنابراین بهتر است که در قسمت پایین‌تنه از آن‌ها استفاده کنید. از جزئیات عمودی در بالاتنه و جیب‌های بزرگ در پهلوی لباس می‌توانید بهره ببرید.

شلوار جین‌هایی که از بالا به پایین به‌تدریج گشاد می‌شوند و آن‌هایی که در قسمت ران و باسن سنگ‌شور شده‌اند مناسب شما خواهند بود. در مورد اکسسوری نیز باید بگوییم استفاده از گردنبندهای بلند خط افقی شانه‌ها را می‌شکند.

لباس غیرمناسب اندام مثلث معکوس

این افراد متأسفانه از پوشیدن شلوارها، شلوارک‌های چسبان ودامن‌های خیلی کوتاه و تنگ باید خودداری کنند. شانه‌ها نباید برجسته‌تر دیده شوند بنابراین استفاده از اِپُل ممنوع است. توصیه می‌کنیم اکیداً از پارچه‌های با رنگ روشن و نقوش درشت در بالاتنه استفاده نکنید.

کمرهای تنگ، کت‌های کوتاه، آستین‌های کیمونو و سرخود، لباس‌های بدون یقه که در ناحیه کمر تنگ می‌شوند از گزینه‌هایی هستند که باید از آن‌ها خودداری کنید. برخلاف دیگر اندام‌ها به شما می‌گوییم که اگر اندام به شکل مثلث وارونه دارید از دستمال‌گردن استفاده نکنید.

گردنبندهایی نیز که نزدیک طوق گردن هستند برای شما مناسب نخواهند بود. از پوشیدن شلوارهای فاق بلند اجتناب کنید. در انتخاب کفش نیز به سمت رنگ‌های روشن بروید تا پایین‌تنه شما توجه بیشتری را جلب کند. هدف ما این است که پایین‌تنه را برجسته‌تر نشان دهیم تا نسبت به بالاتنه تعادل را برقرار کنیم.

نکات مهم

در انتخاب لباس مناسب برای هر اندام دو مورد مهم وجود دارد:

شیک‌پوشی و جذابیت

در مورد اول شما شاید از لباسی که مناسب اندام شما باشد و طرح و رنگ آن باعث جذابیت شما شود چندان خوشتان نیاید. اما پوشیدن آن لباس نقص‌های اندام شما را پوشش می‌دهد.

لباس مناسب هر اندام
شیک‌پوشی و جذابیت

در اینجا اگر نگاه دیگران و شیک‌پوشی برای شما اولویت دارد مجبور هستید طوری لباس بپوشید که اگر از مدل و طرح آن راضی نیستید اما اولویت شما آن مدل است. بهتر است به حس خوشایندی که بعد از پوشیدن آن لباس و شیک‌پوشی به شما دست می‌دهد دل ببندید. در این صورت است که می‌توانید علاوه بر نگاه دیگران حس خوبی نیز داشته باشید.

مقاله شیک پوشی در 10 گام شما را برای شیک پوش بودن راهنمایی میکند.

مهم نبودن نگاه دیگران

در مورد دوم باید بگوییم که حس شما به خود در اولویت اول قرار دارد. اگر با لباسی که متناسب با اندام شما نیست لذت بیشتری می‌برید و دوست دارید که آن لباس را هرچند برای اندام شما مناسب نباشد به تن داشته باشید و به قواعد انتخاب لباس مناسب برای هر اندام دقت نکنید.

آنچه حس درونی‌تان به شما می‌گوید همان را انجام دهید. انتخاب با شما است. اما توصیه ما این است که با نگاه به نکته‌هایی که ما گفتیم لباسی را انتخاب کنید که هر دو جنبه را دارا باشد. هم متناسب با اندام شما و جذاب در نگاه دیگران و هم بتواند با دادن استایل زیبایی به شما اعتمادبه‌نفس و حس خوبی ایجاد کند.

سخن پایانی

آگاهی داشتن و کسب اطلاعات می‌تواند بسیاری از کابوس‌های ما را حل کند. بسیاری از ما در رابطه با خرید لباس این کابوس‌ها و دردسرها را تجربه کرده‌ایم. همه‌ی ما اندام‌های متفاوتی با یکدیگر داریم که نباید نوع اندام در شیک‌پوشی ما تأثیری داشته باشد.

ما درهرصورت و در هر اندام پوششی متناسب و جذاب را برای خود می‌خواهیم. برای رسیدن به این خواسته ما باید بدانیم که چگونه به خود نگاه کنیم و اطلاع داشته باشیم که برای فرم بدنمان چه لباس‌هایی مناسب‌تر هستند. هیچ اندامی وجود ندارد که ما را از شیک‌پوشی منع کند. تنها باید لباس مناسب با هر اندام را بشناسیم تا در انتخاب خود موفق‌تر عمل کنیم. البته وسواس زیاد نداشته باشید. لباس‌ها با هر رنگ و مدلی باید بر تن شما بنشینند. بنابراین فکر نمی‌کنیم امتحان همه موارد در خلوت و به هنگام انتخاب لباس ضرری داشته باشد.

شما با نصب اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید کالاهای موردنیاز خود را خریدوفروش نمایید. از همراهی شما با واسط پت متشکریم.

منابع:

beytoote.com

تبلیغات
vasetpet-content

3 دیدگاه دربارهٔ «لباس مناسب هر اندام»

 1. بازتاب: استایل چیست و چه تاثیری در جذابیت دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *