شغل پردرآمد با سرمایه کم

شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها

در این مقاله، انواع شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها معرفی شده است. شغل‌هایی که حتی اگر مهارت انجام آن‌ها را نداشته باشید، می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را در اینترنت یاد بگیرید و سپس مشغول به کار شوید.

امروزه، شرایط اقتصادی به‌نحوی است که خانم‌ها نیز مجبور به کار کردن در کنار مردها هستند و همه به‌دنبال کارهایی با سرمایه کم می‌گردند. در این مقاله، چنین کارهایی به شما معرفی شده است.

قبل از اینکه به شروع بحث بپردازیم، اگر شما می‌خواهید مهارت و شغل خود را در معرض دید دیگران بگذارید و از این طریق، کسب سرمایه کنید، کافیست به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید و با ثبت آگهی در قسمت خدمات به صورت رایگان این‌کار را انجام دهید.

در این محتوا سعی شده است با معرفی چند شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها، آن‌ها را در این زمینه یاری نماییم.

اگر شما یک آقا هستید، باید بگوییم که به فکر شما هم بوده‌ایم و مقاله «شغل پردرآمد با سرمایه کم برای آقایان» را مخصوص آقایان جویای کار نوشته‌ایم.

انواع شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها

در حالت کلی کارهایی که خانم‌ها برای کسب درآمد می‌توانند در خانه انجام دهند به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • کسب و کارهای مرتبط با اینترنت
 • کسب و کارهای مرتبط با دنیای واقعی

کسب و کارهای مرتبط با اینترنت

از جمله شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها کسب وکارهایی است که از طریق اینترنت قابل انجام است. خانم‌ها می‌توانند با توسل به آن‌ها برای خود کسب و کاری ایجاد کرده و درآمدهای بالایی کسب نمایند. از جمله کسب و کارهایی که از طریق اینترنت قابل انجام است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید محتوا در منزل

از جمله شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها که از طریق اینترنت قابل انجام است، تولید محتوا در منزل است.

تولید محتوا می‌تواند در زمینه‌های مختلفی؛ مثل نوشتن آگهی، مقاله و یا کتاب الکترونیکی و نیز تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی باشد. فرد می‌تواند بسته به توانایی، تخصص و علاقه خود یکی از این زمینه‌ها را انتخاب کرده و در آن فعالیت نماید.

اگر به‌دنبال شغل زنانه با سرمایه کم می‌گردید، تولید محتوا گزینه خوبی است. تنها سرمایه موردنیاز برای تولید محتوا، یک دستگاه رایانه، اینترنت پُر سرعت و برنامه گرافیکی خاص است.

مشاوره یک شغل پردرآمد با هزینه کم

مشاوره اینترنتی نیز می‌تواند به عنوان شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها مطرح شود.

چنانچه خانم‌ها در زمینه خاصی تخصص داشته باشند، می‌توانند در سایت‌های مرتبط با مشاوره ثبت نام کرده و از طریق آن به افراد مشاوره دهند و درآمدهای بالایی کسب نمایند.

مشاوره

طراحی گرافیک

بسیاری از افراد وجود دارند که برای کسب و کارشان نیاز به طراحی‌های گرافیکی، لوگو و کارهای هنری دارند. بنابراین برای کسب و کارشان به دنبال یک طراح می‌گردند که بتواند نیاز آن‌ها را برطرف نماید.

اگر خانم‌ها در این زمینه توانایی و تخصص داشته باشند می‌توانند به عنوان طراح گرافیک مشغول به کار شوند.

امروزه، شرایط به‌نحوی است که کار برای یک طراح گرافیک زیاد و درآمد خوبی دارد.

پیاده سازی فایل‌های صوتی

پیاده سازی فایل‌های صوتی به منظور تبدیل فایل‌های صوتی به فایل‌های نوشتاری صورت می‌گیرد. خانم‌هایی که به دنبال شغل پردرآمد با سرمایه کم هستند می‌توانند این فایل‌ها را پیاده سازی کرده و از این طریق درآمدی کسب نمایند.

آموزش، یک شغل پردرآمد با سرمایه کم

یکی از شغل های باکلاس برای خانم ها، آموزش و یا مربی‌گری در اینترنت است. این کار فقط به راه اندازی یک محیط یادگیری و آموزشی مجازی نیاز دارد.

خانم‌ها می‌توانند به آموزش مواردی؛ مثل آشپزی، عروسک‌سازی، شیرینی‌پزی و غیره بپردازند و از این طریق درآمدهای بالایی کسب کنند.

ترجمه

ترجمه متون انگلیسی، عربی، روسی و غیره برای افرادی که با این زبان‌ها آشنا هستند، می‌تواند یک کار خوب و پردرآمد برای خانم‌ها باشد.

بنابراین می‌توان شغل مترجمی را نیز به عنوان شغلی پردرآمد برای خانم‌ها مطرح کرد.

ساخت تبلیغات، یکی دیگر از شغل های پردرآمد با سرمایه کم

ساخت تبلیغات برای خانم‌هایی مناسب است که به راحتی بتوانند برای خدمات، کالاها و محصولات مختلف؛ آگهی تبلیغات خوب و اثرگذار بسازند.

کار ساخت تبلیغات، به خلاقیت نیاز دارد و می‌تواند یک شغل پردرآمد برای خانم هایی باشد که خلاق هستند.

ساخت انیمیشن

از جمله شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها ، ساخت انیمیشن مرتبط با کسب و کارها و نیز مرتبط با بازی‌های کامپیوتری است. چنانچه خانم‌ها در ساخت انیمیشن و کارتون مهارت دارند می‌توانند به این کار مشغول شوند و از این طریق برای خود کسب درآمد نمایند.

مشاوره سئو

امروزه صاحبان کسب‌و‌کارها به علت افزایش تب اینترنتی، به دنبال بهینه‌سازی وب‌سایت خود در موتورهای جست و جو هستند.

معمولاً صاحبان کسب‌و‌کارها، در زمینه سئو تخصصی ندارند، لذا به دنبال فردی متخصصی می‌گردند که با مشاوره‌های خوب و ارزشمند خود هدف آنان را تحقق ببخشد.

یک خانم اگر بتواند دوره‌های آموزشی سئو را پشت سر بگذارد، می‌تواند به‌راحتی وارد این شغل خوب شود.

مشاوره دادن در زمینه بهینه‌سازی سایت و به عبارت دیگر مشاوره در زمینه محتوای سئو، از جمله شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها است.

مشاوره سئو

بازاریاب شبکه‌ای

کار به عنوان یک بازاریاب شبکه‌ای نیز می‌تواند به عنوان یک شغل برای خانم‌ها مطرح شود.

برای اینکه به‌عنوان بازاریاب شبکه‌ای مشغول به کار شوید، نیاز به آشنایی با اصول بازاریابی و فروش و همچنین یک شرکت چند سطحی دارید.

تجربه نشان داده که بسیاری از خانم‌ها می‌توانند در زمینه بازاریابی، خبره و باهوش باشند.

ساخت اسلاید و پاورپوینت‌های آموزشی

از آنجایی که پاورپوینت‌ها و اسلاید‌های آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها مورد استفاده بسیار قرار می‌گیرند، ساخت آن‌ها می‌تواند به عنوان شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها مطرح شود. خانم‌ها می‌توانند با ساخت پاورپوینت‌ها و اسلایدهای آموزشی، برای خود منبع درآمدی ایجاد کنند و از طریق آن کسب درآمد نمایند.

به جزء مواردی که در بالا ذکر شد، بسیاری از کارهای مرتبط با اینترنت؛ مثل وبلاگ نویسی، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، ارائه خدمات کاریابی، دستیار انجام امور مجازی، ارائه خدمات رسانه‌های اجتماعی، ویراستاری متون علمی و ادبی و … نیز وجود دارد.

انتخاب هر کدام از این زمینه‌ها و فعالیت در آن‌ها می‌تواند با توجه به علاقه شخصی، تخصص و استعداد انجام بگیرد و درآمدهای قابل توجهی را نصیب صاحبان خود نماید.

کسب و کارهای مرتبط با دنیای واقعی

بهترین شغل ها برای خانم ها در دنیای واقعی، شامل موارد زیر می‌باشند.

مربی و آموزش دهنده، شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها

چنانچه خانم‌ها در زمینه خاصی مهارت و تخصص داشته باشند، می‌توانند به‌عنوان آموزش‌دهنده و مربی فعالیت کنند.

شغل های آموزشی مناسب برای خانم ها؛ شامل آموزش زبان انگلیسی، ریاضی، ورزش‌های مختلف و … هستد.

مراقبت از کودکان

امروزه مشغله‌های کاری فراوان، مسائل و مشکلات اقتصادی روزافزون و غیره شرایطی را ایجاد کرده است که زنان نیز ناچار به کار کردن پا به پای مردان هستند و گاهی نیز چاره‌ای جز دو شغله بودن ندارند.

از طرفی دعوت به مهمانی‌ها و مراسمات مختلف که امکان همراهی کودکان در آن مهمانی‌ها و مراسمات وجود ندارد، استفاده از خدمات یک پرستار را به منظور نگهداری و مراقبت از کودکان را امری ضروری کرده است. بنابراین یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها می‌تواند پرستاری از کودکان باشد. برای این کار کافی است خانم‌ها گواهی عدم سوء پیشینه بگیرند و از این طریق اعتماد والدین کودک را به سمت خود جلب نمایند؛ تا بتوانند به درآمدهای قابل توجهی دست یابند.

مراقبت از کودکان

مجسمه سازی شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها

مهارت در مجسمه سازی، تندیسگری و یا پیکر تراشی می‌تواند برای شما یک شغل پردرآمد با سرمایه کم فراهم کند.

مزیت این کار این است که می‌توان آن را در خانه انجام داد و سپس از طریق اینترنت و یا راه‌اندازی یک مغازه، مجسمه‌ها به فروش رساند.

مراقبت از حیوانات خانگی

امروزه بسیاری از خانواده‌های ایرانی، حیواناتی را در خانه نگهداری می‌کنند که برای مراقبت از آن‌ها به فرد متخصص نیاز دارند. فردی که بتواند با آگاهی از روش‌های نگهداری حیوانات خانگی، حیوان آن‌ها را تیمار و پرستاری کند.

خانم‌هایی که در این زمینه تخصص و علاقه دارند، می‌توانند از این طریق درآمدی کسب نمایند.

روبان دوزی، یک شغل خوب برای خانم ها

از جمله کار هنری که می‌تواند به عنوان شغل پردرآمد برای خانم‌ها مطرح شود، روبان دوزی است.

امروزه کارهای روبان دوزی‌شده به خصوص در بین نوعروسان طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

شما می‌توانید با گذراندن یک دوره کوتاه روبان دوزی و یا خرید کتاب ربان دوزی، این مهارت را کسب کنید و مشغول به کار شوید.

آشپزی

خانم‌هایی که آشپزهای ماهری هستند، به راحتی می‌توانند از طریق آشپزی کسب درآمد کنند.

غذاهای خانگی، به خصوص غذاهایی که ارزش غذایی آن‌ها حفظ شود، پرطرفدار و محبوب هستند.

خانم‌هایی که می‌خواهند در این زمینه فعالیت نمایند باید بدانند که رعایت اصول بهداشتی، استفاده از مواد اولیه تازه، خوشمزه بودن و طعم بی‌نظیر غذا از جمله ضروریاتی است که باید به آن‌ها توجه کنند.

نمد دوزی

پارچه‌های نمدی از جمله پارچه‌هایی هستند که به علت مقرون به‌صرفه بودن و وجود طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، مورد استفاده بسیاری از خانم‌ها قرار می‌گیرند.

خانم‌ها می‌توانند با پارچه‌های نمدی؛ عروسک، تابلو، آویز، مگنت، جاکلیدی، پادری و غیره بسازند و آن‌ها را به فروش برسانند و از این طریق درآمدهای بالایی کسب نمایند.

البته لازم به ذکر است نمد دوزی نیز مانند سایر کارها به مهارت نیاز دارد؛ البته مهارتی که به‌راحتی قابل دستیابی است و نیاز به گذراندن دوره خاصی ندارد. خانم‌هایی که می‌خواهند در این زمینه فعالیت نمایند می‌توانند از طریق اینترنت مهارت‌های لازم را فرا بگیرند. بنابراین می‌توان گفت نمد دوزی نیز می‌تواند در دسته شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها قرار بگیرد.

نمد دوزی

دوخت ست آشپزخانه

ست آشپزخانه که شامل پیشبند، دستگیره، دستکش فر، حوله آشپزخانه، سبد نان پارچه‌ای، دمکنی، حوله جلوی گاز و غیره است.

شما می‌توانید با دوخت این وسایل و فروش آن از طریق اینترنت و کانال‌های تلگرامی درآمدهای بالایی کسب کنید.

خانم‌هایی که در این زمینه مهارت دارند، کافی است مواد اولیه موردنیاز را تهیه کنند، ست آشپزخانه را بدوزند و به‌راحتی بفروشند.

اگر هم در این زمینه تخصص ندارید، می‌توانید از طریق آموزش‌های رایگان اینترنت، دوخت ست آشپزخانه را خیلی راحت یاد بگیرید.

شمع سازی، پردرآمدترین شغل برای خانم ها

با توجه به این که امروزه شمع‌ها جای خود را در طراحی دکوراسیون منزل باز کرده‌اند، می‌توان گفت شمع سازی نیز شغل خوبی برای خانم‌ها است. شمع سازی نیاز به گذراندن دوره خاصی ندارد و به راحتی در منزل قابل انجام است. بنابراین خانم‌هایی که می‌خواهند در این زمینه فعالیت نمایند می‌توانند بدون دغدغه و بدون صرف هزینه‌ای خاص، وارد این رشته شوند.

ساخت تراریوم

خانم‌هایی که به پرورش گل و گیاه علاقه‌مند هستند، می‌توانند ساخت تراریوم را به عنوان شغلی برای خود انتخاب کنند.

تراریوم، به تنگ‌های شیشه‌ای که درون آن‌ها چند گل کوچک و مینیاتوری وجود دارد، گفته می‌شود. ساخت تراریوم به سرمایه اولیه کمی نیاز دارد.

ایده‌های بسیاری در مورد ساخت تراریوم در اینترنت وجود دارد که با یک جست‌و‌جوی ساده قابل دسترسی است. با این اوصاف می‌توان گفت ساخت تراریوم هم می‌تواند در زمره شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها قرار بگیرد و به عنوان منبعی برای کسب درآمد مطرح شود.

خیاطی

دوخت لباس‌ها در مدل‌ها و طرح‌های مختلف، می‌تواند درآمد بالایی را نصیب خانم‌ها کند.

برای شروع این کار لازم است خانم‌ها با روش‌های دوخت و برش آشنا باشند تا بتوانند در این زمینه با موفقیت عمل کنند.

بنابراین خیاطی نیز به عنوان یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها و به عنوان یک منبع درآمد مطرح می‌شود.

عروسک سازی، شغل پردرآمد با سرمایه کم

از آنجایی که عروسک به عنوان وسیله بازی پرکاربرد برای کودکان و نوجوانان مطرح است و در هر خانه و مهد کودکی یافت می‌شود، ساخت آن می‌تواند به عنوان شغل پردرآمدی مطرح شود.

خانم‌ها می‌توانند با ساخت عروسک‌های مختلف؛ مثل عروسک‌های نمدی، عروسک‌های پارچه‌ای، عروسک‌های کاموایی و غیره برای خود منبع درآمدی ایجاد کنند که هم می‌تواند برای آنان سرگرمی باشد و هم آنان را از لحاظ مالی مستقل نماید.

عروسک سازی

بسته بندی مواد غذایی و انواع حبوبات

بسته بندی مواد غذایی، انواع سبزیجات و حبوبات در خانه نیز نوعی شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها می‌باشد. خانم‌ها می‌توانند با انجام آن، منبع درآمدی برای خود ایجاد کنند و از این طریق به درآمدهای بالایی برسند.

البته لازم به ذکر است که جهت بسته بندی حبوبات در خانه، کسب مجوز از جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت امری ضروری و لازم است.

ساخت زیورآلات، شغل مناسب خانم ها

از جمله شغل پردرآمد برای خانم‌ها ساخت زیورآلاتی همچون گردنبند، دستبند، گوشواره، تاج سر، سنجاق سر و غیره است. وارد شدن به این رشته و فعالیت در آن نیازمند صبر و حوصله فراوان است؛ چرا که این کار جزء کارهای ظریف به‌حساب می‌آید و به دقت و حوصله فراوانی نیاز دارد.

برای یادگیری ساخت دستبند دخترانه می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

چگونه دستبند دخترانه درست کنیم؟

طراحی سفال

خانم‌ها می‌توانند با استفاده از موادی کم‌هزینه؛ مثل سمباده، رنگ‌های اکریلیک، کاغذ پوستی، کاربن، قلم‌مو و غیره روی ظروف سفالی طراحی کنند و از این طریق به درآمدهای بالایی برسند.

نقاشی روی شیشه

نقاشی روی شیشه یا همان ویترای با استفاده از ابزارآلاتی؛ مانند رنگ ویترای، خمیر ویترای، قلم‌مو، مواد رقیق کننده و غیره انجام می‌شود.

این هنر منجر به ساخت وسایل دکوری بسیار زیبایی می‌شود و می‌تواند در زمره شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها قرار بگیرد و درآمدهای بالایی را نصیب خانم‌ها نماید.

پرورش گیاهان دارویی، شغل پردرآمد با سرمایه کم

امروزه گیاهان دارویی در بین مردم بسیار محبوب شده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است. پزشکان نیز استفاده از طب سنتی را برای درمان برخی از بیماری‌ها توصیه کرده‌اند. لذا پرورش گیاهان دارویی در منزل که نیاز به سرمایه کمی نیز دارد، می‌تواند به عنوان شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها مطرح شود.

خوشنویسی

خانم‌هایی که دستخط خوبی دارند و می‌توانند تابلوها و نوشته‌های خوشنویسی را خلق کنند با تبلیغ از کارهای خود، می‌توانند برای خود منبع درآمدی ایجاد نمایند.

سایر شغل های پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها

به جزء کارهایی که در بالا ذکر شد، خانم‌ها می‌توانند با انجام کارهای زیر که راه‌اندازی آن‌ها نیاز به سرمایه کمی دارد برای خود منبع درآمدی ایجاد نمایند.

شغل پردرآمد خانم‌ها
 • عکاسی برای سایت‌ها، شبکه‌ها و کانال‌های اجتماعی مختلف؛
 • نگهداری آکواریوم و تمیز کردن آن‌ها؛
 • ارائه خدمات در زمینه تعمیرات کامپیوتر؛
 • ساخت و تولید کاورهای گوشی موبایل؛
 • برنامه‌ریزی جشن‌ها و مراسمات مختلف؛
 • ارائه مشاوره‌های تحصیلی؛
 • تولید مواد لبنی همچون ماست، ماست چکیده، کشک، پنیر و غیره؛
 • چرم دوزی؛
 • پرورش قارچ؛
 • انجام امور مالی و حسابداری؛
 • تهیه و تولید میوه‌های خشک؛
 • فعالیت در زمینه سفره آرایی و میوه آرایی؛
 • ساخت جعبه‌های کادویی؛
 • بافت تابلو فرش.

سخن پایانی

در این مقاله به انواع شغل های پردرآمد و باکلاس برای خانم ها اشاره شده است. با خواندن این مقاله، صددرصد ایده‌ای برای انجام یک کار پردرآمد، در ذهن شما نقش می‌بندد.

مشاغلی که در این مقاله نام آن‌ها برده شد، به سرمایه و هزینه کمی نیاز دارند و حتی برخی از آن‌ها، سرمایه هم نمی‌خواهند. گاهی اوقات شما می‌توانید با کسب یک مهارت از طریق اینترنت، یک کار برای خود راه بیاندازید.

امیدواریم این مقاله بتواند به اقتصاد شما و خانواده‌تان کمک کند؛ از این که تا پایان مقاله با سایت واسط پت همراه بودید، سپاسگذاریم.

یک پیشنهاد خیلی خوب برای فروش وسایلی که خودتان درست کرده‌اید، ثبت رایگان آگهی در سایت و یا اپلیکیشن واسط کالا است.

17 دیدگاه دربارهٔ «شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم‌ها»

 1. سلام مرسی از مطالب خوبتون 🌷🌷
  دوستان یه پیچ لباس زنانه هست توی اینستاگرام که مشاوره هم میده همه لباس های زنانه‌ ۴فصلش رو حرااااج کرده کلا تولیدیه😱🥲
  بعدش منو دعا میکنید🥲
  Fashion__shop_2022=اینستاگرام

 2. تم تولد و لوازم تولد نامبروان

  همیشه مطالب سایت شما را میخوانم و بسیار کاربردی و فوق العاده هستند . متشکرم
  برای شروع ، کسب و کار پردرآمد با سرمایه ی کم حتما از سایت تم تولد دیدن کنید .

 3. با عرض سلام و احترام
  افرادی که تمایل به کسب درآمد دلاری دارند میتوانند با ثبت نام در صندق های سرمایه گذاری شروع به فعالیت کنند و آخر ماه سود خود را بر اساس دلار(تتر) دریافت کنند،چون قیمت دلار نسبت به ریال زیاد شده در نتیجه سود شما پایان هر ماه هم زیاد هست.برای کسب اطلاعات بیشتر بعد از ثبت نام با پشتیبان آنلاین سایت تمام سوالات و نحوه فعالیت در صندق سرمایه گذاری مطرح کنید.
  توجه: برای ثبت نام و ورود به صندوق سرمایه گذاری لطفا بدون فیلتر شکن وارد شوید.
  باتشکر

 4. فروش برنج ایرانی یک شغل پردرآمد در گیلان هستش. شاید پیش خودتون بگید این شغل مخصوص آقایون هستش. ولی من میگم خانم ها هم می تونند. شما براحتی میتونید با استفاده از برنامه های خرید و فروش شبیه واسط کالا مشتری خودتون رو در کل ایران پیدا کنین

 5. همونطور که گفتین تهیه و تولید میو ه های خشک و یا حتی سبزی خشک یکی از شغل های پر درامد در روستا هستش. من خودم از این راه درامدی زیادی پیدا کردم. محصولات خودمون رو خشک میکنم و میفروشم. البته بگم براتون که با استفاده از نرم افزار واسط کالا برای محصولاتم مشتری پیدا میکنم. به همین راحتی

 6. سلام.چرا همه کارهای خونگی رو مختص خانم ها میدونن اقایون هم میتونن وقت ازادشون رو کارهای خونگی انجام بدن.لطفا یه لیست مشاغل خانگی پر درآمد برای آقایان هم بزارید.

   1. زهراداوری دولت آبادی

    سلام برشما ممنونم ازمعرفی مشاغل پردرآمد باسرمایه ی کم

    ببخشید غیراز سرمایه گذاری در ارزدیجیتال یابورس چه مشاغل دیگر برای بانوان وجود داره که درآمدش به دلاری باشه ودرمنزل انجام بشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 7. سلام.ممنون از مطلب خوبتون.کسی میدونه توی این وضعیت اقتصادی فعلی و بالارفتن اجناس کارهای هنری پرفروش که هزینه وسائل اولیه‌اش هم نسبتا مناسب باشه چی هستن؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *