راه اندازی تشریفات مجالس چگونه است

راه اندازی تشریفات مجالس چگونه است؟

تشریفات و خدمات مجالس یکی از فرصت‌های شغلی خوب محسوب می‌شود. این شغل برای افرادی که در بازار کار دنبال شغل مناسب هستند می‌تواند در نظر گرفته شود. در سال‌های اخیر که برگزاری مراسم در باغ‌ها و تالارها رواج پیداکرده است، راه اندازی آن را به دست تشریفات مجالس می‌سپارند. در این مقاله شما را با راه اندازی تشریفات مجالس و چالش‌های آن آشنا خواهیم کرد.

تشریفات مجالس خدمات کاملی برای مراسم شما ازجمله عروسی، نامزدی، جشن تولد، ختم، برگزاری همایش و سمینار ارائه می‌دهند. این مؤسسات و شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا تمام امور مربوط به برگزاری مراسم شما را انجام دهند.

کسب‌وکار راه اندازی تشریفات مجالس

راه اندازی این کسب‌وکار گسترده پیش از هر اقدامی نیاز به آگاهی دارد. شما برای دستیابی به موفق‌ترین کسب‌وکار تشریفات باید به میزان لازم مطالعه و تحقیق کنید و میزان آگاهی خود را از این شغل بالا ببرید.

در گذشته مردم زیاد مایل به واگذاری امور مراسم خود به برگزارکننده تشریفات مجالس نبودند و خود مراسم را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کردند. با گذشت زمان و مدرن شدن زندگی تشریفات مجالس، جای خود را در زندگی اکثر مردم باز کردند و این کسب‌وکار رونق بیشتری گرفت.

راه اندازی تشریفات مجالس یعنی چه؟

درواقع راه اندازی این کسب‌وکار فقط به اجاره یا افتتاح تالار و باغ منتهی نمی‌شود. در زمان قدیم این گروه‌ها رواج نداشت و مردم مراسم را خودشان اجرا می‌کردند و فقط میز و صندلی و ظروف را کرایه می‌کردند.

به‌مرورزمان و آمدن این کسب‌وکار مردم تمامی خدمات مراسم خود را به آن‌ها سپردند. شما باید برای راه اندازی این کسب‌وکار با تمامی خدمات ارائه‌شده در این مراسم و چگونگی اجرای آن‌ها آشنا باشید؛ یعنی وقتی کسی مراسم خود را به دست شما می‌سپارد باید مطمئن باشد که تمامی موارد به‌درستی و در وقت خود انجام می‌گیرد. شما باید بتوانید خدمات متنوع و متمایزی را به مشتریان خود ارائه دهید.

راه اندازی تشریفات مجالس چگونه است
راه اندازی تشریفات مجالس

نحوه راه اندازی تشریفات مجالس

همان‌طور که گفته شد راه اندازی این مؤسسات در کنار سرمایه به علم و آگاهی نیازمند است. سرمایه اصلی راه اندازی این کسب‌وکار مدیریت و ارتباطات است.

شما باید بتوانید همه خدمات را به‌موقع و با کیفیت بالا و متناسب با درخواست مشتری انجام دهید. همه اتفاقات را پیش‌بینی کنید. بیشترین سرمایه‌ای که در این کار می‌گذارید مسائل مالی نیست بلکه قدرت مدیریت و هماهنگی است. در ادامه با نحوه راه اندازی تشریفات مجالس بیشتر آشنا خواهیم شد.

شناخت مشتریان

شناخت مشتریان اولین مرحله از راه اندازی تشریفات مجالس است که باید به‌خوبی صورت گیرد. اصلی‌ترین قسمت نیز شناخت بازار مشتریان است. شما متناسب با ارائه خدمات خود باید مشتریان را دسته‌بندی کنید. به‌عنوان‌مثال اگر قصد دارید که مراسمی را برگزار کنید که متعلق به مشتریان خاص و ثروتمند است، باید خدمات لوکس و ویژه‌ای را ارائه دهید.

کیفیت مراسم برای این افراد بسیار مهم است. اگر مشتریان شما از هر قشری هستند باید خدمات خود را دسته‌بندی کنید و سطح خدمات شما انعطاف‌پذیر باشد و تمامی قشرهای جامعه را پوشش دهد؛ بنابراین باید برای هر دسته از مردم با توانایی مالی متفاوت مراسم‌های متفاوتی را بتوانید برگزار کنید.

دریافت مجوزهای لازم

دریافت مجوزهای لازم از مراجع مربوطه نیز در راه اندازی تشریفات مجالس حائز اهمیت است. دریافت مجوز کار راحتی نیست. درواقع شما برای راه اندازی کسب‌وکار خود مجبور به دریافت این مجوزها هستید.

در غیر این صورت در نتیجه‌ی پیگیری‌های قانونی ممکن است کسب‌وکار شما متوقف شود علاوه بر این نیز دریافت مجوز باعث اطمینان بیشتر مشتری به شما خواهد شد.

شاید این کار کمی زمان ببرد و در ابتدا سخت باشد اما مرحله‌ای است که باید حتماً طی شود. بعدازآن شما به‌راحتی می‌توانید کارکنید و موفق‌تر از سایرین باشید.

قرارداد با شرکت‌ها و مراکز مرتبط

مرحله بعد در راه اندازی تشریفات مجالس بستن قرارداد با مراکز مرتبط با خدماتی است که می‌خواهید ارائه دهید. این مراکز در مورد هر مراسمی می‌تواند متفاوت باشد.

به‌عنوان‌مثال برای برگزاری یک مراسم جشن عروسی شما باید از قبل با تالارها و باغ‌های مناسب مشتریان مختلف، آتلیه‌های عکاسی، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، مزون و گل‌فروشی، گروه‌های موسیقی و … قرارداد ببندید. شما باید متناسب با هر قشر مراکز متنوعی را برای ارائه خدمات از قبل در لیست خود داشته باشید.

قرارداد بستن
قرارداد با شرکت ها

تبلیغات

پس از تمامی مراحل گفته‌شده در این مقاله شما بهتر است بدانید، رونق کسب‌وکار به چه صورت انجام می‌گیرد. تبلیغات راهی برای راه اندازی تشریفات مجالس موفق است. شما باید خود را به جامعه و هر نوع قشری معرفی کنید و نشان دهید که متناسب با هر مراسمی که آن‌ها در نظر دارند خدماتی مناسب را برای ارائه به آن‌ها دارید.

این قسمت از کار می‌تواند بسیار تخصصی باشد و شما لازم است که آن را به دست کارشناسان بازاریابی بسپارید. فقط در این صورت است که به‌خوبی در دنیای کسب‌وکار خود معروف خواهید شد. تجربه نشان داده است که تبلیغ درراه اندازی یک کسب‌وکار چقدر اهمیت دارد.

تفاوت‌های انواع راه اندازی تشریفات مجالس


تشریفات برای انواع مختلف مجالس شادی و عزا انجام می‌گیرد. شما باید بدانید که در کدام نوع می‌خواهید فعالیت خود را شروع کنید. تفاوت‌ها ازنظر مکان، نوع دکوراسیون، پذیرایی، پوشش افراد، نوع خدمات و … است. در اینجا به چند نوع تشریفات اشاره خواهیم کرد که با یکدیگر متفاوت هستند.

 • خدمات مجالس مهمانی که شامل مهمانی‌های خانوادگی، دوستانه و اداری هستند.
 • تشریفات مجالس تولد که با توجه به جنسیت مهمان‌ها و رده سنی آن‌ها برگزار می‌شود.
 • خدمات مهمانداری که برای مسافران خارجی و داخلی نوع مخصوصی را دارا هستند.
 • تشریفات عروسی که غیر از مکان به انواع خدمات ازجمله مزون، آرایشگاه، آتلیه و … نیاز دارند.
 • تشریفات مراسم ختم که نوع دکوراسیون و فضا و نوع پذیرایی متفاوت از بقیه مراسم خواهد بود.

مزیت‌های استفاده از تشریفات مجالس

راه اندازی و استفاده از تشریفات مجالس مزیت‌های فراوانی دارد که مردم در این دوره به آن نیاز دارند. آیا استفاده از تشریفات مجالس به برگزاری بهتر مراسم کمک می‌کند؟

وقتی برای برپایی مراسم خود از شرکت‌هایی که مسئول تشریفات مجالس هستند استفاده می‌کنیم، افرادی که به کمک ما می‌آیند برای این کار تخصص‌های لازم را دیده‌اند و می‌توانند از افراد عادی بیشتر به ما کمک کنند.

این شرکت‌ها وظیفه مدیریت مراسم ما را بر عهده می‌گیرند و باعث می‌شوند خیلی کارها و هماهنگی‌ها از دوش شما برداشته شود. همچنین برحسب تجربه بیشتری که در برگزاری مراسم دارند و علاوه بر آن آگاهی و اطلاعاتی که برای برپایی مراسم دارند باعث می‌شوند مجالس ما متناسب با هزینه‌ای که داریم به بهترین شکل و کیفیت برپا شود.

راه اندازی تشریفات مجالس چگونه است
مزیت‌های استفاده از تشریفات مجالس

هزینه لازم برای راه اندازی تشریفات مجالس

همان‌طور که گفته شد مهم‌ترین سرمایه راه اندازی این کسب‌وکار آگاهی و مدیریت و ارتباطات است نه مسائل مالی. پس‌ازاین سرمایه‌ها، در بحث مالی راه اندازی این کسب‌وکار باید بگوییم که در حدود 100 میلیون تومان در حالت استاندارد نیاز دارید. بخشی از این مبلغ بابت تبلیغات و معرفی کسب‌وکار شما صرف خواهد شد. مابقی آن نیز برای خرید برخی تجهیزات و وسایل اداری و پرسنل هزینه می‌شود.

پرسش و پاسخ

تشریفات مجالس چیست؟

پاسخ : به مجموعه فعالیت‌هایی که یک تیم حرفه‌ای برای مراسم‌های مختلف از جمله نامزدی، عروسی ،جشن تولد و یا مجالس رسمی و غیررسمی انجام می‌دهد. تشریفات مجالس می‌گویند.
برگزاری مراسم به تنهایی معمولاً جزئیات زیادی دارد؛ که موجب استرس و دلهره و در مواقع انجام نشدن و به هم ریختگی در مراسم می‌شود. از این رو بسیاری از افراد از شرکت‌های تشریفات مجالس برای خدمات خود استفاده می‌کنند

برای انتخاب موسسات تشریفات باید به چه نکاتی دقت کرد؟

پاسخ : به بودجه در نظر گرفته، انتخاب تشریفات مناسب، کیفیت کترینگ و کیفیت موسسات باید دقت کرد؛ تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که برای راه اندازی تشریفات مجالس مانند راه اندازی هر کسب‌وکار دیگری رعایت قوانین و مقررات باعث می‌شود که شما موفقیت بیشتری در این حوزه داشته باشید. این خدمات همیشه موردنیاز مردم است و آن‌ها برای برپایی هر مراسمی به شما نیاز خواهند داشت. امیدواریم با کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر به این حرفه واردشده و روزبه‌روز موفق‌تر دیده شوید

.یکی از روش‌های موثری که شما می‌توانید کار خود را تبلیغ کنید و خدمت خود را بصورت رایگان تبلیغ کنید و آن را در معرض دید هزاران کاربر قرار دهید این است که به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید و بصورت راحت و بدون دردسر در قسمت خدمات، آگهی خود را به ثبت رسانید.

تبلیغات
vasetpet-content

2 دیدگاه دربارهٔ «راه اندازی تشریفات مجالس چگونه است؟»

 1. با سلام
  ضمن تشکر از مطالب خوب شما
  برای بحث تبلیغات در واسط کالا ، هزینه اتون رو میخواستم بپرسم که مزاحم تون بشیم برای یک دفتر تشریفات خدمات مجالس

  1. فریبا زمانی

   سلام کاربر عزیز
   خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده🌹
   برای اطلاع از هزینه‌ها و … با شماره 02128426989 تماس بگیرین.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *